Het Polio jkspi rogramma vaccinatie voor de twee legers Federale in Little troepen Rock blijven ri Twee regeringen en in San Marino Het Labourcongres nationalisaties bespreekt de Aardappeloogst niet rooskleurig HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 3 OCTOBER 1957 12e Jaargang Nr 4183 Verschijnt dagelijks -■ Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen EERSTE BLAB Kosien op 13 millioen gulden geschat VOOR DE AANVANG VAN ZOMER 1959 ALLE KINDEREN DIE IN 1945 OF LATER ZIJN GEBOREN INGEëNT 20.000 grieppatiënten in Utrecht WEER EEN STRAALJAGER NEERGESTORT Piloot wist zich met de schietstoel te redden HET ONGEVAL VAN DE MARINER TE MERAUKE PRINS BERNHARD NAAR ITALIË PRINS BERNHARD NAAR SENNELAGER Prins Felix van Luxemburg vertrokken Tegenregering druk bezig leger op de been de brengen om de communisten te verdrijven Eisenhower heeft geen voldoende zekerheid van GEEN ONGERUSTHEID VOOR KRAPPE AARDAPPELPOSITIE VERZOEK TOT HET ZENDEN VAN POLITIE MACHT VAN DE V. N. NAAR SAN MARINO HOORSPEL OVER DE HONGAARSE OPSTAND De politieke rechten van de Zwitserse vrouw v.m. n.m. Frankering bij abonnement: .1erneuzei, Directeur-Hoofdredacteur I. van ae Sanae Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 et Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum 1» advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 Ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 u®r Voor het maandagnummer: zaterdag» 1# ew Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrw» Bureau van dit Blad. 20 cent meer De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, streeft er naar dat vóór de aanvang van de zomer van 1959 alle kinderen die in 1945 of later zijp geboren, zijn inge ënt tegen poliomyelitis. O Het Rijksprogramma voor de vaccinatie tegen kinderver lamming is als volgt gedacht: In 1957 zullen de kinderen die zijn geboren in 1955 twee van de drie nodig zijnde injecties ontvangen fa in 1958 krijgen de kinderen die zijn geboren in 1955 hun Uit gegevens van de G. G. en G. D. blijkt dat er in Utrecht on geveer 20.000 grieppatiënten zijn. De epidemie behoudt haar gril lig verloop en is gelukkig over wegend goedaardig. Enige com plicaties hebben zich voorgedaan. Tot nu toe zijn twee sterfgeval len bekend. Er zijn aanwijzingen dat de griep haar hoogtepunt heeft bereikt of reeds overschre den. Tussen Lieshout en Beek en Donk is gistermiddag om 13.50 uur een straaljager neergestort. Het neergestorte toestel was een Thunderstreak, afkomstig van de basis Eindhoven. De piloot res. 2e luitenant-vlieger A. M. E. de Vries, uit Amsterdam, kon zich met zijn schietstoel redden. Het toestel kwam terecht in 'n stuk bouw- en weiland in het on der de gemeente Lieshout liggen de gehucht het Hooi en brandde geheel uit. De Lieshoutse brand weer kon niet veel meer doen dan nablussen en was binnen een uur met haar taak gereed. De marinevoorlichtingsdienst deelt mede: „Uit het voorlopig onderzoek is gebleken, dat het ongeval van de Mariner PBM-5a VP-312 te Me- rauke op 12 augustus 1.1. niet te wijten is aan een materiaalsfout of een technische storing. De start vond plaats onder on gunstige weersgesteldheid voor namelijk veroorzaakt door slecht zicht, terwijl deze start nog werd verzwaard door de omstandig heid dat de startbaan slechts zeer beperkte bebakening heeft. E>e vliegtuigcommandant is af gegaan op een gunstig weerbe richt voor de te vliegen route, doch heeft de ongunstige om standigheden bij de start niet op de juiste wijze beoordeeld. Door het onderschatten van de -werkelijke algehele ongunstige si tuatie bij de start, is het vliegtuig van de baan geraakt en vervol gens verongelukt". derde en laatste prik, en het plan voorziet bovendien, in de enting in 1958 van de kinde ren die zijn geboren in de ja ren 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957; in 1959 krijgen de kinderen die in 1958 twee van de drie in jecties hebben gehad hun der