Uit de Provincie mms. Z©s vrouwen en ë0n cnan Gemeenteraad van Biervliet SCHAKEN Ti BURGERLIJKE STAM). LOOP DER BEVOLKING Het loodswezen op de Schelde en het kanaal van Terneuzen agenda 'Zevl&ie^els TERNEUZEN. HULST SLUISKIL SLUIS. De kwestie-Irian. BIERVLIET HOEDEKENSKERKE. SAS VAN GENT. C/v er c\l vu Treinramp in India. Ernstig ongeluk op nieuw vliegveld bij Bogota. i ere huid? «WiLKVlSIK-lTTZKNDIN GEN VIA GOES. »e proef uitzendingen die via Goes worden uitgezonden blijken niet in geheel de provincie Zee land even goed te worden ontvan gen. In de streek rond Aarden burg hebben de televisiekijkers geconstateerd, dat zich op het Sieeld een raster vertoont, waar door het beeld minder duidelijk is. Aardenburg ligt hemelsbreed ongeveer 40 km van het zendsta tion verwijderd. Tot nu toe was men daar hoofdzakelijk aangewe zen op de uitzendingen van Ant werpen, Brussel en Rijssel, waar van Ftijssel in Frankrijk verre weg het duidelijkste beeld geeft, doch ook Antwerpen, dat hemels breed 65 km verwijderd is, heel goed kan worden opgevangen. De televisiekijkers hadden ge hoopt. thans ook een duidelijk Nederlands beeld te kunnen op vangen, doch bij de proefuitzen- dingen blijkt dit thans tegen te vallen. In Middelburg en Vlissin- gen blijken de uitzendingen ech ter duidelijk te zijn. Nieuw koelhuis en losperron. In de afmijnzaal van de Coöperatieve Vruchtenveiling „Zeeuwsch-Vlaanderen", zal op 3 december a.s. de officiële inge bruikstelling plaats vinden van het nieuwe koelhuis en losperron. Filnuniddag „Oranjekwartier". Het bestuur van de buurtver eniging „Oranjekwartier" orga niseerde voor de kinderen van de buurtleden tot 15 jaar een film middag in het Luxor-theater. Onder geleide van enige be stuursleden trokken ongeveer 250 kinderen zaterdagmiddag vanaf het 'Wilhelminaplantsoen naar de bioscoop waar zij gedu rende een paar uur aangenaam werden bezig gehouden met ver schillende Walt Disney-films. door de heer P. v. d. Ameele te Hoofdplaat en de tweede door de heer Fr. Claeys te IJzendijke. De meeste kleine vogels wer den neergehaald door de heer H. v. d. Hemel te Biervliet. St Nicolaas op bezoek De grote kindervriend St Nico laas heeft een bezoek gebracht aan de Reinaerstad. De hoge be zoeker werd nabij het station aan de grens der gemeente Hulst af gehaald door het comité van ont vangst. Voorafgegaan door de Koninklijke Stedelijke Harmonie en twee zwarte Pieten op de scoo ter volgde de goede Sint gezeten in een open auto, geflankeerd door een reeks van zwarte Pie ten. Na een tocht door de voor naamste straten werd de Sint ontvangen door burgemeester A. L. S. Lockefeer en de secretaris. De burgemeester vond het een grote eer de Sint wederom te mo gen begroeten. Er waren vele wensen vanwege het gemeente bestuur. De Sint zou zijn best doen op dat deze alle voor de gemeente Hulst zouden worden ingewilligd. Hij bracht naar voren dit jaar niet te paard te zijn gekomen daar zijn schimmel een ongeval had gekregen; vandaar zijn in tocht per auto. Nadat de Sint de jeugd had toegesproken en had gezegd, dat zij goed moest oppas sen en niets vernielen, vooral geen bomen en andere dingen der gemeente, ontving de Sint de jeugd op het stadhuis. Hier werd hun een zakje snoep aangeboden. Voldaan gingen vele kinderen huiswaarts, hopende dat de Sint ook hun wensen dit jaar weder om zou mogen vervullen. Een dure vergissing. Des zaterdagmiddags staat de gehele Westkade vol met gepar keerde auto's van winkelende Belgen. Zo ook jongstleden zaterdag. Ter hoogte van hotel „Rotter dam" stond een Belgische motor met daarachter een Belgische auto geparkeerd. Mevr. M. D. E. S. uit Drongen (België) wilde eveneens een be zoek brengen aan de Sasse win kels en zocht een geschikte par keerruimte voor haar auto. Deze vond zij juist achter de Belgische auto. Op het ogenblik dat zij moest afremmen