Regeringschefs in december naar conferentie van Navo-raad Na de A. O. \Y. thans een algemene kinderbijslagverzekering Chroesjtsjefs aanwezigheid op de Turkse receptie Syrische resolutie in algemene vergadering De persconferentie van Eisenhower De verwikkelingen rondom Uamea-Gelei 0 HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Brandwonden Kloosterbalseisi Premie van 2,2 pCt tot een inkomen van f6900 byrie DONDERDAG 31 OCTOBER 1957 12e Jaargang Nr 4207 AdtterïêTiïïeprtjs per mm 15 etf mïnfmüm per IJSLANDSE TREILER MET 22 OPVARENDEN VERMIST Sinds zondag niets meer van hen vernomen EISENHOWER ZAL DE BIJEENKOMST VAN DE NAVO-RAAD BIJWONEN l4Wt ▼au Bfimwen! ADENAUER NAAR PARIJS OUD-MINISTER LIEFTINCK ACHT TOESTAND IN ONS LAND VERBETERD Republikeinse partij betwist uitslag der Turkse verkiezingen WEER STAAT VAN BELEG IN BOLIVIA GAILLARD AANVAARDT DE OPDRACHT Eisenhower over Zjoekof De regering heeft bij de Tweede Kamer een wetsont werp ingediend tot goed keuring van een algemene kinderbijslagverzekering. Mede wordt in dit wets ontwerp voorgesteld een de finitieve regeling van het vraagstuk van de kinderbij slag voor zelfstandigen, waarvoor thans een nood wet geldt. Historisch overzicht De organisatie van de voorziening De regering zet uiteen, dat er geen aanleiding is op principiële gronden een onderscheid te ma ken tussen loonarbeiders en niet- loontrekkenden. De kinderbijslagwet voor loontrekkenden blijft bestaan De uitvoeringsorganen Bijzondere regelingen TOESTAND MINDER GESPANNEN LANGS SYRISCH-TURKSE GRENS NIEUWE REGERING IN GUATEMALA Charme voor üiv handen Kring der verzekerden Het recht op kinderbijslag Bedrag van de kinderbijslag Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NS, 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal: per maand 2,per week 18 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine A ivertenties '(géèr handelsadver- tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer den, die zitting hebben in de NAVO-raad, zullen hun landen op de vergadering van de raad, die in december gehouden wordt, vertegenwoordigen, aldus heeft de raad woensdag te Parijs be kendgemaakt. De raad keurde een desbetref fend voorstel van zijn voorzitter, secretaris-generaal Spaak, goed. In een na de raadsbijeenkomst uitgegeven officiële bekendma king wordt gezegd dat Spaaks voorstel ten doel had ..de samen horigheid tussen de NAVO-leden te versterken en hun onderlinge samenwerking zo veel mogelijk te bevorderen". Een NAVO-woordvoerder zei dat de permanente vertegenwoor digers in de NAVO-raad hebben medegedeeld dat hun regeringen De regeringschefs van de lan-lhet houden van een „topbijeen- ,,!o -riffino* hphhpn in de komst" hebben goedgekeurd. Op IJsland gestationeerde Amerikaanse vliegtuigen en alle schepen in de vaarwateren ron dom de Far Oer zoeken naar de van de Far Oer afkomstige trei- ler „Stella Argus", die, naar ge vreesd wordt, tijdens de storm die in het afgelopen weekeinde in dit gebied gewoed heeft, met, 22 opvarenden is vergaan. Zon dag heeft men voor het laatst iets van de „Stella Argus" ge hoord. Een ander vissersvaar tuig had toen contact met het schip. Het Deense fregat „The tis", dat gebruikt wordt voor het toezicht op de visserij rond de Far Oer, en vissersschepen van dit eilandengebied nemen aan het opsnoringswerk deel en ook is aan de Russische haringvloot om assistentie gevraagd. Woens dagmorgen vroeg zijn van Kef- lavik op IJland enige Ameri kaanse vliegtuigen opgestegen. De „St'ella Argus" meet 325 bru to ton. De bijeenkomst zal 16 decem ber a.s. beginnen. Normaal duurt zij drie dagen, doch thans zal zij mogelijk langer duren. De vergadering van woensdag duurde twee en een half uur. Er zullen nieuwe bijeenkomsten wor den gehouden voor het opstellen van de agenda voor de komende „topconferentie". President Eisenhower heeft woensdag op zijn wekelijkse pers conferentie verklaard voorna- niens te zijn de uitnodiging om de