de en laatste „shot" en het plan voor 1959 voorziet boven dien in het enten van de kin deren die zijn geboren in de jaren 1958, 1951, 1950, 1949, 1948, 1947, 1946 en 1945; Q in het najaar van 1960 zullen de kinderen van de dan laat ste jaarklasse, n.l. die welke geboren zijn in 1959, hun eer ste twee prikken ontvangen. Dit is gistermiddag medege deeld op een persconferentie die in de grote vergaderzaal van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid is gehouden en waar het rijksprogramma en on derdelen daarvan zijn belicht door de plaatsvervangend direc teur-generaal van de Volksge zondheid, dokter H. J. Dijkhuis, door de plv. geneeskundig hoofd inspecteur van de volksgezond heid, dokter P. J. Stal, en door prof. dr J. H. de Haas, inspec teur in algemene dienst bij de geneeskundige inspectie, in het bijzonder belast met de kinder- hygiëne. In de zomer van 1959 zullen alle kinderen die geboren zijn in 1945 of in een later jaar een behoorlijke bescherming tegen polio bezitten. Met nadruk is er aan herin nerd dat geen enkele vaccina tie volledige bescherming biedt, dus ook de poliovaccina tie niet. Een vaccinatie die te gen welke ziekte ook een vol ledige bescherming geeft, be staat niet. Met betrekking tot een vraag over het optreden van complica ties die het gevolg zouden kun nen zijn van het enten tegen uolio heeft prof. De Haas geant woord, dat men onderscheid moet maken tussen complicaties en nevenverschijnselen. Compli caties in de echte medische be tekenis zijn in dit geval nage noeg te verwaarlozen. Het is mogelijk dat er, in uiterst ge ring aantal, lichte nevenver schijnselen optreden. Die han gen samen met de overgevoelig heid van sommigen voor bepaal de stoffen die in het vaccin zijn opgenomen, „maar zij zullen praktisch heel weinig te beteke nen hebben". Aannemende dat er van de 230.000 kinderen die per jaar in ons land worden geboren 85 tot 90 procent, of rond tweehonderd duizend, zullen kunnen worden geënt, dan betekent dat, dat in 1958 1 miljoen kinderen zullen zijn geënt, in 1959 1.4 miljoen, zodat, met de tweehonderddui zend die thans, in het najaar van 1957 twee prikken ontvan gen, vóór de zomer van 1959 in totaal naar schatting 2,6 mil joen kinderen van rijkswege be scherming tegen polio hebben ontvangen. Het vaccin kost hec rijk zes gulden per kind; van de ouders wordt een vrijwillige bijdrage van een gulden per kind ge vraagd, zodat de vaccinatie te gen polio het rijk tenminste, tot en met de zomer van 1959 en bij gelijkblijvende prijs van nu, der tien miljoen gulden zal kosten. Hoe heeft de polio zich dit jaar tot nu toe in ons land ont wikkeld? Tot midden september j.l. zijn 167 gevallen van kinder verlamming ter kennis gebracht van de geneeskundige hoofdin spectie tegen 1420 in het vorige jaar over eenzelfde periode. Van de 167 gevallen zijn er 132 met verlammingsverschijnselen. Van de 1420 uit de overeenkomstige periode van het vorige jaar wa ren er 111 met verlammingsver schijnselen. Er is niet precies bekend wat er tot dusverre door particuliere acties is gedaan op het gebied der poliovaccinatie. Het rijksin stituut voor de volksgezondheid te Utrecht dat toezicht houdt op de import van entstoffen heeft geregistreerd dat er dit jaar een hoeveelheid van 70.7 liter Bel gisch vaccin tegen kinderver lamming in ons land is inge voerd. Daaruit kan worden ge concludeerd dat er 70 000 entin gen tegen polio kunnen zijn ge weest. De belangstelling van particu liere artsen is zeer verschillend; er zijn er die alle kinderen in hun praktijk hebben geënt; er zijn er ook die zich richten naar het rijksprogramma. In Zeeland b.v. is voor zover bekend niet particulier gevac cineerd, maar richt men zich naar het Rijksprogramma. De gemeenten die op eigen ini tiatief met een programma voor vaccineren zijn begonnen is van de zijde van de rijksoverheid medegedeeld, dat zij volkomen het recht hebben dit te doen op eigen verantwoordelijkheid