^Provinclacii nieuwó. A Z3 -'l-Ll SINTERKLAAS-SURPRISE Voor de zondag DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 23 november 1957 TERNEUZEN. BOSCHKAPELLE. HULST SAS VAN GFNT. SLUISKIL Geveltourist Lezorgde politie SLUIS VLISSINGEN VOGELWAARDE. ZAAMSLAG e Stofzuigers Centrifuges Wasmachines Gasfornuizen Gascomforen Gasgeysers Hoogtezon Infraphillampen Elek. Radiatoren Ventilator Kachels voor warmte en koeling O Strijkijzers Snelkokers Kookplaatjes Straalkachels Wafelijzers Mixers Koffiemolens (Philips, Holland- Electro, PEDE en Tornado) Scheerapparaten Kerstboomverlichting HAVENSTRAAT 8 (BIJ DE MARKT) TERNEUZEN ZIERIKZEE Het vervoer van voetbal supporters met autobussen. Jeugdwerk Ned. Herv. Kerk. Donderdagavond had de reeds vorige week aangekondigde fa milieavond plaats van de com missie voor het jeugdwerk der N°d. Herv. Kerk. Het jeugdgebouw aan de Kerk hoflaan was geheel bezet met ouders en verschillende belang stellenden. Nadat de heer P. Kaijser het openingswoord had gesproken, verkreeg de heer J. L. Hamelink het woord, waarbij hij een gevoel volle toespraak hield in verband met het verscheiden van de heer C. Leunis, die zo nauw bij het jeugdwerk der Herv. Kerk was betrokken. Hierna werden enkele eenvou dige toneelstukjes en declama ties door leeringen der zondags scholen en meisiesclubs ten ge hore gebracht. Ook het pijper korps „Irene" liet enige opge wekte nummers horen. Ds Schol ten sprak nog een toepasselijk woord over het jeugdwerk, daar bij de ouders opwekkend hun kinderen aan de jeugdclubs te laten deelnemen. Districtsdag Katholieke actie. De jaarlijkse districtsdag van de Katholieke Actie werd dit maal gehouden in het parochie huis te Temeuzen, waar behalve afvaardigingen uit geheel Zeeuws-Vlaanderen namens het diocesaan bestuur ook aanwezig waren Teeuwes, aalmoezenier, en de secretaress mevr. v- d. Molen. Deze dag stond in het teken van de naastenliefde. 's-Morgens hield nastoor J. van Cam ren een inleiding over dit onderwerp. In de namiddag werden verschil lende gespreksgroepen gevormd, die dit onderwerp van verschil lende zijden belichten en de mo derne noden bespraken met de vraag, wat de Katholieke Actie in deze te doen staat. Daarna werd een korte film vertoond van een H. Mis in de St. Severin te Parijs waarin dui delijk het wezen en het doel van de H. Mis naar voren kwam. Tot slot droeg aalmoezenier Teeuwes in de parochiekerk een avondmis op. zen, waarvoor vooral van de zijde der leden der Harmonie te Ter- neuzen zeer veel belangstelling bestaat, moet als zeer belangrijk worden beschouwd en zal onge twijfeld door meerdere gevolgd worden. Het is in ieder geval een bewijs dat het harmonie- en fan farewezen in Zeeland, in het bi zonder in Zeeuws-Vlaanderen niet sluimert, doch op weg is, méér dan voorheen, naar hoger muzikaal peil te ontplooien. Verkeersongeval. Gistermiddag te ongeveer kwart over één had op de Oudelandse- weg, enige tientallên meters voor de hofstede van de heer L. de Feijter, een aanrijding plaats tus sen twee auto's. Onze stadgenoot de heer G. den H. reed in zijn auto op de pro vineialeweg voor het brengen van een zakelijk bezoek aan de heer De Feijter, toen hij op he; rijwielpad e fietser zag, die hij ook wenste te spreken. Te dien einde remde hij zijn auto af, hetgeen tot gevolg had dat een achterop rijdende auto bestuurd door de heer L. M., eveneens