Minister Zijlstra acht prijspeil niet bevredigend Ontwapeningsdebat in de V. N. Vraaggesprek met Chroesjtsjef De Balkanconferentie De onrust in Noord-Sumatra HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER SCHERPE PRIJSDALING OP DE ENGELSE BACONMARKT TUNESIE KRIJGT WAPENS SYRISCH PROTEST BIJ TURKIJE HET AMERIKAANSE KUNSTMAAN PROGRAMMA TEGENGESPROKEN GERUCHT OVER GLUBB PRINS BERNHARD IN SENNE BONDSREGERING TEGEN VOLKS STEMMING IN ELTEN DE STRIJD IN ALGERIE HET BANDITISME IN COLUMBIA Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct- DE VRIJDAG 11 OCTOBER 1957 12e Jaargang Nr 4190 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 et; mlnfenunS pa advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handetaadw- tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 30 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags II *w Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer De minister van Economische Zaken, prof. dr J. Zijlstra, acht het huidige prijsindexcijfer niet bevredigend De stijging van dit cijfer geeft zorgen en vraagt de uiterste aandacht. Dit verklaarde de minister op een donderdag morgen te Utrecht gehouden bij eenkomst van bestuurders van het Christelijk Nationaal Vakver- bond. Minister Zijlstra becijferde een stijging van het prijsindexcijfer van augustus 1955 tot augustus 1957 van 12 punten n.l van 106 punten op 118. Bij deze stijging van 12 punten zit een stijging van 7 punten die volgens prof. Zijlstra geïsoleerd moeten wor den. Deze 7 punten bestaan n.l. af gerond uit een pure seizoenma- tige stijging. Evenals 1956 was 1957 een nat en moeilijk jaar, hetgeen tot gevolg had dat een stijging van 2'A punt is toe te schrijven aan de aardappelen, groenten en fruit. De huren ne men voorts 2%, en de post verze kering en belasting, die in deze indexcijfers volgens de minister als een soort satelliet verscho len zit, 2 punten voor hun reke ning. Van de resterende 5 pun ten zijn 2 punten toe te schrij ven' aan de melk en melkpro- dukten en de vlees en vleeswa- renprodukten, terwijl de reste rende 3 punten volgens de mi nister moeten worden verklaard uit allerlei tariefposten als tram, trein, post, gas, elektra enz. (1,2 punt) en een groot aantal kleine posten als inge voerde produkten, persoonlijke dienstverlening etc. (1,8 punt). Sprekende over de vraag in hoe verre het prijsstabilisatiebeleid een wezenlijke bijdrage heeft geleverd tol het voorkomen van prijsstijgingen zei minister Zijlstra, dat het wel vaststaat, dat het algemeen niveau van de industriële sector zich zeer rus tig heeft gedragen ondanks vrij forse loonstijgingen en ondanks de niet onbelangrijke stijging van het importniveau die we tot voor kort hebben gehad. Mi nister Zijlstra zeide, dat we be zig zijn van 1957 naar 1958 te rug te koersen naar de situatie van 1952 tot 1953. Hieruit wilde de minister geen betalingsover-. schotten voorspellen. De grote vraag die voor de ontwikkeling van de nationale economie van belang is, is wat de wereldecono mie gaat doen. Als we een ontspanning van de binnenlandse economie krij gen en de wereldeconomie op peil blijft, dan zal 1958 volgens minister Zijlstra een goed be ginpunt zijn voor e°n nieuw economische ontwikkeling. Mocht de wereldconjunctuur werkelijk ongunstig worden, dan moeten we volgens minister Zijlstra een wezenlijke depres sie bestrijden. Gemiddeld noem de hij de aanwas van het reeële inkomen per jaar bepaald niet onbevredigend. Onze aandacht zal volgens minister Zijlstra in toenemende mate gericht die nen te zijn op prijsdaling. Hij hoopte en verwachtte niet, dat een loonsverhoging aanstaande is, terwijl minister Zijlstra ook geen reden zag voor een stijging van het prijsniveau. De prijsda- De baconprijzen op de Lon- dense produktenbeurs zijn don derdag gedaald tot het laagste peil sedert twee jaar. Deense bacon noteerde 250 shilling per 100 lbs, terwijl de prijs nog slechts drie maanden geleden 300 