LAS VEGAS: Bietenrooidemonstratie te IJzendijke Reeds in 1200 gebruikte men raketten Wat brengt de radio? vrouwen en een man BURGERLIJKE STAND. TWEEDE BLAD Woensdag 6 november 1957 12e jaargang né. 4212 GOKHEL TEMIDDEN VAN AMERIKA'S i ATOOMBOM-WOESTIJN ROULETTE EN BACCARA, HUWELIJK EN ECHTSCHEIDING AAN LOPENDE BAND BINNENKORT PROCES TEGEN IMRE NAGY? HET R'JK VAN DE 2eKUNSTMAAN DE KOMENDE N.A.V.O.- „TOPCONFERENTIE" STEEDS HOGER HET HEELAL IN NIEUW VULKANISCH EILAND BIJ DE AZOREN OPPERSTE SOWJET HEDENOCHTEND BIJEEN jEGSSta diStoïirev»!»-1 ïifS, PE\r: IJE ZE New York (P P) Las Vegas is een unieke plek een oase van luxe, temidden, v'an de zandwoestijn van Nevada, die de laatste jaren bekendheid heeft gekregen door de proeven met atoomwa pens, die de Amerikanen er nemen. Nevada is de enige staat in de U. S. A. waar het hazardspel wettelijk is toegestaan en, het is in drukwekkend te zien, welke gevolgen dit privilege met zich sleept: een grandioze „kitsch", die behalve voor het dag en nacht durende spel tevens de passende enscenering vormt voor snelle huwelijken ensnelle echtscheidingen. Twaalf enorme luxe-hotels «n 245 elegante motels zijn het ge hele jaar tot de laatste kamer bezet, want Las Vegas verkeert in de gelukkige positie van een toeristenoord, waarin het twaalf maanden seizoen is. In het aan gename, gelijkmatige klimaat kan men ook in herfst en winter baden, zich aan de rand van de azuurblauwe „swimming pools" in de zon koesteren en in „air conditioned" zalen roulette, bac- care, poker en automaat spelen,. De automaten vormen de basis van de rijkdom van Las Vegas. Inzet: 5 cent tot 50 dollar. Zij worden „one arm bandits" ge noemd, eenarmige rovers, omdat de hefboom, waarmede zij wor den bediend, iets op een arm ge lijkt. Het lawaai, dat zij maken, klinkt zonder onderbreking van de vroege morgen tot de vroege morgen 24 uur per dag. DEALERS EN GANGSTERS De croupiers heten hier „dea lers", wat zakelijk klinkt, maar men kan niet beweren, dat zij naar hun uiterlijk te oordelen tot een menselijke elite behoren, evenmin trouwens als de ano niem, blijvende grote gangsters, die in Las Vegas vele speelclubs exploiteren. In het centrum van de stad liggen de reusachtige gokpaleizen deur aan deur. De mannen zitten om de tafels en spelen roulette, baccara en poker; de vrouwen verdringen zich om de automa ten velen van hen spelen aan twee, drie apparaten tegelijk. En jonge arts heeft nu het idee opgevat, om zich als specialist voor schouder- en armpijnen in Las Vegas te vestigen De hotels bieden elk denkbaar modern comfort tegen verwon derlijk lage prijzen. De hoteliers behoeven op kamerhuur en eten en drinken ook niet veel te ver dienen; met de lage prijzen lokt mien vele klanten aan, die hun geld in de speelzalen van de ho tels toch wel kwijt raken. mede hoopt men belangrijke con gressen naar de stad te kunnen trekken. De 45.000 inwoners (tegen 9 miljoen jaarlijkse be zoekers zijn zeer trots op hun 70 kerken en op de natuurwon deren in de naaste omgeving van de woestijnstad. Dat is het Las Vegas van de gegoede burgers - afgezonderd, zij het ook geheel afhankelijk, van de speelhel en het huwelijks-echtscheidingspara dijs. Maar ook op dat laatste punt is men trots: in het vorige jaar waren er 24.240 huwelijken en slechts 3617 echtscheidingen. De kerken, waarin de huwelijken kunnen worden gesloten, zijn 24 uur per dag open. Er zijn altijd een geestelijke en een ambtenaar van de burgelijke stand bij de hand. Het kost aan geld 15 dollar en aan üjd enkele minuten. En de „goede zeden" worden hoog gehouden huwelijken van blank en zwart