Mislukte aanslag op president Soekarno K.L.M. mag r. landen in niet meer Djakarta Minister Luns uit New York in Nederland teruggekeerd Maatregelen tegen Nederlandse belangen De melkgarantieprijs i Bk geef hem een overhemd in vrolijke cadeau verpakking WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN i i MAANDAG 2 DECEMBER 1957 12e Jaargang Nr 4234 EERSTE BLAD AANTAL ARRESTATIES VERRICHT. CENSUUR OP BERICHTEN. In een zaterdagavond uit gegeven bekendmaking van het presidentiële paleis is medegedeeld dat op presi dent Soekarno een mislukte aanslag is gepleegd. De aanslagplegers ge bruikten handgranaten. De president en zijn gezinsle den zijn ongedeerd. Volgens de laatste berich ten zijn er acht doden en 26 ernstig gewonden. Dokters behandeling was nodig voor 104 personen, die niet ern stig gewond zijn terwijl er nog 19 licht gewonden zijn Adenauers bezoek aan Londen wegens griep uitgesteld. Russische geleide projectielen voor China? De Russische ruimtehonden Waarschuwing van Ulbricht De militaire commandant van Djakarta, overste Dach- jar, heeft megedeeld, dat de veiligheidspolitie een aantal personen heeft aangehou den, van wie wordt aange nomen dat zij betrokken zijn geweest bij deze misluk te aanslag op president Soe karno. Overste Dachjar gaf geen nadere bijzonderheden be halve dat „de aanslag een poging is geweest tot een politieke moord". De minister van Voorlich ting, Sudibjo, heeft medege deeld, dat censuur is inge steld op berichten over het bloedige incident. Alle be richten over deze kwestie dienen afkomstig te zijn van officiële bronnen, zei hij. Voldoening over uiispraak van V.N. De Indonesische regering heeft zondagavond aan de K. L. M. medegedeeld, dat haar vliegtuigen zou worden verboden na dinsdag 06.00 uur plaatselijke tijd te Dja karta te landen. W. A.-VERZEKERIN G VOOR BROMFIETSERS IN BELGIE. Scheepsbotsing vóór het Kanaal van Kiel. Brits vaartuig in Zuidpool gebied op ijsberg gestoten. BENJAMINO GIGLI OVERLEDEN De brand in het gesticht te Maidstone. salens D Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur i. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nfi 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand f 2,per week 18 cent. Losse nrs 9 et. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine A ivertenties géé' handelsadver tenties) 5 regels 1,—Iedere regel meer 26 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 trar Voor het maandagnummer: zaterdags 10 war Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer De Westduitse kanselier, Dr. Konrad Adenauer, stelt het be zoek, dat hij deze week aan Lon den zou brengen, uit omdat hij aan griep lijdt, zo heeft een re geringswoordvoerder té Bonn be kend gemaakt. Een woordvoerder van de Brit se ambassade deelde desge vraagd mee, dat er nog geen nieuwe datum voor het bezoek is vastgesteld. Dat Adenauer nog vóór de top conferentie van de Navo, die op 16 december te Parijs begint, naar Londen zal kunnen gaan, achtte hij zeer onwaarschijnlijk. Oorspronkelijk zou de bonds kanselier van 4 tot 7 december besprekingen met premier Mac- Millan hebben gevoerd. Op een persconferentie te Tai- peh heeft de nationalistisch-Chi- nese schout-bij-nacht Loei-Ho ver klaard, dat de Sowjet-Unie, naar men gelooft, onlangs geleide pro jectielen aan communistisch Chi na heeft geleverd. .Hij zei voorts, dat de Sowjet- Unie de communisten onderzee boten had gegeven en geholpen had bij het opleiden van beman ningen voor onderzeeboten. Schoutibij-nacht Loei-Ho had de inlichtingen ontvangen van de nationalistische geheime dienst. Het Russische persbureau Tass heeft meegedeeld, dat twee hon den de eerste levende wezens zijn geweest, die met een raket hon derd km boven de aarde zijn ge weest. Het waren Albina en