Verkiezingen in Turkije Amerikaanse raket 6.400 km hoog? De omzetten in het midden- en kleinbedrijf VAN HOUTEN cacao één een melkreep gratis De spanning tussen Syrië en Turkije vrouwen en man TWEEDE BLAD Vrijdag 25 oktober 1957 L 12e jaargang no. 4202 SOWJET-PERS OVER VERENIGDE NATIES ZEEPOST VRAGEN aan de MINISTER CHRISTIAN DIOR OVERLEDEN bij gelijktijdige aankoop van 2 pakjes DE TOESTAND IN ARGENTINIË Wai brengi de radio? Zondag 27 oktober gaan de Turken naar de stembus om 610 afgevaardigden voor een nieuwe nationale vergadering te kiezen, 90 meer dan in de oude vergade ring. Deze vermeerdering van het aantal zetels is een gevolg van een toeneming van de bevolking. Sedert 1950 is in Turkije de democratische partij aan het be wind, die ook bij de verkiezingen in 1954 een ruime meerderheid heeft behaald. De republikeinse oppositiepartij onder leiding van de 74-jarige oud-premier Inönü verwacht, dat zij weer aan het be wind zal komen, omdat er in het land een toenemende ontevreden heid bestaat over een groeiend tekort aan consumptiegoederen. De verkiezingen hadden pas in mei 1958 gehouden moeten wor den, doch de regering van pre mier Mendéres heeft ze ver vroegd. Volgens de oppositie vreest zij dat de ontevredenheid onder de bevolking over een half jaar nog groter zal zijn dan nu. Mendéres verklaarde de vorige week echter, dat de kwestie-Cy- prus en de toestand in Syrië aan leiding zijn geweest om de ver kiezingen te vervroegen. In deze kritieke tijd voor de Turkse bui tenlandse politiek is het belang rijk, zo zei hij, dat het volk op nieuw zijn vertrouwen in de re gering uitspreekt. Naast de republikeinse volks partij staan nog twee oppositie partijen, n.l. de vrijheidspartij, bestaande uit parlementsleden die uit de democratische partij zijn getreden, en de nationale re- TAXICHAUFFEURS OPGELICHT. In het politiebureau Ooster- vantstraat te Rotterdam is, ver dacht van oplichting, de 24-ja- rige lasser G. D. uit Rotterdam opgesloten. De man zou de laatste tijd contact gezocht hebben met ta xichauffeurs, aan wie hij placht te vertellen, dat hij voor een zacht prijsje aan een partij si garetten kon komen. Hij had er echter dan geen geld voor, maar als de chauffeur hem een be drag leende, kon hij ook van de transactie profiteren. Op deze wijze zouden reeds enkele taxi chauffeurs bedragen variërende van 175,tot 50,zijn kwijt geraakt. Er kwam reeds een viertal aangiften bij de politie binnen, maar vermoed wordt,, dat er meer gedupeerden zijn, die noch de lasser, noch siga retten teruggezien hebben. publikeinse partij. Pogingen om de oppositiepartijen te verenigen zijn mislukt, o.a. door een nieuwe kieswet die bepaalt dat elke par tij in gebieden waar zij over een eigen organisatie beschikt een onafhankelijke verkiezingscam pagne moet voeren. In het oude parlement bezet de democratische partij 452 van de 520 zetels. De republikeinse volks partij heeft 30 zetels, de nationale republikeinse 5 en de vrijheids partij 33 zetels. De grote steden Istanbul, Anka ra (de hoofdstad) en Izmir zen den resp. 39, 27 en 22 afgevaar digden naar het parlement. Een aantal hoge officieren en functionarissen is afgetreden om als kandidaat aan de verkiezin gen mee te kunnen doen. Politieke waarnemers geloven, dat de buitenlandse politiek van Turkije geen wijziging zal onder gaan als een andere partij aan de macht komt. Alle Russische bladen hebben donderdag een hoofdartikel aan de Ver. Naties gewijd, ter her denking van het feit dat de vol kerenorganisatie twaalf jaren ge leden werd opgericht. De „Prawda" verklaart, dat een der belangrijkste taken van dit ogenblik het voorkomen van agressie tegen Syrië is. Het blad meent, dat oorlog niet meer een onontkoombare fataliteit is. De stem van de landen die vrede wensen wordt in de Ver. Naties steeds