De Deltawet TWEE GELUKKIGEN DELEN f 9.000,- mm OM POSTZEGEL mm s Binnenlands nieuws 1 1 Inzenden 1 1 agenda jbas'£è>t(£ 35 Z&reefët FRÏJZEMPGT n 8 M i- 1 1 :X_ Voorwa 3 4 6 8 W r së e ei ZEEPOST „Indonesia Raya" mag weer verschijnen CHAUFFEUR GEDOOD BIJ ONGEVAL Oplossing opgave 14 ruim f 12.001),- P.P. 15 Totaal 3 Totaal 2 Totaal 3 Totaal 6 Totaal 1 Totaal 6 Totaal 3 Totaal 1 Totaal 4 Totaal 5 AANVAL OP COMMUNISTISCHE BASIS IN BIRMA TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer heeft don derdagmiddag de algemene be raadslaging over het ontwerp- Deltawet hervat. De minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Algera, zet zijn woensdagmiddag aangevan gen rede ter beantwoording van de door 17 sprekers gehouden redevoeringen voort. Hij vangt aan met enkele algemene opmer kingen. Een duidelijk onder scheid moet worden gemaakt tus sen wat wel en wat niet in de wet staat. Het ontwerp heeft een beperkt karakter. De schriftelijke voorbereiding is buiten deze grenzen getreden. Vele opmer kingen betroffen de gevolgen van de wet en zo waren ze prema tuur. De sprekers hebben allerlei uit latingen en toezeggingen ge vraagd. Daarin zal hij zich moe ten beperken en zo sluit dat aan bij het losbladig documentatie boekje, dat het provinciaal be stuur van Zeeland heeft uitge geven. Spr. merkt op, dat de veilig heid de eerste urgentie is; de ge volgen worden, later ónder het oog gezien. De gedachten alles tegelijk te regelen wijst de rege ring af. Vele zaken behoeven nog een grondig onderzoek. De regering is verheugd, dat het Deltaplan in de Kamer alge mene waardering heeft gevon den. Spr. zegt op het standpunt te staan, dat het plan in de voorge nomen tijd tot verwezenlijking moet komen. Ten aanzien van bepaalde vraagstukken zal samenwerking met België nodig zijn. O.m. deelt spr. mede. dat inpoldering van het Land 'van Saeftinge voor Antwerpen een verhoging van stormvloedstanden in de orde van grootte van 5 centimeter zou meebrengen. Volgens Belgische berekeningen zou dat 5 a 10 cen timeter zijn. De afsluiting van de Ooster- schelde met een geperforeerde dam is bepleit met de opmerking, dat de schelpdiercultuur zou kun nen worden behouden. De minis ter verklaart, dat daaromtrent niets nieuws is te zeggen na wat schriftelijk is meegedeeld. Er zijn geen nieuwe lichtpunten die aanleiding zouden kunnen geven voor een ander standpunt. De afsluiting van het Veere- gat besprekende, zegt spr., dat het probleem niet is los te ma ken van de sanering der kleine visserij. Met betrekking tot het pleidooi van de heer Van der Peijl, die een sluis ter waarde van 7 miljoen verde digde, zegt de minister, dat een zodanige sluis te klein zou zijn. Bovendien zijn er technische bezwaren tegen een verschuiving van het tracee van de dam. Spr. veklaart niets te gevoelen voor een voorhaven en sluis in de dam voor het Veeregat. Z.i. kunnen de belangen der betrokkenen beter worden gediend door een maatregel als algemene sanering van de kleine visserij. Ten aanzien van de opmerkin gen over het Land van Saeftinge aegt spr. te hopen, dat België zal afzien van zijn aanvankelijke be zwaren tegen bedijking en dat spoedig zal kunnen worden over gegaan tot inpoldering. O.m. geeft de minister te ken nen, dat het niet mogelijk is de dijken in het algemeen met een willekeurige maat te verhogen. De verbindingen over de Wes- terschelde en andere behoren niet be- bij financiële steun nodig is zal daaromtrent nader beslist moe ten worden. Geval tot geval zal z.i. moeten worden bezien. De