Binnenlands nieuws RADIO? Werkgeversverbonden verontrust over vrijhandelszone Kon. Ned. Ver. van Transportondernemingen vergaderde te Zierikzee DE BRUID en de MOORDENAARS Arrestaties op Noord-Sumatra en Aanval van Soustelle op Amerika TWEEDE BLAD Donderdag 3 oktober 1957 12e jaargang no. 4180 WERVELSTORM TROF OKINAWA 58 mensen verloren het leven 82 worden vermist DE BRITSE ATOOMPROEVEN Jury in „Confidential"-zaak Dereikt geen. overeenstemmming BOMAANSLAG IN ILLINOIS In café van neger VEROORDELINGEN IN CHINA WARSCHAUSE BUSCHAUFFEURS IN STAKING „KLEINE OMWENTELING" IN DE POOLSE ECONOMIE AMERIKA WEIGERT EGYPTISCHE ACTIVA VRIJ TE GEVEN Geweigerd overwerk te doen Ook in Zwitserland stijgen de kosten van levensonderhoud De staking van diamantslijpers in Antwerpen HET TREINONGELUK TE STUTTGART Alle soorten ROMANS DE STRIJD IN ALGERIE Wat brengt de VRIJE ZEEUW Het Verbond van Nederlandse handelszone en in de E. E. G. zo- Werkgevers, he. Ce„.™a, Soei- „"3^ - aal Werkgevers-Ver bond, het Ka- staat dat bepaalde gedragsregels tholiek Verbond van Werkgevers- in het vrijhandelsgebied op de. vakverenigingen en het Verbond zeilde wijze zullen worden nage- v„„ Prot-ChrisMMke W.rkg.vers'Sh« gevïïls". in Nederland hebben, in een adres bereikt kan worden. Het is een groot risico nu reeds tezamen met onze toekomstige E. E. G. partners naar buiten te moeten optreden, zonder dat nog van vol doende onderlinge binding sprake aan de ministers van Economi sche Zaken hun standpunt weer gegeven over de eventuele vor ming van een vrijhandelsizone. Zij juichen het aan de plannen ten grondslag liggende streven naar een grotere vrijheid in het internationale economische ver keer toe, maar zijn tot de conclu sie gekomen, dat het nemen van beslissingen over de instelling van een vrijhandelszone, zeker in de opzet, zoals deze tot dusver in overweging is, op dit ogenblik voor de Nederlandse inditstrie moeilijk te aanvaarden is. De vrijhandelszone is gebaseerd op het beginsel dat elk deelne mend land tegenover derde lan den zijn eigen douanetarief blijft toepassen. Voor zover die tarie ven op grondstoffen en halffabri katen lager zijn dan volgens het toekomstige buitentarief van de Europese Economische Gemeen schap het geval zal zijn, zal de Nederlandse industrie in de con currentie tegenover de afgewerk te produkten uit de vrijhandels- zóne in een onaanvaardbaar on gunstig positie geplaatst worden, zo menen adressanten. Behalve als gevolg van het grote verschil in tariefhoogte kunnen zich ook in andere op zichten bedenkelijke distorsies voordoen. Het Nederlandse be drijfsleven zal in de toekomst te maken krijgen met een aantal beperkende bepalingen en kost- prijsverhogende consequenties van 't E. E. G.-verdrag, die moes ten worden aanvaard om de Euro. pese gemeenschap tot stand te doen komen. De verbonden ach ten het onaanvaardbaar, dat pro dukten uit de vrijhandelszone- landen in de E.E. G. vrij zouden worden toegelaten, indien die landen niet equivalente verplich tingen op zich zouden nemen. Ook op institutioneel gebied zul len de voorzieningen in de vrij- Okinawa is de vorige week door een zware wervelstorm ge troffen, die volgens nog onvol ledige berichten aan 58 mensen het leven heeft gekost. 