Minister Zijlstra over de positie van de Middenstand J Wèg die itriidi-rhoc-sl Prijzen- en ordeningsbeleid RADIO? vrouwen en een man De Middenstand in de zes landen van klein Europa hoofdpijn De mogelijkheid van prijsverlagingen ABDIISIR00P De „laatsie der Kaninefaten 75 jaar TWEEDE BLAD Dinsdag 19 november 1957 12e jaargang no. 4223 ZEEPOST DE BEWAPENING IN KOREA PAL MALETER Wat brengt de In de memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer merkt de minister van Economische Zaken omtrent de positie van de mid denstand o.m. op, dat in het al gemeen niet kan worden gezegd, dat de lastenverzwaringen, die voortvloeien uit de invoering van de A.O.W. en de wijziging van de huurwet noch voor de midden stand als geheel, noch voor de kleinere ondernemingen in het bijzonder, in vergelijking met het overige bedrijfsleven onevenredig zwaar zouden drukken. Hij is er zich van bewust, dat vele kleinere ondernemers moei lijkheden ondervinden als gevolg van de bovengenoemde kosten verhogingen. Of deze moeilijkhe den tot een onaanvaardbare ver mindering van het inkomen der kleinere ondernemers zullen lei den, is een andere zaak. Het is immers toch zó, dat de kostenstij gingen, welke voortvloeien uit de verhogingen der lonen en van de sociale lasten, niet of weinig op deze ondernemers drukken. Een groot deel van hen heeft n.l. geen personeel in dienst. Voorts wijst hij erop, dat de ondernemers met een inkomen beneden de 3100 geheel of gedeeltelijk van beta- handel in tabaksartikelen reke ning zal worden gehouden, wijst de minister erop, dat thans nog niet gezegd kan worden hoe de prijsverhoging op de marges in de handel zal uitwerken. Hij volgt de ontwikkeling terzake nauwlettend. VESTIGIN GSREGELEN De commissie van adviezen voor vestigingsregelingen van de S.E.R. heeft advies uitgebracht over dertien ontwerp-vestigings- besluiten, terwijl twaalf andere ontwerpen ter advisering bij de commissie zijn ingediend. Een belangrijk aantal van deze ont werpen dient ter vervanging van bestaande vestigingsbesluiten. Sommige hebben betrekking op meer dan één bedrijfstak. De mi nister acht het aannemelijk, dat binnen afzienbare tijd de Vesti gingswet Bedrijven 1954 voor een groot aantal tot het midden- en kleinbedrijf behorende bedrijven tot uitvoering zal kunnen komen. Het ontwerp-vestigingsbesluit voor de levensmiddelenhandel is nagenoeg gereed. Wat de wet beperking cadeau stelsel betreft is de minister van oordeel, dat de jurisprudentie branche-vreemde goederen ten verkoop aanbiedt tegen betaling van een lagere dan de normale prijs. De minister acht het ogenblik voor de indiening van een wets wijziging nog niet gekomen. Hoe wel voor hem vaststaat, dat het bedoelde systeem niet in strijd is met de wet beperking cadeaustel sel, valt nog te bezien of de ver schillende vormen, welke de ves tigingsregelingen stellen. Hier naar wordt een onderzoek inge steld. Van de uitslag van het sys teem zal het afhangen, of de in diening van een wetsontwerp kan worden bevorderd. ling der A.O.W.-premie zijn vrij-1 van de Hoge Raad de. mogelijk- gesteld. De huurverhoging speelt heden tot het in strijd met de op- als meer-uitgave slechts een rol zet van de wet ten geschenke ge- bij de groep van middenstands- ven van branche-vreemde goede- ondernemers, die hun bedrijfs pand niet in eigendom bezitten. Met betrekking tot de vraag, ren heeft beperkt. Dit heeft ertoe geleid, dat verschillende onderne mingen hun toevlucht hebben ge- of bij de komende prijsverhoging nomen tot een systeem, hetwelk van sigaretten, veroorzaakt