Uit de Provincie m. 120.000 x 120D00X DICHT £sso RADIO? DE BRUID en de MOORDENAARS MET ESSO BENT U 3ETER UITI 'Ze vla zegels ESSO EXTRA MOTOR OIL GEEN TUSSENLANDINGEN MEER IN AXEL. TERNEUZEN. Oveï»cil_ In INDIËRS ONTRUIMEN EEN BIRMAANS DORP AGENDA STAAT VAN BELEG IN BUENOS AIRES AFGEKONDIGD AXEL ZAAMSLAG. r fantastische gebeurtenissen in Uw auto a«,hnn. haar algemene ledenvergadering. DE REGERINSCRISIS IN FRANKRIJK. Mollet weigert een nieuwe regering te vormen. CHEF-STAF NASUTION WAARSCHUWT TEGEN DE GEVAREN VAN DE STAAT LORD ABERDARE OVERLEDEN HONGARIJE VONNISSEN IN BOEDAPEST Wat brengt de De „Sabena"-helikopters op de lijn BrusselRotterdam zullen in dé winterperiode, ingaande zon dag 6 oktober, te Axel geen tus-, senlandingen meer maken. De ongustige weersomstandig heden in de winter veroorzaakten bij de landingen te Axel vrij veel vertragingen. Voor de vaststelling van de zo merdienstregeling zal de „Sabe na" de situatie opnieuw bekijken. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propae- deutisch examen electrotechnisch ingenieur onze stadgenoot A. A. Jurriens. Feestavond afd. Terneuzen Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond. Vrijdagavond hield de afdeling Terneuzen van bovengenoemde bond haar jaarlijkse feestavond in het Jeugdgebouw aan de Kerk hoflaan alhier met medewerking van het gezelschap André Carrell. Nadat, de voorzitter, de heer Joh. Slock, in zijn welkomstwoord zijn grote voldoening had uitgespro ken over de uitverkochte zaal, gaf hij daarop de leiding aan het gezelschap André Carrell. bestaande uit Cora Ville, Co van de Heide-Wijma, Frans van Dus- schoten, Jany van der Molen en André Carrell, die in een vlot dempo het zeer in de smaak val lend gevarieerd programma af- werkte. Aan het slot van de avond bracht de voorzitter allen dank 3ie hun medewerking aan deze avond hadden verleend, in het bij- ■zonder aan het gezelschap Car rell. Als blijk van waardering voor deze mooie avond bood hij bet gezelschap namens de afde- Bng een klein geschenk aan. Hierna vond een verloting plaats met als slot een prijskaar ting, terwijl gelegenheid bestond om met een dansje de verdeie avond door te brengen, waarvan velen gebruik maakten. De afdeling Terneuzen van de Alg.~Ned. Bouwbedrijfbond kan op een zeer geslaagde feestavond terugzien. Derde Invalidencongres in het parochiehuis. Voor de derde maal hield de provinciale R. K. bond van inva liden voor Zeeland het jaarlijkse ■congres in het parochiehuis te Terneuzen. Uit geheel Zeeuws- Vlaanderen en van over de Schel de waren leden van „Sint Lidui- aa" naar Terneuzen gekomen om ia de eerste plaats de gezamen lijke belangen te bespreken en te genieten van een bijzonder aan trekkelijk programma dat werd gebracht door de bekende radio- artisten Christine Spierenburg (sopraan), Bert Robbe (tenor) en als extra-verrassing de jonge «abaretièrre Judith de Leeuw. Zij werden aan de piano begeleid door Co v. d. Heijde Wijma. In zijn welkomstwoord zei de voorzitter, de heer W. Weterings, dat hoewel de overheid meer aandacht aan de invaliden begint ie besteden, er nog zeer veel te «wensen is. Hij maakte echter een adtzondering voor de directeur van de arbeidsbemiddeling te Middelburg en de chef van het Ifcantoor te Terneuzen, de heer C. Jansen, die op allerlei manieren .het werk voor de invaliden steu nen. Een woord van dank richtte de heer Weterings ook tot de heer 3L- Marquinie, die door het ar beidsbureau te Middelburg spe ciaal is belast met het werk voor de minder-validen en op deze wij- ae zeer veel goed werk doet. Hij wees in het bijzonder op de gees telijke nood van de invaliden. Bij de rondvraag informeerde