v onende te Terneuzen, tegen de achterzijde van de voor ste auto terecht kwam. Door de botsing werden beide auto's vrij zwaar beschadigd. Biljartclub „Krijt op Tijd" 30 jaar Het feit dat de biljartclub „Krijt op Tijd" dertig jaar be staat werd gisteravond in hotel „Centraal" op feestelijke wijze door bestuur, leden en hun dames herdacht. Van 6 tot 7 uur hield het be stuur onder voorzitterschap van de heer Van Leeuwe en in aan wezigheid '~an de heer M. Steke tee, oud-voorzitter en thans ere lid, receptie in hotel „Centraal Velen maakten van de gelegen heid gebruik de jubilerende ver eniging gelukwensen aan te bie den. De heer van der Meer, voor zitter van de biljartclub E.V.V. feliciteerde namens zijn vereni ging en namens de voetbalverem _iao hppr W Vergadering Terneuzense Jeugdraad. In de raadszaal van het Ge meentehuis hield de Terneuzen se Jeugdraad (Ternenzen, Drie wegen, Sluiskil) een algemene vergadering waarop 17 afgevaar digden van de 25 aangesloten or ganisaties aanwezig waren. Deze vergadering stond onder voorzit terschap van de heer E- de Groe ne. De secretaresse, mej. Dijkster- huis las, na de opening door de voorzitter, de notulen van de vo rige vergadering, waarna de be handeling van de Statuten en het Huishoudelijk reglement volg de. Het was noodzakelijk geble ken hierin enige verandering aan te brengen, aangezien verschei dene punten waren verouderd. Zonder op- of aanmerkingen wer den deze wijzigingen goed ge keurd. De voorzitter bracht een voor stel ter tafel om twee organisa ties tot het lidmaatschap van de Jeugdraad toe te laten. Het wa ren het R.K. meisjes en het R.K jongenspatronaat. Met algemene stemmen werden de beide organi saties toegelaten. Wanneer er nogmaals festivi teiten door de Jeugdraad zullen worden georganiseerd, zullen de kinderen van Sluiskil niet meer naar Terneuzen moeten komen Een eigen commissie zal de fees telijkheden ter plaatse regelen Zo werd op deze vergadering be sloten. Er zullen twee commissies wor den ingesteld om de mogelijkhe den der festiviteiten op 5 mei 1958 te bekijken. De penningmeester gaf een overzicht van de feestelijkheden die op 31 augustus 1.1. werden ge houden. De voorzitter maakte van deze gelegenheid gebruik allen die tot het welslagen van dit feest hadden bijgedragen hartelijk dank te zeggen. Door de afgevaardigde van de N.P.G. werd geïnformeerd naar de mogelijkheid tot het volgen van cursussen. Deze kwestie zal op de jaarvergadering in januari a.s. nader worden besproken. Daar er bij de rondvraag geen vragen werden gesteld, deelde de voorzitter mede dat op maandag 9 december a.s. in hotel „Des Pays Bas" een muziekavond voor de Jeugdraad door kapelaan A C. Janssen zal worden verzorgd ging „Terneuzen" de heer Blok, die in een geestig speechje het groene laken van het biljart en het groene grastapijt van het voetbalveld vergeleek. Ook de voorzitter van de biljartclub „De Maagd van Gent" uit Zelzate, de heer De Jonge, kwam met een deputatie de gelukwensen van deze vereniging aanbieden. Bo vendien waren verscheidene fraaie bloemstukken, brieven en telegrammen binnengekomen, o.a. van de Axelse biljartclub en de zustervereniging uit Ever- ghem (B.). Te ongeveer 8 uur verscheen de „Harmonie Terneuzen" om de feestvierende vereniging een se renade te brengen, waarbij ge lukwensen werden uitgesproken door de heer Filius. Hij wees