y i MfrA! Overtuigende zege ven Nederl. Elftel RADIO? Ene de Noorman - De ontembare BURGERLIJKE STAND. LOOP DER BEVOLKING 'm, BURGERWONING Wie schoot er raak? Eén in elk geval: VAN NELLE met z'n prachtige halfzware Die geeft ontspanning De hele tribune is het er mee eens pittig en vol aroma 1 minstens 40 sigaretten voor slechts Belgen bleken geen rode duivels Abe vierde jubileum NEDERLANDS Wat brengt de What DOOR HARTVERLAMMING GETROFFEN AGENDA t Ver. De Vogelvrienden 937 - 527 - 1615 - 754 1634 - 511 - 930 - 1092 1441 - 726 - 262 - 357 1166 - 1059. Spreker merkte in zijn rede op, dat de beleefdheidsvormen m verschillende landen nogal ver schillen en deelde mede, dat deze in Bngeland, Duitsland en Frank rijk meer in acht worden geno men dan in ons land. Hij zeide dat de Engelsman en Duitser meer discipline kennen dan de Nederlander, die over het alge meen zijn eigen weg volgt en daarbij meer zelfstandig wil zijn. De beleefdheid dient men ook in acht te nemen onder vrienden en vriendinnen en in de huiselij ke omgang. In het steeds toene mend snelverkeer komen talrijke ongelukken voor doordat men de beleefdheid niet in acht neemt. Als voorbeeld noemde spreker dat de automobilist bij het nade ren van een tegenligger tijdig de lichten van zijn auto moet dim men. Ook bij het z.g. „snijden van een andere auto, dient dit zo te gebeuren, dat de voorbijge reden automobilist er geen hin der van heeft. Dit is trouwens wettelijk verplicht. Bij het verkeren in een gezel schap wordt het in toepassing brengen van de beleefdheidsvor men ten zeerste gewaardeerd. Het ruw opzij dringen, vooral van kinderen en dames bij het instappen in een trein, of om een betere plaats te verkrijgen bij een filmvoorstelling of voetbalwed strijd, moet worden afgekeurd. Zo is er in het dagelijks leven voortdurend gelegenheid de be leefdheidsvormen in acht te nemen. Met aandacht werd door de aanwezigen naar de heer Klaas- sen geluisterd. De spreker werd door de presi dente dank betuigd voor zijn in leiding, welke uit het volle leven was genomen en juist daardoor zo interessant en van grote waar de was. Aan het slot van de avond wer den de aanwezigen door mevr. Cappon-Scheele dank gebracht voor de door hen betoonde be langstelling. MONTEUR-CHAUFFEUR ZOU AGENT HEBBEN MISHANDELD Na intensief speuren is de recherche te Rotterdam erin ge slaagd een man aan te houden, die in de nacht van dinsdag op woensdag j.l. een agent van poli tie zou hebben mishandeld. Het is de 26-jarige monteur-chauffeur J. J. K. uit Rotterdam, die vrijdag op een scheepswerf in Rotter dam-Zuid is aangehouden. Hij ontkent evenwel, maar op de werf hebben de arbeiders een stuk van een pistool gevonden, afkomstig van de dienstpistool van de agent, die tijdens de wor steling uit elkaar was gerukt. In genoemde nacht had de agent een man gezien, die zich op verdachte wijze in de Tweede Blekershof te Rotterdam op hield. Hij wilde de man meene men, maar deze gaf geen gevolg aan zijn sommatie en viel de agent aan. Deze trok nog zijn pistool, maar zonder succes. De onbekende verwondde hem ern stig met een schroevendraaier aan het hoofd. TERNEUZEN Vijf doelpunten vóór en nul tegen. Dat was de balans van 66 minuten NederlandBelgië-voet- bal. En die vijf doelpunten waren stuk voor stuk gemaakt met fraaie treffers, te danken aan vloeiende combinaties van de Nederlandse aanvallers, te dan ken in het bijzonder aan het vaak briljante samenspel van de twee oudste voorhoede-spelers, Abe Lenstra en Faas Wilkes. Dat na het uitvallen van Cor van der Hart in de 21e minuut van de tweede helft door twee Belgische tegen-doelpunten de eindstand van de 85e derby tus sen de lage landen nog 52 werd, kon niet verhinderen dat het een overtuigende zege van de oranje-ploeg is geworden. Een zege waarvoor, wij zeiden het al, vooral Lenstra en Wilkes ge zorgd hebben. Abe heeft zijn ju bileum de Enschedése Fries droeg in deze wedstrijd voor de 40e maal het oranje shirt met recht gevierd. Want al scoorde hij niet, in vier doelpunten had Abe een werkzaam aandeel. stap" van Lenstra kwam Wilkes plotseling verrassend vrij te staan. Van buiten het strafschop- gebied kogelde de lange V.V.V.