van Vliegtuig De Kroonduif geiukt veron De woninghuur stijgt onrustbarend Montgomery trekt zich terug Het geschil om de wapenzendingen naar iunesië HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Memorie van antwoord salons sorbèrt* onze wederverkopers adviseren u deskundig MAANDAG 18 NOVEMBER 1957 12e Jaargang Nr 2242 tt Drie Nederlanders gedood BRITS WATERVLIEGTUIG NEERGESTORT GAILLARD STELT VERTROUWENS KWESTIE DE NAVO-VERG ADERING TE PARIJS Ernstig spoorwegongeluk in Frankrijk. AMERIKAANSE LUCHTMACHT LANCEERT INTER CONTINENTAAL PROJECTIEL De Tweede Kamer over Volkshuisvesting en Bouwnijverheid Scheldemond toegangspoort van West-Europa DE „ZUIVERING" VAN DE POOLSE COMMUNISTISCHE PARTIJ EERSTE SPOETNIK KOSTTE MINDER DAN EERSTE ATOOMBOM van de minister van economische zaken over de economische situatie van Nederland De ontwapeningsbesprekingen in de algemene vergadering van de Verenigde Naties Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 18 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine A ivertenties (géér handelsadver tenties) 5 regels 1,- Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Zaterdagochtend omstreeks vier uur dertig Nederlandse tijd is, «aar A.N.P. verneemt, op om streeks 35 km ten noordwesten van Merauke op Ned. Nieuw- Guinea een „Beaver"-vliegtuig van de Nederlandse Nieuw-Gui- nea Luchtvaartmaatschappij „De Kroonduif" verongelukt. Een viermotorige Britse vlieg- boot met 58 personen 50 pas sagiers en 8 bemanningsleden aa-n boord is vrijdagavond laat najbij het dorp Brook, tussen Yarmouth en Freshwater, op het eiland Wight neergestort en in brand gevlogen. Drie-en veertig mensen lieten hierbij het leven. De 15 overle venden werden naar een zieken huis overgebracht. Sommigen hadden zware brandwonden op- de b afenis> zondag. getopen maar drie wisten vrijwel ^nr.^n >nnn ,„fr van klacht- ongedeerd uit het toestel te ont- Van de -vier inzittenden van het één-motorige toestel zijn er drie om het leven gekomen nl. lui tenant-ter-zee tweede klasse (oud ste categorie) Z. W. Mouton en de twee leden der bemanning van het vliegtuig, de heren K. Ring- ma en H. J. Goulooze. De vierde inzittende, de Engelsman Mould van de Britse vliegtuiginstrumen tenfabriek Decca, werd ernstig gewond. Het ongeluk is gebeurd tijdens een technische vlucht die in op dracht van de koninklijke mari ne werd gemaakt. Volgens een in Den Haag ont vangen bericht uit Merauke zou het vliegtuig, voordat het op het strand verongelukte, met de rech tervleugelhelft een palmboom hebben geraakt. Zondagmorgen vroeg is uit Hollandia een extra Dakota-vlieg- tuig naar Merauke vertrokken met aan boord o.a. de gouverneur dr. J. van Baal, de commandant der zeemacht in Nieuw-Guniea en de directeur van verkeer en ener gie, benevens een commissie van onderzoek. Zij allen, benevens vertegen woordigers van het binnenlandse bestuur en van de maatschappij K.L.M. Kroonduif waren aan- Premier Felix Gaillard heeft de vertrouwenskwestie gesteld in het Franse parlement, die hij verbond aan de financiële plan nen van zijn regering. Dinsdag morgen zal hierover gestemd worden. Het debat in de nationale ver gadering over het wetsontwerp van de regering, dat voorziet in hogere belastingen en in bezui nigingen, duurde tot omstreeks zes uur in de ochtend. De ver gadering was enkele malen on derbroken voor onderhandelin gen tussen de partij fracties om tot compromissen te komen. De regering deed enkele concessies. De conservatieven, die drie mi nisters in de regering hebben, gaan in beginsel akkoord inet de anti-inflatie-politiek van Gail- laird, maar zij hebben er bezwaar tegen, dat zestig procent van de belastingdruk direct neerkomt op het zakenleven. srappen, enige seconden vóórdat het in brand vloog. Vele passagiers waren voor vakantie op weg naar Madeira. De reusachtige 25 ton wegen de