82 men sen worden nog vermist. Japanse vissers die in de buurt van Okinawa vissen melden, dat „bij elke trek één of twee lijken" worden opgehaald; vermoedelijk van vissers van Okinawa die ver rast werden toen de storm de vorige week plotseling zijn koers wijzigde en Okinawa trof. Vrijwel alle verbindingen op Okinawa zijn verbroken. Ameri kaanse militairen zijn nog bezig de puinhopen op te ruimen. Vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht zoeken het zeegebied rondom het eiland af naar ver miste vissersschepen. Amerikaanse functionarissen in Tokio hebben niet willen be kendmaken of er veel schade aan de militaire installaties op Okina wa is aangericht. Men verkeert nog in het on zekere over het lot van de bevol king van Tarama, een eiland bij Okinawa dat eveneens door de wervelstorm is getroffen. De inwerkingtreding van het E. E. G.-verdrag plaatst ons be drijfsleven reeds voor zoveel problemen, waarvan men de draagwijdte op dit ogenblik nog nauwelijks kan overzien, dat het niet gewenst is die si tuatie tegelijkertijd nog te com pliceren met het in het leven roepen van een vrijhandelszone. Indien de E. E. G. enige jaren gewerkt heeft en het gunstige effect oplevert, dat ervan ver wacht wordt, kan de E. E. G. als een sterkere eenheid optreden dan thans. Zij zal dan in staat zijn bij de onderhandelingen over een vrijhandelszone een zodanig krachtige positie in te nemen, dat een maximum aan voordeel ook in het Nederlandse belang De verbonden verzoeken de mi nister ertoe mede te willen wer ken, dat op de komende ministers conferentie van de O. E. E. S. geen beslissingen over een even tuele vrijhandelszone worden ge nomen, waaraan Nederland bij de verdere onderhandelingen over dit onderwerp gebonden zou zijn. Volgens de Londense „Daily Express" zal begin volgend jaar in de Stille Oceaan een nieuwe serie Britse kernproeven geno men worden. De Britse autori teiten zouden bij het eiland Malden, 640 km van Christmas Island, waar de eerste proeven genomen werden, vier waterstof bommen willen beproeven. Elk van deze bommen, die door Vul- caan-bommenwerpers zouden worden gelanceerd, zou een kracht van een miljoen ton T.N.T. hebben. De twaalf man sterke jury in de zaak tegen de te Los Angeles verschijnende schandaalschrif ten „Confidential" en „Whis per", die het erop toelegden al lerlei intieme bijzonderheden uit het particuliere léven van filmsterren te publiceren en wier medewerkers geen middel onbeproefd lieten om deze ge gevens te verkrijgen, heeft de rechter medegedeeld niet in staat te zijn tot een eenstemmig oordeel in dit geruchtmakende proces te komen. Zeven der twaalf juryleden meenden dat de leiding der beide bladen wegens het door haar gepubliceerde moet wor den veroordeeld. De openbare aanklager wilde een herziening van de zaak. Rechter Walker bepaalde dat De voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen, mr. D. van Setten, heeft verklaard pes simistisch gestemd te zijn over de ontwikkeling van zaken in het vervoerswezen. In een rede op de buitengewone algemene verga dering van de K. N. V. T. O., die gisteren in zierikzee werd gehou den, zei mr. Van Setten, niet in de eerste plaats pessimistisch te zijn omdat de op het wegvervoer drukkende lasten dit jaar weer aanzienlijk zijn verzwaard. .Daar aan zijn wij de laatste jaren wel op 10 oktober de datum voor gewend geraakt. Wat ons meer veronjrust js het feit, dat het steeds moeilijker wordt deze ho gere kosten op te vangen". Op Noord-Sumatra zijn drie of ficieren gearresteerd op bevel van luitenant-kolonel Djamin Gintings, de regionale militaire bevelhebber, zo is woensdag in Medan bekendgemaakt. De officieren zijn, naar wordt gemeld, luitenant-kolonel Wehab Macmur, bevelhebber van het tweede regiment op Noord- Sumatra, en een kapitein en een luitenant die tot dat regiment behoren. Macmurs naam is een paar maanden geleden genoemd in verband met het