Damka. Een derde hond, Malysj- ka, was op een hoogte van 45 tot 80km naar de aarde terugge schoten. Er was nog een hond bij de proefnemingen betrokken, Kozyafka. Volgens Tass hebben de proeven in het geheel geen schade aan de gezondheidstoe stand van de honden toegebracht. De Oostduitse vice-premier en eerste secretaris van de commu nistische partij, Walter Ulbricht, heeft op een bijeenkomst van ar beiders en intellectuelen te Leip zig verklaard, dat iedere Oost duitser, die naar de Bondsrepu bliek uitwijkt, moet beseffen dat hij een misdaad tegen de vrede begaat door over te lopen naar het kamp van ,,de ergste vijan den van het volk." Ulbricht bestreed de opvatting dat de gunstige economische toe stand in de Bondsrepubliek een bewijs van de kracht van het kapitalistische stelsel zou zijn Naar zijn mening was deze slechts een gevolg van de bewa peningspolitiek van de regering Adenauer. Amerikaanse Dakota tot dalen gedwongen in Algerië Volgens het te Algiers verschij nende dagblad „La Dépêche Quo- tidënne" hebben Franse jacht vliegtuigen vrijdag een Ameri kaanse Dakota boven Algerijns grondgebied onderschept en het toetstel gedwongen te dalen op het vliegveld La Xenia, bij Oran. Na een uur had het Amerikaan se toestel zijn reis kunnen ver volgen, nadat was gebleken, dat hot op weg van Marokko naar Majorca buiten de aangewezen luchtcorridor was geraakt. De aanslag is te 21.00 uur plaatselijke tijd gepleegd. Hij werd uitgevoerd toen de presi dent zich in de openbare school in het centrum van Djakarta be vond, die door zijn kinderen wordt bezocht. Soekarno bezocht de school tijdens een herdenking van het drie-jarig bestaan ervan. De handgranaten werden naar de auto van de president gewor pen, toen deze op het Runt stond naar zijn paleis terug te keren. Het hoofd van de geneeskundi ge dienst van Djakarta deed via de radio een beroep op dokters om met spoed naar het centrale ziekenhuis ter plaatse te bege ven en de slachtoffers te behan delen. Volgens ooggetuigen was de vloer van het klasselokaal, waar de gewonden in afwachting van hun vervoer naar het centrale ziekenhuis, waren neergelegd, doordrenkt van het bloed. De omgeving van de school werd door veiligheidstroepen af gezet. Het nieuws van de aanslag werd verscheidene malen door radio-Djakarta omgeroepen. De meeste slachtoffers vielen onder schoolkinderen, die zich in de omgeving van de presidentiële auto bevonden, toen deze op het punt was weg te rijden. Gemeld wordt, dat twee leden van het motorescorte van de po litie, die vóór de auto uit reden, als gevolg van de aanslag zijn gedood. Zaterdagavond laat patrouil leerden pantserauto's in de stra ten rondom het presidentiële pa leis. Voorts werden wegen in deze buurt afgezet. Ooggetuigen, die nog zenuw achtig waren van hetgeen zij hadden gezien, verklaarden dat één der handgranaten, die werd geworpen toen Soekarno en zijn zoon Goentoer hun auto binnen gingen, dicht bij hen tot ontplof fing kwam. President Soekarno hield zon dagochtend een voor geheel In donesië bestemde radiorede, waarin hij Allah dank bracht voor het feit, dat hij gespaard bleef. In een toespraak van twee mi nuten zei hij: „Dit is mijn stem. Ik heb met diep leedwezen ver nomen, dat er bij de aanslag slachtoffers zijn gevallen onder de leerlingen van de lagere school, onder hun moeders en on der de leden van mijn eigen lijf wacht en dat sommigen hunner hierbij zelfs het leven hebben verloren. Ik betuig mijn diepst gevoelde medeleven met deze slachtoffers van een terroristi sche daad. Ik doe een beroep op het gehe le volk en alle organen, die belast zijn met het handhaven van de veiligheid, hun kalmte te bewa ren en de nationale veiligheid te versterken. Laat ons verenigd staan in onze smart. Moge Allah ons al len beschermen", aldus