Uit de Provincie Ook dit maal valt er weer te winnen! p msssm ehesT s 318 winnaars in de P.P. ROTERSMOKKE LAARS BETRAPT. TERNEUZEN. AXEL mET ALLEN MEE MET DE P.P. Inzenden 35 PRIJZENPOT EH3ÏÏI 8 4 Voorwaarden 10 I' BOSCHKAPELLE. CLINGE. STOPPELDIJK. De subsidie voor het varkensbeleid Staking in de ondergrondse vaa New York Ambtenaren van de Belgische douane die in de streek van Moerbeke, nabij de Nederlands- Belgische grens patrouilleerden hebben in de nacht van woens dag op donderdag drie wielrij der die pakken vervoerden, ver rast. Bij het naderen van de douaniers sloegen de mannen op de vlucht. Zij lieten 200 kg Nederlandse boter achter. Aan de grond gelopen Gésteravond te ongeveer 6 uur is het in 1921 gebouwde Costa- Ricaans vrachtschip „Patrick M", groot 1410 bruto registerton, bij het ten anker gaan in de z.g. „Pptop drilt geraakt en in het Schelpenhoekje aan de grond ge lopen. Het schip was op weg voor lading naar Sluiskil. Bq hoogwater zal getracht worden de „Patrick M met assistentie van sleepboten vlot te trekken. Vergadering Protestants dir. Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid. In het Jeugdgebouw aan de Kerkhonaan had de Protestant Christelijke Werkgemeenschap in de Partij v. d. Arbeid een openbare vergadering belegd waar als spreker optrad het meelid J. H. Scheps met als on derwerp: „Tot solidariteit geroe- de spreker zijn met grote aan dacht gevolgde rede. Vóórdat mr Schorer met een dankwoord de vergadering sloot, werd besloten tot oprichting van een afdeling Oost Zeeuws-Vlaan- deren met als voorlopig bestuur de heren D. Felier, Terneuzen, M. de Groot te Axel en J. Leunis te Hoek. Geslaagde jaarmarkt UZZELT U MEE? Op deze eindtotaal te schrijven in de pagina staan tien zinnen cirkel onderaan, afgedrukt, waaruit één of Is in zin A b.v. elk van de drie meer woorden zijn weggelaten, antwoorden mogelijk, dan Aan U de taak te bepalen wel- kruist U 1, 2 en 3 door en vult ke van de daarbij vermelde daarachter in6. Passen in (genummerde) woorden in de- vraag B slechts twee omschrij- ^gevuki^ kolom Het ingevulde diagram knipt U uit en plakt dit op de blanco zijde van een briefkaart. Aan de andere kant adresseert U als volgt P.P.. Postbus 35, Utrecht. Naam en volledig adres van de afzender in blokletters invullen en rechtsboven 25 cent voor elke aan extra post- zinnen thuishoren. Het kan vingen, dan zet U twee kruisjes zegels plakken, plus het nieuwe D6B De vergadering stond onder leiding van jhr mr T. A. J. W. Schorer te Middelburg voorzit ter van de gewestelijke P.C.W.G. Deze steide in zijn openings woord, dat het woord „solidari teit" een zedelijke inhoud heeft. Hü hoopte, dat dit aan de aan wezigen in deze vergadering dui- dehjk gemaakt kan worden. Vooruat de heer Scnep9 het woord kreeg declameerde mevr v d Broecicede Man uit Aar- deaburg enkele fragmenten uit het boeit: „Niet zonder lachen v*» Langston Hughes. Op tref fende wijze liet zij het neger jongetje Jun Boy leven en noe deze zich bewust werd, dat de vernedering en de sociale ellende de negers aoor blanke aangedaan gebeurden uit rassenhaat. Da de intelligentie van zijn zwarte broeders niet werd erkend en aanvaard en liftboys zouden moe ten blijven, omdat zij negers wa ren Waarom de neger zingt en danst? Omdat dit de enige manier was en is waarin zij hun lijden en hopen konden uitdrukken. Hierna was het woord aan de heer Scheps,, die in zijn geheel