Pinay's programma ter oplossing van de Franse kabinetscrisis Minister Liebaert kondigt staatslening aan De Egyptische troepen Chroesjtsjef brief aan Partij van de Arbeid Rede van Koningin Elizabeth GRIEP in byrie AKKERTJES Socialisten weigeren medewerking Westduitse Bondsdag herkiest Gerstenmaier Russische partijleider richtte zich tot West-Europese socialisten De griepepidemie De overstromingen bij Valencia TE BESTRIJDEN HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN .WOENSDAG 16 OCTOBER 1957 12e Jaargang Nr 4194 DROOGTE IN CHINA o DE TOESTAND IN JORDANIË STAKING IN ARGENTINIË AANGEKONDIGD DE KUNSTMAAN HET EERSTE SLACHTOFFER VAN DE „SPOETNIK" OVERSTROMINGEN IN TEXAS Voorgenomen communistische betogingen in Frankrijk verboden Schoerner tot vier en een half jaar veroordeeld De hevigste die Spanje in de laatste vijftig jaar troffen DOE WATU KUNT OM UW helpen direct JAMES HOFFA Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 et; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer De Franse conservatieve leider Antoine Pinay heeft dinsdag zijn program voorgelegd aan alle fracties van de Nationale Verga dering, uitgezonderd de commu nisten. Hij heeft de fractieleiders verzocht na te gaan of zij op ba sis hiervan willen deelnemen aan een regering. Waarnemers geloven, dat de socialisten zullen weigeren. Mo gelijk zullen ook de Katholieke Volksrepublikeinen niet aan een regering onder Pinay's leiding willen deelnemen, al zouden zij wellicht bereid zijn Pinay's in vestituur te steunen. Finay schijnt volgens zijn me dewerkers vastbesloten te zijn om de Nationale Vergadering te vragen zijn benoeming tot pre mier goed te keuren, zelfs als hij niet op een meerderheid kan re kenen, teneinde het land te waar schuwen dat de huidige crisis geen gewone regeringscrisis is, maar dat het parlementaire stel sel van de vierde republiek ge- gevaar loopt ineen te storten. Zijn program zou omvatten: 1. Algemene verkiezingen als de regering weer achttien maan den na de voorgaande verkie zingen ten val wordt gebracht. 2. Binnenlands zelfbestuur voor Algerië volgens een enigszins gewijzigde versie van de ka derwet die de assemblee op 30 september heeft verworpen. 3. Geen wijziging van de buiten landse politiek. 4. Speciale bevoegdheden voor een heel jaar met het oog op de financiële toestand. De socialistische fractie in de nationale vergadering heeft dinsdag besloten niet deel te nemen aan een regering onder leiding van Pinay. Zij besloot voorts Pinays in vestituurrede af te wachten alvo rens te bepalen of de socialisten hem. kunnen steunen. Tegenover verslaggevers ver klaarde Pinay dat hij als pre mier het zwaartepunt van zijn Al gerijnse politiek zal leggen op handhaving v an de veiligheid voor het westen. „Het is onze plicht ervoor te zorgen dat het westelijke Middellandse Zeege bied niet in de handen van het communisme valt". Hij dacht pas vanavond te weten of hij al dan niet een nieuwe regering zou kunnen vormen en zou dan vrij dagmorgen aan de nationale ver gadering om stemming over de investituur vragen. Pinay liet uit komen dat een eventuele rege ring onder zijn leiding pas na enig tijdsverloop politieke ver anderingen in Algerië zou invoe ren, hij zei niet van plan te zijn een coalitie-kabinet te vormen, dat gegrondvest is op mondelinge beloften die blijvende verschillen slechts verhullen. Pinay achtte voor Algerië een actie op de lan ge duur op het economische, op voedkundige en politieke vlak no dig. Politiek was een „volledige organische wetgeving" noodzake lijk. Een beleid van bevroren lo nen en prijzen noemde hij irreëel. Zijn program bevat nog twee punten: de waarborg dat hij ten minste een vol jaar in functie zou kunnen blijven en de verle ning van bijzondere bevoegd