shilling bedroeg. De scherpe prijsdaling is het gevolg van de grote baconaan- voer uit Denemarken en men verwacht, dat de prijzen nog verder zullen dalen, wanneer de baconaanvoer niet kleiner wordt. Er wordt meer bacon aangevoerd dan op de Engelse markt kan worden geplaatst. President Bourguiba heeft don derdag in zijn wekelijkse radio- toesoraak medegedeeld, dat Tu nesië deze maand wapeis zal ontvangen. Hij deelde niet mede, vanwaar deze wapens zullen ke rnen. Hij zei dat hij afvaardigin gen naar Italië, Egypte, Zweden, België en de Ver. Staten had ge zonden. lingen van ingevoerde grond stoffen en grondfabrikaten moe ten volgens hem hun weg vin den naar het binnenland. De huidige arbeidsmarkt kan men, volgens prof. Zijlstra, het best typeren aan de hand van twee cijferreeksen, n.l. een die weergeeft de beschikbare ar beidsreserve, hetgeen de optel som van diegenen, die werkloos zijn en die in de aanvullende werkgelegenheid zijn gesteld, en een tweede cijferreeks van de openstaande aanvragen bij de arbeidsbureaux. Deze cijferreek sen geven samen, aldus de mi nister, een weerspiegeling van de situatie op de arbeidsmarkt. Een seizoencorrectie hiervan noemde de bewindgman noodza kelijk. Wanneer deze correctie is toegepast, dan ziet men dat in 1954 de lijn van de openstaan de aanvragen bij de arbeidsbu reaux uiting boven de lijn van de beschikbare arbeidsreserve. Thans groeien deze lijnen naar elkaar toe en het verschil tus sen deze twee grootheden is mo menteel volgens minister Zijl stra 30.000. Het snijpunt zal vol gens prof. Zijlstra begin 1958 worden bereikt en dan zal men de situatie krijgen van 1954. Hij noemde dit niet verontrustend, omdat men dan eerder van een statistische werkloosheid kan spreken dan van een reeële werkloosheid, omdat men met vele moeilijk plaatsbare werk krachten zit. In 1954 omvafte de werkloosheid ruim 74.000 werklozen. De minister noemde dit toelaatbaar. De grens van 100.000 mag echter niet worden overschreden. Op een tijdens de discussie ge stelde vraag of de woningbouw lening van 6 procent direkte ge volgen zal hebben voor de prij zen, zei minister Zijlstra dit niet te verwachten met uitzondering van de huren. De huren zijn, volgens de bewindsman, n.l. zeer gevoelig voor het rente peil. Als het rentepeil van zes procent zich zal handhaven dan zal dit volgens hem ongetwijfeld zijn uitwerking op de huren hebben. „Wij hebben ons met zijn al len op de economische situatie 1955—1956 wat verkeken", zo zei minister Zijlstra, naar aanlei ding van een opmerking dat in 1956 een welvaart verdeeld is die er niet was. Prof. Zijlstra wees er in dit verband op dat men ten aan zien van de voorspelbaarheid van de eonomische politiek de allergrootste reserve in acht dient te nemen. Hij zei voorts dat niemand in 19551956 kon voorzien dat de woningbouw zo snel zou stijgen. Deze woning bouw heeft mede bijgedragen tot een stijging van de beste dingen die heeft meegewerkt tot overbesteding. Rond de jaar wisseling 195-51957 is deze over besteding, volgens de minister het hevigst geweest. Uiterst voorzichtig dient men, volgens prof. Zijlstra, in Neder land te zijn met toekomstvoor spellingen, omdat wij afhanke lijk zijn van de conjunctuur om ons heen, waardoor soms een geheel andere afloop van de dingen uit de bus komt, dan werd verwacht. Tenslotte wees prof. Zijlstra erop, dat het onjuist is de prijs politiek te bepalen aan de hand van halfjaarlijkse kostprijsbere keningen. Hij waarschuwde te gen het trekken van snelle con clusies en pleitte voor het be- ofenen van meer geduld bij het beschouwen van economische ontwikkelingen op langere ter mijn. Het economisch beleid, zo zei minister Zijlstra is geen elek tronisch brein dat men steeds per haf jaar kan omschakelen naar gelang er kleinere prijs- schommelingen zijn. Verpakkingen van 5, 10, .tuks De sigaar die in de goede reuk staal Nikita Chroesjtsjef, eerste secretaris der Russische commu nistische