Gemeenteraad van Hulst RADIO? SPORTNIEUWS Ervaren automobilisten kiezen Shell benzine 1 met I Eric de Noorman - De zwarte piraat I MARKTBERICHTEN Shell laat u nooit in de steekt VOETBAL W Wat brengt de Geeft Nederlander in Duitsland zich ten onrechte uit voor arts Zet u één dag mijn pet op, gaat u één dag in mijn schoenen staan en ontdek zelf hoeveel ervaren automobilisten altijd Shell benzine met I.C.A. tanken.! En als u daar geen tijd voor hebt, laat dan morgen in elk geval eens UW; tank met deze unieke motorbrandstof vullen. Ontdek al rijdende de grotei waarde van I.C.A., de toevoeging die alléén Shell u biedt! Deze waarde neemt steeds toe, want hoe moderner de motoren worden, des te groter wordt de noodzaak van afdoende bescherming tegen voortijdige ontsteking en kortsluiting1 van de bougies, de twee hoofdoorzaken van verlies aan motorvermogen! Daarom1 stoppen ervaren automobilisten bij de gele pomp met de schelp._Zij tanken Shell benzine of „SUPER SHELL" met I.C.A. SHELL JUNIOR CLUB ö^^„OLIDIN.;* SHELL DE TREINBOTSING IN PAKISTAN Vice-premier Hardi over argument van minister Luns JAN PIJPELINK, De gemeenteraad van Hulst kwam vrijdag in vergadering bij een. Na het openingsgebed door de voorzitter burgemeester A. L. S. Lockefeer zeide deze verheugd te zijn, dat het raadslid de heer C. Willemstein na een ziekte van vier maanden wederom aanwezig was. De voorzitter hoopte dat de heer Willemstein zich als altijd met volle energie zou inzetten voor de belangen der gemeente. De heer Willemstein dankte de burgemeester voor zijn woorden tot hem gericht. Hij bracht dank aan burgemeester en wethouders alsmede aan verschillende raads leden die hem tijdens zijn ziekte hadden bezocht. Hen voorstel tot het voteren van gelden voor de R.K. Jongens school St. Clémens voor bijzon der U.L.O.-onderwijs had geen bezwaar in de ogen der Hulserse vroede vaderen. Punt vier der agenda: wijzi ging der gemeentegrenzen bracht heel wat stemmen in beroering. De voorzitter zette in het kort deze plannen uiteen. Ten aanzien van de grenswijziging zal, zoals de minister reeds liet horen, niet veel veranderen. Wel zal er enige stagnatie komen in de behande ling van het grenswijzigings object. De heer Willemstein vermoed de dat dit een grote stagnatie te weeg zou brengen. Het plan de wijziging der grens te laten in gaan per 1 januari a.s. gaat ver moedelijk niet. Hij hoopte dat B. en W. op spoed zouden aandrin gen bij de minister, daar de wijzi ging urgent is voor Hulst. De heer Van der Walle vroeg welk plan er is gemaakt door de Rijkswaterstaat ten aanzien van de nieuwe rondweg. Wordt liet kleine of het grote plan uitge voerd? De heer Van Arenthals kon zich nog niet verenigen met de grenswijziging. De Zeildijk en Zandstraat moesten ook bij Hulst komen, aldus spreker. De men sen daar zijn geheel op Hulst aan gewezen en willen dit zelf ook. De voorzitter antwoordde dat dit nu niet het onderwerp van het gesprek was. Er werd besproken wat de invloed zal zijn van de nieuwe weg rond Hulst voor de gemeente zélf. Wordt het kleine plan uitgevoerd dan kost het de gemeente nog grond extra; komt het andere plan er, dan natuur lijk niet. De Rijkswaterstaat is voor het grote. Definitief is er nog niets. B. en W. stellen voor aan de minister en aan Ged. Staten een brief te schrijven om, zo moge lijk, de grenswijziging niet te stagneren daar Hulst dringend ohi grond verlegen zit in verband met zijn verdere uitbreidingsplan nen. de ingekomen stukken wa ren diverse goedkeuringen van G. S. in verband met wijzigingen van de begrotingen enz. Ook wa ren er enkele brieven van buurt- gemeenten, die een klokje aan boden voor het nieuwe carillon, dat zodra de toren der basiliek is opgebouwd, hierin zal worden opgehangen. De voorzitter bracht dank aan de gemeenten Clinge, St. Jansteen, Hontenisse en Vo gelwaarde voor deze mooie geste, die een blijvende herinnering is. De heer Willemstein bracht WOENSDAG 2 OKTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muziek; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Orkest; 10.20 Gr.