de Indo nesische president Soekarno. Een geschenk voor hem èn voor haar: elke dag een correct, schoon overhemd en toch geen minuut strijken of geen cent wasrekening In effen tinten, fijne streepjes en ruitjes van f 17.90 af. Aanbevolen door de Ned. Ver. van Huisvrouwen. „Een moeilijke kwestie". Dit zei zondagmiddag de minister van Buitenlandse Zaken, Mr J. M. A. H. Luns, op Schiphol, toen hem gevraagd of van Nederland se zijde stappen kunnen worden verwacht om tot een gesprek met Indonesië te komen, zoals is ge suggereerd in berichten uit New York. „De basis voor een dergelijk gesprek is nu wel bijzonder smal", voegde de minister, die in New York de besprekingen over de kwestie Nieuw-Guinea in de algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft bijge woond, hier aan toe. Mr Luns stelde echter voorop, dat Nederland uiteraard geen be zwaar heeft tegen besprekingen met Indonesië. „De eerste wens van de Nederlandse regering blijft de spanningen tussen beide landen zoveel mogelijk te vermin deren", zeide hij, „doch Neder land behoeft zich geen enkele verwijt te maken, dat deze span ningen bestaan". Hij zeide het niet onmogelijk te achten dat van Indonesische Een woordvoerder van de Indo nesische regering heeft zaterdag verklaard, dat als gevolg van de verwerping door de algemene vergadering der Verenigde Na ties van de resolutie inzake Nieuwe-Guinea, binnenkort maat regelen van de regering tegen de Nederlandse economische belan gen in Indonesië kunnen worden verwacht. Deze belangen worden geraamd op een waarde van ruim vijf miljard Nederlandse guldens. „Vergeldingsmaatregelen tegen de Nederlandse belangen", welke mogelijk in de komende weken zullen worden genomen, waren vervat in een resolutie, welke vrijdag werd aangenomen door de 600 deelnemers aan de nationa le opbouwconferentie, welke mo menteel in Djakarta, onder lei ding van president Soekarno en dr Mohammad Hatta, wordt ge houden. In deze resolutie wordt aange drongen op nationalisatie van vi tale Nederlandse bedrijven, het niet vernieuwen van afgelopen concessies, bespoediging van de „Indonesianisatie" in Nederland se bedrijven, repatriëring van werkloze Nederlandse onderda nen, intrekking van de vergun ning tot uitoefening van het ambt van advocaat en notaris door Nederlanders, enz. In Soerabaja en Malang, in Oost-Java, hebben vrijdag sirenes het begin van een economische blokkade tegen de. Nederlanders ingeluid. Deze blokkade zal ge leidelijk aan tot andere steden in die provincie worden uitgebreid. Er is een stroom van resoluties aangenomen door tal van partijen en organisaties, waarin de ver breking der diplomatieke betrek kingen met Nederland wordt ge- eist, en in een enkel geval zelfs ook van de diplomatieke betrek kingen met de landen, die het Ne derlandse standpunt in het ge schil over Nieuw-Guinea hebben gesteund. Hte nationalistische dagblad „Suluh Indonesia" meldde zater dag, dat Nederland mogelijk aan Australië of Engeland zal verzoe ken de Nederlandse diplomatieke belangen te behartigen. Intussen ging het Nederlandse zakenleven in Djakarta zaterdag normaal zijn gang. 1-DAG'S STAKING TEGEN NEDERLANDSE BEDRIJVEN IN INDONESIë. De Indonesische minister van Voorlichting, Sudibjo tevens voor- zitter van het „bevrijdingscomité West-Irian", heeft zondagavond een algemene staking tegen alle Nederlandse ondernemingen in Indonesië aangekondigd. In een radio-uitzending voor het hele land zei Sudibjo, dat het kabinet goedkeurig hechtte aan een plan van het comité tot staking. ■Alle arbeiders in honderd-pro- cent-Nederlandse ondernemingen kregen de opdracht heden 24 uur te staken. Sudibjo zei dat de actie op ordelijke wijze moet verlopen. De order tot staken werd gege ven twee dagen nadat de V. N. de resolutie inzake hervatting der onderhandelingen over Nw- Guinea verwierpen. zijde het initiatief tot een derge lijk gesprek zal worden genomen. „Ik kan mij voorstellen, dat Indonesië enige maatregelen zou nemen om tot betere verhoudin gen te komen. De omstandighe den zijn echter niet al te gun stig". Minister Luns deelde mede in New York in een gesprek met journalisten het standpunt te heb ben herhaald, dat Nederland be reid is alle bestaande vraagstuk ken met Indonesië te bespreken, „met inbegrip van de Indonesi sche opzegging der R.T.C.