Minister van Justitie gelast vertrek van alle werkloze Nederlanders Franse regering krijgt vertrouwen Indonesië verzoekt Japan om scheepsruimte GELUKKIG De regeringsverklaring over de „overgenomen" bedrijven K.P.M. in Singapore weigert lading voor Indonesië Troepen in hotel Des Indes HET WEER WEERBERICHT Geweldige treinramp bij Londen HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 6 DECEMBER 1957 12e Jaargang Nr 4238 De ioestand in Indonesië De minister van Justitie, Maengkom, heeft donder dag alle werkloze Nederlan ders gelast Indonesië te ver laten. Deze order trad met ingang van donderdag, december, in werking. In kringen van de immi- gcatiedienst werd verklaard, dat dit bevel van de minis ter ook van toepassing is op Nederlanders, die door In donesiërs kunnen worden vervangen. NEDERLANDS VERZOEK OM SCHEEPSRUIMTE PRINS WANS POGINGEN INZAKE HONGARIJE MISLUKT Officiële mededeling over repatriëring van Nederlanders uit Indonesië Officieel wordt medegedeeld: „Omtrent de heden (donder dag) via persagentschappen ontvangen berichten betreffen de repatriëring van Nederlan ders uit Indonesië, kan in Den Haag op het ogenblik nog geen officiële mededelingen worden gedaan. Berichten in de Neder landse pers over ter beschik king te stellen scheepsruimte ten behoeve van een versnelde repatriëring van Nederlanders moeten voor rekening van de schrijvers worden gelaten. Indonesië verzocht sluiting van alle Nederlandse consulaten in Indonesië Gift van Prinses Wilhelmina voor hulp aan landgenoten in Indonesië De stichting „Hulp aan landge noten in Indonesië" te 's-Graven- hage deelt ons mede van H.K.H. Prinses Wilhelmina een belang rijke gift te hebben ontvangen ter ondersteuning van de werk /aamheden der stichting. GEEN BESLISSING OVER EEN NIEUWE GARANTIEPRIJS VOOR DE MELK SOCIALISTISCHE MINISTERS STELLEN GAILLARD VOOR DE KEUZE Tweede golf van boycot actie tegen Nederlanders in Surabaja Atoomijsbreker „Lenin te water gelaten WINST- EN SOCIALE TRANSFERS VAN ON DERNEMINGEN „BE VROREN" ik heb 7wïZOük, dekens! iri' .r BVnmkwrmp bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: SmiüswaJ Telefoon 2073 en 2510 Na 5 nur uitsluitend 2673 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,- per partaai; per maand f 2, per week 18 cent Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie f 2.25 Rubriek Kleine A Ivertenties (géé- bande! sa chrer- tenties)5 regels 1.— Iedere regel meer 2# ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdag* 1» Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van lit Blad. 20 cent meer Naar in Genève werd verno mea. heeft de Nederlandse rege ring zich tot de inter-gouverne mentele commissie voor Europese munitie (I.C.E.M.) gewend voor scheepsruimte voor evacuatie van de Nederlandse onderdanen, die twoiw uit Indonesië worden ge- venen. Hen woordvoerder van de I.C-E.M- zeide, dat dit verzoek van Nederland op het ogenblik door de commissie in overweging wordt genomen. Hoofd van deze commissie is de Amerikaan Ha rold H. Tittmann. Yolgens de woordvoerder is nog geen beslissing genomen op het verzoek van de Nederlandse re gering. „Dit is een politieke aan gelegenheid", zo zeide hij. verwachten hierover in een dag of twee een bekendmaking te doe»." Be intergouvernementele com missie voor Europese migratie is geen orgaan van de Ver. Nateis. Haar voornaamste taak is de ver plaatsing van migranten en vtachtelingen uit Europa naar hu» nieuwe woonplaatsen over- C Nederland behoort tot de 27 leden-landen van de commissie- Nader vernemen wij in Den Haag dat reeds enige tijd geleden inlormatieve besprekingen zijn gevoerd met de I.C.E.M. over de mogelijkheden van scheepsruimte voor eventuele evacuatie van Ne derlandse onderdanen. Te veronderstellen dat de jong- ste gebeurtenissen in Indonesië eerat thans tot contact met de I.G.E-M. hebben