partij, heeft in een vraaggesprek met James Reston van de New York Times ver klaard, dat de wereld in het Mid den-Oosten door een nieuwe oor log wordt bedreigd en hij be schuldigde de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, ervan Tur kije te willen verlokken deze te beginnen door een aanval op Syrië. In het derde en laatste artikel over een vraaggesprek met (Zie pagina 2) Chroesjtsjef, maandag schrijft Reston, dat de Russische leider de Amerikaanse senaat had uitgedaagd zijn beschuldigin gen te onderzoeken. Chroesjtsjef sprak scherpe woorden over Turkije. Hij waar schuwde, dat dit land ingeval van een oorlog geen dag zou be staan. „Indien er een oorlog uit breekt zijn wij dichtbij Turkije en de Verenigde Staten niet. Wanneer de kanonnen gaan schie ten kunnen de raketten beginnen te vliegen en dan zal het te laat zijn er nog over na te denken." De partijsecretaris beschuldig de in het bijzonder Dulles ervan aan Loy Henderson, deskundige voor het Midden-Oosten, instruc tie te hebben gegeven Jordanië en Irak tegen Syrië op te zetten. Dit was echter mislukt en Hen derson zette daarop, tijdens zijn jongste reis in het Midden-Oos ten, Turkije onder druk. Toen Reston vroeg waarop hij zijn beschuldigingen basseerde De door Roemenië voorgestelde Balkan-conferentie zal alleen doorgaan als alle landen die uit genodigd zijn er aan willen deel nemen, zo heeft de Zuidslavische vice-president Rankovic woens dag in Belgrado verklaard. Tot op heden hebben alleen Bulgarije en Albanië het Roe meense voorstel aanvaard. Zuid- Slavië heeft in beginsel met het plan ingestemd maar Grieken land heeft het voorlopig verwor pen. Turkije heeft nog niet op het voorstel geantwoord. De conferentie heeft geen zin als niet alle uitgenodigde lanüen deelnemen, aldus verklaarde Rankovic. Hij zei dit in een gesprek met journalisten op een receptie, die woensdagavond ter ere van de Sow.iet-minister van Defensie, Zjoekof, in de Zuidslavische hoofdstad werd gegeven. Desgevraagd zei hij voorts, dat nog niet vaststaat of president Tito in november naar Moskou zal gaan om de herdenking van de Russische revolutie bij te wo nen. Rankovic zou het echter neit verrassend vinden als Tito ging. De feestelijkheden hebben dit jaar een bijzonder karakter om dat de revolutie 40 jaar geleden uitbrak. President Tito heeft in dertijd aan de oktober-revolutie deelgenomen. Wat de Zuidslavische politiek ten aanzien van de Sowjet-Unie betreft zei Rankovic, dat Weste lijke commentaren volgens welke de Zuidslavische politiek gewij zigd is, „slecht bedoeld of vals" waren. „De Sowjet-Unie heeft de laatste tijd en ik leg de na druk op deze woorden „ds laatste tijd" een politiek van vrede en co-existentie gevoerd om tot ver mindering van de spanning te komen", zei hij. Syrië heeft bij Turkijë gepro testeerd tegen wat het noemt „machtsvertoon en provocerende handelingen" in het grensgebied. In het protest wordt gesproken van „ongewoon grote concentra ties" van Turkse troepen bij de grens met Syrië. Syrië beschuldigt Turkijë er van, dat het Syrische luchtruim herhaaldelijk geschonden heeft. De Turkse verklaringen over on dermijnende activiteit en wapen- vorraden in Syrië worden als een inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Syrië be schouwd. Van officiële zijde in Damascus wordt verder meegedeeld, dat een Turkse patrouille donderdag ochtend heeft geprobeerd scha pen in Syrië te stelen. Na een kort gevecht met de Syrische grensbewaking hadden de Tur ken zich teruggetrokken. en of de Sowjet-Unie documenten heeft om ze te bewijzen, ant woordde de Russische leider: „Ik raad u aan de heer Dulles inlich tingen te vragen. Laat hij, als man dit dikwijls God aanroept, zweren, dat hij dergelijke instruc ties niet aan Henderson heeft ge geven. Hij legde er de nadruk op, dat zijn besehuldigingen waar waren en dat de Sowjet-Unie do cumenten heeft om deze te be wijzen. Alle documenten zullen eventueel