De aangekondigde belastingmaatregelen thans ingediend Sigaretten opnieuw duurder De spanningen in het Midden-Oosten meester Blijf De Nederlands-Duitse besprekingen in Den Haag De Franse ambtenarenstaking De Brits-Amerikaanse wapenleveranties aan Tunesië Antonin Novotny president van Tsjecho-Slowakije Sowjet-Unie verwerpt voorste! tot uitbreiding van de ontwapenings-commissie HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 20 NOVEMBER 1957 12e Jaargang Nr 4224 EERSTE BLAD BELGISCHE KAMER RATIFICEERT EUROPESE VERDRAGEN Regeringscrisis Toestand van bij vliegonge val op Nw.-Guinea gewonde Brit. Het standpunt van de Ned. regering Gaillard wint vertrouwensvotum. ZU1D-KOREA DREIGT. DULLES: V.S. blijven neutraal ia kwestie-N w.-Guinea. EGYPTISCHE WAPENZENDING VOOR TUNESIE Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 18 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine A ivertenties géér handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Bij de Tweede Kamer zijn de wetsontwerpen op belastingge bied ingediend, welke reeds in de miljoenennota 1958 zijn aange kondigd. Zij behelzen een tijdelij ke verlenging van de schorsing van de investeringsaftrek en een tijdelijke verlenging van de ver vroegde afschrijving, een tijdelij ke verhoging van de omzetbelas ting op sigaretten, televisietoe stellen, personenauto's, motor rijwielen en banden, en een tijde lijke verhoging van de vermo gensbelasting. Bij de keuze van deze maatre gelen, aldus de minister, zijn enerzijds de gedachten der rege ring uitgegaan naar voorzienin gen welke een belangrijk effect ten gunste van het herstel van een juiste verhouding tussen be stedingen en middelen doen ver- wachten, terwijl anderzijds is ge streefd naar evenwichtige sprei ding van de hogere lasten, welke nu onvermijdelijk zijn. De voorgestelde maatregelen zijn afgestemd op de actuele fi- nancieel-economische situatie', waarin het noodzakelijk is het begrotingstekort tot een toelaat bare omvang terug te brengen. dienen derhalve van beperk te duur te zijn. Voor de kaspositie van het rijk betekenen deze maatregelen een hogere opbrengst voor het be grotingsjaar 1958 van 107 mil joen. DE POSITIE VAN DE ZEESCHEEPVAART minister van Financiën een speciale beschouwing de positie van zeescheep vaart in verband met de fiscale faciliteiten, welke de z.g. vrije vlag-landen aan de scheepvaart verlenen. De bewindsman zegt er niet van overtuigd te zijn, dat het geldende fiscale regime voor de Nederlandse zeescheepvaart tot een extravagante ongelijk heid van concurrentiepositie tegenover andere landen heeft geleid. Een herleving van de in vesteringsaftrek, uitsluitend voor de scheepvaart, zou een niet-verantwoorde discriminatie jegens andere bedrijfstakken be tehenen. Wel heeft de bijzondere positie van de scheepvaart de re gering doen besluiten bij een al gemene temposisering tot 5 voor 1958 schepen daarin niet te doen delen, doch voor deze be drijfsmiddelen de vervroegde af schrijving op de bestaande voet, d.i. met een jaarlijkse temporise ring tot 10 intact te laten. Het ligt in het voornemen van deze bevoegdheid thans inder daad gebruik te maken. SIGARETTEN DUURDER WORDEN De wijdt aan VERHOGING BELASTING OMZET De maatregelen tot een tijdelij ke verzwaring van lasten, in de consumptieve sfeer bestaan uit een verhoging van de omzetbe lasting op sigaretten van 5 tot 8 op televisietoestellen van 10 tot 18 op personenauto's, mo torrijwielen en op banden voor deoe voertuigen van 15 tot 20 Deze goederen voldoen aan de door de regering gestelde voor waarde, dat zij voor het levens onderhoud niet onontbeerlijk zijn. De datum waarop deze verhogin gen ingaan, zal bij koninklijk be sluit worden vastgesteld. Het is de bedoeling dat zij met