geïmproviseerde rede o.m. zeide, dat en in alle tijden mensen zijn geweest, die gekozen hebben en neen hebben gezegd tegen de wereld. Zo is in de 19e eeuw het socialisme aan de oppervlakte gekomen in West-Europa. In Nederland waren het Bomela Nieuwenhuis, Pieter Jeües Troel, stra en Henrietta Roland Ho.ist die onder de invloed van de ont- erende toestand der arbeiders klasse, neen hebben gezegd tot de wereld van toen en het socia lisme predikten. Dat socialisme sproot voort uit 19e eeuwse om standigheden en droeg daarvan duidelijk het teken. Maar dan kwam de donkere nacht van 19141918. Na 1918 droomde men van een nieuwe tijd, een tijd die verbetering van tal van sociale toestanden bracht. Tussen 1918 en 1940 heett men vroGT moeten zien hoe de omhoog stevende sociaal-democraten hier en daar werden neergedrukt. In Spanje was het Franco, die in dit land de dictatuur vestigde. In Italië liet Benito Mussolini het socialisme neersabelen. Doe in Oostenrijk door Dolfuss, na een striju op de barricaden de socia listen werden uitgeschakeld en tensiotie in Duitsland door de „schilder-behanger" Hitier het Duitse volk werd klaargemaakt om Europa in de grootste ellen de te storten. Opnieuw moest het socialisme ■zich weder instellen. Spreker herinnerde aan de donkere dagen van de economische crisis in Ne derland. Hoe men tegenover elkaar stond en de Christelijke partijen bij voorbaat alles af wezen wat van de S.D.A.P. kwam. Doch in de oorlog is gekomen het gesprek en dit neeft gebracht de nieuwe sociaal-democratische partij, waarin velen de barière doororaken en met elkander een nieuw begin gemaakt. Prot. Christelijken, R.-Katho- hefcen en humanisten ieder van- -jfc hun eigen geloofsovertuiging kunnen met elkaar samenwerken vragen van maatschappelijke aard. De Prot. Christenen vragen: Waar staat de Christen in deze wereld? Moeten wij het zoeken i« het isolement of staan wij met (WW geloof midden in deze we reld?" Wij zeggen midden in de wereld, midden in het volk en de P. v. d. A. is een wezelijk deel van het volk, aldus spreker. Als Christen zeggen wij, dat Gods Woord is van alle tijden naar ons Christen-zijn wordt liet bepaald door het lid zijn van een christelijke organisatie. Het gaat in ons politieke lieven niet om godsdienstige en kerke lijke vragen, maar om menselijke verhoudingen in de gewone men selijke samenleving, waartoe al- Jen, Christenen en niet-Christe- nen, nu eenmaal behoren, ster ker nog, waar God hen heeft ge plaatst! Met de hoop uit te spreken, dat in Oost Zeeuws-Vlaanderen een afdeling van de P. C. W. G. opgericht zou worden, eindigde Begunstigd door zacht najaars weer vond gisteren alhier een zeer geslaagde jaarmarkt plaats. De aanvoer van fokvee zowel als van slachtvee was wederom groot en het gaf de organisato ren onder leiding van de heer I. de Feijter Wz. handen-vol werk. De voorgeleiding der dieren ge schiedde precies volgens schema, zodat een en ander een vlot ver loop had. Onder aanwezigheid van 't vol tallige college van B. en W. sprak de voorzitter van het jaarmarkt comité, de heer W. Koster, ter opening een rede uit, wahrin hij namens de jaarmarktcommissie, voortgekomen uit de plaatselijke afdelingen der drie Centrale Landbouworganisaties, de sla gers, de vee- en de varkenshande laren, allen welkom heette op het marktterrein. Een bijzonder woord van welkom richtte spre ker tot B. en W. van Axel, bene vens de wnd secretaris. Dat