KAAS i Straaljager vloog anderhalf uur onbemand rond Labourpartij eist verbod van de atoomwapens E. E. G.- en Euratomverdragen in het Parlement HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT en landde daarna feilloos Minister Luns beantwoordt gemaakte opmerkingen Weeroverzicht EERSTE BLAD ,,Een kans van één op de miljoen PILOOT VERLIET TOESTEL MET ZIJN PARACHUTE Een Nederlandse straal jager heeft gistermiddag ruim anderhalf uur onbe mand rondgevlogen boven 't Nederlands-Duitse grens gebied en is zonder grote schade aan te richten bij Nijmegen neergestort. De piloot, die anderhalf uur te- vóTen zijn toestel had ver laten, is behouden met zijn valscherm aan de grond ge komen. In de wolken DREIGING VAN EEN TEKORT AAN LEVENSMIDDELEN EN GENEESMIDDELEN IN SAN MARINO doe mee met de p.r. Zie pagina twee do«Piméér met TUNESIE ROEPT AMBASSADEUR UIT FRANKRIJK TERUG Spanning tussen Frankrijk en Tunesië toegenomen Libanees vliegtuig nabij Beiroet in zee gestort ALLE INZITTENDEN 23 PASSAGIERS EN 4 BEMANNINGSLEDEN KWAMEN OM HET LEVEN Een Libanees passagiers vliegtuig met 27 mensen aan boord is donderdagochtend vroeg bij Beiroet in zee ge stort. Men vreest dat alle in zittenden, 23 passagiers en 4 bemanningsleden, om het leven zijn gekomen. Frankering bij abonnement: jerneuzeii Directeur-Hoofdredacteur I. van ae Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks - VRIJDAG 4 OCTOBER 1957 12e Jaargang Nr 4184 Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver- tenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uw Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adraa Bureau van dit Blad. 20 cent meer De straaljager was er een van 't type „Thunderflash", een foto verkenningsvliegtuig, en be hoorde tot het op de in Duits land gelegen vliegbasis Laar- bruch gestationeerde 306-squa- «b*on. Het toestel nam deel aan een oefening in het formatie- vliegen, toen de bestuurder, de 22-jarige reserve sergeant-vlie ger W. G. Evers uit Arnhem, aan zijn formatieleider meldde, dat hij een storing had aan het hydraulische systeem van zijn vliegtuig. De formatieleider, de 32-jarige majoor-vlieger J. G. Eikerbout, wonende te Laar bruch, gaf hem opdracht, - de voor dit geval voorgeschreven procedure te volgen. Dat wil aeggen: Sergeant Evers moest gedurende tien minuten zijn toestel vliegen alleen met be hulp van het elektrische sy steem. De inrichting van de straaljager is namelijk zó, dat in geval als dit na tien minu ten „elektrisch vliegen" blijkt, of het toestel nog aan de grond kan worden gezet. Raakt de stuurknuppel geblokkeerd en nog 'n aantal andere instru menten dan is het toestel niet meer te redden. Sergeant Evers voerde de instructie uit en na tien minuten bleek, dat het toestel inderdaad niet meer aan de grond kon worden ge- aet: de stuurknuppel was ge blokkeerd en van tal van on- delen zoals de vleugelklappen was de oliedruk weggevallen, ©e bestuurder meldde dit aan ajn formatieleider en kreeg op dracht, .boven onbewoond ge bied zijn toestel te verlaten. Hij deed dit op een hoogte van on geveer 4000 meter boven Xan- ten in West-Duitsland, ten noord-oosten van Venlo en kwam om tien over half vier behouden aan de grond. Terwijl sergeant Evers aan zijn parachute omlaag zweefde ver dween zijn straaljager in de wolken. De direct gewaar schuwde basis Laarbruch spoorde het toestel met radar op en een eveneens op Laar bruch gestationeerde straal- bommenwerper van het type „Canberra" van de Eng. lucht macht steeg op om de straal jager te gaan „halen". De bom menwerper vond het fototoe stel inderdaad. Het vloog rond boven het Nederlands-Duitse grensgebied waar het wijde Pachten beschreef, nu eens naar links en dan weer naar rechts. De straalbommenwer- per bleef vlak bij de zwerver in de buurt om te trachten z'n be wegingen zo nodig te beïnvloe den. Dit is namelijk, hoewel ge vaarlijk, niet onmogelijk. Het zou bij voorbeeld mogelijk ge weest zijn, de bommenwerper met de vleugel een tikje te ge ven met de vleugel van de straaljager