gepraat en geplaag Gaillard spreekt in Nationale Vergadering De Hongaarse vluchtelingen in ons land r-uHiiiii Uitslag stemming van grootste belang voor Nederlands-Indonesische betrekkingen" Resolutie verworpen Frankrij k werkt aan eigen atoombom Resolutie van vrijheidsstrijders inzake Ned. N.-Guinea m WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN s ZATERDAG 30 NOVEMBER 1957. 12e Jaargang Nr 4233 WEKELIJKSE WERELDSCHOUW HET is een merkwaar dig teken van onze tijd, dat de aandacht voor de kunstmanen van Rusland even gauw is ver dwenen als zij opkwam. Amerika vertelt nu, dat het reeds tevoren pla neetjes rond de zon lan ceerde, en belooft ook, dat binnen 5 jaren drie kunstmanen van veel gro ter omvang zullen wor den opgelaten. Het eigennaardige is, dat dientengevolge de Westelijke wereld geen of weinig aandacht schenkt aan het feit, dat de te Moskou bijeengeroepen conferentie der sateliet- staten een vrijwel nega tief resultaat heeft gehad. De Chinese communisti sche dictator is zelfs vroeger vertrokken dan zijn oorspronkelijke be doeling was, en Tito heeft, door ziekte ge dwongen, twee vertrouw- GEBARSTEN BLOK de vertegenwoordigers gestuurd. Joegoslavië heeft dien tengevolge de door Rus land ge-inspireerde alge mene verklaring op zich zelf reeds vrij vaag, niet mede ondertekend, en van een nieuwe Komin- form leek vorlopig geen sprake. Tito gaat nog weer eens naar Egypte, en dat zal de Chroesjt- sjef wel geen genoegen doen. KWESTIE NIEUW-GUINEA IN DE ALGEMENE VERGADERING Indonesië heeft gisteravond in de algemene vergade ring van de Verenigde Naties verklaard, dat de uitslag van de stemming over de kwestie Nieuw-Guinea „van het grootste belang zal zijn voor de Nederlands-Indone sische betrekkingen, voor de ontwikkelingen in ons deel van de wereld en voor het welzijn van de internationale samenleving als geheel". MENDES-FRANCE UITGEJOUWD EN TOEGEJUICHT AANPASSINGSPROCES IN HET ALGEMEEN GOED VERLOPEN GAILLARD WINT VERTROUWENS- STEMMING Premier Gaillard van Frankrijk is vrijdagavond in de nationale vergadering tweemaal als overwinnaar uit de bus gekomen bij ver- trouwensstemmingen in zake het hervormingspro gramma voor Algerië. Minister Luns De stemming De algemene vergadering heeft gisteravond de door de politieke commissie aan genomen resolutie inzake Nieuw-Guinea verworpen. De voorgeschreven twee derde meerderheid werd niet behaald. De stemverhouding was 41 stemmen voor, 29 tegen en 11 onthoudingen. EERSTE PROEF IN DE LOOP VAN 1958 Guerilla-strijders uit de Indonesische onafhanke lijkheidsstrijd hebben gis teren in een resolutie, ge tekend met hun eigen bloed,'een beroep gedaan de wapens op te nemen i.v.m. de kwestie-Nieuw- Guinea. Hun woordvoerder drong er bij president doekarno op aan invasie strijdkrachten te mobili seren om de ..kolonialis ten" aan te vallen. In het parlement deelde de regering mede dat zij een vast besluit had geno men voor het geval 't be roep op de V. N. geen ef fect had, voorbereidingen waren getroffen voor een „andere koers". Vice-premier en plaats- vervangend minister van Buitenlandse Zaken Har- di zei. dat de regering de uitvoering van de eenzii- dige verbreking der R. T. C. voorbereidde. Enige waarnemers te Djakarta zeiden dat er tekenen zijn, dat Indone sië een plan overweegt om de Nederlandse za- kenbelangen lam te leg gen. v FRANCO EN DE STRIJD IN IFNI Zuid-Afrika tegen de resolutie SOEBANDRIO: STAPPEN BUITEN DE V. N. Na de stemming verklaar de de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken mr. Soebandrio, in de algemene vergadering, dat zijn land „geen ander alternatief heeft dan terug te vallen op stappen buiten de V. N.". Indonesië „zou stappen kunnen nemen, die niet erg bevorderlijk zouden zijn voor onze betrekkingen met Nederland". Frankering bij abonnement: Terneuzea Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand f 2,per week 18 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine A ivertenties (géé-- handelsadver. tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer De westelijke wereld maakt zich terecht bezorgd over inwendige moeilijkheden en de ernstige ziekte van president Eisenhower. Het staat wel vast, dat er in het Atlantische blok een barst is ontstaan, en men er zelfs spreekt van een Frans-Duitse samenwerking, die een Engels-Amerikaanse overheersing in de Nato wil voorkomen. Aanvankelijk kreeg men in Parijs de indruk, dat het gesprek tussen Dulles en Pineau voor Frankrijk gunstiger resultaten had opgeleverd, maar later bleek dit te optimistisch gedacht. Ver moedelijk daarom heeft de En gelse premier MacMillan zijn be zoek aan Parijs toch doorgezet; de besprekingen werden bestem peld als stroef te zijn verlopen. Het is blijkbaar minder het feit c zichzelf, dat Amerika en En geland wapenen aan Tunis heb ben gegeven dan de wijze, waarop dit is gedaan, wat kwaad bloed heeft gezet. Nu komt bovendien sultan Mohammed V van Marok ko naar Washington, en dit zal zeker ook niet in de geest van Parijs zijn. Of er op die w\ze resultaten voortkomen uit de a.s. bijeen, komst van de Nato, welke Eisen hower nu niet persoonlijk zal kunnen bijwonen, is op zijn minst twijfelachtig. Spaak mag aan de Nato krachtige woorden hebben gewijd, en Norstad mag de orga nisatie als geheel prijzen de oude Montgomery, die haar bin nenkort verlaat, is er niet zo erg gerust op. Dit niettegenstaande de toezegging over raketwape nen, die Dulles in zijn laatste conferentie aan de geallieerden heeft gedaan! MACHINATIES IN CAIRO. In het nabije-Oosten blijkt dat gene, wat men Egyptische neu traliteit noemt, doch op politieke chantage lijkt, wel vruchten af te werpen! Zowel Noord-Amerika als de Sow jets hebben Egypte economische toezeggingen ge daan, waarvan nog zal moeten blijken in hoeverre Rusland deze nakomt, terwijl inmiddels Enge land en Frankrijk reeds in hun betrekkingen met Egypte conces sies tonen. En dit alles op hetzelfde ogen blik, dat Egypte voortdurend dreigementen uit tegen Jordanië en in dit land zelf intrigeert. Daarbij komt, dat Frankrijks wantrouwen, wat de wapentoe voer naar Algiers betreft, veel sterker is gericht tegen Egypte dan tegen Tunis. Geheel het Algerijnse vraag stuk wordt steeds meer een strui kelblok voor de nieuwe Franse regering, nu minister Gaillard in zijn eigen radicale partij een nederlarg heeft geleden tegen Mendès France die opnieuw naar voren dringt. Hij wil onderhan delingen met Algiers, zelfs vóór dat een statuut is tot stand ge bracht. Frankrijk vergeet blijk baar al te gemakkelijk wat de vredespel!tiek van Mendès Fran ce in Indo-China aan Frankrijks positie heeft gekost. NEDERLAND NIEUWS. IN HET goed van de Nederlandse onder danen in Indonesië te bescher men, en niet de bevolking op te zetten tot ongeoorloofde daden van geweld. GEPRAAT ZONDER DAAD. Tot dusverre kan men deze 12de assemblée der V. N. geen grote positieve resultaten toe schrijven. Er zijn gebruikelijke resoluties aangenomen; er is op het gebied van hulpverlening, hygiëne, enz. het nodige routine werk verricht, maar het branden de vraagstuk van ontwapening, is reeds dadelijk door de houding van Rusland, de oplossing geen stap naderbij gekomen. De ge- geallieerden bleken op wens van Rusland bereid de ontwapenings commissie aanvankelijk tot 11, daarna zelfs tot 25 leden uit te breiden, hoewel zij op zichzelf van deze