De gebeurtenissen Little Rock Slechts 6 overlevenden van de «Pamir» Wijziging Russische 5-jarenplan Engels schip gestrand in Kasjmier in Veiligheidsraad Assemblee verwerpt Indisch verzoek HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Goedkopere koelhuisboter EERSTE BLAD EISENHOWER OVER LITTLE ROCK De rassenscheiding in de Verenigde Staten. Laatste eer voor wijlen koning Haakon. AMERIKAANSE BOMMENWERPER NEERGESTORT DAMPO RUSSISCHE BESCHULDIGINGEN AAN ADRES VAN VERENIGDE STATEN Brits vakverenigingsblad en de kritiek op de Britse monarchie. DE GRIEP IN EUROPA POLITIEKE MOEILIJKHEDEN IN TRIEST MINISTER ALGERA KRITISEERT WEST- DUITSE REGERING 4 Amerikaanse vliegtuigen verongelukt. INDISCHE ONTWERPRESOLUTIE op onder op onder Sept. 26 6.34 18.32 10.08 19.43 27 6.36 18.30 11.22 20.24 28 6.37 18.27 12.29 21.10 29 6.39 18.25 13.26 22.04 30 6.41 18.23 14.14 23.02 Frankering bij abonnement: ierneuzeii Directeur-Hoofdredacteur f. van ae Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per Aooimeiiiemsspiijs. j u,nnai^, maand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1957 12e Jaargang Nr 4177 Verschijnt dagelijks -• Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pee advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadvcs- tenties)5 regels 1- Iedere regel meer 20 Ct. Voor het maandagnummer: zaterdags li «are Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Bureau van dit Blad 20 cent meer Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Onder bescherming van federa le troepen is woensdagochtend een. groep negerscholieren de centrale middelbare school van Little Rock binnengegaan. De negerkinderen werden met auto's gebracht. Toen zij uitstapten, stelden parachutisten zich ron dom hen op en zo werden zij in de school geleid. Er heeft zich geen incident afgespeeld. Voordien hadden 350 parachu tisten bij het schoolgebouw de wacht betrokken. Anders dan maandag, toen zich ongeveer dui zend mensen bij de school had den verzameld, stonden er woens dag maar enkele nieuwsgierigen. Ook in de gangen van de school staan soldaten opgesteld. Toen de negen negerkinderen, zes jongens en drie meisjes bin nenkwamen, verlieten verschei dene blanke kinderen de school. De bevelhebber van de federa le troepen, generaal Walker, zei tot de blanke scholieren: „Jullie hebben niets van de soldaten te vrezen. Ik heb bevel gekregen dit te doen en ik ben van plan deze bevelen uit te voeren." Later ontstonden voor de school botsingen, waarbij één volwassen blanke een bajonet steek in de arm opliep en een andere werd geslagen. Voordat de negerkinderen bij de school aankwamen, dreigden de soldaten met het geweer, zo dra er mensen samenschoolden. De militairen bevalen hen door te lopen. De man die de bajonetsteek op liep, had kennelijk niet snel ge noeg gereageerd op een bevel tot doorlopen. De blanke die werd neergeslagen, had getracht een soldaat zijn geweer uit de han den te rukken. De militair sloeg hem met de kolf van zijn geweer. Onder de troepen, die de wacht betrokken, waren geen negers. Eep uur, nadat de negerkinde ren de schooi waren binnenge gaan, hadden slechts enkele blanke leerlingen het gebouw verlaten. Ongeveer 750 van de 2000 leerlingen waren woensdag afwezig. President Eisenhower heeft maandagavond in een radiotoe spraak zich gekeerd tegen de ex tremisten die de Amerikaanse wet niet eerbiedigen. Onze vijanden, aldus Eisen hower, verheugen zich over dit incident en misbruiken het over al om een vals beeld van ons land te geven. Men doet het voorkomen alsof wij de begin selen schenden die de volkeren van de wereld eenstemmig in het handvest van de Ver. Naties hebben neergelegd. Daarom doe ik een beroep op alle burgers van de staat Arkansas om een eind temaken aan elke tegen werking van de wet. Hij betoogde dat de toestand tot anarchie kan leiden tenzij de president alle noodzakelijke maatregelen treft om kracht bij te zetten aan de uitspraken over de opheffing der rassenschei ding van het federale hof. Be paalde misleide