De handel tussen Oost- en West-Europa SPORTNIEUWS Binnenlands nieuws RADIO? Bevans gesprek met Chroesjtsjef Het C. N.V. en de kosten van levensonderhoud ZATERDAGVOETBAL WIELERSPORT DE BRUID en de MOORDENAARS TWEEDE BLAD Dinsdag 24 september 1957 GUNSTIGE VOORUITZICHTEN VOOR 1957 In 1956 werd een na-oorlogs hoogtepunt bereikt in WESTDUITS GENERAAL ONTSLAGEN ALGIERS FRANSE TREILER VERMIST „KAAP FALGA" WEER VLOT DE RASSENSCHEIDING IN DE V. S. MEMORANDUM VAN GROMYKO ZJOEKOF NAAR ZUID-SLA VIE RES. eerste klasse FAUBUS OVER DE TOESTAND TE LITTLE ROCK Wat brengt de De handel tussen de landen van Oost- en West-Europa heeft in 1956 een na-oorlogs hoogtepunt bereikt en de resultaten van het eerste kwartaal van dit jaar dui den er op, dat de omvang van deze handel in 1957 zelfs nog gro ter zal zijn, zo wordt medegedeeld in het kwartaalbulletin van de Economisohe Commissie voor Europa (E. C. E.) van de Ver enigde Naties. Franz Joseph Strauss, de Westduitse minister van Defen sie, heeft generaal Burkhart Mueller—Hillebrand, chef van dienst voor het militaire perso neel, ontslagen en vervangen door kolonel Ernst August Las sen van de generale staf. Er was een verschil van me ning tussen de minister en zijn medewerker ontstaan over de bevordering van een officier, voorgesteld door Strauss en ver worpen door de generaal. Na een briefwisseling over deze kwestie ontbood Strauss de of ficier bij zich en liet hem wach ten. De generaal kreeg er na een half uur genoeg van en ging naar huis. Hij liet de minister weten dat hij in zijn gehele loopbaan (in 1923 bij de rijks- weer begonnen) nog nooit een half uur had moeten wachten. De generaal werd opnieuw ontboden en kreeg zijn ontslag. Verleden jaar bleek Engeland onder de Westeuropese landen de grootste afnemer van de Sowjet- Unie. Bovendien was een verdere toeneming van de handel tussen Oost- en West-Europa dit jaar van bijzonder gunstige invloed op de Engelse export. In het handelsverkeer in 1956 tussen de beide Europese gebie den heeft West-Europa voor een bedrag van 439,1 miljoen dollar uitgevoerd, of 111 miljoen dollar meer dan in het voorafgaande jaar. Het voerde voor een bedrag van 322,8 miljoen dollar in, het geen een toeneming betekent met 55,8 miljoen dollar. De Westeuropese export naar Oost-Europa concentreerde zich in 1956 grotendeels op grondstof fen en halfafgewerkte produkten voor kapitaalgoederen en op schepen, aldus het bulletin. Dit soort export was vooral bestemd voor de Sowjet-Unie, Tsjecho- Slowakije en Polen. De West europese export van schepen naar Oost-Europa nam in 1956 sterk toe en uit de aanwezige or ders blijkt, dat de toeneming voortduurt. Terwijl echter de Sowjet-Unie evenals in vooraf- -gaande jaren veel schepen in Westeuropese landen bestelde, heeft Polen de laatste tijd ver scheidene orders geplaatst. Volgens het bulletin zal de tot standkoming in West-Europa van een gemeenschappelijke markt en, indien daaromtrent overeen stemming kan worden bereikt, van een vrijhandelsgebied zeker invloed hebben op de toekomstige ontwikkeling van de handel tus sen Oost- en West-Europa. De mogelijkheid van ongun stige terugslagen op de handel tussen bij het stelsel aangesloten en niet-aangesloten landen, met inbegrip van de handel tussen Oost- en West-Europa wordt door verschillende internationale bij eenkomsten besproken en zal waarschijnlijk ook in de toekomst voortdurend de aandacht hebben, aldus het bulletin. Een verzetsstrijder heeft zon dag een bom geworpen in een restaurant in Philippeville. Tien bezoekers van het restaurant werden door de ontploffing ge wond. De dader werd