uitreiken van wapens aan arbeiders van onder communistische invloed staande vakverenigingen in het plantage- gebied ten zuiden van Medan. In Colp in de Amerikaanse staat Illinois is maandagavond een bom ontploft in het café van een neger, die tevens voorzit ter is van het schoolbestuur van Colp, dat tot opheffing van de rassenscheiding op de scho len is overgegaan. Er vielen geen slachtoffers. Een gerechtshof te Wensjou in Tsjekiang heeft drie „natio nalistische agenten" ter dood veroordeeld, zo meldt Radio-Pe- king. Zij waren na een opleiding op Formosa naar het Chinese vasteland gezonden om in de bergen van Kwotsangsjan een basis voor ondermijnende activi teit en sabotage in te richten, aldus dit bericht. In Warschau reden woensdag ochtend een aantal autobussen niet als gevolg van een gedeelte lijke staking van de chauffeurs. De buschauffeurs weigeren over werk te doen, waardoor gaster morgen van elke vqf autobussen er één niet reed. De chauffeurs, die een werk week van 46 uur maken, komen met hun overwerk meegerekend aan 300 uur per maand. Hun sala ris zonder overwerk is 1200, met overwerk 1600 tot 1700 zloty per maand. De chauffeurs eisen nu vier vrije dagen per maand, met behoud van salaris. De staking is dinsdag reeds be gonnen, doch zij viel aanvanke lijk niet op, omdat de trams 80 pet. van het openbare vervoer in de stad voor haar rekening nemen. De trams zijn niet bij de staking betrokken. Gintings heeft woensdag een dagorder uitgegeven, waarin hij zegt dat hij „disciplinaire correc tiemaatregelen in legerkringen in zijn gebied heeft genomen, te rekenen vanaf 28 september". Hij verzoekt het burgerlijk be stuur van het militaire district van Noord-Sumatra op zijn post te blijven. „De stappen die wij genomen hebben, hebben uitslui tend betrekking op militaire za ken," aldus de dagorder. De telefoonverbindingen in Medan zelf en van de stad met andere plaatsen in het gebied zijn sedert zaterdag j.l. verbro ken. De toestand in Medan is evenwel normaal, aldus de laat ste berichten, alleen zijn hier en daar militaire wachtposten ver sterkt. Luitenant-kolonel Gintings heeft tien maanden geleden kolonel Maludin Simbolon, op bevel van de centrale regering in Djakarta, afgezet als regionaal militair be velhebber. Maludin had toen ge probeerd Noord-Sumatra van de centrale regering los te maken. een nieuw proces zal worden vastgesteld. Het beraad van de jury, dat twee weken duurde, betekende een nieuw record in de geschie denis van de Amerikaanse recht spraak. Volgens het Poolse nieuwsbu reau, P.A.P., is er in de nabije toekomst een .kleine omwente ling" in de Poolse economie te verwachten. Het nieuwsbureau verneemt van zijn parlementaire corres pondent, dat de leden van de plancommissie, de begrotings commissie en de financiële com missie van het Poolse parlement op de hoogte zijn gestelu van een uitgebreid hervormingsplan der regering, dat in het raam van de decentralisatie van het economische leven tot strekking heeft de onafhankelijkheid van de industriële ondernemingen te vergroten, door deze onder nemingen in het volle genot van haar winsten ce laten. De beoogde wijziging van het economische bestuur in Polen houdt o.a. de invoering in van een stelsel, dat gebaseerd is op economische prikkels, terwijl voorts iedere onderneming ver- zekers zal zijn van een winst. Verder voorziet de wijziging in de financiering van onderne mingen door middel van bank kredieten in plaats van zoals thans geschiedt door staatskre- dieten. Deze laatste wijziging vormt volgens het nieuwsbureau op zichzelf reeds een „kleine omwenteling" in het economi sche leven van Polen. I De Egyptische minister van Financiën, A. M. El-Kassoeni, die naar Washington was gegaan, om de Amerikaanse autoriteiten te bewegen tot vrijgave van de bevroren activa van Egypte in de Verenigde Staten, heeft dinsdag plotseling zijn verblijf in de Ame rikaanse hoofdstad afgebroken. Hij is naar Cairo teruggekeerd, omdat hem, naar van bevoegde zijde wordt vernomen, gebleken was, dat iedere poging om vrij gave van de activa te verkrijgen vergeefs zou zijn. Van bevoegde Amerikaanse zijde wordt vernomen, dat de Amerikaanse regering in de hui dige omstandigheden gekant blijft tegen deblokkering van de Egyptische activa, die bijna 40 miljoen dolalr bedragen. De vroegere gouverneur-gene raal van Algerië en ex-Gaullist Soustelle, die de oppositie tegen de regering Bourgès-Manoury leidde en naar algemeen ver wacht wordt als eerste kabinets formateur zal worden aange zocht, heeft woensdag in het Franse links-onafhankelijke dag blad Combat een felle aanval ge daan op de Amerikaanse politiek inzake Tunesië. Soustelle schreef in zijn artikel, dat gaat over de mogelijkheid van Amerikaanse of Italiaanse wapenleveranties aan Tunesië: „Het Pan-Arabisme pleegt weer Het indexcijfer van de prijzen van verbruiksgoederen in Zwit serland heeft na een langdurige en aanhoudende stijging per ein de augustus het recordpeil van 179,5 (basis 1939 100) bereikt. Er worden echter nog meer prijs stijgingen in Zwitserland ver wacht, o.a. van melk, kaas, boter en andere levensmiddelen, terwijl ook een stijging van de huren is te verwachten. Het Zwitserse vakverbond heeft reeds te ken nen eegeven, dat een daling van de reële arbeidslonen als gevolg van de prijsstijgingen zal leiden tot looneisen. Dit noopt, naar spreker zei, tot voorzichtigheid bij het doen van nieuwe uitgaven en investerin gen. Het wegvervoer bevindt zich in een nauw keurslijf van prijsbepalingen, dat onder meer in verband met de conjunctuur gevoeligheid en de loonintensivi- teit een veel te geringe speel ruimte overlaat. Voor het ver antwoord besturen van de ver voerbedrijven en het nemen van beslissingen op langere termijn is meer bewegingsvrijheid nodig dan ons thans wordt gelaten, al dus de voorzitter. Onder de vele onderwerpen, die de voorzitter in zijn rede aanroer de was het verdrag inzake de Europese Economische Gemeen- schapi. Als vervoerders mogen wij deze verdere stap op de weg naar de Europese samenwerking slechts van harte toejuichen. Elke poging om de^uitwisseling van mensen en goederen op ons continent te verruimen past im mers in het kader van onze eigen doelstelling. Helaas heeft echter de ervaring van de laatste jaren ons enigszins sceptisch gestemd omtrent de mogelijkheden, welke het nieuwe verdrag voor het weg vervoer biedt", aldus spreker. Een verder onderwerp van mr. Van Setten was de beperking waaraan de Nederlandse vervoer ders in het buitenland gebonden zijn. „Men zou zich kunnen afvra gen, of de door vele landen zo gaarne gehanteerde stelregel der reciprociteit niet ook voor Neder land zou moeten worden toege- eens chantage en Washington haast zich weer eens om er aan toe te geven. Boergiba wil wa pens, chanteert het Westen op een welbeproefde manier en krijgt dadelijk genoegdoening van Amerika, evenals Nasser en evenals Jordanië. Zo is het van nu af aan officieel dat als ener zijds de Russische wapenleverin gen door de vrije wereld ten strengst?" worden veroordeeld, anderzijds de Fransen die door Italiaanse kogels gedood worden tevreden moeten zijn, met de zegen van Dulles, gelijk