er o.m. op, dat het in Terneuzen met vaak voorkomt, dat een club 30 jaren bestaat en wenste „K.O.T." nog vele jaren een opgewekt ver enigingsleven toe. De voorzitter, de heer Van Leeuwe, beantwoordde deze ge lukwensen. Na de serenade gingen leden en genodigden aan tafel om een uitstekend verzorgde palingmaal tijd te gebruiken. Bij de aanvang werd een mi nuut stilte in acht genomen vcor het overleden lid wijlen de heer C Guequierre en werd medege- dee'd, dat aan de heer Annot, die in Utrecht in een ziekenhuis is opgenomen, een fruitmand wer gezonden met de beste wensen voor een spoedig herstel. Gedurende deze maaltijd dien de het oudste lid, de 80-jarige heer L. Dekker, zijn ontslag in, maar werd direct daarop op voor stel van de heer M. Steketee, met aller instemming tot ere-lid be noemd. Na de maaltijd, tijdens welke tal van oude herinneringen wer den opgehaald, verzorgde het or kest van de „Blue Stars" een al lergezelligst bal. Aanrijding. Op het moment dat de heer G per rijwiel de provinciale weg ter hoogte van Stoppeldiikveer wilde oversteken, werd hij gegrepen door een personenauto met aan hangwagen. De bestuurder van ds auto, Van D. uit Hontenisse, trachtte de fietser te ontwijken, maar al lukte dit met de au+ toch kwam de heer G. nog teg n het aanhang wagentje terecht. De fiets van de heer D. moest hst danig ontgelden; hij zelf braent het er af met lichte verwondin gen. Als gevolg van de uitwijk manoeuvre kwam de auto. lie reed in de richting Terhole, m egengestelde richting op de weg te staan. Jaarmarkt. Voor de tiende maal werd al hier een jaarveemarkt gehouden, die wederom een groot succes is geworden. Uit verschillende stre ken waren zij gekomen. De Zeeuws-Vlamingen in zeer groten getale. De Waaslanders en Oost-Vlamingen, zelfs de Friese veehandelaars die gekend zijn om hun prachtig ruundvee wa ren aanwezig om de Zeeuwse veeteeltproriukte- te wen. en hun eigen produkten eveneens ten toon te stellen voor de handel. Wethouder J. Martens opende namens de gemeente 's morgens vroeg de jaarmarkt. Hij bracht naar voren dat het jaarmarkt comité steeds op de steun van de gemeente zal mogen rekenen. In de namiddag werd het woord ge voerd door burgemeester A. L. S. Lockefeer zelf. Deze prees het werk der commissie in de loop der tien jaar verricht. Tot slot maakte de burgemees ter met het bestuur een rond wandeling op de jaarmarkt. Er werden in totaal aange voerd 244 stuks rundvee, 110 var kens en 12 paarden. Jubilarissen op de Stijfsel Glucosefabriek. Op heden, zaterdag 23 novem ber en ondag 24 november a.s huldigt de directie van de N.V stijfsel- glucosefabriek „Sas van Gent" een drietal jubilaris sen, die 25 jaar in dienst zijn Het zijn de heren J. H. Möring P. A. de Fever en O. F. R. J Krieckaert. Vandaag om half twaalf wor den de jubilarissen gehuldigd door de directie van de stijfsel glucosefabriek, door het colle ge van B. W. van de gemeente Sas van Gent en door het depar tement Zeeland van de Ned. Mi. voor Nijverheid en Handel. De huldiging heeft plaats in het sociaal gebouw. De heer H. Möring is 25 jaar in dienst als chauffeur en ver wierf bekendheid als voorzitter van „Corn Boys". De heer P. A de Fever is filterman in de af deling glucoserie. De heer O Krieckaert is hoofdzakelijk be last met de bewaking en de con trole. Zondag heeft in de kantine de huldiging plaats door het perso