vliegboot, „Sydney" genaamd en van het type „Solent", was vlak voor het ongeluk uit South ampton vertrokken met be stemming Lissabon. De piloot van het toestel, dat eigendom is van de luchtvaartmaatschappij „Aqiuila", meldde, dat hij motor storing had en naar Southamp ton terugkeerde. De „Solent" kwam in een bos terecht. Het toestel baande zich een weg door bomen, stortte neer op een heuvel en vloog in brand. Het ongeluk gebeurde op on geveer 1 km afstand van de wo ning van de Britse schrijver Priestly. morgen 10.00 uur, van de slacht offers van de vliegramp. Op de parlementaire Navo-con- ferewtie te Parijs is zaterdagoch tend eenstemmig een resolutie goedgekeurd waarin de regerin gen der Navo-landen wordt ver- aoeht zoveel mogelijk overleg te plegen alvorens door een van haar een besluit wordt genomen dat van invloed kan zijn op de Westelijke solidariteit. ®e Franse afvaardiging, die vrijdag de vergadering verliet uit protest tegen de Brits-Ameri kaanse wapenleveranties aan Tu nesië, was niet aanwezig. Bij een botsing tussen een die- seltrein en een goederentrein na bij Chantonnay ten zuidoosten van Nantes in Frankrijk zijn za terdag 29 personen omgekomen en 21 gewond. De twee treinen zijn op enkel spoor recht op elkaar ingereden. De dieseltrein, die uit één wagen bestond, werd gedeeltelijk ver pletterd door de locomotief van de goederentrein. De politie heeft de conducteur van de dieseltrein, die het sein aan de machinist gaf dat hij kon vertrekken van het station te Chantonnay, in hechtenis geno men. Veldmaarschalk Montgomery van Alamein, die gisteren 70 jaar is geworden, heeft medegedeeld, dat hij met ingang van 20 sep tember 1958 aftreedt als plaats vervangend opperbevelhebber der Noordatlantische strijdkrach ten en zich terugtrekt uit de ac tieve dienst in het Britse leger. Desbetreffende verzoeken aan de opperbevelhebber der NAVO en de Britse regering zijn inge willigd. Montgomery was plaatsvervan gend opperbevelhebber der NA VO sedert 1951. Zijn meest spectaculaire over winning in de tweede wereldoor log wa9 die op de Duitse veld maarschalk Rommel. Hij joeg de Duitsers over een afstand van meer dan 3.000 km. Van Alexan- drië naar Tunesië. Montgomery, zoon van een bisschop, droeg tij dens zijn veldtochten een wollen dt kapper hrfaporticocta marfct 16 broi'Htnj&aat 9 fcmuzeo J trui, corduroy broek en zwarte baret. Een veldmaarschalk van het Britse leger gaat niet op een vas te leeftijd met pensioen, zoals het geval is bij minder hoge officie ren. Hij wordt tot zijn dood volle dig betaald. Er is een vast aan tal elf maarschalken en er kan geen nieuwe worden be noemd vóórdat er een sterft. De hertogen van Windsor, Glouces ter en Edinburgh maken deel uit van de groep. Generaal Lauris Norstad, de opperbevelhebber der NAVO- strijdkrachten, heeft verklaard, dat hij „met het grootste leedwe zen" het ontslag van de veld maarschalk had aanvaard. Mont gomery's verdiensten voor de vrije wereld zijn „onmetelijk", zo zei hij. De Amerikaanse luchtmacht heeft bekend gemaakt dat een intercontinentaal projectiel van het type „Snark" op 31 oktober van Cape Canaveral in Florida is gelanceerd, dat met „weerga loze zekerheid" een doelwit op 8.000 km afstand heeft bereikt. Volgens de Amerikaanse lucht macht betrof het hier „de eerste demonstratie in de wereld van de mogelijkheden van een inter continentaal projectiel". Het projectiel bereikte een hoogte van veertien kilometer. De „Snark" was voorzien van een „nagebootste" kop met wa terstoflading en kwam terecht op een van te voren bepaald punt in het zuiden van de At lantische Oceaan bij het eiland Ascension. Volgens de verkla ring van de luchtmacht heeft de „Snark" hiermee bewezen dat hij elk doel in de wereld kan treffen. Het projectiel werd afgescho ten met behulp van een straal motor. De „Snark" zal nu in se rie worden geproduceerd ten be hoeve