geleid is dus on juist, zo vernemen wij verder. Tot de Nederlanders, die Indo nesië onmiddellijk moeten verla ten zou ook behoren het perso neel van de K.L.M., voorzover het niet contractueel verbonden is aan de G.I.A., de Indonesische luchtvaartmaatschappij Garuda Indonesian Airways, die eigen dom is van de Indonesische rege- ring* Maengkom deelde aan de pers in Djakarta mede, dat ongeveer 50.000 Nederlanders, die in Indo nesië wonen, moeten worden ge repatrieerd of uitgewezen. Hii noemde het besluit tot uit zetting van de werkloze Nedei- landers in overeenstemming met de strijd voor de bevrijding yan West-Irian. Het hoofdkantoor van de immi gratiedienst maakte bekend, dat het eerst de Nederlanders, die financiële steun ontvangen van de Nederlandse regering, zullen worden gerepatrieerd. Hun aan tal wordt volgens Nederlandse kringen geschat op 9.000. In de tweede plaats zou de Ne derlandse middenstand volgen, en in de derde fase „andere groe pen van de Nederlandse gemeen- Volgens schatting aan Neder landse zijde bedraagt het aantal in Indonesië wonende Nederlan ders 48.000. Maengkom zeide, dat Neder landse deskundigen van het be sluit tot uitwijzing zullen worden uitgezonderd. Volgens immigratieambtenaren kunnen aan Nederlanders nog steeds wederinreis-visa worden verstrekt, bij voorbeeld aan hen die hun zaken aan Indonesiërs willen overdragen. Prins Wan Waithayaken van Thailand, speciaal vertegenwoor- ctiger der Verenigde Naties voor het Hongaarse vraagstuk, heeft woensdagavond gemeld, dat zijn missie om Hongaarse en Russi sche instemming met de V.N.- resohities over Hongarije te ver krijgen volledig mislukt is. Hi.l zal de volgende week een offi cieel document over zijn pogin gen aan de algemene vergadering voorleggen. Prins Wan zei, dat hij de Hon gaarse minister van Buitenland se Zaken. Lmre Horvath, een aan tal schriftelijke vragen had ge steld, maar op geen daarvan antwoord had gekregen. Be Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Andrej Gromy- ko, wilde het Hongaarse vraag stuk niet bespreken, omdat de algemene vergadering zijns in- rfens onwettig had gehandeld door een speciale vertegenwoor diger te benoemen. Beslissingen terzake zullen wor den genomen zodra bekend is, in welk tempo deze repatrië ring zal geschieden. Voor het overige worde verwezen naar de regeringsverklaring, afgelegd door de minister-pre sident in de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 3 december j-1- Het ministerie van Buitenland se Zaken heeft donderdagmiddag de Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiger in Djakarta ver zocht om alle Nederlandse con sulaten in Indonesië te sluiten. In een nota, welke door het hoofd van het directoraat Euro pa van het Indonesische ministe rie van Buitenlandse Zaken, La- pian, aan de heer Hasselman werd overhandigd, werd gezegd. „Gezien de huidige politieke ont wikkelingen in Indonesië, ziet de Indonesische regering niet lan ger het nut in van het blijven voortbestaan van de Nederlandse consulaten in dit land' In de nota wordt de Nederland se diplomatieke vertegenwoordi ging voorts verzocht om onmid dellijk alle activiteit op culturele gebied, perszaken en in de mili taire sector te staken. Deze stap betekent niet, dat de diplomatieke betrekkingen tus sen Indonesië en Nederland zijn verbroken. Nederlandse consulaten zyn ge vestigd in Bandung, Semarang en Surabaja op Java, in Makas sar op Celebes, in Palembang en Medan op Sumatra en in Band- jermasin op Borneo. De regering bepaalt ieder jaar, zoals bekend is, de garantie melkprijs voor de melkveehou ders met in achtneming van de kostprijsonderzoekingen van het Landbouw Economisch Instituut. Het Landbouw Economisch Insti tuut heeft pas dezer dagen de nieuwe kostprijsrapporten over de melk uitgebracht. De rappor ten zijn nog in studie bij het