op de vlucht doodgeschoten. Een tweede Algerijn werd ge dood toen hij te Stora bij Phi lippeville een aanslag op een re staurant wilde plegen. Geen der cafébezoekers werd hier ge wond. Ook te Boefarik is een bom naar een café geworpen. Een Europeaan en een Mohamme daan werden licht gewond. Schepen in het westelijke deel van het Kanaal is in de nacht van zondag op maandag ver zocht uit te kijken naar de Franse treiler Portmoguer, waar van men sedert zaterdag j.l. geen berichten meer heeft ont vangen. Het 378 ton metende Neder landse schip „Kaap Falga", dat zaterdag j.l. bij Oeregrund, ten noordoosten van Stockholm, aan de grond was gelopen, is maandag door een bergingsvaar tuig vlotgesleept. Het schip is de haven van Oeregrund binnengevaren voor een onderzoek door duikers en herstelwerkzaamheden. Men ge looft, dat de „Kaap Falga" geen schade van betekenis heeft op gelopen. Het heeft een lading zout aan boord. Aneurin Bevan heeft in een ar tikel in het blad „News of the World" verslag uitgebracht van het onderhoud dat hij kortgele den met Chroesjtsjef de leider van de Russische communistische partij, heeft gehad. Bevan merkt op dat hij tegen Chroesjtsjef gezegd heeft dat de Britse economie afhangt van de olie van het Midden-Oosten. Chroesjtsjef gaf hierop hetzelfde antwoord als Gomulka hem ge geven had, n.l. dat Groot-Brittan- nië zich olie moet verschaffen Vijf negers hebben zonadg ge tracht de rassenbarrière in een kerk te Little Rock in de V.S. te breken. Zij werden echter terug gezonden. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, heeft zaterdag in een officieel memorandum voorgesteld de kwestie van de kemproeven van die der algemene ontwapening te scheiden. Hij drong voorts aan op een „onmiddellijke" overeenkomst. Hiermee zette hij kracht bij zijn ontwerpresolutie over de opschorting van kernproeven, die hij de avond tevoren in de algemene vergadering van de Ver. Naties had ingediend. Hij oordeeld in zijn memorandum dat, daar slechts de V.S., Enge land en Rusland op dit ogen blik over waterstofwapens be schikken, het gemakkelijker moest zijn tot een akkoord te komen dan tot 'een multilate raal akkoord tussen een groot aantal regeringen. Een opschorting van proeven zou volgens Gromyko ook „een obstakel zijn voor de verdere ontwikkeling van kernwapens, vervaardiging van nieuwe war pens met nog vernielender uit werking voorkomen en een rem betekenen op de kernwapenings- wedloop". In een hoofdartikel v an de heer B. Roolvink in de „Gids" van het Chr. Neutraal Vakver bond C.N.V. wordt o.m. gezegd: „Na de loonbeweging van het vorig jaar, de verhoogde loon kosten in verband met de alge mene ouderdomswet en de huur- compensatie per 1 augustus 1957 is het vrijwel ondenkbaar, dat een algemene loonsverhoging niet tot prijsverhoging zal lei den. Welke arbeider heeft hier enig voordeel van?" Geconstateerd wordt, dat de groothandelsprijzen van bepaal de artikelen al geruime tijd een daling vertonen. Het duurt vol gens de schrijver te lang, voor dat deze daling in de kleinhan delsprijzen doorwerkt. Het lijkt het C.N.V. mogelijk de investeringen in de particu liere sector meer te beperken. Een hoog investeringspeil is no dig voor de toekomstige werkge legenheid, doch men vraagt zich af, of over de Ijele linie werkelijk voldoende bezuinigd is. Zwijgen is niet verantwoord, aldus het artikel, over degenen van ons volk, die thans nog moeten rondkomen met een in komen van 50,60,per week en daarvan een gezin met GEZIN VAN VIER PERSONEN Iheeft ze daarin aangetroffen. nnrvn a nufttjofffn Voorshands is de doodsoorzaak DOOD AANGETROFFEN nQg