de Israë liërs die door Amerikaanse kogels worden gedood". dia voor De Belgische algemene mantbewerkersbond heeft heden een staking van 24 uur voor alle arbeiders in de diamant industrie uitgeschreven, omdat nog geen overeenstemming is be reikt over de eisen der diamant- klovers en -slijpers die reeds ver scheidene weken in staking zijn. door SELWYN JEPSON 58) Nadruk verboden. Dat mes.Ik zag aan het heft, dat het een van de messen was, waarmee de jongen 's middags nog gespeeld had. Ik deed een laatste poging om het licht weer uit te doen, daar na moet ik door mijn knieën ge zakt, en voorover op de grond gevallen zijn. Zo lag ik tenmin ste, toen het gesuis in mijn oren ophield, en ik weer gedeeltelijk tot bewustzijn kwam. Ik kan niet zeggen dat mijn gedachten dadelijk weer helder, waren, toen ik bij kennis kwam, want het verschrikkelijke beeld dat ik met eigen ogen had aan schouwd, wilde nog niet wijken. Ik huiveide keer op keer, en duwde een hand tegen mijn maag om de opkomende onpasse lijkheid te bedwingen. Ik mocht geen tweede keer flauwvallen. JonathanJonathanar me, dwaze, ridderlijke Jonathan! Eerst dat meisje, en nu Jona than! Om mij tegen te houden. Dat was de opzet, en het was een plan, dat zonder aarzelen op de meest drastische en wrede ma nier was uitgevoerd. Om mij tegen te houden, en om tegelij kertijd de man uit de weg te rui men, die, naar hij meende, mijn gevaarlijke kennis deelde. Zie daar, Eve. Hoe vind je het, ver dacht te worden van moord? Een dode man op je bed. Weet je nog wat je zei in de tuin, en wat hij zei? Vlak voordat ik je door de telefoon met inspecteur Bill hoorde spreken! Jones... Jones, die in de tuin wacht tot ik hem roepen zal Ik wist dat ik nu dacht en redeneerde, zoals Belsin wilde dat ik denken en redeneren zou, dat er voor mij maar één uitweg bestond, precies zoals hij het ge wild had. Ik moest het enige strootje grijpen, dat zich in mijn bereik bevond. Ik moest me tot hem wenden, door middel van Jones, om mij te redden. Een moord tegenover een moord, een geheim tegenover een geheim; door mij te redden zou hij zich zelf redden, en tegelijkertijd zijn zin krijgen.... „Ik zal niet rus ten, Eve, voordat ik je heb" Dat had hij gezegd toen zijn ach terdocht reeds gewekt was, aan genomen tenminste dat hij toen AUTO-ONGELUK EIST DODE Een botsing tussen een Itali aanse koelwagen en een perso nenauto nabij de groendaalaan de rijksweg Apeliloorn-Arnhem, heeft het leven gekost van de heer A. H. uit Apeldoorn. De personenauto is op de koelwa gen gevlogen toen deze zonder voorrang te verlenen linksaf sloeg. Juist passerende militai ren konden uit de over de kop geslagen en in orand gevlogen personenauto de bestuurder, de heer H. R. redden, die slechts licht gewond bleek te zijn. Zijn passagier, de heer A. H. is ech ter ter plaatse aan de bekomen verwondingen overleden. WIELRIJDSTER VERONGELUKT. Dinsdagavond acht uur is de 22-jarige mej. B. Kopershoek uit Haarlem-Noord, op de Rijks straatweg, ter hoogte van de Mui- derslotweg, door een auto aange reden. Zwaar gewond werd zij naar het Grote Gasthuis overge bracht, waar zij kort na aankomst is overleden. De politie vermoedt dat de wielrijdster midden op de weg heeft gefietst. BIJ BEDRIJFSONGEVAL OMGEKOMEN. Bij een ongeval aan boord van het stoomschip Stad Schiedam", liggende in de Vulcaanhaven te Vlaardingen, is woensdag de 28- jarige bulldozerbestuurder P- J- Verhoeckx uit Vlaardingen om het leven gekomen. V. reed met zijn bulldozer in het ruim van ge- nog niet wist dat ik van plan was hem aan de politie uit te