Uit de Provincie Economische Politierechter Middelburg m Eric de Noorman - De ontembare Beursoverzicht Wat brengt de radio DE VRIJE ZEEUW Donderdag 7 november 1957 AXEL. MINISTER WEIGERDE VISA AAN RUSSISCHE VOETBALLERS NIEUWVLIET DE BOTERSMOKKEL AAN DE ZEEUWS VLAAMSE BELGISCHE GRENS. ■®»~w11 Vorming van een economische eenheid van de Arabische landen voorgesteld RETRANCHEMENT. SCHOONDIJKE. SLUISKIL ZUIDZANDE Amerikaans-Russische overeenstemming over uitbreiding der ontwapeningscommissie? 9 Burgemeester Wagner van New York herkozen OOSTBURG Toneelgroep Puck braclit „Taloelah." In de serie van vier uitvoerin gen welke de toneelgroep Puck voor de Z. V. in Zeeland geeft was Axel het eerst aan de beurt. En de komische thriller is schitterend vertolkt. Het was voor het grootste gedeelte een bezetting van de ras-artisten Aaf en Herman Bouber, Sara Heij- blom en Nell Knoop. Het kleine leventje van deze op kamers wonende buren waar- i.i door 'n toeval toch schokken de dingen hun innerlijke rust kwamen verstoren, liet ons tot diep in de menselijke ziel kijken. Aan deze acteurs en actrices werd alle gelegenheid geboden hun talenten te ontplooien. Ook het spel van Jeanette v. d. Heijden, Stina Lerou, Cas Bas en Lucas Wensing was schitte rend te noemen en de regie heeft het toneelspel tot grote hoogten weten te voeren. Alles was zó gewoon, elke dag komt men zulke mensen tegen, maar ze worden niet altijd op gemerkt en zie „het toneel" laat ons ze zien, tot diep in het bin nenste. De aanwezigen, de zaal was minder goed bezet, heeft intens genoten en een tot een ovatie uitgroeiend applaus was de ten volle verdiende hulde der bezoe kers. Mevr. Sanderse handelde zeker in overeenstemming met deze gevoelens, toen zij namens de afd. Axel der Z. V. U., de actri ces bloemen aanbood. kunstkring, welke onlangs is ge start. In de diverse gemeenten zullen de afdelingen van de Vrou wenbond zorgen dat de leden regelmatig met de zegels worden bezocht. In het bestuur van de kunst kring werd zitting genomen door mevr. S. van RooDeseijn. Aandacht werd gevraagd voor het aanstaande 10-jarig bestaan van de federatie. Besloten werd dat alle afdelingen hierin een aandeel zullen hebben. Na een korte rondvraag sloot de presidente mevr. M. S. Dijk de bijeenkomst, waarna het ge zelschap zich naar de Beschut tende Werkplaats begaf, die be zichtigd werd. In de werkplaats werden de dames ontvangen door wethou der D. Geuze, die namens het ge meentebestuur het gezelschap verwelkomde. Hij verhaalde in het kort de geschiedenis van de werkplaats en die der minder validen. Mevr. Dijk, de presidente, be antwoorde deze vriendelijke toe spraak. Zij dankte het gemeente bestuur voor de bereidheid de Vrouwenbond te ontvangen en voor de thee, welke men kreeg aangeboden. Hierna werden de dames door de werkmeester, het hoofd der werkplaats en de heer Geuze rondgeleid. Het werk en de prachtige inrichting van de werk plaats trok ieders onverdeelde belangstelling. De heer Geuze sprak nog een kort slotwoord, waarna de dames onder de indruk van hetgeen ze gezien hadden, huiswaarts keer den. gende geuren in het reukorgaan niet meer kon verdragen en als derde op onderzoek uitging. Hij bereikte echter de kelder niet ten volle, zeeg onmiddellijk ter aarde en kwam gelukkig niet in de kelder te vallen. Het wegblijven van de heer De Wolf wekte argwaan bij zijn col lega's, die eveneens op inspectie gingen. Toen zij de slachtoffers aantroffen, werd direct alarm gemaakt. De directie, die