zijn verboden... Las Vegas heet, als men het vertaalt, De Weide. Men vraagt zich af, waarom? Dollarstad zou een juistere naam zijn. (Nadruk verboden.) Volgens de Londense „Daily Mail" zal binnen enkele dagen te Boedapest een proces tegen de voormalige door de Russen afge zette (communistische) premier Imre Nagy beginnen. Volgens het blad zal de huidi ge Hongaarse minister-president, Janos Kadar, zijn voorganger, in opdracht van het Kremlin, ervan beschuldigen „buiten de lands grenzen vijandige propaganda jegens Hongarije" te hebben be dreven. Dit is dezelfde beschuldiging, die in Zuid-Slavië tegen de voor malige vice-president Djilas is uitgebracht. President Worosjilof van de Sowjet-Unie en de sjah van Per- zië hebben boodschappen uitge wisseld over de toestand in het Midden-Oosten, aldus meldt het Sowjet-persbureau „Tass". Dit jaar zal de geschiedenis in gaan als het jaar van de kunst manen want een paar weken na het lanceren van de eerste kunst maan is er reeds een tweede sa telliet de lucht in. Verbazingwek kend is bjj deze 2de Spoetnik dat hij op een hoogte van c.a. 1700 km is gebracht en dat met een gewicht van 508 kilo. Daarmede is de hond die zich aan boord van deze kunstmaan bevindt de eerste levende ruimte vaarder in de geschiedenis. En wat voor een geschiedenis. Nog geen 25 jaar geleden was de grootste hoogte die de mens wist te bereiken 23,7 km. Thans heeft men de deur naar het heelal open gezet en de hond in de kunst maan geniet de, twijfelachtige, eer om als eerste door deze deur te zijn gegaan. De ontwikkeling van de raket heeft deze, bijna duizelingwekkende, technische evolutie mogelijk gemaakt. Toch kan men de raket geen modern kind noemen want reeds de Chinezen bezaten rond het jaar 1200 vuurpijlen. De raket verkreeg echter in de geschiede nis geen belangrijke rol en tot 1920 wist de vuurpijl het niet verder te brengen dan de verho ging van de feestvreugde en het dienstig maken in het reddings werk. Pas van 1920 af begint de vuurpijl de wetenschap te door dringen van zijn grote betekenis. Hoe snel de ontwikkeling van de raket de laatste jaren is gegaan toont U duidelijk ons schema. selijke techniek de bereikbare hoogte liefst 16 X opgeschroefd want in oktober van dit jaar be reikte een viertrapsraket in Ame rika een hoogte van c.a. 6400 km. Met andere technische middelen is men overigens nog veel hoger gekomen, want in 1945 werd door middel van de radar contact ge maakt met de maan. hoewel zeer ijl, die mogelijk nog met de aarde meedraait. Voort gaand onderzoek met raketten en kunstmanen zal de wetenschap een antwoord geven op dit, en vele andere, problemen. Bij een bestudering van onze tekening valt het nog op dat vliegtuigen er geen rol in spelen. Dat is ook wel logisch want het De beoordelingscommissie van de bietenrooidemonstratie te IJzendijke heeft het volgende rapport het licht doen zien: De vierde demonstratie van werktuigen voor de bietenoogst, die op 29 en 30 oktober j.l. in Zeeuws-Vlaanderen werd gehou den, was zeer groot opgezet. Op één der percelen werden ver schillende oogstmethoden gede monstreerd, n.l. rooien in dwars- zwaden, in langszwaden, op een meerijdende wagen en in een bunker op de trekker; op een an der perceel waren enige vleugel en pennenliehters aan het werk. Op een derde perceel, waarvan de grond belangrijk zwaarder en Kleveriger was, werd een serie rooimachines op reinigingscapa citeiten beoordeeld. Hierbij wer den de bieten afgevoerd in twee wielige aanhangwagens. Verder waren bij een opslagplaats enige landinrichtingen opgesteld. Tijdens de beproeving op de dag, voorafgaande