heden, krachtens welke hij bij be sluit en zonder verdere voorleg ging aan het parlement finan ciële, economische en bestuurs- prob'lemen waaronder hij „ver gaande reorganisatie van 's lands verdedigingssysteem, en ambte narenapparaat" rekende, zou kunnen afhandelen. Aangaande regeringsinvesteringen verklaar de Pinay dat hij aan de bouw van woningen en scholen, alsmede aan de ontwikkeling van de Sa hara voorrang zal verlenen. Miljoenen boeren in de Chi nese provincie Hoepé zijn gemo biliseerd om de gevolgen te be strijden van de ergste droogte die dit gebied ooit heeft geteis terd. Na meër dan twee maanden verstoken te zijn geweest van een druppel regen, worden de oogsten in deze provincie be dreigd. De lage waterstand in de rivieren maakt irrigatie bij zonder moeilijk. Op sommige plaatsen wordt dag en nacht ge werkt om de katoen- en rijst oogst te redden. De Belgische minister van Fi nanciën, Liebaert, heeft maan dagavond voor de radio een rede gehouden. Daarin deelde hij mede, dat vandaag de open bare inschrijving zou worden ge opend op de staatslening, uitge geven in de vorm van schatkist certificaten met een looptijd van vijf jaar en een rentevoet van 5Vi procent per jaar. De a pari aflosbare obligaties worden uit gegeven tegen 97,80 procent, zo dat zij in werkelijkheid 6 pro cent rente zullen opbrengen. Wegens de commentaar, waar toe üe toestand van de over heidsfinanciën de laatste weken aanleiding gaf, achtte de minis ter het gewenst i ikele toelich tingen te geven. „Het aanzienlijke beroep op de kapitaalmarkt, als gevolg van de omvang der investeringen, zo wel in de overheids- als in de particuliere sector, heeft over de gehele wereld verschijnselen ver oorzaakt, waarvan wij, zowel hier als elders, de onanagename te rugslag moesten ondergaan. Een woordvoerder van het ge meenschappelijke Egyptisch-Sy- rische opperbevel heeft dinsdag verklaard dat de overbrenging van de Egyptische troepen naar Syrië, na een operatie die een maand heeft geduurd, voltooid is. De woordvoerder, geciteerd door het Egyptische blad „Al Akhbar" zei dat de naar Syrië gezonden troepen fronttroepen zijn, bestaande uit infanterie en artillerie-eenheden, die uitgerust zijn met zware tanks en waar van militaire deskundigen en genie-officieren en soldaten deel uitmaken. Hij verklaarde voorts dat het contingent uit twee delen be staat. Het eerste is bestemd om dSel te nemen aan de militaire operaties, die het Syrisch leger zou kunnen uitvoeren. Het an dere zal de Syrische soldaten vertrouwd maken met de moder ne wapens. Hij voegde hieraan toe dat het zenden van Egyptische troe pen geen militaire demonstratie is en dat men hiermee niet het ontketenen van een zenuwen oorlog tegen een ander land op het oog heeft. „Wij willen Syrië slechts prak tische militaire hulp verlenen", aldus de woordvoerder. De Britse Labourleiders Gait- skell en Bevan hebben dinsdag op hun verzoek een onderhoud gehad met premier MacMillan, met wie zij, naar verluidt, ge sproken hebben over de recente gebeurtenissen in Syrië en het Midden-Oosten. De Labourlei ders meenden dat die gebeurte nissen een overleg met de pre mier nodig maakten; zij wilden een indruk krijgen van het standpunt dat de conservatieve regering inneemt. Politieke commentators In Libanon geloven, dat het zen den van de Egyptische troepen niet bedoeld is als verdedigings maatregel tegen een Turkse aanval waarin niemand schijnt te geloven maar als een poging van president Nas ser van Egypte om het leider schap in de Arabische wereld, dat hem de laatste tijd scheen te ontglippen, weer vaster in handen te krijgen. Hat Libanese blad „Oriënt" meent dat er een prestige strijd gaande is tussen Nasser en ko ning Saoed van Saoedi-Arabië. Een woordvoerder van de