en voor eigen risico. Het rijk zal geen financiële vergoedingen aan de desbetreffende gemeen ten geven en het zal ook aan deze gemeenten geen vaccin ter beschikking stellen. Bij de uitvoering van liet rijksprogramma zijn drie part ners ingeschakeldde gemeen ten, de Kruisverenigingen en de artsen. Onder leiding van de ge neeskundige hoofdinspectie is landelijk, provinciaal en plaatse lijk een goede samenwerking tot stand gebracht. Het Rijksinstituut voor de volksgezondheid heeft het uit de Verenigde Staten ingevoerde vac cin thans gedistribueerd over de ongeveer driehonderd depots in ons land waar het gekoeld wordt bewaard totdat het voor het en ten nodig is. Met de enting van het vaccin als onderdeel van het Rijksprogramma is inmiddels een aanvang gemaakt. Z. K. H. Prins Bernhard ver trekt hedenochtend naar Italië, waar hij te Fiuggi de zesde Bil- derbergconferentie zal preside ren. Ook thans zullen weer ac tuele problemen worden behan deld tegen de achtergrond van een beter begrip tussen de Ver enigde Staten en het vrije Europa. De Prins zal in het begin van de volgende week naar Neder land terugkeren. In zijn kwaliteit van inspec teur-generaal van de Kon. Land macht zal Z. K. H. Prins Bern hard volgende week op 10 en 11 oktober een bezoek brengen aan het NAVO-legerkamp Sennelager in Duitsland. De Prins zal daar een deel van de oefening bijwo nen. die Nederlandse troepen op het ogenblik in het kamp houden. Prins Felix van Luxemburg, die dinsdagavond tezamen met Koningin Juliana en Prins Bern hard in Nederland is terugge keerd van de begrafenis van koning Haakon, in Oslo, is woens dagmiddag met het lijntoestel van de K.L.M. van Schiphol naar Luxemburg vertrokken. De adju dant-generaal van de Koningin, vice-admiraal b/d N. A. Rost van Tonningen en de Luxemburgse ambassadeur in Nederland, de heer J. P, Kremer, deden hem uitgeleide. De toestand in de Italiaanse dwergrepubliek San Marino, waar dinsdag een anti-commu nistische tegenregering is ge vormd, was woensdag rustig. Een functionaris van de com munistische regering, die het parlement ontbonden heeft toen de communisten en hun aanhangers hun meerderheid dreigden te verliezen, verklaar de woensdag: „Wij houden de zetel van de regering bezet en men zal geweld moeten gebrui ken om ons te verdrijven". De tegenregering, die dinsdag door Italië erkend is, is druk bezig met het organiseren van een vrijwilligersleger van 40 man om de communisten te verdrijven. Het 50 man tellende geregelde leger van San Ma rino beidt zijn tijd in de kazer ne. De bevelhebber, kapitein Ettore Sozzi markies van Saint Irene, verklaarde woensdag: „Ik moet de orde handhaven. De anti-communistische rege ring wil elke stemuitbrenger ver plicht zien een identiteitsbewijs te tonen. Zij wil ook actief kies recht voor de vrouwen waarvan Wel nu, de orde is nog niet ver stoord en er is geen reden om zij een grote ommezwaai in haar voordeel verwacht. De anti-communistische in te grijpen" rege- T, ring heeft zich geconstitueerd op De markies is een Italiaaan, jiet moment dat het mandaat van die door de Italiaanse regering f|e oude kapiteins-regenten ai- aan San Marino is uitgeleend. Hij jjep Laatstgenoemden hebben heeft zich bij de tegenregering jlun mandaat echter gevoegd. De minister van Buitenlandse Zaken van de communistische regering heeft verklaard, dat er geen bevel is gegeven om de le den van de tegenregering te arre steren. Wij willen de kansen op een vergelijk niet bederven, zei hij. De communistische regering heeft ook een vrijwilligersleger gevormd. Men zorgt er evenwel voor, dat de twee vrijwilligers legers niet te dicht bij elkaar ko men. De manschappen beperken zich tot het bewaken van hun respectieve regeringen. Het zal nog wel een paar dagen duren voor de toestand rijp is voor onderhandelingen. Eerst zullen geheime tussenpersonen omzichtig contact moeten leggen. De anti-communisten zouden wel willen toestemmen in alge mene verkiezingen, maar dan zou eerst de lijst van kiezers her zien moeten worden. Volgens hen staan er veel ,dode communisten' op de lijst, wier stemmen uitge bracht worden door partijfunc tionarissen. Het congres van de Britse la-,nister van Buitenlandse Zaken bourpartii, «latule Brighton wordt Herbert Morrison kantte zich te- .