de heer De Cock in hoeverre men geslaagd was het bij de autoriteiten gedaan te krijgen dat bij officiële gelegenheden, de invaliden op een gereserveer de plaats mogen rekenen. Het bestuur heeft in deze kwes tie nog geen resultaat kunnen boken, aldus de voorzitter. Na de koffietafel werd een verloting gehouden en dank zij het vele werk van mevrouw Daelman en de vrijgevigheid van vele middenstanders, werd dit een verloting zonder nieten. Een keur van vele en graag- gehoorde melodieën brachten de beide radio-artisten Christine Spierenburg en Bert Robbe. Hoe wel dit niet was aangekondigd, trad hierbij ook op de jonge veel belovende Nederlandse cabare tière Judith de Leeuw, een pret tige verschijning op de planken met goede liedjes en een uitste kende voordracht. Christine Spierenburg en Bert Robbe had den een groot succes met hun operette-fragmenten. Na ieder nummer kregen zij een zeer hartelijk en welver diend applaus. De pianist Co v. d. Heijde deelde in het succes 'an dit optreden. De geestelijk adviseur sprak 'n woord van aanmoediging tot de invaliden en zei er van overtuigd te zijn dat zij in een geregeld ge bed veel steun en troost kunnen vinden. Kapelaan Janssen gaf een filmstrip over Lourdes, omdat de invaliden in 1961 naar deze bede vaartplaats willen. Tenslotte dankte de heer Wete rings de R. K.-E.H.B.O. die de ge hele middag aanwezig was om de invaliden te helpen, en allen die geheel belangeloos gereed stonden de congressisten van en naar huis te brengen. De notulen van de vorige ver gadering werden onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van het jaar verslag van de secretaris vroeg de heer P. de Leeuw wat gedaan wordt om het ledental op peil te houden. Medegedeeld werd dat hieraan door de bode Van Cadsand bij het ophalen van de contributie de no dige aandacht wordt besteed. Aan de bode werd voor zijn werk in dezen dank gebracht, waarna het jaarverslag, met dank aan de secretaris voor z'n vele werk- voor de vereniging werd goedge keurd. Bij het jaarverslag van de com missaris voor het materiaal werd gevraagd naar de wensen betref fende nieuw materiaal. Medegedeeld werd dat het be stuur o.a. graag een hoogtezon zou willen kopen, doch de finan ciën laten dit niet toe. Ook dit verslag verwierf de dank der aanwezigen. De rekening 1956 werd vastge steld met een nadelig saldo van ƒ207,75. Deze rekening werd na gezien door de heren Jac. de Kra ker en Jac. Hamelink. Bij monde van de heer De Kra ker werd gerapporteerd dat alles in orde werd bevonden en dat tot goedkeuring werd geadviseerd. Aan de commissie en de penning meester werd dank gebracht voor hun werk. Voor het nazien van de reke ning 1957 werden aangewezen de heren J. S. Buijze en P. Kuipers. De begroting werd vastgesteld met een tekort van 800,Aan het gemeentebestuur zal een ver zoek om verhoging van de subsi die worden gedaan. In principe werd besloten in 1958 een bazar te houden. De 3 aftredende bestuursleden de heren Kusee, De Klerk en Scheele werden bij acclamatie herkozen. Zij namen hun herbe noeming aan. Bij de rondvraag vroegen de he ren P. de Leeuw en Buijze naar de mogelijkheid om, bijvoorbeeld door het vertonen van een film of medische causerie meer leden naar de algemene vergade ring te trekken. Dit zal door het bestuur wor den bekeken. De heer P. de Leeuw bracht dank aan de wijkverpleegster en het bestuur voor hun medewer king bij het onderzoek van de schoolkinderen door schoolarts en schooltandarts. Na een opwekking om het werk van het Groene Kruis uit te dra gen en te blijven steunen sloot de voorzitter de algemene ledenver gadering. (Advertentie.) Over de week eindigende op zaterdag 5 