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Orkest; 12.10 Clavecimbel; 1280 Land- en tuinbouwmed.; 12.30 Amus. muz.; 13.50 Gram.; 15.00 Jeugdorkest; 15.45 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Muz. causerie; 17.40 Beursberichten; 17.45 Gram.; 18.20 Spectrum van het Chr. organisatieleven; 18.35 A. Capellakoor en orgel; 18.55 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Op de man af. 19.15 Gram.; 19.30 Bui- tenl. overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Concertge bouworkest; 21.10 Causerie; 21.30 Lichte muziek; 22.00 Causerie; 22.15 Concertgebouworkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportuitslagen; 2.3.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.00 Schoolra dio; 10.20 Gram.; 11.00 Gevar. progr.; 11.45 Gram.; 12.00 Orgel spel; 12.30 Land- en tuinbouw med.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonst.-agenda; 13.20 Dans muziek; 13.50 Medische kroniek; 14.00 Gram.; 14.50 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Gram. 17.15 Dansmuziek; 17.50 Rege ringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.20 Instr. trio; 18.40 Act.; 18.50 Hammondorgelspel; 19.10 Joods progr.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Klankbeeld; 20.15 Operettemuziek; 21.00 Hoorspel 32.05 Gram.; 22.30 Tussen mens en nevelvlek; 22.45 Saxofoon kwartet; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr.; 23.50 Soc. nieuws in Esperanto. BRUSSEL (VL.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Operet temuziek; 13.00 Nieuws; 13.11 Gram.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nws, 17.10 Gram.; 17.20 Voordracht; 17.45 Gram.; 17.50 Boekbespre king; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram. 20.00 Hoorspel; 21.00 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.11 Orkest; 22.50 Gram; 22.55 Nieuws. ook nog eens dank aan de ge meenten voor deze mooie gift. Gaarne vernam de heer Willem stein van wie dit initiatief van het schenken der klokjes door de diverse gemeenten was uitge gaan. De voorzitter zeide, dat Clinge in een schrijven aanbood een klokje te schenken voor het Hul- sterse carillon. Na deze mooie geste van Clinge hebben B. en W. besloten ook andere gemeenten te vragen, of zij een klokje wil den beschikbaar stellen voor de toren. Reeds verschillende ge meenten, aldus de burgemeester, hebben aan dit verzoek voldaan. Er zullen er nog diverse volgen. Rondvraag. De heer Willemstein had veel op zijn lijst staan voor dit punt van de agenda. In totaal 15 pun ten. Dit betrof de verlichting van Hulst. Ook-werd er gevraagd een verharding aan te brengen op het plein der noodschool in Nieuw Hulst. Verder had de heer Wil lemstein klachten dat de wonin gen die door bewoners werden verlaten soms in ergerlijke toe stand werden achtergelaten. Hij hoopte dat hiertegen maatregelen zouden worden genomen. Ook de vuile hoek op de Markt, ont staan door het lege pand van Jo- ziassen, was een doorn in het oog van een groot deel der bevolking, bracht spreker naar voren. Hij zag gaarne wachthuisjes voor de mensen die per busdiensten moe in de regen moeten staan. Ten aanzien van het werk van V.V.V. wilde de heer Willemstein meer weten. Ook hoe het was met de woningbouw. Er waren enkele straten en voetpaden die nodig moesten worden hersteld. Nadat de waslijst van de heer Willemstein aan B. en W. was voorgelegd, bracht burgemeester Lockefeer naar voren, dat de heer Willemstein in de periode van zijn herstel de stad goed had doorkruist en zijn ogen de kost had gegeven, wat er nodig moet worden gedaan in het belang der gemeente. Hij prees de heer Wil lemstein hiervoor. De voorzitter kon op diverse punten de heer Willemstein bevredigen en ook wethouder Martens gaf enkele toelichtingen op de vragen van de heer Willemstein. Tot slot vroeg de heer Willem stein nogmaals het woord over het conflict tussen het Reinaert- comité en de gemeente. Burgemeester Lockefeer wilde deze zaak naar aanleiding van de vragen door de heer Willemstein gesteld in B. en W. nogmaals bespreken. Verdere discussies wenste de burgemeester over deze zaak niet te voeren. Hierna ging de raad in besloten zitting over. if Te Londen zal een kankercen trum gebouwd worden, waarvan de kosten op 1 tot 2 miljoen pond sterling worden geraamd. Aanvan kelijk zal het centrum ten doel heb ben een vroegtijdige opsporing van ten reizen, zodat de mensen niet de ziekte mogelijk te maken. UITSLAGEN 29 SEPTEMBER. RES. TWEEDE KLASSE B. Hulst 2RCS 2 9—0; Alliance 2Hontenisse 2 71 ONDERAFDELING ZEELAND. RES. EERSTE KLASSE. Steen 2Oostburg 2 110; Vlissingen 4Clinge 2 22. DERDE 'KLASSE B. Koewacht 2RIA 2 84. De overige wedstrijden in de res. tweede klasse B en van de onderafdeling Zeeland werden af gelast. A. Z. V. V.