Landbouwschap en bij het minis terie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en het over leg van het Landbouwschap en met de minister van Landbouw over de garantie melkprijs zal op 10 december a.s. beginnen. Het Landbouwschap heeft aan de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening zijn standpunt inzake de garantie prijs voor melk nog niet kenbaar gemaakt. Naar aanleiding van desbetreffende vragen, deelt het ministerie van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening ons mede, dat van een beslissing over de nieuwe garantie melkprijs dan ook geen sprake is. De Franse regering heeft don derdag in de nationale vergade ring een vertrouwensstemming over haar soberheidswet, die^ in nieuwe belastingen en bezuini gingen voorziet, gewonnen. De uitslag van de vertrouwens stemming, die door premier Gail- lard met 223 tegen 187 stemmen, bij 37 onthoudingen, werd ge wonnen, betekent een verklei ning van de regeringsmeerder heid ten opzichte van de stem ming van 19 november, toen er 256 stemmen vóór en 128 tegen werden uitgebracht, bij 59 ont- houdingen. Het kabinet-GaiUard heeft 33 stemmen verloren van afgevaar digden van het centrum en rechts, die voor het merendeel niet aan de stemming hebben deelgenomen. De openlijke oppo sitie, van communisten en Pou- jadisten, is van 182 op 187 stem men gekomen. Alles bijeen is de toestand dus op parlementair ni veau vrijwel niet veranderd. Anders is het echter gesteld op regeringsvlak. In het kabinet be staat namelijk een conflict tus sen de socialistische ministers en hun radicale en MRP-collega's. Dat conflict heeft betrekking op zekere bijzonderheden van het plan voor economisch en finan- ciëel herstel. In het kort komt het hier op neer, dat de socialis tische ministers de regering ver wijten een anti-sociale politiek te voeren door afschaffing van de subsidies voor handhaving van een lage prijs voor zekere pro- dukten en waren van vitaal be lang, en voorts dat zij een recht vaardige herwaardering van de ambtenaren-salarissen van de hand wijst. (De grote meerder heid der ambtenaren stemt socia listisch.) De acht socialistische ministers en staatssecretarissen ni de rege- ring-Gaillard hebben hem don derdag gezegd, te zullen aftreden tenzij hij de vermindering van enkele subsidies op levensmidde len weer ongedaan maakt en zijn loonaanbod aan de regeringsem- ployé's verhoogt- Het Indonesische kabinet heeft gisteren besloten, dat de Neder landse bedrijven, die de laatste dagen door het Indonesische per soneel werden „overgenomen", onder de leiding van de regering zullen komen. Deze bedrijven zullen worden beheerd door een „raail van be stuur". Zij zullen derhalve onder de supervisie van de regering komen te staan. De Koninklijke Paketvaart Maatschappij in Singapore neemt niet langer lading aan voor Indo nesië. Hierdoor worden zendin gen goederen uit Engeland, Euro pa en de Verenigde Staten ge troffen, die in de pakhuizen in Singapore op transport naai Indonesië wachten. Tien schepen van de K.P.M die de dienst op Indonesië onder hielden, liggen thans in Singapo re. Een woordvoerder van de maatschappij deelde mede, dat deze schepen daar zullen blijven totdat van het hoofdkantoor in Nederland orders zullen zijn ont vangen. AFP meldt nog uit Darwin, dat het Nederlandse vrachtschip „Van Eek", van 2.800 ton, dat via Indonesische havens een dienst van Sydney naar Singapore on derhoudt, „in afwachting van in structies" de haven van Darwin is binnengelopen. De bemanning van de „Van Eek" bestaat uit 48 leden. In een na een speciale kabinets zitting verstrekt communiqué wordt gezegd: „Alle Nederland se bedrijven, die de laatste dagen door het personeel werden over genomen, staan nu onder beheer van de regering". „De Koninklijke Paketvaart Maatschappij is door de regering overgenomen bij besluit van de