duidelijker en krachtiger gehoord, aldus de „Prawda". De „Izwestia" meent, dat de Ver. Staten en andere Westelijke landen de Ver. Naties de weg van de Volkenbond willen laten gaan. Doch de organisatie weerspiegelt de wijzigingen, die in de wereld zijn ingetreden en de „ondermij nende activiteit van de Ver. Sta ten stuit op de constructieve po litiek van de Sowjet-Unie en an dere vredelievende landen", al dus dit blad. Volgens het te Los Angeles verschijnende dagblad „Exami ner" heeft een viertrapsraket van de Amerikaanse luchtmacht een hoogte van bijna vierdui zend mijl (6.400 km) bereikt. Het projectiel was met een bal lon tot een hoogte van 100.000 voet (ongeveer 33 km) boven de Atol Eniwetok in de Stille Oceaan gebracht en vandaar gelanceerd. Dit is het eerste bericht, dat de proef raket van het project „Far-Side", waarvan in het be gin van deze maand was gemeld dat zij in het gebied van de Stil le Oceaan zou worden afgescho ten, inderdaad is gelanceerd. Van officiële zijde is hierom^ trent niets meegedeeld. Een wetenschappelijke mede werker van de „Examiner" schreef dat hij zijn inlichtingen had gekregen van geleerden, die naar de V.S. zijn teruggekeerd met gegevens welke door de ra ket zijn verschaft. De raket zou niet bedoeld zijn om als kunst maan rondom de aarde te cir kelen, maar zij zou ten doel hebben een zo groot mogelijke hoogte te bereiken en dan naar de aarde terug te keren, terwijl haar instrumenten via de radio gegevens verstrekt aan de waar nemers op de grond. Deze in strumenten zouden drie en een half pond wegen en in de neus van de viertrapsraket zijn aan- De Syrische regering heeft het bemitldelrngsaanbod van koning' Saoed van Saoedi-Arabië ten aanzien van de spanning tussen Syrië en Turkije definitief van de hand gewezen en is vastbeslo ten haar klacht tegen Turkije in de Verenigde Naties te handha ven. Volgens radio-Cairo zou de Syrische minister van Buiten landse Zaken deze mededeling aan alle Syrische diplomatieke vertegenwoordigers in het bui tenland hebben toegezonden. In welingelichte Westelijke kringen van de Verengide Naties verluidt, dat het aantal voor standers van een plan om secre taris-generaal Hammarskjoeld te belasten met een onderzoek in het Syriseh-Turkse grensgebied, toeneemt. Dit zou beschouwd Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Highland Monarch" 29 okt. Australië: s.s. „Waterman" 28 okt. Brazilië i m.s. „Montferland" 28 okt. Canadft: ms „Johan Willem Friso" 29 okt. s.s. „American Trapper" 2 nov. Chili: via New York 30 okt. Indonesië: m.s. „Oranje" 2 nov. Ned. Antillen: m.s. „Agamemnon" 29 okt. Suriname: m.s. „Doris" 30 okt. Unie van Zuid-Afrika en Z.W.-Af rika m.s. „Winchester Castle" 2 nov. Brits Oost-Af rika: via Frankrijk 2 nov. Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. worden als een betere oplossing dan het zenden van een commis sie, gezien de moeilijkheden wel ke de samenstelling hiervan met zich mee kan brengen. De Syrische afgevaardigde Zeineddin heeft meegedeeld, dat hij Izich krachtig zal verzetten tegen eventuele pogingen om het debat in de algemene vergade ring opnieuw op te schorten, als de Syrische klacht tegen Turkije vandaag opnieuw aan de orde komt. Hij achtte het niet onmo gelijk, dat zijn regering de goede diensten van een derde partij zal aanvaarden. Het denkbeeld van een bemiddeling door Saoedi- Arabië noemde hij „te vaag". Reizigers, die van de Syrische grens te Istanbul zijn aangeko men, hebben meegedeeld dat er in het grensgebied aan weerszij den. wordt geschoten, maar dat dit wordt gedaan om smokkelaars tegen te houden. Op grote schaal wordt er vee van Turkije naar Syrië gesmokkeld, terwijl er nylonkousen, koffie en kleding in omgekeerde richting worden vervoerd. De Syrische grenstroepen zijn, volgens genoemde reizigers, de laatste