Egyptische ambassade in Anka ra verklaarde dinsdag, dat als de Ver. Staten hun militaire, po litieke en economische druk op het Midden-Oosten voortzetten, het gevaar bestaat dat „Syrië in schoot van het Sowjet-blok" zal vallen. De staat moest aanzienlijke kapitalen terugbetalen, cue hem lOÈveuiouwti waren door de oanKen, üe kolome en de semi- staatsoiganen, en wel in zoda- nge maie, dat in de laatste vijf maanden de rijksscnulü, on- danns oe opbrengst van ae laat ste Amerikaanse lening, met 4,5 miljard verminderde. Een der gelijke toestand kon niet anders uan een terugslag hebben op de scnatKiSt, die, naast de finan ciering van de gewone en de buitengewone begroting ook moest voorzien in een ongeëve naard opvragen van gelden, ais b.v. de terugbetaling van een deel van de oorlogsschuld der Londense regering aan de kolo nie. De staat zal geen beroep meer doen op nieuwe leningen, in die zin, dat hij door ailossing van ue schuld meer geld op de markt zal biengen, dan hij kapitaal no dig lieert ter financiering van zijn begrotingen. Met andeie woorden de Staat zal in 1958 meer terugbetalen dan lenen. Dit zal de bekroning zijn van een oeieiü, dat sedert vier jaar wordt gevoerd, waarbij tegelij kertijd een aanzienlijke sociale vooruitgang, alsmede een onge ëvenaarde expansie en een pro gramma van tot nog toe niet voorgekomen grote werken wer den verwezenlijkt", aldus minis ter Liebaert. De minister deed een beroep op de gehele bevolking om in liet aigemeen belang bij te dra gen tot het behoud van het hoge welvaartniveau, dat zovele an dere ianuen België benijden. De heer Liebaert drong er verder op aan, dat de thuis opgeborgen bankbiljetten per inwoner zijn er volgens de minister in België twee of driemaal meer bankbiljetten in handen van par ticulieren dan in Nederland, Duitsland en Groot-Brittannië en 50 pet meer dan in de Ver enigde Staten te voorschijn zouden komen, om rente op te brengen, werk te verlenen en lonen en winsten aan de mede burgers te verschaffen. De Westduitse bondsdag heelt dinsdag in West-Berlijn, op de eerste dag van haar derde zit tingsperiode, de Ohristen-Demo- c.aat dr. Eugen Gerstenmaier herkozen als voorzitter. Er wa ren geen tegenkandidaten. Ger stenmaier kreeg 437 stemmen. 54 stembriefjes waren niet inge vuld en drie waren ongeldig. Deze eerste vergadering werd in West-Berlijn gehouden, om de nadruk te leggen op het belang van Berlijn als toekomstige hoofdstad van een herenigd Duitsland. Voor de verkiezing van Gers tenmaier trad mevr. Lüders, die met haar 80 jaar na bondskanse lier Adenauer de oudste afge vaardigde is. als voorzitter op. Zij verzocht de afgevaardigden staande de dood van 80 opvaren den van de „Pamir", het overlij den van koning Haakon van Noorwegen en overleden leden van de tweede bondsdag te her denken. 'Gerstenmaier verklaarde in een redevoering na zijn verkie zing, dat hij ervan overtuig'd is, dat de regeringspartijen en de oppositie het eens zijn over de volgende punten 1. het scheppen van een toe stand waarin vrijheid en recht heersen; 2. vereniging van Duitsland in vrijheid; 3. verdere ontwikkeling van de economie en verzekering van de stabiliteit van de mark; 4. handhaving van de betrek kingen met de vrije wereld; 5. bescherming van de vrede; 6. bijdragen aan de eenheid van Europa. Gerstenmaier herhaalde voorts vroegere verklaringen, dat de bondsdag en de regering catego risch oorlog als politiek middel verwerpen. De Sowjet-communisiische par tij heeft in een brief aan de Par tij van de Arbeid gevraagd om veroordeling van liet gebruik van geweld ter regeiing van ge schillen en verklaard dat zij be reid is voorstel»en van de Neder landse party om de vrede in het Midden-Oosten te verzekeren, aandachtig te bestuderen. De brief, die