bijeenkomst van de NAVO- raad in december te Parijs bij te wonen, te aanvaarden. De president zei, dat hij naar Parijs zal gaan op voorwaarde dat de meerderheid der rege ringschefs van de Navo-landen aan de bijeenkomst deelneemt. Hij zou voor zijn eventuele ver trek overleg plegen met de lei ders van de twee partijen in het coneres. Hij voegde eraan toe, dat hij nog niet wist of hij bij zijn be zoek aan Europa gebruik zou kunnen maken van de gelegen heid om Londen en andere ste den te bezoeken. Hij zou o.a. gaarne een bezoek aan koningin Elizabeth willen brengen. De bijeenkomst met de con gresleiders zou in de traditie zijn van de gemeenschappelijke verantwoordelijkheid der beide partijen voor de buitenlandse politiek van het land. Naar aanleiding van de wet geving op het gebied van de vei ligheid der V. S. zei Eisenhower, dat in het bijzonder de wetten die betrekking hebben op gehei me wapens, gemaakt waren op een ogenblik, dat de V. S. een monopolie meenden te hebben. Hqnhirdt'i Zen owtablettca helpen U er overheen. Nu waren echter vele geheimen bekend aan de vijand, maar nog niet aan de vrienden der V. S. De president noemde dit een on logische toestand. Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland zal, naar woens dag te Bonn is bekendgemaakt, deelnemen aan de bijeenkomst van de Navo-raad, die in decem ber te Parijs wordt gehouden. De minister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano, en de mi nisters van Financiën en Defen sie, Etzel en Strauss, zullen hem vergezellen. Adenauer zal waarschijnlijk voor de Navo-bijeenkomst in begin december nog te Londen besprekingen voeren met pre mier MacMillan. In welingelichte diplomatieke kringen te Washington heeft men over Chroesitsjefs aanwe zigheid op de Turkse receptie te Moskou gezegd, dat de Russi sche communistenleider beslo ten schijnt te hebben de machi ne op „achteruit" te zetten, na dat hij er zich rekenschap van had gegeven te ver te zijn ge- Met de K. L. M.-machine uit New York is woensdagmiddag op Schiphol aangekomen onze oud- minister van Financiën mr. P. Lieftinck, die een van zijn re gelmatige bezoeken aan Neder land brengt in zijn functie van directeur van de Wereldbank en van het Internationale Mo netaire Fonds. De oud-minister vertelde aan het ANP dat hij besprekingen komt voeren met de regering en met de directie van de Nederlandsche Bank. Zondag a.s. gaat hij weer terug naar New York. Vanzelfspre kend heeft mr. Lieftinck voor al de laatste tijd de monetaire ontwikkeling in Nederland aan dachtig gevolgd. Hij was van mening dat de toestand alhier verbeterd is bij enige maanden geleden. De Turkse republikeinse partij heeft de verkiezingsuitslagen in een zeventigtal kiesdistrikten, die hoofdzakelijk in de gebieden van Istanbul en Smyrna zijn ge legen, aangevochten. Zij zegt, dat kiezers in een aan tal gevallen niet hebben kunnen stemmen, omdat zij niet op de kieslijsten waren ingeschreven, terwijl andere, niet ingeschreven kiezers, op het laatste ogenblik stembiljetten ontvingen, waar door zij wèl konden stemmen. Men acht het te Ankara zeer onwaarschijnlijk, dat de officiële commissie voor de verkiezingen 't republikeinse protest gegrond zal achten. gaan en bijzonder grote risico's te hebben genomen. Chroesjt sjef zou thans van oordeel zijn, dat de vrees, die de Sowjet-Unie in de laatste tijd heeft veroor zaakt door haar houding in de kwestie tussen Syrië en Turkije, verminderd moet worden. De Moskouse correspondent van het Britse persbureau Reu ter meldde woensdag, dat de verschijning van Chroesjtsjef op de receptie kennelijk bedoeld was als teken, dat de strijd in het centrale comité over maar schalk Zjoekof ten linde is en dat de partijleiders achter hun leider staan. De correspondent was van oordeel, dat maar schalk Zjoekof te weinig steun heeft kunnen krijgen tegen Chroesjtsjef en zich thans moet neerleggen bij 't besluit van de partij hem een lagere plaats te geven. De