om deze bij het be- Advertentie Nieuwe Radio-Televisie-Gids groot succes! RIJK VAN KLEUR VEEL UITGEBREIDER! Het programma-blad van de VARA was al zeer overzichtelijk en interessant. Maar nü is deze Radio-TV-gids zijn tijd eigenlijk vèr vooruit! Nu is het een nieuw en nog gezelliger radio- en tele visieblad geworden, opgefleurd met vele fraaie kleuren en prach tige foto's. Alle radio-program ma's even groot, Hilversum I en II naést elkaar en de televisie programma's weer daarnaast. Een (gekleurde) pluim voor deze gezellige verbetering. gin van de uiteindelijke duik naar de grond van richting te doen veranderen om te voorko men dat de „Thunderflash" zou neerstorten in een dicht be bouwd gebied. Een andere mo gelijkheid zou zijn geweest, de „Thunderflash" neer te schie ten. Dit is echter een zeer ris kante maatregel, daar bij neer schieten niet valt te bepalen, waar het neergeschoten toestel zal neerkomen. Het neerschie ten is niet nodig gebleken. Na anderhalf uur rondzwerven was de brandstofvoorraad van het onbemande toestel uitgeput en viel het op de grond. De luchtmachtstaf heeft bericht ontvangen, dat de straaljager is neergekomen in een onbe bouwde streek nabij Venray. De straalbommenwerper heeft geen aandeel gehad in het om laag brengen van de jager, daar de bemanning als gevolg van de weersomstandigheden het toestel in de laatste minu ten van de vlucht uit het oog heeft verloren. De Canberra is inmiddels op de basis Laar bruch teruggekeerd. Het toe stel is, zo staat nu vast, om kwart over vijf neergestort op een stuk bouwland in het ge hucht de Spurkt onder Venray. Er is geen schade aangericht. Naar nader, tot grote verbazing van alle deskundigen is geble ken, heeft de onbemande straal jager een zodanige landing ge maakt, dat alleen enige kleinere beschadigingen zijn aangericht. Stuurhut en vleugels zijn uiter lijk onbeschadigd en het toestel kan worden gerepareerd. Dat het ongeval van gisteren is afgelopen zoals het nu is afge lopen is zó exceptioneel, dat de luchtmachtvoorlichtingsdienst sprak van „een kans van één op de miljoen". En een risico van één op de miljoen kan men met een mensenleven niet nemen. In San Marino dreigt als gevolg van de Italiaanse blokkade een tekort aan levensmiddelen en geneesmiddelen te ontstaan. De Italiaanse politie heeft alle toe gangswegen tot het republiek- je waar een communistische en een anti-communistische rege ring elkander de macht betwis ten, afgesloten. Een 15-jarige jongen is er in de nacht van woensdag op donder dag in het donker in geslaagd door de blokkade heen te bre ken en een pak geneesmiddelen naar San Marino te brengen. Ook zijn exemplaren van het Italiaanse communistische blad Unita de republiek binnenge smokkeld. Ook bij de warme maaltijd Vraag, receptenboekje (25 ct) aan Uw leverancier of schrijf aan Het Nederlands Zuivelbureau, (25 ct postzegel bijsluiten I) Cort van der Lindenstraat 7. Rijswijk Z.H Sprekers op het jaarlijkse con gres van de Britse Labourpartij te Brighton hebben donderdag in een debat over aangelegen heden van buitenlandse politiek geëist, dat kernwapens worden verboden. Een parlementslid, Harold Da- vies, zei bevreesd te zijn, dat de politici de macht over de gene raals verliezen. Een „vooraan staande pyromaan" had ver klaard, dat een aanvaller van het begin af met atoom- en wa terstofbommen bestookt zou moeten worden, aldus Davies. De eis tot afschaffing der kernwapens wordt door een grote groep vakverenigingen en plaatselijke afdelingen der La bourpartij gesteund. Donderdagmiddag heeft de Tweede Kamer de algemene be raadslaging voortgezet over de wetsontwerpen tot goedkeuring van: het verdrag tot oprichting van de Europese Economische Gemeenschap; het verdrag tot oprichting van de Europese Ge meenschap voor Atoomenergie en de overeenkomst met betrek king tot bepaalde instellingen, welke de Europese Gemeen schappen gemeen hebben. Tevens is aan de orde de mo tie van de commissie van voor bereiding betreffende het leden tal der assemblee. In