militaire gezaghebber-minister van Defensie, teneinde de veilig heid van het verkeer en vervoer onder de geldende staat van oor log en beleg te handhaven". De dagelijkse leiding van de maat schappij zal worden toevertrouwd aan een „raad van bestuur van de K.P.M." In het communiqué worden geen namen genoemd van andere Nederlandse bedrijven, die sinds dinsdag door acties van het Indo nesische personeel werden ge troffen. De socialistische minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, die thans in New York is, en de mi nister voor Algerië, Lacoste, zou den reeds een ontslagbrief gereed hebben. Gaillard heeft donderdag be sprekingen gevoerd met de lei ders van de in zijn regering ver tegenwoordigde partijen (conser vatieven, radicalen, Rooms-Ka- tholieken, Gaullisten en socialis ten) om tot een compromis te komen over de vraag wie het ge lag moet betalen bij de uitvoe ring van het nieuwe soberheids- beleid. Vele conservatieven schijnen te voelen voor omverwerping van de regering omdat het financiële beleid van Gaillard hun niet aan staat. Vele socialisten achten het ogenblik gunstig om zich uit de regering terug te trekken en in oppositie te gaan, zo schrijft Reu ters correspondent. Vooral Mol- let, de Secretaris van de socialis tische partij zou hier steeds meer voor voelen, uit vrees anders de leiding van zijn pratij te moeten laten overgaan in handen van zijn rivaal Gaston Déferre, bur gemeester van Marseille en lei der van de socialistische minder heidsgroep, die voelt voor onder handelingen met de opstandelin gen in Algerië. Met machinegeweren bewa pende militairen betraden don derdagavond het terrein van het onder Nederlands beheer staan de „Hotel des Indes" rn Djakar ta het grootste hotel in de Indonesische hoofdstad en een der meest bekende in geheel Azië. Arbeiders van „Des Indes' heb ben donderdagmiddag bekendge- Gewoonlijk welingelichte Ja panse regeringskringen hebben donderdagavond bevestigd, dat Indonesië aan Japan om levering heeft gevraagd van overtollige vracht- en tankschepen, die nodig zijn voor de voortzetting van In- donesië's buitenlandse handel. Een woordvoerder zeide, dat op dit verzoek niet zal worden geantwoord, alvorens de Japan se premier Nobusuke Kishi, die op het ogenblik een buitenlandse reis maakt, weer in Japan zal zijn teruggekeerd, op 8 december &.S Hij voegde er echter aan toe dat Japan gedwongen zou kun nen zijn het verzoek af te wijzen, daar het niet betrokken wenst te worden in hun huidige politieke en economische strijd tussen Ne derland en Indonesië over weste lijk Nieuw-Guinea. Uit het verzoek, dat werd inge diend door bemiddeling van het Japanse consulaat-generaal in Djakarta, blijkt niet duidelijk, of Indonesië Japanse schepen wil huren en op een normale com merciële basis, of ze geleverd wenst te zien in het kader van de overeenkomst inzake de her stelbetalingen. Een andere autoriteit verklaar de, dat Japan ongeveer 200.000 ton scheepsruimte aan Indonesië zou kunnen verhuren, indien het daarom vroeg. Hij voegde er evenwel aan toe, dat het Indone sische verzoek zorgvuldige bestu dering verdient, met het oog op mogelijke delicate internationale verwikkelingen. maakt dat zij het hotel hadden overgenomen. De voorzitter van de vakbond. Slamet Djojosumitro, verklaarde dat drie Nederlandse directeuren werden vastgehouden in het kan toor van de directie. Hij zei dat zij hadden geweigerd het hotel over te geven zonder orders van de militaire commandant. Hij deelde mee, dat de overne ming reeds was medegedeeld aan het samenwerkend lichaam van arbeiders, boeren, militairen en jeugd. De Nederlandse directeuren zouden worden vastgehouden tot nadere mededelingen van ge noemd lichaam worden ontvan gen, zo zei hij. Aan de Nederlandse hotelgas ten is een toelichting gegeven van de acties, zo zei Djojosumi iro. Donderdag