door bedoelde wet destijds niet beoog de verhoging van de omzetbelas-l de onmogelijk te maken, n.l. het ting, mede met de positie van de I systeem waarbij de ondernemer De bedoeling ervan was zich een beeld te vormen van het in die landen gevoerde middenstands- beleid tegen de achtergrond van de E.E.G. Eind oktober hebben de voor het middenstandsbeleid verant woordelijke bewindslieden uit België, Luxemburg, Frankrijk, Duitsland, Italië en Nederland, op uitnodiging van de staats secretaris van Economische Za ken, dr G. M. L. Veldkamp, een informele conferentie gehouden. Ï,$L -fi" Wat 'n zorg ais de kinderen zo hoesten. Ge lukkig is er een afdoend middel tegen: Abdijsiroop! Dat afmattende 'geblaf' verdwijnt en ze slapen weer rustig. Een ware geruststelling voor elke moeder: Abdijsiroop in huis! Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Alcor", 19 no vember. AustraliëVia Engeland, 23 no vember. Canada: s.s. „Nieuw Amster dam", 19 november, m.s. „Noordam", 21 november. Chili: Via New York, 21 novem ber. Ned. Antillen: m.s. „Prins der Nederlanden", 19 november. Nieuw-ZeelandVia Engeland, 23 november. Unie van Zuid-Afrika en Zuid West-Afrikam.s. „Pretoria Castle", 23 november. Brits Oost-AfrikaVia Frank rijk, 23 november. Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpak ketten geven de postkantoren. •fa Zondag zijn op een boerderi; te Plainfield (Wisconsin) het onthoofde lijk van een 58-jarige vrouw en resten van vier of vijf andere vrouwen aangetroffen. die niet wijken wil helpen direct De Amerikaanse gedelegeerde Judd heeift maandagmiddag in de politieke commissie van de alge mene vergadering der Verenigde Naties gezegd dat Noord-Korea tegen de bepalingen van de wa penstilstand van 1953 in een mili taire macht heeft opgebouwd die een 700 vliegtuigen omvat, waar van de meesten van de jongste typen straaljagers, 3900 raket- In zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer deelt de minister van Economische Zaken in het hoofdstuk prijzen- en or deningsbeleid ten aanzien van de gevraagde resultaten van een aan tal onderzoekingen en besprekin gen o.m. het volgende mede: De in eerste aanleg verkregen resultaten van het onderzoek naar de handelsmarges op fototoestel len, welke uit Duitsland worden geïmporteerd, hebben aanleiding gegeven een onderzoek in te stel len naar de handelsmarges op foto-artikelen in 't algemeen. Ten einde tot een juist inzicht te kun nen komen, is het intussen nodig gebleken, tot een nader onderzoek bij de detailhandelsbedrijven over te gaan. De resultaten hiervan staan nog niet ter beschikking. Een aantal onderzoekingen naar de fabrieksprijzen en marges van textielprodukten en de naar aan leiding daarvan met verschillende groeperingen gevoerde besprekin gen hebben in het algemeen een lanceerinrichtingen en die is uit- resXaT o^Werd! gebreid met grote hoeveelheden moderne tanks, pantserwagens, geschut en mortieren. Ook de vliegvelden die alle ten tijde van het sluiten van het bestand on bruikbaar waren, waren hersteld en verbeterd. Derhalve zou het opperbevel van de Verenigde Naties nu ge paste stappen doen om zijn de fensieve positie te versterken. Het was de plicht van het opper bevel om naar de geest van het bestandsakkoord het .militaire evenwicht, dat een hervatting van de vijandelijkheden moet voorkomen en afschrikken, te be waren, Volgens Judd hadden de Noordkoreanen steeds getracht een doeltreffende inspectie van de vliegvelden door de inspectie- groepen der neutrale landen zo veel mogelijk te voorkomen. Maar de Zweedse en Zwitserse leden