- gen het bestuursvoorstel gehouden, heeft woensdag het neteligste vraagstuk van zijn agenda aangesneden, namelijk dat der nationalisaties. Door verscheidene sprekers werd kritiek geleverd op het plan van het partijbestuur, waardoor de staat door het kopen van aan delen zeggenschap zou krijgen in belangrijk industrieën. Zij zei den, dat het afwijkt van het so cialistische beginsel van directe nationalisatie en dat een toekom stige socialistische regering een gijzelaar zou worden, „met han den en voeten gebonden aan het kapitalistische stelsel". 1 Jim Campbell, secretaris van de machtige vakbond van spoor wegarbeiders, zei, dat het plan slechts een „onhandige conso lidering van het kapitalisme" be tekent. Ook de voormalige mi- De voornaamste woordvoerder der partij voor economische kwesties, Harold Wilson, verde digde het plan. Hij zei, dat het geen vervanging betekent van de traditionele vormen van nationa lisatie. Het bevat een, duidelijke verplichting tot uitbreiding vein de openbare eigendom tot elke industrie, of onderdeel van een industrie, welke in gebreke blijft. Hij herinnerde eraan, dat Win ston Churchill ruim veertig jaar geleden voor de staat aandelen in de Anglo Iranian Oil Com pany" had gekocht voor vijf mil joen sterling waard. „Wij moeten als gemeenschap deel hebben in kapitaalwinsten", aldus Wilson. Hij herhaalde de belofte van labour, dat een socialistische regering de ijzer- en staalin dustrie weer zal nationaliseren. fing van de rassenscheiding voorkomen. te Faubus gekregen Eisenhower prees voorts de vier zuidelijke gouverneurs voor Later op de avond van dinsdag ]iun houding van samenwerking heeft president Eisenhower be-;op de vergadering van dinsdag, kendgemaakt dat hij de federale .Hij hoopte dat zij zich evenals de federale regering, zullen .willen troepen geen bevel zal geven uit i3jijven inspannen voor het leg- Little Rock te vertrekken. Hij <ren Van een basis, waarop de te- was van mening dat gouverneur 11 ugtrekking van de federale troe- Faubus niet voldoende krachtige Pen uit Little Rock kan geschie- den alsmede voor een behoorlijk verzekeringen had gegeven dat uitvoeren van de bevelen van de hij alles in het werk zal stellen om tegenwerking van de gerech telijke bevelen inzake de ophef- De voorlopige resultaten van de aardappeloogst zijn niet robs- kieurig. Dit komt tot uiting in de prijzen op de Rotterdamse beurs, waar vroeg gerooide soorten kleiaardappelen in de laatste weken 10 tot 14,50 per 100 kg deden bij eeti uit- voerprijs voor „Bintje" van 12,50 tot ƒ13,—. Zandaarilap- pelen, gewoonlijk lager in de markt lagen ongeveer gelijk in prijs met het gemiddelde der klei-aardappelen, aldus mede delingen van hte Produktschap voor Aardappelen. Door de aanhoudende regenval wordt het rooien vertraagd. Door schade aan waterover last zal, volgens voorlopige in drukken, de aardappelpositie weinig of niet worden beïn vloed. De kwaliteit is dit jaar echter minder goed, omdat bij de vroege soorten tengevolge van „doorwas" glazigheid be staat. Dit zal zich bij de late rassen vermoedelijk minder voordoen. Ook komt vrij veel aardappelziekte voor. Ongerust heid voor een te krappe aard appelpositie behoeft niet te be staan. Volgens de oogstraming van 10 september zal (in 1000 ton) de late kleiaardappel netto 1.183 (tegen 1.088 in 1956), de late zandaardappel netto 1.004 (te gen 839) en de fabrieksaardap pel bruto 1.049 (tegen 718 in 1956) opbrengen. Door de regenval zijn de gevolgen van verder doorwoekeren van de aardappelziekte en waterrot nog moeilijk te overzien, zodat het uitschot op