ook de vertegenwoordigers van pers en vakpers nimmer op de jaar lijkse show ontbreken, stelde hij op hoge prijs. Het verheugde de jaarmarkt commissie dat het weer een uiterst drukke bedoening was op de Axelse markt, zowel van be langhebbenden als belangstellen den, en dat de aanvoer van vee naar kwaliteit en kwantiteit bei de, zeer bevredigend kon worden genoemd. Al is het weideseizoen dat voorbij is, niet van de beste g weest, toch hebben blijkbaar veehouder en veehandelaar nog kans gezien op deze toondag die ren tentoon te stellen, die dit ten- volle waard zijn en bij de consu ment in de smaak vallen. Laat men bij dit laatste bedenken, dat zoals reeds herhaaldelijk door deskundigen opgemerkt werd, deze consument vlees vraagt en geen vet en dat de klant ook in onze tijd weer gelukkig volop koning is. De heer. Koster besloot zijn openingsrede met zijn dank te be tuigen aan allen, die tot het wel slagen van de jaarmarkt hebben bijgedragen. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot het ge meentebestuur, de dienst ge meentewerken, het corps der rijkspolitie en de rijksveearts, de heer De Putter. De uitslagen der keuringen worden in ons volgend nummer opgenomen. Agenda gemeenteraad De raad der gemeente Axel komt dinsdagavond in vergade ring bijeen ter behandeling van een agenda van 20 punten. Hierop komen o.m. voor: Voorstel tot benoeming van een secretaris der gemeente. Voorstel tot benoeming van een lid van het burgerlijk armbe stuur, wegens periodieke aftre ding 'van de heer K. Hamelink, per 1 jan. 1958. Voorstel tot benoeming van een lid in het bestuur van de stichting beschuttende werk plaatsen Midden Zeeuws-Vlaan- aeren te Terneuzen, wegens pe riodieke aftreding van de heer E. A. Maas, per 1 jan. 1958. Voorstel tot benoeming van een lid in de commissie van Toe zicht op het Gem. Woningbedrijf wegens vacature ontstaan door net vertrek van de heer A. L. Kuytenburg. Voorstel: A. tot wijziging van staat A van de salaris-loonveror- dening 1955; B. tot wijziging van staat B van de salaris-ioonveror- dening 1955; C. tot wijziging van de wedde norm voor de techn.- ambtenaar van het gasbedrijf Voorstel tot wijziging van de huur- en verhuurveroraening, be trekking hebbende op de ge meentewoningen Voorstel tot goedkeuring van de wijzigingen in de statuten van de Sticntmg Beschuttende werk plaatsen Midden Zeeuws-Vlaan- aeren te Terneuzen. Voorstel tot vaststelling van enige wijzigingen van de gemeen schappelijke regeling met het In stituut Ziektekosten voorziening Ambtenaren in Zeeland. Verzoek van de heer E. P. Fas- saert—van der Walle te Hulst tot verkoop van grond op het indu strieterrein aan de Axelse Sas sing alhier. Voorstel tot het bij openbare inschrijving verkopen van het oude schoolgebouw oo Spui. Voorstel tot verlenging van de termijn van bewoning van de on bewoonbaar verklaarde woningen Spui N no. 108 en 109. Voorstel tot verlaging van het crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederl. Ge meenten te 's Hage en met de Coöp. Boerenleenbank te Terneu zen. Voorstel tot het aangaan van rekening-courant-overeenkomsten voor 19o8. Voorstel op het verzoek van de N.V. P.Z.E.M. om de kosten, voortvloeiende uit de verplaatsing van de lichtmasten op en nabij de Axelse Sassing zulks in op dracht van de Rijkswaterstaat, voor rekening van de gemeente te nemen. Voorstel tot het voteren van een jaarlijks bedrag, gedurende 