leveren. Goed! Ik zou mij onvoorwaar delijk overgeven. Ik zou me tot hem wenden om redding. Ik zou me verslagen aan zijn voeten werpen. Maar liggende aan zijn voeten, zou ik bidden en zorgen alles in het werk te stellen, om mij te bevrijden van de keten waarin hij mij geklonken had, en om hem aan de kaak te stellen. Langzaam en voorzichtig liep ik door de donkere kamer naar het raam, tot mijn tastende hand de gordijnen vond. Ik boog mij naar 'buiten en riep fluisterend: „Jones!" En nog eens: „Jones!" Jones kwam dadelijk naar mijn zitkamer. „Dat ziet er lelijk uit," zei hij, en sprak toen de woorden, waar van ik van tevoren geweten had dat hij ze uitspreken zou: „Waar om heb je dat gedaan?" Ik richtte mijn hoofd op, en keek hem aan met een wilde, on geveinsde vrees in mijn ogen. „Hij heeft zichzelf gedood! Dat moet! Hij voelde zich ellendig, omdat O, kijk me niet zo aan! Geloof je me dan niet?" „Als je het zegt, goed dan. Maar ik denk niet dat de politie het geloven zal." „Jij jij hebt het gedaan," fluisterde ik. „Jij hebt het ge daan en ik weet waarom! O, ik weet waarom! O, Jimmy, Jim my! Waar is Jimmy? Hem kan ik het vertellen!" Jones stond onbewogen, als aan de grond vastgevroren, en keek past, en dan zodanig, dat deze over en weer zou gelden ten aan zien van allerlei andere beperken de en bezwarende bepalingen, welke de Nederlandse vervoer ders in het buitenland worden op gelegd. Al was ons het door de Nederlandse regering tot dusver re steeds gehuldigde principe van een zo groot mogelijke vrijheid in het internationale wegvervoer zeker zo sympathiek. In ieder ge val menen wij, dat deze laatste gedachte het richtsnoer zal moe ten worden bij de Uitvoering van de vervoersparagraaf van het E.E.G.-verdrag". Voorts merkte de voorzitter nog op, dat de K. N. V. T. O. kan meegaan met de Nederlandse ver eniging van Wegenbouwers, in dien deze de wederinvoering be pleit van een wegenfonds. Haar voorstel, de middelen van dit fonds te verkrijgen door het weg vervoer nog eens een extra hef fing op te leggen, acht de K. N. V. T. O. echter onaanvaardbaar. Gebleken is, dat het ongeluk te wijten is aan een fout van de wisselbedieningspost. Het hoofd van de post is gearre steerd, alsook twee man van het stationpersoneel, c'ie ervan verdacht worden de verantwoor delijke voor het ongeluk te wil len dekken. noemd schip. Op een gegeven ogenblik werd hij klem gedrukt tussen de grijper van een drijven de kraan en de cabine van de bulldozer. V. was vrijwel op slag dood. Hij was gehuwd en laat 5 kinderen achter. POSTZEGEL-MISDRUKKEN IN AALSMEER BELAND. Aan een groot vel nieuwe Ne derlandse postzegels van 10 cent (van het Europa-type) zijn van de buitenste rij 7 misdrukken bij de controle onopgemerkt geble ven en tenslotte in Aalsmeer be land. De heer H. Lobbens, Dorps straat 22, aldaar, een winkelier, werd er de gelukkige bezitter van. Hij kocht het vel de vorige week en ontdekte dinsdag de 7 misdrukken. In de linkerboven hoek ontbreekt on de eerste zegel het cijfer 10 bijna geheel en schuin oplopend verschijnt het geleidelijk op de volgende zegels. Op de zevende is het bijna geheel teruggekeerd, op de laatste drie van het rijtje van tien weer hele maal. De heer Lobbens, die zelf in tegenstelling tot zijn broer, niet tot het gilde der postzegelverza melaars behoort, is niet van plan de zegels te verkopen. Wel over weegt hij deze aan zijn broer te schenken. N.V. Fa P. J. v. d. SANDE mij met een uitdrukkingloze blik aan. „Misschien wel, misschien niet. Dat komt er ook weinig op aan, zoals de feiten nu liggen." „Ik wil