worden gepubliceerd. Chroesjtsjef veroordeelde de Eisenhower-leer voor het Mid den-Oosten en ontkende, dat er sprake is van een „Sowjet-provo- catïe" in Syrië of een bedreiging van het Midden-Oosten door het communisme. Hij gaf toe, dat de Sowjet-Unie militaire uitrustingen aan Syrië heeft verkocht, maar „er is niet een van onze soldaten in Syrië" De Arabieren staan ver af van de communistische ideeën. Zij zijn geen communisten maar nationalisten. President Nasser van Egypte had zelfs communis ten in de gevangsnis laten zetten. De moeilijkheid in het Midden- Oosten is, dat, op het ogenblik dat de „koloriale slavernij" ineen stort, de Verenigde Staten de rol van „internationale gendarme rie" op zich neemt. Overal waar de volkeren hun vrijheid krijgen wensen de Verenigde Staten de ze te vernietigen, aldus Chroesjt sjef. Reston kreeg op twee vragen geen antwoord. Deze hadden be trekking op de gebeurtenissen in de Sowjet-Unie na de dood van Stalin en op de problemen, die zijn geschapen door de industrië le industrialisatie en de land- bouwplannen. Amerika is bereid, „zonder ver der onderhandelingen over an dere op zich zelf staande onder werpen af te wachten", een ini tiatief te steunen dat er toe zal leiden dat in de ruimte geschoten voorwerpen slechts wetenschap pelijke en vreedzame doeleinden dienen, aldus heeft de Ameri kaanse afgevaardigde in de Ver. Naties, Cabot Lodge, donderdag bij de opening van het debat over de ontwapening in de politieke commissie der Ver. Naties ver klaard. Lodge zei: „Zoals we hier zit ten moeten wij allen voelen hoe dringend een vraagstuk om op lossing roept, dat voor de wereld vrede van even groot belarg is als het ontwapeningsprobleem". De Amerikaan was van mening dat de LondenSe ontwapenings- besnrekingen toch iets van waar de hadden voortgebracht, ook al waren ze zo moeizaam verlopen dat hier en daar aan een verge lijk werd gewanhoopt. De Japanse afgevaardigde, die na Cabot Lodge aan het woord kwam, diende een ontwerp resolutie in, waarin aangedron gen werd op opschorting van kernproeven. De Russische minister van Buitenlandse Zakeq, Grom.vko, heeft in de politieke commissie gezegd, dat de houding van de Westelijke mogendheden, in het bijzonder die van de Ver. Staten, overeenstemming over ontwape ning onmogelijk maakt. Hun voorstellen, met inbegrip van die te Londen gedaan, kun- De V.S. zijn van plan dertien kunstmanen de ruimte in te zenden. Zeven hiervan zullen voor proeven worden gebruikt, waarmee, zoals president Eisen hower woensdag meedeelde, in december zal worden begonnen. In maart van het volgende jaar zal een begin worden gemaakt met het lanceren van de overi ge zes drietrapsraketten, die kunstmanen met alle vereiste instrumenten zullen bevatten. Dit blijkt uit een verklaring, die dr. John Hagen, het hoofd van het Amerikaanse kunstmaan- programma, op twee augustus voor een senaatscommissie heeft afgelegd en waarvan de inhoud nu pas is bekend gemaakt. De Amerikaanse satellieten zullen ongeveer negen kg wegen en op een hoogte van 300 tot 2.400 km met een snelheid van omstreeks 28.000 km in ander half uur om de aarde draaien, aldus dr. Hagen. Het congres heeft 110 miljoen dollar toegewezen voor de uit voering van het kunstmaanpro ject. nen in geen enkel opzicht dienen als grondslag voor een akkoord, aldus Gromyko. Volgens de Russische minister moet worden getracht „concrete overeenstemming te bereiken over enkele afzonderlijke pun ten". „Zekere vertegenwoordigin. gen" schijnen niet bijzonder naar een dergelijke concrete overeen komst te verlangen. „Kennelijk geven zij er de voorkeur aan nog verscheidene nutteloze resoluties toe te voegen aan de dozijnen, die zijn opgeborgen in de archie ven van de Verenigde Naties", aldus Gromyko. Volgens de Rus kan het jongste voorstel van de Ver. Staten en enkele andere landen alleen maar tot de con clusie leiden, dat deze landen de ontwapeningsbesprekingen tot in het oneindige wensen voort te zetten. Gromyko drong aan op de on derstaande maatregelen: 1. Onmiddellijke beëindiging van de proeven met atoom- en 2. De landen te doen beloven geen atoom- en waterstofwapen* te gebruiken en hiertoe in elk ge val een tijdelijk akkoord aan te gaan voor de tijd van vijf jaar, zodat deze kwestie over vijf jaar weer in overweging kan worden genomen. 