benoemd tot Russisch minister van defensie MacMillan in Groot-Brittannië terug Malinofski (in de plaats van Zjoekof) HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER Eisenhower wil komende conferentie van de Navo-raad bijwonen ZON- en MAANSTANDEN Z. K. H. Prins Bernhard sprak in het N.C.R.V.-programma Dr. Hazenbosch sprak op het A.R.-partij-convent over de E. E. G. De algemene vergadering van de Verenigde Naties bespreekt de Syrisch klacht MAANDAG 28 OCTOBER 1957. 12e Jaargang Nr 4204 Vele slachtoffers bij instorting van brug in Saigon. salons j'obkft" NEDERLANDSE VERPLEEGSTER IN ENGELAND ONDERSCHEIDEN Een van de beste verpleegsters van het jaar in St. Charles ziekenhuis 28 7.29 17.22 12.49 21.51 29 7.31 17.20 13.25 22.55 30 7.33 17.18 13.54 23.59 De kunstmaan zendt niet meer. „Vruchtbare" besprekingen in Washington en Ottawa Dynamietaanslagen in Libanon De verhouding tussen de Protestanten en de Oostduitse regering. Het bemiddelingsaanbod van koning Soaed. Over hulp aan onderontwikkelde gebieden Schandaal in Brighton. De toestand in Guatemala A.N.V.V. dringt aan op opheffing paspoortplicht voor Zwitsers ERLANDER DIENT HET ONTSLAG VAN ZIJN REGERING IN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 18 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine' A ivertenties géé* handelsadver tenties) 5 regels 1,—- Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Tass bericht dat het presidium van de opperste Sowjet maar schalk Rodion Malinofski be noemd heeft tot minister van Defensie van de Sowjet-Unie. Het Russische persbureau voegt hieraan toe, dat het presi dium maarschalk Zjoekof, die minister van Defensie was, van zijn functie heeft ontheven. Maarschalk Malinofski wordt beschouwd als één van de 5 be roemdste Russische militaire lei ders uit de tijd van de tweede we reldoorlog. Hij leidde o.m. de ver dediging van Stalingrad. Malinofski, die 57 jaar is, is in Odessa geboren. Op 16-jarige leef tijd nam hij voor het eerst deel aan gevechtshandelingen. Hij sprong toen in een trein met sol daten, die naar het front gingen. De soldaten accepteerden hem. Ten tijde van de Russische revo lutie werd hij gekozen tot voorzit ter van een regimentscommissie. In 1918 trad hij toe tot het rode leger als instructeur, die de sol daten vertrouwd moest maken met het gebruik van het machine- Zaterdag zijn, als gevolg van het instorten van een houten brug over een kanaal, 45 inwo ners van Saigon om het leven gekomen en 98 gewond. De brug bevond zich in de die rentuin. Het ongeluk geschiedde tijdens de viering van het feit, dat twee jaar geleden de Zuid- vietnamese republiek werd ge sticht. Volgens deze ambtenaren is de brug echter niet ingestort, maar werden van beide zijden komen de groepen mensen door de men senmenigte die achter deze groe pen kwam,, op de brug op elkaar ingedrongen. In het gedrang -dat hierbij ontstond, kwamen man nen, vrouwen en kinderen om. MEER WIND. Op het noordelijk deel van de Oceaan was het het afgelopen weekeinde onstuimig weer. Een zeer diepe depressie trok via IJsland naar het noordoosten en veroorzaakte over uitgestrekte gebieden zware stormen. Het koufront dat bij deze de pressie hoort lag zondagavond boven de Noordzee en de*Britse eilanden. Het bewoog toen lang zaam, verder in oostelijke rich ting. Vóór dit front uit stonden bo ven onze omgeving matige zuid westelijke winden, die zachte lucht aanvoerden. Een kleine storing in de stroming veroor zaakte nogal wat bewolking maar regen van enige betekenis kwam nergens voor. Heden blijft Nederland in deze zachte luchtstroming. Het front op de Noordzee komt wel lang zaam dichterbij en de wind neemt dan ook iets in kracht toe. Maar regen verwacht De Bilt er niet op. Opnieuw zullen de middag- temperaturen boven normaal zijn. medegdeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van