uitbreiding weinig goeds voorspellen. Maar zelfs dit laat ste voorstel, door de bemiddeling van India en Joego-Slavië verkre gen, heeft Rusland's categorische verklaring uitgelokt, dat het in deze uitgebreide commissie geen zitting zal nemen. Het is begrijpelijk, dat zowel in verband met de mislukte ont wapeningsbesprekingen, als met alles wat zich rondom de Nato afspeelt, Duitsland zich door per soonlijk contact van minister Von Brentano te Washington wilde inschakelen. Of dit betekent, dat Duitsland een meer actieve rol wil spelen dan tot dusverre in de internatio nale politiek, dient nog te wor den afgewacht. De sociaal-demo craten zijn samengekomen om onderlinge wapenschouw te hou den. Dit zal niet leiden, zo zegt men, tot enige verandering in de hoogste functies. Ollenhauer blijft dus leider der oppositie, als bewijs reeds, dat er in haax hou ding tegenover het buitenlandse streven van Adenauer niets is veranderd. Zijn 2V% uur lang ge sprek heeft daarin blijkbaar niets veranderd. Men ziet het: de internationale politiek blijft verward als te voren: gepraat en geplaag. En dit ondanks de vrij stoutmoedige voorspellingen, die acht vooraan staande geleerden te New York hebben gedaan over het uitzicht, dat de wereld over honderd jaar zal tonen. Aantrekkelijk lijkt het in alle opzichten zeker niet! VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) Nederland is in de afgelopen week merkwaardig veel in het „internationale nieuws" naar voren gekomen. Dit bleek reeds dadelijk uit de belangrijke bijeen komst te Amsterdam voor een Europese Cultuur Stichting, waarbij Adenauer en Schuman elkander ontmoetten. Ook uit de bijeenkomst van het z.g. Bene- lux-parlement, waarin een oor deel werd vastgesteld over de nieuwe Benelux-unie, die vermoe delijk niet vroeger dan over 7 jaren in werking kan treden. In Washington zou men met plannen rondlopen om de Belgi sche en Nederlandse luchtmach ten samen te binden, terwijl an derzijds gezegd wordt, dat men in Washington geheel de Ita liaanse luchtmacht zou willen op heffen. Maar vooral staat Neder land in de algemene belangstel ling door de behandeling van het vraagstuk Nieuw-Guinea in de V. N. de zoveelste maal ter sprake gebracht. Waarlijk niet te vroeg heeft minister Luns er op scherpe wij ze de aandacht op gevestigd, dat Indonesië de volkenrechtelijke verplichting heeft om leven en „Verwerping van de kaderwet voor Algerië die voorziet in zelf bestuur voor dit gebiedsdeel kan slechts leiden tot een onafhan kelijk Algerië", aldus heeft de Franse premier, Felix Gaillard, vrijdag in de nationale vergadering verklaard, die zal moeten uit spreken over deze wet en de bijbehorende kieswet. De regering- Gaillard heeft haar lot verbonden aan aanvaarding dezer wetten. Een beroep doende op de alge mene vergadering om de door de politieke commissie aan vaarde resolutie over te nemen zeide de Indonesische perma nente afgevaardigde bij de Ver enigde Naties, mr. Ali Sastroa- midjojo: „Wij wensen vrede in Indonesië en wij wensen vrede in onze betrekkingen met Ne derland. Wij zijn bereid volle dig mede te werken bij alle po gingen om een regeling te be reiken van dit politieke geschil, omdat wij een vreedzame ont wikkeling wensen in ons deel van de wereld. Het is de wens de internationale vrede en vei ligheid te bevorderen en te be schermen, die ons beweegt op de aanvaarding van de resolu tie aan te dringen". Mr. Ali Sastroamidjojo zeide dat de kwestie was: „Onderhande lingen of wat doen?". „De toe stand is verschrikkelijk", zeide hij, hieraan toevoegend: „Dit is geen holle phrase". „Boven dien, aldus ging de Indonesi sche «afgevaardigde verder, „spreek ik niet alleen