personen, van wie verscheidene door opruien de elementen naar Little Rock zijn gebracht, hebben steeds de wet genegeerd en gepoogd haar in discrediet te brengen, aldus Eisenhower. Negerscholieren mogen dit jaar niet voetballen met blanke jon gens in het openbare stadion van Houston, aldus heeft een ambtenaar van deze stad in de Amerikaanse staat Texas woens dag medegedeeld. Dit besluit is genomen naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van verscheidene directeuren van scholen, die van oordeel zijn, dat er rassenscheiding op het voetbalveld moet blijven, zolang die in de scholen nog niet is op geheven. Vorig jaar, toen neger- en blanke scholieren wel tezamen mochten voetballen, heeft zich geen enkel incident voorgedaan. Een gemeentelijke middelbare school te Corpus Christi in Texas heeft medegedeeld, dat haar sportploegen, waarvan ook negers deel uitmaken, alleen tegen schoolploegen uit Hous ton zullen spelen indien alle leerlingen aan de wedstrijden mogen deelnemen. Duizenden Noren hebben reeds de laatste eer bewezen aan wij len koning Haakon de zevende, wiens stoffelijk overschot in de kapel van het koninklijk paleis te Oslo is opgebaard. Adelborsten van de vlootaca- demie hebben de erewacht be trokken bij de baar waarbij vortdurend nieuwe kransen en bloemen worden neergelegd. Bij het hoofd van de over ledene is de Noorse konings kroon geplaatst, aan zijn voeten liggen Regalia, zwaard, scepter en rijksappel, en de onderschei dingstekenen. De kapel zal tot zondag a.s. voor het publiek geopend blij ven. Een tweemotorige bommen werper B-25 van de Amerikaanse luchtmacht is dinsdag op een rij huizen in een voorstad van Day ton in Ohio terecht gekomen. Vier personen de piloot, de tweede piloot en twee bewoners waren op slag dood, ten min ste één persoon werd gewond. Het toestel kreeg onmiddellijk na het opstijgen motorstoring en wilde daarom naar het vliegveld terugkeren. Het kwam echter op een huis terecht, dat volledig verwoest werd, nadat het tevoren twee andere huizen gedeeltelijk vernield had. en pijn weg- wrijven met De Veiligheidsraad heeft zich dinsdag bezig gehouden met de kwestie-Kasmier, doch na een uiteenzetting van de Pakistaanse minister van Defensie, Menon, en een kort debat over de procedure heeft de raad zijn zitting ver daagd. De Pakistaanse minister ver klaarde, dat elke suggestie voor een vreedzame oplossing van de kwestie-Kasjmier, die de Zweed Jarring vorig jaar na bespre kingen in India en Pakistan heeft gedaan, voor zijn rege ring aanvaardbaar zijn. Alleen India wilde ze niet aanvaarden, zei hij. Noon meende, dat India geen volksstemming in het omstre den gebied wenst, omdat het vreest dat de uitslag ten gunste van Pakistan zal zijn. Hij drong aan op positieve maatregelen van de Veiligheidsraad om tot demilitarisatie van Kasjmier te komen en te verzekeren dat een volksstemming in overeenstem ming met vroegere V. N.-resolu- ties wordt gehouden. De Indische minister zeide slechts, dat Noon de kwestie ver keerd voorstelt. Hij stelde voor dat men eerst Jarring en ande re leden van de raad zou horen, voor hij, Menon, op de Pakis taanse verklaring zou antwoor den. Radio-Moskou heeft in een commentaar in de Arabische taal de Verenigde Staten ervan be schuldigd zich bezig te houden met ondergrondse activiteit tegen de regeringen van India, Indone sië in Birma, door de separatist! sche bewegingen in die landen aan te moedigen. De Russische radio beschuldig de de Amerikaanse diplomaten in Indonesië ervan een belangrij ke rol te hebben gespeeld bij de organisatie van de militaire re bellie op Sumatra van kolonel Simbolon en aan de rebellen fi nanciële hulp te hebben verleend door tussenkomst van de Ameri kaanse oliemaatschappijen in In donesië. De Verenigde Staten, aldus de commentator, zetten hun onder grondse activiteit in het westelij ke deel van Indonesië nog steeds voort, met het doel om dit gebied van de rest van het land af te scheiden. De Noordduitse zender Nord- deich-radio heeft maandag in de