maandag morgen tot maandagavond. ZACHT WEER. Over het algemeen veel bewol king. Maar geen regen van be tekenis. Matige tot krachtige, langs de kust mogelijk harde zuidwestelijke wind. Zacht weer. DINSDAG 29 OCTOBER. geweer. Hij steeg op de militaire ladder en werd bataljonscomman dant. Later bezocht hij de militai re academie. Bij het uitbreken van de tweede wereldoorlog was hij korpscommandant in Bessara- bië. Malinofski werd in 1945 be vorderd tot „held van de Sowjet- Unie". In 1953 hoorde men voor het laatst van hem. Hij zou toen een inspectiereis hebben gemaakt langs het Koreaanse front en la ter Indo-China hebben bezocht. Malinofski is een gedrongen en krachtig gebouwde man met zwart haar. Hij werd in septem ber 1944 bevorderd tot maar schalk van de Sowjet-Unie. Hij heeft Frans en Engels leren spre ken. Maarschalk Zjoekof (61) werd in februari 1955 tot Russisch mi nister van Defensie benoemd. Hij volgde als zodanig maarschalk Boelganin op, die toen premier werd. Hij is bekend als de held van de gevechten voor Moskou, Stalin grad en Leningrad, die werden geleverd toen deze steden door de oprukkende Duitsers werden be dreigd. Onder zijn bevel kwam de Duitse invasie in Rusland in 1941 tot stilstand. Later leidde hij het beslissende tegenoffensief door Polen. Tegen het einde van de tweede wereldoorlog was hij na Stalin de populairste man van Rusland. Maarschalk Zjoekof is waar schijnlijk nog opperbevelhebber van de Russische strijdkrachten. Ook heeft hij vermoedelijk zijn hoge partijfunctie behouden. REACTIES OP VERVANGING VAN ZJOEKOF President Eisenhower heeft za terdag geweigerd commentaar te leveren op de vervanging van maarschalk Zjoekof als Russisch minister van Defensie. Zijn perssecretaris, James Ha- gerty, zei tegen verslaggevers dat mer. nog geen commentaar kon geven, omdat men er nog niet ge noeg over weet. De vervanging van Zjoekof was een volkomen verrassing voor de Polen. Waarnemers in Warschau zijn van mening dat het nog te vroeg is om hierover een oordeel te geven. Gouverneur Averell Harriman van de Amerikaanse staat New York, die ambassadeur te Moskou is geweest, heeft zaterdagavond op een persconferentie gezegd, dat naar zijn oordeel maarschalk Zjoekof is ontslagen als minister van Defensie van de Sowjet-Unie, omdat hij de machtspositie van de eerste secretaris van de commu nistische partij van de Sowjet- Unie, Chroesjtsjef, bedreigt. „De Russen zijn goed op de hoogte van de Napoleontische ge schiedenis en daarom zetten de politici de generaals aan de dijk, vóórdat de generaals hen aan de dijk zetten", aldus Harriman. mqrit 16 Brovwtrijsfroat 9 f»F9«uren terug uit parijs, met de nieuwste variatie's op de moderne haar mode „belle amie". t De Nederlandse verpleegster Marie-Elise Havenith uit Stapel veld heeft vrijdag in Londen uit handen van prinses Margaret van Groot-Brittannië een onder scheiding gekregen die haar werd verleend omdat zij een van de beste verpleegsters is die dit jaar in het St. Charles zieken huis hebben gewerkt. Marie-Elise is de dochter van de gemeente-secretaris van Sta pelveld een plaatsje in Zuid-Hol land. Hoewel zij pas drie jaar gele den van de H. B. S. is gekomen, kan zij drie vreemde talen vloei end spreken. Marie-Elise heeft deze kennis in de desbetreffende landen opgedaan. Zij studeert nu voor het Britse verpleegstersdiploma. Marie-Elise, die pas 20 jaar is, wil stewardess worden. Na haar opleiding in Engeland, wil zij naar Spanje gaan om goed Spaans te leren spreken. Haar ouders waren aanwezig bij de plechtigheid in het St. Charles ziekenhuis. Prinses Mar garet schonk haar enkele medi sche werken, die haar van dienst kunnen zijn bij haar verdere stu die. Toen zij voor de prinses boog, kreeg zij een extra applaus. Marie-Elise bleek kennelijk ge zien te zijn bij haar collega's. Zij is