ingang van 1 augustus 1959 komen te vervallen. In het wetsvoorstel is een be paling opgenomen, die de be voegdheid opent tot navordering van belasting over voorraden, welke op het tijdstip dat de wet in werking treedt, bij de hande laren aanwezig zijn. De verhoging van de omzetbe lasting op sigaretten tot 8 be tekent dat de sigaretten in het z.g. tussentarief worden gerang schikt. De regering ontveinst zich niet, dat deze maatregel tot prijsstijging zal leiden. Dat zij haar, niettegenstaande,' het teit dat met ingang van 1 maart 1957 een prijsstijging van 0,10 per pakje heeft plaatsgevonden, toch voorstelt, steunt op de overwe ging dat van de prijsstijgingen, die uit de verzwaring van de be lastingen op het verbruik voort vloeien, een stijging van de siga- rettenprijzen nog het minst be zwaarlijk mag worden geacht. De consument behoudt de moge lijkheid uit te wijken naar het gebruik van goedkopere sigaret ten. TELEVISIETOESTELLEN De rangschikking van televisie toestellen onder het weeldetarief kan naar het oordeel der rege ring onder de heersende omstan digheden weinig bezwaar ont moeten. Het is een niet te looche nen feit dat aan deze goederen een uitgesproken luxe-karakter toekomt. VERHOGING VAN DE VERMOGENSBELASTING De regering meent aan een ma tige, proportionele verhoging van de vermogensbelasting de voor keur te moeten geven boven een verzwaring van de belastingen naar het inkomen. Hierbij geldt de overweging dat het bestaande tarief van de inkomstenbelasting nog steeds zwaar is en dat bij verhoging van dat tarief de be kende daartegen bestaande be zwaren aan betekenis winnen. De voorgestelde verhoging be tekent dat het tarief van 5 %>o De Belgische Kamer van Afge vaardigden heeft dinsdag met overweldigende meerderheid de verdragen van Rome inzake de Europese economische gemeen schap en de Euratom goedge keurd. De stemverhouding was 174 voor, vier tegen en twee ont houdingen. Tegen stemden de communis ten, twee leden van de Katholie ke C.V.P. onthielden zich van stemming. De verdragen moeten nog door de Belgische senaat bekrachtigd worden. op 6 °/oo wordt gebracht. Zij geldt voor de belastingjaren 1958 en 1959. In verband met de bestaande belastingvrije aftrek aan de voet vangt de verhoogde heffing aan bij een vermogen van 30.500 voor gehuwden en ƒ23.000 voor ongehuwden, welke bedragen verhoogd worden met 7.500 voor elk kind en met 20.000 voor oudere en invalide belastin gpl ichtigen. FINLAND De agrariër Sukselainen, die door president Kekkonen van Finland was belast met de vor ming van een nieuwe regering, heeft zijn opdracht dinsdag aan de president teruggegeven. De toestand van de heer Mould, de Engelsman die bij het vlieg ongeval nabij Merauke ernstig werd gewond, was dinsdag be vredigend, hoewel het levensge vaar nog niet volledig is gewe ken. De directeur-geneesheer van het ziekenhuis te Hollandia, dr. J. J. S. de Vries, is dinsdag naar Merauke vertrokken, teneinde de heer Mould woensdag te begelei den bij zijn vervoer per vliegtuig naar Hollandia. De eerste medische hulp is zon dag aan de heer Mould verleend door de chirurg dr. Wester, die indertijd ook de slachtoffers van de ongevallen met de „Neutron" van de K-L.M. en van de veron gelukte „Martin Mariner" heeft behandeld. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel Een der C.V.P.