vergiste zij zich in pedaal en trapte op de gas pedaal inplaats van de voetrem. Zij botste met haar wagen tegen de geparkeerde auto van de heer J. R. P. uit Gent. Door de schok schoot de gepar keerde auto vooruit en kwam op haar beurt in botsing met de motor van de heer E. E. E. de C. uit Gentbrugge. De motor viel omver en liep evenals de beide auto's zware schade op. Muziekexamens. De Bond van Muziekverenigin- g-f ;i s-'Vlaanderen nam, i - g met de Terne u- ool, het initiatief :e /ie van exa- ;o Koninkl N-P rdc atie van har- tei 'e t .areg.'zelschappen. Door deze samenwerking kon den zaterdagmiddag in „Des Pays-Bas" een 15-tal candi- iaten aap het examen voor het A.-öiploma worden onderworpen. Dit examen, bestaande uit een praktisch en een theoretisch ge- deelt v ;- 1 afgenomen door de heren G. H. Boedijn te Hoorn en M. Ogier te 's-Hertogenbosch. Toneel-uivoering A. B. C. In verband met het vijftigjarig jubileum van het N. V.V. wer den de leden van het A. B. C. in het jeugdgebouw een toneel avond aangeboden. Voorzitter de heer F. Drabbe verwelkomde in zijn openings woord de spelers van de bestuur- dersbond uit Temeuzen, die een toneelstuk voor de plaatselijke afdeling zouden opvoeren. Voorts liet hij het afgelopen jaar de revue passeren, waarbij hij voor al het laatste staaltje van samen werking vermeldde nl. het geza menlijk oprichten van de neutra le bejaardensociëteit en deed een oproep aan alle oudjes om toe te treden. Hierna werd door de toneel groep van de bestuurdersbond het toneelstuk „Robbedoes" voor het voetlicht gebracht. In de pauze werd door de leden van de vrouwenbond van het N. V. V. een kopje koffie geser veerd en een verloting gehouden. Met een dankwoord aan de to neelgroep voor het behaalde suc ces en een kort propagandistisch speechje besloot de voorzitter deze zeer geslaagde toneelavond. Van trap gevallen en overleden Zaterdag viel de 64-jarige mevr. E. de Badts—van Voorn van de trap van haar woning in de Ka- pellestraat. Zij liep hierbij een schedelbasisfractuur op en over leed vrijwel onmiddellijk ter plaatse. Smokkelauto aangehouden Toen de douaneambtenaar Van L. zich zondagmorgen in zijn dienstauto op weg bevond naar het grenskantoor St Anna ter Muiden bemerkte hij op een bin nenpad een grote vrachtauto, die kennelijk smokkelwaar vervoer de. Door een gewaagde manoeu vre wist Van L. de vrachtauto tot stilstand te brengen. Zijn auio werd hierbij vrijwel geheel ver nield, doch hij liep zelf geen ver wondingen op. De vrachtwagen bleek bijna 1000 kg Nederlandse boter te be vatten. De smokkelaars wisten te ontkomen. De Indonesische regering heeft bevolen, dat de bevolking en ook de landgenoten in het buitenland heden op het middaguur het werk enkele minuten laten rus ten bij wijze van „plechtige com temptatie" over de strijd Irian. om De exameneisen voor het A.- «iiploma (voor de eerste maal in Zeeland afgenomen) waren lang niet eenvoudig en daarom is het een des te groter succes voor de candidaten, waarvan er 11 voor het A-diploma (theorie en prak tijk) slaagden, en voor de direc teur der Terneuzense Muziek school, de heer J. Meijers. Het is de bedoeling met deze examens door te gaan want men kan verder studeren tot het diplo ma E. De heer Meijers wil ook graag voor de leerlingen van de mu ziekschool op andere instrumen ten een algemeen theoretisch examen instellen. Hierover zal met bekende muziekpaedagogen nog nader overleg worden ge pleegd. De examinatoren waren bijzon der tevreden over de theoretische en praktische kennis der candi- daten De heer P. A. Ocké, voorzitter van de Bond van Muziekvereni gingen in Zeeuws-Vlaanderen, maakte de uitslag bekend en sprak daarbij hartelijke woorden van waardering. Voor het A.