neel met een groot fabrieks- feest. Het eerste gedeelte van de avond treedt een cabaretgezel schap op, dat voor het voetlicht brengt „Capriolen en Pirouetten" uitgevoerd door de cabaretière Willy van Drunick en het ballet Carrasz. Het tweede gedeelte van de avond bestaat uit een bal. te Naar Kinderzorg Middelburg. Afgevaardigden van de vrou wenbond van het N.V.V. bekroon den het werk van de speelgoed actie met een bezoek aan Kinder zorg te Middelburg. De afdeling Sluiskil toonde haar activiteit, door met liefst zestien afgevaar digden zwaar beladen met St. Nicolaasgeschenken de Schelde over te steken. De dames werden in het kin dertehuis ontvangen door de secretaris de heer J. Stoutjesdijk, die hun naar de ontvangstzaal leid'de, waar zij on thee werden onthaald. De directeur van de in richting, de heer J. v. Kolk, ver klaarde verheugd te zijn dat juist deze vrouwengroep in navolging van de Vara-sneelgoedactie door centrale regeling de eerste pro vinciale vereniging was. welke de kinderen van deze christelijke in- telling door hun geste een warm lart toedroegen en tot dit be- 7.oek gekomen waren. Hiermee werd nogmaals onderstreept dat bij alle groeperingen dit liefde volle werk weerklank ondervindt. De presidente van de a'deling Sluiskil mevr. Hendriks, schetst? de totstandkoming van de actie en verklaarde verheugd- te zijn een steentje te kunnen bijdragen in dit moeilijke werk. Na de thee werden de cadeaux uitgepakt. De heer Van Kolk gaf in zijn dankwoord een uiteenzetting over de opname en de verzorging van de ouderloze kinderen. Hierna volgde een rondgang onder leiding van de heer Stout- esdijk en een leidster. Nadat nog een kop koffie was aangeboden, bracht mevr. Hen driks da^k voor de ontvangst. Zij verklaarde overtuigd te zijn dat de vrouwenbond van het N.V.V. hiermede een steentje had bijge dragen in de opvoeding van het kind, hetgeen de heer Van Kolk deed opmerken dat dit geen steentje maar een flinke Zeeuws- Vlaamse steen was. Hij deed de toezegging dat hij gaarne over het sociale werk van de stichting een causerie zal komen houden. Büeenkomst vrouwenbond N.V.V. Na de gebruikelijke opening door de presidente mevr. Hen driks merkte zij o.m. op, dat door het hoofd van de B. B., de heer Reijnders te Terneuzen, toos-em ming is verleend om gebruik te make-n van het B. B.-lokaal in de oude christelijke school, tenein de de E.II.B.O.-cursus met de daar aanwezig zijnde materialen te doen suagen, hetgeen op hoge prijs wordt gesteld. Door mevr. Lipjesde Wolf werd hierna de tweede cursus gegeven voor eerste hulpverle ning bij kleine huishoudelijke ongevallen, waarbij o.m. het leg gen va.i snalken bij arm- of been breuken werd gedemonstreerd. Ledenvergadering St. Willi- brordus. Onder voorzitterschap van de heer C. Compiet belegde de afd. Sluiskil van de R.K. bond van werknemers in de industriële be drijven een werkvergadering met als hoogtepunt de goedkeuring van de gestelde candidaten voor het pensioenfonds. Na behande ling van de ingekomen stukken werd het punt bezitsvorming be sproken, hetwelk wel actueel is, maar nog niet geaccepteerd door de industrieën. De districtsbestuurder, de heer E. van Hils, gaf 'n uiteenzetting over het pensioenfonds en de sa menstelling van het voorlopig be stuur. De door het kringbestuur gestelde candidaten voor de C.N.A., C. Compiet en als plaats vervanger