3. Beperking van de sterkte van de Amerikaanse, Russische, Britse en Franse striidkrachten in Duitsland met een derde of in andere overeen te komen ver houding alsmede beperking van de strijdkrachten van deze mo gendheden in de landen van het Atlantisch pact en het pact van Warschau. 4. Bestudering van de kwestie van het opheffen van militaire steunpunten in andere landen en het bereiken van een akkoord over de keuze van bases, die reeds in de eerste periode van de ontwapening kunnen worden op geheven. 5. Overeenstemming tussen de landen met kernwapens, dat zij niet zullen toelaten, dat atoom- en waterstofwapens buiten de landsgrenzen worden opgeslagen. 6. Gelijktijdig met een akkoord waterstofbommen, minstens voor over de eerste stappen tot ont- een periode van twee of drie wapening, instelling op basis van jaar, zonder overeenstemming i wederkerigheid van een stelsel over deze kwestie afhankelijk te van toezicht, zoals voorgesteld in stellen van de oplossing van an- j „het desbetreffende voorstel van dere ontwapeningsproblemen. de Sowjet-Unie". Een Syrisch blad heeft bericht dat generaal Glubb, de vroegere bevelhebber van het Jordaanse legioen, zondag in Oman was ge sneuveld. Een woordvoerder van het Britse departement van Bui tenlandse Zaken heeft naar aan leiding hiervan verklaard, dat Glubb zaterdag nog met griep in Engeland te bed lag. „Alleen met een interplanetaire raket zou hij dus nog op tijd in Oman hebben kunnen komen om daar te sneu- veeln", aldus voegde de woord voerder er aan toe. Naar de legerw oord voerder in Medan donderdag heeft meege deeld, werd de verrassende aan val, welke maandagmorgen vroeg op Rematang Siantar werd ge daan, uitgevoerd door 300 leden van de desawacht van het nabij gelegen Simelungun. Tot dusver werden volgens deze woordvoerder tachtig vuur wapens, waaronder brengeweren en handgranaten, waaraan bij de aanval gebruik werd gemaakt, door het leger buitgemaakt. De woordvoerder kon echter niets mededelen over de resultaten van de opruimingsacties, welke het lfger na de muslukte aanslag op Pematang Siantar tegen op opstandige desawachters heeft ingerzet. De laatsten hebben de wijk genomen naar de bossen Volgens leidende Islamietische Z.K.H. Prins Bernhard is don derdagmiddag met aanzienlijke vertraging in het Navo leger kamp Senne aangekomen. Door de zware mist is de Prins later dan was vastgesteld per vlieg tuig naar West-Duitsland ver trokken. De mist was er ook oor zaak van dat Prins Bernhard de afstand tussen het plaatsje Gü- tersloh en het kamp niet per vliegtuig maar in een jeep af legde. Blijkens een mededeling van de adjudant van de Prins staat het programma van het bezoek niet vast. Prins Bernhard die dit bezoek aflegt in zijn kwali teit van inspecteur-generaal van de kon. landmacht heeft een bijzondere belangstelling voor het regiment „Irene". Op zijn verzoek is de Prins niet verwel komd door een erecompagnie van het regiment. Z.K.H. wil de soldaten zien tijdens de manoeu vres. figuren in Djakarta bestonden de desawachten in dit gebied voor het grootste deel uit leden van de communistisch georiën teerde vakbond van onderne- mingspersoneel, die in het begin van dit jaar door de militaire commandant van Tapanuli. lui tenant-kolonel Wahab Macmoer zouden zijn bewapend. In Djakarta werd donderdag bekend gemaakt, dat de chef staf van het leger, generaal-ma- joor Nasution, thans strenge or ders heeft uitgevaardigd tegen de desawacht in het betrokken gebied, die ordeverstoringen en onrust willen stichten. De secretaris-generaal van de Indonesische communistische