-ak- koorden". „Het is echter onmoge lijk met Indonesië te praten over- Nieuw-Guinea op basis van het Indonesische standpunt, dat dit gebied reeds bij de ronde- tafel conferentie aan Indonesië werd overgedragen". Minister Luns sprak voorts zijn grote voldoening uit over het re sultaat van de behandeling van de kwestie in de algemene ver gadering. „Het is thans de vier de keer, dat de V. N. hebben ge weigerd de Indonesische aanspra ken te steunen. De uitslag van de stemming dit jaar was iets gun stiger dan vorig jaar en zelfs een gewone meerderheid voor het Indonesische standpunt kon niet worden bereikt. De Indonesische bedreigingen, ook in de vergade ringen van de V. N. geuit, hebben over het algemeen geen goede in druk gemaakt. De gemeenschappelijke Neder lands-Australische verklaring daarentegen werd over het alge meen met voldoening ontvangen, verklaarde Mr Luns voorts. „Het begrip voor ons standpunt is groeiende". Verdere vragen beantwoorden de zeide de minister, dat de Ver enigde Staten bij de behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea waarbij zij zich onthielden van stemming bepaald geen vijan dige houding jegens Nederland hebben ingenomen. Op vragen over een nadere de finitie van de Amerikaanse hou ding, wilde minister Luns echter niet ingaan. Wél zeide hij, dat de Amerikaanse openbare mening „hoe langer hoe meer de juistheid van het Nederlandse standpunt is gaan inzien", het geen ook gebleken is uit het feit dat de Amerikaanse kranten over het algemeen Nederland in deze kwestie steunen. Minister Luns ontkende, dat hij met de secretaris-generaal van de V. N. besprekingen heeft gevoerd over de mogelijkheid, dat de V. N. zich intensiever met Nieuw- Guinea zal gaan bemoeien. „Ik heb met de heer Hammarskjoeld besprekingen gevoerd, omdat hij werd genoemd als bemiddelaar in de ontwerp-resolutie". In antwoord op een vraag of verwacht moet worden, dat de kwestie Nieuw-Guinea het vol gend jaar weer op de agenda van de V. N. zal verschijnen, zeide Mr Luns: Het Nederlandse stand punt blijft, dat de algemene ver gadering niet de plaats is, waar een dergelijke kwestie dient te worden behandeld. Indonesië verdedigt het stand punt, dat het een politiek vraag stuk is. In feite heeft het echter een juridisch karakter, nl. of het gebied in 1949 aan Indonesië is overgedragen. Dit is een vraag, waarop een politieke vergadering geen oplos sing kan geven. „Anderzijds be roept Indonesië zich op het hand vest van de souvereiniteitsover- dracht, dat het inmiddels zelf heeft verscheurd. Maar als het internationale hof ter sprake komt, dan ineens is het weer een politieke kwestie". Mr Luns zeide verder, dat vele Aziatische landen het Nederland se standpunt volkomen begrij pen. „Er is een aantal Aziatische landen, dat niet gelukkig is met het Indonesische doordrijven". Minister Luns besloot zijn me dedelingen over de kwestie Nw- Guinea met te zeggen, dat hij zelf zijn laatste rede in de alge mene vergadering met een ver zoenende verklaring heeft beëin digd. „De rede van minister Soe- bandrio blonk echter wat de ver zoenende toon betrof niet uit". „Op het persoonlijke vlak wa ren ook in New York de verhou dingen tussen de Indonesiërs en de Nederlanders niet slecht", al dus Mr Luns, die meedeelde en kele korte persoonlijke gesprek ken met leden van Indonesische delegatie te hebben gevoerd. „Hoewel nog geen reacties zijn ontvangen op de Nederland se bereidheid tot besprekingen te komen betekent dit niet, dat deze niet zullen komen". De algemeen vertegenwoordi ger van de K. L. M., A. Duyf, ver nam dit in een brief getekend door de minister van Verbindin gen Sukardan, zo deelde een woordvoerder van de maatschap pij aan de correspondent van het A.N.P. mede. Op 1 januari 1957 werd in Bel gië voor buitenlanders de ver plichte W. A.