Jimmy spreken! Hij zal het begrijpen!" „Misschien wel, en misschien niet." „Hij je moet iets doen. Jonathan dat ding weghalen mijn kamer uit hoe dan ook!" Ik was een en al wanhoep. Ik begon te huilen en liet mij volkomen gaan, aldus aan alle opgekropte ellende en angst vrij baan gevend, zodat ik mij zelfs afvroeg, of ik wel in staat zou zijn weer op te houden als ik dat wilde. Maar in elk geval droeg het er toe bij dat Jones geloofde, dat ik volkomen uit het lood ge slagen was. „Je hebt toch gezegd dat je hier was om me te be schermen," snikte ik. „Haal hem weg, haal hem weg alsje blieft." „Zo eenvoudig gaat dat niet," zei hij scherp. „En schei uit met dat lawaai!" Het was erg interessant dat ik helemaal geen lawaai maakte, al huilde ik heftig genoeg. Ik hoop te daaruit te mogen afleiden, dat hij zelf zenuwachtiger was dan hij tonen wilde. Per slot van rekening was hij toch ook maar een mens. Ik liet mijn huilen in een onderdrukt, hysterisch ge lach overgaan. (Wordt vervolgd.) Te Algiers is van militaire zij de medegedeeld dat Franse troepen in Wcst-Algerié dinsdag 39 opstandelingen hebben ge dood. De Fransen vonden ook verscheidene opslagplaatsen van wapens. In een gevecht ten zuid-oos ten van Tlemcen zijn 26 rebel len gesneuveld. VRIJDAG 4 OKTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.05 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Nederlandse liedjes; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lichte muziek; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Gram.; 14.35 Alt en piano; 15.00 Schoolradio; 15.30 Orkest; 15.45 Lichte muziek; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beursberichten; 17.45 Lichte mu ziek; 18.50 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Commentaar; 19.15 Rege ringsuitzending; 19.35 Verzoek- progr. voor de militairen; 20.05 Roulette; 20.30 Act.; 20.45 Uitslag Koningin Juliana-fonds; 21.45 Gram.; 22.00 Amus. muz.; 22.30 Gram.; 22.50 Causerie; 23.00 Nws, 23.15 Jazzmuziek. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Thuis; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de keluters; 10.40 Orgel en zang; 11.15 Harprecital; 11.35 Strijkorkest; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Sport; 12.50 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Med.; 13.25 Dans muziek; 13.55 Beursberichten; 14.00 Viool, cello en clavecimbel; 14.28 Voordracht; 14.48 Koorzang; 15.00 Radio-operette; 16.00 Gram. 16.30 Muzikale causerie; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Instr. kwar tet; 18.00 Nieuws; 18.15 Act.; 18.20 Lichte muziek; 18.50 De puntjes op de i; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Meisjeskoor; 19.30 Leven in Nederland; 19.45 Nieuws; 19.55 Werelddierendag; 20.00 Nieuws; 20.05 Nationale Reclasseringsdag; 20.10 Op het eerste gezicht; 20.15 Voordracht; 20.35 De Ver. Naties weer bijeen; 20.45 Mensen in het gezin; 21.00 Gram.; 21.55 Buitenl. weekoverzicht; 22.10 Gram.; 22.40 Zorg om de mens; 22.50 Avond wijding; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VL.): 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.55 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.11 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Ne gro-spirituals; 16.15 Gram.; 17.00 Nieuws, 17.10 Gram.; 17.45 Duitse les; 18.00 Gram.; 18.10 Voor dracht; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Voor de kinderen; 20.00 Kamer muziek; 20.45 Kunstkaleidoscoop; 21.00 Prix Italia; 22.00 Nieuws; 22.11 Ethnische muziek; 22.45 Gram.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5