partij, D. N. Aidit, heeft donder dag het partijbestuur in Noord- Sumatra geïnstrueerd zich ervan te onthouden om van de jongste ontwikkelingen in het militaire commando van Noord-Sumatra een politiek probleem te maken. Intussen is na de aanval op Pematang Siantar daar een avondklok ingesteld van acht uur 's avonds tot vijf uur 's mor gens. De plaatselijke militaire autoriteiten hebben de ambtena ren en het particuliere zakenle ven aangespoord het werk te hervatten. Volgens berichten uit Medan is de situatie in het gehele gebied thans weer normaal. ZUIDELIJKE WIND. Donderdag was de aanvanke lijk voorkomende mist in de loep van de ochtend op de meeste plaatsen verdwenen. Toch werd het geen stralend weer, maar er bleven wolkenvelden overdrij ven. De zuidwestelijke wind was zwak tot matig terwijl maxi mumtemperaturen voorkwamen van 14 tot 18 graden. Over West- Eurooa bleven de iuchtdrukver- schillen klein. In Zuid-Frankrijk medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot vrijdagavond. Zacht. Zacht weer met zonnige perio den, maar ook overdrijvende wol kenvelden. Matige wind tussen zuid en zuidoost. De 27-jarige „Rode Pimpernel" van de opstandelingen te Algiers, Amar Ali, is dood. Soldaten heb ben zijn lijk in de nacht van woensdag op donderdag gevon den in de ruïne van enkele hui zen in de kasbah van Algiers. Deze huizen waren dinsdag ver woest bij de ontploffing van een munitiedepot van de opstandelin gen. Door de dood van Amar Ali hebben de opstandelingen de laatste van hun belangrijkste lei ders in Algiers verloren, aldus Franse autoriteiten. Het aantal slachtoffers van de ontploffing in de kasbah is ge stegen tot negentien. ZATERDAG 12 OCTOBER. De Duitse Bondsregering is, in tegenstelling tot sommige pers berichten, tegen een volksstem ming in het gebied van Elten. 1 daalde de luchtdruk, zodat boven „Deze streek is zonder volksstem- Frankrijk een zuidelijke lucht- ming aan Nederland toegewezen stroming tot stand kwam, die ge en het is niet meer dan billijk, leidelijk zachtere lucht naar het dat zij ook zonder volksstemming noorden transporteerde. In deze wordt teruggegeven", verklaart i stroming dreven wolkenvelden het ministerie van Buitenlandse mee, waruit plaatselijk een spat- pj] \ANSTANDEN v.m. n.m. 3reskens 3.32 3.43 "erneuzen 4.07 4.18 Mansweert 4.47 4.58 Walsoorden 4.57 5.08 Zaken in Bonn. „Bij de onder- i handelingen met Nederland is wel herhaaldelijk over een volks- 1 stemming gesproken", aldus het ministerie, „maar wij zijn van mening, dat dit middel slechts kan worden toegepast op gebie den van grotere omvang en waar van niet vaststaat bij welk land zij behoren." je regen viel. Donderdagavond was deze zóne al boven België I ZON aangekomen. We verwachten, 1 dat vandaag ook bij ons een zui- )kt. delijke wind zal waaien, en dat 12 er wolkenvelden zullen overdrij- 13 ven. De middagtemperaturen zul. 14 len dezelfde zijn als gisteren of 15 I iets hoger. Regen van betekenis 16 I wordt niet verwacht. 117 MAAN op onder op ondei 7.01 17.55 19.41 10.44 7.03 17.53 20.28 11.44 7.04 17.51 21.23 12.38 7.06 17.49 22.26 13.25 7.08 17.47 23.36 14.06 7.10 17.44 14.41 De Columbiaanse regering heeft in het gebied van Quindio, ten westen Van de hoofdstad Bogota, een militair bewind in gesteld om te trachten een einde te maken aan het banditisme in deze streek. In de provincie Caldas zijn de zer dagen zes personen vermoord en een vijftienjarig meisje ont voerd. RUSSISCH TANKSCHIP AAN DE KETTING TE ROTTERDAM Hangende het onderzoek naar de schuldvraag is het Russische tankschip „Moskovski Festival", dat enige dagen geleden de Franse treiler „Clemenceau" op de Noordzee heeft overvaren, in de haven van Rotterdam aan de ketting gelegd. Er worden onder handelingen gevoerd over de grootte van een eventueel cautie bedrag, die op dit ogenblik nog niet tot overeenstemming hebben geleid, zo vernemen wjj.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1