Moskouse correspondent van het Deense communistische blad „Land og Folk" schreef woensdag, dat aangenomen wordt, dat de eis tot Zjoekofs afzetting het eerst is opgekomen in de lagere rangen van leger en marine. De staat van beleg die op 21 september in Bolivia was opge heven, Is dinsdag weer voor het gehele land afgekondigd. In parlementaire kringen ge looft men, dat deze maatregel is genomen in verband met sepa- ratische activiteit in het gebied van Santa Cruz. Felix Gaillard, minister van Financiën in de aftredende Fran se regering, heeft woensdagavond aan president Coty medegedeeld dat hij zal trachten een regering te vormen om een eind te maken aan Frankrijks thans dertig da gen durende regerinscrisis. Gail lard (radicaal) vertelde verslag gevers dat hij eventueel op zijn 38ste verjaardag, 5 november a.s. de nationale vergadering om de investituur zal vragen. Gaillard wilde niet „met de partijleiders over ministerspor tefeuilles marchanderen", maar zijn eigen kabinet kiezen, zoals een minister-president dat zou doen, indien hij niet zou slagen, zou hij de feiten van Frankrijks benarde financiële en parlemen taire toestand het land voorleg gen. Wat hij nodig achtte was niet een lapmiddel, een zoge naamde nationale eenheidsrege ring, die de partij geschillen mas keert, maar een regering van mannen, vastbesloten om voor de republiek op te komen". Kloosterbalsem zuivert en ge neest de wond. bevordert de groei van een nieuwe huid. "geen goud zo goed" J De Syrische afvaardiging bij de Ver. Naties heeft woensdag officieel bij de algemene verga dering een resolutie ingediend, waarin wordt verzocht om de vorming van een commissie van onderzoek naar de Syrische be schuldiging, dat Turkije de vei ligheid van Syrië en de internar tionale vrede in gevaar brengt. De Syrische stap heeft in Wes telijke kringen verrassing ge wekt. Men had gedacht dat Sy rië niet meer op de zaak zou te rugkomen omdat het doel propaganda was bereikt. In welingelichte kringen wordt gezegd dat het Westen een te- genresolutie zal indienen, waar in om tussenkomst van de secretaris-generaal van de Ver. Naties, Hammarskjoeld, wordt verzocht. Deze resolutie zal, naar vernomen wordt, worden ingediend door Canada, Dene marken, Japan, Noorwegen, Pa raguay, Spanje en Peru. Aan Hammarskjoeld zal wor den gevraagd zich beschikbaar te houden voor de beide par tijen in het geschil en „zonodig" naar het betrokken gebied te gaan. De door Syrië voorgestelde commissie van onderzoek zou aan beide zijden van de Turks Syrische grens moeten kunnen werken. Volgens dr. Farid Zeineddine, de plaatsvervangende leider van de Syrische delegatie die de re solutie indiende, is de oorlogs kans thans groter dan de afge lopen jaren. De zeven Westelijke landen hebben inmiddels de genoem de tegenresolutie ingediend. President Eisenhower heeftop zijn persconferentie meegedeeld dat er plannen worden opge steld om hem een rol te doen spelen bij het wakker schudden van het Amerikaanse publiek in het licht van de Russische successen op het gebied van de natuurkunde en de ontwikke ling van lange-afstandsprojec- tielen. Over de Eisenhower-leer zei hij te betwijfelen of deze nog in belangrijke mate kan worden uitgebreid zonder onaanvaard baar te worden voor hemzelf of voor het congres. Over de Amerikaanse econo mie zei de president, dat deze „even uitblaast" na een bijna wonderbaarlijke opleving. De ef fectenbeurs was een weerspiege ling van het vertrouwen van het volk in de economische toe stand. De president gaf toe, dat de pogingen van de regering om de dollar te stabiliseren niet vol ledig met succes waren be kroond. De kosten van levens onderhoud waren de afgelopen 4 jaar wat gestegen. Hij schreef dit toe aan de dynamische ont wikkeling van de nationale pro- duktie in die periode. President Eisenhower heeft over de ontwikkeling in de Sow- jet-Unie op zijn persconferentie verklaard te hopen, dat het af treden van Zjoekof als minister van