vroege ochtenduren na radiotele- grafisch contact met het Ameri kaanse vrachtschip Geiger tegen gesproken dat de Geiger 40 over levenden van het vergane Duitse opleidingsschip Pamir aan boord zou hebben. Volgens het kuststa- tion heeft de Geiger slechts ge seind vijf geredden aan boord te hebben. Het schip wist niets van een redding van 40 andere op varenden. Norddeich-radio had met de Geiger contact gezocht op verzoek van de vereniging van Duitse scheepseigenaren, aldus een bericht van DPA. De vereniging van Duitse re ders had aan de berichten van de veertig geredden getwijfeld omdat men van mening was dat deze dan reeds eerder opgemerkt hadden moeten zijn. Het West- duitse ministerie van Vervoer deelde mede dat er geen aanwij zingen waren dat er meer dan zes geredden zijn. De zesde overlevende, die door de „Absecon" werd opgepikt, is een 20-jarige cadet, die zijn vier de reis op de Pamir maakte. Hij zei, dat hij 21 kameraden die met hem in de reddingboot waren, had overleefd. Zijn lichamelijke toestand is goed. In een boodschap van de Amerikaanse kustwacht, die de verklaring van de geredde aan haalt, wordt niet gezegd, hoe de andere inzittenden van de red dingboot zijn omgekomen. De „Absecon" trof voorts red- dingvlotten en wrakstukken aan. Het zoeken naar overlevenden wordt door twaalf schepen en elf vliegtuigen voortgezet. De „Absecon" vond de schip breukeling juist toen de redding boot dreigde te zinken, op slechts een mijl afstand van de plaats waar de vijf andere overlevenden werden opgepikt. De vijf overlevenden van de Pamir, die thans op het Ameri kaanse transportschip „Geiger" naar Casablanca varen, hebben hun redders de toedracht van de schipbreuk verteld. De storm, zo zeiden zij, had van het begin af een ongehoorde kracht. Het zeil schip bood aanvankelijk goed weerstand aan de reusachtige golven, maar na verscheidene uren veranderde de wind plotse ling van richting en verscheurde alle zeilen en brak een der mas ten. De bark verkeerde weldra in een ontredderde toestand en er bleef niets anders over dan te trachten het vege lijf te redden. De bemanningsleden sprongen in de zee. De vijf overlevenden maakten deel uit van een groep van vijftien mannen, die bij el kaar trachtten te blijven. Men ontdekte een reddingboot, die on derste boven lag. Door een ge meenschappelijke krachtsinspan ning slaagde men erin de boot te kantelen. Tien mannen konden in de reddingboot komen, maar vijf werden door een geweldige golf meegesleurd. Toen het Ame rikaanse schip „Saxon", dat de schipbreukelingen vond, ons aan- trof, aldus de overlevenden, wa ren vijf van onze kameraden door koude en uitputting omgekomen. Het hoofdkwartier van de Ame- kaanse luchtmacht in Europa heeft woensdag bekend gemaakt dat de vijf overlevenden van de ramp van de „Pamir", die zich aan boord van de „Geiger" bevin den, op desbetreffende vragen de volgende antwoorden hebben ge geven 1. Er werd geen reddingboot met motor gestreken. Wél streek men een reddingboot zonder motor -die in goe de toestand verkeerde en aan boord hiervan bevonden zich voorraden en een lichtpistool met patronen. 2. Reddingboten werden gestre ken op 21 september te 14.00 vlak voordat de „Pamir" zonk. 3. De lichamelijke toestand van de bemanning van de „Pa mir" was, vóór het strijken van de reddingboot, uitste kend. 4. Eén van de mannen, die de ramp niet hebben overleefd, is naar men aanneemt aan uitputting gestorven. De an deren zijn verdronken. 