In 1 uur 40 minuten van Amsterdam naar New-York De Egyptische troepen in byne Zweden stemmen over staatspensioen Lester Pearson krijgt Nobelprijs voor de vrede Allan Noble bepleit internationaal toezicht op ontwikkeling aardsatellieten Kritiek op Brits Koningshuis lijdperk van supersone verkeersvliegtuigen is nabij Overstromingen bij Valencia KOU, GRIEP, De politieke V.N.-commissie griep ABDIJSIROOP HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN rrankering bij abonnement: Témeuzen Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 DINSDAG 15 OCTOBER 1957 12e Jaargang Nr 4193 Verschijnt dagelijks -• Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum {M BEëDIGING VAN HOFFA VERBODEN Reacties op het artikel van Muggeridge. Muggeridge niet voor de televisie IK geen DE „SPOETNIK" Eisenhower niet verontrust over koersdaling in Wall Street HET WAARNEMEN VAN DE KUNSTMAAN BOVEN NEDERLAND Kunstmaan in Utrecht waargenomen De kunstmaan boven Amsterdam. Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C NA 5 uur uitsluitend 2078 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent Losse nrs 9 ct advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelaadvop- tenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags li Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Een verslaggever van het ANP heeft aan enkele topfiguren van de Douglas vliegtuigfabrieken te Santa Monica, Long Beach en van de Lockheed Aireraft Corpo ration te Burbank, twee concerns op het gebied van vliegtuigbouw en geleide projectielen in Cali- fornië, waar alleen reeds 140.000 arbeiders hun werk hebben, ge vraagd hoe ver men was met de plannen tot het fabriceren van supersone verkeersvliegtuigen en toestellen, die door atoomenergie worden voortgestuwd. Ed Burton, chief-engineer van Douglas, een zeer goede vriend van wijlen dr. Albert Plesman met wie hij gaarne philosofeerde over de toekomst van de lucht vaart, was van oordeel, dat het supersone verkeersvliegtuig ze ker in 1970, zo niet eerder zijn intrede zal doen. Veel hangt daarbij af van de technische ont wikkeling der straalmotoren en vooral van de brandstof. De brandstof in vloeibare vorm heeft volgens Burton zijn langste tijd gehad. Maar zouden de grote luchtvaartmaatschappijen tegen die tijd reeds supersone vliegtui gen willen kopen, aangenomen, dat zij economisch exploiteerbaar zijn? Aan de andere kant zal het wereldluchtverkeer in de komen de 15 tot 20 jaar sterk stijgen. In 1955 kwam men tot een bere kening van 40 biljoen passagiers mijlen in het wereldluchtverkeer. In 1960, als het straalverkeers- vliegtuig definitief op de inter continentale lijnen verschijnt, zal dat aantal tot 65 biljoen zijn op gelopen, in 1965 tot 85 biljoen, in 1970 tot 112 biljoen en in 1975 tot 130 biljoen passagiersmijlen. Zal deze sterke groei in het wereld- luchtvaartverkeer door de nieu we types vliegtuigen met schroef- turbinemotoren en straalmotoren kunnen worden opgevangen? Zullen de fabrieken bestellingen in de komende jaren krijgen, wel ke de orders van dit ogenblik verre zullen overschrijden? Hoe het ook zij, aldus Ed Burton, ik voorspel enerzijds een zekere consolidatie op eco nomisch en technisch gebied ten aanzien van het type vlieg tuig, dat op het ogenblik wordt gefabriceerd, maar anderzijds ben ik ervan overtuigd, dat het verkeersvliegtuig, dat wordt 'voortgestuwd met 'n snelheid, welke ver boven de 1200 km in het uur uitkomt (supersone snelheid) er zal komen. Hall L. Hibbard, vice-president van de Lockheedfabrieken, hoofd van het wetenschappelijk bureau van dit concern, was nog veel po sitiever in zijn uitspraken. „Bi; Lockheed liggen de ontwerpen voor een supersone verkeersma chine reeds op de tekentafels", aldus Hibbard. „De contouren van zo'n vliegtuig zullen radi- "kaal afwijken van de thans ge bruikelijke. Ik geloof, dat de de finitieve vorm van het supersone