15 jaar voor de aansluiting op porto van 8 cent U zendt de brief kaart niet in en veloppe maar open in. Gebruik alleen geldige postzegels. taal GO'/, van de Prijzcnpot, gevormd uit inleggelden en saldi, na aftrek van kosten, uitgekeerd. Inzenders van een kolom met slechts één fout ontvangen 30'/« van de be schikbare pot en onder de inzenders van kolommen met 2 fouten wordt de resterende 10*/« verdeeld, ongeacht de uitkeringen in de andere categorieën. Kan een bepaald deel van de pot niet worden uitbetaald, omdat in die ca tegorie geen winnaar is, of bedraagt het tegoed van een inzender minder dan 2,50, dan worden deze bedragen gevoegd bij de inleggelden van de eerstvolgende prijsvraag. B RIF F KAART ai- z tiutkilr. i .C^€£cL£t£^€^X. zijn, dat alle drie gegeven mo- en telt die twee cijfers op. Is gelijkheden juist zijn, maar bij C slechts één mogelijkheid, ook, dat er twee, slechts één of dan streept U dat nummer aan geen enkele van deze ingevuld en herhaalt dit als totaal voor kan of mag worden. C. En treft U het bij D, dat De tien zinnen zijn aangeduid geen enkel van de gegeven ge- Vervallen postze- met de letters A t.m. K. Als U vallen van toepassing kan zijn, eels- ramozegeis, nu de antwoorden van een zin dan kruist U niets aan en weet, neemt U het diagram en schrijft U als totaal bij D een kruist achter de overeenkom- 0. Het diagram biedt u vier ko lommen, zodat vier gezinsle den (b.v. vader, moeder, zoon en dochter) ieder een oplos sing kunnen inzenden op de zelfde briefkaart. Ieder legt stige letter in de eerste ko lom telkenmale de num mertjes door van de goede om schrijvingen behorend bij die zin. Als de gehele kolom op de ze wijze is afgewerkt, hebt U 25 cent in, zodat per ingevul- niets anders meer te doen, dan de aangekruiste cijfers op te tellen, regel voor regel de to talen te vermelden per zin en dan nog eens alle totalen sa men te tellen en het gevonden de kolom 25 cent extra port geplakt moet worden. Inzenders van kolommen met 0, 1 en 2 feuten hebben in de ze puzzel ALTIJD PRIJS plakzegels en dgl. worden door de posterijen niet ver goed. De inzendingen moeten uiterlijk dinsdag 17 decem ber a.s. 12 uur v.m. in ons bezit zijn. De oplossing van deze puzzel is we tenschappelijk ver antwoord, door deskundigen nage zien en voor iedereen contro leerbaar. Aan de inzender(s) van een feilloze kolom wordt to- DOE MEE MET DE P. P KRUIS Dl WIST! NUMMERS AAN KRUIS DE JUIST! NUMMERS AAN KRUIS Dl JUIST! NUMMERS AAN KRUIS Dl AAST! NUMMERS AAN TOTALEN TOTALEN TOTALEN ,-,TQTAAL DER TOT LÖTAAl.pER TOTALEN X- X, A. cent) en het extra porto van 25 cent per ingevulde kolom is geplakt, zijn on geldig; briefkaarten, die event, niet door P.T.T. zijn af gestempeld, zijn ongeldig; wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken, beschadiging of vertraging der kaarten; over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie. deze is bindend: door inzending verklaart men zich akkoord met de ze voorwaarden. alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar een prijs elk meedingend gezinslid is 25 cents inleggeld ver schuldigd; het volledig uitgeknipte diagram moet op een briefkaart worden ge plakt; onduidelijke veranderin gen of invulling maken een inzending ongeldig; oplossingen, die na a.s. dinsdag 12 uur v.m. in ons bezit komen, dingen niet meer mee; briefkaarten, waarop niet het verschuldigde porto (8 C. D. De apotheker woog