aan de demon stratie, zijn tijdstudies van het werk gemaakt. Tevens zijn er monsters genomen voor het be palen van grond- en koptarra en werden kopverlies, staartverlies en verlies aan stukken en brok ken vastgesteld. De technische gegevens van de machines, zoals vorm van de lichtschaar, wijze van reiniging, gewicht en trans portbreedte, zijn eveneens opge nomen. Over dit alles zal een ge detailleerd rapport verschijnen, dat zeker de belangstelling van iedere bietenverbouwer verdient. beoordeling der machines begon het in de namiddag te regenen, wat het werk bemoeilijkte. Des nachts viel er nog wat regen, nicicir op do dcmonstrcitiGcicig bleef het gelukkig droog. SOVJET-UNIE CANADA VERSTATEN CHINA Op de hoogtev.d. 2e kunst maan zou men ditdeel v d aarde geheel kunnen over zien AERIKA 12e Kunstmaan! Een aewichr op aarde OOOkiloweeg hier nog maarlkilo lot hier strekt zich de aan vandeaaraeui lie Kunstmaan ER VALT WAT TE VERDIENEN Tussen het spelen door kan de gast eens naar een „show", een revue gaan. Schitterender ziet mien die op de gehele wereld niet. De beste toneelspelers, zange ressen, danseressen en artisten van iedere soort worden door enorme gages naar Las Vegas gelokt. Zelfs een Noel Coward (240.000 gulden per week staat op de lijst der revue-artisten. Tussen de andere nummers door paraderen de schoonste „girls" uit de 48 staten: blond-, rood- en zwartgelokt. Het is inderdaad een lust voor ogen en oren. De sfeer verschilt van die in Monte Carlo en, andere Europe se plaatsen, die een casino rijk zijn. Het gaat hier democrati scher en ook zakelijker toe; zon der zelfmoorddrama's, zonder traditie en zonder een internatio naal publiek. Hier heersen „bu siness" en sport, cowboy-gemoe delijkheid en Indianien-romantiek, dit alles gemengd met „do-it- yourself "-methoden en lokaal patriotisme. CENTRUM VOOR CULTUUR? Las Vegas heeft de eerzucht, het cultuurcentrum van het zuid westen der Verenigde Staten te worden. Op het ogenblik wordt er gebouwd aan een der grootste vergaderzalen ter wereld; daar- Admiraal sir John Eccles en luchtmaarschalk sir Bryan Rey nolds, die het bevel voeren over de N.A.V.O.-strijdkrachten in het oostelijke gedeelte van de Atlan tische Oceaan, hebben maandag in een te Norfolk, in de Ameri kaanse staat Virginia, met ver slaggevers gevoerd gesprek on der meer verklaard dat op de in december a.s. te Parijs te houden N.A.V.O.-"topconferentie" ook zal worden gesproken over het geven van toestemming aan West-Duits- land voor de vervaardiging van kernwapens en het op de hoogte stellen der Westduitse geleerden van de verworvenheden der Westerse wetenschappelijke we reld. kr.l957Am raar ca 5400km new. 57 2e Russische kunstmaan Radar maakt con tact met de maan in!945 tetberei 402 km. Mttvwesr 8W0m km 1935 Radar bezit echter geen mate rie en men kan er verder weinig mee doen als het gaat om gege vens te verkrijgen over de hoge re lagen rond de aarde. En het is juist dit gebied waar wij bitter weinig van afweten. Zonder twij fel zullen de Russische kunstma nen veel kostbare gegevens ver strekken, gegevens die de weten schap moet weten om de grote sprong in het heelal te kunnen maken want de lagen rond de aarde bepalen de mogelijkheden voor de ruimtevaart. DE DIVERSE „SFEREN". Vlak op de aarde bevindt zich de Troposfeer die het leven voor mens en dier mogelijk maakt. Na een overgangszöne vinden wij dan de stratosfeer en deze begint zo rond de 13 km boven het aard oppervlak. Boven de stratosfeer begint, zeer globaal genomen bij 50 km de Ionosfeer. Vóór de oor log was het alleen met behulp van radiogolven