-ers, Waege- mans, onthield zich, omdat in de nieuwe gemeenschappen „de Vla mingen wel weer het kind van de rekening zullen worden". De tweede onthouder, Philippart, meende, dat de verdragen in strijd zijn met de grondwet. Na afloop van de vergadering van dinsdagochtend, die tot onge veer half één duurde, zeide prof. Kaufmann in antwoord op vra gen van journalisten er van overtuigd te zijn, dat de Eems- Dollarkwestie zal kunnen worden opgelost. „Daarvoor zijn wij hier bijeen", voegde hij hier aan toe. Prof. Kaufmann deelde mede, dat de besprekingen in goede atmos feer verlopen. Het is echter niet te verwach ten, dat dit „sleutelvraagstuk" reeds deze week een oplossing in definitieve vorm zal bereiken, zeide hij. „Het zal echter worden opgelost wat de grondslagen be treft". Prof. Kaufmann deelde voorts mede, dat deze week ook de vraagstukken van financiële aard met mr Beyen zullen wor den besproken. Een gemengde Nederlands-Duitse commissie heeft tot vorige week acht dagen in Bonn besprekingen gevoerd en de resultaten daarvan zullen in de loop van deze week in Den Haag worden behandeld. Prof. Kaufmann zeide over deze uitge breide materie geen verdere me dedelingen te kunnen doen. „Er is een verheugende vooruit gang", zeide hij slechts. Op een vraag, of de kwestie van een volksstemming in het gebied van Elten en Tudderen reeds ter sprake is gekomen ant woordde prof. Kaufmann, dat noch in de Duitse delegatie, noch op de besprekingen met mr Beyen deze mogelijkheid aan de orde is geweest. Mr Beyen: Vooruitgang in financiële besprekingen. Mr. Beyen, die enige tijd later dan prof. Kaufmann en de Duit se deskundigen de Trèves-zaal verliet, deelde mede, dat de com missie op haar vergadering van dinsdagmiddag en door West- Duitsland ter tafel gebrachte schets zal bekijken, waarin de be langrijkste onderdelen van het Eems-Dollartvraagstuk zijn ver werkt. Hij zeide met nadruk, dat het hier geen officiëel voorstel van Duitse zijde betreft, doch slechts een working-paper", aan de hand waarvan verdere bespre kingen kunnen worden gevoerd. Wat het werk van de gemeng de Nederlands-Duitse commissie betreft, die de afgelopen week in Bonn financiële vraagstukken heeft besproken zeide mr Beyen, dat van beide zijden is vastge steld om welke kwesties het gaat. Het raamwerk is zo goed als ge reed en de besprekingen komen thans in het stadium van het vaststellen van bedragen, die op korte termijn aan de wederzijdse regeringen zullen kunnen wor den, voorgelegd. Op een vraag naar bijzonderheden over de fi nanciële kwesties zeide hij slechts: „Het gaat om een hele reeks van punten". Over de kwestie van de grens gebieden zeide mr Beyen, dat in dien er schot komt in het berei ken van een polossing voor de Eams-Dollartkwestie Nederland bereid zal zijn de „praktische zij den van dit vraagstuk te doen be kijken". Hedenmorgen om tien uur zul len mr Beyen en prof. Kaufmann weer met de wederzijdse deskun digen bijeenkomen. De minister van Buitenlandse Zaken, de heer Luns, heeft ge antwoord op schriftelijke vrar gen van het lid van de Tweede Kamer de heer Bakker inzake het standpunt van de Neder landse regering ten aanzien van de spanningen in het Midden- Oosten. Hij had de minister gevraagd of deze niet van mening was, dat de spanningen in het Mid den-Oosten tussen Turkije en Syrië, het gevaar in zich dragen van een gewapend conflict, dat het begin zou kunnen zijn van een grote oorlog. Minister Luns deelt mede, dat de besprekingen, welke aan de spanningen in het Midden-Oos ten in de algemene vergadering der Ver. Naties zijn gewijd, in middels wel hebben aangetoond, dat deze spanningen kunstma tig werden aangekweekt en niet, zoals van de zijde der Sow jet- Unie en van Syrië werd gesteld, hun oorsprong vonden in ag ressieve bedoelingen van Tur kije. Intussen blijft het communis tische streven naar expansie een bedreiging voor de nationa le zelfstandigheid en politieke onafhankelijkheid van de vol keren in dit gebied opleveren en daarmede het risico van het ontstaan van gevaarlijke con flicten. Hij deelde verder mede, dat krachtens het Noord-Atlantisch verdrag een gewapende aanval op één van de leden der ver