met spoed ter plaatse verscheen liet als veilig heidsmaatregel onmiddellijk alle ramen openen en adviseerde het aanwezige personeel het gebouw te verlaten. Weldra bleek, dat de betreffen de dampen niet afkomstig waren van een onlangs aangelegde gas leiding, maar afkomstig van de nabij gelegen riolering, welke in verbinding taat met de kelder. Ook cehmische proeven, des namiddags genomen, bewezen dit ten volle. Via verbindingen moeten deze sport, enigermate te verzachten, gassen het kantoorgebouw zijn j Met betrekking tot Russische binnengedrongen. deelneming aan sportwedstrij- Verbandmeester Baard van het den heeft de regering gemeend plaatselijk industriebedrijf, be- voorshands niet verder te moe wees van het goede hout gesne- ten gaan dan daarin alleen dan den te zijn. Hij was onmiddellijk te bewilligen, wanneer aan die na alarmering ter plaatse en ver- wedstrijden ook door onderda- leende cp zeer deskundige wijze nen van andere Naties wordt eerste hulp aan de bedwelmden. deelgenomen. Zulks zou bij de De minister van Buitenlandse Zaken heeft visa geweigerd aan spelers en officials van een voetbalploeg uit de Sowjet-Unie, welke ploeg bereid was op uitno diging van enige Nederlandse voetbalclubs, met instemming van de K.N.V.B.. hier voetbal wedstrijden te spelen. Dit heeft minister Luns meegedeeld op sohriftebike vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Wage naar. In de memorie van toe lichting op de begroting van Buitenlandse Zaken voor 1958, aldus de minister, is reeds me degedeeld, dat de Nederlandse regering heeft besloten het sinds het gebeurde in Hongarije gevoerde beleid inzake contac ten met de Sowjet-Unie op cul tureel en wetenschappelijk ge bied, zowel op het gebied van de Orgelconcert Kenneth Goodman. Hedenavond zal in de Nederl. Herv. Kerk alhier de bekende neger-organist Kenneth Good man een concert geven. Kenneth Goodman werd in 1945 door dr Graves als zodanig ontdekt, en daarna in staat gesteld aan de beroemde Juilland school te New York te studeren, waarna hij een jaar te Parijs studeerde. Hij maakte reeds toen een suc cesvolle tournee door Europa, en zal bij zijn tweede tournee door Europa thans te Axel niet alleen als organist optreden, doch daar bij tevens negro-spirituals zingen. De Pennings zal Kenneth Good man, die te Philadelphia als or ganist verbonden is aan één der grootste Methodisten-kerken van Amerika, inleiden en de spiritu als toelichten. Te Oostburg zal Kennith Good man ingeleid worden door Ds. Hugo van Dalen; Raadsvergadering. Dinsdagavond kwam de raad bijeen onder voorzitterschap van de burgemeester J. C. Everaars. De notulen van de vorige ver gadering werden ongewijzigd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich de goedkeu ring door Ged. Staten van Zee land van het raadsbesluit tot het in beheer en onderhoud overne men van een gedeelte van de Mettewijendijk. Op advies van de Centrale Di rectie van de Volkshuisvesting te Middelburg om de minister van Volkshuisvesting te verzoe ken met ingang van 1 januari 1958 de resterende opbouwgeval- len over te dragen, werd door de raad daartoe besloten. Op het verzoek van de Prov. comm. voor Huishoudelijke Voor lichting ten plattelande in Zee land om de gemeentelijke sub sidie ad 60 tot 70 te verhogen, in verband met de kosten van de zaalhuur voor de beide naai cursussen, werd goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd het verzoek van de muziekver eniging „Nut en Genoegen" om de gemeentelijke subsidie van 