door partijsecre taris Cnroesjtsjef namens zijn partijbestuur aan de heer E. termeer, voorzitter van üe Par tij van de -Arbeid, is gezonden, luidt: „Wij nodigen ailen wie de vrede aan het hart gaat, uit krachtig het gebruik van geweid ials middel voor oplossing van bestaande vraagstukken te ver oordelen en wij nodigen hen uit niet toe te staan dat de vrede in het Midden-Oosten verbroken wordt. Vorig jaar heeft het voorbeeld van Buez bewezen, dat de vredeskrachten, als zij zich verenigen, het kunnen en moeten winnen van de agres sieve en oorlogszuchtige krach ten". „Het centrale comité van de Sowjet-communistische partij verklaart zich van zijn kant be reid aandachtig overwegingen en eventuele voorstellen van het bestuur der Nederlandse Partij van de Arbeid aangaande kwes ties die verbonden zijn met het verzekeren van de vrede en de veiligheid in het Midden-Oosten, te bestuderen". In Oslo verluidt, dat de Sowjet- partijsecretaris Chroesjtsjef ook Jordaanse veiligheidstroepen bewaken buitenlandse ambassa des en instellingen alsook alle regeringsgebouwen. Deze maat regel is genomen na een reeks bomontploffingen in Jordanië, die aan de communisten wor den geweten. Ook langs de grens zijn scher pe voorzorgsmaatregelen geno men om te verhinderen, dat wa pens uit Syrië worden binnen gesmokkeld en verdachte ele menten het land binnenkomen. Leiders van 69 van de 89 Ar gentijnse vakbonden hebben be sloten tot een algemene staking van 48 uur, die volgende week dinsdag zal beginnen. Als de re gering represailles neemt tegen de stakers, zal de actie voor on bepaalde tijd worden voortgezet. Vorige week werd een onder houd tussen president Aramburu en een aantal vakbondsleiders abrupt afgebroken, toen van vak verenigingszijde het ontslag van de ministers van Financiën, Ar beid en Handel werd geëist. De spanning tussen de regering en de vakbeweging is ontstaan door het feit, dat de regering de lonen heeft bevroren, terwijl de kosten van het levensonderhoud blijven stijgen. De vakbeweging eist een algemene loonsverhoging, ophef fing van de staat van beleg, een regeling van de staking van het telefoon- en telegraafpersoneel, die al ruim een maand duurt, en de vrijlating van alle vakbonds leiders, die zich in arrest bevin den. Koningin Elizabeth van Groot- Brittannië heeft maandag in haar toespraak voor het Cana- dese parlement kwesties op bin nenlands en buitenlands ge bied aangeroerd. Inzake het Britse Gemenebest gaf zij te kennen dat dit Gemenebest door de toelating van landen die pas zelfbestuur hebben ge kregen zowel uitgebreid als ver sterkt wordt. Volgens de konin gin zijn haar ministers voorts van oordeel dat de deelneming van Canada aan de NAVO van groot belang is voor het behoud van de vrede. Daarom zal men u (het Cana dese parlement) verzoeken de moderne defensieve strijdkrach ten te handhaven. Deze strijd krachten zullen met die v^n on ze bondgenoten een afschrik wekkend geheel blijven vormen voor eik land dat een aanval wil ondernemen op een of an der lid van dit bondgenoot schap, aldus koningin Elizabeth. Zij verklaarde verder dat Groot- Brittannië en Canada in de Ver. Naties moeten trachten in stemming te vinden voor een overeenkomst, waardoor de vrede bewaard blijft en een ont wapening op grote schaal te weeg wordt gebracht. Overschakelend op kwesties van binnenlandse aard, zei de Koningin dat men het Cana dese parlement zal vragen de ouderdomspensioenen te verho gen en de verblijfsperiode in Ca nada, nodig om voor een derge lijk pensioen in aanmerking te komen, te verkorten. Ook zal aan het parlement verzocht worden maatregelen te nemen om tot een grotere stabi liteit van de prijzen der Cana dese landbouwprodukten te ko men en om nieuwe markten voor visserijprodukten te waar