minister geeft o.m. te ken nen, dat er bepaald geen sprake zal zijn van afsluiting van de Rot- terdamsche Waterweg. Vervolgens komt hij te spre ken over de opmerkingen welke gemaakt zijn over het overleg. Hij herinnert eraan, dat in de memorie van antwoord uitvoerig is aangegeven hoe in het begin stadium het overleg met velerlei instanties wordt gevoerd. Het verheugt hem, dat men de raad van de waterstaat wil behouden en dat de Kamer een Deltaraad niet wenst. De minister verklaart bereid te zijn de Kamer zo ruim moge lijke informaties te verstrekken, welke in discussie gebracht kun nen worden. Hij stelt zich voor de Kamerleden een driemaande lijks verslag der Deltawerken te verstrekken. Met betrekking tot de bijdra- genwetten zegt de minister, dat bij de algemene bijdragenregeling gestreefd wordt naar het vast stellen Vein objectieve normen Hij constateert, dat de Kamer be zwaar heeft gemaakt tegen de gedachte om te komen tot een verdeling van 6040 voor de kosten. Hij stelt vast, dat de water schappen verantwoordelijk zijn en blijven voor de waterkeringen De verbetering der zwakke plek ken is thans zover gevorderd, dat het geen zin heeft een afzon derlijke regeling te maken. De minister verklaart nog dat bij de uitvoering der werken mo rele steun van ons volk niet kan worden gemist; Hij uit de bede, dat God dit werk moge stellen tot zegen van ons land en ons volk. Minister Algera heeft ruim 2V2 uur gesproken. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer Mans holt, bespreekt een aantal opmerkingen welke met betrekking tot de visserij zijn gemaakt. Er zullen voordelen zijn voor d£ landbouw, maar do grote verliespost is voor de vis serij. Het is echter moeilijk te zien wat de gevolgen voor de vis- zullen zijn. Ge- UZZELT U MEE? Op deze pagina staan tien zinnen afgedrukt, waaruit één of meer woorden zijn weggelaten. dan nog eens alle totalen sa men te tellen en het gevonden eindtotaal te schrijven in de cirkel onderaan. Het ingevulde diagram knipt U uit en plakt dit op de blanco zijde van een briefkaart. Aan de andere kant adresseert U als volgtPP- Pos'bus 35, Utrecht. Naam en volledig adres van IX1V.V.X II O- J.1CXCALXI C1J v Aan U de taak te bepalen wel- Is in zin A b.v. elk van de drie afzender ln biokletters invullen ke van de daarbij vermelde (genummerde) woorden in de ze zinnen thuishoren. Het kan zijn, dat alle drie gegeven mo gelijkheden juist zijn, maar ook, dat er twee, slechts één of geen enkele van deze ingevuld kan of mag worden. antwoorden mogelijk, dan kruist U 1, 2 en 3 door en vult daarachter in6. Passen in vraag B slechts twee omschrij vingen, dan zet U twee kruisjes en telt die twee cijfers op. Is bij de en rechtsboven 25 cent vcor elke ingevulde kolom aan extra post zegels plakken, plus het nieuwe porto van 8 cent ET zendt de brief- kaart niet in en veloppe maar open in. kele vraag voor tweeërlei uitleg vatbaar is. Indien er geen goede inzending binnenkomt, blijft de gehele pot maximaal 2 maal over slaan tot de volgende Prijzenpot- puzzel. Wordt ook de derde puzzel niet juist opgelost, dan wordt 50°/o van de pot uitgekeerd aan de in- zenöer(s) met het minste aantal fouten. De andere helft wordt ge voegd bij de inleggelden van de volgende opgave. BRIEFKAART V7 Wintia*? Cj e£cCSo-tqei v vltknlppim Jtno» «CippBÜlj» C slechts één mogelijkheid, Gebruik alleen dan streept U dat nummer aan De tien zinnen zijn aangeduid en herhaalt dit als totaal voor geis, radiozegels, met de latters A t.m. K. Als U C. En treft U hét bij D, dat plaksels ^en dgh nu de antwoorden van een zin geen enkel van de gegeven ge- p03terijen niet ver weet, neemt U het diagram en vallen van toepassing kan zijn, goed. n!,en kruist achter de overeenkom- dan kruist U niets aan en r;_efen aiter'Mk stige letter in de eerste ko- schrijft U als totaal bij D een ti;ns<!ag 5 november lom telkenmale de num mertjes door van de goede om schrijvingen behorend bij die zin. Als dé gehele kolom op de ze wijze is afgewerkt, hebt !J niets anders meer te doen, dan de aangekruiste cijfers op te tellen, regel voor regel de to talen te vermelden per zin en 0. Het diagram biedt u vier ko lommen, zodat vier gezinsle den (b.v. vader, moeder, zoon en dochter) ieder een oplos sing kunnen inzenden op de zelfde briefkaart. Ieder legt 25 cent in, zodat per ingevul de kolom 25 cent extra port geplakt' moet worden. a.s. 12 uur ".ra. in ons bezit zijn. Later ontvangen briefkaarten wor sen onherroepe lijk terzijde ?r- !erd. Bij dez" puzzel is maar één frrde oplossing moè-hjk, omdat geen en- rnuis OE juiste V L NUMMEJiS AAN s 1 1 2 5 1 2 5 1 2 3 1 2 3 112 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 TOTALEN NUMMMtS AAN TOTALEN 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 1 3 1 2 3~j 1 2 3 1 2 3 1 1 2 3 i 1 2 3 1 KSVIS DE KASJE NUtA-tfEfiS aan OUnaI «liimlp... I-B,, da atlppWIïl» TOTALEN kjujs OE JUISTE NUMMERS AAN 1 2 3 1 2 3 1 2 1 2 3 1 1 1 2 3 1 2 1 2 3 1 2 3 1 2 3 i 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 f 1 2 3 alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar een prijs, elk meedingend gezinslid i. 25 cents inleggeld ver schuldigd; het volledig uitgeknipte diagram moet op een briefkaart worden ge plakt; onduidelijke veranderin gen of invulling maken een inzending ongeldig; oplossingen, die na a.s. dinsdag 12 uur v.m. in ons bezit komen, dingen niet meer mee; briefkaarten, waarop niet het verschuldigde porto (S cent) en het extra porto van 25 cent per ingevulde kolom is geplakt, zijn on geldig; briefkaarten, die event niet door P.T.T. zijn af gestempeld, zijn ongeldig; wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken, beschadiging of vertraging der kaarten; over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bctaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie, deze is bindend: door inzending verklaart men zich akkoord met de ze voorwaarden. tot het Deltaplan, maar ze horen wel tot de mogelijkheden, den n „ei3i die het Deltaplan schept. Wanneer bepaalde wegen niet voorkomen on het Deltaplan is er voor de regering geen aan leiding ze te brengen op het rijkswegenplan. Overwogen zal worden of bepaalde wegen voor de Noord-Zuid verbinding over Jeidammen gebracht kunnen worden. Een vaste verbinding met Zeeuws-Vlaanderen is tech nisch zeer moeilijk. Bij de hui dige belasting van de rijkswater staat is het niet mogelijk deze dien-sl met de bestudering van mogelijkheden ten deze te belas ten. Ten aanzien van recreatie mogelijkheden is z.i. een belang rijke taak voor het provinciaal bestuur weggelegd. Het bestuur van Zeeland heeft dat tot spre ters genoegen begrepen Wat de maatschappelijke as pecten aangaat zegt spr. dat. het leiding geven aan bepaalde acti viteiten vooral door provinciale besturen en kerkelijke instanties nodig zal maken. Wanneer daar serij precies - streefd moet zoveel mogelijk naar behoud der visserij. Nage- gaan moet worden waarheen ze eventueel kan worden verplaatst. En dan komt de kwestie van schadevergoeding. Wat de oesterteelt aangaat zegt hij, dat deze het meest ty pisch