-verzekering inge voerd. Aan bromfietsers werd destijds evenwel nog een jaar uit stel verleend. Daar deze termijn thans bijna verstreken is, vestigt de A. N. W. B. er de aandacht op, dat van 1 januari 1958 af ook bromfietsers bij een bezoek aan België tegen W. A. verzekerd moeten zijn. Men zal daartoe als bewijs van verzekering de z.g. „groene kaart" moeten tonen. Indien men deze niet bezit, moet aan de grens een verzekering voor 10 dagen wor den gesloten, 'waarvoor een pre mie van honderd Belgische francs moet worden betaald. Bij een langer verblijf in België dient deze verzekering, na het verstrij ken van de geldigheidsduur, dan uiteraard te worden verlengd. Het Nederlandse motorschip David" (499 ton) is vrijdagavond vóór de rede van Brunsbüttelkoog aan de westelijke ingang van het kanaal van Kiel in aanvaring ge komen met het Westduitse mo torschip „Carola" (293 ton). De „Carola" moest aan de grond worden gezet. De kapitein van het Duitse schip werd gewond in een ziekenhuis opgenomen. De Britse admiraliteit heeft bekend gemaakt, dat het 1.100 ton metende ms. „Shackleton" waar mee de Britse bases in het Zuid poolgebied van levensmiddelen enz. worden voorzien, bij de zui delijke Orkaden op een ijsberg is gestoien en in gevaar verkeert. De reddingboten zijn gereed ge maakt om te worden gestreken. De plaats waar het vaartuig zich bevindt, is honderden mijlen verwijderd van het dichtstbijzijn de schip. Er zouden zich onge veer zestig personen aan boord bevinden, onder wie enige geleer den. De brief zei, dat K. L. M.-vLieg- tuigen werd verboden te Lan den op Kemajoran-vliegveld bij Djakarta vanaf 3 december. Het laatste K. L. M. -toestel ar riveerde hier zondagavond en zal heden vertrekken. De K. L. M. onderhield een dienst van vijf maal per week van Djakarta op Amsterdam. Deze route bestond sinds 1930. Een woordvoerder van de K. L. M. zei dat de 28 buitenlan ders en 180 plaatselijk personeel- op hun post zullen blijven han gende instructies van het hoofd kantoor in Den Haag. De K. L. M. stelt uiteraard alles in het werk om. de gevolgen van deze beslissing voor de passa giers, post en vracht voor Dja karta te Singapore of Bangkok met andere maatschappijen kun nen worden doorvervoerd en soortgelijke regelingen zullen worden getroffen voor het ver voer uit Djakarta. Opgemerkt zij, dat de jaarlijkse vergunning welke de K. L. M. 't recht geeft vijf maal per week op Djakarta te vliegen op 31 decem ber a.s. zou aflopen. Ben aan vraag van eenzelfde vergunning voor 1958 zou dezer dagen wor den ingediend. Volgens een Italiaans persbu reau is de beroemde Italiaanse zanger Benjamino Gigli zaterdag ochtend overleden. Hij was 67 jaar. In 1955 is Gigli opgehouden met zingen. Als jongste zoon van een schoenmaker begon hij zijn carrière in de Schola Cantorum van de Sixtijnse kapel als bari ton. Op 24-jarige leeftijd werd hij tenor. De zanger leed al enige tijd aan een hartkwaal. Vrijdag kreeg hij broncho-pneumonie, waaraan hij is gestorven in zijn villa te Rome. Gigli is te Recanati in Noörd- Italië geboren op 20 maart 1890. Zijn eerste operasuccessen vierde hij in 1917 in Spanje. LANDBOUWSCCHAP DRINGT NOGMAALS AAN OP VOOR SCHOT UITKERING MELK- GARANTIE. Het