mogelijk om tot deze sfeer door te dringen. De vraag hoe hoog de gaslaag is wel ke de aarde omgeeft is zeer moei lijk te beantwoorden. Men ver onderstelt dat tot 40.000 km hoog te de aarde een gaslaag bezit, vliegtuig heeft „slechts" 'n hoog te kunnen bereiken van c.a. 20 km en vergeleken met de moge lijkheden van de raket valt deze prestatie in het niet. Voor de sprong in het heelal is de mens aangewezen op de raket want met behulp hiervan kan hij de eerste stappen zetten in de nieu we wereld van het heelal. De oogstmethoden werden ge demonstreerd op een perceel met 30 afslibbaar in het ras Klein Wanzleben E. De bieten stonden dun: 52.000 planten per ha, en de loofontwikkeling was zeer matig. De pennenliehters werkten op grond van 38 °7i afslibbaar in Kleinz Wanzleben E en Zwaanes- se III met 70.000 planten per ha en matige loofontwikkeling. De oogstmachines tenslotte waren op een perceel met 43 afslib baar in het ras Zwaanesse III: 70.000 planten per ha en een ma tige loof- en wortelontwikkeling. De rijenafstand bedroeg over al 41 y2 cm (6 rijen op 2% cm). Opgegeven was te koppen even onder het onderste bladlitteken, wat betekent, dat er geen blad- resten meer aan de bieten moch ten voorkomen. Wat de verwerking van koppen en blad betreft: er waren machi nes die deze over het veld ver spreidden, die ze in langszwaden en die ze in dwarszwaden depo neerden. Het verspreide en later ondergeploegde loof heeft waar de voor bemesting en als organi sche stof voor de grond. Onder de huidige omstandigheden kan, vol gens het Instituut voor Ratione le Suikerproduktie te Bergen op Zoom, men deze waarde wel op 150,00 175,00 per ha stellen. De weersomstandigheden wa ren redelijk. Op de dag van de BEOORDELING DIVERSE MACHINES Een beknopte indruk van de beoordelingscommissie over het werk van de diverse machines op het eerste perceel, waarvan de grond in redelijk goede conditie verkeerde, is het volgende: 1. Billiaert et de Bruyne. Deze machine is gebouwd op een Far- mall FC en door de eigenaar, de heer Ramondt, sterk gewijzigd. Hij heeft een reinigingsapparaat aangebracht, waarop octrooi is aangevraagd. De bieten worden in een bunker met een inhoud van circa 800 kg boven op de trekker gebracht. Aan het eind van het veld wordt de bunker ge kipt op een gereedstaande wa gen. Het loof wordt verspreid. De kwaliteit van het koppen was goed. Het rooien geschiedde door een type vleugellichter, die aan de onderkant scherp is. Een voordeel is, dat bij deze machine maar één man nodig is en de bie ten meteen van het veld zijn, zo dat er niet meer over behoeft te worden gereden. Het blad werd niet verzameld. Een bezwaar is uiteraard, dat de trekker het ge hele rooiseizoen gereserveerd moet blijven voor de bietenoogst en dus niet voor een ander werk beschikbaar is. De machine loopt rustig. Aan de bescherming van aangedreven en bewegende de len ontbreekt nog wel iets. De algemene bruikbaarheid werd be oordeeld als goed. 2. Stoll achter Unimog, uitge rust met extra brede banden. De bieten werden in de laadbak van de Unimog gestort. Het koppen liet te wensen over; er was n.l. vrij veel kopverlies, dus teveel biet aan de afgesneden kop. Het bijzondere aan deze machine was een dubbele loofpoetser, die goe de resultaten gaf. De vleugellich ter, van enigszins afwijkend mo del' maakte de grond oppervlak kig los. De reiniging was matig, terwijl er op het oog enige be schadiging was waar te nemen. De bruikbaarheid van deze ma chine was goed. 3. Salmon, getrokken door Far- mall DGD 430. Op deze machine is geen bestuurder nodig; de trekkerbestuurder moet zorgen voor