I Algemene financiële beschouwingen de rijksbegroting Proef de nieuwe Moccona over Seitctape s UIT DE PROVINCIE De oester- en mosselkwekerij in Zeeland TIP van BOOTZ MOCCONA vrouwen en een man m:. Geen vertrouwen in proeven in liet Veersegat DE VRIJE ZEEUW Woensdag 13 november 1957 TWEEDE KAMER KLEEFBAND voóF (mi alle gevallen ^eUplakkerfdKleeiband De minister antwoordt DE PRIJSVORMING VAN VARKENSVLEES de extra-krachtige poederkoffie van Douwe Egberts pittig en vol aroma direct klaar in de kop „STATE DEPARTMENT" OVER HET MIDDEN-OOSTEN TERNEUZEN. Verkiezingen eisen 13 mensenlevens AGENDA Voor een Tip-top feentje GROEDE. HULST SAS VAN GENT. De overstromingen in de Po-delta Verkiezingen in februari '58 K[ De Tweede Kamer heeft dins dagmiddag een aa.it ang' gemaakt mei de a.gemene financiële be- scnouwingen over c!e rijksbegro ting voor hei dienstjaar 195o. De heer Lueas IKVP) merkt op, dat deze beschouwingen min der spectaculair zijn dan die naar aanleiding van ue Deltawet. Hij vraagt allereerst de aan dacht voor ue in ons land gecon stateerde overöesteding en de poging om het verbroken econo misch evenwicht te herstellen. Over één punt bestaat in de Ka mer eenstemmigheid, namelijk over het ieit, dat de kwestie üer overbesteding niet is opgelost; als het nodig is oïfers te vragen, dan is de regering gerechtigd deze van het voik te vragen. De heer Lucas gaat vervolgens in op ae vraag noe het econo misch evenwicnt hersteld kan worden. Z.i. zou opvoering der produktiviteit het beste middel zijn - De noodzaak van induscria lisatie mag niet uit het oog wor den verloren. Spr. verklaart zorg te koeste ren ren aanzien van ue vverü- loosheid. Deze zorg ontstaat boor «e weg, welke ue regering lieert gekozen. De stijging der werk- loosneid is nog niet verontrus tend, maar als zij een symptoom is van wat te verwachten is, dan wórdt dat anders. De werkloosheid treft hem al lereerst om het leed, dat de be trokkenen ervan ondervinden zul len, maar daarnaast berekent werkloosneid aantasting van het nationale inkomen. Als de bestedingen beperkt die nen te worden, dan moeten aller- eeist worden veilig gesteld de investeringen, die economisch nuttig zijn voor de kosten van het levensonderhoud. Het zou fout zijn als de regering de la gere overheidsdienaren een in komen verstrekt, waardoor die eerste kosten niet kunnen wor den gedekt. De eerste levens- behoeiten van het bedrijfsleven behoren eveneens veilig te wor den gesteld. Sp-, meent, dat het niet juist is alles te verwachten van het wegnemen van koop kracht. Z.i. is de regering te ver ge gaan in het afremmen in de pro ductieve s -r. De l tekenis van het sparen wordt nu wel algemeen erkend, betoogt de heer Lucas, daarbij onder meer opmerkend, dat de minister-president heeft te ken nen gegeven, dat het wenselijk is het sparen te bevorderen, ook door hen, die geen hoge inko mens heoben. Spréker hoopt, dat de minister van Financiën niet voor belastingfaciliteiten zal te rugschrikken als zodanige facili teiten het sparen stimuleren. De manier waarop de minister van Financiën van maand tot maand de eindjes aan elkaar tracht te knopen is zijns inziens onwaardig. Wanneer de minister overtuigd was, dat de moeilijk heden van tijdelijke aard zijn, dan had hij een buitenlands over- bruggingscrediet van 5 of 600 miljoen moeten zien te verkrij gen. De totaalbedragen der begro- Voor normale gevallen zult u dagelijks van „Sellotape plezier hebben. Koop „Sellotape" bij uw kantoorboekhandelaar, maar let er op, dat u ook werkelijk „Sellotape" krijgt. U herkent het aan de merknaam op iedere rol. 55 ch. IMP. N V. „DE ATLAS" DELFT ting acht spreker bijzonder hoog. Le heer Lucas verklaart na dere gegevens inzake de belas tingvoorstellen af te wachten al vorens zijn standpunt te bepalen, maar hij herinneit eraan, dat hij er tegen is de belastingwetgeving te hanteren als middel om parti culier vermogen over te hevelen naar de staat. De heer Vondeling (Arb.) be toogt, dat aan de presentatie en toegankelijkheid van de miljoe nennota nog heel wat