—Spui 5—0. Een echte derby is het niet geworden. Toejuichingen waar men het op een voetbalveld zo echt warm van krijgt, hebben wij niet gehoord. Maar hoe het ook zij, A.Z.V.V. heeft in de tweede helft hard toegeslagen. Beide ploegen moesten veren la ten in verband met de heersen de griep. Bij Spui ontbraken Pijpelink, Visser en Bareman op het appèl en bij A.Z.V.V. ston den Dieleman, Den Hamer en Van Alten op de ziekenlijst. De eerste aanval was voor Spui maar Den Engelsman be- zweerde het gevaar en de gast heren namen het initiatief gaandeweg over zonder dat zij Spui echter bedreigden. De strijd speelde zich meestal op het middenveld af. In de 25ste minuut werd het doelgebied der gasten iets minder afgeschermd en een goede voorzet van Van Fraeijenhove werd door mid- voor Jansen ineens op de schoen genomen. Zijn hard schot deed de deklat trillen. De terugspringende bal werd door dezelfde speler zeer hard naast Bolleman in de touwen gejaagd (10). 10 minuten voor de rust kreeg De Ruyter nog een kans, maar deze werd gemist. Na de hervatting werd direkt flink aangepakt en reeds na 5 minuten kogelde Jansen een goede voorzet van Bakker in het doel (20). Toen begon het wat te rammelen in de Spui defen sie en A.Z.V.V. kwam hierdoor feller opzetten. Spui wist zelf bijna geen aanvallen meer op te bouwen, omdat men veel te BUISVOLTMETERS UIT AUTO GESTOLEN Uit een auto, die geparkeerd stond op de Valkenboskade te 's Gravenhage, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. twee buisvoltmeters ter waarde van ƒ2000 gestolen. De linnen kap van de auto was opengesne den. slecht plaatste. Bolleman wist een goed schot van Jansen te stoppen maar in de 15de mi nuut schoot laatstgenoemde toch raak (30). De gastheren kwamen terug en Van Fraeijen hove strafte een aarzeling af (40). Spui ontworstelde zich nog even aan de druk en kreeg net buiten de 16-meter lijn een vrije trap toegewezen. Maar ook deze kans ontging de gasten. 5 minuten voor het einde kreeg Spui de zwaarste straf omdat een harer spelers zondigde in het beruchte gebied door de bal met de hand te spelen. Haak plaatste zich achter de bal en schoot zeer hard in. Bolleman raakte de bal nog wel, maar het schot was te hard (50). Zo had A.Z.V.V. deze wedstrijd met grote cijfers terecht gewon nen en hiermee ook de eerste punten binnen. Na een langdurig vooronder zoek heeft de Duitse politie te Düsseldorf de 38-jarige Neder lander J. D. aangehouden. Hij zou juist dezer dagen zijn func tie als laboratoriumarts aldaar opgeven, om de leiding op zich te nemen van een afdeling van de geneeskundige dienst elders in Duitsland. Hij wordt er ern stig van verdacht geen artsbe voegdheid te bezitten en zich zelf van valse papieren te heb ben voorzien. Reeds in de eerste helft van dit jaar kreeg de Rotterdamse recherche argwaan, toen zij bij een stempelfabriek daar ter ste de voor een andere vervalsings affaire een onderzoek instelde en tot de ontdekking kwam, dat daar onlangs ook een stempel voor de universiteit van Inns bruck zou zijn gemaakt, alsof de vervaardiging daarvan in de Duitse landen zelf niet mogelijk was geweest. Men stelde zich voorzichtig in verbinding met de Duitse autoriteiten, die het onderzoek voortzetten en de an tecedenten van D., op wie de Rotterdamse recherche al de aandacht had gevestigd, nagin gen. D. zou het stempel hebben besteld en misbruikt cm zich van een artsenbul van de uni versiteit van Innsbruck te voor zien. D. is afkomstig uit Limburg en zou zich reeds ettelijke jaren zowel in België alK in Duits land voor arts hebben uitgege ven. Voorzover men totnutoe heeft kunnen nagaan, is hij wel in Nederland en België assis tent bij enkele doktoren ge weest. c Zet u één dag mijn pet op! lp XO '-li nl 6 o VEEMARKT ROTTERDAM. 30 september. Op de veemarkt te Rotterdam waren aangevoerd 1836 dieren, zijnde 1095 vette koeien en 741 varkens. De notering was als volgt: Vette koeien van 2,50ƒ3,05; varkens 1,601,65, alles per kilogram. De aanvoer van vette koeien was iets minder, de handel traag, de prijzen vooral bij afloop terug gaand. Varkens: aanvoer even korter, handel kalm, prijzen lager enkele prima's boven notering; zware varkens van 1,501,53. GRAANBEURS ROTTERDAM. 