de bediening. De kwaliteit van het koppen was onvoldoende. Het loof van drie of vier rijen komt in langszwaden bijeen; de naast de machine rijdende wagen voor de bieten reed er nog al eens overheen, wat de kwaliteit uiter aard niet ten goede kwam. Er bleef nogal wat grondtarra aan de biet. ondanks de steile trans porteur, waarop de bieten vrij lang verblijven, maar vvaardoor ook de grond aan de biet werd geplakt. Hierdoor mag bij verde re verwerking geen tarravermin- dering worden verwacht. De Sal mon was onder de gegeven om standigheden een redelijk bruik bare machine. 'Xemli achter Farmall DGD 4. 430. Deze machine werkte op een perceel waarop de bieten een on regelmatige stand hadden, het geen het koppen bemoeilijkte. Er werd iets te dun en wat onregel matig gekopt. Het loofransport was goed en de kwalieit van het loof best. Schieters werden vlot verwerkt. De lichtscharen, die een vakkundige instelling vra gen, maakten de grond ondiep los. De reinigingskorf, waarvan de snelheid kan variëren, gaf een goed resultaat. 5. Catchpole Cadet. De op de demonstratie aanwezige machine was volautomatisch. Zowel blad als bieten worden in langszwaden gelegd. Het was onder de gege ven omstandigheden mogelijk zes rijen blad en zes rijen bieten om en om in een zwad te brengen. De machine werd getrokken en aangedreven door een Ferguson 35, waarvan het wiel dat door het gewas loopt, was voorzien van een extra smalle band. De machi ne maakte goed werk, vooral op het zware perceel. Het koppen was vrij goed. De loofpoetser zorgde ervoor, dat geen bladres- ten tussen de bieten terecht kwa men. Het laden van de betrekke lijk dunne en nogal brede langs zwaden leek de commissie vrij bezwaarlijk. Door het breed ver spreid liggen van de bieten en machinesporen was mechanisch laden nauwelijks mogelijk. Er mag in dit verband op worden gewezen, dat de hier genoemde Catchpole niet in de meest in ons land voorkomende uitvoering werd gedemonstreerd. Meestal wordt het type gebruikt, dat de bieten op de wagen levert. De Catchpole Cadet is een goed bruikbare machine, die het ook onder moeilijke omstandigheden lang volhoudt. (Slot volgt) Het Portugese persbureau „A N. I." meldt dat zich nabij het eiland Faijal, van de groep der Azoren, een nieuw, vulkanisch eiland aan het vormen is en wel op dezelfde plaats, waar verleden maand een dergelijk eiland ont stond, dat kortgeleden echter ver dwenen is. De werking van de onderzeese vulkaan, die het eiland doet ont staan, is heviger geworden. Ge smolten lava wordt tot 200 meter boven de zeespiegel omhoog ge slingerd. DONDERDAG 7 NOVEMBER. Radio-Moskou meldt, dat de opperste Sowjet het parlement der Sowjet-Unie hedenoch tend te acht uur Nederlandse tijd 17 „n in het sportpaleis te Loejniki, kwart.; as rJr nabij Moskou, bijeen zal komen HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram., 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Franse chansons; 12.00 Middagklok; 12.03 Lichte muz.; 12.25 Voor het plat teland; 12.35 Land- en tuinbouw- meded.; 12.38 Ballroomork.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nieuws; 13.20 Pianorecital; 13.40 Lichte muz.; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Kamerork.