raadsel; men ho?pt dat dr Hulst er in zal slagen dit raad sel op te lossen. TE NOORDWIJK In het door het gezin L aan de Jan van Henegouwenlaan te Noord wijk bewoonde zomerhuisje heeft men maandagochtend de vier leden, van dit gezin dood aan getroffen. De 26-jarige man, die kelner van beroep was en aan booird van schepen zijn werk ver richtte, zijn 27-jarige vrouw en hun twee kinderen van vijf jaar en vijftien maanden, zijn door nog onbekende oorzaak\ om het leven gekomen. Aanvankelijk vermoedde men dat kolendamp de oorzaak van de dood van het gehele gezin was geweest, maar bij onderzoek is gebleken dat de kachel dit sei zoen nog niet heeft gebrand. Aangenomen wordt dat allen in de nacht van vrijdag op zater dag het leven hebben verloren; een pakje met vlees dat vrijdag of zaterdag is bezorgd lag nog onuitgepakt in de keuken. Nader is gebleken dat alle le den van het gezin zich eind vori- geweek niet goed gevoelden. Alle slachtoffers lagen te bed en men kinderen moeten onderhouden. Een prijsstijging van 110 naar 116 punten (de huurverhoging niet inbegrepen) acht men erg zwaar. De streep van het prijsindex cijfer, aan het begin van het jaar getrokken, is duidelijk over schreden. De drie vakcentralen hebben zich het recht voorbe houden bij overschrijden van die streep in het geweer te ko men. Vandaar, dat overleg in de stichting van de arbeid no dig wordt. „Gezien het bovenstaande ont komen overheid noch bedrijfsle ven er aan, dat er niets gedaan moet worden voor hen, die in de zwaarste zorg verkeren. De maatregelen, die genomen wor den, dienen echter zodanig te zijn, dat met een minimum aan kosten een zo doeltreffend mo gelijke hulp wordt verleend. Daarom is het gesprek in de stichting van de arbeid begon nen", aldus de „Gids". langs commerciële weg en niet aan de hand van argumenten die steunen op zijn militaire macht. Ik moest het hierover wel met hem eens zijn, aldus Bevan, maar ik merkte op dat het ons niet al tijd mogelijk is, ons op staande voet van banden te ontdoen die door de geschiedenis gesmeed zijn. Ik zei toen dat de wapen leveranties aan het Midden-Oos ten volgens mij niets goeds kon den uitrichten. Bevan vervolgt dan: Hierop antwoordde Chroesjtsjef m.i. terecht, dat de Sowjet-Unie reeds heeft voorgesteld deze leve ranties stop te zetten als de Wes telijke mogendheden dit ook doen. Volgens Chroesjtsjef is het pact van Bagdad gericht tegen de Sowjet-Unie zo schrijft Bevan. Chroesjtsjef en hij wisselde daarna van gedachten over de ontwapening. Chroesjtsjef her haalde het Russische standpunt in deze, nl. dat de kernproeven stopgezet moeten worden en dat de volkeren moeten toetreden tot een pact, volgens hetwelk het verboden zal zijn kernwapens te gebruiken tegen de landen die het verdrag ondertekend hebben. Ik merkte toen op dat derge lijke verdragen op zichzelf niet voldoende zijn. Chroesjtsjef was het hiermee eens, aldus Bevan. Volgens Bevan had Chroesjtsjef er de nadruk opgelegd, dat de bewapening voor de Sowjet-Unie een evengrote last is als voor de Westelijke landen. UITSLAGEN 22 SEPTEMBER RES. TWEEDE KLASSE B RCS 2Terneuzen 2 22; Middelburg 3—Vlissingen 3 2—7 Axel 2Corn Boys 2 12; Roo sendaal 2—Alliance 2 2—1. Onderafdeling Zeeland EERSTE KLASSE A DomburgRobur 02; Koe wachtLewed. Boys 08; Vogel waardeNoormannen 21; Sohoondijke—Volharding 5—1; Walcheren—IJzendijke 24. Oostburg 2Clinge 2 28; Luctor 2Steen 2 71. TWEEDE KLASSE A Noormannen 2Zeeland Sport 4 18; Retranchement's-H. A. kerke 2 3^—1. TWEEDE KLASSE B PhilippinePatrijzen 20; Yerseke 2Sluiskil 2 81. DERDE KLASSE A Patrijzen 2Lewed. Boys 2 5—2; Walcheren 