E. Blommaert, voor de stijfselfabriek G. van Geetsum en als plaatsvervanger A. Beau rain, werden aanvaard. Hierna werd in korte trekken de nieuwe C.A.O. onder de loupe genomen. De goedkeuring van de rijksbemiddelaar is nog niet ont vangen. Be.jaardensociëteit opgericht In navolging van vele andere plaatsen is thans ook in Sluiskil een neutrale be.jaardensociëteit opgericht. Reeds geruime tijd ge leden was door verscheidene oudjes het verlangen geuit om evenals hun Katholieke leeftijds genoten ter plaatse over een ont spanningsgemeenschap te be schikken. Dit was voor enkele initia tiefnemers voldoende om er hun schouders onder te zetten en na contact opgenomen te hebben met verscheidene verenigingsbe stuurders, werd dit streven voor lopig bekroond met het oprichten van een vereniging, waarvan het voorlopig bestuur als volgt is samengesteld: de dames: Van Doeselaar, Hendriks en Van Schaik en de heren Dourleijn, Drabbe en Mor.ret. Het doel der vereniging is om alle vijf en zestig jarigen, die voor een geringe contributie als lid kunnen toetreden, eens in de veertien dagen ontspanning te bezorgen. Daarvoor werd de zaal van het jeugdgebouw De Ark be schikbaar gesteld. Door de,bestu ren van de christelijke vrouwen bonden en de vrouwengroep van het N.V.V. werd spontaan mede werking toegezegd wat betreft de verzorging van de sociëteits-mid- dagen. Besio'en werd een gezamenlijke Kerstviering te organiseren. De oudjes zullen na het rondzenden van een circulaire persoonlijk be zocht worden, welke taak even eens door de vrouwenbonden werd aanvaard. Om de eerste stoot no te kunnen vangen wordt aan alle niet-Katholieke vereni gingen via een circulaire om een onrichtiugsbi.idrage ver""ht, terwijl tevens met een inteken lijst zal worden gewerkt. Het bestuur heeft dan ook het volste vertrouwen, dat deze sym pathiek» eendrachtige samenwer king aller steun zal genieten. (Advertentie) gaat Gemeenteraad vergaderen. Donderdagavond a.s. vergadert de gemeenteraad van Sluis. Er is een voorstel van B. en W. om dr G. V. M. de Meijer te Sluis te -moernen gemeiuto-iris voor de jaren 1957 en 1958. Een ver ordening moet worden vastge steld'regelende het gebruik van schoollokalen door verenigingen en particulieren. B. en W. stellen voorts voor de knotlinden in de Hoogstraat voor ds politiekazer ne te rooien en een pensioenver ordening voor de wethouders vast te stellen. Het college vraagt ook mariilicing om over te gaan tot de bouw van een viertal be jaardenwoningen op de hoek van de Zuiddijkstraat en de Sint .Ta- cobstraat. Het gemeentelijk sportterrein wil men gedeeltelijk als kampeercentrum in gebruik gaan nemen. Tot slot komt aan de orde de gemeentebegroting voor 1958. Hierbij stellen B. en W. voor gel den uit te trekken ten behoeve van de aanleg van een plantsoen nabij de 1 Novemberstraat en de precariorechten voor benzinesta tions te wijzigen. Beiaarde voetganger aange reden. De 73-jarige P. V. uit Vlissin- gen is gisteren bij het oversteken van de Paul Krugerstraat, een voorrangsweg, gegrepen door een personenauto, bestuurd door de heer M. uit Vlissingen. De man werd op slag gedood. Bevolkingsonderzeok op t b.t- Aan het bevolkingsonderzoek, dat in de afgelopen weken in deze gemeente is gehouden, werd deel genomen door 2129 inwoners. Van het in aanmerking komende ge deelte van de bevolking ver scheen ongeveer 64 voor het