borgen. aan de Deense, Franse, Italiaan se, Belgische en Britse socialis tische leiders een brief heeft ge zonden waarin hij steun vraagt voor pogingen om de spanning in het Midden-Oosten te vermin deren. Een Deense socialistische woordvoerder verklaarde dins dag in Kopenhagen, dat Chroesjt- sjefs brief en het Deense ant woord niet voor vandaag open baar gemaakt zullen worden. De Deense socialistische partij heelt dinsdag op een eensluiden- ue brief geantwoord, dat de Deense socialisten tegen alle agressie zijn. Daarom hebben zij de aanval van Noord- op Zuid-Korea, oe BritsFranse actie tegen Egypte en het Sow- jet-ingnjpen in Hongarije ver oordeeld. Volgens oe Deense partij moeten de Ver. Naties nauwlettend toezien en trachten verdere moeilijkheden in het Midden-Oosten ie voorkomen. De Noorse socialistische partij heeft besloten de brief die zij van Chroesjtsjef ontving, door te zenden aan de regering, om dat zij er van uit gaat dat alle democratische partijen in het Noorse parlement de Duitenland- se politiek van de Noorse rege ring gesteund hebben. De Noor se partij wil dan ook geen af zonderlijk standpunt innemen. Volgens Amerikaanse deskun digen werkt er op de Russische kunstmaan een kracht in, die men niet kent. De aantrekkings kracht van de aarde wordt te klein geacht om de geconstateer de afwijking in de baan van de satelliet te kunnen bewerkstelli gen. Nationalisten deden aanval op Chinese vasteland De persdienst van het natio nalistische Chinese leger heeft dinsdag in Taipeh bekend ge maakt dat commandotroepen van de Chinese nationalisten op 3 oktober 's avonds een over- rompelingsaanval op het vaste land van China hebben gedaan. Zij doodden een commnunisti- sche wacht bij een schermutse ling en trokken zich daarna te rug, aldus de persdienst. ft De „Spoetnik" heeft ih ft ft West-Duitsland een slacht- ft ft offer geëist. ft ft De 22-jarige monteur ft ft Karl Heinz Huber werd ft ft woedend omdat zijn vrien- ft ft din, de 28-jarige Christel ft ft Bialek, hoog opgaf van de ft ft kunde van de Russische ft ft technici. Huber nam een ft ft fles tomatenpurée en sloeg ft ft daarmee de schedel van ft ft zijn vriendin in. ft Delen van Texas zijn geteisterd door overstromingen. Honder den mensen moesten hun wo ningen verlaten. Tot nu toe heeft de ramp een slachtoffer geëist. Voorts joegen drie wer velstormen over het zuidoosten van Texas. Bij de overstromin- gen in Texas zijn drie mensen om het leven gekomen. Honder den mensen zijn dakloos. Het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft de manifestaties verboden, welke de communistische partij in het gehele land voor zeventien oktober heeft georganiseerd om haar eis tot het sluiten van vrede met de Algerijnse natio nalisten kracht bij te zetten. De vroegere Nazi-veldmaar schalk Schörner, eens Hitiers jongste generaal, is dinsdag te München tot vier en een half jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens moord en poging tot moord. Het hof had een verzoek van de verdediger om twee voorma lige hoge rechters van een krijgsraad op te roepen, verwor pen omdat het niet onder zijn be voegdheid viel een oordeel uit te spreken over de bindende kracht van de zgn. „rampbe velen" van Hitier, waarop Schör ner zich beriep. De griepepidemie in Europa schijnt nog niet in hevigheid af te nemen. Zo is in Londen een kwart van alle schoolgaande kin deren thuisgebleven en één van elke tien onderwijskrachten. Van de Parijse politiemacht (15.000 man) ligt een kleine dui zend man ziek. De Brusselse telefoondienst heeft de clementie van haar abon nees ingeroepen om geduld te oefenen na het aanvragen van 'n In het gebied van Valencia zijn volgens de jongste berichten, minstens vijftig personen om het leven gekomen tengevolge