hiervan hadden gerappor teerd in maart en april 1955 tal rijke Migs op vele vliegtuigen te hebben gezien. prijsontwikkeling in de sector bouwmaterialen verscherpte prijs maatregelen noodzakelijk te ma ken. Echter hebben zich de laatste tijd zodanige veranderingen voor gedaan, in de algemene condities waaronder de bouwnijverheid werkzaam is, dat redelijkerwijs kan worden aangenomen, dat de prijs vorming onder een zekere neer waartse druk is komen te staan. Met zijn ingrijpen in de radiore gelingen beoogde de minister meer concurrentiemogelijkheid te schep pen. Als gevolg hiervan hebben zich tegenkrachten ontwikkeld, waardoor aan de margeconcurren- tie en het dientengevolge oplopen van de brutoprijzen een einde is gekomen en zich zelfs een tegen overgestelde beweging heeft kun nen inzetten. Zo is de maximaal aan een de tailhandelaar te verlenen korting op de publieksprijs van radio's van 42 tot 31 teruggebracht en zijn ook de publieksprijzen in die periode belangrijk gedaald en wel met 15 a 20 De minister heeft zich op het standpunt gesteld, dat voorshands diende te worden afgewacht, of de ondernemers op een aanvaardbare wijze gebruik zouden maken van de grotere concurrentiemogelijk heden na de onverbindendverkla- ring. Recente berichten over de pu blieksprijzen van uit Duitsland ge ïmporteerde radiotoestellen geven hem aanleiding opnieuw aandacht aan deze zaak te schenken. In belangrijke sectoren van de tex tielindustrie is de verhoging der prijzen beperkt kunnen blijven tot de doorberekeningen van gestegen prijzen van grond- en hulpstoffen. De vrij sterke stijging van de wol- prijs, die in het najaar van 1956 inzette en eerst in juli van dit jaar tot staan kwam, maakte substan tiële prijsverhogingen in de wol sector onvermijdelijk. Van de zijde van de organisaties is in het algemeen bij het tot stand brengen van afspraken over de toepassing van het prijsbeleid in de betrokken sectoren en de controle daarop de nodige medewerking on dervonden. In de branches, waar deze medewerking te wensen over liet, wordt thans door de minister speciale aandacht aan de prijsbepa ling besteed. Bij het binnenkort te openen overleg over de vaststelling van nieuwe verkoopprijzen voor wollen dekens zal worden nagegaan in hoeverre het verloop van de wol- prijzen mogelijkheden opent tot prijsverlaging. De prijzen van breiwol zijn on langs verlaagd. Enkele maanden terug scheen de De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen de ziektekiemen. (AKKER SIROOP) Een medewerker van het Noorse blad „Morgen Bladet heeft in dit blad een artikel ge schreven over generaal Pal Ma- leter, de militaire leider van de Hongaarse opstand. Hij is van mening dat Pal Maleter nimmer voor een Hongaarse rechtbank zal verschijnen. Het hoofd van de Hongaarse regeringsvoorlichtingsdienst, Ja- ros, met wie hij een onderhoud heeft gehad, zou tegen hem ge zegd hebben dat de zaak-Male- ter een zeer delicate kwestie is, omdat de betrekkingen tussen Hongarije en andere landen hierbij in het geding zijn. In geval het tot een proces te gen Pal Maleter zou komen, zou het noodzakelijk zijn na te gaan welke betrekkingen Pal Maleter heeft onderhouden met de am bassade van Groot-Brittannië en het Amerikaanse gezantschap in Hongarije, aldus Jaros. Hij verklaarde dat Hongarije moeilijkheden met deze landen wil vermijden. Volgens de mede werker van „Morgen Bladet" zal er geen proces tegen Pal Male ter gevoerd worden, omdat deze al dood is of omdat men hem zodanig heeft „behandeld" dat men hem niet meer in het open baar kan laten optreden. Al