mankeert. Z.i. dient nar een maximum van leesbaarheid te worden gestreefd, opdat zoveel mogelijk burgers er kennis van kunnen nemen. In de miljoenennota is te ken nen gegeven, dat de vergroting van de besparingen van primair belang is voor ue volkshuishou ding, maar er wordt niets aange voerd om een percentage van 20 te rechtvaardigen. Hij komt ver volgens te spreken over het te kort aan besluitvaardigheid der re ering. De heer Vondeling dringt aan op een zodanige wijziging oer be lastingwetten, aat ae legering de nodige armsiag krijgt om snel te kunnen handeien. De ontwikkeling van het rente- beleid acht spr. teleurstellend. Z.i. zijn maatregelen nodig opdat het huurprijspeil niet uitgaat bo ven het nuidige. Hij meent, dat het gewenst is contracten te slui ten met institutionele beleggers over een lange periode, b.v. tien jaar. Met betrekking tot de wo ningbouw betoogt hij, dat het remetype bewaakt zal moeten worden om te voorkomen, dat ondernemers er niet meer voor zouden gevoelen woningen te bouwen. Verdergaande voorstellen tot verhoging van de totale belas tingopbrengst zou spr. niet heb ben afgewezen. Spr. meent, dat ats de huidige conjunctuur voort duurt voor 1959 een begroting moet worden ingediend, welke sluitend is. De voorstellen met betrekking tot de onderontwikkelde gebie den in en buiten ons land kunnen zijn instemming niet hebben. Vermindering van de activiteiten voor onontwikkelde gebieden in ons land met 2 miljoen acht spr. kortzichtige politiek. Als de regering deze 2 miljoen bepaald nodig heeft ~al spr. in de begro ting wel posten aanwijzen, waar op dit bedrag kan worden gevon den. Hij is evenzeer tegen ver mindering met 10 miljoen van de gelden voor onontwikkelde ge bieden buiten Nederland. De heer Van Leeuwen (VVD) spreekt zijn verheugenis erover uit, dat deze beschouwing thans gehouden kan worden ten over staan van meer ministers. Uit de ontwikkeling van de be talingsbalans valt te concluderen, dat Nederland het verkeerd doet en spr. herinnert er aan, dat hij voor deze ontwikkeling heeft ge waarschuwd. De heer Van Leeuwen be toogt, dat het geheel van de in- vesierings-, Joon-, prijs- en sub sidiepolitiek en de belastingpoïi- tiek van zelfsprekend het geheel der Nederlandse economie in ernstige mate heeft verbroken. De beloningsinflatie kan z.i. op twee wijzen worden bestreden. Ze kan worden opgevangen door in-verdienen, maar dat blijkt niet mogelijk. Een andere methode is mei de ene hand iets terug te nemen, dat door de andere hand is gegeven, dus door verhoging van belastingen en parijzen en door vermindering van subsidies. De regering heelt deze weg ten deie gevoigd. Hij herinnert eraan, dat de minister-president te Groningen heeft verklaard, dat de kapitaal voorziening centraal gesteld moet worden. Dat kan geschie den door vermogensvorming door de staat of door de particu lier. Spr. geeft de voorkeur aan vermogensvorming in de parti culiere sector. De heer Van Leeuwen ver klaart het een ongelukkige ge dachte der regering te achten, dat zij de vermogensbelasting wil verhogen. De heer Van Dis (S.G.) be toogt. dat de financiële toestand uiterst precair genoemd moet worden. De maatregelen der be stedingsbeperking nebben nog niet tot resultaten geleid. Ze wa ren z.i. ook niet voldoende ge richt op beperking der overheids uitgaven. Spr. ontwikkelt bezwaren tegen verlenging van de opschorting van de investeringsaftrek en ook de aangekondigde belastingver hogingen welke 107 miljoen moeten opbrengen ontmoeten bij hem bezwaar. Het belastingbe leid van de regering voert z.i. tot onbillijkheden, b.v. met be trekking tot ongehuwden. Ter infiatiebestrijding zullen naar het oordeel van de heer Van Dis de uitgaven van het rijk veel krachtiger moeten worden beperkt. De staat moet zijn taak gaan inkrimpen inpiaats van uit breiden. Spr. zegt dat de regering in ge breke is gebleven ten aanzien van de subsidiëring van sport en spel, die z.i. verlaagd behoort ie worden. Ook ten behoeve van de internationale organen wordt te veel uitgegeven. De heer Van de Wetering (CH) meent, dat men de loon- en be stedingsinflatie niet als bron van alle kwaad kan aanwijzen. Hij betoogt overigens, dat er alle reden is voor bezorgdheid en voor beperking der plannen. Z.i. is er een foutief financieringsbeleid gevoerd, Spr. herinnert eraan, dat minister Hofstra te Rotter dam inflatie immoreel heeft ge noemd, dat brengt vele verplich tingen mee, meent spreker. Om tien minuten voor zes breekt hij zijn rede af, de verga dering wordt geschorst. Op een vraag van het Tweede Kamerlid de heer Bachg inzake 't plegen van overleg over maat regelen t.a.v. ondersteuning van de prijsvorming van varkensvlees heeft de heer Mansholt, minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, mede namens zijn ambtgenoot van Economische Za ken, meegedeeld, dat het bij mo gelijke wijziging in de uitvoering van het varkensgarantiebeleid in het voornemen ligt vooraf het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees, waarin alle be langhebbende groeperingen van het bedrijfsleven zijn vertegen woordigd, gelegenheid te geven zijn inzicht daaromtrent kenbaar te maken. In het onderhavige geval heeft de minister voorts in een verzoek van het Bedrijfschap voor het sla- gersbedrijf, gehoord te worden over een eventuele heffing op te slachten varkens, aanleiding ge vonden aan dit lichaam toe te zeggen, dat hij, alvorens over te gaan tot het invoeren van een zodanige heffing, het bestuur van dat bedrijfschap daarover zal ho ren. M 122 R Week-end bus Normale bus (of potje) Gezinsbus Douwe Egberts poederkoffie Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie vaii Lui- teniandse Zanen heeft dinsdag op een perscomei eiu.e vermaard, uat rau.o-Cairo en radio-Moskou proberen de publiese in uorda- nië tegen koning tioessem op te stoken door te insinueren, da, de koning in het geneiin met Israël en de Vereiugue Staten onder handelt. Hij betreurde deze propaganda, die voigens hem alleen maar de spanning in het Midden-Oosten kan vergroten. Op de vraag van een journalist, of de Verenigde Staten tegen de campagne zullen protesteren amwoordde hij„niet dat ik weet. Als we voor derge lijke dingen bij de Sowjet-Unie zouden protesteren, zouden we een lopende band voor het ver voer van protestnota's nodig heb ben." Sint Nieolaas naar Terneuzen. Op uitnodiging van de Ter- neuzense Middenstandsvereni ging „Klimop" zal Sint Nieolaas zijn jaarlijks bezoek aan onze gemeente op zaterdag 16 novem ber brengen. Dit jaar wil „Klimop" de goede Sint een bij zonder luisterrijke intocht be reiden, en de ontvangst grootser en omvangrijker maken dan tot nu toe werd gedaan. Om drie uur arriveert St. Ni- colaas in onze stad en komt, zo als hij dit gewoon is, met de provinciale boot mee. Daar zal hij namens het bestuur van „Klimop" verwelkomd worden door de heren H. Westhof en L. Stolk. Niet alleen voor de goede Sint, maar zeker ook voor de toeschouwers zal bij de aan komst een speciaal feit plaats hebben. Voorafgegaan door de „Harmonie Terneuzen" en bege leid door vele zwarte knechten begint de hoge gast zijn zege tocht door Terneuzen. „Klimop" heeft gemeend dat dit deze keer eens op een opval lende wijze moet gebeuren. Er is voor Sint Nieolaas dan ook een speciaal vervoermiddel aange schaft. Allereerst gaat de tocht vanaf de provinciale boot langs het postkantoor, de Dijkstraat, Kor te Kerkstraat en een gedeelte van de Nieuwstraat via Arse naalstraat en Burg. Geillstraat naar de Markt. Op de kiosk zal de hoge gast worden toegesproken door de voorzitter van de middenstands vereniging „Klimop", de heer W. Bliek en hopelijk zal St. Ni- colaas ook van gemeentewege worden verwelkomd. Langs de De Jongestraat, He rengracht, Axelsestraat en Van Steenbergenlaan begeeft Sint Nieolaas zich naar het Juliana- ziekenhuis om de zieken daar met zijn tegenwoordigheid en goede gaven op te monteren. Omdat het niet mogelijk is, we- Maandagavond is in „De Oes terput" te Yerseke onder voor zitterschap van burgemeester A. C. Willemsen een gecombineerde vergadering gehouden van de vissersverenigingen uit Yerseke, Zierikzee