tijd zeer versterkt met gemotoriseerde eenheden, die op enige afstand van de grens zou den zijn gestationeerd. De Syri sche autoriteiten zouden onlangs een lichting reservisten hebben opgeroepen en zij zouden voorbe reidingen treffen om nog vijf lichtingen te mobiliseren. gebracht, aldus het Amerikaan se blad. Het hoofdkwartier van de luchtmacht te Washington heeft later meegedeeld, dat na vier mislukkingen met succes op 21 oktober een raket van het project „Far-Side" boven de Stille Oceaan is gelanceerd. Het hoofdkwartier wilde echter niet een bevestiging geven van het bericht van de „Examiner", dat de raket een hoogte van 6.400 km had bereikt. Wel werd ge zegd, dat men „uitgebreide ge gevens" had verkregen. Deze waren echter nog niet uitge werkt en vóór hedenmiddag zou den er geen cijfers worden bekendgemaakt. De mislukte proefnemingen hadden op 25 september en in het begin van oktober plaats gevonden. Op het proefterrein te Cape Canaveral beschouwde men de officiële mededeling omtrent de proef als zeer bescheiden. Het was n.l. de bedoeling geweest het apparaat tot een hoogte van slechts zestig tot 65 km te bren gen, maar in de praktijk had het een hoogte van 175 km be reikt. Bovendien had het na 140 seconden te zijn aangedreven een snelheid van 6.800 km ge had, terwijl men volgens de meest optimistische schattingen op 6.000 km had gerekend. Daar om noemt men de proef een op merkelijk succes. De eerste proef van het pro ject „Vanguard" werd op acht december van het vorige jaar genomen. Het ging er toen om, verschillende instrumenten te beproeven. Deze eerste raket be reikte een snelheid van 6.400 per uur en een hoogte van 200 km. De tweede proef vond op 1 mei van dit jaar plaats. Deze had ten doel de techniek van de „scheiding" van de raketdelen in de verschillende trappen te bestuderen. Voor de eerste trap werd een „Viking" gebruikt en een kleinere raket voor de twee de. Deze twee proeven waren ook met succes bekroond. De volgende vier proeven zul len in december worden geno men. De proef van woensdag was vooral bedoeld om de nieu we motor „General Electric" te beproeven. VRAGEN OVER BERICHT. Het lid van de Tweede Kamer de heer Assmann heeft aan de minister-president, minister van Algemene Zaken, de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Heeft de minister kennis ge nomen van het bericht in „Het Vrije Volk" (Amsterdamse editie van 19 oktober j.l.), luidende: „De ministerraad heeft zich vrijdag beraden over de mogelijkheden tot inkomstenverbetering voor bepaalde groepen bovengrondse mijnwerkers. Daarbij zou, naar wij vernemen, gedacht zijn aan een verhoging van het uurloon, die varieert van 2 tot 6 cent. Ruim 50 procent van de boven- gronders zou daarvoor in aan merking komen"? 2. Kan de minister mededelen, of het sub 1 genoemde bericht in de brede lijn juist is? 3. Zo ja, heeft de minister een onderzoek ingesteld, c.q. is hij voornemens een onderzoek in te stellen, hoe aan „Het Vrije Volk" de in zijn publikatie vermelde feiten bekend zijn geworden, en wil de minister van het verloop en van de uitslag van dit onder zoek kennis geven aan de Staten- Generaal? JONGEN VERDRONKEN De negenjarige G. Z. te Zwol le is woensdag bij het spelen in de Stadsgracht gevallen en ver dronken. Uit gegevens over de omzetten van het midden- en kleinbedrijf, gepubliceerd door het economisch instituut voor de middenstand, blijkt, dat de omzetten van deze bedrijven in de eerste helft van dit jaar algemeen hoger waren dan in de overeenkomstige pe riode van 1956. In sommige ge vallen waren deze geldomzetten zelfs aanzienlijk hoger. Bijv. in de volgende branches: Kruidenierswaren (7 fl/o), huis houdelijke artikelen (10 goud, zilver, juwelen, uurwerken enz. (8 '°/o), kantoorboekhandel (11 °/o), meubelen e.d. (13 °/o), tabaksfa