eerder was er enig contact tussen de bewindslieden uit de Beneluxlanden met betrekking tot de middenstandsaangelegen heden. Met het E.E.G. verdrag in het zicht wilde men nu eens na gaan htegeen zulks voor de mid denstand ging betekenen. Een bijzondere aanleiding daar toe was het feit, dat de midden- standsproblematiek misschien wat ondoorzichtiger is dan de andere economische vraagstuk ken in de volkshuishouding. Het ging er niet om zich met de for mele problemen van de E.E.G. bezig te houden, noch om als het ware een soort middenstandsge meenschap te gaan vormen in de E.E.G. De middenstandsaangele genheden worden ook in de orga nen en commissies van de E.E.G. behandeld. Men wilde als het ware een aantal middenstands aangelegenheden discussierijp maken. Een tweede aanleiding was er in de grote gedifferentieerdheid in de verschillende landen met betrekking tot de middenstand. Ook wat de middenstandspolitiek betreft. Zelfs al zou men tot een gezamenlijke uitspraak komen, dan is dat enorme verschil er. Dat bleek bijvoorbeeld in de conferentie ten aanzien van het begrip middenstand, dat bij de Frarfsen en Italianen geheel an ders is dan in de andere landen. Eerstgenoemden rekenen daar onder met name ook de ambte naren, de vrije beroepen en an dere. Dan liggen de verschillen in de wijze van bedrijfsuitoefening, in de politiek van de overheid en in de instelling. Van Nederlandse zijde is er nu tevoren een questionaire gezon den aan de deelnemende landen, waarvan de antwoorden werden verwerkt in een vergelijkend overzicht. Dit samenvattend overzicht van de middenstandspolitiek in de zes landen, is systematisch bewerkt. Men vindt daarin de overeenkomsten en de verschil len. Een uitgangspunt om de pro blemen te benaderen. Het is de bedoeling dit overzicht aan de Eerste en Tweede Kamer te over leggen. Men wacht op het ogen blik nog op enig redactioneel overleg met de andere landen. Er zijn tal van zaken, die wer den anageroerd. De verschillende soorten wetgevingen met name. Zou het niet goed zijn als men ook op dit punt naar elkaar toe groeide, zo werd gedacht. Men kan los van wat het E.E.G. ver drag eist meer naar elkaar toe komen. Daar is de kartelwetgeving voor zover deze het midden- en kleinbedrijf betreft. Er is bijvoor beeld de kwestie van het handels- X De in Kennemerland vermaarde Egmonder, oud zeemanstr andwachter, stroper en jutter Klaas Schol heeft vrijdag zijn 75ste verjaardag gevierd. Hij wenste dit feit „stil te laten voorbijgaan" Klaas verblijft sinds kort als oud-zeeman in de Prins Hendrikstichting velen hebben hem toch hun felicitaties doen toekomen. Menig jachtopziener en ook menig kantonrechter zal hem nog een lange rustige dag gunnen op grond van de herinnering aan zijn altijd sportief op treden. Door zijn geboorte te Egmond is Klaas Schol een zogenaamde „zuie- naar" en geen „noord-en- der". Dusheeft hij nooit een voet op het strand ten noorden van zijn geboorteplaats gezet. „Ook een jutter weet wat traditie is". Volgens een familie-legende stamt hij af van de vikingers en, in vrouwelijke linie, wel licht van de Basken. In Kennemer kringen wordt hij als de „laatste der Kaninefaten" be schouwd; zelf heeft hij zich altijd een rasechte „konijnenvatter" genoemd. Klaas Schol is er trots op nooit met de strafrech ter in aanraking te zijn geweest. Voor „meneer tje", voor de kantonrech ter is hij overigens vele malen verschenen. Meer dan vijftig maal heeft hij zich horen veroordelen zo goed als steeds wegens overtreding van de jacht wet. Zijn eerste straf liep hij op toen hij