Defensie even vrijwillig is geweest als dat van zijn Ameri kaanse collega Charles Wilson. Hij zei dat het moeilijk was de gedachtengang van de mensen in het Kremlin te reconstrueren. Het bleven louter speculaties. „Wij hebben niets te verber gen", verklaarde de Syrische af gevaardigde. Hij zei dat Ameri ka en Engeland aanvankelijk het dringende karakter van de kwestie hadden erkend door te stemmen voor opneming op de agenda, maar dat zij later zich zelf hebben tegengesproken door te beweren, dat de zaak niet dringend was. Blijkbaar doelend op het bemiddelingsaanbod van koning Saoed zei de Syriër, dat niet van Syrië kan worden ver wacht dat het pogingen zal aan moedigen om de Ver. Naties te passeren onder het mom van 'n z.g. „regionaal initiatief". Aan het slot van de bijeen komst zei de voorzitter, sir Les lie Munro, dat naar zijn mening de tijd is gekomen voor een pau ze, teneinde in 'n rustige sfeer en in het vertrouwen dat er vre de zal heersen de beide resolu ties te kunnen bestuderen. Vandaag komt men opnieuw bijeen. Het eerste denkbeeld in dit ver band ging in 1915 uit van mr. P. J. Aalberse. Verscheidene po gingen, ook uit de Tweede Kamer om tot een wettelijke regeling te komen, leidden niet tot een Resul taat. Tenslotte werd in 1937 de po ging gewaagd, die tot het gestel de doel zou leiden. In de troon rede werd toen aangekondigd, dat een wettelijke regeling „tot het rekening houden met gezins- lasten bij het arbeidersinkomen" in voorbereiding was. De meerderheid van de „Hooge Raad van Arbeid" was na zorg vuldige overweging van oordeel, dat de groep der kleine zelfstan digen niet onder de verplichte kinderbijslagverzekering diende te worden gebracht. De voorgestelde regeling is toen wet geworden (1941). Intussen hebben commissies en staatkundige groepen zich bezig gehouden met het toen nog niet opgeloste vraagstuk van een bij slag voor zelfstandigen. Hieruit ontstond de noodwet van 14 juni 1951. Reeds bij de indiening van de noodregeling heeft de regering zich verklaard de indiening van een meer bevredigende rege ling te bevorderen, welke rege ling gebaseerd zou worden op premiebetaling door de zelf standigen. De regering herinnert eraan, dat de Soc.-Economische Raad in meerderheid de voorkeur gaf aan het treffen van een afzonderlijke regeling voor de niet-loontrek- kenden. De Raad geeft als zijn advies, dat de premieheffing en -inning ten behoeve van een wettelijke kinderbijslagvoorziening voor niet-loontrekkenden gecombi neerd dient te worden met die ten behoeve van de wettelijke ouderdomsvoorziening. Dit ad vies heeft de instemming van de regering. Niet alleen wordt hier mede een grote vereenvoudiging bereikt, doch bovendien zal een gecombineerde premieheffing minder psychologische bezwaren ontmoeten dan het heffen van 'n premie, welke alleen ten behoeve van een kinderbijslagverzekering wordt opgelegd. Een en ander betekent dus in concreto, dat de premieheffing en -inning zal dienen te geschie den door de rijksbelastingdienst. Het ligt in de bedoeling dat krachtens de algemene kinderbij slagverzekering aan de onder deze regeling vallende verzeker den kinderbijslag zal worden ver leend van het derde kind af. De tegenwoordige kinderbijslagwet daarentegen verleent de verze kerde arbeider kinderbijslag van het eerste kind af. Dit betekent, dat de samensmelting van de kinderbijslagwet voor loontrek kenden met de algemene kinder bijslagwet niet volkomen zal kun nen zijn. Voorgesteld wordt, dat naast een algemene, voor het gehele volk geldende kinderbijslag voor ziening voor derde en volgende kinderen de kinderbijslagwet voor loontrekkenden kan blijven bestaan als een kinderbijslag voorziening voor eerste en twee de kinderen. De regering stelt voor als uit voeringsorganen aan te wijzen: de uitvoering van de algemene kinderbijslagverzekering voor de sociale verzekeringsbank, de pre mieheffing en -inning door de rijksbelastingdienst; de uitvoe ring van de