200 tot 400 te verhogen. Het uitbreidingsplan voor de hom van de gemeente werd vast gesteld en zal vóór 1 januari a.s. Ged. Staten worden aangeboden. De gemeenterekeningen 1952 en 1953 werden ongewijzigd vast gesteld. De gemeentebegroting 1958 werd vastgesteld met op de ge wone dienst aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 150.555,26 met een post voor onvoorzien van 928,07. en op de kapitaaldienst met een nadelig saldo van 51.573, Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Met de directiewagen werden de slachtoffers naar het St. Eli- zabeth-ziekenhuis overgebracht alwaar de medische behandeling on intensieve wijze werd voort gezet. De heer De Wolf bleek door de onfortuinlijke val er het ergst aan toe. In de na-avond was de toestand van de slachtoffers aanmerkelijk verbeterd en zullen twee hunner waarschijnlijk heden het zieken huis kunnen verlaten. onderhavige wedstriiden niet het geval zijn geweest. Botersmokkel schijnt nog steeds, schrijft het Zeeuws Dagblad, een bijzonder aantrekkelijke en geld- in-het-laatje-bren ende bezigheid te zijn, maar eveneens een bezig heid, waardoor men ongetwijfeld vroeg of laat in anraking met de rechte- komt. Dit bleek dinsdag weer tijdens de zitting, die de eco nomische politierechter in Middel burg heeft gehouden. De metselaar P. J. S. uit Hulst had op 5 september een partij van 500 kg boter bij Nieuw-Namen de grens overgebracht. Tenminste, dit werd hem ten laste gelegd, want verdachte ontkende catego risch het hem ten laste gelegde. straat, die voor auto's verboden is. Men gaf een stopteken, doch de bestuurder der auto reed door, niet ver echter, want een honderd tal meesters verder moest hjj wel stoppen om niet in aanraking te komèn met een autobus. De bestuurder wist door een koene sprong uit zijn auto en een zees snelle spurt te ontkomen. BÜ nadere confrontatie bleek S. ech ter volgens verschillende getuigen de man geweest te zijn, die over de grens was gewipt. Mr P. C. Adriaansen, die ver dachte als raadsman terzijde stond, legde zich neer bij het feit, dat zijn cliënt inderdaad de grens heeft gepasseerd, doch achtte de uitvoer van de boter niet bewezen. Een gedachtengang, die noch de officier van justitie, noch de economische poltierechter, mr P. hebben, want ik kan niet eens autorijden," riep verdachte uit. DE FEITEN. Doch de feiten logen niet. Bel gische douanebeambten signaleer den S. op genoemde datum in de Herenstraat te Nieuw-Namen, een De politieke commissie van de Arabische Liga heeft besloten alle Arabische landen aan te be- Nieuwe woningen. Door de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting is aan ,iet gemeentebestuur van Retranchement machtiging ver leend tot gunning van de bouw van 4 woningwetwoningen aan de firma P. en M. van Dale te Retranchement. Ringsamenkomst van de Herv. Vrouwengroepen. Dinsdag 5 november kwamen de Herv. vrouwengroepen in W. Zeeuws-Vlaanderen, aangesloten bij de C. J. V. F., het Jeugdge- bouw van de Geref. Kerk bijeen. Mevr. Van de Graaff opende deze vergadering met een korte inleiding uit 1 Kor. 13. „Als ik de ware liefde niet bezat". Hierna hield mevr. Vrijland uit Borssele en verhandeling over het verwaarloosde kind en het gezin in deze tijd. Na een gezamenlijke koffie maaltijd werd een film vertoond waarin speciaal de rassenschei ding in Amerika onder de aan dacht werd gebracht. Hierna eindigde mevr. Van de Graaff deze dag met dank aan alle aanwezigen en gebed. Door gassen uit riolering bedwelmd. Op