Landbouwschap heeft er bij de ministerraad nogmaals op aan gedrongen een voorschot te ver lenen op de uitkering melkgaran tieprijs 1956/'57. Het Landbouw schap betoogt, dat de ongunstige weersomstandigheden, welke zich nu reeds drie jaar achterelkaar hebben voorgedaan, doch in het bijzonder in het laatste jaar door de wateroverlast grote schade hebben aangericht, het weer standsvermogen van tal van bedrijven hebben ondermijnd. Er is een steeds stijgende achter stand in de betalingen tengevol ge van veevoederschulden, vaak nog uit de vorige winter, terwijl de huidige hoge rente in geval len waarin crediet wordt ver leend, deze situatie nog verer gert. De minister van Landbouw heeft na overleg met de mi nister van Financiën meege deeld, dat een voorschotuitkering thans niet mogelijk is gelet op de De brand in het krankzinnigen gesticht te Maidstone, in het En gelse graafschap Kent, heeft aan vijf personen, onder wie drie brandweerlieden, het leven ge kost. Zés brandweerlieden en zes patiënten liepen verwondingen op. Tijdens de brand stortte een watertoren in op de brandende gebouwen. »ef cparti caóri morkt 16 bmnwr.jsfroat 9 f«w*uz«n kapsels met „sfeer", in een salon met „sfeer" positie van 's rijks schatkist en dat de voor de uitkering van de garantietoeslag benodigde gelden pas in maart 1958 beschikbaar gesteld kunnen worden. Dit stelt de veehouders in de komende wintermaanden, wan neer de produktiekosten juist bij zonder hoog zijn, voor onoverko melijke moeilijkheden. Voor een gemiddeld weidebe- drijf van 18 ha betekent de ge vraagde voorschotuitkering van lk> cent per kg melk een bedrag van 1200 en de totale garan tietoeslag een bedr ag van 3000. Dit laatste komt neer op ruim 40 van de totale beloning van de boer, welke in de regerings nota inzake de beperking van de bestedingen voor dit bedrijfstype onder normale produktie-omstan- digheden op 7200 per jaar was gesteld. Wanneer de uitbetaling van de garantietoeslag over het afgelo pen melkprijsjaar, waarmede bij de vaststelling van de rijksbegro ting voor 1957 reeds rekening werd gehouden, tot het voorjaar van 1958 verschoven zou worden, wordt naar het oordeel van het Landbouwschap ook een onevenredig zware last op deze bevolkingsgroep gelegd. Het bestuur van het Landbouw schap verklaart tenslotte begrip te hebben voor de moeilijke situ atie van 's rijks schatkist, doch anderzijds met recht een spoedige uitkering van althans een gedeel te van de melkprijs-garantietoe- slag over het afgelopen jaar bij de ministerraad te mogen beplei ten. M Gedurende het weekeinde bleef een hogedrukgebied, waarvan het centrum 'boven Duitsland lag, het weer in ons land beheersen. Dit hogedrukgebied was in de onderste dampkringlagen met droge en koude lucht gevuld, zo dat het bij ons overwegend zon nig weer was. De temperaturen liepen daarbij zondag tot enkele graden boven nul op. Over Zuid-Zweden bewoog in tussen minder koude lucht naar het zuidoosten. Daardoor kwam het langs de noordkust van Oost- Duitsland tot sneeuwval en in het noordoosten van ons land werden de daarmee samenhangende wol kenvelden zichtbaar. Afgezien van deze overdrijven de bewolking wordt voor heden bij ons nog weinig verandering in het heersende weer verwacht. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. Weinig verandering. Droog en zonnig weer, maar in het noordoosten van het land enige overdrijvende wolkenvel den. Overwegend zwakke wind. Middagtemperaturen om het vriespunt. DINSDAG 3 DECEMBER. v.m. n.m. 11.11 11.25 11.46 0.26 12.40 0.36 12.50 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN op onder op onder Dec. 2 8.29 16.34 14.10 3.05 3 8.DO 16.33 14.35 4.10 4 8.31 16.33 15.03 5.16 5 8.33 16.32 15.37 6.22

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1