5. De overlevenden hebben de „Pamir" zien zinken. Het schip zonk zeer snel. 6. Ongeveer 26 uur na het strij ken van hun reddingboot, hebben de overlevenden licht signalen gezien van de ande re reddingboot. Het bericht van de Azoren van Dinsdagavond, volgens welke 40 opvarenden van de bark „Pamir" zouden zijn opgepikt en dat later werd egengesproken, heeft zijn oorsprong gehad in het verkeerd verstaan van een deel van een gesprek tussen het Amerikaanse schip „Geiger" en een zoekend vliegtuig, aldus is woensdag uit Lissabon gemeld. Een der Amerikaanse vliegtui gen, die aan het zoeken naar overlevenden deelnemen, heeft woensdag talrijke wrakstukken verspreid over een gebied van vijf zeemijl, waargenomen, doch geen overlevenden. Het zoeken wordt nog steeds voortgezet. Het Britse vakverenigingstijd schrift „Record" heeft woens dag ook kritiek geuit op de Brit se monarchie. Het is niet juist, aldus het blad, dat de leden van de vak beweging geamuseerd kunnen toekijken bij de huidige kritiek op de Britse monarchie. „De structurele spanningen in het ene uiteinde van de maatschap pij moeten gevolgen hebben in het andere". Het tijdschrift uit zich verder in weinig vleiende termen over een aantal vroegere telgen van het huis Hannover, dat later de naam Windsor kreeg. In de nieuwe democratische maatschappij is plaats voor in dividuen uit de bevoorrechte klassen, zowel voor hen die van koninklijke bloede zijn als dege nen die uit de oude adel stam men, want velen van hen heb ben grote gaven, aldus het blad. Het voegt eraan toe, dat de aard van de taak, die aan hen zal worden toevertrouwd, zal af hangen van hun bereidheid tot dienen, zoals dit ook voor de anderen geldt. In de gisterochtend gehou den bestuursvergadering van het Produktschap Zuivel heeft de voorzitter medegedeeld, ddt op het ogenblik ongeveer 18.000 ton koelhuisboter voor, reke ning van het in- en verkoopbu reau voor zuivel (I.V.Z.ligt opgeslagen. Deze voorraad is groter dan in het voorjaar werd verwacht. Door gunstig weer is meer melk geprodu ceerd dan men kon voorzien, en is ook meer boter uit deze melk vervaardigd, evenals in het buitenland, waardoor de uitvoer beneden de verwach ting is gebleven. Deze voorraad van 18.000 ton is aanleiding geworden om de afzet tegen gereduceerde prij zen in 't binnenland mogelijk te maken. Per 1 oktober zal de Nederlandse boterhandel bij he*t I.V.Z. boter kunnen kopen voor 3,05 për kg. De winkel prijs wordt dan geschat tussen de 87 en 90 cent per pakje, dus gemiddeld ƒ0,88 per pakje. Teneinde de uitvoer te stimule ren is aan de exporteurs van boter de mogelijkheid openge steld biedingen te doen bij een minimum van 3,25 per kilo gram. Reeds is op deze manier 600 ton boter afgezet. De Sowjet-Unie heeft woens dag bekendgemaakt, dat zij voor nemens is het lopende vijfjaren plan te verlengen om de grote nieuwe ondergrondse rijkdom men en energiebronnen, die in het land ontdekt zijn, tot ontwik keling te brengen. Deze verlenging werd ook no dig om rekening te kunnen hou den met de onlangs ingevoerde re-organisatie van de industrie, zo wordt in een mededeling van radio-Moskou gezegd. Een en an der maakt het mogelijk de richt lijnen, die twee jaren geleden werden gegeven, toen met het plan werd begonnen, uit te brei den en aan te vullen, aldus de mededeling. Radio-Moskou zond een ge meenschappelijke mededeling uit van het centrale comité der com munistische partij en de raad van de Sowjet-Unie. De mededeling had betrekking op een plan voor de ontwikkeling van de Sowjet- russische economie en herinner de eraan, dat op het twintigste congres van de Sowjet-Russische communistische partij, waarop Chroesjtsjef Stalin aanklaagde, een machtig programma voor de ontwikkeling van de Sowjetrus- sische economie werd ontworpen. De uitvoering van dit program ma zou een grote vooruitgang verzekeren op de weg naar de uitvoering van de voornaamste economische taak van de Sowjet- Unie: het gelijkkomen met en inhalen van de meest ontwikkel de kapitalistische landen in een historisch kort tijdsverloop bij de produktie per hoofd der be volking. De richtlijnen van het twintig: ste congres worden thans onvol doende geacht in verband met de bestuursveranderingen, die tot standkwamen op grond van de reorganisatie van de industriële leiding waartoe in de mei-bijeen komst van de'opperste Sowjet werd besloten. De staatscommissie voor het maken van plannen zal thans haar aanvullende plan voorberei den, dat betrekking heeft op de jaren 1059/65, zo wordt in de mededeling bekendgemaakt. De voornaamste redenen voor het besluit