het hoofdbureau van de As sociation Coöpérative Zélandai- se de Carbonisation heeft men gisterochtend enkele spannende, zo niet angstige, uurtjes beleefd, welke, naar omstandigheden nog goed zijn afgelopen. De oorzaak hiervan waren kwalijk riekende gassen, welke vanuit de kelder onder het hoofd bureau opstegen en op drie em ployés van het bedrijf een dusda nige aantrekkingskracht uitoefen den, dat zij, na afzonderlijk op inspectie te zijn uitgetrokken, door het bedwelmende gas wer den overvallen. De onderchef van de werk plaats, de heer R. de Grave, ging als eerste in de kelder van het kantoor een onderzoek instellen naar de oorzaak van de onwelrie kende dampen, welke hieruit op stegen. De concentratie van deze dampen bleek dermate sterk te zijn, dat hij hierdoor bevangen werd. De heer Brakman van de tech nische dienst, die in de onmiddel lijke nabijheid van de onheils- plek toefde, spoedde zich, onwe tend over de aanwezigheid van de heer De Grave, eveneens in de kelder, werd onwel en onderging eenzelfde lot. De dampen waren inmiddels in een nog sterkere mate in hogere regionen opgestegen en bereikte het loonkantooor van het cokes- bedrijf, alwaar de heer De Wolf van de administratie de indrin- In de loop van de namiddag velen een economische eenheid heeft de fabrieksbrandweer van te vormen. Dit is naar haar me de A.C.Z. grote hoeveelheden wa- ning noodzakelijk om de leden ter in de betreffende riolering van de Liga te beschermen tegen gespoten teneinde deze van de op- de uitwerking van de Europese stijgende gassen te zuiveren. Door een en ander is de urgen tie van de uitvoering van het plan der in de Kanaalzone ge legen gemeenten om een grote riolering aan te leggen, waarop ook de industrie kan aansluiten, duidelijk aan het licht getreden. Geslaagd. De heer J. Sameel, werkzaam als verbandmeester op de C.N.A., behaalde bij het te Amsterdam gehouden examen het diploma verbandmeester. Kader-vergaderingen A. B. C. In zaal Beaart alhier werd door de contactgroep van de al gemene bedrijfsgroepen centrale in de kanaalzöne een kaderverga dering belegd. Door de heer Pen ninghof, hoofdbestuurder, en de heer Schepers, districtsbestuur der, werden diverse punten uit de nieuwe C. A. O. uiteengezet. Door deze bijeenkomst werd het kader der A. B. C. volledig oo de hoogte gesteld met de in houd van de nieuwe C. A. O. Naaicursus. Binnenkort zal door de stich ting voor Huishoudelijke Voor lichting alhier een naaicursus ge organiseerd worden. Onder lei ding van een bevoegde lerares van bovengenoemde stichting zullen alle moeders en huishou delijke hulpen aan deze cursus kunnen deelnemen. Het zijn de plaatselijke maatschappelijke werksters mej. Diddens en Dir- ven, die zich ter plaatse met de cursus, welke zes lessen omvat, zullen belasten. Ontspanning bejaarden. Dinsdagmiddag werd in de zaal van hotel „De Zwaan" te Zuid- zande voor de eerste maal in dit seizoen een ontspanningsmiddag voor de bejaarden gehouden. De voorzitter van het Oranje comité, dat de ontspanning voor de bejaarden verzorgt, zei in zijn openingswoord dat het door ver schillende omstandigheden niet meer mogelijk is voor deze mid dagen gebruik te maken van een lokaal van het verenigingslokaal. Spreker dankte de eigenaar van hotel „De Zwaan", de heer W. A. de Kramer, voor zijn be reidwilligheid om zijn zaal voor dit goede doel beschikbaar te wil len stellen. Tenslotte zeide de heer Kools verheugd te zijn, dat weer zo velen gehoor hadden willen geven aan de oproep van