30 september. Binnenlandse granen, ochtend- beurs (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe rode op vochtconditie voor de prima tot 28,45. Voedergranen. Zomergerst, prijshoudend, naar kwaliteit van 23,5025,50; ex tra tot ƒ26. Haver, gedruikt, naar kleur en kwaliteit van ƒ22,50—ƒ24; extra blanke r 24,50. Rogge, naar vochtgehalte 19 20; Bakrogge ca 21. Peulvruchten, met redelijke handel, groene erwten tot 37 Schokkers tot 54Bruine bonen van de nieuwe oogst mits droog ca 75. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 30 september. Klei-aardappelen 35 mm opw.: Eigenheimers 10ƒ20; Bintjes 912; Bevelanders 1415; Furore ƒ14ƒ15; Meer lander ƒ12—ƒ14; IJsselster ƒ10—ƒ12. Export: Bintjes van de klei grond 35 mm opw. gesorteerd in twee maten 13,50. Zand-aardappelen 35 mm opw.: Nieuwlandse Eigenheimers 11 ƒ15; Libertas ƒ11ƒ11,50; Gei- neke 11—11.50. Vcer-aardappelen 2,252,50 Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Reeds 101 lijken geborgen. Maandagmorgen is een passa- gierstrein met bestemming Ka- ratsji, te Gambar in Noord-Paki- stan op een stilstaande olietrein gelopen. 72 Door honderden van zijn mannen gade geslagen laat de Zwar te Piraat zich door twee krijgers naar het kleine dichtbegroeide eilandje roeien, waar Eric hem opwacht. Keert terug zegt de Zwarte Piraat, ter wijl hij de roeiers be veelt om op te schie ten. De twee mannen kij ken elkaar aan, dan kijken ze naar de ge stalte van de Noor man, halen hun schou ders op en stappen in het bootje. Dan wendt de Zwarte Piraat zich langzaam om en volgt Eric naar het midden van het eilandje. Het is duidelijk, dat hij moeite heeft zich rustig te houden als hij haast onhoorbaar zegt: „Be seft ge, hoe eenvoudig het geweest zou zijn U met een pijlschot te doden? U gevangen te nemen? Wat bracht U er dan toe Uzelf on- De Indonesische vice-premier mr. Hardi, die op het ogenblik optreedt als minister van Bui tenlandse Zaken ad interim, heeft zaterdag verklaard, dat de Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken Luns een ver gezocht argument heeft ge bruikt, toen hij betoogde dat er een enorm radicaal, geografisch en cultureel verschil bestaat tussen de Papoea's in het be twiste gebied van Nieuw-Gumea en de Indonesiërs. Hij zeide, dat Indonesië zijn aanspraken op Nieuw-Guines baseert op wat wetenschappe lijk onder Indonesië wordt ver staan. Volgens vice-premier Hardi gaat het hier ook om „versto ring van de vrede in Zuid Oost- Azië" en daarom behoort deze kwestie tot de bevoegdheden van de Ver. Naties en niet van het internationale hof van Ju stitie, zoals mr. Luns had be- betoogd. gewapend aan mij over te leve ren?" Zonder hierop te antwoorden be gint Eric langzaam te spreken: „Twee jaren geleden nam ik af scheid van mijn zoon. Men vertelt mfj nu, dat hij sneuvelde in een zeeslag. Men vertelde mij van de Zwarte Piraat, die ruim een jaar geleden zijn naam vestigde. Ik heb hierover en over andere zaken, die ik hoorde en zag, nagedacht. Als ik bedenk dat de Zwarte Piraat een Drakar uitzond om koningin Wino- nah te halen en dat de aanvoerder van deze Drakar voor deze ko ningin een losgeld wil vragen aan de Zwarte Piraat, zónder dat er iemand is, van wie de Zwarte' Pi raat redelijkerwijs kan verwachten op zijn beurt weer een losgeld voor haar te kunnen krijgen, als deze Zwarte Piraat niettemin zijn ge hele vloot inzet om de koningin in handen te krijgen, terwijl een van zijn naaste medewerkers mij, de koning, zonder meer vrijlaat; als de Zwarte Piraat een jonge kerel blijkt te zijn met de gestalte, de houding ende stem van „Houdt op!" klinkt het ge smoord. De zeerover rukt helm en masker weg. Een paar donkere ogen staren Eric uit een verbitterd gelaat aan. „JaIk ben het! Ik ERWIN Heden is zacht en kalm van ons heengegaan mijn geliefde Man en zorg zame Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom Echtgenoot van Francoise Riemen», in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam, F. PIJPELINK— RIEMENS. Terneuzen, 30 sept. 1957 Kanaaldijk P 66 De teraardebestelling zal plaats vinden a.s. donder dag, 3 oktober, des n.m. 2 uur.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3