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Strijk' De opperste Sowjet is bijeen geroepen ter gelegenheid van de Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gr.; 1815 Toespraak en volkszang; 18.45 Leger des Heils-kwartier; herdetïking 'van het feit, dat 40 19.00 Nws; 19.10 Op de man af; jaar geleden de oktober- tie van 1917 plaats vond. STEEDS HOGER HET HEELAL IN. Na de oorlog konden er met de raket hoogten worden bereikt waarvan slechts weinigen serieus hadden gedroomd. Proef na proef werd er genomen en in juni 1954 bereikte een Vikingraket in Ame rika een hoogte van 254 km, daar mede was de grens van de „eeuwige nacht" bereikt door één raket. De „eeuwige nacht" is het punt waar de sterren en de zon gelijktijdig aan een zwarte hemel staan. In 1947 was men veel ho ger gekomen n.l. met een WAC- Corporal tot 402 km. Maar dit type was een z.g. tweetrapsraket, een raket dus die uit twee delen bestaat. Deze 400 km was tien jaar geleden het hoogste wat be reikbaar was, thans heeft de men- door BRUNO J. VAN LHEENKE. (Nadruk verboden.) ik u even voorstellen aan mijn i man?" Ik draaide mij om en stond even volkomen sprakeloos van verbazing. Toen herstelde ik mij. „Van Dongen is mijn naam, hoe maakt u het, meneer Du- rant?" mompelde ik. „Pardon, Legrand", zei de man. „O, neemt u mij niet kwalijk", excuseerde ik mij, de naam Du- rant zit mij in het hoofd, waar schijnlijk, doordat ik een kennis heb die zo heet." „Wel, en toevallig heet mijn vrouw van haarzelf ook Durant", zei meneer Legrand. „Ach, toch? Ik vroeg mij af wat Palma voor een reden van mijn bezoek had opgegeven. Het bleek nu wel, dat zij niet gezegd had, dat ik haar nog van vroeger kende, want als zij dat gedaan had, zou meneer Legrand mij niet op de meisjes naam van zijn vrouw attent ge maakt hebben. Zou Palma mis schien nog helemaal geen reden hebben opgegeven en het aan mij overlaten? „Gaat u zitten", zei de heer Legrand. Ik nam plaats op de bank, Palma ging aan mijn rech terzijde zitten en haar man zette zich in de clubfauteuil waarin eerst Palma had gezeten. Meneer Legrand was een jaar Snel, maar systematisch en or delijk, pakte ik de koffer weer in. Hoera!, het lukte; het deksel ging er over, de sloten pakten, de riem was dicht. Ik haalde ver licht adem en wiste mij het voor hoofd af. „Wat volgt?" grinnikte ik. Zo langzamerhand begon ik toch wel plezier in het geval te krijgen. Er ging een deur open en weer dicht. „Daar heb je ze", dacht ik, „en, o lieve help!, de glaasjes staan daar nog. In de kast? Nee, stel je voor dat de ouwe heer mij wat wil inschenken! Radiateurbakjes? Geen denken aan; daar gaan zij nooit in. Ha! Tk heb het!" Ik pakte de glaasjes en depo neerde ze in de diverse bloem vazen, op dusdanige wijze, dat het niet te zien was. Dit alles ging zeer snel en zeer fors. Te fors; één glaasje sneuvelde. Nog één glaasje had ik in mijn hand en er waren geen bloemvazen meer die een geschikte verstopplaats vormden. Daar ging de deur open. Ik stopte het glaasje in mijn zak en deed of ik de titels van de boeken in de grote, welgevulde boekenkast las. „Ach, meneer Van Dongen", hoorde ik Palrna zeggen, „mag of veertig; hij had een wel pret tig, open gezicht en was een wei nig gezet van postuur. Zijn haar begon al te dunnen en werd hier en daar grijs. Om zijn mond lag een vermoeide trek en ook de lij nen om de neus duidden op ver moeidheid of zorgen. Het zwijgen, dat een beetje pijnlijk begon te worden, werd verbroken door Palma. „Mijn man meent wel te weten waar u moet zijn, meneer Van Dongen", zei ze, met een haast bedeesde stem. „Het is eigenlijk ontzettend dom van mij, dat ik niet op die naam ben gekomen. U zult moeten wezen bij meneer Du Portant". „Ach, maar natuurlijk!" riep ik uit. „Dat is de naam! Wat dom van mij, om die te vergeten. Ik wist wel, dat het iets met Du was. Het lag mij bij wijze van spre ken op de lippen." Dus dat draaitje had Palma er aan gegeven: meneer Van Don gen kwam uit Holland en zocht iemand, die zich met uitvindin gen bezig hield. Hij wist wél de straat, maar was de juiste naam en het juiste adres vergeten. „Zo'n kleine heks", dacht ik, zorgd en zou die man nog rustig de nacht in haar huis hebben la ten doorbrengen ook. 