de vergiften af op zijn 1. bascule; 2. balans; 3. snelweger Omdat niet de gehele opname geschikt was voor vergroten, besloot de fotograaf 1 een deel te vergroten; 2. het negatief weg té werpen; 3. een Ausschnitt te maken. Toen de duiker op grote diepte bemerkte, dat zijn luchtslang tussen de koraalriffen geklemd zat, besloot hij 1. zolang mogelijk door te werken; 2. de slang los te rukken; 3. zich te laten ophalen. De gevallen gladiator, die de voet van de overwinnaar reeds op zich voelde, wist dat dit het einde betekende, behalve wanneer F. 1. zijn tegenstander hem genade schonk; 2. het publiek te zijnen gunste beschikte; 3. de keizer tussenbeide kwam. In Nederland staat aan het hoofd van een gemeente. 1. de raad; 2. het college van b. en w.; 3. de burgemeester. K. De zeewesp is een gevaarlijk(e) wanneer men er door wordt gestoken, kan dit spoedig de dood ten gevolge hebben. 1. insect; 2. kwal; 3. plant. Als de herfst eenmaal zijn intrede in ons land heeft gedaJan, beginnen de al spoe dig van de bomen te vallen. 1. bladen; 2. blaren; 3.bladeren. „Maar van alle strijkinstrumenten is de mij nog het liefst", zo besloot de musicus zijn interessante uiteenzetting 1. viool; 2. harp; 3. contrabas. „Oma ziet er uit", zei de oude man, die in het dorp na een veelbewogen leven ein delijk zijn rust hervonden had, tot zijn dide kleinkinderen die na schooltijd bij hem aan wipten, 1. goed; 2. onaantrekkelijk; 3. slecht. Het is een nederlands woord te vin den met acht opeenvolgende medeklinkers. 1. niet eenvoudig: 2. onmogelijk; 3. uitgesloten. P. P. 21 het electrisch net van enige per celen aan de Lage weg in de pol; der Beoosten- en Bewestenblij alhier. Voorstel tot intrekking van de wijziging van de gemeentebegro ting no. 14 van 1955. Voorstel tot vaststelling van de wijzigingen van de gemeentebe groting dienstjaar 1957 nos. 11 t/m 14 en de wijziging van de begroting van het gemeentelijk woningbedrijf dienst 1957. Voorstel tot herziening van de gemeentebegroting 1958. Mededelingen. Naar aanleiding van de door de leden in de vorige vergadering gestelde vragen aeien B. en w. mede, aan: de neer Maas, dat er aandacht aan zal worden besteed dat in net tijdvak, dat de tuinen worden ontruimd, het grove vuil met de vrachtauto langs de huizen wordt opgehaald, ter voorkoming van stagnatie in de ophaaldienst. Ook zal, zoals de heer Maas en de heer C. van Bendegem ge vraagd hebben, opdraent ge geven worden om de toestand van de terreinen achter de Joost de Moorstraat en de Bankert- straat in een behoorlijke toestand te houden. Mevr. FolkersmaStaal op de door haar gestelde vraag, dat het tweemaal ophalen der maand- huren in één kalendermaand in de toekomst zoveel mogelijk zal worden vermeden.- Teneinde dit te verwezenlijken, zonder dat daardoor huurachterstand ont staat, is het noodzakelijk om in de week van 1 t/m 7 dec. 19o7 vijf weken huur op te halen. Het invoeren van kalender- maandhuren stuit op grote be zwaren doordat hiervoor een apartehuuradministratie zou moeten worden bijgehouden, wat extra kosten en moeite zou mee brengen. De heer Pijpelink, dat de plaat sing van straatlantaarns op Spui een onderdeel vormt van het ge- nele olan tot verbreding en ver betering van de Prov. weg Ter neuzenAxel; intussen zijn o lantaarns geplaatst en zullen bin nen enkeie dagen armaturen wor den aangebracht. Aan de heer C. van Bendegem wordt over zijn onlangs gestelde vraag