voor dit gebied is. Ze is ook aan de plaats gebonden. Ver dwijnen der cultuur zou betreu renswaardig zijn. Het zou ver schraling betekenen. Nagegaan moet worden wat redelijkerwijs voor behoud kan worden gedaan. Het niet-afsluiten der Ooster- schelde komt niet in aanmerking voor het behoud der teelt. De regering heeft wetenschap pelijk doen nagaan welke eisen de oester stelt. Nu moet het re sultaat van dit onderzoek in de praktijk worden nagegaan. Het oog is daarbij gevallen op een proefneming in het Veeregat. In- richting van een proef bassin, de nodige werken en 8 proefjaren zullen f 10 miljoen kosten. De regering heeft besloten tot het doen nemen van deze proeven in het Veeregat. Bij de mosselkwekerij komt men voor speciale problemen te staan. Nagegaan moet worden hoe de bewerking moet geschie den. De verwatering der mosse len zal eveneens in het proefbas- sin in het Veeregat worden on- No- Is een mooie grap riep het raeis- 'je, te:,*ji 7= zich üe tranen van ï'it de occa wreef. 1. woede; 2. het lachen; 3. verunet. Hij was ernstig gewond. In het zie kenhuis constateerde men echter, dat alles l^ bhjkbaar; 2. schijnbaar; ,3. ogenschijnlijk. „Ik koop altijd sigaretten. Die ver pakking heeft het voordeel, dat oe sigaretten niet leeglopen en langer vers blijven zei de roker. 2. pakjes; 3. blikjes. moeten bla den w „ïlv zc' mi)13 vriend, toen wij ons aan de waterkant in het zonnetje lagen te koesteren. 1. open; 2. opgehaald; 3. dicht. E. Toen mijn vriend het voornemen had die dure auto aan tc schaffen, informeerde hu eers. naar van de wagen. 1. de maximum snelheid; 2. het benzinever bruik; 3. de accessoires. ROFICIAT, puzzelaars, twee winnaars delen deze week F. Dc vertegenwoordigers van het ras hebben over het algemeen een lange gestalte of grijze ogen. 2. noordse B- C. D. en blauw 1. noor „Zoals n ziet heeft deze sfinx eer zei de gi;i 1. mar.nèl; noordelijke. 2. vrouwekop; 3. valkokop. II. vrceg 1. doosjes; „De schipper zal op zijn hoorn zen, want de brug is K. 3ie je die draak daar neer I Groei aan zijn vrouw. 1. steap; 2. varen; 3. vliegen. Omdat dc groothandelaar niet de indruk wil de vestigen, dat hij krenterig zou zun, gaf hij zijn veeleisende klant een extra korting. 1. cent; 2. dubbeltje; 3. tientje. „Eigenlijk verdient hij het niet", zei de ver standige vader daags voor Jantjes twaaltae verjaardag tegen moeder, „ir liem behalve eenI maar geven". 1. brommer; 2. fiets; 3. autoped. laten we ook de trein Ten aanzien van de garnalen visserij zegt de minister ten slotte dat deze een Belgisch Nederlands vraagstuk betreft. Tegen half vijf wordt de ver gadering gesloten. Dinsdag zal worden gerepliceerd. DODELIJK ONGEVAL Donderdagmiddag is in de Staalstraat te Vught de 21-jarige A. Verschuren uit Vlijmen met zijn bromfiets gevallen en onder een passerende vrachtauto ge komen. Hij liep een ernstige hoofdwond op, tengevolge waar van hij ter, plaatse is overleden. KAMERMEISJE IN DEN HAAG AANGEHOUDEN. De politie heeft het 24-jarige kamermeisje D. J. R, werkzaam in een hotel in de binnenstad aangehouden. Het kamermeisje heeft ten nadele van een gast 200 gestolen. Zij heeft bekend reeds eerder 20 dollarbiljetten te hebben weggenomen. Ook be kende zij in een vorig hotel, waar zij werkzaam was, een aantal sieraden te hebben gestolen. NA AANRIJDING OVERLEDEN. Op het kruispunt Mariastraat Nieuwstraat in Apeldoorn, is woensdag de 68-jarige weduwe Meerhof uit Apeldoorn, doordat zij verzuimde vooorrang te ver lenen, door een auto gegrepen bestuurd door de heer F. V. uit Laren. Mevrouw M. werd tégen de straat geslingerd en vrij ern stig gewond. Zij wer doverge- bracht naar het Juliana-zieken- huis. waar zij in de loop van de nacht is overleden. VRIJDAG 1 NOVEMBER. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Gaby". AXEL: Het Centrum, 3.45 en 8 uur: „De Zigeunerbaron". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2.30, 5 en 8 uur: „Haar eerste liefde". ZATERDAG 2 NOVEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Gaby". Concertgebouw, 8 uur: „De zoon van Anna". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Santiago". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Van het moe derschap verstoken". Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentiniëm.s. „Argentina Star", 5 november. s.s. „Andes", 9 november. Australiës.s. „Strathmore" november. Brazilië: m.s. „Argentina Star", 5 november. s.s. „Andes",. 9 november. Canada: s.s. „Empress of Fran ce", 7 november, m.s. „Prins Alexander", 9 no vember. Chili: Via New York, 7 novem- ber. Ned. Antillens.s. „Breda'6 november. Nieuw-ZeelandVia Engeland, 2 en 9 november. Surinamem.s. „Willemstad", 6 november. Brist Oost-Afrika: Via Frank rijk, 9 november. Inlichtingen betreffende ver zendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. Het verschijningsverbod voor het onafhankelijke dagblad „In donesia Raya", dat de vorige week door de plaatselijk militair commandant van Djakarta werd opgelegd, is maandag weer ingetrokken. INBRAKEN IN DEN HAAG De afgelopen dagen is op drie plaatsen in Den Haag ingebro ken. Uit een perceel aan de Doomiksestraat werden gouden en platinasieraden weggenomen ter waarde van 8000. Uit een villa aan de Parkweg roofden de dieven gouden sie raden en juwelen ten bedrage van 3500 en uit een kantoor aan de Wassenaarseweg verdween 500 door het openscheuren van een brandkast. INKLIMMER AANGEHOUDEN Een 19-jarige leerling-kelner door de Rotterdamse politie we gens zijn baardje gerangschikt onder rock 'n roll-jeugd, is in de nacht van dinsdag op woensdag j.l. op straat gearresteerd. Men verdacht de jongeman van een aantal inklimmingen in café's en winkels. Op het bureau zou hij echter op een hautaine manier en met geaffecteerde stem gesproken hebben van „een afgrijselijk misverstand". Een bezoek bij hem thuis leverde enige van inbraak afkomstige goederen op, en nadat de recher cheurs nog enkele bewijzen ge vonden hadden, bekende de jon gen 14 inbraken, o.m. een op 18 oktober j.l. in een juwelierszaak aan de Pannekoekstraat, waarbij voor een waarde van zevendui zend gulden gestolen werd. Zijn ouders bleken niet in het minst vermoed te hebben dat hun zoon dit pad bewandelde, zij dachten dat hij nog steeds als leerling kelner werkte, wat slechts een blauwe maandag het geval is ge- W6GSt Het onderzoek van de recherche wordt nog voortgezet. DE WRAAK VAN EEN BEROOFSTER. Woensdagmiddag is de 23-ja- rige zeeman A. S. naar het Rot terdamse hoofdbureau van poli tie gebracht, omdat hij ervan ver dacht werdt een buitenman in de nacht van dinsdag op woensdag .1. in een café in de binnenstad beroofd te hebben van diens por tefeuille met ƒ500. Bij het on derzoek bleek, dat ook de 25-ja- rige werkster C. van der S. daar bij in het spel geweest zou zijn. Zij was in het café bij de buiten man gaan zitten toen deze aan het tracteren was geslagen en zou af en toe een greep in zijn portefeuille hebben gedaan. De zeeman had dit gezien en zou tenslotte de portefeuille met.res terend geld meegenomen hebben Gebelgd over deze handelwijze heeft de