2—IJzendijke 2 3—3. DERDE KLASSE B Corn Boys 3—Patrijzen 3 90; Hulst 3Koewacht 2 200. Tern. Boys—Colpl. Boys 1—1- Het is zaterdag aan het Wes telijk Bolwerk geen hoog staan de wedstrijd geworden, al hebben beide ploegen hard voor de punt jes gestreden, die ten slotte broe derlijk zijn verdeeld. Tern. Boys miste al direct aan hun beste schutter Hakvoort, die wegens ziekte was verhinderd. De strijd ging gelijk op met aan weerszijden mooie scoringskan sen, maar de beide achterhoeden waren goed op dreef. Pas zes mi nuten vóór rust namen de Tern. Boys onverwachts de leiding. Een hoge voorzet van rechtsbin nen Hamelink werd door een der Colijnspl. achterspelers slecht weggekopt, de bal kwam bij Boo ne terecht, die zijn mislukt schot via een Colijnspl. been in hét doel zag verdwijnen (10). Na half time hetzelfde spel- beeld. Eenmaal dacht ieder, dat de Tern. Boys haar voorsprong zou vergroten toen haar rechts binnen Hamelink alleen door brak, maar zijn schot door de doelman tot corner werd ver werkt. Colpl. Boys wist na een half uur spelen de stand te ver effenen door haar linksbinnen (1—1). Het laatste kwartier werkten beide ploegen hard voor het winnende doelpunt, dat ech ter uitbleef. De Sowjet-minister van Defen sie, maarschalk Zjoekof, zal op 8 oktober voor een officieel bezoek in Belgrado aankomen, zo heeft het Zuidslavische persbureau „Tanjoeg" zondag bekendge maakt. Zjoekof zal worden vergezeld door een aantal (niet met name genoemde) generaals, admiraals en hoge officieren. Hij is onlangs door de Zuidsla vische minister van Defensie, Gosnjak, toen deze de Sowjet- Unie bezocht, uitgenodigd. SPUI—NIEUWDORP 6—7 Spui heeft het niet gehaald en wanneer dit wel het geval zou zijn geweest zou dit ook te gen de verhoudingen in zijn ge weest. Wel is het jammer van de roodwitten, dat de punten niet gedeeld zijn, want hadden ze een 20-tal minuten na de rust beter doorgedrukt, dan waren de punten toch in Spui geble ven. Direkt na de aanvang kwam groenwitte verdediging was pot dicht. Toen het spel 7 minuten oud was moest Bolleman vissen voor een schot van De Kok (0i). Twee minuten later zag Visser kans de partijen op ge lijke voet te brengen (1—1). Lang kon Spui echter niet van dit genot profiteren daar Dek ker spoedig Nieuwdorp weer de leiding gaf (12). Nieuwdorp sloeg hard toe en had spoedig een 14 voorsprong door Van Deurlo en De Kok. Pijpelink bracht vreugde in het rood-witte kamp door de achterstand te verkleinen tot 24. Maar De Kok nam hier geen genoegen mee en bracht met een mooi doelpunt de stand op 2—5. Met deze stand werd ge draaid. Het veld werd na de rust steeds moeilijker bespeelbaar. In korte tijd gebeurde het wonder. Heel Spui juichte, en terecht. Binnen het eerste kwar tier was de stand 55 door doel punten van De Smede, Oostdijk en Van Harn. Nieuwdorp was hierdoor zo in paniek, dat bij hen niets en bij Spui alles lukte. Toen drukte Spui niet genoeg door en begon weer te kort te spelen, waardoor Nieuwdorp weer even op adem kon komen. Een kwartier voor het einde gaf spil V. d. Dries zijn ploeg weer de leiding en even later bracht Dekker de stand zowaar op 57. Hoewel de aardigheid er nu voor Spui af was, gaf het goed partij en dit werd beloond met een doelpunt van Van Harn. Met deze 67 stand floot de scheidsrechter het einde. WEMELDINGE—AZW 7—5 Bij A.Z.V.V. stond F. Jansen weer midvoor en ook had men weer de beschikking over L. Die- leman als rechtsback. Dit alles heeft er toch niet toe kunnen bijdragen dat A.Z.V.V. ook maar één puntje bemachtigde. Al gauw ontspon zich een le vendige wedstrijd, welke zich kenmerkten door enthousiaste aanvallen der thuisclub. Bij een aanval over rechts wist de rechtsbuiten de gastheren na 10 minuten spelen met een ver schot Van Bendegem te passe ren (10). Even later veroor zaakte Van Alten een vrije trap door met buiten de 16-meterlijn de bal met de hand te spelen. Houtekamer schoot hard in doel (20). 