over de realiteit van dit geschil in het raam van de Nederlands-Indo nesische betrekkingen, maar in het verband met de krachten, die aanwezig zijn in de interna tionale politieke arena als ge heel. Laat ons niet onderschat ten, wat dit kan betekenen". Cambodja, Ecuador, Finland, Li- berië, Mexico, Panama, Para- guay, Turkije, de Ver. Staten, Uruguay en Venezuela. „Tot dusver zijn van de in totaal 3900 Hongaarse vluchtelingen, die in ons land zijn opgenomen, er 300 naar hun land teruggekeerd. Over het algemeen is het overige deel, waaronder 200 gezinnen, be hoorlijk geassimileerd in de Nederlandse gemeenschap. Hiervoor dient in de eerste plaats een ere-saluut te worden gegeven aan de Hongaar zelf, die in zijn moeilijke status van vluchteling zich zo wonderlijk goed heeft kunnen aanpassen". Dit zei gisterochtend de pen ningmeester van de Nederlandse federatie voor vluchtelingenhulp, notaris E. Spier, namens de voor zitter de heer M. A. Reinalda, die wegens ziekte verhinderd was, op een persconferentie te Am sterdam. Niettemin zijn er in ons land nog circa 300 personen, die bij de aanpassing bijzondere moei lijkheden opleveren; daartoe be hoort een veertigtal jongelui. Het plan is thans deze veertig jon gens onder te brengen in een opvangcentrum, dat zal worden ingericht in een gebouw van de Parkhersteilingsoorden aan de Nassaukade te Amsterdam, waar zij onder toezicht komen te staan van <te broeders van Huize St. Aloysius. De Nederlandse federatie heeft alles in het werk gesteld de aan passing zo goed mogelijk te doen verlopen. Het is een groot Voor deel gebleken, dat de Hongaren gemakkelijk talen leren, zo zei de heer Spier. Op zes nijverheids scholen in ons land worden avondcursussen gegeven ter aan vulling van het vakonderwijs der Hongaren. Daarbij wordt ge bruik gemaakt van speciaal voor dit doel samengestelde Hongaars- Nederlandse leerboeken, die een groot succes blijken te zijn. In Apeldoorn ontvangen der tig jongelui aanvullend middel baar onderwijs en in Roermond is een groep bijeengebracht van mensen die met psychische moei lijkheden hebben te kampen en die nu onder leiding staan van dr. Banki, de voorzitter van de federatie van Hongaarse vereni gingen in ons land. Er zullen op korte termijn echter noodzake lijke maatregelen moeten komen, om de aanpassingsmogelijkheden te verruimen, b.v. door de Hon garen de status van vluchteling te ontnemen en hen zoveel moge lijk met Nederlanders gelijk te stellen. Gedurende het debat ontstond een levendig® woordenwisseling tussen premier Gaillard en oud premier Mendès-France, die in dertijd de onderhandelingen leid de, welke de afscheiding van In do-China van het Franse kolonia le rijk en de deling van dit gebied in Noord- en Zuid-Vietnam tot resultaat hadden, Mendès-France die van tijd tot tijd krachtig door uiterst rechtse afgevaardigden werd uitgejouwd drong erop aan, dat de Franse regering het door de regeringen van Tune sië en Marokko gedane aanbod tot het verlenen van goede diensten, om tot een oplossing van Algerië ,te komen, zou aan vaarden. Hij zeide dat er „graden in de uitoefening van de soevereiniteit" zijn en dat Frankrijk, indien het botweg zou weigeren op het be middelingsaanbod in te gaan, een kans zou verspelen om de strijd in Algerië te beëindigen. Hier viel Gaillard Mendès- France in de rede en verklaarde: „Alle juridische deskundigen heb ben mij verzekerd, dat soevereini teit het in het Marokkaans Tunesische communiqué ge bruikte woord met betrekking tot Algerië en onafhankelijkheid precies hetzelfde betekenen. In het communiqué wordt ook gesproken over „waarborgen voor Frankrijk en zijn burgers". Dit houdt in, dat wij moeten