-er buiten het bereik van doelman Leysen, tegen de lat. Maar amper een minuut later kwam de eerste doelpunt toch. Het werd en dat zouden alle doelpunten worden een gave treffer. Fons van Wissen trok met de bal naar voren, zag een „gat" en sprintte daarin, terwijl hij het leder naar Abe schoof. De Fries doorzag de bedoeling van Van Wissen. Deze kreeg de bal meteen terug. Een beheerst tikje van de M.V.V.-er was voldoende om Leysen kansloos te maken (1—0). Geboorten. 10 nov. Leentje, d. van Frangois de Kraker en Willemina E. Huijssen, won. Tholensstr. 29; Marion Nelly, d. van Pieter D. Kaijser en Elisabeth de Putter, won. Anjerstr. 13; Klarie, d. van Dirk Boon en Klaasje Huisman, won. te Axel. 11 nov. Abraham Anton, z. van Anthonij W. Butler en Tanneke Geijp, won. Havenstr. 3. 12 nov. Johannes Hendrik, z. van Krjjn van de Voorde en Elisa beth J. J. van den Berge, won. Steenkamplaan 73; Ronald Adriaan, z. van Adriaan A. Krijger en Krina C. van Kolk, won. Mart. Ejjkestr. 14; 13 nov. Cornelis Eliza, z. van Comelis J. de Doelder en Eliza beth van Luik, won. Rozenstr. 210; Paul Johan, z. van Richard A. de Graeve en Rachel M. de Vrieze, won. Vinkenstr. 13. Huwelijksaangiften. 11 nov. José Johannes Clemminck, 26 j, jm., en Rosalia Elodia Maria de Vos, 20 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 12 nov. Jan Zegers, 22 j., jm., en Janna Pieternella de Feijter, 22 j., jd. 13 nov. Boudewjjn de Ronde, 59 j., geh. gew. en Jacoba Kolijn, 53 j., geh. gew. (won. te Axel). 14 nov. Willy Petrus Pichal, 24 j., jm., en Cornelia Vantricht, 23 j., jd. Overiydens. 8 nov. Pieter Wil lem Desejjn, 33 j., (won. te Bier vliet), echt. v. M. F. PladdetDé- siré Duerinck, 72 j„ (won. te Vo gelwaarde, echt. v. J. C. van Voo- ren. 11 nov. Harm Bos, 68 j., echt. v. T. Jager. 13 nov. Adriana Meer- tens, 58 j., (won. te Zaamslag) echt. v. P. Cornelissen. GOED DEBUUT. Het was de enige debutant in de Nederlandse ploeg, de nog pas 19-jarige Piet Kruiver, die onder het toeziend oog van scheidsrech ter Lundell mocht aftrappen. Het debuut van de P.S.V.-er zou zeer bevredigend worden, de lange blonde middenvoor zou de moei lijke taak die Elek Schwartz hem had opgedragen het spelen in teruggetrokken positie, om de aanval te kunnen helpen opbou wen, en het mee naar voren ko men om die aanvallen met doel punten te bekronen zeer goed verrichten. Niets wes er in den beginne op dat de nationale ploeg zo'n fraai succes zou boeken. Sterker, de eerste tien minuten waren ze ker voor de Belgen. In de Belgische ploeg bleek op nieuw Rik Coppens de grote man. Bijzonder gevaarlijk werd de Ant werpenaar toen hij even aan de aandacht van Cor van der Hart ontsnapte en afzwenkend naar links een kans waagde. Ernstige gevolgen had ook een schot van de naar voren gekomen linkshalf Mathonet kunnen hebben. Frans de Munck kon de bal met een tij gersprong nog juist uit de linker hoek wegslaan. VAN WISSEN SCOORDE. Nederland werd gaandeweg sterker. Na 26 minuten leek het erop dat de oranjeploeg de lei ding zou nemen. Door een „over- TERNEUZEN In de afgelopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J^eBlaeij Kole, P34, van Wolphaartsdijk; A. J. Margrietstraat 17, van OisterwiJ J J Guijkers, Nieuwe Kerkstraat 17 van 's-Gravenhage; F. de RiJ- ette Middenstraat 106, van Axel, Wed PEN. Joppe—Martin, Spoorstraat 56, van Axel; Hompes, -dJ». Sampe, Bontepolderstraat - vm Surabaja; P. Geense, P47b, van Zaamslag. Vertrokken: J. van Delft, Axels» «straat 94, naar Katwijk; P. A. deVijlder, Noordstraat 31. naar Sas van Gent; A. van Overbeeke, SohoG.laan 1, naar Schiedam; W. I Vev inde, Zuidlandstraat 52, naar 'ïflreisum; M. Bracke, Axelsestr. 