begon in Surabaja de tweede golf van de boycot actie tegen Nederlanders. De Ne derlanders worden thans niet alleen geweerd uit restaurants en bioscopen, maar hun wordt voorts geen dienstbetoon ver leend in hotels, winkels enz. Het is niet bekend hoe lang deze actie duurt. De Russische atoomijsbreker „Lenin" is donderdag te Lenin grad te water gelaten, aldus meldt het persbureau Tass. De „Lenin" is de eerste door atoomkracht voortgedreven ijs- breker ter wereld. Het schip weegt 16-000 ton en heeft drie schroeven, welke door een door atoomenergei gevoede machine van 44.000 pk zullen worden aangedreven. De snelheid bedraagt 18 knopen. De machines, waaraan een 500- tal Russische ondernemingen heb ben gewerkt, worden thans ge monteerd. Het schip is 134 meter lang en 27 meter breed. De diep gang is 9,2 meter. Het kan een ijslaag van twee meter dikte splijten. Het brandstofverbruik is slechts 45 gram per etmaal. Met de in de atoomreactor vrij komende hitte wordt stoom ge maakt, waarmee turbine-genera toren worden aangedreven. Met de verkregen elektriciteit worden elektromotoren gevoed, die de schroeven in beweging brengen- De regeling van de snelheid en de besturing geschieden automa tisch. I De bemanning beschikt over één- en tweepersoons hutten. In het communiqué wordt ver der medegedeeld, dut het kabinet heeft besloten alle winst- en so ciale transfers van de Nederland se ondernemingen In Indonesië fp hpvripzpn". Voorts zegt het communiqué, dat het ministerie van Scheep vaart een „raad van bestuur" heeft ingesteld, die belast is met de verzorging van het „best mo gelijke transport in Indonesië" en „de nationalisatie (naasting) van Nederlandse ondernemingen, gebouwen en loodsen in de ha vens". De waarde der Nederlandse belangen in Indonesië wordt ge schat op omstreeks vijf miljard Nederlandse guldens. Het „bevriezen" van de sociale en winsttransfers treft zowel de bedrijven als de Nederlandse on derdanen. Verleden jaar werd een bedrag van naar schatting 400 miljoen rupiah door Nederlanders naar Nederland overgemaakt in de vorm van spaargelden, pensioen premies, enz. Er zijn achterstanden in de winsttransfers van Nederlandse bedrijven, doch naar schatting ging 24 procent van de totale winsttransfers in 1955 naar Ne derland. In het communiqué werd ten slotte verklaard, dat het kabinet had besloten tot sluiting van de Nederlandse consulaten hier aan toevoegend dat het personeel daarvan moet repatriëren en tot repatriëring van Nederlandse onderdanen, wier aanwezigheid door Indonesië niet langer nood zakelijk wordt geacht. Een feestelijk gezicht Fijne DOPERWTJES (uit blik) met mayonaisesaus en gesnipperde hamstukjes. Turks vertrouwensvotum De Turkse nationale vergade ring heeft woensdagnacht haar vertrouwen in het nieuwe kabi net van Mendérès uitgesproken met 403 tegen 133 stemmen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdag morgen tot vrijdagavond. SOMBER WEEK. Overwegend droog weer met vooral aanvankelijk op vele plaatsen mist, Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Over het algemeen iets lagere temperaturen. Waar de mist in de loop van donderdag verdween werd een maximum-temperatuur van om- 1 streeks 8 graden bereikt. Op vele plaatsen echter, en wel vooral in j het zuiden en midden van het land brak de zon niet door en bleef het kwik rond 4 graden steken. Nog lager waren de maximum temperaturen in Noord-Frank rijk. Ook daar zat men in een dichte mist met temperaturen rond het vriespunt. De mist kon ontstaan in de nabijheid van de kern van een hogedrukgebied, dat zich nu naar het oosten terugtrekt. Voor ons land wil dit zeggen, dat de wind naar het zuiden draait en wat in kracht gaat toenemen. Dit laatste is het gevolg van de nadering van een front over de Britse eilanden. Dit zal ons land echter het komende etmaal nog niet