verkeerstoestel binnenkort wel zal kunnen worden bekendge maakt. De snelheid van de ma chine zal niet liggen tussen mach 1,3 en mach 1,8, zoals men in het algemeen beweert. Integendeel, de snelheid zal nog hoger liggen en niet ver van de 2,5 mach af zijn". (1 mach is de verhouding van de snelheid van 't vliegtuig door de lucht tot de snelheid van het geluid op de hoogte, waar het toe stel zich bevindt. In het algemeen is 1 mach 760 mijl of 3040 km per uur). „Volgens onze inzichten", al dus Hall Hibbard, „zal een snel heid van 3000 km per uur het meest efficiënt zijn voor het luchtverkeer met supersone toestellen. Dat betekent een vliegtijd van 25 minuten van Amsterdam naar Rome of wil men een andere vergelijking, over grotere afstand, een tocht van 1 uur 40 minuten van Am sterdam naar New York. Als zo'n toestel om 11 uur des mor gens van Schiphol weggaat, zal het om 7.40 uur van diezelfde ochtend rekening houdend met het tijdsverschil van 5 uur tussen Amsterdam en New York) op IdlewiUl landen en voor de tweede maal op die dag zal men een ontbijt kunnen nut tigen". Ook bij Lockheed betwijfelde men of de luchtvaartmaatschap pijen reeds bestellingen voor su persone vliegtuigen zouden doen vóór het jaar 1965, een datum, waarop Lockheed meent met een dergelijke type aan de markt te kunnen komen. De maatschap pijen zijn druk doende een vloot van straalverkeersvliegtuigen op te bouwen, die een snelheid zul len hebben van tegen de 900 km per uur en waarvan de levering eind 1959, begin 1960 zal begin nen. Zowel Ed Burton als Hall Hib bard zijn voorts van oordeel, dat na het supersone vliegtuig de machine met aandrijving door middel van atoomenergie zal ko men. Lockheed is nu reeds bezig voor militaire doeleinden tekenin gen te maken voor een bommen werper, voortbewogen door atoomenergie. De moeilijkheden daarbij zijn de grootte van het toestel, het gewicht, de bescher ming tegen radio-actieve straling en mocht men deze vraagstukken voor een militaire machine kun nen cplossen, dan nog is het de vraag of voor het burgerlucht- vaartverkeer zo'n toestel econo misch gezien, rendabel is te ma ken. Tot dusver hebben overstro mingen in het gebied van de Spaanse stad Valencia aan twintig personen het leven ge kost. Tengevolge van zware re genval is ae rivier de Turia bui ten haar oevers getreden. De civiele gouverneur van Va lencia heeft maandagavond mede gedeeld, dat 12 lijken in Valencia zijn geborgen. Hij deed deze mede deling zoura de telefoonverbin ding met Madrid hersteld was. De gouverneur zei voorts, wan hopige pogingen in het werk te steilen om de wegverbinding met Valencia te herstellen met hei oog op oe voedselvoorziening van de siad. Vele huizen waren inge stort en vele mensen moesten de nacht op de daken van huizen doorbrengen. De schade is vol gens de gouverneur „fabelachtig" 'OOt. Maandagavond werd geschat, dat in mmder cfan 24 uur in Va lencia enkele honderaen mensen als gevolg van de watersnood om het leven zijn gekomen. £1 De Britse regering hecht geen overdreven belang aan het zen den van Egyptische troepen naar Syrië, aldus een woordvoerder van het Foreign Office, die zei van mening te zijn dat het machtsevenwicht in het Mid den-Oosten hierdoor niet ver stoord zou worden. Het gaat hier om een klein aantal man schappen en de Britse regering was van hun bewegingen op de hoogte, aldus de woordvoerder. Volgens inlichtingen uit ge zaghebbende Britse bron zou de sterkte van de naar Syrië ge zonden Egyptische troepen die van een compagnie niet overtref fen. Te Washington wordt de ge dachte geopperd dat het zenden van Egyptische troepen naar Syrië een onderdeel vormt van een zenuwenoorlog die ten doel heeft het Turkse volk, dat aan zware hoofd- en borstverkoud heid, diep vastzittend slijm, snuift en wrijft U weg met de vooravond van algemene ver kiezingen staat, zich voor neu traliteit te doen