-diploma slaagden C. Wisse 65 pnt; E. Meijers 62 pnt; G. Herrebout en P. Eeck- man beiden 61 pnt; M. Matthijs- sen 60 pnt; J. Hamelink 59 pnt; Jacky van Driel en A. Dooms bei den 56 pnt; P. de Roo 54 pnt; W. Verdoorn en L. v. d. Kooy beiden 52 pnt. Voor het praktische gedeelte slaagde: Tonny de Zeeuw 50 pnt. Voor het theoretische gedeelte slaagden; C. Lauret 49 pnt; W. Tïeleman 47 pnt en J. Guirand 45 pnt. Schieting. In hotel „De Vriendschap" werd zondag een schieting op de liggende wip gehouden, georga niseerd door de schuttersvereni ging „De drie gebroeders". Er na men 38 schutters aan deel. De hoogvogel werd geschoten door de heer Em. van Hecke te Beuchaute, de eerste zijvogel Rally om de „Stadhuisprijs" Door enkele heren werd met medewerking van het gemeente bestuur en middenstanders een kaartleesrit georganiseerd, ge naamd „De Stadhuisprijs", waar voor het gemeentebestuur een fraaie beker beschikbaar had ge steld. De deelname was niet zo groot als men had verwacht. In totaal namen 28 rijders aan deze kaartleesrit deel. Het waren de Belgen die het best vertegen woordigd waren. Vooral de „Noorderrijders" uit Antwerpen waren goed opgekomen. De rit lien via St Janstaen de grens over naar Kernzeke, Stekene, St Gillis 110 rasene. Nieuwkerken, Kalloo, Kieldrecht Nieuw-Na- i.i, c.'.nge naar Hulst, waar i:og enkele controlepunten waren i.i e diverse kleine straten. Veel deern klaagden over de in zeer slechte toestand verkerende we gen wegens het slijk dat er door het bietenvervoer op lag en da weg zeer gevaarlijk maakte voor het rijden. Het werd op alle rangen een Belgische overwinning. Burge meester A. L. S. Lockefeer reik te in gezelschap van wethouder Martens de prijzen uit in hotel „De dubbele Arend". De uitslag was; le Van DijkDilles, Antwerpen o str.pnt; 2e MeeusenSiegers, Terneuzen 17 s.p.; 3e Pieters Pieters, Gent 30 s.p.; 4e Dassen —Van Mol, Weert 32 s.p.; 5e Feijenvan Haren, Beerse 34 s p.6e RisseeuwRoozendaal Zuidzande 38 s.p.; 7e Robrechts Vughts, Antwerpen 60 s.p.; Se DardieMeijler, Antwerpen 60 s.p.; 9e WeemaesBosch, Hulst 77 s.p.; 10e GabrieelsEykemaal, Ekeren 85 s.p. le damesteam; dames Wullens, Hoogeboom; le clubteam; Noor derrijders, Antwerpen; grootste aantal deelnemers; Polderrijders: Antwerpen-Ekeren. MAANDAG 25 NOVEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 7.30 uur: „Oorlog en vrede". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De familie Trapp". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „De famil.e Tnapp". DINSDAG 26 NOVEMBER. TERNEUZEN: Kantoor L. de Bruijne: Aanbesteding metsel werk, lood- en zinkwerk voor het vernieüwen van een ce- mentloods namens N.V- Han del-, Industrie- en Scheep vaart Mij. „De Hoop". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De familie Trapp". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „De familie Trapp". Duits kustvaartuig „Plan" geborgen. In de loop van zaterdag is het bergingsbedrijf Van den Akker erin geslaagd het Duitse kust vaartuig „Plan", dat op 21 okto ber tijdens één van zijn eerste reizen in de Westerschelde ter hoogte van Hoedekenskerke in ruim 40 meter diep vaarwater zonk, te bergen. Tijdens de afgelopen week heb ben de bokken Arend, Adelaar en Condor het schip naar steeds minder diep vaarwater gesleept en het recht gezet. Zaterdagmid dag is het neergezet op de schor ren van de Boomepolder. Bij laagwater valt het schip met zijn lading wol geheel droog. Men is thans bezig met het pro visorisch dichten van het ruim 6 meter grote gat, dat de „Plan" bij de aanvaring met de Duitse tanker „Winitou" heeft opgelo pen. In het begin van deze week wordt het schip naar Antwerpen gesleept voor het lossen der la ding en voor definitief herstel. Aanrijding. Vrijdagmiddag omstreeks drie uur had in de Zandstraat ter hoogte van bakker Goethals een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een stilstaande be stelwagen. De heer P. R. uit Hulst had zijn bestelwagen niet geheel rechts