werkster vervolgens een verhaal „gespeeld" samen met een „helderziende" heer, om de zeeman aan te brengen. Met deze „helderziende" is zij naar het politiebureau gegaan om te vertellen dat ze iets van een be roving wist. De „ziener" zou in lichtingen kunnen verschaffen over de dader. Op het bureau vond men het een twijfelachtig verhaal maar men nam alles op, en de volgen de morgen kwam een en ander in een ander licht te staan toen de buitenman aangifte deed van de beroving. een prachtige pot van n.l. f 9.075,72. Het speurwerk van onze jury is niet vergeefs ge- weest, want uit de stapels brief- kaarten kwamen twee oplossin- gen, waarbij een winnende kolom werd aangetroffen. Deze kolom- men bleken te zijn ingevuld door: mr M. SCHRIJVER, Mgr Nolensplein 4, Venlo, en J. A. M. SMULDERS, Kwaadeindstraat 48, Tilburg die nu ieder 4.537,86 uitgeteld krijgen Voor de deelnemers aan de nieuwe opgave is er goede kans een zelfde bedrag te winnen, want volgende week hopen wij ook flink in de prijzenpot te kun- nen tasten. Er is om te beginnen al een basisbedrag van 9.075,72 in kas, waarbij de netto op- -fc brengst komt van alle inleggel- -y den van dez week. Vermoedelijk kan dan nog meer dan thans, na- melijk aan de winnaar (s) worden uitge- keerd. Deze kans moogt u zich niet laten ontglippen. Schakel al uw familieleden in endenk om het nieuwe porto voor uw briefkaarten: 8 cent. Bij Gennep is in de nacht van woensdag op donderdag de uit Venlo afkomstige ongehuwde 25- jarige chauffeur P. Schellevis om het leven gekomen bij het ver richten van een reparatie aan de vrachtwagen, waarmee hij onder weg was van Nijmegen naar Venlo. De auto had een lekke band ge kregen en was door S. langs de weg geplaatst. Toen hij de wagen had opgecrickt en het reserve wiel wilde opleggen, sloeg de crick uit balans, de wagen zakte omlaag en raakte de chauffeur, die daarbij op slag gedood werd. DODELIJK VERKEERSONGE LUK IN HAARLEMMERMEER. De 25-jarige stucadoor P. J. Schippers uit Santpoort is woensdagavond het slachtoffer geworden van een verkeerson geluk op de Schipholweg nabij Zwanenburg in de Haarlemmer-1 meer. Met een 40-jarige collega uit Haarlem reed hij daar per auto in de richting van zijn woonplaats. Deze collega, die de wagen bestuurde, wilde juist een auto bus passeren toen deze voor een tegenligger remde en naar links ging uitwijken. De bestuurder van de personenauto kon daar klaarblijkelijk niet snel genoeg op reageren, raakte enige bo men langs de kant van de weg en botste tenslotte tegen één daarvan. De beide inzittenden werden daarenbij uit de wagen geslingerd. De genoemde heer Schippers overleed ter plaatse. De bestuurder liep een arm breuk en enige kwetsuren op. DUITSERS STROOPTEN MAGAZIJNEN AF. De Haagse politie heeft de 56- jarige koopman E. B. uit Keu len aangehouden alsmede zijn 20-jarige vriendin, M. B., even eens uit Keulen en boekhoud ster van beroep. Zij werden op heterdaad betrapt bij diefstal van een actetas en speelgoed uit één van de grote magazijnen uit de binnenstad. De koopman en de boekhoudster verklaarden hier met vakantie te zijn. Zij waren met een reisgezelschap in een autobus naar Nederland gekomen, maar hadden de bus gemist. De politie geloofde geen woord van het verhaal en ging op on derzoek uit. Zij bevond dat de koopman in de stad ergens zijn auto had gestald, die niet minder dan voor ƒ8500,aan gestolen goederen bleek te be vatten, zoals een radio, 'n auto radio, vier bontjassen, waarvan twee ter waarde van 1500, 20 30 paar handschoenen enz. Al deze