het comité om deze middagen te be zoeken en te hopen dat dit be zoek nog zal toenemen. Onder het genot van een kopie koffie hielden de bezoekers zich oudergewoonte bezig met een gemeenschappelijke markt. De commissie heeft zich voorts tegen de deelneming van de Afri kaanse en Aziatische koloniën aan de gemeenschappelijke markt verklaard. Van 23 tot 30 november a.s. zal te Cairo de zevende conferentie van de Kamers van koophandel, fabrieken en landbouw der Ara bische landen worden gehouden. In deze conferentie zal de moge lijkheid worden bestudeerd een gemeenschappelijke markt te vormen om de Arabische econo mie te beschermen tegen de Euro pese gemeenschappelijke markt. DONDERDAG 7 NOV. TERNEUZEN. Café „Du Com merce", 2 uur: Openbare Ver koping van een huis en erf aan de Hondiusstraat; een huis met erf aan de Vlooswijkstr.; een huis en erf aan de Tweede Kortestraat; een huis met erf aan de Kazernestraat; een huis met bergplaats en erf aan de Javastraat/Kazernestraat en 'n huis met erf aan de School- laan. SAS VAN GENT: Hotel „De la Bourse", 2 uur: Publieke verkoping krachtens art. 1223 B.W. van een woonhuis met grote bedrijfsruimte en erf aan de Oostkade en een win kel met bedrijfsruimte Sta tionsstraat. de L. één der grootste aanstich ters in smokkelzaken, die echter steeds door de een of andere oor zaak buiten schot weet te blijven. Hij eiste tegen hem een gevange nisstraf van 2 maanden en tegen de vlasser S„ in verband met het toelaten van voor smokkel be stemde boter op zijn erf, een ge vangenisstraf van 2 weken met verbeurdverklaring der boter. Mr P. C. Adriaansen, die ook deze zaak verdedigde, wees in een uitvoerig pleidooi op vele zwakke punten. „Wellicht is er met de boter gescharreld," aldus mr Adri- aannsen, „doch niet door L." De politierechter vonniste L. tot een gevangenisstraf van 6 weken S. tot een boete van 150. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Velling van woensdag 6 november. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla 36,50, Kassla 7,9013. Per stuk: Bloemkool 2253 ct, afw. 1031 ct; Knolselderij 711 ct. Per bos: Peen 2123 ct. Per kg: Andijvie 921 ct; Kro ten 3%4 ct; Rode kool 415 ct; Savoye kool 714 ct; Witte kool 3%12 ct; Breekpeen 610 ct; Prei 1521 ct; Spruiten 4149 ct; Tomaten 2054 ct; Uien 1015 ct; Witlof 41—74 ct; Selderij 15— 22 ct. AARDAPPELEN. Per 100 kg: Alpha ƒ13. FRUIT. Per kg. Appelen: Jonathan H I m. 75-80 78—83 ct, 70-75 79—88 ct, 65-70 61—71 ct, 60-65 55—70 ct, 55-60 55 ct, H II 51 ct, K 59— 63 ct, F 54 ct, kroet 4648 ct; Cox Orange Pippin Him. 70-75 ƒ1,04—1,06, 65-70 ƒ1,04—ƒ1,06, 60-65 90 ct, 55-60 77 ct, H II 64 iU ct K 76-77 ct F 60-64 ct, kroet 'een vastberaden poging, om in 48-52 ct; Gou'dreinetten H II 56 een gr°tere commissie overeen- werd veroordeeld tot een gevan genisstraf van twee maanden met bevel tot onmiddellijke inhechte nisneming, plus verbeurdverkla ring van auto en boter. ANDER FEIT. Hiermee was echter voor S. de kous nog niet af, want onmiddel lijk hierop moest hij met 3 mede verdachten terechtstaan voor het feit, dat men gezamenlijk zich had schuldig gemaakt aan het smok kelen van driemaal 900 kg boter en éénmaal 1000 kg boter. I De winkelier C .F. den N. uit Hulst stond bij verstek terecht en i tegen hem werd conform de eis een gevangenisstraf geëist van één maand voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en een boete van duizend gulden. I De opperman E. C. v. d. B. uit Hontenisse, die zijn schuur en werkplaats beschikbaar