deze motie wordt de rege ring uitgenodigd maximale zorg vuldigheid te betrachten om iedere zich voordoende mogelijk heid aan te grijpen, die er als nog toe zou kunnen leiden, dat door een systeem van plaatsver vanging of anderszins verdub beling van de ledentallen der assemblee mogelijk wordt. De minister van Buitenlandse Zaken, de heer Luns, vervolgt zijn woensdagnamiddag aange vangen rede ter beantwoording van de in eerste termijn van de zijde der Kamer gemaakte op merkingen. Het zou verleidelijk zijn diep in te gaan op de geschiedenis der verdragen, maar spreker zegt aan die verleiding weer stand te zullen bieden. Gezien de grote mate van overeenstem ming zou dit leiden tot herhalin gen. Hij stelt vast, dat de opvat ting van de heer Bakker volko men tegenovergesteld is aan de zijne. Met de opvattingen van de heer Weiter kan spreker voor een groot deel meegaan. Het besluit der zes Europese landen heeft initiatieven elders in de wereld tot stand doen ko men. Er is een geestelijke sti mulans van de zes op de overige wereld uitgegaan. De nieuwe Gemeenschap zal nimmer een autarkische of pro tectionistische politiek mogen voeren. Daartoe zal strijd in de landen zelf nodig kunnen zijn, maar de regering is voornemens die strijd te voeren. De regering deelt de teleur stelling over zwakke plekken ten aanzien van de institutionele op zet. Maar er zijn voldoende waarborgen om de werking met vertrouwen tegemoet te zien, meent spreker. De regering ver trouwt. dat de solidariteit der Eenelux-staten een belangrijke rol zal spelen in de werking der Gemeenschap. De minister komt vervolgens te spreken over de inhoud van het verdrag. De instelling van de investe ringsbank en van het sociale fonds zullen zijns inziens in be langrijke mate werkzaam kun nen zijn ter bevordering van een spreiding der welvaart. Sommige sprekers hebben er twijfel over uitgesproken of Ne derland voordelen van de E.E.G. zal ondervinden. In de memorie van antwoord is reeds een an dere mening uitgesproken en spreker is het geenszins eens met de heer Van Leeuwen, die meent, dat Nederland slechts nadeel van de Gemeenschap zal hebben. De afbraak van barrières tus sen de lid staten zal zeker addi tionele uitvoeren mogelijk ma ken. Intussen erkent de minis ter, dat er bepaalde nadelen aan de E. E. G. verbonden zijn. Met de aanvaarding van het verdrag zullen zijns inziens ook de meer protectionistisch gezin de landen een stap in de goede richting hebben gedaan, meent spreker. Allerwege in de wereld is er een gisting ontstaan, die voert in de richting van het vrije han delsverkeer. E>e minister merkt op, dat er in het Verenigd Koninkrijk zich een verandering van inzicht ont wikkelt, welke van betekenis is voor de nieuwe vorm van sa menwerking. Nederland zal zijn partners moeten overtuigen van de betekenis van de vrijhandels zone en overigens anderen dui delijk te maken aan welke mini mum voorwaarden moet worden voldaan. In antwoord op een desbetref fende vraag zegt spr„ dat de situatie van Frankrijk nog niet geheel duidelijk is. Met betrekking tot de associa tie van landen en gebieden over zee bij de E. E. G. zegt spr. te menen, dat de memorie van toe lichting en de memorie van ant woord een duidelijke uiteenzet ting bevatten. Ten aanzien van de samenstel ling der assemblee zegt hij dat hij zich tot het uiterste heeft in gespannen om tot een verbete ring der situatie te komen. Deze zaak zal opnieuw aan de orde komen wanneer na aanvaarding der verdragen de gehele positie der assemblee in studie zal wor den genomen. Met e desbetreffende motie van de commissie van voorbe reiding stemt de regering in. Zij zal gaarne gevolg geven aan de daarin vervatte uitnodiging. De regering bestudeert de mogelijkheid van de candida- tuur van Den Haag als zetel van het gerechtshof. De minister meent, dat het Euratom-verdrag juist op tijd komt, omdat „de drie wijzen" pas hebben te kennen gegeven, dat Europa komt te staan voor een nijpend tekort aan traditio nele brandstof. Juist op tijd ook, omdat er in de zes landen een technisch tekort op dit gebied bestaat. Naar aanleiding van opmer kingen van de heer Bakker her innert hij er aan, dat het bij het verdrag gaat om vreedzame toe passing der atoomenergie. Dat de heer Bakker zich tegen de voorgestelde samenwerking ver zet is niet verwonderlijk maar wel veelzeggend. In de beoordeling van het E. E. G.