oktober 1957 werden de meeste spaarkaarten inge leverd door mw. R. VISSER, Klaassenstraat 5, Terneuzen. De door haar ingeleverde spaar kaarten werden met een toeslag van 100 procent gehonoreerd. Vraagt uw winkelier. Indische troepen, die een Bir- maans dofp in de Naga-heuvels hadden bezet, hebben zich terug getrokken tot op Indisch grond gebied, aldus betrouwbare be richten, die zaterdag te Ran goon zijn ontvangen. Vóór hun aftocht braken de Indiërs de barakken af, die zij hadden gebouwd, en verdeelden zij voorraden onder de plaatse lijke Naga-bevolking. Het Birmaanse ministerie van Buitenlandse Zaken had in sep tember medegedeeld, dat de In diërs een dorp waren binnenge trokken op de Patkoi-Bergtke- ten, die Birma en India scheidt. MAANDAG 7 OKTOBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Op naar Hollywood. Zuidlandstraat, 8 uur: Cir cus van Bever. Zaal Leger des Heils, 7 uur: Bazar. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Aanranding. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Folies Bergère. DINSDAG 8 OKTOBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Moordende handen. Zuidlandstraat, 8 uur: Cir cus van Bever. Lokaal Bethel, 7.30 u. Evan geliesamenkomst. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Piroschka. Jaarvergadering Cultureel Arbeiders Spaarfonds Onder voorzitterschap van de heer M, J. de Groot vergaderde het Cultureel Arbeiders Spaar fonds. De jaarverslagen werden resp. uitgebracht door de secreta ris, de heer K. Hamelink, en de penningmeester, de heer J. A. Roose. Uit het verslag van de secreta ris bleek, dat de afgelopen jaren voor het spaarfonds goed zijn ge weest, waardoor de financiële tegenvallers, welke in het begin van de opricflting van het fonds zijn geleden, konden worden op gevangen. Ook de aansluiting bij de federatie van arbeiderskunst kringen werd uitvoerig gememo reerd en men verwacht hier een grote onderlinge samenwerking van. Door „Het Zuidelijk Toneel" zal in de loop van de volgende maand een toneelstuk worden opgevoerd. Het programma voor het sei zoen 5758 werd door de voorzit ter toegelicht. Over 't algemeen, aldus de voorzitter, geeft men de voorkeur aan cabaret-avonden. Dit is op zichzelf niet af te keu ren maar het spaarfonds is toch in de eerste plaats opgericht om de arbeiders cultureel verant woorde avonden te geven. Daar om wil het bestuur als richtlijn aanhouden om minstens één avond per seizoen met een goed toneelstuk te komen. Dit zal dan de slotavond van het seizoen zijn Bij de daaropvolgende bespre king bleek, dat de aanwezigen hiermede instemden. De aftredende bestuursleden de heren K. Hamelink en J- A. Roose werden herkozen. if *c«* I a Vergadering afd. „Het Groene Kruis" Zaterdag hield de afdeling om q-orinp Terwijl u in uw auto voortglijdt, tevreden luisterend naar het zacht- spinnend geluid van de motor, worden daar beneden enorme krachten ontwikkeld. Neem b.v. de nokkenas, die zorgt voor het openen en sluiten van de kleppen. Tegen de druk van de sterke klepveer en tegen de compressie van de cilinder in drukt elke nok zijn eigen klep open met een kracht van soms meer dan 100 kg, en dat 120.000 maal per uur De nokken zouden snel versleten zijn als het minieme oliehuidje tussen de nok en de klepstoter niet voorkomt dat de metalen delen elkaar rechtstreeks raken. Deze extra zwaar belaste punten in de motor hebben extra bescher ming nodig. Die extra bescherming biedt u ESSO EXTRA MOTOR OIL (in het gouden blik). Perfecte smering bij alle bedrijfstem- peraturen want Esso Extra Motor Oil reageert in de nog koude motor als een dunne olie, bij hogere motortempera- turen als een dikkere