uitspreken. De woordvoerder van het Wit te Huis heeft maandag geen commentaar willen leveren. De Turkse minister van De fensie verklaarde maandag, dat alle maatregelen ter verdediging van het land zijn genomen. De regering volgt nauwlettend elke beweging aan de andere kant van de grens, zei hij. De woordvoerder van het „Sta te Department" verklaarde, dat men in de Ver. Staten reeds se dert half september wist dat Egyptische troepen naar Syrië zouden gaan. Hij wilde niet zeg gen of Amerika in deze troepen verplaatsing een factor ziet die de spanningen in het Midden- Oosten kan vergroten. Amerikaanse functionarissen schatten het aantal militairen dat naar Syrië wordt gebracht op een bataljon, d.w.z. duizend tot vijftienhonderd man. Damascus meldde maandag avond, dat Egyptische militai ren in Aleppo, 50 km van de Turkse grens, zijn aangeko men. De Egytische militairen zijn enthousiast door de bevolking ontvangen, aldus de radio. Het is alleen niet bekend hoe veel Egyptische militairen in Aleppo zijn aangekomen. De Zweden hebben zich zon dag door middel van een volks stemming uitgesproken voor een vorm van staatspensioen, die werd verdedigd door de sociaal democraten. Volgens dit pian moeten het huiaige basispen sioen en een aanvullend „aienst- pensioen" tezamen 65 percent van het gemiddelde jaarinkomen over de 15 beste werkjaren van de gepensioneerde bedragen. De werkgevers moeten bijdra gen in de premie voor het aan vullende pensioen. Daar men 30 jaar gewerkt moet hebben om volledig pensioen te krijgen, zal dit systeem pas in 19uo volko men in werking kunnen treden. Het plan van ae sociaal-democra ten kreeg 46,4 percent van alle uitgebraente stemmen. Het voor stel van de Agrarische partij dat 15,2 percent van de stemmen kreeg, voorzag in een pensioen voorziening, bestaande uit het huidige basispensioen en een aanvullend pensioen op vrijwil lige basis tot een maximum van circa 2000 gulden per jaar. Ten slotte bestond er nog een plan van de conservatieven en libera len, dat 34,6 percent van de stemmen verwierf, waarin aan gedrongen werd op een aanvul lend pensioen krachtens een overeenkomst tussen werkne mers en werkgevers, dat uitge keerd diende te worden via de particuliere verzekeringsmaat schappijen. De pensioengerechtigde leef tijd voor wat het huidige basis pensioen betreft is 67 jaar. De uitslag van de volksstem ming is van raadgevend kardk- ter. Dit betekent dat de regering zich hierdoor niet gebonden be hoeft te achten. In de praktijk zal de regering echter geen regeling er door kunnen krijgen die bij de stemming is afgewezen. Overi gens heeft de leider van de agra rische partij reeds tevoren ver klaard dat zijn partij uit de re geringscoalitie zou treden wan neer een op het sociaal-democra tisch voorstel gebaseerd wets ontwerp bij het parlement zou worden ingediend. ■fr In het afgelopen weekeinde 1 ebben Franse strijdkrachten neer dan honderd Algerijnse op ndelingen gedood, aldus zindag in Algiers bekendge maakt. De Britse minister van Staat, Allan Noble, heeft maandag in de politieke commissie van de alge mene vergadering der Verenigde Naties verklaard, dat er nog een kans bestaat om de ontwikkeling van aardsatellieten en ruimte schepen onder internationaal toe zicht te plaatsen. Engeland is be reid deel te nemen aan een tech nische studie van een inspectie stelsel los van andere ontwa- peningskvvesties om te verze keren dat de voorwerpen die de ruimte ingezonden worden alleen voor vreedzame doelen gebruikt worden. Het Amerikaanse weekblad Saturday Evening Post (met een oplage van bijna tien mil joen) wijdt in het komende nummer een lang artikel aan het Britse koningshuis. De schrijver, Malcom Muggeridge, tot voor kort deel uitmakend van de redactie van Punch en tevens een bekende persoonlijk heid uit de Britse televisiewe reld, richt zich daarin bijzonder fel tegen koningin Elizabeth en