Kantongerecht te Terneuzen Regenpakkei RIBBEN3 dus.gebruiksklaar BEURSOVERZICHT BURGERLIJKE STAND. LOOP DER BEVOLKING ADR1 VAN WUCK Bak Bloedworst Brood worstjes VAN SPRANG 69,75 HOGE RAAD Marktberichten ARBEIDERSWONING W. DINGEMANSE VOETBAL 4 KRANS VOOR STALIN ZAPOTOCKY Chr. Winteilezing FaE. A. ljsebaert RANDELSOMDERNEMM in de grote literfles LODALINE.-_daar.doet u alles mee! tüÜQ§' voor de vaat voor tere weefsels Zwitserse precisie tie. tie en. jat or- het De el- lijk L te m- ;nd net len cht zij het per eu- tjes en •en en- op iooI gef ;ni- Het gde an- riel. eer dat iter >rdt •oor gen G. J. P. de D., landbouwer te Hulst, had op 8 okt. 1.1. met zijn landbouwtractor te St. Jansteen over de Hogeweg zonder licht gereden terwijl er door de mist minder dan 25 meter zicht was. Eis voor het voorlicht 15 of 3 dgn en voor het achterlicht 10 of 2 dgn. Uitspraak ƒ10 en ƒ5, resp. 2 en 1 dgn. Mevr. B.F., te Axel, heeft op 11 okt., terwijl zij naar haar tuin ging over de spoorbaan gelopen zonder dat zij hiervoor een ver gunning had. Mevr. B.F. verklaarde, dat zij in een „spoorhuis" woont en uit dien hoofde een tuin hebben langs de spoorbaan, welke niet anders bereikt kan worden dan langs de spoorbaan. Ook is het niet mogelijk om op de verkeers weg te komen, dan over de spoorbaan. De officier van Justitie, mr Lebret, wilde dit geval nog eens nader onderzoeken en vroeg uit stel van behandeling tot 3 dec. a.s., zodat deze zaak op die da tum behandeld zal worden. P. K., machinist te Ter neuzen, moest zich verantwoorden omdat hij op 16 okt. met de fiets door een straat heeft gereden welke die dag voor rijwielen was ver boden. Eis en uitspraak 3 of 1 dag. C. L, A., landbouwer te Vo gelwaarde, moest verschijnen omidat zijn zaak betreffende de distelverordening op 1 okt. voor nader onderzoek was verdaagd tot heden. A. voerde destijds aan, dat het gewraakte perceel, waar de dis tels niet verwijderd waren, niet bij hem in gebruik was. Op deze zitting werd A. overeenkomstig de eis, vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. De los-werkman J. de B. te Ter- neuzen stond terecht omdat hij op 11 juli in de Nieuwstraat te Terne uzen toen hij in staat van dronkenschap verkeerde en be ledigingen naar het hoofd van de heer Bergman had geslingerd, aldus de kantonrechter. Op een vraag aan de B. waar om hij dit toch deed antwoordde hij: „Als die Rotterdammer niets had gezegd was er niets gebeurd. De officier vond het gedrag van De B. misplaatst en waar schuwde hemi voor een herhaling, want dit worden dure grappen. Eis en uitspraak 40 of 8 dgn. Dezelfde J. de B. moest zich nogmaals verantwoorden. In deze zaak werd hem ten laste gelegd, dat hij op 17 augustus tegen 12 uur 's nachts met een bajonet in de handen, op straat was gekomen. De B. verklaarde, dat hij zulks in dolle drift heeft gedaan omdat zijn buurman Otjjes bij hem op de deur klopte. De in beslag genomen bajonet werd als bewijs getoond en men was hef achter de tafel eens dat het wel een mooie bajonet was maar tevens een zeer gevaarlijk wapem. De officier waarschuwde De B. dat tlij bij voortgaan op deze weg zichzelf in de grootste ellen de zal brengen. E5s en uitspraak 15 of 3 dgn met verbeurd verklaring van de bajonet. I E. de S., vrachtrijder te Sas van Gent en E. M., meelhande laar te Axel waren verbal iseerd omdat zij over de Tragel in Hulst hadden gereden met hun auto, ten* jl deze voor 't verkeer was afgesloten. De S. verklaarde, dat hij de borden niet had gezien en M. wist niet dat hij over die weg had gereden. De gebroeders Rottier, straat makers te St. Jansteen