kinderbijslagwet voor loontrekkenden door de sociale verzekeringsbank, de premie inning ingevolge de kinderbijslag wet voor loontrekkenden door de sociale verzekeringsbank. De regering is tot de conclusie gekomen, dat er bij de uitvoering van de algemene kinderbijslag verzekering, met een daaraan aangepaste kinderbijslagwet voor loontrekkenden, geen plaats meer ingeruimd kan worden voor bijzondere regelingen, waarmede dan worden bedoeld op zichzelf staande, volledig uitgewerkte en afgeronde regelingen, welke ter vervanging van het wettelijk recht een geheel eigen recht op kinderbijslag verlenen. Intussen ligt hier t.a.v. het overheidspersoneel een moeilijk heid, welke de bijzondere aan dacht verdient. Waar bij de rijks ambtenaren de kinderbijslag een element der bezoldiging is, be hoort het als zodanig tot de ma teriële rechtspositie, welke zijn basis vindt in art. 72 der grond wet. De oplossing van deze moeilijk heid meent de regering als volgt te hebben gevonden. In de kinderbijslagwet voor loontrekkers wordt ter vervan ging van het bestaande artikel 5 een nieuw artikel opgenomen, waarin wordt bepaald, dat ten aanzien van het overheidsperso neel en onderwijzend personeel bij algemene maatregel van be stuur een kinderbijslagvoorzie ning wordt getroffen, welke uiteraard kan afwijken van de wet, doch welke voor wat betreft de bedragen aan kinderbijslag en de voorwaarden, waarop 't recht op kinderbijslag wordt verleend, niet minder gunstig mag zijn dan de bij dé wet getroffen regeling. Op grond van deze bepaling dient dan in plaats van de vele thans bestaande bijzondere kinderbij slagregelingen één kinderbijslag regeling te worden getroffen, welke alle groepen van het over heidspersoneel, welke daarvoor in aanmerking komen, omvat. o Volgens Franse diplomatieke waarnemers is het Sowjetrussi- sche diplomatieke offensief te gen het westen plotseling tot stil stand gekomen. Zij menen dat dit is veroorzaakt door het ver loop der recente Turkse alge mene verkiezingen, die geen in vloed van dit offensief hebben ondergaan. Deze waarnemers voegden hier aan toe dat deze pauze waar schijnlijk uit tactische overwe gingen is voortgekomen en dat zij vermoedelijk van tijdelijke aard zal zijn. Een woordvoerder van het Sy rische ministerie van Buitenland se Zaken heeft woensdag te Da mascus verklaard dat de toestand langs de Syrisch-Turkse grens thans „minder gespannen" is, al dus wordt in berichten, die te Beiroet uit Damascus zijn ont vangen, gemeld. De woordvoerder voorspelde dat Turkije zijn „in het grensge bied samengetrokken troepen" geleidelijk zal beginnen terug te trekken, waaraan hij echter toe voegde: „Onze voornaamste taak blijft het betrachten van voorzich tigheid en waakzaamheid". De door Syrië getroffen voor zorgsmaatregelen worden ten volle gehandhaafd. De woordvoerder van 't Britse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft zich woensdag lovend uitgelaten over de verklaring van de eerste secretaris der Sowjet- russische communistische partij, Nikita Chroesjtsjef, dat de span ning in het Midden-Oosten is af genomen. Hij verklaarde op zijn dagelijk se persconferentie dat de Britse regering van mening was, dat de „z.g. crisis tussen Turkije en Sy rië berust op propaganda en niet op werkelijkheid is gebaseerd", waaraan hij toevoegde„Het ver heugt ons dat het ernaar uitziet, dat de Sowjetrussische regering thans ook dit standpunt begint in te nemen". Kolonel Avendano verklaarde dinsdagmiddag, dat zijn regering alle internationale verdragen en akkoorden die de voorgaande re gering gesloten heeft, zal eer biedigen. Het nationale congres heeft dinsdag de presidentsverkiezin gen van 20 oktober ongeldig ver klaard. De datum van die ver kiezingen was ongunstig. Voorts zijn de drie functionarissen van de kiesraad ontslagen en vervan gen door personen die om hun politieke onpartijdigheid bekend staan. Men verwacht dat de nieu we kiesraad ook de parlements verkiezingen