verklaart o.a. dat de Engelse aristocratie haar „banaal en ouderwets" vindt. Het nummer waarin het be wuste artikel is opgenomen, zal zaterdag uitkomen, de dag waar op de Britse koninklijke gasten in de Amerikaanse hoofdstad Washington zullen aankomen. Het artikel, waarvan inmid dels uittreksels zijn verspreid, heeft in een deel van de Britse pers heftige reacties gewekt men noemde de aanval op de koningin „schokkend en verba zend". De Sunday Express schreef: „Een Brit maakt aan de vooravond van het vriend- schapsbezoek aan Amerika ons koninklijk gezin in dat land be lachelijk". The People laakt het artikel als een zonderlinge wijze om een bezoekend vorstin te be groeten. Het artikel zelf is geti teld: „Heeft Engeland werkelijk wel behoefte aan een koningin?" en draagt daaronder de kop .Elizabeth II is populair maar zonder kracht". Muggeridge schrijft dat ko ningin Elizabeth op Bucking ham Palace en te Windsor een weelderig leven van slechte smaak leidt en dat zij het sno bisme en de vleierij van de kant van haar hofhouding aanmoe digt. in zijn artikel dat ingeleid wordt als een analyse van de ontwikkeling der monarchie van George III tot heden, beperkt Muggeridge zich niet tot de ko ningin, maar betrekt ook prins juicn van de massa wordt be Philip en de beide kinderen in zijn kritiek .Hij laakt „de luid ruchtige grappenmakerij" van de prins en zegt dat de beide koningskinderen „nog voor ze konden lopen al dat typerende gebaartje van de wuivende hand kenden, waarmee het ge antwoord". zal houden, op schrift hebben gesteld, omdat zo heeft een iunctionaris van het Britse hof meegedeeld „Hare Majesteit wil dat deze toespraak uit het hart komt". De Britse publicist Malcolm Muggeridge is maandagavond niet voor de Engelse televisie camera's verschenen. De B.B.C. motiveerde de intrekking van haar uitnodiging aan Muggerid ge voor een vraaggesprek over zijn artikel met de verklaring dat men „niet meer publiciteit wenst te geven aan de kwestie die al genoeg heeft gehad". Nobel wees er op, dat de ont- werp-resolutie over de ontwape ning die door de Verenigde Sta ten, Engeland en nog 21 andere landen bij de commissie is inge diend, om een dergelijke studie vraagt. Hij waarschuwde even wel, dat men snel moet handelen, voor de ontwikkeling van de ruimtevaart een grotere vlucht neemt en toepassing van controle moeilijker zou worden. De resolutie die Noble verde digde, bevat de volgende voor stellen: 9 Opschorting van kernproeven met directe instelling van doel matige internationale con- tröle, O Staking van de vervaardiging van splijtbaar materiaal voor kernwapens, Q Vermindering van de voorra den kernwapens door gebruik van splijtbaar materiaal voor vreedzame doelen, O Beperking van gewone bewa pening, Garanties tegen verrassings aanvallen, Bestudering van maatregelen voor controle van ruimte raketten, Voortzetting van de ontwape ningsbesprekingen. Noble was maandag de enige spreker. Toen hij zijn rede uitge sproken had moest de voorzitter van de commissie, de Pers Ab- doh, de vergadering tot dinsdag verdagen, omdat er geen spre kers meer op de lijst stonden. Een beginnende hoest is voor mij al het sein om keel en lucht wegen te zuiveren met Bakker siroop De snelheid van de Russische kunstmaan en het stuk raket dat haar begeleidt blijft geleide lijk afnemen. Dit betekent, dat de baan van de satellieten om de aarde evenredig kleiner wordt. Per dag neemt de tijd met 1,8 sec. af, zo heeft maan dag een woordvoerder van het laboratorium te Cavendish ver klaard. Het raketdeel, dat aanvanke lijk achter de „Spoetnik" aan zweefde, wordt door zijn grotere gewicht meer door de aarde aangetrokken. Zijn baan en om looptijd worden sneller kleiner, waardoor het raketdeel een voorsprong krijgt op de satelliet. Maandag was deze voorsprong reeds acht minuten. De Amerikaanse deskundigen die het ruimtevaartcongres in Barcelona hebben