en bruinisse en de commissie van dertien. Gister ochtend is ten gemeentehuize op een persconferentie een uiteen zetting gegeven van de in die vergadering voor zover mogelijk genomen besluiten. Hoewel niet sullen over de gerezen kwesties eenzelfde me ning hadden, is, zo werd ter persconferentie medegedeeld, wel heel duidelijk naar voren gekomen, dat geen der aanwe zigen vertrouwen heeft in de proeven in het Veersegat en, als deze mochten slagen, in het resultaat van de prakti sche toepassing ervan in de Grevelingen. Er blijkt dus op dit punt in Yerseke geen verschil van me ning met de commissie van der tien. Wel meende men, dat het, hoewel men geen vertrouwen in enig praktisch resultaat der proeven heeft, geen bezwaar on dervindt dat deze toch voortgang vinden, doch de volledige verant woordelijkheid hiervoor uitslui tend voor die instanties te laten die het initiatief voor deze proe ven hebben genomen, namelijk de Rijkswaterstaat. Men is van oordeel, dat deze proeven los moeten staan van de schadever goeding. Daar de beslissing over het Deltaplan thans is gevallen is primair geworden de schadever goeding en de vergadering be treurde het, dat reeds bij de Del tawet aan artikel 8 niet een iets meer positieve redactie was ge geven betreffende deze vergoe ding en dat er geen antwoord is gegeven op de vraag wat er met de oesterkwekers gaat gebeuren als oesters kweken in de Ooster- sclieide niet meer mogelijk zal zijn. Men was van mening, dat deze kwestie dan ook in de eerste plaats volle aandacht verdiende, en de vergadering hoopte dat de kamer en de regering begrip zul len blijven tonen voor de on zekere toestand, waarvoor de oesterkwekers zijn komen te staan. Wat de mosselsector betreft was men unaniem van oordeel, dat overeenkomstig het stand punt der commissie de proeven voor het maken van kunstmatige verwaterplaatsen door moeten gaan. Mep acht het scheppen van een kunstmatige verwate- ringspiaats voor mosselen moge lijk, doch ten aanzien van de houdbaarheid van de aldus ver waterde mosselen is men zeer sceptisch. Voor wat Yerseke be treft is in deze sector geen sprake van enig gemis aan vertrouwen in de commissie van dertien. Men was van mening, dat juist nu meer dan ooit één ge meenschappelijk front moet wor den gevormd. Daarom betreurt men het in Yerseke ten zeerste, dat de ver eniging te Bruinisse, staande deze vergadering, het vertrouwen in de commissie van dertien heeft opgezegd en er op gewezen heeft, dat men zijn eigen weg zal inslaan. Deze mosselkwekers zijn namelijk van oordeel, dat by aan dringen op het niet doorzetten van de te nemen oester proeven, ook de proeven voor de verwater plaatsen voor de mosselen niet zullen worden uitgevoerd. Tijdens de persconferentie heb ben enkele oester- en mossel kwekers, die zitting hebben in de commissie van dertien, het stand punt der verschillende groepen nader uiteengezet. De oesterkwekers vrezen, dat men, bij een gunstig verloop van de oesterproef in het Veer segat, als het ware de nabu rige streken de oplossing voor de kunstmatige teelt van oes ters in de schoot zal werpen. Men wees er op, dat met name in België, dat 90 procent van de oesters afneemt, reeds jaren proeven Worden genomen met een bassin van 90 hectare groot (nabij Oostende) voor deze kunstmatige teelt en dat gebleken is dat er thans we tenschappelijke gegevens over de proefnemingen worden uit gewisseld. In de heftige verkiezingsstrijd, voorafgaande aan de verkiezin gen voor een nieuwe president en regering van de Philippijnen, hebben 13 mensen het leven ge laten. WOENSDAG 13 NOVEMBER. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Carnaval in Wenen". Hotel „Centraal": Grote Vogelshow. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Liefderoes". DONDERDAG 14 NOVEMBER TERNEUZEN: Hotel Centraal: Grote Vogelshow. Ned. Herv. kerk, 8 uur: Or gelbespeling Kenneth Good- mann. AXEL: 8 u-: Muziek- en To neelavond Concordia. hebt U beslist Tip van Bootz nodig. Het ver maarde, echt Nederlandse apéritief, geliefd bij dames èn heren. Opwekkend, hartverwarmend gens tijdgebrek, dat Sint Nieo laas diezelfde middag ook het Sint Elisabethziekenhuis te Sluiskil bezoekt, zal hij op het zelfde ogenblik daar zijn goede gaven doen bezorgen. Natuurlijk vergeet hij ook de bejaarden niet. In „Schelde- oord" gaat hij zijn talrijke vrien den bezoeken en rijdt dan ver der door het Wilhelminaplant- soen en de Julianastraat weer door de Axelsestraat naar dé Noordstraat, waar hij in Smits' Bazar afstapt en daar resideert tot aan zijn naamdag. Wanneer het weer een beetje wil meewerken zullen ongetwij feld weer vele honderden oude ren, maar vooral ook kinderen, de goede kindervriend een glo rieuze ontvangst in een feeste lijk Terneuzen bereiden. Technische Hogeschool Delft. Aan de technische hogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch examen voor elektrotechnisch ingenieur de heer A. A. van Kranenburg, al hier. Koninklijke onderscheiding Bij Koninklijk Besluit is de ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, verleend aan de heer A. F. van Kerkhoven, bierbrouwersknecht bij de bierbrouwerij „De Halve Maan" N.V. te Hulst en wonende te Hontenisse. Aanrijding Dinsdagochtend om«reeks 8 uur had in de nabijheid 'van*de voormalige elektrieitefteoent*ale van de P.Z.E.M. te Driekwart een aanrijding plaats, waarbij een wielrijdster en een wielrijder be trokken waren. De 19-jarige mej. M. G. K. uit Sluiskil, die in de richting Sas van Gentf ietste, reed zeer dicht achter haar voorganger. Toen deze vrij plotseling stopte en mej. K. enigszins onoplettend was, reed ze tegen haar voorgan ger op en kwam ten val. Deze val kwam zó hard aan, dat ze bewus teloos bleef liggen. De spoedig ter plaatse zijnde geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Sluiskil noodzakelijk. Campagnedrukte Nu reeds meer dan een week de regen geen spelbreker is, kun nen de landbouwers volop hun suikerbieten rooien. Sedert enke le dagen is zodoende de aanvoer erg groot en ontstaat wel enige stagnatie bij de tabrieken om de bieten vlug te kunnen lossen. Dinsdag was 't echter zó druk bij de fabriek van de Centrale Suiker Mij, dat de politie rege lend moest optreden om de auto's, tractoren, boerewagens niet alleen aan de Westkade en Poelstraat te laten parkeren maar ook in Schulpenpad en Tramstraat. door BRUNO J. VAN LHEENKE. 19) Nadruk verboden. Toen Ivonne op het vliegveld van Nice aankwam, was het al vrij laat in de avond. Op het vliegveld echter heerste nog de gezellige drukte die een lucht vaartstation eigen is. Ivonne had met haar vrien din, Maria de Rezza, afgespro ken, dat deze haar af zou ko men halen; zij zouden elkaar ontmoeten in het restaurant. De vriendin echter hield zich niet aan de gemaakte afspraak en was, vol ongeduld om Ivonne weer eens te zien, al vast het veld opgegaan. Zo kon het ge beuren, dat Ivonne, op weg naar het restaurant, plotseling een kreetje „Ivonne!" hoorde, twee armen om haar heen voel de en, meer storm- dan dames achtig, begroet werd door haar vriendin Maria, die haar Spaan se afkomst niet verloochende. De jonge vrouwen wisten ge woon niet wèit zij elkaar nu het eerst moesten vertellen, spron gen van de hak op de tak en voerden zodoende een tamelijk verward gesprek, waarvan zij zelf echter genoten. Van de eerste dag af dat zij elkaar op de Zwitserse kostschool, waarop zij beiden enige tijd waren ge weest, hadden leren kennen, waren zij met elkaar bevriend en hun vriendschap werd in de loop der jaren steeds hechter. Na een gezamenlijke studietijd aan de Sorbonne vertrok Maria echter naar Zuid-Amerika, waar naar haar vader, die in de di plomatieke dienst zat, inmiddels was overgeplaatst. Het was Ma ria's bedoeling, niet langer dan drie maanden in Zuid-Amerika te blijven; na die vakantie wil den de meisjes gezamenlijk ver re reizen gaan maken. Het was anders gelopen Maria leerde in haar ouderlijk huis generaal Al fredo de Rezza kennen, was 4 maanden na de eerste kennis making met deze generaal ver loofd en nog eens 4 maanden later getrouwd. Ivonne was bij de huwelijksvoltrekking aanwe zig, bleef