olie. Ongekende slijtageweerstand Reinigend vermogen Uitgebalanceerde „dopes" geven Esso Extra Motor Oil deze bijzondere „motor-sparende" kwaliteiten. VOOR EXTRA BESCHERMING Reeds te lang werd er weinig 2aamslag van het Groene Kruis In zijn openingswoord zei de voor zitter, de heer J- W. Kusee, dat 't werk in het afgelopen jaar op normale wijze voortgang had. Het bestuur moest enkele malen sa menkomen om de financiële toe stand te bespreken; deze baart nog steeds zorgen. De consulta tiebureaus voor zuigelingen en kleuters werden regelmatig ge houden. Een moedercursus met 14 deelneemsters werd begonnen. De laatste weken werden de voor bereidingen getroffen voor de in enting tegen kinderverlamming ni geen aandacht aan geschon ken en daardoor zijn velen van 'ben moeilijke, in zichzelf gekeer de mensen geworden die van aeifsprekend in vele gevallen 'n minderwaardigheidscomplex heb- Spreker pleitte voor meerdere (plaatselijke) samenkomsten waar van gedachten kan worden gewisseld, waar de hobby's kun nen worden beoefend en collec tieve arbeid kan worden verricht. Een zeer bijzonder aandacht wenste spreker voor de ontspan ning van de invaliden. Aan de in validen vroeg hij daaraan mee te voor de kinderen geboren in '55. erken want zijzelf zijn het in de eerste plaats die verandering in hun lot kunnen brengen. Hij verheugde zich in het bij zonder over de aanwezigheid van dokter Van Lierop uit Hulst die namens het provinciaal bestuur van het Wit-Gele Kruis aanwezig was. Ook in de aanwezigheid van de heren Dingemanse, Egeraat en Rommeloo,. resp. leiders der A. V. O.-werkplaatsen te Terneu- aen Vlissingen en Hulst, zag de beer Weterings het bewijs van medeleven met de bond. Hij herdacht de eerste geeste lijke adviseur, pater Gonzaga te Sluiskil en het lid uit St. Jan steen, Mieke Inghels, die kort geleden eveneens is gestorven. Een complete set van twee multigrade motoroliën 10W - 20W - 30 20 W - 30 - 40 In Buenos Aires is de staat van beleg afgekondigd. Vóórdat deze maatregel werd afgekondigd, werd te Buenos Aires gesproken over een scheu ring in het kabinet van presi dent Aramburu. In Argentinië heerst onrust over de kosten van levensonder houd. Deze' onrust leidde tot een reeks stakingen. De maatregel zal in de stad en de provincie Buenos Aires dertig dagen van kracht zijn. De onderminister van Binnen landse Zaken heeft de pers mee gedeeld, dat deze maatregel is genomen om de regering in staat te stellen haar plannen uit te voeren met het oog op de algemene verkiezingen, die in februari 1958 zullen worden ge houden. In kringen, die nauwe betrek- Guy Mollet heeft zondagavond op een vergadering van de Fran se socialistische partij verklaard dat hij besloten heeft het aanbod om een nieuwe Franse rpgering te vormen af te slaan, aldus is van socialistische zijde meege deeld. Het bestuur van de socialisti sche partij en de socialistische fractie van het parlement heb ben Mollets besluit met algeme ne stemmen goedgekeurd. Mollet zei later dat president Coty wenste, dat hij zijn pogin gen om een basis voor een nieu we regering te vinden zou voort zetten. Hij had echter geweigerd dit te doen, omdat hij de partij leiders niet had kunnen overtui gen van zijn opvatting dat de nieuwe regering speciale be voegdheden zou moeten hebben voor het nemen van economische en sociale maatregelen. PLÉVEN AANGEZOCHT. President Coty heeft besloten een beroep te doen op René Plé- ven om te pogen aan de Franse regeringscrisis een einde te ma ken. kingen met de regering onder houden, is vernomen, dat er geen scheuring in het kabinet is ontstaan. Wel hadden vier ministers zich verzet tegen het voornemen in het gehele