verklaar den, dat zij; de overtreding duide lijk hadden gezien. Eis en uitspraak voor De S. en M. luidde ƒ10 of 2 dgn. E. de S., moest zich ter zitting nogmaals verantwoorden omdat hij op 12 oktober te Philippine had gereden met groot licht, ter wijl hij toen voor een tegenlig ger had moeten dimmen. Eis ƒ25 of 5 dgn. Uitspraak 20 of 4 dgn. C. F. S., te Hontenisse heeft met zijn bromfiets te Nieuw Na men een aanrijding veroorzaakt, daar hij niet goed rechts had ge reden. S. ontkende de te tenLaste leg ging maar de getuigen J. J. Apers en D. F. Burm verklaar den, dat hij scherp links had ge reden. Eis 30 of 6 dgn. Uitspraak ƒ20 of 4 dgn. N. J. M. D. uit Gent had, toen hij op 3 augustus met zijn auto te Westdorpe reed de auto van de heer H. v. d. Velde uit 's-Gra- venhage aangereden. Voor D. trad een gemachtigde op mr Bruin die zeide, dat het twistpunt meer liep over de ci viele vordering van de schade dan over de strafzaak als zoda nig. Eis 35 of 7 dgn. Uitspraak 30 of 6 dgn. G. J. v. d. P. te Terneuzen, moest verschijnen omdat een van zijn chauffeurs enkele keren de toegestane werkuren had over schreden. De heer v. d. P. zeide, dat door het wachten aan fabrieken en boten wel eens moeilijkheden ontstaan, die niet te voorzien zijn. Eis 3 x 15 of 3 x 3 dagen. Uitspraak 3 x ƒ7,50 of 3 x 2 da gen. M. B., fabrieksarbeider te Axel was op 15 september te Axel in dronkenschap aangetroffen, ter wijl hij nog geen jaar geleden voor hetzelfde feit was veroor deeld. De officier eiste 60 boete of 12 dagen hechtenis. Mr. Tichelman, als gemachtig de van B. optredend, vroeg aan dacht voor het feit, dat B. nu eenmaal de naam heeft en dat men dan ook gauwer opgemerkt wordt. Uitspraak conform de eis. houden, maar dat het hiermede dan ook absoluut de laatste zal zijn. De officier eiste 14 dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en als voorwaarde, dat D. zich zal houden aan de richtlijnen van het Zeeuwse consultatiebureau voor alcoholisme. De kantonrechter onderschreef de eis van de officier in zijn uit spraak en gaf D. de ernstige waarschuwing en raad een an der leven te beginnen. G. v. d. B. te Hulst had bij de eontröle geen geldige luisterver- gunnina bij zijn radio-ontvang toestel en werd hiervoor over eenkomstig de eis veroordeeld tot ƒ12,50 boete of 3 dagen. if Twee en zestig muitende poli tiemannen zijn maandag in de Indiase stad Lucknow gearres teerd en 140 ontwapend, nadat zij geweigerd hadden hun eis in te trekken om samen met niet- politieambtenaren een vereni ging te vormen. PUBLIEKE LOTERIJ OF BESLOTEN VERENIGING? Wegens het organiseren van een voetbalpool, uitgaande van de Nationale Karitasvereniging, was de organisator daarvan, ze kere H. voor de kantonrechter te Heerlen gedaagd, doch door die rechter vrijgesproken. De recht bank te Maastricht gaf in hoger beroeo ook een vrijspraak. De of ficier van Justitie, die zelf vrij spraak had gevraagd, doch het oordeel van de Hoge Raad wense lijk achtte, stelde een cassatie middel voor op grond dat het hier geen zuivere vrijspraak zou betreffen. Dit cassatieberoep is gisteren tegengesproken door mr Ph. C. M. van der Ven te 's-Gravenha,- ge. Al heeft deze vereniging 15 tot 20.000 leden, zij blijft een be sloten gezelschap, aldus pleiter. Het lidmaatschap verkrijgt men alleen als men aan allerlei voor waarden voldoet. Verder pleitte hij op juridische gronden, dat het wel degelijk een zuivere vrij spraak betreft, in cassatie onaan tastbaar. De advocaat-generaal, mr Loeff, zal conclusie nemerLop 19 november. Een Chinese delegatie, met Mao Tse Toeng aan het