'n Lekker dier!" „Het laat zich wel indenken, dat u juist hier gekomen bent", zei meneer Legrand. „Wij wonen op nummer 313 en meneer Du Portant op nummer 413." Ik lachte even. „Wel", zei ik, „ik moet zeggen, dat ik een mooie spoorzoeker ben. Als ik nog eens een betrek king zoek, ga ik het eerst bij de politie solliciteren". „Ik twijfel er niet aan, of u zult zoveel voortreffelijke kwali teiten hebben, dat men met die sollicitatie wat blij zou zijn", merkte Palma hoffelijk, maar formeel, op. „U overschat mij, mevrouw", zei ik. „Maar kom, ik zal u niet lan ger ophouden. Als u het goed vindt, zal ik nu naar degeen toe gaan waar ik eigenlijk al direct had moeten aankomen." Wij stonden op. De heer Le grand ging naar de hal, om mijn jas en hoed te halen. De deur liet hij open staan, zodat ik niet an ders met Palma kon spreken dan diokrant; 20.20 Gevar. progr.; 21.45 Gram.; 22.00 Tijdschriften kroniek; 22.10 Gram.; 22.30 Or- gelconc.; 2300 Nws; 23.15 Gram. 23.55 Dagsluiting. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym v. d. vrouw; 9.10 De Groenteman; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 1050 Voor de kleu ters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Twee piano's; 11.45 Wenken v. d. tuin; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Pianospel; 12.50 Caus.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Lich te muziek; 13.55 Beursber.; 14.00 Mezzo-sopr. en piano; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Gram.; 15.45 Voordr.; 16.00 Gram.; 16.30 Lich te muz.; 17.00 Voor d. jeugd; 17.45 Regeringsuit.; 18.00 Nws; 18.15 Meded. en/of gram.; 18.20 Lichte muz.; 18.45 Sportproblemen; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Gevar. progr.; 20.00 Nws; 20.05 Omroep orkest; 21.05 Hoorspel; 22.40 Act.; 22.50 Sportact.; 23.00 Nws; 2315 Beursber. van New York; 23.16 Act. of gram.; 23.25 Discotaria. „die heeft mij hier doodleuk ge- fluisterend. Zelf had trouwens vaneen gehouden en voor de mets gezegd wat kon ik zeg kleindochter van opa en oma Du gen, maar Palma fluisterde mij K v £acht natuur_ toe: „Wees met boos op mij, Wal- Portant gespeeld, lijk, dat haar man vanavond met meer thuis zou komen; die had zeker eigenlijk voor zaken buiten de stad moeten wezen of zo. Wel, en mevrouw-lief houdt zich dan bezig met de eerste de beste man, die het toeval bij haar thuisbe- ter. Nogmaals: het was geen ge wone flirt. Ik ben niet gelukkig bij hem. Paul is een goede man, maarik houd niet van hem." (Wordt vervolgd.) BRUSSEL: 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Orgelspel en gram.; 14.00 Amus. muz.; 14.15 Gr.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 15.45 Orkestconc.; 16.00 Koersen; 16.02 Omroeporkest en meisjeskoren; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws en reportage; 19.40 Gram.; 19.50 Pol. caus.; 20.00 Reportage; 21.00 Verzoekprogr.; 22.00 Nws; 22.11 Intern. Radio Universiteit; 22.30 Orgelconc.; 22.55 Nieuws. GRAAUW EN LANGEDAM. Huwelijks-voltr.: Alphons van der Poel, 27 j. jm. (won. te Hon- tenisse) en Maria J. Verschuren, 26 j. jd. Hubertus E. Nicolaas, 24 j. jm. (won. te Hontenisse) en Roza M. L. van Gimst, 21 j. jd. Geboren: Josephus Willy Ma rie, z. van Willy H. de Block en Anchèle C. van Immerseel. Overleden: Rosalia Verschuren, 77 j., wed. van Jacobus Baart.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5