land de staat van beleg af te kondi gen. Met het oog op het verzet van deze vier ministers heeft het kabinet besloten de staat van beleg te beperken tot de stad en de provincie Buenos Aires. De Argentijnse politie zou driehonderd agitatoren hebben gearresteerd. Waarnemers toonden zich ver rast over de afkondiging van de staat van beleg. Een zo Vergaan de maatregel tot beëindiging van de sociale onrust hadden zij niet verwacht. Men bracht ver der deze maatregel in verband met berichten over ontdekking van een tegen de Argentijnse regering gerichte samenzwering van aanhangers van oud-presi dent Peron in Chili. De chef-staf van de Indonesi sche landmacht, generaal-majoor Nasution, heeft zaterdag een waarschuwing geuit tegen de ge varen van ontbinding en bank roet, die de Indonesische repu bliek bedreigen, alsmede tegen het gevaar van afscheidingen onder de gelederen van het leger elf. In een dagorder, welke Nasu tion ter gelegenheid van de vie ring van 'de twaalfde „Dag der strijdkrachten" heeft uitgegeven, deed hij een beroep op de bevol king om de grondslagen van de staat en van het leger hoog te houden, teneinde de integriteit te kunnen handhaven. Bij een auto-ongeluk in Zuid- Slavië is de 72-jarige lord Aber- dare, een bekende Engelse sport- nan, om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde terwijl lord Aberdare met zijn vrouw op terugreis was uit Sofia, waar hij het I.O.C.-congres had bijge woond. Hij was drie weken ge leden in het huwelijk getreden. Lord Aberdare behoorde in de jaren tussen de beide wereldoor logen tot de topfiguren in de Britse sport. Hij was internatio naal bekend als tennisspeler, als schutter en als beoefenaar van rachets, een spel dat vrijwel identiek is aan squash. Ook op cricketveld en golflinks verdien de hij zijn sporen. Lord Aberdare was lid van het organisatiecomité van de olympi sche spelen van 1948 in Londen. Het Oostenrijkse R.K. persbu reau Kathpress heeft gemeld, dat in Hongarije een interne ringskamp voor priesters is in gericht in het dorp Poekoel (dis trict Pest). Priesters die niet konden wor den beschuldigd van „actieve deelneming" aan de opstand van oktober 1956, naar wier sym pathie openlijk naar de opstan delingen was uitgegaan, zouden in het kamp van Foekoel opge sloten zijn. Als opvolger van pater Gonza- zocht, De ernst en het belang werd door de ouders zeer goed begrepen: 47 van de 50 kinderen werden voor inenting opgegeven. Het grootste aandeel in de werkzaamheden van de vereni ging werd uiteraard door de wijk verpleegster gedaan. De voorzitter bracht haar dank voor de liefde en toewijding waarmee zij steeds haar werk verricht. De massa kent nog te weinig het werk van Het Groene Kruis. In dit verband las de voor zitter de inleiding voor uit het iaarverslag van de secretaris van de provinciale afdeling van het Groene Kruis en drukte er tevens zijn spijt over uit, dat de algeme ne vergadering ook nu weer door zo'n klein aantal leden werd be door SELWYN JEPSON 61) Nadruk verboden. werd kapelaan Janssen door de bisschop aangewezen. De heer L. Marquinie, die in een korte toespraak zei, dat er reeds veel is verbeterd, was ook overtuigd dat er nog veel meer moet worden gedaan. Hij bepleit te een innige samenwerking van de diverse instanties en bracht hQzondere dank' aan de heer We terings, die op onvermoeibare wijze aan de op- en uitbouw van de invalidebond werkt. Vóór met de afwerking van de agenda werd begonnen, sprak de voorzitter er zijn vreugde over uit dat de leden zo prettig hebben gereageerd op het besluit van de vorige algemene vergadering tot verhoging van de contributie. Er hebben zich praktisch geen moei lijkheden