van de weg geparkeerd, terwijl aan de andere zijde van de weg de heer A. V. uit IJzendijke zijn tractor met twee aanhangwa gens geparkeerd had. De laatste aanhangwagen stond op dezelfde hoogte van de bestelwagen, waar door de doorgang zeer klein werd. Dit ondervond de heer R- M. C. uit Rijen, die met zijn vrachtauto wilde passeren. Hij raakte met de rechterachterzijde van de vrachtauto de bestelwa gen waardoor beide voertuigen materiële schade opliepen. De minister van Buitenlandse De Zaken a.i. heeft ter voldoening Z1in; aan 'het bepaalde in de Grondwet aan de voorzitters van de Twee de Kamer en van de Eerste Ka mer overgelegd drie op 24 okto ber 1957 te Brussel tussen het koninkrijk der Nederlanden en het koninkrijk België gesloten overeenkomsten, te weten: het verdrag tot wijziging van de ar tikelen 26 en 30 van het tractaat ondertekend op 5 november 1842 te 's-Gravenhage (loodswezen op het kanaal van Terneuzen); de overeenkomst tot wijziging van het reglement ondertekend te Antwerpen op 20 mei 1843 be treffende het loodswezen en ge meenschappelijk toezicht op de Schelde, met bijlage. De overeenkomsten zullen al leen voor Nederland gelden. De minister van Marine en de mi nister van Buitenlandse Zaken a-i delen in een toelichtende no ta o.a. mede dat het verdrag en de beide overeenkomsten werden voorbereid door de permanente commissarissen van toezicht op de Scheldevaart. Het verdrag wijzigt het tractaat van 5 november 1852 in die zin, dat ten aanzien van de haven en het kanaal van Terneuzen de loodsplicht wordt ingevoerd, het geen "in het belang der scheep vaart noodzakelijk wordt geacht. De overeenkomst inzake het loodswezen op het kanaal van Terneuzen verklaart in verband met het verdrag het Schelde-reg- lement ter zake van toepassing en stelt de loodsgeldtarieven vast op een percentage van het tarief Vlissingen-Antwerpen. De overeenkomst tot wijziging van het Scheldereglement behelst een wijziging in het systeem van heffing van loodsgelden, alsmede de vaststelling van nieuwe tarie ven. voornaamste wijzigingen a. het vervallen van hét on derscheid tussen zomer- en win- tertarief en tussen uit en naar zeetarief; b. een verhoging van de mini mumdiepgang van 15 tot 25 deci meter gepaard aan een meer ge leidelijke verhoging der tarieven bij een diepgang van 60 tot 120 decimeter; c. een verhoging van de loods geldtarieven en van de vergoe dingen; d. vaststelling der tarieven uitsluitend in Nederlandse munt. Door deze wijzigingen wordt het tarief systeem aanmerkelijk vereenvoudigd en aangepast aan de ontwikkeling, die de scheep vaart sedert de vorige eeuw heeft doorgemaakt. Onderscheiden worden thans slechts z-tarieven (voor de uit en naar zee loodsreizen) en b-tarie- ven (voor loodsgelden op de bin nenwateren). De grondslag voor beide tarieven blijft de diepgang der schepen en voor het b-tarief mede de afgelegde afstand. Tevens worden de tarieven, die bij overeenkomst van 19 septem ber 1863 werden verlaagd en met ingang van 1 januari 1952, voor zover zij waren vastgesteld in Belgische munt, tij4elijk werden verhoogd, thans zodanig ver hoogd, dat een gunstiger verhou ding tussen ontvangsten en uit gaven van de loodsdiensten op de Schelde wordt verwezenlijkt. In vergelijking met de tarieven in de omliggende landen zijn de ver hoogde tarieven echter nog vrij laag. Voorts worden de tarieven slechts in Nederlandse munt vast gesteld. Vaststelling tevens in Belgische munt wordt vervangen door een omrekening tegen een bepaalde koers. Hierdoor wordt bereikt, dat in de toekomst op tredende wijzigingen in de koers- verhoudingen tussen beide valu ta's niet langer wijziging van het Scheldereglement noodzakelijk zullen maken. Tijdens de raadsvergadering welke de raad van Biervliet vrij dag j.I. hield werd de begroting voor het dienstjaar 1958 vastge steld. De voorzitter