87 b, naar Zuiddorpe. KWARTIERTJE De Nederlandse aanvallers ble ven, goed gesteund door de mid denlinie, terugkomen. De Belgi sche verdedigers hadden steeds weer moeite de bewegingen van Lenstra en Wilkes te volgen. Geheel uit positie gespeeld was de Belgische defensie toen Wil kes van een weifeling van stop per Nelissen gebruik maakte om zich vrij te spelen. Bijna van de doellijn volgde een trekbal naar Piet van der Kuil, die zich mid den voor het doel had opgesteld. Leysen had zich goed opgesteld en daardoor ging deze kans te loor. Bij de attaque van de Ajax- speler werd de Belg aan 't hoofd gewond. Nadat de wedstrijd twee minuten was onderbroken zette hij de strijd voort. In de rust bleek echter dat Leysen een lich te hersenschudding had opgelo pen. waardoor hij na de hervat ting door reserve-doelman Colet te werd vervangen. Het was voor een ieder van de 67.000 toeschouwers duidelijk dat dit Nederlandse offensief, dit „Hollandse kwartiertje", doel punten op moest leveren. Het was debutant Piet Kruiver die in de 37e minuut de stand op 20 bracht. Inleiding hiertoe was een hoekschop. Van Bart Carlier kwam de bal bal bij Wilkes die deze terugtikte naar Kruiver. Met een hard schot passeerde de debutant de Belgische doelman. Nog in dezelfde minuut was het bijna 3—0 geworden. Links half Mathonet speelde zeer on voorzichtig terug. Abe zag het en stormde naar voren. Leysen had het geluk aan zijn zijde, want juist voordat de Fries het leder over de doelman heen kon tikken kon deze de fout van zijn kant- half herstellen. Het was echter uitstel van exe cutie, want twee minuten later kwam die derde treffer. Het was een vloeiende combinatie waarbij vier van de Nederlandse aanval lers waren betrokken. Carlier centerde naar Lenstra, deze com bineerde met Kruiver langs Ma thonet en schoof de bal vervol gens naar de bij de rechterpaal vrijstaande Wilkes, die beheerst scoorde (30). PANIEK. In het laatste kwartier vóór de rust werden de Belgen over speeld. Met paniek-voetbal tracht ten de Belgische verdedigers doelpunten te voorkomen, tot constructief voetbal kwamen zij in deze fase zelden. Onder een welverdiend applaus verlieten de spelers het terrein toen de scheidsrechter voor de rust floot. Een spontaan applaus dat aanzwol tot een ovatie toen de oranje-mannen tussen de ere haag van Feijenoord-junioren doorliepen. OVERWICHT BLEEF. Ook na rust bleef het Neder landse overwicht bestaan. In het bijzonder Lenstra en Wilkes slaagden erin door individuele ac ties gevaarlijke aanvallen op te bouwen. Lachwekkend werd het toen Abe, meester op de vierkan te meter, een duel aanging met de technisch zwakke Nelissen. Tot drie, vier maal toen wipte de Fries de bal langs en over de Belgische stopper. Er waren acht minuten ge speeld toen Abe en Faas voor de mooiste goal van de wedstrijd zorgden. Een pass- van Carlier bracht de bal via Wilkes naar Lensrta. Deze sprintte enkele meters en centerde daarna naar de doorgelopen Wilkes die doel man Colette te dicht was gena derd dan dat deze ook maar een schijn van kans had op het schot dat volgde (40). van dat het gehele aspect van deze wedstrijd veranderde. Dat gebeurde in de 21e minuut. Van der Hart werd aan de knie ge raakt en bleek niet in staat ver der te spelen. De 21-jarige Hans