het eerste Nederlandse meisje dat deze onderscheiding heeft gekregen. v.m. n.m. Breskens 5.44 6.09 Terneuzen 6.19 6.44 Hansweert 6.59 7.24 Walsoorden 7.09 7.34 ZON MAAN op onder op ondei Okt. 31 7.35 17.16 14.19 De Amerikaanse ambassadeur te Parijs, Amory Houghton, heeft de Franse minister van Buiten landse Zaken Pineau medege deeld dat president Eisenhower voornemens is de in december a.s. te Parijs te houden bijeen komst van de Navo-raad bij te wonen. Houghton deed deze medede ling bij een bezoek aan Pineau, dat ten doel had hem op de hoogte te stellen van het Ver handelde tijdens de te Washing ton gevoerde Amerikaans-Britse besprekingen. Normaal werden de beraadsla gingen van de Navo-raad bijge woond door de ministers van Bui tenlandse Zaken en Landsverde diging der vijftien Navo-landen. Nu Eisenhower de e.k. raads- besprekingen wil bijwonen ver wacht men, dat het een bijeen komst der hoogste regeringslei ders zal worden. Gemeend wordt, dat het voor naamste punt van bespreking zal worden gevormd door het plan der verenigde Staten, om meer gegevens op het gebied der kernenergie met hun Westerse bondgenoten uit te wisselen. Eisenhower heeft Europa het laatst in juli 1955, toen hij de bijeenkomst te Genève van lei ders der „Grote Vier" bijwoonde, bezocht. Men verwacht te Parijs, dat op de bijeenkomst, op woensdag a.s., van permanente vertegenwoor digers van de Navo-raad, voorlo pig van gedachten zal worden gewisseld over het houden, in december e.k., van een bijeen komst der hoogste regeringslei ders van de Navo. Een Navo-functionaris ver klaarde dat de plannen voor deze bijeenkomst concrete vorm zullen krijgen, wanneer secreta ris-generaal Spaak weer uit de Verenigde Staten teruggekeerd zal zijn. Hij voegde hieraan toe dat in de statuten der Noordatlantische verdragsorganisatie is bepaald dat regeringsleiders, „wanneer dit geschikt wordt geacht", de bijeenkomsten van de Navo-raad kunnen bijwonen. Er moet echter, voor het organisteren van een „topconferentie", algemene over eenstemming tussen de vijftien Navo-leden bestaan. Men verwacht, dat Spaak na zijn terugkeer brieven hierover aan de hoofden der vijftien Navo- regeringen zal richten. De Canadese premier John Diefenbaker heeft meegedeeld dat hij, nu de bijeenkomst van de Navo-raad, die in december a.s. te Parijs zal worden gehouden, een „topconferentie" wordt, zelf de Canadese .afvaardiging daar heen zal leiden. Het desbetreffende besluit werd genomen na besprekingen, die Diefenbaker en zijn Britse ambtgenoot McMillan vrijdag avond j.l. hebben gevoerd. Het State Department heeft medegedeeld dat het „niet juist" is, dat de Amerikaanse ambassa deur in Frankrijk, de Franse re gering ervan in kennis heeft ge steld, dat president Eisenhower de komende vergadering van de Navo-raad, die in Parijs zal wor den gehouden, zal bijwonen. In een verklaring van het State Department wordt gezegd, dat de Amerikaanse ambassadeur, op verzoek van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken, de Franse minister Pineau heeft medegedeeld, dat de secre taris-generaal van de Navo, de Belg Spaak, president Eisenho wer van de Verenigde Staten en president MacMillan van Groot- Brittannië heeft voorgesteld de hoogste regeringsleiders te laten deelnemen aan genoemde verga dering. De Amerikaanse ambassadeur heeft hieraan toegevoegd* dat over deze deelneming beslist moet worden door de 15 landen van de Navo. Radio-Moskou meldt, dat het zendstation van de Russische kunstmaan niet meer werkt, omdat zijn energiebron is uitge put. In het vervolg zal de loop van de kunstmaan van het meedraai ende raketdeel aan de hand van waarnemingen moeten worden nagegaan. Vrijdagavond zijn in Beiroet twee dynamietaanslagen ge pleegd. De eerste was gericht te gen een groep van de Syrische volkspartij, de tweede tegen het gematigde