5 minuten later kon de doelman der gastheren een schot van Hamelink niet vol doende verwerken en de toege lopen Van Fraeyenhove bracht de stand op 21. Een kwartier voor de rust werd de Wemeldingse linker vleugel aan het werk gezet en de buitenspeler vergrootte de voorsprong tot 31. A.Z.V.V. liet zich nog niet ontmoedigen en het was Den Hamer die met een goede dieptepas midvoor Jansen lanceerde en deze maak te geen fout (32). Nog voor de rust bracht de zelfde speler na een goed aangegeven bal door Haak de partijen op gelijke voet (3—3). Na de hervatting ondernam A.Z.V.V. een geweldig offensief. Het leverde echter geen resul taat op. Bij de gastheren daar entegen scheen deze middag al les te lukken. Zo hielp de mid denvoor na individueel spel zijn Dit zette A.Z.V.V. aspi tot felle aanvallen. In een solo-rush wist Jansen de balans weer in even wicht te brengen (44). De strijdlust bij Wemeldinge begon wat te verminderen waardoor de gasten wat meer in de aan val kwamen. Bij een hiervan ontstond een schermutseling voor het doel waaruit het vijfde Axelse doelpunt geboren werd (45). Dit doelpunt bracht We meldinge tot het besef dat het anders moest. Linksbuiten Hou tekamer bracht de stand op 55. Er was toen nog een kwar tier te spelen. De rechtsbuiten van Wemeldinge werd vrijgela ten zodat hij ongehinderd al leen voor Van Bendegem kwam. Zo werd het 6—5. Dit deprimeer de de roodwitten wel enigszins en de gevaarlijke linksbuiten kwam gemakkelijk vrij voor doel met al resultaat dat Van Ben degem weer moest vissen (75). A.Z.V.V. was nu een geslagen ploeg. Men heeft het tegen het enthousiasme van Wemeldinge moeten afleggen. SCHULTE NOG EENMAAL NAAR WERELDKAMPIOENSCHAP. De 41-jarige Gerrit Schulte, heeft een contract getekend met een Nederlandse bandenfabriek. Hij zal na een winterpauze zich ernstig voorbereiden op deelna me afan 't wereldkampioenschap op de weg, dat in 1958 te Reims zal worden gehouden. Spui goed opzetten, maar de club aan een 43 voorsprong. door SELWYN JEPSON 50) (Nadruk verboden.) MOTORRIJDER VERONGELUKT Zaterdagavond omstreeks 10 uur is de 45-jarige J. K. uit Utrecht verongelukt, toen hij op zijn motor met een vaart van tachtig kilometer in de bocht van de Jutphaseweg bij 't Mer- wedekanaal van de weg af schoot. In zorgwekkende toe stand is hij naar een ziekenhuis vervoerddaar is hij in de nacht van zondag op maandag overle den. INBRAAK IN WAPENWINK» In de nacht van zaterdag op zondag is een inbraak gepleegd in een wapenwinkel aan de Zoutmanstraat in Den Haag. De inbreker!s) heeft!hebben) vier wedstrijdpistolen, die teza men meer dan 1.000,— waard zijn, zes dozen patronen en een leren patronenbuidel meegeno men. Van de winkeldeur zijn de sponninglatten weggenomen^ daarna is de ruit verwijderd en vervolgens kon men het perceel binnendringen. Hij knikte langzaam, maar niet erg overtuigend. „Dus het heeft alleen de uiter lijke schijn een beetje veran derd?" „Precies, zo is het. Is het je duidelijk?" Zijn twijfel verdween. Terwijl hij totnogtoe alleen maar slecht over James Belsin had kunnen denken, koesterde hij thans op rechte bewondering voor de doel matigheid waarmee hij zijn plannen ten uitvoer had gelegd. Ik waarschuwde hem dat hij Belsin niet mocht laten merken dat hij dit allemaal wist.. „Natuurlijk niet! Maar