van het opperbevel van de strategische luchtmacht, al dus de verklaring. Vele Kamerleden wensen in het voorlopig verslag over de begro ting 1958 van het departement van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid de minister geluk met het aantal van 80.000 in 1957 ge reedgekomen woningen. Hieruit kan het Nederlandse volk moed putten om de bestrijding van de woningnood onversaagd voort te zetten. Deze leden vroegen, waarom de publikatie van de bouwprijzen per m3 van woninwetwoningen niet meer plaatsvindt. Men be schikt thans over geen enkele in dicatie omtrent de index der bouwkosten. Slechts de huren van gereedkomende woningen geven een aanwijzing en deze vormen een onrustbarend beeld. Onlangs gereedgekomen wo ningen in de grote steden doen 'n nettohuurprijs van omstreeks ƒ20 per week, op het platteland worden al huren van omstreeks 15 gesignaleerd, en dit dan nog berekend op de basis van een ka pitaalrente van 4% pet. Andere leden stelden de vraag, wat de minister heeft gedaan om deze overspanning te verminde ren en daardoor een redelijker De „zuivering" van de Poolse communistische partij, in okto ber aangekondigd door partijse cretaris Gomulka, heeft tot nu toe geleid tot de uitstoting uit de partij van circa 100.000 leden. Onder de kopstukken, die van hun lidmaatschap vervallen zijn verklaard, bevinden zich de twee bekende Stalinisten, Nowicki en Cyganek, resp. hoofdredacteur en chef van politieke afdelingen van het tijdschrift „Przy Jazn", het orgaan van de vereniging voor de vriendschappelijke be trekkingen tussen Rusland en Polen. De Russische minister van Financiën, Arseny Zweref, heeft in antwoord op een vraag ge zegd dat de eerste Spoetnik veel minder heeft gekost dan Ameri- ka's eerste "atoombom. Deze laatste heeft twee miljard dol lar gekost. „Ik zou geprotesteerd hebben als hij zo duur was ge weest", zei de minister. Hij sprak met verslaggevers tijdens een ontvangst op de Bel gische ambassade. prijszetting te bevorderen. In dit verband wezen vele leden erop, dat in enkele plaatsen nieu we particuliere huizen leegstaan bij gebrek aan koopkrachtige vraag. KAPITAALVOORZIENING VOOR WONINGBOUW Vrij algemeen bleek erkente lijkheid voor het besluit van de regerinc om de voorschotrege ling voor de bouw van woningen (art. 56 van de Woningwet) met ingang van 1 januari 1958 te her vatten. Toch rezen hier nog vra gen. Vele leden stelden voorop, dat de woningbouwinvesteringen moeten worden gezien als irtves- teringen, die met produktieve in vesteringen ten minste op één lijn liggen en waaraan prioriteit dient te worden verleend. Zeer vele leden vroegen, hoe de regering het mogelijk acht met 540 miljoen de bouw van 40.000 woningen te financieren, hetgeen zou neerkomen op gemiddeld ƒ13.500 per woning. Blijkens ge gevens van het bureau voor de statistiek bedroegen de bouwkos ten van woningen, waarvoor in juni 1957 bouwvergunning werd verleend, gemiddeld 15.280 te gen 13.920 in juni 1956. Sommige leden kwam het in de memorie van toelichting vervat te verwijt aan het adres van de gemeenten, dat deze, de woning bouw met kort geld financierend, in strijd met een gezonde finan ciële politiek gehandeld zouden hebben, onverdiend voor. Het was, aldus deze leden, niet de schuld van de gemeentebesturen, dat er geen betere financierings mogelijkheden waren. Vele leden hadden zich aan de ze passus van de memorie van toelichting bepaald gestoten. In dien hier al aanleiding voor kri- kapsels met met „sfeer". sfeer", in een salon OVERWEGEND DROOG Terwijl het op de Atlantische Oceaan juist ten westen van de Britse eilanden tijdens het afge lopen weekend flink stormde, was het in grote delen van Europa, waaronder ons land, be trekkelijk rustig weer. Boven Scandinavië en Polen handhaaf de zich een hogedrukgebied, maar zaterdag geraakte ons land buiten de invloedssfeer hiervan. Een