nog enige tijd in Zuid- Amerika en vertrok toen weer naar Parijs. Dat was twee jaar geleden geweest en in die twee jaren hadden de vriendinnen elkaar niet meer gezien Maar trouw iedere week schreven zij elkaar een lange brief en zo erg veel was er dan ook eigenlijk niet te vertellen. Toch babbelde Maria aan één stuk door. Zij vertelde over haar huis, haar tuin, haar ouders, vrienden en vriendinnen, en over vroeger, vooral over vroeger over haar man sprak zij echter niet meer dan één keer: „En nu mocht ik met Alfredo mee naar Monte Carlo, is het niet héérlijk!" „Hoe is het met Alfredo?", vroeg Ivonne. Zij wist, dat Maria niet ge lukkig was bij deze man, die bijna twee maal zo oud was als Maria en zij wist ook, dat dit niet lag in het verschil van leeftijd. Naar haar gevoel .had den Maria's ouders hun dochter gewoon uitgehuwelijkt en dat hoogstwaarschijnlijk wél met de beste bedoelingen, maar niet aan de voor Maria het meest geschikte man. Meer onverschilig dan luchtig antwoordde Maria op Ivonne's vraag: „O, Alfred maakt het prima, dank je". Zij waren inmiddels bij de auto van Maria aangekomen. Maria, die zelf reed, opende het portier. Voordat zij instapte, schudde zij met een kort ener giek gebaar haar lange zwarte haren naar achteren. „Wij gaan scheiden", zei ze toen. „Maar toe, laten wij daar nü nog niet over spreken". Zij stapte in en Ivonne nam naast haar plaats. Even later suisde de grijze Cadillac over de brede betonweg naar Monte Carlo. XI Generaal De Rezza, een klei ne, watervlugge man, met diep liggende felle ogen, masseerde zijn praktisch kale schedel met de toppen van zijn vingers, het geen een gewoontegebaar van hem was, en waarvan in diplo matieke kringen waarin hij een belangrijke figuur was, hoewel weinigen wisten wat nu precies zijn werkzaamheden waren), bij wijze van vaste grap, gezegd werd, dat het niet zó maar een gebaar was, maar dat de gesle pen diplomaat op deze wijze hersens, die nogal eens een wandeling door de hele bol maakten, terug dirigeerde naar de plaats waar hersens nu een maal behoren te zitten. De ge neraal zat in de lounge van ho tel Monte Chance en debat teerde op geanimeerde wijze met de man waarmede hij sinds zijn verblijf in Monte Carlo vrij goed bevriend geraakt was, de wat luidruchtige, maar erg sym pathieke Amerikaanse millio- nair Henry Washingman, die voor een lange vacantie in Europa was, samen met zijn 20- jarige dochter Hellen, en nu al ruim een maand aan de Franse Rivièra verblijf hield. „En wat is dan wel dat volk?", vroeg de generaal. „Het is", gaf hij zelf het antwoord, „de grote uitvoerende massa. Let welde uitvoerende massa. Het bekom mert er zich niet zo zeer om wat het uitvoert en het heeft ook absoluut geen lust, dat zelf te bepalen. Het volk wil gehoorza men aan de grote leiders en het volk is nog altijd tevreden met brood en spelen". (Wordt vervolgd.) Tengevolge van het steeds stijgende water van de Po zijn reeds circa 5.000 mensen uit het nu volkomen geïsoleerde plaats je Porto Tolle en drie hier dicht bij gelegen dorpen geëvacueerd. Vissersboten, plezierjachten, motorboten van de douane en twee hefschroefvliegtuigen zijn bij het reddingswerk ingescha keld. De bewoners van de eiland jes in de monding van de rivier worden in boten naar veiliger oorden gebracht. Meer stroomopwaarts stijgt het water van de Po met meer dan circa drie centimeter per uur. Het water in de rivier is in vier dagen met meer dan drie meter gestegen. Er wordt nog meer regen verwacht. Meer dan 6.000 ha bouwland staan onder water. Men heeft de steden Milaan, Venetië, Modena, Manua en Ferra om hulp verzocht voor de versterking van de dijken. Van officiële zijde in Buenos Aires is meegedeeld, dat presi dent Aramburu van Argentinië de algemene verkiezingen heeft vastgesteld op 23 februari 1958. Op die dag zullen gekozen worden de president en de vice- president van Argentinië, de le den van de volksvertegenwoor diging en de Senaat en de pro vinciale en gemeentelijke auto riteiten.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2