bijgewoond, hebben daar met Britse, Russi sche en Italiaanse deskundigen maatregelen getroffen voor uit wisseling van gegevens die ver kregen worden door observatie van kunstmanen. Een woordvoerder van het Witte Huis, Hagerty, heeft in antwoord op vragen van journa listen op een persconferentie medegedeeld dat president Eisen hower niet verontrust was over de daling van de koersen op de Newyorkse Effectenbeurs tot 't laagste niveau sedert twee jaar. De persconferentie werd gehou den na afloop van besprekingen van president Eisenhower met de voornaamste financiële en eco nomische adviseurs. Men kan de kunstmaan op iedere heldere ochtend waar- J nemen omstreeks kwart voor j vijf. De haan gaat ongeveer door het uiteinde van de staart van de Grote Beer. Het voorwerp is even helder als de sterren van dit ster renbeeld en beweegt lang zaam evenwijdig aan de ge zichtseinder van links naar rechts; het blijft ongeveer een minuut zichtbaar. De lig ging van de baan tussen de sterren is enigszins afhanke lijk van de waarnemings plaats. De tijden komen elke dag een paar minuten eer der. Het hier beschreven voor werp is het stuk van de vuur pijl dat de eigenlijke kunst maan begeleidt. De bolvor mige kunstmaan zelf is veel lichtzwakker en nauwelijks met het ongewapend oog waar te nemen; het komt elke dag voorbij om vier uur twee en vijftig minuten Ne derlandse tijd. Het Nobelcomité van het Noor se parlement heeft maandag meegedeeld, dat het de Nobel prijs voor de vrede voor dit jaar heeft toegekend aan de voorma lige Canadese minister van Bui tenlandse Zaken Lester Pear son. De prijs bedraagt 208.628 Zweedse kronen (ongeveer 140 (fuizend gulden). Het comité besloot de prijs voor 1956 niet toe te kennen. De beëdiging van .James Hof fa, die onlangs is gekozen tot voor zitter van de Amerikaanse vak vereniging van chauffeurs, is maandag door een rechter in Washington verboden. Hoffa zou gisteren met andere bestuursle den beëdigd worden. Het verbod, dat tien dagen van kracht blijft, geldt ook voor de andere be stuursleden. De verkiezing van Hoffa, die evenals zijn voorganger Dave Beck beschuldigd is van corrup tie, wordt aangevochten door der tien vakbondsleden. De groep vakbondsleden, af komstig uit New York, heeft de beschuldiging geuit, dat de ver kiezing van Hoffa van te voren „opgezet" was door onjuiste ver kiezing van vakbondsafgevaar digden naar het jaarlijkse con gres in Miami. De rechter heeft maandag Hof fa en de anderen die gekozen zijn uitgenodigd te bewijzen dat hun verkiezing niet in strijd met de vakbondsstatuten is en dat er geen redenen zijn om hun instal latie voorgoed te verbieden. Bij de B.B.C. zijn telefonisch talrijke protesten binnengeko men tegen de deelneming van Muggeridge aan een uitzending van de Britse televisie. Tijdens deze uitzending zal Muggeridge de vraag woraen gesteld waar om hij in het Amerikaanse weekblad „Saturday Evening Post" een artikel wil publiceren, waarin heftige kritiek wordt ge leverd op de Britse monarchie en de koninklijke familie. Degenen, die bij de B.B.C. pro test aantekenden, verklaarden dat zij hun toestellen zullen af zetten als Muggeridge op het scherm zou verschijnen. Muggeridge zelf heeft gezegd dat de Britse pers zijn artikel verdraaid heeft weergegeven met het doel sensatie te verwek ken. De „Daily Sketch" bracht het nieuws onder de kop „Muggerid ge beledigt de koningin a raison van 2,25 per woord". (Mugge ridge heeft voor zijn artikel 2.500 dollar gekregen). Volgens de correspondenten van de Britse bladen in Ottawa heeft de kritiek op het Britse koningshuis reeds vruchten af geworpen. Koningin Elizabeth zou zelf de eerste toespraak, die zij voor de Canadese radio en televisie Indien Pearson besluit de prijs persoonlijk in ontvangst te nemen, zal deze hem tezamen met een oorkonde en een gou den medaille op tien december in het Nobelinstituut te Oslo worden