Kraay van D.O.S. verving hem. Duidelijk bleek nu dat Van der Hart de grote man was geweest in de verdediging. De rust in de achterhoede was weg. Hoewel Kraay zijn moeilijke taak als ver vanger van de Fortuna-spil zeker niet onverdienstelijk heeft vol bracht, kreeg Coppens het toch aanmerkelijk gemakkelijker. Het Nederlandse overwicht slonk en verdween geheel, en het laatste kwartier was zeker voor de Belgen. Een Belgisch doelpunt moest nu wel komen, en die kwam. In de 35e minuut, toen Coppens het leer over Kuys heen wipte en daardoor Vandenberg een vrije schietkans bood. Een laag, hard schot volgde waartegen De Munck geen verweer had (51). Coppens was ook de grondleg ger van het tweede doelpunt, en kele minuten vóór het einde van deze ontmoeting door Houf ge scoord. Een doelpunt overigens dat oranje had moéten voorko men. Bijna bij de linker hoekvlag won Rik Coppens een duel van Jan Klaassens, die kennelijk een corner wilde vermijden. Dat werd hem noodlottig want Coppens won dat duel. Een voorzet volg de en voordat een Nederlander begreep wat er ging gebeuren had linksbinnen Houf, bijna staande op de doellijn voor het tweede en laatste Belgische, doel punt gezorgd (52). De spelers kregen bij het eind signaal hun verdiende hulde. pass van J. de Nooijer ontving, wrong hij zich door de verdedi ging en sloeg Wetzels kansloos (1—0). Bij een aanval der gasten kwam Van der Poel in het nauw en speelde daarbij te zacht terug op Baart; deze laatste bracht nog juist op tijd redding. De Kreek en Schuit stelden even later doel man Baart nog eens op de proef, maar deze gaf niet thuis. Met 'n 1o voorsprong voor de Zeeu wen werd gedraaid. Na de hervatting voerden de Zeeuwen het tempo nog op en enige tijd kon het Bondselftal het niet bijbenen. Slechts ten kos te van enkele corners wisten zi de talrijke Zeeuwse aanvallen te onderbreken. Toen het Bondself tal zich loswerkte kon ook Wijg man slechts ten koste van een hoekschop redden. Bij een aanval der Zeeuwen schoot Groenewe- gen hard tegen de doelpaal, ter wijl even later Neefs tot twee maal toe rakelings naast het doel kopte. De Zeeuwen kwamen te rug en met succes. Uit een hoek schop plaatste v. d. Schraaf de bal goed voor het doel, waar H de Nooijer ineens hard en laag langs de verblufte Wetzels schoot (2—0). Het Bondselftal trachtte terug te slaan, maar de hechte Zeeuwse verdediging liet zich niet gemakkelijk verschalken. Toen Neefs het weer eens op z'n heupen kreeg, bracht hij de bal snel op en gaf een goede pass door het centrum, waarna H. de Nooijer de mooie aanval besloot met een doelpunt (30). Te ver opdringen kostte de Zeeuwen 'n tegenpunt. De rechtsbuiten der gasten wist met een snelle rush door de verdediging te breken en gaf de bal over aan de meegeko men rechtsbinnen Schuit, die geen fout maakte (31). De Zeeuwen bleven tot het einde het beste van het spel behouden, maar in de resterende tijd werd er niet meer gedoelpunt. Interlandvoetbal Nederland jeugd—België jeugd 11; Nederland—België (studen ten) 0—2; Rotterdam—Antwer pen 50. ZUID SLA VIE IN EINDRONDE WERELDKAMPIOENSCHAP Zuid-Slavië heeft zich verze kerd van een plaats in het eind tornooi om het wereldkampioen schap voetbal. 