over het plaatsen van tele visie-antennes op gemeente-wo ningen, die met het oog op even tuele schade, ontstaan door het plaatsen, het verwijderen of neer komen van deze antennes, mede gedeeld, dat de verordening op de huur en verhuur te dien op zichte zal worden gewijzigd. Iemand, die een televisie- antenne of een frequentie-modu latie-antenne wenst te plaatsen, zal dit dan moeten aanvragen aan B. en W., die hiervoor onder bepaalde voorwaarden toestem ming kunnen verlenen, waarbij betrokkenen een verklaring moe ten tekenen, dat zij de gestelde voorwaarden zullen nakomen. (Voor een gering jaarlijks bedrag kunnen de huurders zich tegen eventuele schade verzekeren!) van Meir. De K.T.C. is ontstaan in en na de bevrijdingsdagen, toen overal buurtverenigingen uit de grond verrezen. De hieruit ont stane toneelvereniging heeft zich altijd staande weten te houden en veel gezellige toneelavonden gegeven. Zo was het ook thans met het toneelspel „Vraag niet waarom' Door een over het algemeen goe de vertolking heeft het toneel club K.T.C. de goed bezette zaal laten meeleven. Hier werd de achtergrond geschilderd van stuk geslagen menselijk geluk en welk ren verwoestende invloed geld gebrek en een daarom op ver keerde basis gesloten huwelijk, op de mensen kan hebben. Invloe den die ontsporingen teweegbren gen en waaraan men ten gronde gaat. De volijverige voorzitter de heer A. van Riel, aan wiens stu wend werk het vooral te danken is, dat de K.T.C. steeds de moei lijkheden is doorgekomen, zeide dat hij voor de laatste maal als voorzitter fungeerde. Hij meende, dat zijn vereniging gezond is en hij met een gerust hart de leiding kan overdragen aan een jongere. Na afloop van de toneeluitvoe ring volgde een gezellig bal. "ZZELEN en puzzelen ie twee, maar een goede oplos sing is er maar één. Dat er nog zovelen zijn, die die ene feil loze oplossing weten te vinden of althans zeer dicht benaderen, toont wel aan dat onze prijsvra gen voor de ware puzzelaar en de gemiddelde krantenlezer zeer goed oplosbaar zijn. Deze week kwam als beste uit de bus; fam. Geleynse, Rietveld 112, te Delftƒ56030 Een ander goed resultaat be reikte bijvoorbeeld: fam. R. Huese, Noorderhaven 67, Harlingen ƒ102,60 In totaal boekten wij 8 inzen dingen met 0, 45 met 1, en 265 met 2 fouten. De tegenwaarde be droeg 1.322,68, zodat na aftrek van de 19 kosten wegens auteursrecht, admin.kosten en omzetbelasting netto 1.054,91 in de pot ging. Daarvan gaat weer 60 naar de deelnemers met feil loze kolommen en 30% verdelen we onder degenen, die kolommen instuurden met slechts één fout. De minder gelukkigen met 2 fout jes, ontvangen een troostprijs voor zover zij dank zij de mede werking van andere gezinsleden boven het minimum uit te keren bedrag vallen. Alle tijdig ingekomen en gel dige briefkaarten zijn driemaal minutieus gecontroleerd, zodat inzake de uitslag geen correspon dentie kan worden gevoerd. A. Volgens de overlevering was Sint-Nicolaas -bisschop van Myra (2). B. „Ali Baba en de veertig ro vers" is een sprookje uit „Duizend en één nacht" (2). C. Van de duizenden soorten mieren zijn de trekmieren (2) wel het beruchtst. De trekmieren zijn een soort die in enorme legers van miljoe nen mieren trekken en geen levend wezen dat zij op hun pad ontmoeten ontzien. On verbiddelijk rukken ze voort en vernietigen alle leven. Termieten zijn ook berucht, maar dat zijn geen mieren. Parasolmieren zijn