-verdrag moet, volgens de minister van Economische Zaken, de heer Zijlstra., ook wor den betrokken de vraag of de Nederlandse economische struc tuur alle herrie en narigheid welke er zullen komen, kan doorstaan. Hij meent, dat men te licht het aanpassingsvermo gen van het economische leven onderschat. Hij gelooft, dat de aanpassingsmoeilijkheden geens zins onoverkomelijk zullen zijn. Onze economie heeft groter moeilijkheden overwonnen. Men moet het niet zo voorstel len, dat ons buitentarief zo bij zonder laag was en nu ineens omhoog springt tot 25 k 30 (/c. Dat betekent intussen niet, dat men zich niet krachtig zou moeten inzetten, om te geraken tot vermindering der tarieven. Na deze inleiding komt minis ter Zijlstra tot een beantwoor ding van een aantal incidentele opmerkingen. Men moet zich z.i. instellen op een beleid, dat als minimum nodig is voor de vrijheid van het goederenverkeer te doen functioneren. Spreker is het eens met de op merking. dat een weg terug niet mogelijk is en hij verheugt zich daarover. De crisis in de Bene lux in 1954 is door die gedachte ook opgelost. De vraag is gesteld of de ge stegen welvaart in de zes landen een voldoende garantie inhoudt, dat ze ook redelijk gespreid wordt over die landen. Spr. meent, dat het onjuist is het zo te stellen, dat van meet af aan gestreefd moet worden naar een evenredige spreiding van de welvaart. Men moet z.i. de ont wikkeling de tijd geven. Met de afschaffing van de bui tentarieven wil spr. wachten tot de monopolies zich hebben aan gepast. Met de heer Blaisse acht hij dat redelijk. De minister zegt niet te gelo ven dat de transitohandel van Nederland zal afnemen. Hij meent, dat de transitohandel in toenemende mate zal profiteren van de nieuwe regeling. Wat het buitentarief betreft is gezegd, dat er te weinig con tact ig geweest met het bedrijfs leven. Als we het nog eens moesten doen, zouden we het an ders doen, zegt de minister. Wij hebben onder grote druk ge werkt en dat is niet foutloos ge schied. De vraag behandelend of er niet een afzonderlijk industrie protocol zou moeten zijn zegt de minister, dat het loonbeleid en het prijsbeleid onverlet worden gelaten. Op fiscaal terrein blijft men ook vrij. Alleen de handelspolitiek ondergaat enige inperking. Er is een positieve mogelijkheid voor een industria lisatiebeleid. Spr. meent, dat er geen aanleiding is voor een af zonderlijk protocol. Onze grondstoffenarmoede is het moeilijkste punt in de Euro- markt. Ze zal alle aandacht moeten hebben. De vrijhandelszone is naar 's ministers oordeel economisch en politiek een groot goed. Hij meent de verantwoorde lijkheid voor het verdrag te kun nen en moeten aanvaarden. Waarbij hij een open oog heeft voor de risico's. Er zal hard moeten worden gewerkt in de overgangsperiode van 8 tot 12 jaren. Voor ons en voor onze kinderen, zegt minister Zijlstra. Na de thee-pauze zijn rede voortzettend komt minister Zijl stra te spreken over Euratom. Het vraagstuk van de energie opwekking is voor Nederland z.i. wel op te lossen. Meer zorg baart het vraagstuk om wegen te vinden teneinde het bedrijfs leven eraan te doen deelnemen. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer Mansholt, zegt in de redevoeringen zorg te hebben be luisterd over het feit dat de landbouw een integrerend deel der Gemeenschap zal zijn. Men krijgt de indruk, dat men een schip betreedt zonder dat men koers en bestek kent. Die in druk is juist en de regering deelt die zorg. Het beleid moet nog geheel worden vastgesteld. Het gaat niet om het opruimen van handelsbelemmeringen, maar om het omsmeden van het nationale beleid der zes landen tot een gemeenschappelijk be leid. Spr. zou het verdrag gaarne anders hebben gezien, Neder land had een grotere zekerheid voor het gemeenschappelijk ag rarisch beleid gewenst. Het had beter gekund. Maar het verdrag is toch beter dan wat men met de huidige middelen zou kunnen bereiken. De minister zei, dat het na tionale landbouwbeleid in West- Europa de hoogst noodzakelijke specialisatie in de landbouw tegenwerkt. Komt men niet tot een gemeenschappelijke markt in West-Europa dan zal b.v. Frankrijk moeten komen tot een ombuiging van het beleid. Men zal tot specialisatie moeten komen. Een gemeenschappelijke land bouwpolitiek zal niet snel inge voerd kunnen worden. De land bouw is nu eenmaal traag. De minister erkent, dat het verdrag veel open laat en dat er veel onzekerheden zijn. Het biedt z.i. echter een goede basis voor gemeenschappelijke activi teiten. De lange overgangsfaze welke het verdrag kent, is van betekenis. Naar zijn oordeel is het zeker mogelijk in vijftien jaar een agrarische Euromarkt te vestigen. Spr. is het eens met die afge vaardigden. die zeggen, dat we een onzekere toekomst tegemoet gaan. De landbouw over de hele wereld bevindt zich in een ern stige situatie. Dat wereldpro bleem kunnen wij niet oplossen. Uitermate dankbaar is spr. dat deelgenomen kan worden aan een regeling welke kan streven naar een oplossing. De minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Algera ver klaart er dankbaar voor te zijn dat het vervoer zo veel aandacht heeft gehad. Z.i. is de zaak in de memorie van antwoord uit puttend behandeld. De minister vraagt zich af of de sprekers niet te pessimistisch zijn geweest. Hun opmerkingen zijn een steun voor de regering. Spr. zelf is ook niet tevreden en het zal noodzakelijk zijn waak zaam te blijven. De teleurstelling over wat er in het verdrag staat over het vervoer begrijpt spr. Er is ech ter wel aanleiding voor een op timistische oordeelvelling als men hetuitgangspunt van de vijf andere landen in aanmerking neemt. Z.i. biedt het verdrag betere perspectieven dan de situatie zoals die zou ziin zonder ver drag. Men gaat te ver als men zegt. dat het verdrag een sprong in het duister is. Het is veeleer zo, dat men thans in het duister verkeert en dat het verdrag een overgang is naar de schemering, die het licht zal kunnen inleiden. Voor zover het verdrag alge mene regelen bevat zijn dat re gelen, die ook in de Nederland se gedachtensfeer liggen. Spr. zegt te vertrouwen op de begin selen van het verdrag. Te zes uur wordt de vergade ring geschorst. De nationale vakbond van mijn werkers diende een resolutie in, waarin een „positieve socialisti sche buitenlandse politiek" wordt geëist. Deze zou moeten omvattenvreedzame hereni ging van Duitsland door over eenstemming tussen de vijf gro te mogendheden, een Europees veiligheidsverdrag, de spoedige oprichting van een permanente politiemacht van de V. N., toela ting van communistisch China tot de V. N. en besprekingen met de Sowjet-Unie, China en andere communistische landen. De voorzitter van de vakbond, Ernest Jones, weet de economi sche moeilijkheden van het land aan de „Suez-oorlogspolitiek" van de conservatieve règering. Afgevaardigden riepen „on zin", toen John Strachey, voor malig minister van Oorlog, zei: „Het gevolg van het opgeven van de waterstofbom door En- geland alleen zou zijn, dat ons land geheel en al afhankelijk en een satelliet van de V. S. wordt." Een toekomstige socialistische minister van buitenlandse zaken zou zelfs geen politiek in over weging kunnen nemen welke niet door het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken zou zijn goedgekeurd, aldus Strachey. De vergadering nam eenstem mig een resolutie aan, waarin een wereldomvattend verbod ge vraagd wordt op proeven met waterstofbommen en vernieti ging van alle kernwapens. Daarna keurde de vergade ring een resolutie af tegen welke ook de partijleiders zich al verzet hadden waarin men er bij de eerstvolgende Britse Labourregering op aan dringt te weigeren