be ginnen met de onafhankelijkheid van Aleerië te erkennen en dit is in strijd met de •egeringspoli- tiek". Omtrent het Marokkaans-Tune- sisrhe bemiddpnngsaanbod zei Gaillard nog: „Wil zui'^n er nooit ee instemmen het ml''oen Fran sen, dat in Algerië woont, te be schouwen als vreemdelingen, die in een ander land wonen. Even min zullen wij ooit een onafhan kelijk Algerië aanvaarden. Wij weigeren de leiders van het Alge rijnse bevrijdingsfront als de wet tig© vertegenwoordigers van het Algerijnse volk te erkennen. Wij zijn slechts bereid met hen over het sluiten van een wapenstil stand te onderhandelen". Er werd door de rechterzijde gejouwd, toen Mendès-France de woorden „mijn vaderlands liefde" gebruikte. Hij werd echter, na zijn rede, stormach tig toegejuicht door de commu nistische afgevaardigden en die radicale volksvertegen woordigers een minderheid der radicale fractie die hem steunen. De communisten riepen tegen de conservatieven: „Het fascisme zal niet overwinnen". De regering behaalde een krap pe, overwinning bij de eerste ste'mming, die ging over het ont werp voor de Kaderwet (269 tegen 199)). De uitslag van de tweede stemming, die over de Kieswet voor Algerië ging, was 266 tegen 1941. De Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, sprak met nadruk de hoop uit, „dat de algemene ver gadering de koers zou voortzet ten die zij thans vier jaar heeft gevolgd en dit op verkeerd be grip steunende voorstel zal ver werpen". „Ik vertrouw, dat het niet te veel zal zijn te verwach ten, dat nadat dit zal zijn ge schied Indonesië zijn aandacht zal gaan vestigen op belang rijker kwesties en zich zal be denken dat met een verbete ring in zijn betrekkingen met mijn land zijn belangen het beste zouden zijn gediend. In dien Indonesië dit zou doen, al dus minister Luns, zou het on dervinden dat Nederland be reid is de vriendschapshand uit te steken". Minister Luns zei verder, dat de resolutie, die werd aangenomen door de politieke commissie, in wezen gelijk was aan die, welke de assemblee in december 1954 en in februari van dit jaar ver worpen had. Alle resoluties hadden drie essentiële elemen ten gemeen: een beroep op de partijen tot onderhandelingen, de benoeming van een bemidde laar en een rapport aan de al gemene vergadering op de vol gende zitting. Vóór de resolutie stemden Af ghanistan, Albanië, Bolivië, Bul garije, Birma, Wit-Rusland, Cey lon, Costa Rica, Tsjecho-Slowa- kije, Egypte, San Salvador, Ethio pië, Ghana, Griekenland, Guate mala, Haiti, Hongarije, India, In donesië, Iran, Irak, Japan, Jor danië, Laos, de Libanon, Libië, Malakka, Marokko, Nepal, Paki stan, Polen, Roemenië, Saudi-Ara- bië, de Soedan, Syrië, Thailand, Tunesië, Oekraine, Sowjet-Unie, Yemen en Zuid-Slavië. Tegen stemden: Argentinië, Australië, Oostenrijk, België, Bra zilië, Canada, Chili, China, Colum bia, Cuba, Denemarken, Domini caanse republiek, Fraifkrijk. Hon duras, IJsland, Ierland, Israël, Italië, Luxemburg, Nederland, Nieuw-Zeeland, Nicaragua, Noor wegen, Peru, Portugal, Spanje, Zweden, Zuid-Afrika en Enge land. Van stemming onthielden zich: In gewoonlijk welingelichte kringen te Parijs is gezegd, dat Frank rijk zijn eigen atoombom aan het maken is. De wetenschappelijke en militaire plannen zijn voltooid en er is een begin gemaakt met de eigenlijke vervaardiging van enkele onderdelen van de bom, aldus is verklaard. Verwacht wordt, dat de Franse atoombom op een of ander tijdstip in 1958 voor het eerst beproefd zal worden. Frankrijk is de vierde atoommo- gendheid, na de Verenigde Sta ten, de Sowjet-Unie en Enge land. Het heeft twee centra voor kernonderzoek waarvan er een plutonium vervaardigt. De