dragsorganisatie, beschouwd wordt als een aanval op alle leden. Bij de bovenbedoelde bespre kingen in de algemene vergade ring der Ver. Naties heeft de Nederlandse vertegenwoordiger Volgens functionarissen van de Franse nationale vergadering heeft de regering-Gaillard de ver- trouwens-stemming over haar soberheidsprogramma gewonnen. De stemverhouding was, vol gens de officiële cijfers, 250 tegen 182. Zuid-Korea heeft dinsdag ge dreigd „de krachtigste militaire maatregelen, die mogelijk zijn, te nemen" als Noord-Korea niet on middellijk de 47 Zuidkoreaanse vissers terugzendt, die de Noord- koreanen op 9 november aan de oostkust van Korea hebben ge- 3,rTcstccrd< Volgens Noord-Korea maakten deze vissers deel uit van een „ag ressieve" Amerikaans-Zuidkore- aanse vloot, die door Noordkore- aanse schepen is onderschept. Zij zouden gearresteerd zijn toen zij een Noordkoreaanse haven bin nenvoeren. Zij zullen worden vrij gelaten als gebleken is dat zij onschuldig zijn. Een groot aantal Franse amb tenaren heeft dinsdag gehoor ge geven aan de oproep van hun oproep van hun bonden voor een staking van 24 uur ter onder steuning van eisen tot salaris verhoging. In Parijs is uiterlijk niet veel van de staking te merken, daar zowel het transport als de gas- en elektriciteitsvoorziening niet door de staking worden getrof fen. Wel zijn bureaus van ministe ries en verschillende overheids diensten gesloten en wordt op middelbare scholen geen les gege ven. In ziekenhuizen worden al leen de meest noodzakelijke werkzaamheden verricht. In bijna alle wijken van Parijs en omgeving is dinsdagochtend geen post bezorgd en de water voorziening is onregelmatig. Met het oog op de staking van vliegveldpersoneel te Parijs heeft de Belgische luchtvaartmaat schappij Sabena de vluchten op de lijn BrusselParijs opge schort met uitzondering van de helikopterdienst. Andere lucht lijnen via Parijs zijn omgeleid. Ook het luchtverkeer tussen Groot-Brittannië en Parijs lag dinsdagochtend bijna geheel stil. De Britse maatschappij B.E.A. heeft de meeste van de vluchten tussen Britse vliegvelden en Pa rijs afgelast. In de scholen is de staking bijna algeheel: in het bijzonder wat betreft de stokers en het can- tinepersoneel. De Franse radio zou van half twee af de uitzendingen staken met uitzondering van de nieuws bulletins. gepleit voor aanvaarding van het door de koning van Saoedi- Arabië gedaan aanbod tot be middeling tussen Turkije en Sy rië. Dit aanbod werd door Tur kije aanvaard, doch door Syrië uiteindelijk verworpen. De minister zegt voorts, dat de politiek der Sowjet-Unie niet het vertrouwen schenkt, dat door het gevraagde stopzetten van alle wapenzendingen naar landen van het Midden-Oosten en door het beleggen van een bijeenkomst op hoog niveau om een vreedzame regeling te tref fen, waarborgen zouden kunnen worden verkregen voor een vreedzame ontwikkeling van de situatie in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, heeft verklaard, dat de Ver enigde Staten hun positie van neutraliteit inzake de Indonesi sche eis ten aanzien van westelijk Nieuw-Guinea zouden handhaven. Minister Dulles zei op zijn persconferentie desgevraagd, dat de positie van de Verenigde Sta ten dezelfde was als die welke zij de laatste jaren in het debat in de V. N. innamen. De argumenten voor en tegen, zo zei hij, zijn vrijwel in even wicht. De Verenigde Staten zien in geen beide standpunten vol doende aanleiding om een posi tief standpunt t.a.v. de ene of andere partij in te nemen. Dus, zouden de Verenigde Staten, naar hij verwachtte, zich onthou den van stemming over de ie- solutie, maar het hangt eniger mate af van de uiteindelijke vorm der resolutie. De „Reuteri'-correspondent Harold King schrijft maandag van Franse