niet be rucht. O. „Ik moet de juiste woorden in deze zinnen invoegen", zei mijn vrouw. „Wil jij mij met deze puzzel (1) of prijsvraag (3) helpen? Er id een aar dige prijs mee te winnen". Het invoegen van woorden in zinnen is een puzzel, doch geen rebus, want dat is een beeldraadsel. Dat hier ook van een prijsvraag sprake is, blijkt uit de laatste zin. E. De oom vertelt over beleve nissen op Sumatra en hij kan gezegd hebben, dat hij door een krokodil (1) werd aange vallen, want die komen daar voor. Alligators en kaaiman nen zijn een bepaald soort reptielen, die iets afwijken van de Indische krokodil en niet in die streken voorko men. Een uitzondering moe ten wij echter maken voor kaaiman (3), aangezien wel is waar de soort in Indone sië niet voorkomt, doch wel een bepaalde krokodil aldaar kaaiman genoemd wordt. F. Is de bevolking van Zeeland overwegend Protestant of Rooms-Katholiek? Als wij 't hebben over de provincie Zee land, dan geldt Protestant, doch er is ook een gemeente in Noord-Brabant tussen Uden en Grave, die zo heet en in dat geval Rooma-Ka tholiek. De 1 èn de 2 moeten derhalve worden aange streept. G. Waaruit bestaat het binnen ste gedeelte van de aarde vol gens de geleerden? Graniet en lava spelen in de aard kern geen rol. Gezien de be rekeningen neemt men aan, dat de kern bestaat uit een mengsel van ruim 90 ijzer ongeveer 8 nikkel en di verse andere metalen, dus be slist niet uit nikkelijzer, dat een bepaalde legering is van ijzer met tenminste 30 nikkel, hetgeen het mengsel in de aardkern niet haalt. Een nulvraag. H. Als u onbeschermd een Por tugees oorlogsschip ontmoet, is dit te allen tijde (3) ge vaarlijk. De slimme puzze laar zal reeds bemerkt heb ben, dat hier natuurlijk geen oorlogsschip van Portugese nationaliteit werd bedoeld, doch 'n zeer gevaarlijk soort kwal, die inderdaad altijd ge vaarlijk is. I. Een brik is zowel een rijtuig (1) als een vaartuig (2) en ook een voertuig (3). Hier moesten dus alle drie de mo gelijkheden worden aange kruist. K. En het hoogste punt van Ne derland? Hier was geen van de drie gegeven mogelijkhe den juist, want het hoogste punt van ons land is het Vierlandenpunt bij Vaals, Hier dus een O. Toneelvereniging „K.T.C." De toneelvereniging „K.T.C." kwam deze week als tweede voor het voetlicht met een toneelspel in drie bedrijven „Vraag niet waarom". Deze toneelvereniging bleek enige reorganisatie te heb ben ondergaan en de regie was thans gevoerd door de heer J. Nieuwe kleuterschool. Nu de raad van Vogelwaarde zijn medewerking heeft toege zegd, nemen de plannen tot stich ting van een nieuwe Katholieke kleuterschool in ons dorp steeds vastere vorm aan. Tot nu toe zijn de kleuters van Boschkapelle on dergebracht in een lokaal van de lagere school, maar dit was een noodoplossing, die overigens ja ren heeft voortgeduurd. Het kerkbestuur beschikt thans over een urgentie-verklaring en met dit wapen in handen zal ook wel spoedig de rijksgoedkeuring los komen. De nieuwe school zal ge bouwd worden op het terrein achter de R. K. kerk langs het Kerkhof pad. Smokkelauto met 325 kg boter inbeslaggenomen. Dinsdagavond j.L terwijl smok kelaars bezig waren een perso nenauto, waaruit de achterzitting was verwijderd, te laden met koelhuisboter bestemd om naar België te worden gesmokkeld, werden zij hierbij op heterdaad betrapt door de douane alhier. De hierbij betrokken smokke laars wisten in het duister te