hoofd, heeft dinsdag in het mausoleum te Moskou een krans voor Sta lin neergelegd mét het opschrift: „Aan de grote Marxistisch-Le- ninistische Stalin". Een krans voor Lenin droeg het opschrift: „Aan Lenin, de grote leider en leraar van de proletarische revo lutie". Dit meldt het Russische persbureau Tass. L. W., schipper van de „Ar gus", moest zich verantwoorden omdat hij in het kanaal Gent Terneuzen met te grote snelheid had gevaren en hierdoor schade had veroorzaakt aan het schip „Wuta". L. W. verklaarde dit gedaan te hebben omdat hij dacht daardoor een aanvaring te kunnen voor komen. Ei9 en uitspraak 35 of 7 da gen. Hieron verscheen in de be klaagdenbank de 71-jarige K. M. D., veehandelaar te Hoek. Op 29 juni was hij te Axel wegens dronkenschap gearresteerd. De kantonrechter somde en kele data op waarop tegen D. voor dronkenschap verbaal is op gemaakt. U laat dit maar niet en waar moet dit tenslote naar toe, aldus de kantonrechter. D. gaf op alle vragen een be vestigend antwoord. De officier zeide, dat D. de laatste kaart in handen mag MARKT FLINK IN HERSTEL. De internationale waarden vertoonden dinsdag een flink herstel onder leiding van aan delen Koninklijke Olie. Het ge hele verlies van maandag werd weliswaar niet ingehaald, doch dit werd grotendeels toegeschre ven door gebrek aan affaire. New York bleef dinsdag geslo ten wegens „election day", en aangezien president Eisenhower dinsdag reeds, in plaats van vrijdag a.s„ zijn kabinet bijeen riep, wil men in Europa even wachten met het aangaan van nieuwe posities, om te kijken wat de resultaten van de bijeen komst zullen zijn. De Newyorkse beurs heeft zich maandag door de Spoetnik 2 bij lange, na niet zo in de war laten brengen als men in Euro pa over het algemeen verwacht had. In een overigens wel iets lagere markt aldaar maakten aandelen Koninklijke Olie een gunstige uitzondering en sloten zelfs dollar hoger hetgeen neerkomt op een prijs van circa 164,50 Amsterdam. Dinsdag middag werden op het Damrak slechts geringe zaken gedaan in het oliefonds en de koers trok aan van 163.40 tot 163.80 te gen slotkoers maandag 158.60. Toch bleven de aandelen nog iets onder pariteit New York. Unilevers liepen op van 330 tot 33U/2 waardoor het verlies van maandag van 10 punten tot 2Va punt werd teruggebracht. Phi lips konden geleidelijk aantrek ken van 232Va tot 235 waardoor circa 5 punten winst kon wor den geboekt. A.K.U.'s vielen iets tegen en waren prijshoudend. HOEK. Huwelijks-aangiften: 31 okt. Johannes Harms (van Terneu zen), 25 j., jm. en Cornelia Jan na Vergouwe, 19 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen: 17 okt. Pieter Lodewijk Kwant (van Koog aan de Zaan), 27 j., jm. en Janneke Maria Orlebeke, 24 j. jd. Geboorten: 12 okt. Martinus, z. van Leendert Dieleman en Suzanna A. Verpoorte. 17 okt. Cornelis Christiaan, z. van Chris- tiaan Klaassen en Cornelia van de Velde. Overlijden: 4 okt. Pieter Leijs, 71 j., echtg. van Christina Stnal- legang. 25 okt. Anna' van der Welle, 74 j., echtg. van Dirk W. F. Kaijser. Maria van Doeselaar, 71 j., echtg. van Adriaan de Bruijne. VOGELWAARDE Gehuwd: Alouisius Pharaildus Luijcks, 45 j., en Frieda Anna Charlotte Glaubrecht, 40 j.9 okt. Oscar August David, 28 j., wonende te Terneuzen en Maria Mathilda Heijens, 29 j.; 10 oikt. Richard Anthonius Mattens, 28 j., en Louisa van Damme, 25 j.; 23 okt. Theodorus Petrus Crom- been, 31 j., en Angela Maria Her mans, 35 j. Geboren. 