ambtenaren verno men te hebben dat Frankrijk, ondanks zijn geraaktheid over het zenden van Britse en Ame rikaanse wapens naar Tunesië, niet voornemens is de banden met zijn NAVO-bondgenoten te verbreken. Doch de Franse regering zal Verklaring van Pineau. Bij zijn aankomst op het vlieg veld in New York heeft de Fran se minister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, maan dag verklaard, dat Frankrijk het meest beducht is voor Egypti sche wapenleveranties aan Tune sië. Frankrijk is van mening, dat het werkelijke gevaar bij deze kwestie schuilt in de mogelijk heid dat Egypte de voornaamste wapenleverancier van Tunesië wordt, aldus Pineau. Hij zei voorts dat de Russische ambassa deur in Parijs hem verzekerd had, dat Rusland nooit wapens aan Tunesië zal leveren. De eerste secretaris van de Tsjechoslowaakse communisti sche partij, Antonin Novotny, is dinsdag gekozen tot president van Tsjecho-Slowakije. De nationale vergadering wees Novotny eenstemmig aan tot op volger van Antonin Zapotocky. Radio-Praag meldde, dat No votny eerste secretaris van de partij zal blijven. Hij bekleedt deze functie se dert 1953. In politieke kringen kwam de verkiezing van Novotny als een verrassing. Men had de minister president, Siroky, meer kans ge geven, omdat hij Slowaak is en zijn laatste twee voorgangers, Gottwald en Zapotocky, Tsjechen waren. Er bestaat namelijk een ongeschreven regel volgens wel ke voor twee Tsjechen een Slo waak voor de hoogtse post in het land in aanmerking komt. Antonin Novotny, zoon van een metselaar, kreeg een opleiding als metaalbewerker. Hij trad in 1921 toe tot de communistische partij en bekleedde sedert 1928 leidende posten in de partij. Tijdens de Duitse bezetting werkte Novotny in de onder grondse organisatie van zijn par tij, totdat hij in 1941 door de Ge stapo werd gearresteerd. Hij ver bleef in verschillende gevange nissen en concentratiekampen. Na de oorlog werd hij secreta ris van het districtsbestuur Praag van de partij en enkele jaren later werd hij opgenomen in het politieke bureau van de partij. In 1953 werd hij behalve eer ste partijsecretaris ook vice-pre mier. Novotny is in 1904 te Letnany nabij Praag geboren. Waarnemers zien in Novotny's verkiezing een bewijs dat de Tsjechoslowaakse leiders de voor rang van de partij boven de re gering hebben willen bevestigen. Voorts legt deze verkiezing nog maals de nadruk op het speciale karakter van het presidentschap in Tsjecho-Slowakije. In de Sow jet-Unie en de andere Oosteuro- pese landen is de president meer een representatieve figuur, doch in Tsjecho-Slowakije is de presi dent de voornaamste figuur van het politieke bureau der partij. In goedingeüchte kringen in Tunis is dinsdag vernomen, dat binnen enkele dagen een Egyp tisch schip met wapens voor Tunesië zal aankomen. De zen ding omvat voornamelijk lichte wapens, doch er zijn wellicht ook enkele mortieren bij. Het gaat hier voornamelijk om wa pens van Britse, en ook enkele van Egyptische makelij. De zen ding omvat echter geen mate riaal uit communistische landen, aldus deze kringen. Volgens Franse persberichten bestaat de „symbolische" Egyp tische wapenzending voorname lijk uit wapens afgkomstig uit vroegere Britse voorraden in de zone van het Suezkanaal. De secretaris-generaal van de Noordatlantische verdragorgani satie, Paul Henri Spaak, is dins dagmiddag in Den Haag aange komen voor een driedaags bezoek aan ons land. Een tiental Algerijnen is in de nacht van maandag op dinsdag een Noordafrikaanse hotel in de Parijse voorstad Bondy binnen gedrongen en heeft het vuur ge opend op een aantal Algerijnen, van wie er zes werden gedood, aldus heeft de politie dinsdag te Parijs meegedeeld. Deze aanslag maakt deel uit van de strijd tussen