ontkomen, doch de auto (voor zien van Belgische nummerpla ten) met de botor (325 kg), ver tegenwoordigende een waarde van naar schatting 1750, werd door de douane inbeslaggenomen. Sluiting MlVO-actie. Bij de sluiting van de MIVO- winkelactie presenteerden de deelnemende winkeliers twee to neelavonden, die werden verzorgd door Het Reizend Zeeuws Volks toneel. Deze bekende toneelgroep bracht onder regie van drs. L. Lockefeer het Vlaamse blijspel „Buigen of Barsten" op de plan ken. Dat de winkelactie goed ge slaagd is, bleek wel uit het aan tal toeschouwers. Beide avonden was de zaal van het Verenigins- gebouw zeer druk bezet en het publiek amuseerde zich best. De kinderen werden vergast op een filmvoorstelling en ook het jeug dige publiek was zeer goed ver tegenwoordigd. Tijdens deze voor stelling werden de prijswinnaars bekend gemaakt van de ballon wedstrijd, waarmee de MIVO- actie geopend -was. De ballonne tjes hadden 't toen wel erg slecht met het weer getroffen en mede hierdoor was het aantal inge komen kaartjes vrij klein. Toch had een ballon het nog tot Fries land weten te sturen. De prijswinnaars waren: Serma de Schepper, Marion v. Hoove, G. Lauret, Jan Koopmans, R Colsen te Boschkapelle, Stan Vèreecken te Stoppeldijk, J. Kerckhaert te Hengstdijk, Toine Koumans te Boschkapelle, Theo Muller, G. Muller, Jan, Fon, Roos, Sjaak en Trees Wijnacker, allen te Stoppeldijk. Het Produktschap voor Vee en Vlees is teleurgesteld over de be perkende bepalingen, die zijn ver bonden aan de besteding van 30 miljoen gulden subsidie, die de regering ter beschikking van het varkensbeleid wil stellen. De regering wil n.l. de Tweede Kamer voorstellen van deze 30 miljoen gulden 5 10 miljoen te besteden voor exportbevordering en 20 a 25 miljoen voor nabeta lingen. De beperkende bepalin gen acht het Produktschap zeer ondoelmatig voor de boeren. De voorzitter van het Produktschap, de heer Joh. de Veer, merkte tij dens een woensdagmorgen te Utrecht gehouden vergadering van het Produktschap op, dat het Landbouwschap heeft voorge steld de besteding van de 30 mil joen gulden subsidie over te laten aan het Produktschap voor Vee en Vlees en het Landbouw schap in overleg met de rege ring. De heer De Veer sprak de hoop uit. dat de Tweede Kamer deze suggestie van het Land bouwschap zal overnemen. De burgemeester van New York, Wagner, heeft dinsdag een staking van treinbestuur ders van de ondergrondse van New York onrechtmatig ver klaard. Door deze staking ligt het on dergrondse spoorwegverkeer, dat dagelijks vier miljoen personen vervoerd, zo goed als stiL De staking, die is uitgeroepen door een bond, waarvan vele treinbestuurders lid zijri, begon maandag. Later hebben vakbon den van stationspersoneel en lijnwerkers zich bij de staking aangesloten. De grote bond van transport arbeiders is tegen de staking gekant, die bedoeld is als pro test tegen de eis, dat het per soneel van de ondergrondse door één vakbond wordt verte genwoordigd. De politie te New York beeft woensdag de noodtoestand af gekondigd om het hoofd te kun nen bieden aan de moeilijkhe den tengevolge van Gen staking van treinbestuurders van de ondergrondse. Er werden politiemannen in de treinen geplaatst, die nog reden. Dit geschiedde nadat een staker een loden buis wierp naar een bestuurder,- die niet aan de staking deelnam. Een passagier werd gewond.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2