55.000 toeschou wers waren er in het grote sta dion van Belgrado getuigen van hoe Zuid-Slavië met 20 van Roemenië won in de laatste wed strijd van groep 7 Europese zone. Beide doelpunten werden na de rust gemaakt door middenvoor Milos Milutinovie. eindstand in deze groep DINSDAG 19 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den; 9.44 Gram.; 9.45 Lichtba ken' 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Schoolradio; 10.50 Omroepkoor; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio11.50 Als de ziele luistert; 12.00 Mid dagklok 12.03 Orkest12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 13.30 ChansQns; 14.00 Schoolradio; 14.30 Voor de vrouw van het platteland; 14.40 Gevar. progr.16.00 Voor de zie ken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beursberichten; 17.45 Regeringsuitzending; 18.20 Sportpraatje18.30 Lichte muz.; 18.50 Het plan en ik19.00 Nws 19.10 Comm.; 19.15 Lichte muz.; 19.35 Gram.; 20.20 Catechismus; 20 30 Act.20.45 De gewone man, 20.50 Klankbeeld; 22.00 Strijk kwartet 22.35 Gezondheids praatje 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws, 7.10 Gym.7.20 Gram.7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram., 9 00 Gym.; 9.10 De groenteman; 915 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Orgelspel; 11.30 So praan en piano; 12.00 Lichte muz.; 12.20 Gr.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.12.33 Orkest 13 00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13-20 Orkest; 13.55 Beursberichten; 14.00 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15 00 Cello en piano; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Voor de jeugd; 17.20 De dierenwereld en wij; 17 30 Lichte muz.; 18.00 Nieuws; 18.15 Act.; 18.30 Amateursuitzen ding; 18.55 Paris vous parle; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Koorzang; 19.45 Voor de jeugd, 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr. 22.15 Volksmuziek; 22.35 Piano recital; 22.55 Ik geloof dat...; 23.00 Nieuws; 23.15 Beursberich ten van New York; 23.16 New York calling; 23.21 Gram. De luidt: Zuid Slavië Roemenië Griekenland ONGEKENDE WEELDE. Maar nog was het niet genoeg. Wat in jaren niet was gebeurd zou geschieden. De mannen van bondscoach Elek Schwartz zou den een voorsprong van maar liefst vijf doelpunten krijgen. Van Wissen zorgde in het mid denveld voor de opbouw van de aanval. Het was Carlier, die in de 18e minuut de pass van Abe. tussen twee Belgische verdedi gers door, benutte (50). ASPECT VERANDERDE. Een schijnbaar onbelangrijk duel in de middeneirkel tussen Van der Hart en zijn grote rivaal Rik Coppens werd er oorzaak ZEEUWS ELFTALBONDS ELFTAL 3- 2 2 0 6—2 6—4 1—7 BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.15 Amus. muz.; 12.30 Weerbe richt; 12.34 Amus. orkest; 12.55 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.11 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Or kest; 16.30 Kamermuziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.45 Boek bespreking; 18.00 Voor de jeugd; 18 30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 19.50 Beroeps- belangen voor de middenstand, 20 00 Voor de vrouw; 21.00 Or kest 22.00 Nieuws22.11 Kamer muziek 22.55 Nieuws. Het Zeeuws elftal heeft in de zaterdag te Vlissingen tegen het Bondselftal gespeelde wedstrijd de talrijke toeschouwers verrast door fanatiek en technisch goed spel, waartegen de gasten niet het juiste tegenspel konden vin den. In de Zeeuwse verdediging viel vooral het rustige en goede spel van spil Van der Poel van Hulst op, maar ook hel goede plaatsen van linkshalf v. Wezel (Vlissingen), het nuttige verbm- dingsspel van linksbinnen Neefs (Hulst) en vooral in de twee de helft het goede doorzetten van midvoor J. de Nooijer en rechtsbinnen H. de Nooijer (bei den Vlissingen). Bij het bonds elftal waren het doelman Wet zels (Maurits) en de binnenspe- lers De Kreek (Feijenoord) en Schuit (ZAC), die op de voor grond traden. De Zeeuwen liepen al direct na de aftrap hard van stapel en reeds in de eerste minuten ont stond een gevaarlijke situatie voor het doel van het Bondself tal toen Neefs een goede pass gaf aan Groenewegen (Middel burg). Doelman Wetzels bracht echter op keurige