zei, dat de aanvankelijk opgestelde ontwerp begroting te ruim was opgezet en dat B. W. er door het aan brengen van een aantal bezuini gingen in geslaagd waren 'n slui tend ontwerp aan de raad voor te leggen met bovendien een be hoorlijke post voor onvoorzien. Na puntsgewijze behandeling stelde de raad het ontwerp onge wijzigd vast. De inkomsten en uitgaven op de gewone dienst be dragen 524.422,56; de post on voorzien is 5.466,47. De kapi- taaldienst sluit met een nadelig slot van ƒ.263.169,72, terwijl de uitgaven, resp. inkomsten op deze dienst waren 1.270.062,86 en 1.006.893,14. Ingekomen stukken. Hierbij bevond zich een goed keuring van G. S. op het raads besluit tot verkoop van twee wo ningen aan de gemeente-ambte naren J. P. Kaan en A. de Meijer. Blijkens een desbetreffend schrij ven heeft de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid aan de heer G. van Pamelen een premie in de woningverbetering toegekend van diens pand aan de Beukelsstraat. De voorzitter deelde mee, dat de marktverbetering en de aan leg van een trottoir in de Burge meester Van Maarleveldstraat in middels werd aanbesteed en ge gund aan de laagste inschrijver, P Mollet te Hoofdplaat, voor ƒ14.270,—. Naar aanleiding van een schrij ven van G. S. bepaalde de raad dat een herziening van het plan tot uitbreiding van de gemeente in voorbereiding is. Tot slot ging de raad er toe over de gemeenschappelijke re geling I. Z. A. te wijzigen. Verdere agenda. Naar aanleiding van een schrij ven van G. S. werd de kindertoe lage-verordening redactioneel ge wijzigd. Mej. J. M. Pladdet werd op ar beidscontract benoemd tot onder wijzeres in de nuttige handwer ken aan de o.l.-school A. (kom der gemeente) en tot onderwij Negentig mensen zij zaterdag avond om het leven gekomen en zesenveertig gewond bij het ver ongelukken van een trein op cir ca 150 km van Bombay. Volgens de eerste berichten zijn de locomotief en de eerste drie wagons van de trein ont spoord en vier wagens omgesla gen. Door het bezwijken van een betonnen vloer op de nieuwe in ternationale luchthaven die bij Bogota wordt gebouwd, zijn zater dag twintig arbeiders om het le ven gekomen en velen gewond. zer in vaste dienst de heer J. v. Berg, onderwijzer aan de o.l.- school te 's-Heer Arendskerke. Een perceel grond, gelegen aan de uitvalsweg ter grootte van 420 m2 werd aan de heer A. Faas verkocht voor 5,per m2. Besloten werd de naast het perceel van de heer A. Faas aan de uitvalsweg gelegen bouwgond ter breedte van 13 me.ter te ver kopen aan de heer M. van Eijke- ren voor de prijs van 5,per m2. Enige tijd geleden heeft de raad het denkbeeld opgevat een aantal in eigendom van de ge meente toebehorende woningen te verkopen én te dien einde een schatting te doen uitvoeren. De woning van de heer Th. Ploe- gaert aan de Noordstraat 19 werd geschat op 2.950,en die van de heer M. Maas, gelegen aan de Hoogstraat 11 werd ge schat op ƒ5.500, De bewoners bleken bereid de woningen tegen taxatieprijs over te nemen, hetgeen de raad goed keurde. Van de andere aan de bewo ners aangeboden woningen kwa men nog geen beslissingen bin nen. De commissie voor de hygiëne van het kind in Zeeland vroeg en verkreeg een gemeentelijke sub sidie van 20 cent per consult. Af gewezen werd de subsidie-aanvra ge ten behoeve van het Juliana- ziekenhuis, evenals de aanvrage van het Zeeuws consultatie bureau voor alcoholisme te Mid delburg. Een verzoek van de kerkvoogdij der Nederlands Her vormde gemeente te Biervliet om subsidie van het godsdienston derwijs aan de o.l.