uit Frankrijk afkomstige de pressie, met een ongewoon hoge barometerstand in de kern (n.l. 1024 mb) veroorzaakte toen op veel plaatsen regen. Ook zondag meldden nog enkele stations neerslag, maar toen was het aan tal veel kleiner dan zaterdag. De genoemde depressie was toen na melijk weer op haar terugtocht naar het zuiden. Het ziet er dan ook naar uit, dat deze depressie vandaag geen invloed meer zal hebben op het weer in onze om geving, terwijl voor ons het ge noemde hogedrukgebied van meer betekenis zal worden. Er is daarom overwegend droog weer te verwachten met vooral in de ochtend hier en daar mist. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Overwegend droog Overwegend droog weer met plaatselijk mist maar ook ver spreid voorkomende opklaringen. Zwakke tot matige wind voorna melijk tussen oost en zuid. Onge veer dezelfde middagtemperatu- ren als gisteren. DINSDAG 19 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 0.40 0.50 n.m. 11.36 12.11 12.51 1.01 ZON MAAN op onder op ondei Nov. 19 8.08 16.46 5.11 15.32 20 8.10 16.45 6.30 16.07 21 8.12 16.44 7.45 16.48 22 8.13 16.43 8.53 17.36 In zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer merkt de minister van Economische Zaken omtrent de economische situatie o.m. op, dat hij de kenschetsing van de huidige moeilijkheden door vele landen, als een verstoring van het evenwicht in een sterk expan derende economie, de economische situatie van oils land op de juiste wijze getypeerd acht. Zonder te willen ontkennen, dat de economische expansie in het af gelopen jaar te ver is doorgescho ten, wil hij echter nogmaals onder strepen, dat over een enigszins langere periode bezien deze expan sie voor onze volkshuishouding be langrijke vruchten heeft afgewor pen. Van meer betekenis nog dan het omzien op de afgelegde weg, is uiteraard het richten van de blik op de toekomst. Wanneer dit ge schiedt kan bestedingsbeperking niet het laatste woord zijn, doch dient het streven uiteindelijk te worden gericht op verdere verster king van de grondslagen van onze economie. Het voornaamste economische probleem, waarvoor ons land staat, is het vinden van een harmonische verhouding tussen de conjunctuur- en de structuurpolitiek, hetgeen naar de mening van de minister slechts kan geschieden door bij matiging van de binnenlandse be stedingen gelijktijdig te streven naar vergroting van de produktie en versterking van de export-, positie. In verband met de opmerkingen over de resultaten van het pro gramma van bestedingsbeperking kan het volgende worden vermeid. Naar het zich laat aanzien zal zowel het gezinsverbruik als het totaal der reële overheidsuitgaven voor het gehele lopende jaar qua volume ongeveer op hetzelfde peil liggen als in 1956. Weliswaar zijn beide bestedingscomponenten in geld gemeten nog gestegen, doch dit valt toe te schrijven aan de opgetreden prijsstijging. Niet ontkent kan worden, dat deze prijsstijging voor de lagere inkomenscategorieën een relatief zwaar offer betekent, doch te be denken valt, dat voor zover deze prijsstijging de in de regeringsnota genoemde stijging te boven gaat, dit vooral aan de relatief hoge groente- en fruitprijzen moet wor den toegeschreven. Wat ten slotte het verloop van de investeringen betreft, inderdaad is de beperking hier tot dusverre betrekkelijk gering geweest, zodat voor het gehele jaar 1957 nog een zekere volumestijging wordt ver wacht, zij het dat deze kleiner zal zijn dan in 1956. De stijging van het investerings volume is echter voornamelijk ge lokaliseerd in de eerste maanden van dit jaar, terwijl thans reeds een zekere kentering in de investe ringsgeneigdheid valt waar te ne men. De permanente afgevaardigden van de vijftien Navo-landen zijn er zaterdagmiddag niet in ge slaagd, het geschil tussen Frank rijk enerzijds en de Verenigde Staten en Groot-Brittannië an derzijds