voorgedaan. Hieruit mag geconcludeerd worden, dat de leden, al komen ze niet op de vergadering, bereid blijken het werk te steunen. Toen vertelde ik hem de reden in zo kort mogelijke bewoordin gen, slechts de naakte feiten ver meldende. En ik vertelde hem niet hoe we dit voor nu en altijd in orde konden brengen; ik ver telde hem alleen wat er op dat ogenblik dadelijk gedaan moest worden. Dat we het lijk van Jo nathan aan boord van De Pauw moesten brengen en in zee be graven, dat Jones er bij moest zijn, en James Belsin eveneens. Dat we dan zouden bepraten wat we moesten doen. Ik zette de rol uiteen die ik hem toebedacht had. Charlie zou ons bijstaan in het „zware" werk. Ik legde hem ook uit waarom ik vader en Gonzalez er bij wilde hebben. Snel pratend was ik vier minu ten aan het woord. Hij luisterde zwijgend en in gespannen aan dacht, en maakte slechts deze ene opmerking: „Is dat pleisterband stevig?" Intussen was hij uit bed ge sprongen en pakte zijn broek, die op een stoel bij de wastafel lag. Ik hoorde hem onderdrukt grin niken. Het leek wel of hij zich verkneukelde, en het stelde mij meer gerust dan woorden hadden kunnen doen. Hij staakte voor een ogenblik zijn toebereidselen en vroeg, met zijn broek halver wege over zijn pyama: „En Nerinda? Ze kan ons te pas komen." „Maar het is levensgevaarlijk, en wie weet wat ons boven het hoofd hangt. Ze is een meisje." „En jij dan?" „Dat is iets anders. Ik ben be gonnen. Ik ben verantwoordelijk voor de afloop." „Om je de waarheid te zeggen," zei hij nadenkend, „is dit een prachtkans om te zien van wat voor makelij ze is." „Maakt dat dan verschil voor je?" „Heel veel verschil, geloof ik. „Goed dan, in haar en "jouw be lang.' veer dertig minuten." Met een uiterste inspanning van krachten wist ik vader en Gonzalez naar de huiskamer te krijgen en hun nieuwsgierigheid in toom te houden, terwijl ik Charlie opbelde. Tenslotte kreeg ik verbinding met Charlie, en nu ging het er om de drie mensen, die naar mij luisterden, niet slechts het schier ongelofelijke te doen geloven, doch hen bovendien te doen in stemmen met mijn plan. Ik gebruikte zo beknopt moge lijke bewoordingen en liet mijn stem zo zakelijk en onaandoenlijk mogelijk klinken. Misschien zou daardoor de ernst van de feiten niet onmiddellijk geheel tot hen doordringen, doch hun uiteinde lijke reactie zou er zuiverder door zijn. Nadat ik de feiten verhaald had, ging ik voort: „Zo staan dus de zaken. James Belsin kan binnen twintig minu ten hier zijn. George is al bezig, misschien met behulp van Nerin da, het lichaam van Jonathan en Jones langs de achtertrap naar beneden te brengen. Tegen dat jij, Charlie, bij hem bent, kan hij er mee klaar zijn. Neem de hand kar uit de schuur, maar kom er Hij raakte mijn arm aan. „Dat 1 niet mee op het erf zelf, met het heb je erg lief gezegd. Ik geloof dat ik voor jou alles zou doen." „Dat kun je nu tonen," zei ik, en ik gaf hem de sleutel van mijn zitkamer. „En waarschuw zelf Nerinda. Laat haar iets donkers aantrekken. Je hebt nog onge- oog op de keien. Bij het begin van de oprijlaan komt het gras vlak bij het erf. Tot zover moe ten jullie hem dragen. De maan schijnt nu niet meer op het erf, en indien Mary of een van de meisjes jullie mochten horen, zien kunnen ze jullie in elk ge val niet. Maar ik geloof niet dat we veel kans lopen dat ze wak ker worden. We moeten Jonathan van „De Fauw" af begraven in aanwezig heid van Belsin en Jones. Daar na zullen we verder zien. Gon zalez zal vader aan boord helpen. Hij moet daarbij de duwstoel ge bruiken, want door de motorstoel zouden de anderen wakker wor den. Zij gaan nu onmiddellijk op weg. Intussen