goed en wel 11 jaar was: vier dagen ar rest wegens „lopen op ver boden duinterrein achter de kerk". Bij zijn laatste veroor deling nog niet zo heel lang geleden stelde de kantonrechter Schol voor met een lichte straf te zul len volstaan als hij maar wilde beloven dat het nu uit zou zijn met stropen. Klaas verwierp dit aan bod prompt, „want, edel achtbare, als men iets be looft moet men zijn woord houden en ik sta nu al te bedenken, hoe ik mijn klanten met Kerst mis hun wild moet bezor gen". Met betrekking tot de wijze waarop prijsverlagingen kunnen worden geëffecteerd, wanneer de neergaande prijsbeweging van grondstoffen daartoe in bepaalde sectoren van het bedrijfsleven mo gelijkheden biedt, merkt de minis ter van Economische Zaken in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer op, dat bij de stij ging van de grondstoffenprijzen in het verleden hij zich slechts heeft kunnen verenigen met zekere prijs verhogingen onder de uitdrukkelij ke voorwaarde van prijsverlaging bij het wederom teruglopen van deze grondstoffenprijzen. Met de aanvaarding van deze voorwaarde hebben in die gevallen betrokkenen derhalve een verplich ting op zich genomen. Hoewel de minister er derhalve op vertrouwt, dat de bedoelde prijsverlagingen tot stand kunnen komen zonder ge bruikmaking van formele prijs maatregelen of concurrentiebevor- derende maatregelen, zal hij niet aarzelen van dit wapen gebruik te maken in die gevallen, waarin hij in zijn verwachtingen zou worden teleurgesteld. De laatste maanden zijn ver scheidene prijsverlagingen tot stand gekomen. Hiervan kunnen worden genoemdmargarine, thee, koffie, spijsolie, maiszet- meel, volkswitbrood, breiwol, benzine, petroleum, stookolie, bladzink, blikemballage, borstel waren, hotel-, huishoudelijk- en laboratoriumglaswerk, verpak kingsglas, waterglas, borax, po pulaire farmaceutische speciali- té's, zinkwitprodukten, mastiek, daklak, teer, metselbaksteen en straatstenen. Aan de hand van het verloop van de wereldmarktprijzen wordt voortdurend nagegaan in hoeverre verlaging van de prijzen van eind- produkten redelijkerwijs verlangd kan worden. Op 't ogenblik vraagt de dalende beweging van de prij zen van plantaardige vetten en schroot, rubber, aardolie en wol in dit opzicht de aandacht. Het zijn de branches, die zich bezighou den met de handel in de be- en verwerking van deze grondstoffen, die voorwerp zijn van onderzoek of en in hoeverre prijsverlagingen daar mogelijk zijn. Overleg vindt thans in verschil lende van deze branches plaats en de minister heeft goede verwach tingen, dat op korte termijn ver dere prijsdalingen zullen plaats vinden. In het algemeen wil hij hieraan toevoegen, dat het ogenblik van prijsverlaging zijns inziens mede bepaald dient te worden door het verloop der prijzen in de tijd van stijging der grondstoffenprijzen. De minister is van oordeel, dat het vooralsnog niet waarschijnlijk lijkt dat de noodzaak van het prijsstabilisatiebeleid reeds op zeer korte termijn zou komen te ver vallen. Indien echter dat ogenblik zal zijn aangebroken, zal met na me door middel van het mededin gingsbeleid de verstarring van het kosten- en prijspeil moeten worden tegengegaan. 