naar aanleiding van de Amerikaanse en Britse wapen zendingen naar Tunesië op te los sen. Woensdag a.s. zullen zij de kwestie opnieuw bespreken. Tijdens de bijeenkomst, die 3 uur duurde, gaven de vertegen woordigers van de drie genoemde landen een uiteenzetting van het standpunt van hun regering. De Franse afgevaardigde her haalde de mededeling van pre mier Gaillard, dat de Franse re gering haar houding ten aanzien van de volgende maand te hou den topconferentie van de Navo opnieuw zal bepalen, als tegen die tijd de Atlantische solidariteit inzake Noord-Afrika niet is her steld. Aan de uitvoerige gedachten- wisseling namen vrijwel alle af gevaardigden deel. De West- duitse delegatie mengde zich niet in het gesprek. Secretaris-gene raal Spaak verklaarde met na druk, dat er over elke kwestie, die in hoge mate Navo-landen aangaat, tevoren politiek overleg tussen de leden moet worden ge pleegd, overeenkomstig de aanbe veling van de „drie wijze man nen", welke vorig jaar december door de Navo-raad van ministers is aanvaard. Volgens het R. K. Franse blad „La Croix" is Spaak het met de Fransen eens. Hij zou alles in het werk stellen om de schade, ver oorzaakt door de wapenleveran ties, te herstellen. Het blad be twijfelt het echter, of hij spoedig succes zal hebben tegenover „de onverzoenlijkheid" van Londen en Washington, die de Franse reacties alleen maar „betreuren". „Le Monde" richt speciaal zijn kritiek op Engeland. In een hoofdartikel onder de titel „L'en- tente sans cordialité" geeft het blad als zijn mening te kennen, dat Engeland er op uit is, teza men met de Verenigde Staten de vrije wereld te leiden, er van uit gaande dat het bezit van de wa terstofbom Londen het recht geeft op een dergelijke positie. Hierbij doet Engeland mee aan acties, waarvan het weten kan dat déze door de Fransen als bij zonder onvriendelijk worden be schouwd. „Le Monde" komt ech ter tot de conclusie, dat Engeland en Frankrijk „noodzakelijker wijze" verbonden zullen blijven, omdat het in hun wederzijds be lang is. Voor de Amerikaanse en de Britse ambassade in Parijs stond zaterdagavond een sterke politie wacht, omdat men démonstraties tegen de Britse en Amerikaanse wapenzendingen naar Tunesië vreesde. De demonstratie van de pas gevormde rechtse groepering, die zich de partij van de republikein se patriotten noemt, ging niet door. Nadat de politie vertrokken was, verzamelde zich in de buurt van de Amerikaanse ambassade echter een kleine groep betogers, die borden met zich meedroegen, waarop stond: „Treedt uit de Navo" en „Geen wapens voor de Algerijnse opstandelingen". Leden van genoemde partij verklaarden dat zij aanvankelijk ook van plan waren voor de Brit se ambassade te betogen, maar dat zij deze betoging hadden af gelast vanwege de „gewijzigde houding" van Groot-Brittannië, die tot uiting was gekomen in 'n verklaring van het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken. In deze verklaring wordt gezegd dat Groot-Brittannië niet van plan is nog meer wapens naar Tunesië te zenden. De besprekingen in de algeme ne vergadering van de Ver. Na ties over de samenstelling van de ontwapeningscommissie zijn vrijdag verdaagd tot dinsdag. Vóór de vergadering uiteenging dienden Zweden, Zuid-Slavië en India een amendement in op de Canadees-Japanse resolutie, vol gens welke de ontwapenings commissie die op het ogen blik bestaat uit de 11 leden van de veiligheidsraad plus Canada uitgebreid dient te worden met de tien volgende landen: Argentinië, België, Birma, Bra zilië, India, Italië, Tsjecho-Slo- wakije, Tunesië en Zuid-Slavië. In dit amendement werd het voorstel gedaan ook Noorwegen, Polen, Egypte en Mexico zitting te laten nemen in de ontwape ningscommissie tiek ware, zou deze zich in de eerste plaats moeten richten op het goedkeur ingsbeleid van de minister, dat de gemeentebestu ren prikkelde