overhandigd. De Nobelprijswinnaar werd in 1948 minister van Buitenlandse Zaken. Hij was toen ambassa deur in Washington. Hij behield zijn ministersfunctie tot dat de licerale regering in juni j.l. bi de algemene verkiezingen wer 1 'verslagen. Pearson, die 60 jaar is, is een der oprichters van de Noord- Atlantische-verdragsorganisatie De Westelijke mogendheden wensten hem indertijd als eer ste secretaris-generaal der V. N., maar zijn verkiezing werd ver hinderd door de Sowjet-Unie die de Noor Trygve Lie in die fune tie wilde zien. In 1952 was hij voorzitter van de zevende algemene vergade ring der V. N. Pearson vernam het nieuws van een verslaggever, die hem opbelde. Hij zei „door de bliksem getroffen en overweldigd" te zijn De voormalige secretaris-gene. raai der Verenigde Naties Tryg ve Lie zei naar aanleiding van de toekenning van de prijs aan Pear son: „Voor en na de tweede we reldoorlog wijdde hij al zijn ener gie aan internationale taken Voor zijn werk in de Verenigde Naties vooral verdient Lester Pearson de voorkeur boven iede re andere kandidaat". In november j.l. tijdens de Suez-crisis vloog Pearson naar New York waar hij voor de Ver enigde Naties zijn plan uiteen zet te voor een politiemacht der in ternationale organisatie, welke zich tussen de strijdende parujen zou moeten legeren. Het grootste contingent van de politiemacht wordt gevormd door Canadezen. Pearson heeft jarenlang onver moeibaar voor een permanente strijdmacht der Verenigde Naties geijverd. De vredesprijs ging in 1954 naar het bureau van de hoge commissaris der V. N. voor vluchtelingenzaken. In 1955 werd geen prijs toegekend. RUSTIG WEER Ons land bevond zich maandag in de omgeving van 'n hogedruk- gebied, zodat er weinig wind was. In het noorden van het land bracht een oud front vrij veel be wolking, elders kwamen plaatse lijk opklaringen voor. De maxi mumtemperaturen liepen uiteen van 12 graden in het oosten van het land tot 17 graden in het mid den en westen van het land. Ook vandaag blijft ons land onder in vloed van dit weliswaar naar het oosten bewegende hogedrukge- bied, zodat het vandaag rustig weer blijft. De maandagavond al weer gevormde mist zal vandaag op de meeste plaatsen verdwij nen. Later op de dag zullen opkla ringen voorkomen. In de tempe raturen komt weinig verande ring. medegedeeld door het K. N. M. I te De Bilt, geldig tot dinsdag avond. Rustig weer. Aanvankelijk mist of laaghan gende bewolking. Later op de dag verspreide opklaringen °n droog weer. Weinig wind en wei nig verandering in temperatuur. De sterrenwacht te Utrecht heeft ook in de nacht van zon dag op maandag de kunstm an waargenomen en- wel om 4 uur 44 min. en 30 sec. in het sterren beeld de Grote Beer. Men zag ge durende 3 seconden een licht stipje als een heldere ster bewe gen. Daarna werd het onzicht baar, vermoedelijk door bewol king! Naar uit een maandag te Mos kou bekendgemaakt schema voor de Russische kunstmaan blijkt, zal deze op woensdagmorgen 16 oktober te ruim kwart vóór vijf (4.47 uur) boven Amsterdam pas seren. Eén minuut vroeger zal de satelliet boven Schotland (Glas gow) zijn en twee minuten later boven München (Zuid-Duitsland). De kunstmaan trekt dan dus van het noordwesten naar het zuid- oosen een baan door de lucht. Volgens de Engelse geleerde prof. Alfred Lovell van de univer siteit van Manchester zal het raketdeel, dat vóór de maan uit vliegt, binnen een week in de atmosfeer terecht komen, dan een reusachtige vuurbal worden en tenslotte geheel verbranden. WOENSDAG 16 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 6.12 6.46 Terneuzen 6.47 7.21 Hansweert 7.27 8.01 Walsoorden 7.37 8.11 ZON MAAN op onder op onder Okt. 13.25 15 7.06 17.49 22.26 16 7.08 17.47 23.36 14.06 17 7.10 17.44 14 41 18 7.11 17.42 0.52 15.12 19 7.13 17.40 2.10 15.40 20 7.15 17.38 3.31 16.07

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1