waren het ontdekken van nieuwe bodemschatten en energiebronnen, en de kort gele den uitgevoerde re-organisatie van de industrie. De griep heerst op het ogen blik in geheel Engeland en Schot land. In Edniburgh liggen 13.000 van de 66.000 kinderen en 200 on derwijzers en onderwijzeressen in bed. In Huil zijn meer dan 20.000 kinderen van school thuis gebleven. In Belgrado zijn ongeveer 10.000 gevallen van griep gecon stateerd. Drie scholen zijn ge sloten. In Boedapest en ook in andere delen van Hongarije is griep on der de schoolkinderen uitgebro ken. Ook Griekenland wordt door de Aziatische griep geteisterd. In de Griekse provincies heeft meer dan 45 percent van de be volking griep. De meeste geval len zijn goedaardig, in Athene zijn echter 2 mensen aan de griep overleden. In Italië zijn tot nu toe 17 men sen aan de Aziatische griep over leden. Het aantal griepgevallen in het gehele land wordt op cir ca 300.000 geschat. De lagere en middelbare scholen in Milaan en Rome zullen voorlopig nog mins tens drie weken gesloten blijven. In het Italiaanse leger zijn tot nu toe 37.000 griepgevallen gecon stateerd. Zes militairen zijn over leden. In Rome liggen ongeveer 20.000 mensen met Aziatische griep in bed. De machinekamer van het 7735 ton metende Engelse passagiers schip „Hildebrand" dat woens dag ten zuiden van Kaap Raso (Portugal) op de rotsen is gelo pen, staat onder water. De 161 passagiers zijn nog aan boord, maar alle maatregelen zijn ge troffen om hen van boord te halen als dit nodig mocht zijn. Drie Portugese sleepboten, twee reddingboten en talrijke sloepen zijn ter plaatse. De „Hildebrand" was op weg van Liverpool naar Lissabon. Volgens een later bericht, is de toestand van het Engelse schip kritiek geworden zodat tot de ontscheping van de passagiers en het lossen van een deel van de la ding besloten is. Alle passagiers zijn aan land gebracht en voorlopig in Cas- cais ondergebracht. Alleen de be manning is aan boord gebleven. Men probeert het schip vlot te krijgen, hoewel twee ruimen zijn Be algemene vergadering van de Ver. Naties heeft dinsdag een Indisch verzoek om de kwestie van de vertegenwoordiging van China te bespreken, verworpen met 43 tegen 29 stemmen bij 9 onthoudingen. Na de verwerping van dit ver zoek dat was vervat in een amendement ter wijziging van een aanbeveling van de agenda commissie over deze kwestie werd de aanbeveling van de commissie ongewijzigd goedge keurd. India had de kwestie reeds in de agenda-commissie opgewor pen, doch de commissie had in zijn aanbeveling voorgesteld het Indische verzoek niet in te willi gen en de kwestie van de verte genwoordiging 'van China tij dens de huidige zitting der as semblee niet in behandeling te De Italiaanse regering heeft een regeringsambtenaar belast met het bestuur over de stad Triëst, omdat het door onenigheid tussen de politieke partijen in de stad niet mogelijk is gebleken op normale wijze een gemeentebe stuur te vormen. De benoemde ambtenaar, Mat- tucci, was tot dusver onderpre fect van Mantua. In de desbetreffende bekend making wordt niet meegedeeld wanneer er nieuwe gemeente raadsverkiezingen gehouden zul len worden. Algemeen worden de politieke moeilijkheden toegeschreven aan de economische crisis, die is ont staan, nadat de stad Triëst drie jaar geleden weer onder Italiaans bestuur kwam. Voordien was de stad door Amerikaanse en Brit se troepen bezet. nemen. Het eerste deel van deze aanbeveling werd aangenomen met 46 tegen 28 stemmen bij 7 onthoudingen, het tweede deel met 47 tegen 27 stemmen bij 7 onthoudingen. Daarna werd de aanbeveling als geheel goedgekeurd met 47 tegen 27 stemmen bij zeven ont houdingen. Het besluit van de Westduitse bondsregering de maximale af meting van vrachtauto's te be perken tot beneden de maat van de wegverkeersconventie van 1949 heeft minister Algera aanlei ding gegeven in de memorie van toelichting op zijn begroting voor 1958 kritiek op de Duitse bondsregering te uiten. De minis ter noemt in verband met de noodzaak tot economisch