-scholen werd na enige discussie aangehouden, teneinde met verzoekster in na der overleg te treden. De gemeenterekening 1956 werd overeenkomstig het advies van de commissie uit de raad voorlopig vastgesteld. De begroting 1957 werd gewij zigd, waardoor de post voor on voorzien werd gebracht op 3.079,67. Hierna kwam het verkeerspro bleem in de Noordstraat aan de orde. Bij de bouw van de berg plaats, waarin de diepvriesinstal latie is gevestigd, heeft bakker Kostense bereidwillig grond af gestaan en er in toegestemd dat enkele gebouwtjes afgebroken worden. Bij nadere bespreking bleek, dat de heer Kostense niet bereid was in de kosten van de aan te brengen voorzieningen bij te dra- Over de week eindigende op zaterdag 23 november 1957 wer den de meeste spaarkaarten in geleverd door mej. M. MOER MAN, Molendijk 13, Hoek. De door haar ingeleverde spaar kaarten werden met een toeslag van 100 °/o gehonoreerd. Vraagt uw winkelier. Terneuzen heeft winstkansen tegen Zierikzee Zaterdagmiddag ontmoette Terneuzen 1 voor de zuidelijke competitie van de Kon. Nederl. Schaakbond te Goes het eerste tiental van Zierikzee. De Terneuzenaars waren beter op dreef dan in hun eerste wed strijd tegen Philips. Blijkbaar ge ïnspireerd door de onverwachte verschijning van Sinterklaas met drie Pieten in het smalle speel lokaal kwamen zij aan diverse borden tot zeer goed spel. Met een voorsprong van voor lopig 4—3 en drie vrijwel gelijk staande afgebroken partijen heelt Terneuzen een redelijke kans op de eindzege. Aan het eerste bord moest de eindspelkenner notaris Van den Ende de meerderheid erkennen van de Terneuzense bordaanvoer der, terwijl ook aan bord 2 de kansen op een Terneuzense over winning niet gering zijn. De an dere afgebroken partijen leveren hoogstens remise op. Volgende week spelen de Ter neuzenaars hun eerste verre uit wedstrijd tegen het pas gepro moveerde Oss. De gedetailleerde uitslag van zaterdag luidt: Zierikzee Terneuzen J. J. v. d. Ende—P. Mulder 0—1 dr J. Westendorp Boerma— P. J. van de Sande afg. ir J. Elzerman-A. de Coninck 1—0 M. J. Enzlin—H. Voorhans afg. ds C. van RofjenJ. J. Kaan 10 C Nolet—J. P .van der Staal i1 O. Vleeshouwer- A. Stadhouders L. Siliakus—G. Dijselijnck M: J. VermeulenA. Hamerlinck afg. p TakM. van den Hoek 01 VERMIST MEISJE BLIJKT TE ZIJN VERDRONKEN. De rijkspolitie van Someren heeft enige tijd geleden namens de ouders opsporing verzocht van de 21-jarige M. D. die sinds 7 november werd vermist. Het meisje leed aan vallende ziekte en een ongeluk werd ge vreesd. Zaterdagmorgen werd deze vrees bewaarheid, want toen werd het stoffelijk overschot van het meisje opgehaald uit de Zuid- Willemsvaart nabij Sluis Half 12. De indentiteit staat nu wel vast en vandaag zal het slachtoffer ter aarde worden besteld in So meren-Eind- ^abyderm-zeep gen. Besloten werd een halfsteens muur en de muur ter afscheiding van de achterplaats van de bak kerij te laten maken. Tot slot werd de wekelijkse huur voor de bergplaats, waarin de diepvriesinstallatie is geves tigd bepaald op 5, Tijdens de rondvraag wees de heer J. W. Verplanke op een put naast de bocht nabij de Nieuw- landse Molen. Deze put is nogal diep en steeds met water gevuld, wat vooral bij vorst gevaar voor het verkeer kan opleveren. De voorzitter zegde verbetering toe. De heer I. Michielsen bracht het lek in de kelder van de fam. S. de Pauw nogmaals aan de orde. De voorzitter meende, dat dit reeds verholpen was. maar zeg de toe op korte termijn de kelder te laten herstellen. De heer B. Ceelaert informeer de hoe het er met de aanvraag van de R. K. H.B.S. voor stond De voorzitter zeide om inlich tingen te hebben verzocht over de z.g. aanloopkosten, doch hier op nog geen antwoord te hebben ontvangen. De heer A. J. van Hoeve jr. in formeerde naar de aanschaf van een muziektent, nu de oude af gebroken is. De voorzitter zeide, dat wan neer tot aankoop van een ver plaatsbare muziektent wordt overgegaan, dit door een begro tingswijziging kan geschieden Voorlopig 34 Terneuzen had wit aan de even borden. ff r 29) door BRUNO J. (Nadruk verboden.) Ik stond in een ruime, redelijk behoorlijk ingerichte zitkamer, die