Arabische blad „Al Jaryda" en tegen een vooraan staand lid van de Armeense par tij- De Britse minister-president, MacMillan is zondagochtend per vliegtuig te Londen aangekomen na besprekingen met president Eisenhower te Washington en met de Canadese minister-presi dent, Diefenbaker, te Ottawa. MacMillan, die vergezeld was van de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Lloyd, zei bij aankomst tot verslaggevers, dat zijn besprekingen te Washington en Ottawa de vruchtbaarste wa ren, die hij zich kan herinneren. President Eisenhower en hij hebben in beginsel over belang rijke zaken overeenstemming be reikt. MacMillan zei er zeker van te zijn, dat met de overeengekomen beginselen als grondslag grote vooruitgang kan worden ge boekt bij de versterking van de vrije wereld en van de bondge nootschappen, waarvan de Ver enigde Staten en Groot-Brittan nië lid zijn. Er is een goed begin voor de Navo-vergadering, die over en kele weken zal worden gehouden, aldus MacMillan. Het zal van de Amerikaanse regering afhangen of er spoedig een volledige uitwisseling van atoomgeheimen tussen de twee landen zal zijn, aldus de premier. Hij zei er zeker van te zijn, dat de samenwerking op dit terrein zo nauw mogelijk zal zijn als de huidige Amerikaanse wet toe laat. De Amerikanen kunnen De betrekkingen tussen de Evangelische kerk in Duitsland en de Oostduitse regering wor den steeds meer gespannen. Het officiële Oostduitse persbureau A.D.N. beschuldigde de Evange lische kerk er vrijdag van dat zij miljoenen illegaal verkregen marken naar Oost-Duitsland heeft gesmokkeld met het doel hiermee de propaganda tegen de Oostduitse regering te bekos tigen. Volgens A.D.N. zijn twee func tionarissen van de kerk in Maagdenburg gearresteerd op beschuldiging van een poging tot omwisseling van 400.000 oude marken tegen nieuwe nadat de geldzuivering reeds had plaats gevonden. A.D.N. beschuldigt in het bijzonder een aantal politici uit de kring rond bisschop Di- belius van pogingen tot smok kel. echter zonder een wetswijziging maar tot 'n bepaalde grens gaan. In antwoord op de vraag of er met de Sowjet-Unie zal worden gesproken over het Midden-Oos ten antwoordde MacMillan, dat deze mogelijkheid overwogen was, maar dat te oordelen naar de houding van de Russische minister van Buitenlandse Za ken, Gromyko, in de algemene vergadering van de Verenigde Naties, dergelijke besprekingen niet zeer vruchtbaar zouden zijn. MacMillan zei verder in het geheel niet te voelen voor een topconferentie met de Sowjet- Unie, daar deze waarschijnlijk thans toch zou mislukken. Over de Amerikaans-Britse sa menwerking in het Midden-Oos ten zei MacMillan, dat er bewon derenswaardige vooruitzichten zijn. Er is meer dan vooruitzich ten, want de nauwere samenwer king is thans reeds aan de gang, zo zei hij. Reacties op de Amerikaans- Britse besprekingen. 't Sowjetrussische persbureau „Tass" is van mening dat uit de bewoordingen van de vrijdag j.l. te Washington uitgegeven ver klaring over de Amerikaans- Britse besprekingen „blijkt, dat de regeringen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor nemens zijn de bewapeningswed loop nog krachtiger te voeren". Ook meent „Tass" dat deze landen „een politiek van kracht willen blijven voeren". „A.F.P." meldt uit Ankara, dat de verzekering in het na de Ame rikaans-Britse besprekingen te Washington uitgegeven commu niqué, dat de bij de Navo aange sloten staten Turkije te hulp zul len komen, indien het zou wor den aangevallen, te Ankara gro te voldoening heeft gewekt. Men legt er in officiële Turkse kringen de nadruk op dat derge lijke positieve uitspraken het beste middel zijn om eventuele aanvallers af te schrikken en dat het zeker is, dat deze verzekering er toe zal bijdragen de vrede in het Midden-Oosten te handhaven. Van gezaghebbende Syrische zijde wordt verklaard dat koning Saoed zijn aanbod om tussen Sy rië en Turkije te bemiddelen niet heeft ingetrokken, maar ook de deur nog niet gesloten heeft voor het Syrische verzoek om van bemiddeling af te zien. Sy rië zou zijn pogingen voortzet ten om de standpunten van Sy rië en Saoedi-Arabië te verzoe nen. Het Arabische persbureau meldt dat de minister van De fensie van Saoedi-Arabië, emir Fahed, voor een „particulier be zoek" in de Syrische hoofdstad is aangekomen. Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard heeft vrijdag avond in een radio-programma van de N.C.R.V., dat gewijd was aan de hulp aan onderontwik kelde gebieden o.m. het volgen de gezegd: De snelle ontwikkeling van het technisch kunnen in de laatste decennia en in het bij zonder in de na-oorlogse jaren heeft ons tal van interessante mogelijkheden tot verhoging van de welvaart gebracht. Anderzijds heeft diezelfde ont wikkeling ons ook voor proble men gesteld, die wij ons tevoren niet of nauwelijks bewust waren. Een scherpe grens verdeelt het aardoppervlak in een klein welvarend deel en een groot ar- moelijdend deel. Deze situatie vormt een bedreiging voor eco nomische stabiliteit en gezonde internationale verhoudingen en daardoor voor de wereldvrede. De tijd waarin volkeren hun problemen en noden alleen en eigenmachtig konden oplossen, is definitief voorbij. Er is een zo grote onderlinge afhankelijk heid, vooral ook op economisch gebied ontstaan, dat de daad Zo kan het vraagstuk van de nood der minder ontwikkelde gebieden alleen maar door een gezamenlijke krachtsinspanning der volkeren met kans op succes worden benaderd. Het is geen specifiek Neder lands vraagstuk. Het is een we reldvraagstuk waarbij Neder land niet ter zijde kan blijven staan. Ik vind het daarom verheu gend, dat het Nederlandse volk en de Nederlandse regering be gonnen zijn een concreet ant woord te zoeken op het vraag stuk, dat voor onze wereld samenleving van beslissende be tekenis is. En ik spreek de hoop uit, dat wij in eendrachtige samenwer king ons steentje daartoe zul len weten bij te dragen. De commissaris van politie te Brighton, Charles Ridge, zal op beschuldiging van curruptie ver volgd worden, aldus is officeel meegedeeld. Er zouden zich bij van de een noodzakelijk die van 1 de politie ter plaatse gevallen de ander beïnvloedt. De Amerikaanse vertegenwoor diger Henry Cabot Lodge heeft vrijdag bij de hervatting van het debat over de Syrische klacht in de algemene vergadering van de Verenigde Naties de toezegging herhaald, dat de Verenigde Sta ten de landen in het Midden-Oos ten, die door een aanval van de Sowjet-Unie worden bedreigd, te hulp zullen komen. Er mag geen twijfel bestaan over de mogelijk heid van deze hulpverlening, al dus Lodge. „Wij zijn sterk en onze bondgenoten zijn sterk". In een heftige aanval op de Sowjet-Unie zei Lodge, dat de Russen een „kunstmatige oor logsvrees" scheppen in de hoop door de spanning tussen Syrië en Turkije „hun expansionistische doelen" in het Midden-Oosten te verwerkelijken. Lodge zei, dat zijn regering het onderzoek van de toestand aan de grens tussen Turkije en Syrië toejuicht. De Syrische minister van Bui tenlandse Zaken, Salah Eddin Bitar dié vrijdag het woord zou voeren, liet zijn naam later van de sprekerslijst schrappen. Dit werd kort nadat Lodge zijn be toog had beëindigd, bekendge maakt. Vóór Lodge sprak, hadden Soe dan en enkele communistische landen Syrië gesteund. De ver gadering werd tot maandag ver daagd. In de zaterdag door drs C. P. Hazenbosch, van het C.N.V., op de vergadering van het Anti-Re volutionaire partij-convent gehou den inleiding over de Europese Economische Gmeenschap toonde hij zich voorstander van het ver drag, zonder de bezwaren te wil len onderschatten. Hij besprak het wezen van het verdrag met zijn vier elementen: het