atoomkrachtfabriek voor industrieel gebruik wordt t' Chinon aan de Loire gebouw' Frankrijk werkt ook aan ee atoomduikboot. Frankrijk ze1 en Madagaskar hebben rijk ur-aniumlagen in de bodem. E"-n woordvoerder van het Frar se ministerie van Defensi' heeft op de vraag of Frankrij'- zijn eigen atoombom aan hf maken is gezegd, dat het than verrichte onderzoek zal leiden tot praktische toepassingen, zo wel op civiel als militair ter rein. Maar het was nog niet mogelijk een datum vast te stellen. ONBEPERKTE GARanT* HAZ6T FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Dit nummer bestaat uit 12 pagina s Generaal Franco heeft vrijdag voor het eerst iets van zich laten horen i.v.m. de gebeurtenissen te Ifni, waar Spaanse grenswachten in gevecht zijn geweest met leden van het Marokkaanse bevrijdings leger. Hij wenste de Spaanse strijd krachten „van harte g^luk met hun optreden tegenover de ver raderlijke aanval waarvan Spaans West-Afrika het doelwit Is geweest". Onder de landen, die tegen de resolutie stemden, was Zuid-Afri ka, dat alleen deelneemt in kwes ties, die in de assemblee worden besproken wanneer deze naar zijn mening Zuid-Afrika raken. Zuid-Afrika was niet aanwezig bij de behandeling van de kwes- tie-Nieuw-Guinea in de politieke commissie. De afgevaardigde van Zuid-Afri ka, J. S. F. Botha, zei het Indone sische verzoek aan de algemene vergadering om in te gaan op de aanspraken op soevereiniteit over Nederlands Nieuw-Guinea een schending te achten van 't Hand vest van de Ver. Naties. „Wij er kennen, dat Nederland de volledi ge soevereiniteit uitoefent". Minister Soebandrio zei, dat Indonesië had getracht het vraag stuk op te lossen en de spanning te verminderen door een stap te nemen om samen te komen ten einde het probleem te bespreken. Zijn delegatie betreurde het ten zeerste dat de uitslag van de stemming in de algemene verga dering „ons niet toestaat onze po- ging met succes te bekronen". Mr Soebandrio betoogde ver der dat Nieuw-Guinea een hoogst belangrijk vraagstuk voor Indo nesië is, maar dat zijn houding nooit zou kunnen worden bein- vloed om redenen van prestige of nationale trots, zoals het geval kan zijn met Nederland, dat geen enkel wezenlijk belang in dat ge bied heeft, hetzij economisch het zij wat betreft zijn veiligheid. Mr Soebandrio zeide, dat Indo nesië tot dusverre zijn best heeft gedaan om een politiek te volgen om acties, welke tot ongeregeld heden zouden kunnen leiden, te voorkomen. Deze politiek te hand haven is thans een bijna onmoge lijke taak voor de Indonesische regering, voegde hij hieraan toe. Het Indonesische volk is zich goed bewust van de weerslag van dit vraagstuk op de internationa le verhoudingen en dit zou 't van nu af kunnen beinvloeden. Implicaties van het gesehil hebben niet alleen betrekking op de kwestie van het Neder landse gezag in Nederl. Nieuw. Guinea of op de overdracht van het gebied aan Indonesië. Het heeft ook gevolgen voor het to tale vraagstuk van internatio nale betrekkingen en deze zou den „zeer ernstig" kunnen z'jn. medegedeeld door het K N.M.I., geldig tot zaterdagavond. WINTERKOU. Droog, koud en vrij zonnig weer met een matige wind tus sen oost en zuidoost, en middag- temperaturen slechts enkele graden boven het vriespunt. ZONDAG 1 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 8.59 9.43 Terneuzen 9.34 10.18 Hansweert 10.14 10.58 Walsoorden 10.24 11.08 MAANDAG 2 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.12 10.47 11.27 11.37 n.m. 10.53 11.28 12.08 12.18 ZON MAAN op 30 8.26 Dec. 1 8.27 2 8.29 onder 16.35 16.34 16.34 or 13.27 13.48 14.10 Q-pHor» 0.57 2.01 3.05

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1