genoemde ge tallen waarschijnlijk groter zal worden dan thans overzien kan worden. Van een grotere oogst dan vorig jaar kan dan ook nog niet gesproken worden. Per 10 oktober zal een nieuwe oogst raming worden gemaakt. had toegevoegd nadat zij dinsdag avond telefonisch de verklaring hadden besproken. De voormalige minister van Defensie Emanuel Shinwell werd toegejuicht toen hij zei: „Indien wij dit plan steunen, zullen we voortaan geen politieke confe rentie meer hebben, maar een vergadering van aandeelhouders, met de directeuren op het po dium". t De afgevaardigden gaven blijk van him afkeuring, toen een voormalig minister, Arthur Woodburn, verklaarde„Ieder die historisch socialist in te genstelling tot een utopie-socia list is, beseft, dat het kapitalis tische stelsel grote vooruitgang voor de mensheid heeft ge bracht en dat het socialisme op de grondslag van het kapitalis me moet worden opgebouwd". De voorzitter van de vakbond van metaalbewerkers. Carron, zei, dat zijn bond het plan steunt. Er klonken uitroepen als „schande". verlengd verklaard. De Italiaanse communistische partij heeft bij het parlement een protest ingediend tegen „inmen ging in de binnenlandse aangele genheden van een soevereine staat door de Italiaanse rege ring", die de anti-communistische- regering van San Marino ter stond erkend heeft. De door communisten beheers te regering van de dwergrepu bliek San Marino heeft woens dagavond de Verenigde Natie s telegrafisch verzocht, een inter nationale politiemacht te zenden „om de veiligheid van ons volk te verzekeren en onze eeuwen oude vrijheid te beschermen' In het telegram aan secretaris generaal Dag Hammarskjoeld heet het verder, dat een ernstige toestand is geschapen door het gedrag van de Italiaanse rege ring, „die on#e grenzen heeft ge blokkeerd". De onder communistische lei ding staande militie, die thans honderd man zou tellen, is woens dag de hergen afgedaald in de richting van de zetel der anti communistische tegenregering. De tegenregering heeft intus sen verklaard, dat het grootste deel van San Marino thans in handen is van benden gewapende fanatici, die de bevolking terrori seren. Frank Cousins, secretaris-gene raal van de vakbond van arbei ders in de vervoersindustrie, zegde eveneens de steun van zijn organisatie toe. Het kopen van aandelen, zo zei hij, is een mid del waardoor een socialistische regering de controle kan krijgen over industrieën welke niet ge- makkelijk onmiddellijk kunnen j worden overgenomen door natio nalisatie in de klassieke zin. Het plan werd voorts nog goed gekeurd door de nationale vak bond van mijnwerkers en die van Gouverneur Faubus van ArJ gemeentelijke arbeiders: Het plan om aandelen op te tansas heeft woensdag op een kopen van de sleutelindustrieën persconferentie verklaard, dat werd tenslotte met 5.309.000 te- hij blijft bij zijn woorden die hij gen 1.276.000 stemmen goedge- dlnsdagavond gebruikte toen hij keu'He afgevaardigden brach J,ten zoveel stemmen uit als de antwoordde op de door president groep die zij vertegenwoordigden Eisenhower gestelde voorwaar- In het N.C.R.V.-programroa van maandag 28 oktober wordt een klankbeeld uitgezonden, dat eigenlijk meer het karakter draagt van een hoorspel en waarin een zo nauwkeurig mo gelijke reconstruktie wordt ge geven van de Hongaarse op stand van 23 oktober tot 4 no vember 1956. Deze uitzending is getiteld „De nacht viel opnieuw over Eudapest" en werd samen gesteld door Joop Simons, die aan de hand van authentieke, op de band opgenomen radio-uit zendingen van tien Hongaarse omroepstations, de dagen der re volutie als het ware van uur t x uur heeft gevolgd. Hoorspel acteurs zullen de rollen van om roepers, revolutieleiders etc. viv vullen. Ten zuiden, van IJsland kwam gisteren een depressie tot ont wikkeling, die snel uitdiepend i a oostelijke richting trok. Ten we ten van deze depressie ontstord een gebied met stormachtige win den waardoor