samen gaan op het gebied van het weg vervoer de eenzijdige handelwijze van de bondsregering „bepaald teleurstellend". Hij wijst erop, dat Duitsland medewerkte aan het besluit van de ministerraad van de Europese conferentie van verkeersministers, waarbij werd aangedrongen op spoedige door voering van de conferentie. „Niet temin heeft de bondsrepubliek wettelijke maatregelen in strijd met de conventie ingevoerd en tot dusver geen aartleiding ge vonden daarop terug te komen", aldus minister Algera, die voorts van mening is, dat de Europese conferentie van ministers van verkeer in deze kwestie „een wei nig bevredigende besluitvaardig heid" heeft getoond. De minister wijst op de aanzienlijke investe- ringsbelangen die hierbij op het spel staan en op het feit dat de industrie van motorvoertuigen in het onzekere worden gelaten over de richting waarin zij moet gaan. Vier Amerikaanse vliegtuigen die deelnamen aan de Navo-oefe- ning „Strike Back" in het noor den van de Atlantische Oceaan, zijn in de nacht van dinsdag op' woensdag bij twee botsingen ver ongelukt, waarbij de tien inzit tenden om het leven zijn geko men, aldus is gemeld door een verslaggever aan boord van het Amerikaanse vliegkampschip „Forrestal". Met eikaar in botsing kwamen twee éénpersoons „Skyrays" van het vliegkampschip „Saratoga" en, nog geen uur later, twee vier- persoons „Sentinels" van het vliegkampschip „Exxes". De Indische afvaardiging heeft een ontwerp-resolutie ingediend ter bespreking door de politieke commissie van de algemene ver gadering wanneer zij aan de kwestie van de ontwapening toe is. Verwacht wordt, dat dit be gin oktober het geval zal zijn. India stelt voor, dat de Ver. Naties een beroep doen op alle leden-staten, „onvoorwaardelijk en onmiddellijk alle proeven met kern- en waterstofwapens op te schorten". Verder zou de algemene ver gadering alle leden-staten moe ten verzoeken, onmiddellijk de secretaris-generaal van de Ver. Naties in kennis te stellen van aanwijzigingen, dat zich ergens in de wereld een kernontplof fing heeft voorgedaan. Ook de Sowjet-Unie heeft giste ren een resolutie ingediend aan gaande gebruik van kernwa pens, die door haar minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, vrijdag in de algemene vergade ring is ontvouwd. Deze resolutie zal eveneens in de politieke commissie behandeld worden. ondergelopen als gevolg van een gat in de romp. De pogingen van woensdag middag om het schip met drie sleepboten vlot te trekken zijn mislukt. De kapitein en acht beman ningsleden zijn nog aan boord. De toestand van het schip wordt ernstger. Twee ruimen en de machinekamer staan onder wa ter. Het schip> zwaait op de rot sen heen en weer. TIJDELIJK REGEN. Een langzaam opvullende de pressie verplaatste zich van Zuid- lerland naar Z. W.-Engeland en beweegt zich in oostelijke rich ting verder. Een uitgebreid re- gengebied dat met deze depressie samenhaangt, veroorzaakte in Z. en Midden-Engeland en Ierland langdurige en zware regenval. Een station in Ierland meldde bv. 78 mm in 24 uur. Onder invloed van deze naderenyde storing be gon ook bij ons de bewolking toe te nemen en viel in het zuiden van het land weer enige regen. Een rug van hoge druk boven de Noordzee neemt bij de nade ring van het lage drukgebied in betekenis af en trekt zich over Schotland in westelijke richting terug. Voor donderdag wordt vooral in het midden en zuiden van ons land hier en daar regen ver wacht. Daar de depressie naar Noord- Frankrijk trekt, zal de wind bij ons overwegend uit richtingen tussen Oost en Zuid waaien, waardoor wat zachtere lucht wordt aangevoerd en de tempe raturen iets hoger kunnen wor den. meegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. Noordoostelijke wind. Veel bewolking met op de mees te plaatsen tijdelijk regen. Over wegend matige wind tussen Oost en Noord. Ongeveer dezelfde tem peratuur als gisteren. VRIJDAG 27 SEPTEMBER v.m. n.m. 3.53 4.08 4.28 4.43 5.08 5.23 5.18 5.33 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1