wijze uitkomst. Even later zetten de gasten een goede aanval op, waaruit De Kreek een verrassend hard schot loste, dat Baart over de doellat stompte. Het spel golfde snel op en neer en toen Neefs een goede De 69-jarige W. A. uit Slikker veer is vrijdag, toen hij op de Ko ninginneweg te Ridderkerk fiet ste, onwel geworden en gevallen. Hij bleek door een hartverlam ming te zijn getroffen. De heer Andeweg was gehuwd. Des ochtends is de heer M. Ter louw uit Hendrik Ido-Ambacht toen hij met zijn auto op de Heer Oudelandslaan te Zwijndrecht, door een hartverlamming getrof fen en overleden. De wagen reed een einde door en kwam in een sloot langs de weg terecht. MAANDAG 18 NOV. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De vrolijke vagebond". Jeugdgebouw Kerkhoflaan. 7.30 uur: Vrouwendag Vrou wengroep P. v. d. A. ZAAMSLAG: Herv. Kerk, 7 uur: Winterlezing. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Girant". DINSDAG 19 NOV. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De postmeester". Bethel, 7.30 uur: Evangeli satiesamenkomst. Concertgebouw, 8 u.: Film- reis in kleuren (tussen Lage Maygiore en Gardameer. AXEL: Het Centrum, 8 en 9 uur: „Het wonder der ge boorte." SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 u-: „Stalen Jungle Heden overleed tot onze diepe droefheid na een geduldig gedragen lijden, nog vrjj onverwachts, meermalen gesterkt door de H. H. Sacramenten der stervenden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- moeder, Schoonzuster en Tante, Mevrouw MARIA ALRERTINA KESBEKE, weduwe van de Heer Bernardus Alphonsus Schelleman, in de ouderdom van ruim 82 jaar. Leonia Maria Stobbelaar Schelleman Cornelis Stobbelaar Familie Kesbeke Familie Schelleman Terneuzen, 17 nov. 1957 Lange Kerkstraat 19 De plechtige Uitvaart dienst zal plaats hebben op donderdag 21 novem ber a.s., des v.m. 9 uur, in de Parochiekerk van de H. Willibrordus te Terneuzen 20. Nog voor Eric iets kan zeggen valt Er- win Svein bij en schouderophalend laat de Noorman de troep van dertig krijgers met de drie mannen gaan. „Het is heel verstan dig", klinkt de stem van de skalde naast hen „en laten we maar hopen dat deze flinke vriend niet in de val trapt, die hij voor u vreest. Niet zonder redenen overi gens. De gezichten van deze drie stonden mü weinig aan". Eric moet toegeven, dat ze op hem evenmin een gunstige indruk gemaakt hebben, maar daar kan men zich tenslotte in vergissen. I De tocht wordt weer voortgezet en als ze na verloop van tijd de burcht in zicht krijgen, komt Svein hen langzaam in galop tege moet. „Je zou zo zeggen, dat alles m orde was", mompelt de Sakser peinzend. „Tja, wij hebben de burcht van onder tot boven onder zocht en grondig ook. Op een stuk of wat lijfeigenen na, is er niemand meer. En tóch deugt het niet. Nee het deugt niet, Noorman, lach me maar uit. Maar ik heb het gevoel dat er ergens een smerig streekje uitgebroed is". Voor de vele blijken va» belangstelling, ondervonden vóór en tijdens het overlij den van onze geliefde Moeder JOHANNA OLLEBEK, Weduwe van Jan de Bree, betuigen wij, in het bijzon der aan dokter Hofstee en zr. Polderman, onze oprech te dank. Uit aller naam, J. DE BREE. Hoek, november 1957. TERNEUZEN UITSLAG VERLOTING HET BESTUUR TE KOOP (Komt half december vrij.) Adres: Azaleastraat 13, Ter neazen. Was Uw haar regelmatig. Was Uw Haar met goede shampoo. Neem het beste v/at er is: AICOCHSN-SHAWIPQO de énige haarversterkende sham poo. Flacons f 1,05 en f 1,95. cap sules en pakjes f 0,25, eishampoo f 0,35. Bij kappers, drogisten, apothekers en parfumeriezaken. Te koop een zo goed als nieuwe Autostep. Adres Westsluis P 2, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3