koude lucht uit "t Poolgebied naar het zuiden wer getransporteerd. Door deze out- ten zoveel stemmen uit als de wikkeling zal er vandaag ook in sterk was. Het ons land een, einde komen aan 'j tx rustige en zonnige herfstweer, den voor de terugtrekking van Het plan kan natuurlijk pas Het binnendringen van de koude de federale troepen van de mid- lucht zal na™el«k gepaard gaan delbare school van Little Rock. wonnen hebben. Alle grote vakverenigingen, met President Eisenhower zei dins- uitzondering van die der spoor- dag dat de federale troepen in wegarbeiders, stemden voor. Een Little Rock zullen blijven totdat Faubus een verklaring heeft ge geven, die in overeenstemming is ■,ten de komende verkiezingen ge- met plaatsel,jk enige" regen' en een toeneming van de wind. met de verklaring, die de presi- inam men een resolutie aan waar- dent dinsdag in Washington, in samenwerking met een aantal gouverneurs, heeft opgesteld- Faubus zei tegen verslagge vers: „Zij stellen hun verklarin gen in Washington op en ik hier". Hij verklaarde akkoord te gaan met de twee voornaamste pun ten van genoemde verklaring, n.l. dat hij de volledige verant woordelijkheid voor de handha ving van de wet en de orde op zich moet nemen en dat hij de bevelen van het Hof niet zal tegenwerken. rechtbank. De plotselinge verandering van Eisenhowers besluit ten aanzien van de terugtrekking der federale troepen uit Little Rock schijnt zijn oorzaak te vin den in de twee woordjes „door mij" welke aan Faubus' verkla ring blijken te zijn toegevoegd, en welke niet in de ontwerp- verklaring stonden, zoals die namens Faubus door de vier zuidelijke gouverneurs aan Eisenhower was voorgelegd. In Faubus' definitieve tekst stond: „Ik verklaar bij deze dat ik na de terugtrekking van de federale troepen opnieuw in sa menwerking met de plaatselijke overheid de volle verantwoorde lijkheid op me zal nemen voor de Op een vraag van een verslag handhaving van recht en orde en gever of hij persoonlijk zal in- dat de bevelen van de federale staan voor de veiligheid van de 21 tegen 14. hoven niet door mij tegengewerkt negerkinderen die de middelbare I Het voorstel moet nog door de zullen worden". jschool van Little Rock bezoeken Nationale Raad (Tweede Kamer) Gouverneur Hodges van Noord- als de federale troepen terugge- .worden goedgekeurd, waarna het Carolina, een van de vier gou- .trokken worden antwoordde Fau- |aan een. volksstemming, d.w.z. verneurs die met Eisenhower (bus: „Daarvoor behoef ik niet in een stemming van alle meerder- overleg pleegden, verklaarde dat te staan. De federale regering is jarige mannelijke inwoners, on- Faubus de woorden „door mij" hiervoor verantwoordelijk". derworpen zal moeten worden. tegenresolutie van de spoorweg- medegedeeld door het K.N.M.I. te arbeiders werd afgekeurd. Voor De Bilt, geldig van donderdag- de vergadering verdaagd werd ochtend tot donderdagavond. in de eerstvolgende labourrege- I r W1 ring zich verbindt wetten in te Zwaar bewolkt met op de mees- voeren op winkelsluiting, en de te plaatsen enige regen, maar ziekteregelingen, veiligheids- plaatselijk ook opklaringen. Ma- maatregelen en sociale positie .tige tot krachtige, langs de kust van winkel- en kantoorpersoneel, I krachtige tot harde westelijke adbeiders in de steenkooldistri- .wind ruimend naar noordwest butie en werknemers in de amu- I Ongeveer dezelfde middagtem- sementsbedrijven eveneens wet- peraturen als gisteren, telijk te verankeren. De „Standenrat" (Zwitserse Senaat) heeft woensdag een re geringsvoorstel om de Zwitserse vrouwen dezelfde politieke rech ten als de mannen te geven, goed gekeurd. De stemverhouding was 11.09 11.25 11.44 0.24 12.40 0.34 12.50 VRIJDAG 4 OCTOBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN op onder op onder Okt. 3 6.46 18.16 15.52 1.07 4 6.47 18.13 16.16 2.10 5 6.49 18.11 16.37 3.1) 6 6.51 18.09 16.58 4.1S

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1