twee Alge rijnse nationalistische organisa ties. in de toekomst waarschijnlijk onderscheid te maken in haar betrekkingen met Groot-Brit tannië en die met de Verenigde Staten. Uit Franse perscommentaren die voor een groot gedeelte zijn voortgesproten uit medede lingen van officiële zijde blijkt dat de Franse autoritei ten van mening zijn dat het geen nut heeft de Amerikaanse regering hard te vallen i.v.m. de wapenzendingen aan Tunesië, daar de Verenigde Staten hier bij dezelfde politiek aanhouden, die zij reeds sinds de crisis om het Suezkanaal voeren. Doch wat Engeland betreft ligt de zaak anders. De Fransen wensen in geen geval, dat de Amerikaanse leiding in de NAVO die, zoals zij erken nen, in feite bestaat zal wor den vervangen door een Ameri kaans-Brits leiderschap. Een der in dit verband gege ven Franse perscommentaren luidt„Er ligt een oceaan tus sen de Verenigde Staten en Groot-Brittannië doch Engeland wordt van Europa slechts ge scheiden door een kanaal zon der strategische betekenis". De Russische eerste waarne mende minister van Buitenlandse Zaken Koeznetsof heeft maandag avond tegenover verslaggevers verklaard, dat het jongste voor stel tot uitbreiding van de ont wapeningscommissie der Ver. Na ties tot 25 leden voor de Sowjet- Unie geheel onaanvaardbaar is. Koeznetsof zei op een Marok kaanse receptie, dat in de voor gestelde uitgebreide commissie slechts negen landen van het communistische blok of neutrale landen zitting zouden hebben tegen zestien Westers gezinde landen. Koeznetsof gaf te kennen, dat de Sowjet-Unie niet bereid zal zijn, in te stemmen met uitbrei ding van de ontwapeningscom missie waarin geen bestaat tussen het aantal leden dat Westersgezind zou kunnen worden genoemd en het aantal vertegenwoordigers van landen uit het communistische blok of neutrale leden. Verwacht wordt, dat de Russen zullen aandringen op een stem ming over hun eigen resolutie, die het voorstel bevat tot ontbin ding van de huidige ontwape ningscommissie en haar sub commissie en vervanging ervan door een permanent orgaan van 82 leden. if Een Italiaan, die zichzelf „zeer arm" noemt, heeft in het afgelopen weekeind 230 miljoen lire (1.400.000 gulden) in een evenwichtvoetbalpool gewonnen. Aanhoudend rustig' weer. Het hogedrukgebied dat nu ai enige aagen in ue omgeving van Poien is gelegen werd de argeio- pen vier-en-twintig uur nog Krachtiger en heelt in het cen trum een luchtüruKwaarde van 1039 millibaar in verband hier mede handhaafde zien bij ons de oostelijke stroming die tamelijk vocntige lucht aanvoert. Slecnts in het zuiden brak gis teren de zon enige tijd door waar door de middagtemperaturen daar stegen tot omstreeks 6 gra den maar in het overige deel van het land bleef het somber weer met maxima van omstreeks graden. In de algemene luchtdrukver deling komt maar weinig veran dering. Zachtere lucht die tot over de Britse eilanden is door gedrongen kan ons niet bereiken wegens de invloed van het ge noemde hogedrukgebied. Er blijft met de aangevoerde lucht veel bewolking binnenkomen zodat slechts enkele verspreide opkla ringen kunnen worden verwacht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. Aanhoudend rustig weer. Overwegend droog weer met veel bewolking, maar ook enkele verspreide opklaringen. Hier en daar mist. Matige tot zwakke wind tussen zuid en oost. Dezelf de temperaturen als gisteren of iets lagere. DONDERDAG 21 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 0.56 1.15 Terneuzen 1.31 1.50 Hansweert 2.11 2.30 Walsoorden 2.21 2.40 ZON MAAN Nov. 21 22 j 23 24 '25 op onder op onder 8.12 16.44 7.45 16.48 8.13 16.43 8.53 17.36 8.15 16.41 9.52 18.32 8.17 16.40 10.42 19.53 8.18 16.39 11.22 20.38

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1