had ge steld voor „opslag", werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van 3 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar plus veertig gulden boete. De landbouwer B. P. uit Honte nisse, die eveneens zijn schuur be schikbaar had gesteld voor deze frauduleuze handelingen, werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van één maand voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar plus een geldboete van 25, en de metse laar P. J. S. kreeg, als „uitlokker" door de winkelier grove winst te beloven, een gevangenisstraf van 34 dager met aftrek van het voor arrest. Alle verdachten bekenden, met uitzondering van B. P. HET GLIBBERIG PAD. De depothouder P. Th. L. uit Clinge en de vlasser C. F. S., even eens uit Clinge, hadden zich ook op het glibberig pad der boter- tegenwoordigde staten met ie srnokkel begeven en ook zij waren landen. j tegen de lamp gelopen. Groot-Brittannië en Canada Op 15 mei zou getracht zijn om zijn ook voor het uithreidings- WJ Clinge 500 kg boter de grens Dinsdagavond is te New York van gewoonlijk welingelichte zijde vernomen dat de Sowjet- Unie en de Verenigde Staten heb ben ingestemd met een plan, dat voorziet in uitbreiding van het aantal in de ontwapeningscom missie der Verenigde Naties ver plan. Frankrijk was nog tegen, doch men verwacht dat de nieu we Franse regering er wel mee zal instemmen. Aanvaarding van dit plan zou dus betekenen, dat de Sowjet- Unie weer bij de ontwapenings onderhandelingen zou worden betrokken. Aan het bovenstaande wordt van dezelfde zijde toegevoegd dat er geen sprake van is, dat de Westerse mogendheden ook maar in enig opzicht zouden zwichten voor het maandag j.l. door de Sowjet-vertegenwoordi- ger in de politieke commissie, Koeznetsof, gestelde ultimatum. De Westerse onderschrijving van het voorstel betekent, dat de Westerse landen thans willen zien uitgemaakt, of de Sowjet- Unie bereid is deel te nemen aan over te brengen. Door het wegen verloop ter plaatse werd het een zeer ingewikkelde zaak en uitein delijk bleek, dat de boter in feite nog niet over de grens was ge bracht, doch opgeslagen lag in een schuur van de vlasser S, waar zij door de douane werd opgespoord. De depöthouder was die morgen met een lege wagen naar St. Jan steen gereden en zou bij de win kelier V. boter hebben geladen. Bij navraag door de douane ver telde een dame, die als oppas fun geerde, dat de grossier ér niet ge weest was, om, naar later bleek, geen moeilijkheden te krijgen. Doch de douane hield L. inmid dels reeds in de gaten en volgde hem op al zijn kronkelwegen langs de grens. Zij zagen hem uit eindelijk het erf van de vlasser S. oprijden en stelden toen een onder zoek in. De officier van justitie achtte de smokkel wettig bewezen en noem- VASTE MARKT OP PRESIDENT EISENHOWER De markt was woensdag vast op het bericht uit Washington, dat president Eisenhower van daag een radiotoespraak zal houden over „wetenschap en veiligheid", die voor het Ameri kaanse volk van groot belang zal zijn. Reeds eerder maakte de president bekend, dat hij een serie redevoeringen tot de Ame rikanen zal houden over de na tional eeconomie, de defensie- programa's en de pogingen om grotere wetenschappelijke pres taties te leveren. Dit na het lan ceren van de eerste Russische kunstmaan. Woensdagmiddag werd voor aandelen Koninklijke Olies ingezet op 167.10, tegen over een slotkoers van dinsdag ad 164,—. Even daalde de prijs tot 156.50, doch tegen het slot werd weer op 167.20 