zie ik hem dan nog, denk je?" „Hij komt vanavond bij ons dineren." „Sjonge!" Hij holde naar de deur, bleef toen eensklaps staan. „Maar hij haalt niet bij oom GonzalezDie is geweldig Waarom ben je niet op hem verliefd geworden?" „Wie zegt jou dan dat ik ver liefd ben op mijnheer Belsin?" „Niemand. Maar als het niet zo is, waarom dan al die druk te?" „Nieuwe auto's en telefoneren om twaal uur 's nachts en vre selijk opgewonden zijn omdat hij wel ik-weet-niet-wat kan zijn, en nu heb je hem te dineren gevraagd, en zul je dat goedje achter je oren doen dat vijf pond per flesje kost. En ik wed zelfs dat je een bad gaat ne men „Ik neem haast iedere avond een bad", zei ik. „En toch." „En toch bel je Jonathan en Charlie op en vraagt of zij thee komen drinken, en de rest laat je maar aan mij over. En wat zou je zelf van een bad denken? Kijk eens naar je knieën!" Hij snoof verachtelijk en hol de de trap af. Ik staarde enige ogenblikken naar mijn spiegelbeeld. „Nieuwe auto's en telefoneren om twaalf uur 's nachts en op gewonden zijn." Een grote dankbaarheid dat ik me in mijn verdenking je gens Belsin had vergist, begon guese gezelschap in Londen al had leren kennen. Ze veront schuldigde zich ze had haar shawl vergeten. De Engelse zo meravonden konden koel zijn. Ik vertelde haar waar zij, in dien nodig een shawl kon vin den, en zij bleef terwijl ik mij op mijn gemak afdroogde en aankleedde. „Zeg, Eve, je maakt toch geen aanspraken op George Wicks, nietwaar?" Ik verzekerde haar verbaasd dat geenszins het geval was. „Zie je, je hebt hem zelf bij ons gebracht, daarom dacht ik dat het mogelijk was. Hij is be neden, en hij wil je graag spre ken. Ik heb hem gezegd dat ik zou gaan kijken of je klaar was. Ik was natuurlijk een beetje ja loers. Je vind het toch niet erg dat ik dat zeg? Het is veel beter zo." „Het leven zou heel wat ge makkelijker zijn, als iedereen er zo over dacht, al zou het nog wel eens erg verbaasde gezich ten opleveren." „Ik ben blij dat jij hem niet hebben wilt." Zij lachte opge wekt. „Zie je, er zijn vrouwen alle andere gevoelens in mij te die iedere man voor zich willen overheersen. Eindelijk kon ik hebben. Ik heb gehoord dat jij mij volledig overgeven aan an- verliefd ben op die grote rijke dere dingen, kon ik het me mis schien zelfs permitteren ver liefd te worden. Waarom ook niet? Er waren dingen die me hinderden bijvoorbeeld zijn houding ten opzichte van zich zelf maar kon een vrouw per slot van rekening van een man ooit verwachten dat hij vol maakt was?" Mijn volgende bezoek kreeg ik toen ik in het bad zat. Het was de bekoorlijke Nerinda, die ik bij mijn bezoek aan het Ira nian, waarover ik de kapitein aan de telefoon met die dame hoorde praten." Dame? Ik begreep niet dade lijk over wie zij het had, maar besefte toen dat het Sofie ge weest moest zijn, die weer alles in het werk gesteld had om het natuurlijke beloop der dingen een extra zetje te geven. „De kapitein zag er tevreden uit", merkte Nerinda op. „Daar ben ik blij om", zei ik en voegde eraan toe, meer voor mijzelf dan voor haar: „Het is nog lang niet in kannen en kruiken." „In Iraguay", zei ze, „hebben we verschillende mannen Gonzalez is er één van. Prach tige kerels, alleen geloof ik dat ze allemaal eender zijn." „Ik ben de mening toegedaan dat deze anders is." Zij knikte en zuchtte. „Ik ken ze in alle soorten en maten, maar in één opzicht zijn ze alle maal gelijk. Ze zijn altijd de veroveraar. Zij moeten kunnen overwinnen, en het enige wat hun gevoel van succes en rijk dom en grootheid levend houdt, is de liefde en het beminnen van een vrouw. Helaas echter