brikaten (9 °/o), kappers (9 en schoenreparatie (10 °/o). Christian Dior, de beroemde Franse modeontwerper, is in de nacht van woensdag op donder dag in een hotel te Montecatini overleden. Hij was enige dagen geleden naar deze Noord-Italiaanse bad plaats gekomen om rust te ne men. Dior overleed volkomen onver wachts aan een hartaanval. Vóórdat hij stierf ontving hij nog de laatste Sacramenten. Hij was 52 jaar. In de twee laatste maanden van het eerste halfjaar waren de om zetstijgingen echter, enkele uit zonderingen daargelaten, minder groot. In sommige branches vie len zelfs omzetdalingen waar te nemen in vergelijking met de zelfde maanden van het vorig jaar (goud, zilver, juwelen, uur werken enz. 2 °/o), schoeisel 1 °/o) en textiel 3 ®/o). Voor al sterk was de verminderde stij ging merkbaar in de sector duur zame consumptiegoederen. Ten aanzien hiervan merkt het insti tuut het volgende op: Hierbij dringt zich de vraag op of hier reeds kan worden gesproken van een zekere in vloed van de „bestedingsbeper king", welke vraag men op het eerste gezicht geneigd zou zijn bevestigend te beantwoorden. Hierbij moet echter allereerst worden opgemerkt, dat slechts van een beperkte groep duurza me consumptiegoederen waar van bovendien het duurzame ka rakter nog discutabel zou kunnen worden gesteld gegevens om trent het omzetverloop beschik baar zijn. De branches, welke met name wasmachines, stofzui gers, radio, en televisietoestellen, koelkasten e.d. voeren, komen nl. in dit overzicht niet voor. Daarnaast mag worden aange nomen, dat de detailhandel de ge volgen van de bestedingsbeper king eerst gaat voelen, nadat de consument deze heeft ondervon- Nog slechts korte tijd den. Deze gevolgen nu zijn voor de consument nog van zeer be perkte omvang gebleven, aange zien de in het regeringsprogram ma opgenomen prijsverhogingen in het eerste halfjaar 1957 van geringe betekenis waren. Verder moet rekening wor den gehouden met de extra uit gaven, welke een deel van het publiek zich in november en december 1956 heeft getroost, toen de gespannen internatio nale toestand voor hen aanlei ding was tot het aanleggen van een zekere voorraad. Voor de branches, die hiervan profiteerden, kan dit in de maan den daarna hebben geleid tot een omzetvermindering, omdat de ge vormde voorraad reeds vrij spoe dig is aangesproken. Wanneer tenslotte nog wordt bedacht, dat de vakantiebeste dingen voor vele groepen van de bevolking een groter deel van het budget gaan opeisen en boven dien de gunstige weersomstan digheden in 1957 wijziging in het consumptiepatroon kan hebben veroorzaakt, is het duidelijk, dat de geconstateerde, minder gun stige, omzetontwikkeling in de laatste twee maanden van het eerste halfjaar 1957, moeilijk zonder meer aan de bestedings beperking kan worden toege schreven. Bij een verder doorwerken van de door de regering genomen en nog te nemen maatregelen in het kader van het bestedingsbeper king-programma moet het echter niet onwaarschijnlijk worden ge acht, dat aan de periode van ster ke omzetstijging, zo zich geen bijzondere omstandigheden voor doen, min of meer een einde is gekomen en dat voorlopig ten minste met een zekere stabilise ring van de omzet rekening moet worden gehouden. 3) door BRUNO J. (Nadruk verboden.) VAN LHEENKE De algemene staking van 48 uur in Argentinië is woensdag nacht geëindigd. Twee vakver enigingen hebben evenwel beslo ten de staking voor onbepaalde tijd voort te zetten, n.l. de bond van arbeiders in de vleesconser- venindustrie en de bond van per soneel van de openbare ver voersdiensten. Eerstgenoemde vakvereniging eist de vrijlating van een onge noemd aantal vakbondsleiders, die gearresteerd zouden zijn. De andere bond eist, dat de rege ring, die de zetel en de leiding van de bond heeft overgeno men, deze weer