geleidelijk afbreken van de bestaande handelsbelemmeringen tussen de deelnemende staten, het innemen van een gemeen schappelijke handelspolitieke po sitie tegenover de rest van de we reld, het aanvaarden van gemeen schappelijke verantwoordelijk heid voor economische en socia le ontwikkeling van het geheel en de samenstellende delen. Het afbreken van de handels belemmeringen klinkt ons, Ne derlanders, als muziek in de oren, door onze sympathie voor vrij handels- en betalingsverkeer, voortspruitende uit de structuur van onze volkshuishouding, die arm is aan grondstoffen, zo zei hij. Een gemeenschappelijke han delspolitieke positie heeft voor ons land het voordeel van een markt voor 160 miljoen mensen, inplaats van 20 miljoen van de Benelux-landen. Voor ons geldt als negatief element, dat een aan tal posten van het buitentarief hoger zijn dan het Beneluxtarief, aldus drs Hazenbosch. Vooral noemde hij het een lelijk ding, dat zestig procent van onze im port van buiten de gemeenschap moet komen en dit dus onze con currentiepositie ongunstig zal be ïnvloeden. Toch moeten wij dit naar zijn mening nuchter bezien en het niet voorstellen alsof uit sluitend Nederland het gelag be taalt. Bovendien zijn er z.i. twee mogelijkheden om effect van het hogere buitentarief te verwach ten: restitutie bij heruitvoer naar derde landen en tariefcontingen ten. Drs Hazenbosch ziet deze problemen wel, maar hij acht ze oplosbaar. Een politieke wil is z.i. hierbij van veel belang. Een gemeenschappelijke ver antwoordelijkheid voor economi sche en sociale ontwikkeling acht hij voor ons land, afhanke lijk en kwetsbaar als het is, van groot belang, omdat onze part ners medeverantwoordelijkheid aanvaarden voor de Nederlandse zaak. Zo heeft naar zijn mening het verdrag aantrekkelijke en beden kelijke kanten, maar. hij acht po litieke versterking van West- Europa nodig voor de verdedi ging van de vrijhandel en het be houd van de Europese cultuur. Daarbij acht hij een markt van 160 miljoen mensen economisch belangrijk genoeg om daarvoor risico's te nemen. Deze enige kans om verder te komen moeten wij naar zijn mening aangrijpen, waarbij we ons niet door moei lijkheden uit het veld moeten la ten slaan. De militaire junta, die vorige week de regering in Guatemala overnam, heeft de presidentsver kiezingen van zondag jl. ongeldig verklaard. Het parlement werd verzocht een voorlopige presi dent aan te wijzen en nieuwe ver kiezingen uit te schrijven. De junta nam het bestuur over om een einde te maken aan de ongereldheden die na de ver kiezingen ontstonden. van omkoperij hebben voorge daan. Ook de inspecteur van de recherche John Richard Ham- marsley en de eigenaar van een club ter plaatse, Anthony Lyons, staan onder verdenking. Reeds eerder is de Techer- cheur Trevor Heath gearre steerd. De Algemene Nederlandse Ver eniging voor Vreemdelingenver keer (A.N.V.V.) heeft zich tot de minister van Buitenlandse Za ken gewend met het verzoek zo mogelijk nog vóór het toeristen- seizoen-1958 de paspoortplicht voor Zwitserse bezoekers op te heffen. Indien Zwitserse onder danen tot ons land zouden wor den toegelaten op vertoon van een officieel identiteitsbewijs zou dit, naar de mening der A.N.V.V., het vreemdelingenverkeer naar Nederland belangrijk stimuleren. De Zweedse premier, Tage Erlander, heeft zaterdagmorgen het ontslag van zijn kabinet aan koning Gustaaf aangeboden. Deze stap spruit voort uit het donderdag door de agrarische partij genomen besluit, de coali tie met de sociaal-democraten te beëindigen en haar vier minis ters uit de regering terug te trekken. Zweden beleeft thans zijn eer ste regeringscrisis in 24 jaar. De koning heeft de demissio naire regering verzocht de lo pende zaken te behartigen totdat een nieuwe regering is gevormd.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1