zoveel mogelijk wo ningen in uitvoering te nemen, zonder daarbij de kapitaalsposi tie in acht te nemen. Algemeen werd geïnformeerd naar de normen, welke bij de ver deling over de gemeenten van de voor rijksvoorschotten uit te trekken gelden worden gehan teerd. Vele leden vroegen, of het rijk de totale stichtingskosten d.w.z. behalve de bouwkosten ook architectenhonoraria, grondkos- ten enz. zal voorfinancieren. Deze leden meenden te weten, dat de regering een daling van de huidige rentevoet verwacht. Zij zouden gaarne vernemen, welke rente in rekening zal wor den gebracht voor de Kapitalen, die door de regering voor de wo ningbouw ter beschikking wor den gesteld. Andere leden zouden het onge wenst achten de gemeentebestu ren te veel aan banden te leggen bij de keuze tussen woningwet en particuliere bouw. Gevraagd werd, of er naar zal worden gestreefd, de benodigde gelden tijdig te verstrekken, wanneer de raad van een ge meente de bouw eenmaal heeft goedgekeurd en voorts, of reeds kon worden medegedeeld tegen welke rente de via de woning bouwlening bijeengebrachte gel den ter beschikking van de ge meenten zullen worden gesteld. Wat heeft de minister-president bedoeld, toen hij bij de beschou wingen op 16 oktober 1957 in de Kamer verklaarde, dat de rege ring niet de 6 pet aan de gemeen ten zal kunnen doorberekenen? SCHOLENBOUW Vele leden zouden gaarne ver nemen hoe de behoefte zich thans verhoudt tot de vorig jaar ge maakte prognose. Is de minister van oordeel, dat ook door mid del van houten schoolgebouwen de nood kan worden gelenigd? Verder zouden deze leden gaarne worden geïnformeerd over de stand van zaken betreffende de nijverheidsscholen. PARTICULIERE WONINGEN Bij de mededeling in de memo rie van toelichting, blijkens wel ke, ten einde de aanvang van de bouw van 80.000 woningen in 1958 te bereiken, met de bouw van 40.000 particuliere woningen in 1958 een aanvang zal moeten worden gemaakt, dient toch wel een vraagteken te worden gezet. Heeft de regering kennis geno men van het oordeel van de Ne- deriandsé bond van bouwonder nemers, dat dit streefgetal van 40.000 technisch wel, doch uit financierings- en exploitatieoog punt onder de voorgenomen pre mieregeling niet te verwezenlij ken zal zijn? Is over de plannen van de regering overleg met het bedrijfsleven gepleegd? Vele leden trokken ernstig in twijfel, of een maandhuur van 90 in de laagste gemeenteklas se door de financieel minder draagkrachtige middengroep is op te brengen. Beantwoordt men deze vraat? ontkennend, dan volgt daaruit, dat van een aan vulling van woningen voor klei nere middenstanders niet gespro ken kan worden. Hiermede is in wezen het huurvraagstuk weder om aan de orde, en dan als kos- tenvraagstuk. SSSfefV" <- DE SCHELDEMOND DE POORT TOT WEST- EUROPA Voorkomen moet worden, dat door de uitvoering van werken een toekomstig ruimtelijk beleid wordt doorkruist of onmogelijk gemaakt. Men dacht hierbij aan de uitvoering van werken in ge bieden, welke uit recreatieve of natuurbeschermingsoverwegin gen een zekere bescherming ge nieten, de z.g. meldingsgebieden. Vele leden vestigden de aan dacht od het z.g. Sloe^plan, dat onlangs van Zeeuwse zijde werd gelanceerd. Kan de minister mededelen, of de regering hierin een bepaald standpunt inneemt? In dit verband wezen zij tevens op de mogelijkheden tot verdere ontwikkeling van het industrie gebied langs het kanaal Terneu zenGent. Andere leden konden zich niet aan de indruk onttrekken, als werd de uitbreiding te veel, ja uitsluitend, gezocht in een verdere directe uitbouw van de randstad Holland terwijl toch, met name in het kader van een Westeuropese samenwerking, niet slechts de Rijn- en Maas mond, doch ook de Schelde mond als een integrerend deel van de primaire toegangen tot West-Europa moet worden ge zien.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1