ga ik James Belsin tegemoet; ik zal proberen hem zo lang mogelijk van het erf weg te houden, vóór we naar het strand gaan. Jij en George moesten lie ver bij het boothuis wachten, voor hett geval dat ik in moei lijkheden raak. Ik geloof dat ik hem zover wel krijg, maar hij zal niet vrijwillig aan boord gaan. Zijn er nu nog vragen? Mijn enige andere keus is, dat ik me gewonnen geef, twee moorden negeer: de eerste cp een vrouw, de tweede c(? een man die we allemaal kennen en die één van ons was, en dat ik me door James Belsin laat pressen me bij het feit van die moorden neer te leg gen. En dat ik op 21 augustus met hem trouw. Ik heb dan nog drie weken de tijd om mijn uit zet in orde te maken. De huwe lijksreis gaat naar Monte Carlo". „Schei uit!" barstte vader los, en ik zag dat hij een grote revol ver streelde. (Wordt vervolgd.) Laszlo Balogh, die bevelheb ber van een groep opstandelin gen bij de opstand van vorig jaar in Boedapest wordt ge noemd, is door een rechtbank in Boedapest ter dood veroordeeld wegens samenzwering ter om verwerping van het volksdemo- cratische stelsel. Vier leden van de „contrare volutionaire groep" van zestien man, die in verbinding gestaan zouden hebben met westelijke spionageorganisaties, hebben le venslange gevangenisstraf ge kregen. De overige elf verdach ten kregen gevangenisstraffen variërend van twee tot vijftien jaar. DINSDAG 8 OKTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nieuws en weerber.8.15 Gram.; 8.50 V. d. vrouw; 9.35 Waterst.9.40 Gr.; 9.45 Lichtbaken; 10.00 Voor de kind.; 10.15 Gram.; 10.30 School radio; 10.50 Gram.; 11.00 V. d. vrouw; 11.30 Schoolradio; 11.50 Caus.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Gram.; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nws. en Kath. nws.; 13.20 Gram.; 13.25 Amus. muz.14.00 Schoolradio14.30 V. d. vrouwen v. h. platteland; 14.40 Gevar. progr.16.00 Yoor de zieken; 16.30 Ziekeniof; 17.00 V. d. jeugd; 17.40 Beurs- ber.; 17.45 Regeringsuitz.18.00 Lichte muz.; 18.20 Sportpraatje, 18.30 R.V.U.; 19.00 Nws.; 19.10 Commentaar op het nieuws; 19.15 Gram.; 20.20 Katechismus, 20.30 Act.20.45 De gewone man 20.50 Hoorspel; 22.00 Omr. ork. 22.35 Caus.; 22.45 Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nws. en weerber.; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 V. d. huisvrouw; 9.15 Gr.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 V. d. kleu ters; 11.00 Metropole ork. en koor; 11.30 Pianoduo; 12.00 Or gel en zang; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Theaterork. en solist; 13.00 Nws.; 13.15 Me dedelingen en gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Beursber. 14.00 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Sopr. en piano; 15.30 V. d. zieken; 16.30 V. d. jeugd; 17.20 Caus.; 17.30 Walsmuz.; 18.00 Nws.; 18.15 Act.; 18.25 Fotowed strijd; 18.30 Amateursprogr. 18.55 Paris vous parle; 19.00 V. d. kind.; 19.05 Meisjeskoor; 19.20 Strijkkwart.19.45 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Gevar. progr.; 22.15 Gram.; 22.55 Caus., 23.00 Nieuws.; 23.15 Koersen te New York; 23.15 Caus.; 23.21 24.00 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.15 Pianospel; 12.30 Weerber.; 12.34 Pianospel; 12.50 Gram.; 13.00 Nws.13.15 Klassieke muz., 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 1.00 Koersen; 16.02 Gram.; 16.30 Vlaamse muz.; 17.00 Nws.; 17.30 Gram.; 17.30 Caus.; 17.45 Boek- bespr.; 18.00 Jeugdconc.; 18.30 V. d. sold.; 19.00 Nws.; 19.40 Gram.; 19.50 Caus.; 20.00 V. d. vrouw; 21.00 Omr. ork. en sol.; 22.00 Nws.; 22.15 Israëlitische uitz.; 22.40 Gram.; 22.5523.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2