teruggeeft. Houden wij het even op de krant, die dus vooral ook een ge volg is van het feit, dat het druk ken tegenwoordig zo snel en eco nomisch kan gebeuren, een ge volg van de machinalisatie. Die krant geeft de mensen nieuws en commentaar op het nieuws. De krant zegt de mensen precies, hóe zij over allerlei zaken dienen te denken. De mensen lezen, nemen in zich op, en worden door dat alles gevormd, nietwaar? Op deze wijze dus, worden miljoenen men sen eender gevormd, want al die kranten zeggen in wézen het zelf de voor zover het de kranten be treft die in één land uitkomen. Ja, zelfs durf ik beweren, dat er de kleine nuanceringen niet meegerekend, maar enkele me ningen, twee of drie of vier, ge geven worden in alle kranten van de wereld te samen, hoe ver schillend de mensen van al die kranten ogenschijnlijk ook zijn. Gevolg? Uniformiteit in denken, gebrek aan zelfwerkzaamheid van de hersenen van de mens. Men laét voor zich denken! Het gevolg van dat machinaal den ken? Er is niet één gevolg, er zijn duizenden gevolgen. Kleine ge volgengrote gevolgen. Bij voorbeeld: Als ik bij een inlich tingenbureau voor reizigersver keer, aan de juffrouw die inlich tingen moet geven een beetje aarzelend en langzaam sprekend vraag: „Juffrouwde trein. naarPurmerend", dan laat zo'n kind je niet eens uitspreken, maar ratelt zij direct: „Purme rend: drie minuten voor het hele en vier minuten over het halve uur, meneer U dienten dan komen er nog wat inlichtingen. Zeg ik haar dan, dat ik dat hele maal niet wens te weten, en maak ik mijn zin af: „Juffrouw, de trein naar Purmerend, is dat een elektrische trein of 'n stoom trein?", dan hoor je een wat ver baasd, onnozel: „Owilde u dèt weten, 't Is eenuh.... éventjes kijken, meneer! 'n Ogen blikje graag!" Zij was beduusd. Waarom? Het machinale reage ren bleek nu eens een onjuist re ageren te zijn, en zij merkte dat. Dat machinale reageren is over het algemeen onjuist (en in prin cipe altijd)! maar gewoonlijk merkt men dat al niet eens meer! Zo zijn er duizenden voorbeelden. Het hele leven van ons is één groot voorbeeld, van wat de ma chinalisatie maakt van de mens. Oorlogen bijvoorbeeld, zijn in we zen ook een gevolg van de ma chinalisatie van de mens." HOOFDSTUK 3. „Wat dan? zul je vragen. Mijn antwoord weet je ook en ik weet dat het ook jouw antwoord is: de mens moet zich aanpassen aan de door hem veroorzaakte techni sche vooruitgang en de mens moet weer meester worden over de door hem opgeroepen krach ten. Met andere woorden dus: het machinale in de mens dient in de eerste plaats te verdwijnen." „Enen dat wilt u met een machine doen?" riep ik verbaasd uit. „Ja", zei dr. Tuimelaar en hij glimlachte even. „Ja, dat wil ik met een machine doen. Waarom 'niet?" Ik heb niets tegen machi nes, dat weet je toch? Ik heb al leen iets tegen het machinale in de mens. En om dat machinale er uit te krijgen, is voorlopig een machine nodig. Later zal dat ma chinale er niet eens meer in ko men, maar déze periode moeten wij eerst te boven komen. Wel, dèt te bereiken is mijn levens werk. Daar was ik al aan bezig, lang voordat ik met pensioen ging; bij elkaar heb ik, behou dens mijn gewone medische stu dies, die onmisbaar waren voor dit werk, ruim vijf-en-dertig jaar al mijn vrije tijd gegeven aan het ontwikkelen van een middel, dat het machinale in de mens zou kunnen verdrijven. Nü is het mij gelukt, dat mid del gereed te krijgen: het is een machinetje geworden. En met dat machinetje, beste Walter, ga jij op stap." „Zóóó", zei ik. „Ik ben anders toneelspeler en geen vertegen woordiger in O.M.M." „Weet ik, weet ik allemaal", lachte de heer Tuimelaar en hij wreef zich in zijn handen van plezier, „maar jij bent óók mijn enige hoop, en jij bent eek een beetje handig en jij bent óók be hoorlijk idealistisch en daarbij