er griezelig opgeruimd uitzag. En nu, vrindelijke vrind, ga je "deze ordelijke bedoeling syste matisch onderzoeken," sprak ik tot mezelf. „Denk om vingeraf drukken en lawaai en spits de oren voor eventueel terugkomen de dikkerdjes. En dit alles onder het motto: de O.M.M. terug aan Tuimelaar en consorten. Op voor Tuimelaar!" Al binnensmonds onzin uitslaande, begon ik kasten na te kijken: er waren er twee, die van alles in hun binnenste verborgen, behalve onmachinaalmakingvan- demensmachines. Ook een klein staande kastje verborg het ge- zochte en zo langzamerhand toch ook wel een heel klein beet je door mij verwenste machien tje niet. Wat ik nu eigenlijk precies ver wacht had wéét ik niet, maar een feit is, dat dit me toch tegenviel. „En omdat Masköwitsk een na re Masköwitsk is, sta ik je bij deze toe een paar kleine slokjes van deze voortreffelijke sherry te gappen," mompelde ik en de daad bij het woord voegende nam ik een paar slokken uit de fles, die ik in het kleine kastje had gevonden. Van oren spitsen kwam onder was ik namelijk bedacht en op die geluiden had ik mij ingesteld- En dat bleek een volkomen on voldoende instelling te zijn. Na tuurlijk had ik mij op ieder ge rucht moeten instellen en, wat in dit geval van belang was: op het ontbreken van gerucht! Maar als hadden komtDat bleek ook nu weer. Ik hoorde niet dat het snurken ophield, ik hoorde niet dat de slaapkamerdeur open ging en dat de dikkerd rustig de gang opwandelde. Nog sterker: ik hoor de zelfs niet, dat hij de slaapka mer weer inkwam. Toch dééd hij dat, een paar minuten nadat hij die kamer had verlaten. En hij was vergezeld van de hoteldetec tive, een man, die óók niet tot de meest luidruchtige exemplaren van zijn soort behoorde. De deur naar de slaapkamer ging open, op hetzelfde moment dat ik de koffer afsloot, zuchten de: „Pech! De spullen zijn er niet. Ga jij maar weer dansen, m'n jongen." „Ga jij maar eens netjes met je handen omhoog staan, m'n jongen", zei de hoteldetectieve. Ik had de deur open horen gaan en was al bij de balcondeuren, die ik gelukkig van te voren al open had gezet. Als een volleerd acro baat sprong ik van het balcon van kamer 135 op het daarnaast gelegen balconnetje en zo verder, in een wel drie maal zo vlug tem po als dat waarin ik het op de heenweg had gedaan. De hotel detectieve zat mij vrij dicht op de hielen en plofte misschien een halve minuut na mij van de onaerzoeK ie unuci 1 ---- -----75Jat óók brandladder af op het binnen- deeePritkamer toe, gTn^voor "de geboord® hebben. Op die geluiden plaatsje. (Wordt vervolgd.) VAN UHEENKE. tussen niets en zo kon het gebeu ren, dat ik het. snurkende geluid, dat uit de kamer naast de zitka mer kwam, eigenlijk iets te laat hoorde. Niet, dat er nu direct ongeluk ken gebeurden, maar toch Kijk, het is nu niet bepaald een leuke gewaarwording, om een snurkend dik mannetje te ont dekken in een slaapkamer waar je stiekempjes binnendringt, ter wijl je in de eerlijke veronder stelling verkeerd dat hetzelfde mannetje, allesbehalve snurkend, op een op de Middellandse Zee jagend jacht zijn bivak heeft op geslagen. Daar kan ik uit eigen ondervinding van meepraten. Zeker, uit eigen on-der-vin-ding! Toen ik uit de zitkamer de slaap kamer binnenging, had ik die na re gewaarwording namelijk, en daar had ik het volste recht toe- Want in een groot bed lag een klein mannetje. Masköwitsk! En de kleine Masköwitsk maakte een groot lawaai: hij snurkte^ „BrrrEngerd!" tweede maal de slaapkamer in, bewonderde een seconde de vrij stupide gelaatstrekken van de snurkende Masköwitsk, legde een haastige belofte aan mijzelf af, dat ik nooit toe zou staan dat ik dik werd, en sleepte geruisloos de andere koffer, die onder het bed stond, naar de zitkamer. Daarop sloot ik de deur en kniel de neer bij de koffers. Wat ik ook in de koffers vond, wéér geen