die gelijk met de presidentsverkiezingen zijn ge houden, ongeldig zal verklaren. Tubel 95a ENKELE OPKLARINGEN Van een depressie die nog ta melijk ^ctief over de Britse eilanden trok arriveerde woens dag in de loop van de dag nog slechts de restanten boven ons land. Dat ging gepaard met een toeneming van de bewolking waaruit tegen de avond vooral in het noorden en midden van het land weer regen of motregen viel. Ten westen van dit slecht- weergebied lag tezelfdertijd een rug van hogedruk. Deze passeert ons land hedenmiddag. In de namiddag gaat de wind, die tij delijk noordwestelijk en zwak tot matig zal zijn, weer uit zuid westelijke richting toenemen. Dan nadert namelijk vanuit het westen het frontensysteem van een actieve depressie nabij IJs land. Dit frontensysteem bereikte woensdagavond laat de Ierse westkust. De voorafgaande rug zal enkele opklaringeen veroor zaken. De lucht waarin ze voor komen is iets minder zacht dan die van woensdag, toen nog ma ximumtemperaturen van 15 gra den werden gemeten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. Later weer toenemende wind Aanvankelijk hier en daar mist, overigens veel bewolking maar ook verspreide opklarin gen. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen noord en west, later weer tot krachtig toene mende zuidwestelijke wind. VRIJDAG 1 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 8.52 9.38 Terneuzen 9.27 10.13 Hansweert 10.07 10.53 Walsoorden 10.17 11.03 ZON MAAN op onder op ondei Nov. 1 7.36 17.14 14.42 1.03 2 7.38 17.12 15.03 2.07 3 7.40 17.11 15.23 3.11 4 7.42 17.09 15.44 4.15 Het ligt dus in de bedoeling, dat de premie ingevolge de alge mene ouderdomswet en de pre mie ingevolge de algemene kin derbijslagwet in één bedrag van de verzekerden worden geheven. Loopt nu het verzekerd-zijn voor wat de algemene kinderbijslag verzekering betreft ook na het bereiken van de 65-jarige leeftijd door, dan ontstaat voor de belas tingdienst een belangrijke afwij king in de overigens gelijke groep van premieplichtigen inge volge de beide volksverzekerin gen, waarvan een verzwaring van de administratie het gevolg zal zijn. Deze moeilijkheid zal wor den ontgaan, indien de boven 63- jarigen van de plicht tot het be talen van premie voor de kinder bijslagwet worden vrijgesteld. Hiertoe zal te minder bezwaar bestaan, wanneer in acht wordt genomen, dat in de regel van de boven 65-jarigen althans in de toekomst kan worden aange nomen, dat zij toch 50 jaren lang de verschuldigde premie hebben voldaan en zij in het algemeen de premiebetaling eerst beëindi gen op een leeftijd, waarop de kans, dat zij nog voor kinderbij slag in aanmerking komen, niet groot meer is. In het wetsontv/erp wordt voorgesteld de verzekering te doen aanvangen bij het bereiken van de 15-jarige leeftijd. De regering is van oordeel, dat in een algemene, het gehele volk omvattende kinderbijslagverze kering de kinderbijslag dient te worden verleend van het derde kind af. Naar haar mening dient er aan te worden vastgehouden, dat de wettelijke kinderbijslag verzekering beoogt een correctie aan te brengen op de inkomens verdeling ten behoeve van ge zinnen van meer dan de feitelijk gemiddelde omvang. Er bestaat geen aanleiding op dit punt verschil te maken tus sen loontrekkenden en zelfstan digen. Dat thans nog ten aanzien van de loontrekkenden de kinder bijslag van het eerste kind af wordt verstrekt, vermag hieraan weinig af te doen. In het wetsontwerp wordt voor gesteld de kinderbijslagbedragen te bepalen op de bedragen, wel ke thans gelden uiteraard te rekenen van het derde kind voor de loontrekkenden. Dit be tekent, dat de dagbedragen omgerekend tot kwartaalbedra gen de kinderbijslag wordt ge steld op: 50,70 per kwartaal voor het derde kind; 70,98 per kwartaal voor het vierde en het vijfde kind; 79,56 per kwartaal voor het zesde en elk volgend kind. (Zie verder pag 2, laatste kolom.)

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1