toch genoeg réalistisch, kortom: jij bent de man die ik hebben moet en ik weet zeker, dat jij me niet zult teleurstellen, nietwaar? Je doet het toch, Walter? Jij gaat toch., laten we zeggen., „wer ken" met mijn onmachinaalma- king van de mens machine???" „Welik....", aarzelde ik, „ik kan nog niet meteen defini tief iets beloven, maar als het enigszins in mijn vermogen ligt, dan zal ik u helpen. Alleen zou ik nu wel eens graag iets meer willen weten over uw O.M.M. en over de plannen die u er mee heeft." „Tjazei dr. Tuimelaar, „tjadat kan ik mij heel goed indenken en ik had daar ook op gerekend. De enige moeilijkheid is, dat het niet zo eenvoudig is, om het resultaat van een zó lan ge studie, van een zó lang expe rimenteren ook, nu een, twee, drie goed begrijpelijk uit te leg gen aan iemand, die betrekkelijk leek is. Maar goed, ik zal trach ten je het principe van de O.M.M. uit te leggen." Er volgde nu een lange uitleg en ik zal u niet ver moeien met het woordelijk weer geven van dr. Tuimelaar's be toog. Genoeg is het, te weten.dat de O.M.M. een machientje is, dat bepaalde trillingen veroorzaakt en waarmede deze trillingen nauwkeurig gericht kunnen wor den. De trillingen zijn, den. (Wordt vervolgd.) 2 DODELIJKE GEVALLEN VAN A. GRIEP. In Alkmaar zijn wederom twee gevallen van A-griep met dodelijke afloop geconstateerd. Woensdag overleed in het St. Elisabeth ziekenhuis de 43-jari- ge mevr. J. W. S., moeder van zes kinderen en in het centraal ziekenhuis overleed de 55-jarige heer J. S. uit Koedijk eveneens tengevolge van de A-griep. To taal zijn in Alkmaar nu vier personen aan complicaties van de A-griep overleden. ZATERDAG 26 OKTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muz.; 7.45 Morgengebed en litur. kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvr.; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Promenade ork.; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws en Kath. nws; 13.20 Platennieuws; 13.30 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Engelse les; 14.40 Boekbespre king; 14.50 Gram.; 14.55 Ama- teursprogr.; 15.15 Kron. v. lette ren en kunsten; 15.50 Amateurs- progr.; 16.00 Voor de jeugd; 16.50 Gregoriaanse zang; 17.20 Dans- muz.; 17.40 Lichte muziek; 18.00 Journ. weekoverz.; 18.10 Gram.; 18.15 Pari. over.; 18.25 Lichte mu ziek; 18.45 Regeringsuitz.; 19.00 Nieuws; 19.10 Comm.; 19.15 Om- roepork.; 20.10 Caus.; 20.25 Act.; 20.40 Gevar. progr.; 22.10 Lichte muz.; 22.25 Wij luiden de zondag in. Daarna: Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nws in Es peranto; 23.25 Nouveauté's. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Lichte muz.; 10.50 Buitenl. overz.; 11.05 De familie Doorsnee; 1135 Pianorecital; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Hammondorgel; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Nieuwe gram.; 15.00 Boekenwijsheid; 15.20 Koorzang; 15.40 Ca.us.; 15.55 Omroeporkest; 16.40 Caus.; 16.50 Lichte muziek; 17.10 Amateursprogr.; 17.30 Week- journaal; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Gram.; 18.50 Klankbeeld; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Caus.; 19.40 Idem; 20.00 Nieuws; 20.05 Waar gaan we heen 20.13 Gevar. progr.; 21.45 Klaver vier; 22.15 Soc. comm.; 22.30 Lich te muz.; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.60 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gesproken aperi tief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Muz. kaleidoscoop; -14.30 Radiojournaal; 15.00 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Dag klapper en lit. kal.; 17.20 Liturgi sche gezangen; 17.30 Gram.; 18.00 Moderne muz.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Gevar. progr.; 22.00 Nieuws; 22.11 Verzoekprogr.; 23.00 Nws; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5