toestel. Het kerkdorp Boschka- pelle behaalde het beste resul taat met 735 foto's ofwel 75 Stoppeldijk haalde met 814 deel nemers juist 66 Hengstdijk en Ossenisse bleven aan de lage kant met rep. 264 en 316 deelne mers. Het percentage bleef hier beneden de zestig. Bij deze cijfers dient in aanmerking te worden genomen, dat reeds vele inwo ners van deze gemeente elders aan dit onderzoek hebben deel genomen, zoals bijv. de schol ie-, ren te Hulst. Bovendien word?n vele werknemers op het bedrijf onderzocht. Het blijft te betreuren dot nog te grote groep blijft nalaten van deze gelegenheid zich zelf ?n de maatschappij te beveiligen tegen deze volksziekte, gebruik te maken. Propaganda- en Forumavond Chr. Vakbeweging. Donderdagavond is in het ver enigingsgebouw te Zaamslag een Toen patrouillewagen 12 van onze hoofdstedelijke politie gisteravond langs de gebruikelijke route reed, meende een van de twee inzit tende agenten op een gevel naast een groot bankgebouw onraad te bespeuren. Naast de schoorsteen stak namelijk duidelijk het sil houet van een zittende man af tegen de heldere lucht. Terstond parkeerden zij hun wagen in een zijstraat en snelden naar het be wuste huis. Nadat zij gebeld had den en de slaperige bewoner een korte uitleg hadden gegeven, slo pen zij de trap cp en kropen do"r een zolderraam op het dak. Zij schrokken van een merkwaardig geluid, dat veel weg had van het hinniken van een paard. Wat was dat nou... Maar zie: de gebogen figuur bleek Sinterklaas te zijn en in de dakgoot stond zijn schimmel „Nachtmerrie" gehe ten. Eerbiedig kwamen de politie mannen naderbij. „Wij meend.n onraad te bespeuren, Sint Nico- laas," legden zij verontschuldi gend uit. „Nee, vrienden," zei de goed-heilig man bedachtzaam „hét is goed volk zoals u ziet." De linkerhand van de Spaanse bisschop speelde onder het spre ken met zijn patriarchale baard. In de rechterhand hield hij een mooi -boek. „Kijk, vrienden," zei de Sint, „ik stond op het punt dit excellente boek hier in de schoorsteen te doen, toen ik plot seling bedacht, dat ik het zelf nog niet eens gelezen had. En ik weet graag, wat ik aan de brave kin deren geef.alleen het mooiste!" De Sint knipoogde welwillend tegen hen en legde vervolgens uit,' dat het album „De Bonte Droom van het Circus" zo span nend was, dat hij twee uur ach tereen op het dak had zitten lezen. „Ik ben u erkentelijk, drt u me weer geroepen hebt tot mi.in wereldse en geestelijke plichten!" En als teken van zijn dankbaar heid gaf de Sint de dienaren van Hermandad ieder zo'n album cadeau. Dankbaar verwijderden zij zich om dit heuglijke feit te gaan rapporteren en cp dit oger - blik zit zelfs de hoofdcommissaris het album uit te spellen! Koopt ook u dit unieke Sinterklaas geschenk bij uw roomboterleve- rancier of bestel het rechtstreeks bij Kantoor „Roomboteralbum Postbus 47, 's-Grevenhage. U krijgt dan het album per om gaande toegezonden onder rem bours. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksboter- merken. U vindt zo'n merk ip elk pakje roomboter. Volg het voorbeeld van de goede Sint. voor slechts 2,50 geeft u net mooiste Sinterklaascadeau! En... neem niet alleen voor de zondag, maar ook voor Sinterklaas een pakje extra! Muziekexamens Heden worden in hotel „Des Pays-Bas" de Federatieve mu ziekexamens voor leden van har monie- en fanfarekorpsen afge nomen. Het is voor de eerste maal dat deze examens, die in de overige delen van het land, reeds jaren met veel succes wor den gehouden en die er in hoge mate toe hebben bijgedragen dat het muzikale peil der harmonie- en fanfarecorpsen naar hoger plan werd gevoerd, in Zeeuws- Vlaanderen worden afgenomen. Dit examen, ingesteld door de Koninklijke Nederlandse Federa tie van harmonie- en' fanfarege zelschappen en tot stand geko men door de nauwe samenwer king met de Bond van Muziek verenigingen in Zeeuws-Vlaande ren, zal worden afgenomen door de bekende juryleden der Kon. Federatie, de heren Gerard H. Boedijn te Hoorn en Marinus Ogier te 's-Hertogenbosch. Dit eerste examen te Terneu- Voor Sint Icolaas-Sesdieitkpii VERLINDE propaganda-avond gehouden die was georganiseerd door de Chr. besturenbond van het C.N.V. De slechts matig bezochte ver gadering werd geopend door de heer J. Buijze. Na het zingen van Psalm, 68 vers 17 en het veorlez~n van Jesaja 53 heette de voorzit ter de aanwezigen welkom. Hij stelde zijn mede-forumleden aan de vergadering voor, te weten de heren J. de Jonge, J. Kruijsse, H. Beenhakker, P. de Leeuw en C. H. Heijboer. Een apart woord van welkom richtte de voorzitter tot ds Middelkoop en de spreker, de heer H. Beenhakker uit Mid delburg. Na een goed stuk declamatie van mevr. BaremanHamelink besprak de heer Beenhakker de betekenis en de werkwijze van de christelijke vakbeweging. Hij wees er o.m. op, dat ons land er economisch niet zo best voor staat en dat 't gehele volk offers zal moeten brengen aan de bestedingsbeperking. Spreker zei dat loonronden gevaar voor deva luatie meebrengen. We moeten in dat opzicht dan ook voorzich tig te werk gaan. Met een opwekking tot strijd voor en medewerking aan de Chr. vakbeweging besloot de heer Beenhakker zijn leerzaam be toog. Hierna verscheen nogmaals mevr. BaremanHamelink op het podium met een uitstekende voordracht, getiteld „De Schep ping". Na de pauze werden velerlei vragen gesteld aan de forumle den. Deze vragen betroffen diver se aangelegenheden, zoals de ziektewet, ziekenfondsen, het verenigingswezen, enz. enz. Aan het eind der vergadering wijdde ds Becht nog enige warme woorden aan het streven der Chr. vakbeweging, waarna hij de bijeenkomst met dankgebed sloot. Als slotzang werd nog gezon gen Ps. 138 1. Bij de uitgang werd gecollec teerd voor „Draagt elkanders lasten." Gevlucht wegens belasting schuld? De ontvanger der directe be lastingen te Purmerend heeft be slag laten leggen op alle roeren de goederen, toebehorend aan de 58-jarige aannemer W. A. K. van B., te Haamstede in verband met een belastingschuld aan de staat der Nederlanden van 97.390,07. De belasting is verschuldigd over de jaren 1954 tot en met 1957, ondermeer voor inkomsten belasting, omzetbelasting en ver mogensbelasting. De heer Van B. is uit Haam stede vertrokken zonder achter lating van een adres. Er wordt verondersteld dat hij naar Frank rijk is uitgeweken. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH VLAANDEREN." TERNEUZEN. Per 100 stuks: Sla 3ƒ14. GROENTEN. Per stuk: Bloemkool 1357 ct 48 ct; Knolselderij 1 10- 12 afw ct. Per bos: Peen 1022 ct. Per kg: Andijvie 1220 ct; Rode kool 3li ct; Savoye kool 78 ct; Witte kool 45 ct; Waspeen 16 ct; Breekpeen 910 ct; Prei 10 20 ct; Spruiten 3145 ct; Spi nazie 13 ct; Tomaten 21 ct; Uien 2—9 ct.; Witlof 45—56 ct; Boere- kool 10—17 ct. ERUIT. Per kg. Appels: Golden Delicious K 78—81 ct, F 62 ct, kroet 50 ct; Jonathan Him 70-75 88 ct, 65-70 77 ct, 60-65 70 ct; Goudreinetten K 67—70 ct; Zoete Ermgaard 71 ct. Peren: Gieser Wildeman 46 67 ct. Die tot Mjj komt, zal Ik geenszins uitwerpen. Joh. 6 37. Men treft dikwijls bij kranken, die meer dan de gezonden hun gedachten bij de eeuwige dingen bepalen, en ook wel bij zwaar moedige naturen een groot aarze len aan om het heil in Christus aan te nemen. „Is het wel voor mij? Hoe zou ik daarvan verze kerd kunnen zijn?" wordt dan angstvallig gevraagd. Zelfs hoort men wel eens de opmerking „Zou ik niet te slecht zijn, om deel te hebben aan Christus?" Wij willen dezulken niet oor delen. Wij hebben integendeel deernis met hun onzekerheid. Maar wij moeten hun toch vra gen, met hei Evangelie der vrije genade Gods in de hand, of zij dan niet geloven kunnen het woord des almachtigen Behou ders, die bij Zich Zelf gezworen heeft, dat Hij geen lust heeft in de dood, maar in de behoudenis hunner ziel. Hij heeft deze eed bevestigd in de zending yftJLZijn Zoon. En nu staat Hij daar, de Leeuw uit Juda's stam," de Over winnaar van zonde en hellemacht en roept ons toe: Ik heb over- mocht! Wat gij niet kondet, heb Ik volbracht. Waar gij te slecht tce waard, heb Ik tot stand ge bracht. Ik hen voor u in de plaats getreden. Ik heb uw schuld be taald. Ik heb een eeuwige verzoe ning teweeggebracht. De hemelen zijn geopend om elk zondaarshart dat zich te slecht vond, langs het spoor, dat Ik gebaand heb, bin nen te leiden. Nog heeft het bloed van Golgotha Dezelfde waarde en kracht, Het zal niet falen, tot genfi Haar wérk hier heeft volbracht „Er is niet gebleken van een grote ontstemming in de kringen van de voetbalsupporterscluh s over de wijze, waarop van de zij - de van de rijksverkeersinspecti s wordt beslist op verzoeken tot toestemming om de supporters i'l de gelegenheid te stéllen de uit wedstrijden van de desbelreffen- de voetbalclubs met autobussen te bezoeken", aldus de heer Wit te, minister van Verkeer en Wa terstaat a.i., in zijn antwoord op schriftelijke vragen die hem hier over door het lid van de Tweede Kamer de hegr Tans waren ge- ste'd. De minister wijst hierbij op het zeer geringe aantal beroe- oen, dat ter zake van afwijzing van toestemmingen wordt inge steld. Hij deelt mede, dat de toestem ming voor ritten als bedoeld slechts wordt geweigerd, indien de bestaande geregelde diensten een bevredigende vervoergele- genheid bieden. Hierbij wordt re kening gehouden met om. het aantal malen overstappen, de lig ging van de wedstrijdterreinen en de capaciteit der geregelde diensten. Het weigeren van een toestem ming kan inderdaad tot gevolg hebben dat de supporters van voetbalclubs een hogere vervoer- pri.is zullen hebben te betalen voor vervoer met de geregelde diensten dan voor ongeregeld vervoer per autobus zou zijn ver schuldigd. Men dient echter in het nog te houden dat voor een redelijke en duurzame vervoer- voorziening door de geregelde diensten een rendabele exploita tie voorwaarde is. Die voorwaar de kan slechts in vervulling gaan indien van de geregelde diensten ook gebruik wordt gemaakt zo lang zij een bevredigende voor ziening bieden. „Er is dan ook geen aanleiding in het thans gevolgde beleid wij ziging te brengen", zo besluit At minister.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2