24) door BRUNO J. (Nadruk verboden.) „Hoe het ook zij", hield Ivonne nog vast aan het oorspronkelijke thema, „je moest toch mijn groot vader maar niet meer met die uitvinding bestoken. En als ik ook geweten had, dat je die avond toch een uitvinding bij je had, dan was je er absoluut niet in gekomen." „Hetgeen mij ontzettend gespe ten zou hebben," zei ik. „Mij ook," morrnpelde Ivonne en weer bloosde zij. Gelukkig voor haar kreeg ik geen gelegenheid verder op die opmerking in te gaan. Maria de Rezza kwam naar ons toe en zij was in gezelschap van twee men sen; een heer en een dame. „Washingman," fluisterde Ivon ne. Ik keek eens goed. Wat?! Was hingman?! „En wie?De rest van mijn vraag moest ik inslikken; Maria de Rezza en haar gasten stonden al bij ons. Zij stelde mij aan de heer voor: Washingman Van Dongen. Verraste uitroepen van ons bei den. Washingman had mij al eer- register, een belangrijk en nut- der verwacht. Hfj was nieuwsgie- tig instrument in het economi- rig. Of ik .zo gauw mogelijk een sche verkeer. Zou het niet een- en ander met hem wilde bepra- voudig zijn als dit register in de (ten. En tegen de dames: „Zaken, zes landen eenvormig werd? nietwaar, gaan zelfs nog voor het |min of meer lugubere reden heen- VAN LHEENKE. meisje." „Man, houd je mond dicht," dacht ik. „Ik moet weten wie dat meisje is." Hoera!, mevrouw De Rezza stel de haar voor: „Ach, neemt u mij niet kwalijk alstublieft! Nu heb ik u nog niet eens voorgesteld aan mijn lieve vriendin Hellen! Hellen, dit is meneer Van Dongen, meneer Van Dongen: juffrouw Washingman-" „Hoe maakt u het?" „Ach, juffrouw Washingman! Wat ben ik blij u te ontmoeten! En, bevalt het u nogal in ons oude Europa?" „O, het is hier verrukkelijk. Een enorme ervaring voor ons Amerikanen!" „Ja, ja, dat zal nu allemaal wel," dacht ik, terwijl wij zowat doorbabbelden, „maar het wordt mij zo langzamerhand toch wel wat al te gortig. Want, juffie, met je guitige blauwe ogen en je leuke snuitje, ik vraag mij voor lopig nog in gemoede af, wat jij te maken hebt met 't dikkerdje! Want jij bent het, die in hotel „Monice" was, samen met de Gray's, het jongmens en die Was- köwitsk. En zó jij al iets met die man te doen hebt, wat heeft je vader daar dan mee te maken? En watHemel!: en wat Ivon ne? Is dit alles in scène gezet? Ben ik hier om de een of andere gelokt? Enen de generaal? En zijn vrouw?" Het duizelde mij een beetje- Nu konden ze allen in het com plot betrokken zijn: Masköwitsk, grootmoe en grootpa, Ivonne, Maria, Hellen, de ouwe Washing man, de generaal, het jongmens! de Gray's.Brrr.„Een dub bele, ober!" Het gesprek was zo geanimeerd als een gesprek maar kan zijn en de enige die zon beetje zat te tobben was geloof ik mijn per soontje, een persoontje, dat ove rigens wel redenen had om te tobben, althans, naar het zelf veronderstelde. Per slot van re kening had dat persoontje een lang niet malse ontdekking ge daan! Na enige tijd kreeg ik de in druk, dat er een klein tobbertje bij was gekomen: Ivonne. En waarom zou zij wel tobben? Ivonne zou toch niet jaloers zijn? Ik zou het jammer vinden, als ik tot de ontdekking moest komen, dat mijn veronderstellingen van dat moment juist waren en dat dus ook Ivonne iets met het dik kerdje en het dikkerdje en Ivon ne en de hele verdere kliek iets met de diefstal van de O.M-M. te I maken zouden hebben. Want Ivonne was mij, zoals ik al eens opmerkte, lang niet onverschil lig. En ik kreeg nu de indruk, dat ik haar toch ook niet hele maal onverschillig was, dit, door dat ik de indruk kreeg dat zij een tikkeltje jaloers begon te wor den; zij begon tenminste méér mijn aandacht op te eisen dan eerder het geval was geweest en I deed daardoor Maria de Rezza, maar vooral de kleine Hellen, hevige concurrentie aan. Hellen had niet alleen guitige ogen, maar ook guitige manier tjes. Zij begon met te vertellen, dat zij in Frankrijk de uitdruk king geleerd had: les amis de mes amis sont mes amis, en