van de hevigste overstromingen die Spanje in de laatste vyftig jaar hebben getroffen. Het peil van de Turia, de river de tengevol ge van zware regenval buiten haar oevers is getreden, daalt echter gestaag. Alle verbindingen met het dorp Nazaret aan de monding van de haven van Valencia zijn nog ver broken. Men vreest, dat het me rendeel van de huizen door het overstromingswater in zee is ge sleurd. De stad Valencia zelf is ook nog van de buitenwereld afge sneden. De water- en elektrici teitsvoorziening is gestagneerd. De schade wordt geschat op mil joenen guldens. uit oxiic-eie bron wordt ver nomen dat maandag zeker 21 mensen om het leven zijn ge komen bij de overstromingen in de binnenstad van Valencia. Men vreest dat er in de bui tenwijken van de stad veel meer slachtoffers zijn gevallen. In de voorstad Pedralba worden vijf tien mensen vermist. Er jn 5000 daklozen. Op v_Ie plaatsen is het overstro mingswater weer gezakt, een dikke laag gele modder achter latend. In de binnenstad van Valencia ligt de modder 60 cm hoog. gesprek. Een groot aantal telefo nistes ligt met griep te bed. Iri Oostenrijk overweegt men om alle scholen te sluiten tenein de verdere verspreiding van de griep tegen te gaan. Het keukenpersoneel van Praagse restaurants draagt ste riele mondkapjes bij het bereiden van de spijzen en het vaatwerk wordt driemaal met ontsmet wa ter afgewassen. In de Zuidduitse stad München is het aantal griepgevallen in één week van 82.000 tot 187.000 toege nomen. In Belgrado zijn de afgelopen maand 30 scholen tijdelijk geslo ten geweest. Uit Washington berichtten mi litaire medische onderzoekers dat het anti-griep vaccine minder uit werking heeft dan aanvankelijk was gezegd. Neem 1 of 2 "AKKER TJES" met warme melk of thee en ga vroeg onder de wol. Terwijl U slaapt doet de geneeskrachtige inhoud zijn werk en als U opstaat, zegt U evenals al die honderdduizenden ge bruikers: Ja waarlijk, De pasgekozen voorzitter van de Amerikaanse vakbond van vrachtrijders, James Hoffa, heeft dinsdag voor de federale recht bank in New York verklaard, niet schuldig te zijn aan meineed, in verband met een onderzoek naar het aftappen van tele foongesprekken op het hoofd kwartier van de bond te Detroit. Maandag heeft een rechter in Washington beslist, dat de ambts aanvaarding van Hoffa voor ten minste tien dagen moet worden uitgesteld. Deze uitspraak is ge baseerd op de klacht van een groep leden van de bond van vrachtrijders, die de verkiezing van Hoffa als „geënsceneerd" beschouwen. ZUlDUuiJlvE v.iND Het weer in ons land stond dinsdag onder invloed van een over Duitsland naar het oosten wegtrekkend hogedrukgebied. Het bracht ons rustig weer. Aanvankelijk was er op tal van plaatsen mist of laagnangende oewoiking, later op üe dag kwa men opklaringen voor. De tempe raturen liepen op tot 11 a 16 gra den. Intussen nam de depressie activiteit ten westen van de Brit se eilanden toe. Een oceaansto ring bewoog dinsdagavond over IJsland naar het noordoosten. Hierdoor zal de wind in 't Noord zeegebied toenemen. Voor ons land verwachten we vandaag een tot matig toenemende zuidelijke wind, droog weer met verspreide opklaringen en dezelfde tempera turen als dinsdag of iets hogere. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot woensdag avond. Zuidelyke wind. Aanvankelijk hier of daar mist, later droog weer met verspreide opklaringen. Matige zuidelijke wind en dezelfde temperaturen als dinsdag of iets hogere. DONDERDAG 17 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 7.13 8.03 Terneuzen 7.48 8.38 Hansweert 8.28 9.18 Walsoorden 7.38 9.28 ZON MAAN op onder op onder Okt. 16 7.08 17.47 23.36 14.06 17 7.10 17.44 14 41 18 7.11 17.42 0.52 15.12

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1