gehandeld, of wel bijna 3 gulden boven pa- riteit New York. De aankopen werden hoofdzakelijk verricht tengevolge van baisse-dekkin gen alhier zowel als voor buiten landse rekening. De handel was iets groter dan de vorige dagen, aandeden Philips profiteerden van de gunstige stemming en konden zich 3 punten verbete ren, Unilevers 5 punten hoger en A.K.U.'s lagen goed in de pas met een koerswinst van circa 3 procent. K.L.M. 1.30 boven dinsdag. Van de scheepvaarten waren aandelen Van Ommeren vast met een koerswinst van 4 pro cent, de overige fondsen in deze sector 1 tot 3 punten hoger. De gunstige weekstaat van de Ne- derlandsche Bank was groten deels in de voorafgaande dagen in de koersen van de staatspa pieren verdisconteerd. Woens dag waren alleen de staffels fractioneel hoger. Enige ont spanning in de campagne In In donesië tegenover de Nederlan ders, bracht hogere koersen in de Indonesische sector, waar H.V.A.'s 3 punten, Amsterdam Rubber l'/j en Deli mij. 21/a pro cent hoger werden genoteerd. Er was in deze sector een rede lijke belangstelling vooral voor verenigde Deli's. De woning bouwlening goed prijshoudend. Prolongatie 5 procent. BEURSINDICES 4/11 5/11 6/11 Int. concerns 250.13 257.15 262.01 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 131.03 131.29 132.65 126.54 126.54 129.04 108.19 108.35 109 50 74,90 74.16 75.36 177.52 180.80 183.86 58 ct, K 60—62 ct, F 55 ct, kroet 46 ct; Lombart Calville K 57 ct. Peren: Comtesse de Paris H I m. 65-75 ƒ1,04, 55-65 1, K 67— 78 ct, kroet 51 ct; St. Rémy H I m 65-75 63—65 ct, H II 63—64 ct, K 55—61 ct, F 58 ct, kroet 50—51 ct. kaartje te leggen, een partijtje sjoelen of een ander gezelschaps spel. De voor deze middag aange kondigde vertoning van kleuren dia's kon door een defect aan de projector geen doorgang vinden. stemming over een internationa le ontwapening te bereiken. Het voorstel voorziet, naar verluidt, ook in een uitbreiding van de ontwapeningsondercom- missie. Mogelijk zal dit echter niet met zoveel -woorden worden gezegd in de opgestelde resolu NABEURSKOERSEN Kon. Olie: 166.00—167.00 167.35) Philips; 23714—239 (239 Va) Unilever: 335V2 ged. bied. 337 (338%) VRIJDAG 8 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muz.; 7.50 Een woord tie, die thans door partijen wordt voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; bestudeerd. i 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de De ontwapeningscommissie heeft het recht de samenstelling van haar ondercommissie te be palen. De democratische burgemeester van New York, Robert Wagner, :-s dinsdag met zeer grote meerd„r- Polio-inenting. De in Zuidzande woonachtige kinderen, geboren in 1955, zullen j heid herkozen, op dinsdag 12 november een I De republikeinen tweede injectie tegen polio krij- bert K. Christen gen. I kandidaat gesteld. vrouw; 9.35 V/aterstanden; 9.40 Instr. trio; 10.05 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.30 Voor de jeugd; 12.00 Pianoreci tal; 12.25 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.: 12.33 Musette- jmuz.; 12.53 Gram. en act.; 13.00 i Nieuws; 13.15 Lichte muz.; 13.45 Gram.; 14.05 SchnoGadio; 14.'5 Lichte muz.; 14.45 Gram.; 15.00 Jaarvergadering Fed. van Diako- nieën; 16.00 Gram.; 16.15 Prome- hadden Ro- nade ork.; 17.00 Voordr.; 17.20 Berry tegen- Koperensemble; 17.40 Beursber.; overzee; 18.35 Voor d. jeugd; 19.00 Nws; 19.10 Op de man af; 19.15 Regeringsuitzending; 19.35 Gr.