dat zij dit zo bijzonder bij haar vond passen, omdat zij de vrienden van haar vrienden altijd als haar vrienden beschouwde. „En na tuurlijk is hetzelfde met de vrienden van mijn vriendinnen," haastte zij zich te verklaren. Of ik mij nu vooral ook maar als haar vriend wilde beschouwen en of ik er bezwaar tegen had dat wij elkaar bij de voornaam noemden. Ik verklaarde dat ik daar geen enkel bezwaar tegen had. Maar ik was op mijn hoede. „Wordt zij ingezet, om mij hele maal in te palmen en zover te krijgen, dat zij met mij kan doen wat zij wil? En waarom dan toch wel? Ze hebben de 0-M.M. toch al? En de papieren over de uit vinding zijn óók weg, dus die zul len zij dan ook al wel hebben." Vragen! Niets dan vragen re zen er bij mij. In elk geval telde een gewaarschuwd man voor twee, vond ik, en was Hellen een meisje, op wiens flirt ieder man gerust wel in mocht gaan, vond ik ook. Hellen liet haar sigarettenpijp je vallen en ik haastte mij, om mij te bukken en het pijpje op te rapen. Maar ook Hellen bukte zich. (Wordt vervolgd.) WOENSDAG 20 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muz.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Promenade ork.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 11.10 Hoorspel; 12.25 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Lichte muziek; 12.53 Gram. en act.; 13.00 Nws; 13.15 Met Pit op pad; 13.20 Strijkork.; 13.45 Opera (gr.); 15.30 Metropole or kest; 16 00 Voor de jeugd; 17.20 Préludium17.40 Beursber.17.45 Gram.; 18.00 Koorzang; 18.20 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigingsleven; 18.30 Cau serie; 19.00 Nieuws; 19.10 Op de man af; 19.15 Gram.; 19.30 Bui ten! overz.; 19.50 Gram.; 19.55 Caus.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Omroepork.; 21.20 Caus.; 21.40 Kamermuz.; 22.05 Filmbeschou wing; 22.15 Koor en instr. ens.; 23.00 Nws; 23.15 Sportuitsl.23 20 Gram.; 23.55 Dagsluiting. HILVERSUM II7.00 Nieuws 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Schoolradio; 10.20 Gram.; 11.00 Gevar. progr.; 12.00 Lichte muz.12.30 Land- en tuin bouwmeded.; 12.33 Voor 't plat teland; 12.30 Instr. trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstellings agenda; 13.20 Orgelsp. en zang; 13.50 Medische kron.; 14.00 Pia norecital; 14.30 Voor de jeugd; 16.30 Gram.; 17 15 Gram.; 17.25 Lichte muz.; 17.50 Regeringsuit zending; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Pianoduo; 18.40 Act.; 18.50 Gram.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Toespraak; 19.25 Vara-va- ria; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Comm 20.15 Opera; 21.50 Caus.; 21.55 Hoorspel; 22.55 Zöneschaaktoernooi23.00 Nws; 23.15 Strijkork.; 23.50 Soc. nws in Esperanto. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram. (Om 1255 Koersen); 13.00 Nws; 13.11 Gr.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koer sen; 16.02 Koorzang; 16.20 Gr.; 16.30 Ork. conc.; 17.00 Nws; 17.10 Kamermuz.17 50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filosofie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gr.; 20.00 Hoorspel; 21.15 Gram.; 21.30 Ork. conc.; 22.00 Nieuws; 22.11 Kamermuz.; 22.55 Nieuws. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN Bij het per fiets oversteken van de Van Limburg Stirumstr. te Hoogeveen, is de 68-jarige melkboer H. N. vermoedelijk door niet voldoende acht geven op het verkeer, aangereden door een personenauto bestuurd door de heer R. P., opperwachtmees ter te Avereest. De heer N. was vrijwel op slag dood.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5