2 okt. Annelies Marie, d. van Leon de Waal en Elisa Maria Vink; 3 okt. Joseph Petrus Augusta, z. van Franciscus Pe trus Aerts en Augusta Maria de T, T .lfiDC u us «.ei is en «ugusw iviauia. uc K.L.M. een paar dubbeltjes ho- CocR (geb te Hontenisse)Lilian ger. Scheepvaart ongeanimeerd en begin beurs eerder een tikje luier om tegen het sluiten van de markt vrijwel onveranderd te noteren bij maandag. Staats fondsen konden verbete ren in een overigens kalme markt. Woningbouwlening was goed prijshoudend. De markt in de Indonesische sector droeg een verdeeld karakter. Amster dam Rubbers en H.V.A.'s iets hoger waartegenover Verenigde Deli iets lager waren. Aandelen Nationale Handelsbank, die maandag reeds vijf punten ver loren, werden dinsdag wederom 2 punten lager vernomen. Billi- ton 2 vijf punten lager op 195 als adviesprijs. Een en ander in verband met de voortdurende campagne in Indonesië. Prolongatie 5 procent. BEURSINDICES 1/11 4/11 5/11 Int. concerns 258,16 250,13 257.15 Industrie 131.61 131.03 131.29 Scheepvaart 128.21 126.54 126.54 Banken 107.71 108.19 108.35 Ind. fondsen 76.56 74.90 74.16 Algemeen 181.75 177.52 180.80 President Antonin Zapotocky van Tsjecho-Slowakije is maan dag plotseling ernstig ziek ge worden, aldus meldt het staats- sanatorium te Praag. De toestand van de 72-jarige president, die in het sanatorium is opgenomen, was maandag avond volgens een medisch bul letin „bevredigend". Er werden geen nadere bijzonderheden be kendgemaakt i j-od-.rgjjd Louisa Catharina, d. van Aloui sius Josephus de Waal en Maria Christina Philomena de Booij (geb. te Hontenisse)11 okt. Oranda Maria Cornelia, d. van Johannes Franciscus Rijk en Ser- maine Johanna Weesepoel; 17 okt. Annette Agatha Maria, d. van Alphonsus van Trappen en Julrna de Kerf; 21 okt. Anna Maria Alberta, d. van Petrus Jo hannes Franciscus Remorie en Regina Maria van den Bosch; 26 Okt. Herman Richard Maria Con- stantinus, z. van Richard Ver- eecken en Ria Bertha Alphonsi- na Verbist; 30 okt. Jozef Emile, z. van Jozef Emile de Silva en Pieternella Cornelia Bakker (geb. te Terneuzen). Overleden: 16 okt. Mattheus van Stevendaal, 87 j., echtgenoot van Paulina de Roos; 22 okt. Alphonsus de Smet, 75 j., over leden te Hulst. VOGELWAARDE Vertrokken: L. C. van Vooren, naar Terneuzen; M. M. David Heijens, naar Terneuzen; G. F. van der Veeken, naar Vught; wed. J. M. Peijvan Angeren en gezin, naar Terneuzen; A. Heijens en gezin, naar Hontenisse; J. P. J. Vermast, naar Hontenisse; V. M. M. Kox, naar Veghel; A. R. de Bruijn, naar Terneuzen; M. L. van Deursen, naar Kruinin gen; C. E. Strooband, naar Zeist. Gevestigd: P. M. Gelderland, van Terneuzen; F. M. A. Mattens, van Terneuzen; A. p. Heijens, van Sas van Gent; N. A. Wester- bekede Kraker, van Zaamslag. •k In Basoetoland zijn veertien negers ter dood veroordeeld voor „magische" moord op een inlan der, (Jie zij verdronken na van ztjn bloed en wenkbrauwen een tovermiddel gemaakt te hebben. if Een verarmde 82-jarige Ita liaanse gravin, die in Oostenrijk woont, heeft volgens de Deense pers haar erfelijke titel aange boden aan een Deense burger die haar voor de rest van haar leven financiëel wil steunen. Zij kan de titel krachtens de Italiaanse wet niet aan een Italiaan over dragen, maar wel aan een bui tenlander. Oost-Duitsland heeft twee postzegels (van 10 en 20 pfen nig) uitgegeven ter gelegenheid van de veertigste verjaardag van de Russische oktoberrevolu tie. De Oostduitse PTT heeft ook een speciale postzegel uitgegeven ter gelegenheid van het afschie ten van de eerste Russische kunstmaan. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag 2650 stuks vee aangevoerd, n.l. 300 vette koeien en ossen, 996 stuks gebruiksvee, 120 vette kalveren, 257 graskal veren, 515 nuchtere kalveren, 86 varkens, 54 biggen, 59 paarden, 12 veulens, 220 schapen of lam meren, 31 bokken of geiten. Prijzen per kg: Vette koeien 2,50 tot 3,vette kalveren ƒ2,20 tot ƒ2,90; slachtpaarden 2,— tot 2.20. Prijzen per stuk: Graskalveren 250 tot 425nuchtere kalve ren 45 tot 68biggen 25 tot ƒ40; schapen 80 tot 105; lam meren 75 tot 95; kalf- en melkkoeien 800 tot 1175; vare koeien 600 tot 850; vaarzen 550 tot 860; pinken 350 tot 560. Overzicht. Vette koeien: aan voer iets korter, handel kalm en prijzen als maandag. Vette kal veren: aanvoer kleiner, vlotte handel met iets hogere prijzen. Graskalverenaanvoer aanmer kelijk korter, redelijke handel en ruim prijshoudend. Nuchtere kal veren: iets meer aanvoer, handel kalm en vooral niet lager in prijs. Biggen: aanvoer korter, handel traag en prijzen onveranderd. Slachtpaardenaanvoer matig, handel lui, prijzen als vorige week. Schapen en lammeren: aanvoer kleiner, handel flauw en ni^t geheel pnjsnouaenu. tart en melkkoeien: aanvoer even minder, handel tamelijk met con stante prijzen. Vare koeien: aan voer matig, handel redelijk, ruim prijshoudend. Vaarzen .en pinken: aanvoer korter, handel iets beter en wat stijver in prijs. Voor de vele bewijzen van medeleven en deelneming, ontvangen bij het overlij den van onze geliefde Zus ter, Behuwdzuster en Tante AG III AN A ELISABETH KIEL, betuigen wij onze oprechte dank. Mede namens de Familie, Wed. M. J. de BACK-KIEL Terneuzen, november '57. Tholensstraat 33. op VRIJDAG 15 NOVEM BER om 7.30 uur, in de Herv. Kerk te Terneuzen. Spreker: Dr. L. A. F. LE MAT te Zeist. Onderwerp: „Het Boek Prediker." TE KOOP staande in de Vogelschor- polder P 170. Te bevragen bij: K. HAMELINK, Vogel- schorpolder P 170, Sluiskil. GEEN GRIJS HAAK. Crème Marchal is zeer ge makkelijk zelf aan te bren gen. DROGISTERIJ Axelsestraat 3 en 91 Terneuzen, Tel. 2237 - 3134 MODE-COIFFURES Z UIDL ANDSTRA AT 7» Telefoon 2502 14 AMATEURS UIT ZUIDELIJKE DISTRICTEN GESELECTEERD. Voor de gedecentraliseerde training voor de Zuidelijke kan didaten voor het Nederlands amateurselftal zijn tot dusverre 14 spelers geselecteerd. Zij zul len met ingang van donderdag 7 november a.s. wekelijks bij eenkomen op het terrein van R.B.C. te Roosendaal. De oefe ningen worden geleid door Karei Kaufman. De geselecteerde spelers zijn: Baart, H. de Nooyer, Stroo, De Waal (allen Vlissingen), Vogel (Middelburg), Sacharias, Veen- hof, Wenneker (allen Alliance), doelman C. de Rijk, spil C. de Rijk, Van Gans (allen M.O.C '17) Geenen Valkenswaarden Driessen (Roermond). Verse Volgens Belgisch recept 25 cent per 100 gram in 8 minuten klaar. 40 cent per stuk Vlooswijkstraat 57 Terneuzen (Broek en Jas) reeds vanaf 19,99 Westkolkstraat 40» TERNEUZEN Lodaline is toch wel een fantastisch wasmiddel; U kunt er practisch alles mee schoonmaken -tvlug en gemakkelijk. Uw nylon blousje, kinderkleren, kousen/ stoffering, vloer bedekking, houtwerk, tegels, sanitair en natuurlijk de vaat. Met een weinig Lodaline krijgt U prachtig schuimend sop. Niets te mengen of te roeren. En U betaalt alleen de inhoud -.want het statiegeld van de fles krijgt U terug. - een scheutje in het afwaswater en Uw vaat is al bijna gedaan. Afdrogen overbodig. MUM' - zoals wol, zijde en nylon - is Lodaline het veilige wasmiddel. Het goed komt als nieuw uit het sop te voorschijn. GRATIS voor de kinderen. In elke fles Lodaline en in elke fles Loda-bleek- water bevinden zich twee schakels, waarvan uw kinderen allerlei leuke s dingen kunnen maken.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3