kernwa pens te beproeven, vervaardi gen en gebruiken. Tevoren had Aneurin Bevan gezegd, dat hij nog steeds tegen de waterstofbom was maar dat het voor Engeland „diplomatie ke zelfmoord" zou zijn de water stofbom. te verbieden. Dit zei hij uit naam van de partijleiding. Engeland kon niet eenzijdig be sluiten de vervaardiging van wa terstofbommen te verbieden en tegelijkertijd er voordeel van te trekken doordat andere landen de bom wel maken. DRIBERG VOORZITTER VAN DE LABOURPARTIJ De 52-jarige auteur, journalist en radiospreker Tom Driberg is donderdag gekozen tot voorzit ter van de Engelse Labourpartij. Driberg is ook lid van het parle ment voor labour geweest. Mevr. Barbara Castle is vice- voorzitter geworden. De Tunesische regering heeft besloten haar ambassadeur in Frankrijk terug te roepen, zo heeft president Bourguiba don derdag verklaard. De president maakte dit besluit bekend in zijn wekelijkse radio toespraak. De laatste dagen is de span ning tussen Frankrijk en Tune sië weer toegenomen. Tunesië heeft de beschuldiging geuit, dat Franse vliegtuigen uit Algerië Tunesische dorpen hebben be schoten. Zoals de toestand nu is, is het mij onmogelijk vriendschappe lijke betrekkingen met Frank rijk te onderhouden, zei Bour guiba, vooral na de machtiging om met vliegtuigen Tunesisch gebied te bombarderen. Het te rugroepen van de ambassadeur was slechts een eerste stap. Wij hebben besloten, aldus de president, uit het gebied van Kef een aantal Fransen te eva- cuëren. Als de huidige toestand voortduurt is het niet uitgeslo- en dat alle Fransen daar van- dan moeten, onverschillig welke belangen zij er hebben. Want, zei Bourguiba, wij zijn in de eer ste plaats verantwoordelijk voor hun leven. Het toestel zond enige minuten, voor de landing op het vlieg veld van Beiroet een noodsein uit. Van Cyprus waar dit S.G.S. opgevangen werd, stegen on middellijk twee Britse vliegtui gen op, die binnen het uur de plaats waar het toestel, een C-46 van de „Libanese Interna tionale Luchtvaartmaatschap pij", was neergestort ontdek ten. Zij zagen lijken en wrak stukken in zee drijven. Liba nese schepen zijn uitgevaren en hebben, volgens de eerste berichten, reeds vijf lijken ge borgen. Onder de inzittenden bevonden zich vier Britten en een Amerikaan, de piloot. Het vliegtuig was om 01.17 uur plaatselijke tijd uit Beiroet ver trokken, op weg naar Koeweit aan de Perzische Golf. Enige tijd na het vertrek meldde de piloot, dat hij terugkeerde om dat brand aan boord was uitge broken. Om 01.51 uur seinde hij, dat hij op 2.000 meter vloog, twee minuten later kwam, bijna in zicht van het vliegveld, hel laatste bericht: „hoogte 500 me ter. Toestel onbestuurbaar...". Toen zweeg de radio en voltrok zich de ramp. KOUDER De depressie die zich woensdag bij IJsland ontwikkelde trok al dieper wordend naar de omgeving van Stockholm. Achter de depres sie ontwikkelde zich een storm- veld, dat over de Noordzee naar het zuidoosten trok. Dit passeerde echter juist ten noordoosten van ZATERDAG 5 OCTOBER v.m. n.m. Breskens 11.40 12.01 Terneuzen 0.15 12.36 Hansweert 0.55 1.16 Walsoorden 1.05 1.26 ZON MAAN op onder op ondej Okt. 4 6.47 18.13 16.16 2.10 5 6.49 18.11 16.37 3.14 6 6.51 18.09 16.58 4.18 7 6.52 18.07 17.19 5.22 ons land. Het frontensysteem van de depressie trok zonder noe menswaardige regen voorbij en werd door opklaringen gevolgd. Daar de depressie verder naar het zuidoosten wegtrekt en het hoge- drukgebied ten zuidwesten van Ierland weinig van plaats veran dert, zal de wind langzaam ver der afnemen. Wel zal de laag kou de lucht, die zich nu boven ons land bevindt nog iets dikker worden, waardoor de kans op een bui toeneemt. De temperaturen zullen iets lager worden dan don derdag. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Wisselende bewolking Wisselend bewolkt met plaat selijk enkele buien. Vrij krachti ge tot matige noordwestelijke wind. Dezelfde temperaturen als 5.22 gisteren of iets lagere.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1