O.M.M. Wel papieren veel papieren! Ik hoopte hier de papieren van dr. Tuimelaar tussen te ontdekken en begon figuurlijk gesproken ijverig te snuffelen. Nu zou iedere inbreker, zelfs het meest onervaren, stompzin nig lid van het schone „Gilde der Sluip-iu-kruip-in-Broeders", na een ervaring als die welke ik zo even had opgedaan inzake het toch wel iets te laat vernomen gesnurk van de man Masköwitsk, zijn oren extra goed gebruikt heb ben en extra op zijn hoede ge weest zijn. Nee, maar Van Dongen, het to neelspelertje, dat dacht dat hij wel-urrus-effetjes die O. M- M. kon terughalen uit de door Mas köwitsk gehuurde kamers, me- TERNEUZEN. Geboorten. 15 nov. Geertruida Christina, d. van Jacobus Luycks en Maria de Cock (Kanaalweg 12). Krjjn, z. van Krijn J. Willemsen en Christina J. de Feijter (Nar cisstraat 32). 16 nov. Gerrit, z. van Gerrit Leiden en Leuntje Rie- mens (won. te 's-Gravenhage). Leendert, z. van Johannes M. Hoo- gendoorn en Jacoba van den Adel (won. te Hardinxveld). Cornelis Johannes, z. van Johan C. Haak en Maatje S. van Hoorn (won. te Zaamslag). Andrea Johanna Mar- garetha, d. van Herman A. Dob- belaere en Pieternella S. Versluijs (won. te Biervliet). 17 nov. Flori- mond Constant Hendrika, z. van Levinus C. Roete en Cordula J Oosterwaal (a/b woonschip „Nia Domo", Vluchthaven). Jozias, z. van Cornelis de Kraker en Corne lia Klaassen (Rozenstraat 61). 18 nov. Jacobus, z. van Martinus Boeije en Anna van Es (won. te Axel). Marinus, z. van Cornelis F. Verschelling en Cornelia A. van den Hout (won. te Axel). 19 nov. Gijsbertus Elouisa Louisa, z. van Antoina A. M. Gelderland en Anna M. Strijdonk (won. te Sas van Gent). Adriana Suzanna, d. van Cornelis M. de Ruijter en 'Debora E. van Bendegem (Hogendijk 47). Huwelijks-voltrekkingen. 21 nov. Daniël Schrier, 25 j., jm. en Catha- rina Pieternella van Langevelde, 22 j„ jd. 22 nov. Johannes Corne lis Pichal, 27 j., jm. en Adriana Woutrina Geelhoedt, 22 j, jd. Ada- mar Maria de Brufjcker (van Hoofdplaat), 25 j., jm. en Neeltje Geelhoedt, 20 j., jd. Overlijden. 14 nov. Cornelis Leu- nls, 58 j., echtg. van Neeltje Fraanje. 16 nov. Pieternella Leun tje van Driel, 62 j., echtg. van Jan van Wijck. 17 nov. Elisa Mathilde Baert, 42 j., echtg. van Josephus E. Vermeire (won. te Koewacht). Maria Albertina Kesbeke, 82 j„ geh. gew. met Bernardus A. Schel- leman. Leuntje de Putter, 76 j„ echtg. van Jacobus de Putter (won. te Zaamslag). neer Van Dongen had nergens i^iaeciu: schold ik.erg in en zat, rustig als zat hij op „Kun je wel: in je bed liggen te z'n grootvaders knie, waardeloze snurken terwijl een zo veel ma- stukjes papier gerder mannetje dan jij bij je Eerlijk is eerlijk, als de deur tus- aan het inbreken is!" Ik schold sen slaapkamer en zitkamer open in stilte en nam in dezelfde stilte was gegaan, dan had ik het ge- een koffer op; het leek mij veili- hoord. En wanneer een hic ger, deze in de zitkamer aan een bonsje in de slaapkamer het ui onderzoek te onderwerpen Ikhet bed stóppen van de dik TERNEUZEN. In de afgelopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: Th. A. M. Vonk, Acaciastraat 3, van Axel; H. M. Krombeen, P 11, n Roermond; L. Koofjman, Mid denstraat 80, van Schoondijke; J. de RondeKolijn, Grenulaan 31 a/b van Axel; P. Donze, Hogendijk 39, van Axel; P. Bakker, Nieuwe Kerkstraat 20, van Axel; J. Brezet, Fred. Hendrikstraat 3, van Rotter dam. Vertrokken: J. Harms, le De Feijterstraat 15, naar Hoek; N. Buijsert, Scheldekade 60, naar Al phen a/d Rijn; J. van de Wege, Kerkhoflaan 39, naar Kruininger,; P. A. Gommers, Louisastraat 4, naar Axel; M. Dumoleyn, Spoor straat 24, naar Rotterdam; J. P. KouwenhovenLaukens, Dijkstr. 25, naar Rotterdam; J. R. Visser, Jozinastr. 5, naar Zaamslag; J. J. M. van de Winckel, W. de Zwijger- laan 9, naar Rotterdam.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2