niet van één vrouw, want ze zijn groot en rijk geworden door 'n groot aantal hindernissen te overwinnen. En de vrouwen zijn het symbool van die hindernis sen zij herinneren er hen aan dat voor grote en rijke mannen niets onbereikbaar is." „Maar als een man eenmaal groot en rijk geworden is", be gin ik. „Dan zou je denken dat hij groot en rijk genoeg is om er tevreden mee te zijn? Kijk maar eens naar Gonzalez. Hij kan geen ogenblik stilzitten. Altijd moet hij maar vechten voor meer macht en geld. Het is waanzinnig. En voor een vrouw die hem liefheeft is het niet erg prettig. Welke vrouw houdt er van niet meer te betekenen dan een overwonnen hindernis?" „Ik wilde dat ik zo verstan dig was als jij, Nerinda", zei ik. Zij lachte en ging weg, zeg gende dat ze George naar mij toe zou sturen. (Wordt vervolgd.) De gouverneur van de Ameri kaanse staat Arkansas, Faubus, heeft zondag te Sea Island in de staat Georgia gezegd, dat het altijd mogelijk is, dat hij de na tionale garde weer te hulp zal roepen, indien het maandagoch-s tend bij een poging van neger kinderen de middelbare school van Little Rock te bezoeken tot ongeregeldheden zou komen. Hij zei te hopen, dat de neger kinderen zullen wachten met het bezoeken van de school tot dat de gemoederen wat gekal meerd zullen zijn. Gouverneur Faubus was te Sea Island voor de jaarlijkse bijeenkomst van de gouverneurs van zuidelijke staten. WOENSDAG 25 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De Ontbijtclub; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Schoolradio; 10.20 Gram.; 10.45 Gevar. progr.; 11.30 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Voor 't platteland; 12.38 Hammondorgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Tentoonstellingsagen da; 13.20 Dansmuz.; 13.50 Medi sche kron.; 14.00 Gram.; 14.30 Voor de jeugd; 15.50 Voor de zie ken; 16.20 Rep. voetbalwedstrijd Nederland-Oostenrijk; 18.20 Nws en comm.; 18.40 Lichte muziek; 19.10 Gram.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Tussen de regels door; 20.15 Radio Philharm. ork.; 21.15 Blijspel; 22.00- Gram.; 22.25 Caus.; 22.40 Kamerkoor; 23.00 Nws; 23.15 Orgelspel; 23.50 Soc. nieuws in Esperanto. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 8.35 Idem; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Am*s. muz., 10.00 Gram.; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Gram.; 11.10 Om- roepork.; 12.10 Klavecimbelreci tal; 12.30 Land- en tunibouwme- dedelingen; 12.33 Gram.; 12.37 Eng. Herv. kerkdienst; 13.00 Nws; 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuis front; 13.20 Zigeunerkwint.; 13.40 Gram.; 15.15 Holland festival: Pianorecital; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Vocaal ens.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gram.; 18.00 Gemengd koor; 18.20 Gram.; 18.45 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigings leven; 19.00 Nws; 19.10 Orgelcon cert; 19.30 BuitenL overz.; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Geestelijke liederen; 20.50 Caus.; 21.10 Kamerork.; 21.25 Gr.; 21.45 Edinburgh festival: Symfonie orkest; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Edinburgh festi val: (vervolg). BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; (om 12.55 Keersen); 13.00 Nws; 13.11 Gr.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.02 Lichte muz.; 17.00 Nieuws; 17.10 Orgelcono.; 17.50 Boekbe spreking; 18.00 Caus.; 18.30 Voor de soldaten; 19.10 Nws; 19.40 Gr.; 20.00 Hoorspel; 21.10 Gram.; 21.30 Orkestconc.; 22.00 Nieuws; 22.11 Zang en piano; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5