goederen waren gesto len uit grote magazijnen in Am sterdam, Rotterdam en 's-Gra- venhage. De diefstallen werden in hoofdzaak door de tnan ge pleegd. A De spin, de mier en de bij zijn zowel vlij tige (1) als nuttige (2) dieren. Zij zijn alle zeer actief, ook de spin, want met onver droten ijver werkt zij aan haar web en ze zijn eveneens nuttig, de spin en de mier vangen veel schadelijk insecten en de bij brengt de stuifmeel over en levert ons honing. B „Dat schilderij deugt niet", zei de boer, „want de knecht zit er aan dete mel ken". Elke hoer (en knecht) gaat aan de rechterkant van de koe zitten, om het beest te melken. Uiteraard kan het voorkomen, dat melken aan de waterkant plaatsvindt. Linker kant (2) moest dus worden aange kruist. C Hoe vreemd het ook mag klinken, toch be hoort de tot de zangvogels. Zowel de kraai (1) in het algemeen als de ka (2) of kauw, de kleinste inlandse kraai, beho ren tot de zangvogels, maar een kouw is een kooi, en mocht niet worden meegeteld. D. Rita hield erg van biezondere dingen en het kan zijn, dat Rita blij was de hand van een neger te kunnen drukken (1). Maar n negerhand is ook een biezonder soort cac tus, geliefd voor verzamelingen en die zal Rita graag willen bemachtigen (2) of be wonderen (3). E. „Als u een slangetje (1) ziet, moet u goed opletten welke dag het is", zei de vrien delijke jongedame tegen de al wat oudere vrouw. Zij doelde hierbij' op 't spoorboekje waar zoals men weet een slangetje voor de vertrektijden aangeeft, dat die trein niet elke d'ag loopt. F Zowel haansmijten (1), haankappen (2) als haanslaan (3) waren in de goede oude tijd barbaarse volksvermaken. Dus hier „Wij kunnen dus vaststellen, dat de meeste mensen te weinig (3) te eten hebben" merkte de medicus op. Het is algemeen be kend, dat tweederde van de wereldbevol king honger lijdt, dus is te weinig alleen juist. De Hongaarse regering en communistische partij hebben woensdag een massabetoging van 250.000 arbeiders georganiseerd op het plein voor het gebouw van het partijbureau in Boedapest, ter herdenking van de kamera den die vorig jaar bij de aanval van „tegen-revolutionairen" op het gebouw zijn omgekomen. Vice premier Marosan verklaar de in een toespraak, dat de „con tra-revolutie definitief overwon- H. Met een gil (1) viel het meisje in onmacht. In de gehele lange inleidende zin zal men hebben geconstateerd, dat de schrijver naar een climax wilde, het werd steeds spannen der, zodat dit laatste woord hier op zijn plaats is. I. Teneinde een kopie van de brief te maken, draait een typiste één (1) of drie (3) vel in haar schrijfmachine. Wanneer de typiste 'n kopie (afschrift) van een reeds ontvangen brief maakt, zal ze) aan één vel voldoende hebben om daarop de brief over te tikken. Maakt ze echter een brief met doorslag, dan zal ze drie velletjes indraaien, name lijk twee schrijfvelletjes en één carbon. K Nu alles zo voorspoedig gaat, heeft hij zijn Zowel draai (2) als slinger (3) zijn goed. IN DE CIRKEL MOEST KOMEN HET GETAL 34 Onderdelen van het Birmaan- se leger en de Birmaanse lucht macht en marine hebben de vo rige week een gecombineerde aanval gedaan op het eiland Kantan, dat ligt ter hoogte van Mergui provincie Tenasserim en dat door de communisten als basis werd gebruikt. Alle instal laties op het eiland zouden ver woest zijn. Talrijke communis tische rebellen, die bij de aan val door een paniek werden aangegrepen, trachtten zich zwemmend te redden. Velen van hen zijn verdronken.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2