bereiken. Met deze zuidelijke winden wordt dan de koudere lucht uit Frankrijk aangevoerd, zodat vandaag de temperatuur in het algemeen iets lager zal zijn. Of de mist, die ook wordt meegevoerd, zal oplossen in de loop van de dag is nog on zeker. Over het algemeen mag niet cp zon gerekend worden. In de Londense voorstad Lewis- bam is woensdagavond een stoomtrein op het actherdeel van een stilstaande dieselelektrisdie trein gereden, tengevolge waar van 61 personen de dood vonden en 144 gewond raakten. Enkeb wagons van de stroomtrein, die evenals de diesel overvol passa giers zat, schoven door de schok van de botsing boven op elkaar en ontzetten de onderbouw van een spoorbrug, die ter plaatse de spoorbaan bovenlangs kruiste De neervallende stukken beton en staal maakten nog de meeste slachtoffers in de ondergelegen rijtuigen. Eén derde trein, die op de viaduct stond, ontspoorde, maar daarbij vielen geen slacht offers. Er heerste een zeer dichte mist. Onder de gewonden zijn zeker honderd ernstige gevallen. Haar schatting bevonden zich ruim 2000 passagiers in beide treinen, meest arbeiders die naar huis gingen en huisvrouwen, die Kerstinkopen hadden gedaan. Donderdagochtend vroeg waren reddingsploegen, gehinderd door de beruchte „fog", nog steeds bezig slachtoffers uit de verwron gen rijtuigen te bevrijden. Na het optrekken van de mist gisterochtend, kon men pas goed zien voor welk een enorme op- ruimingstaak men stond. Balken van het viaduct hebben een wagon van de stoomtrein platgedrukt. Het viaduct moet tot handelbare stukken worden gesneden vóór men die wagon kan binnengaan. In de verwron gen hoop metaal zijn lijken zicht baar. Het is nog niet te zeggen, hoeveel er in zijn. Het kunnen er tien zijn, maar ook meer dan dertig. Sedert de spoorwegramp van oktober 1952 bij Harrow, Noord- West-Londen, waarbij 112 perso nen werden gedood en 349 ge wond raakten, is dit de ernstig ste sporwegramp in Engeland. Op de weg van Bristol naar Eath in West-Engeland is woens dagavond een autobus met 33 personen in een ravijn gereden. Er zijn geen doden te betreuren. De bestuurder had in de mist een andere auto aangereden en was daarna van de weg geraakt. Het grootste deel van Zuid-En- geland was donderdag opnieuw in een dichte mist gehuld. Het verkeer lag stil of ondervond grote vertraging Er zijn thans 92 doden en 177 gewonden. Onder de laatsten zijn 110 ernstig en 67 iieht ge wonden. Vandaag begint liet onderzoek naar de oorzaak van de ramp. Koningin Juliana heeft konin gin Elizabeth van Groot-Brittan- nië een boodschap gezonden, waarin zij uiting geelt aan haar medeleven. Vroeg in de middag waren er 80 lijken geborgen. Er is bij het verwijderen van wrakstukkan nog een wagon ontdekt, die tot een vormloze massa is geworden. Een man van de spoorwegen zei: „We zullen wel nooit precies we ten hoeveel mensen er in die wa gon hebben gezeten. Alles wat wij kunnen doen is controleren aan de hand van de lijst van ver misten". ITALIAANS SCHIP AAN DE GROND GELOPEN. Het Italiaanse schip „Cit.a di Trapani" (2.400 ton) met 13 pas sagiers en 47 bemanningsleden aan boord, is woensdag dichtbij Trapani West-Sicilië) aan de grond gelopen. Alle opvarenden op vijf be manningsleden na, werden gered. Over het lot van de laatsten is niets bekend, mar men hoopt, dal zij zich aan boord bevinden van een te hulp gekomen sleepboot, de „Pirano", die eveneens, tij dens de reddingsoperaties, aan de grond liep. De sleepbootkapi tein is om het leven gekomen. Het weer was bijzonder ongun stig. ZATERDAG 7 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 1.35 1.48 Terneuzen 2.10 2.23 Hansweert 2.50 3.03 Walsoorden 3.00 3.13 ZON MAAN op onder op onder Dec. 6 8.34 16.32 16.18 7.26 7 8.35 16.31 17.09 8.26 8 8.37 16.31 18.08 9.20 9 8.38 16.31 19.16 10.06

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1