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gram.; 20.30 Hoorspel; 21.00 Omroepork. en vocaal ens.; 22.00 Caus.; 22.15 Orgelconc.; 23.00 Nws; 23.15 Cau serie; 23.35 Gram.; 23.55 Dagslui ting. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de zieken; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Gram.; 11.20 Com petitie; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Federatie Vrouwenbond N.V.V. adopteert 20 meis jes. Twintig jonge meisjes, die ver zorgd worden in meisjestehuizen en dus veel aan ouderliefde te kort komen, krijgen een prettig St. Nicolaasfeest. De Vrouwenbond van het N. V. V. in Westelijk Zeeuws- Vlaanderen, waarbij alle afdelin gen zijn aangesloten, adopteerde hen. Voor deze meisjes zullen voor het St. Nicolaasfeest aardi ge pakjes in orde worden ge maakt. Men hoopt, dat de pak jes in Zeeland zullen blijven en door de dames zelf naar Kinder- zorg kunnen worden gebracht. Voor dit doel werd een verlo ting gehouden, welke 32,65 op bracht. Spontaan deden alle af delingen hierbij een geldbedrag, zodat aardige verrassingen kun nen worden aangekocht. Vervolgens werd besloten, na dat de presidente hiervoor een warm pleidooi had gehouden, een belangrijke taak te aanvaar den in het werk van de Arbeiders 11. Op het bevel van de oude Viking haast een der boodschap pers zich naar de stallen; zelf stevent hij met zijn metgezel en hun bewusteloze gijselaar recht op de poort af. Zodra de wacht hen ziet ko men, beginnen ze de krakende houten deu ren te sluiten. „Dat gaat mis. Dat gaat nooit", mompelt de een. „Mij lukt altijd al les," grijnst de oude, terwijl hij Ottar op de grond laat zakken en zijn zwaard trekt. „Open de poort, lummels, of ik sla dit gedrocht de kop af", snauwt hij. „Vlug." Hevig verschrikt haasten de v.achtera zich dit bevel uit te ren. Snel worden de paaiden nu buiten gebracht en nadat de oude krijger dreigend bevolen heeft de pooit weer te sluiten om het ze dan vervolgens niet te makke lijk te maken springt hij in het zadel, hijst de Yarl met een ruk voor zich uit en het drietal gaat in vliegende galop er van door. Het duurt echter niet lang of de hele bende zit hen op de hie len. Ottar begint ook weer bij te komen en op een geschikte plaats laat de Viking daarom halt hou den. Zodra de achtervolgers de vlucn- lingen bereikt hebben, roept de i 17.45 Gram.; 18.20 Stemmen van Sport en prognose; 12.50 Piano spel: 13.00 Nws: 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Piano a quatre mains; 14.35 Voordr.; 14.55 Gevar. prögr.; 16.00 Orgel en zang; 16.30 Jeugdconc.; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Tnstr. kwart.; 18.00 Nieuws; 18.15 Act.; 13.20 Latijnse klan ken; 18.50 Caus.; 19.00 Voor de kleuters; 19.10 Musette ork.; 19.30 Leven in Nederl.; 19.45 V.P.R.O.- nws; 19.55 Caus.; 20.00 Nws; 20.05 Caus.; 20.20 Boekbespr.; 20.35 Caus.; 20.45 Kamerkoor en sol.; 21.00 Muzikaal kolderjourn.; 21.20 Documentaire; 21.45 Gram..; 21.55 Lichte muz.; 22.25 Buitenl. week overzicht; 22.40 Caus. Daarna: Avondwijding; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 16.30 Idem; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.45 Duitse les; 18.00 Omroepork.; 18.10 Voordr.; 18.20 Pianorecital; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Zang recital; 19.45 Caus.; 20.00 Opera; 21.30 Kunstkaleidoscoop; 21.45 Kamermuziek; 22.00 Nws; 22.11 Ny Viking luid „Blüf, waai' je hent, als je je meester ooit levend te rug wilt zien. Eén van jullie mag naar voren komen om te onder handelen.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2