enauerop maar Chroesjtsjef op de strafbank cle troon, Nieuw voorstel van Gromyko Gouverneur Faubus Gaillard beantwoordt de kritiek op het landbouwbeleid de <V. 91. Verklaring van koning Hoessein HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1957 12e Jaargang Nr 4173 Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 cïr mïrfmBBi pee WEKELIJKSE WERELDSCHOUW De Duitse verkiezingen zijn gestreden en zij hebben in het algemeen het resultaat gehad, dat men verwachtte, al is de meerderheid voor de C. D. U. groot. De laatste week zijn vooral de leiders van de C. D. U. bij uitstek aktief geweest. In Hamburg, niet bij toeval voor deze vergadering gekozen, heeft Adenauer de socialistische arbeiders, die daar nu eenmaal talrijk zijn, dankzij de scheepswerven, die hijzelf weer herstelde, eraan herin nerd: „Zo gij goed gekleed zijt en u in goede doen bevindt, dan is dit dankzij de regering, die uw leiders tot elke prijs willen omverwerpen. Toch is juist in Hamburg de C.D.U. verslagen. Erhard, die uiteraard behoort tot zijn voor naamste medewerkers, heeft enkele punten opgesomd, die voor het herstel van de Westduitse federatie van groot belang zijn geweest, zowel wat het materiële als het morele betreft. op cis algemene vergadering van verócheen niet voor rechter GROMYKO OVER DE ONTWAPENING. Stichting van de Arbeid wil gesprek met de Regering Over sociaal-economische situatie Prinses Gracia van Monaco verwacht een baby Verdere stijging van de Westduitse goud- en deviezenreserves Besluit van hooggerechtshof in de Sowjet-Unie SIBELIUS OVERLEDEN Prinses Beatrix stelde nieuwe gebouw van de stichting C. A. W. A. in bedrijf /rankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de San de Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadwr- tenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Voor het maandagnummer: zaterdags 10 Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Bureau van dit Blad. 20 cent meer Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Daarbij komt nog, dat op hun bijeenkomst te Belgrado Tito en Gomoelka de Oder-Neisselijn nog eens in het geding hebben gebracht, hetgeen er de Duitsers aan kon herinneren, wat zij van Sow jet-Rusland en zijn vrien den, waartoe Joegoslavië en Po len zich opnieuw bekenden, heeft te verwachten. De verkie zingsstrijd stond vrijwel geheel onder de druk der omstandig heden, al meenden de beide grote partijen, van wie het af hing, dat zij -de uitslag wel enigszins konden voorzien. Af te wachten valt nu, gezien ook de programma's der voor naamste partijen, tot welke be sluiten men in Bonn binnen korter of langer tijd zal komen. Adenauer heeft nu een vergrote volstrekte meerderheid en de verzwakte F.D.P. kan niet veel eisen stellen. EEN RUSSISCHE POGING In de houding van Sowjet- Rusland terzake van de hereni ging van Duitsland voornaam ste punt, dat de buitenlandse politiek van elke regering in Bonn beheerst en moet beheer sen is geen verandering geko men. Rusland achtte het dienstig, als het ware aan de vooravond van de verkiezingen nog eens een nota te zenden aan de ge allieerden, waarin Chroesjtsjef vrij onnodig te kennen gaf, dat er in dit opzicht te Moskou niets is veranderd. Opnieuw nu was het verlangen gesteld, dat di- rekte onderhandelingen moeten worden gevoerd tussen Bonn en Pankow, de zetel van de Oost- duitse regering, die nu eenmaal in West-Duitsland niet als wet tig en vrij wordt erkend. Niet slechts hebben de geallieerden weinig of geen notitie van deze nota genomen, maar vrijwel eenstemmig is door alle Duitse partijen, ondanks de verkie zingsstrijd, de inhoud daarvan afgewezen. De sociaal-demokraten hebben deze gelegenheid aangegrepen om ook hunnerzijds te erken nen, dat zij een dergelijk ingrij pen in de Duitse verkiezings strijd niet wilden dulden; de vrije demokraten veranderden niet van houding, maar deden toch in dit opzicht zachter kri tiek tegenover de C.D.U. horen. West-Duitsland komt natuur lijk voor moeilijke beslissingen te staan, maar aangezien er in de grote punten van het buiten lands beleid overeenstemming is en grotere eenheid meer kracht geeft zullen deze moei lijkheden eer verminderen dan vermeerderen. Daarbij komt, dat zich bij de leiders in Rusland vrij duidelijk zekere verwarring en angst begint te tonen. Dit blijkt b.v. uit de strijd, die Chroesjtsjef nu aangebonden heeft met de literatoren, onder wie de schrijver van; „Niet van brood alleen", de meeste aange- vochtene is. Het verlangen on der schrijvers e.a. kunstenaars om meer vrijheid te krijgen, neemt duidelijk toe. OP HET STRAFBANKJE Voor de Sowjet-Unie kan de bij uitstek ernstige behandeling van de nota over Hongarije, door een commissie der Ver. Na ties na het horen van tal van getuigen met grote zorg opge steld, moeilijk voordelig zijn. Rusland heeft enkele dagen achtereen op het bankje der be klaagden in de bijzondere as- semblée gezeten, en de uitvallen - van Skoboleff, die de Sowjetde- legatie aanvoerde, evenmin als die van de Hongaarse vertegen woordigers, die Kadér en de zijnen benoemden, hebben daar in Hongarije door te petten, is volkomen onzeker. Prins Wan komt voorlopig Hongarije niet binnen. niet veel aan kunnen verande ren. Er is strenge kritiek ge oefend op het optreden van Moskou; niet slechts terzake van de schijnheiligheid, die on middellijk na het uitbreken van de revolutie in Boedapest in eerste fase is betracht, maar in sterker mate nog over de wijze, waarop het verzet, dat toen op laaide, met wrede hand is neer geslagen en over de steun, die het Russische militair gezag verleende aan Kadar en de zij nen, hoewel men ook in Mos kou wel weet, dat deze rege ring slechts een kleine minder heid van het Hongaarse volk vertegenwoordigt. Amerika is heel aktief ge weest; het heeft de scherpe re solutie opgesteld, waaromheen de discussies draaiden en geen wijzigingen aanvaard. Daardoor is de Russische houding in niet voor misvatting vatbare bewoor dingen vastgesteld, en herstel van een op vrijheid berustende toestand verlangd. Dit komt dicht bij de opvat ting, die Hammarskjöld in zijn jaarverslag heeft geuit, en zo veel mogelijk heeft hersteld de onmiskenbare indruk, dat de Ver. Naties, die zo zware eisen stelde aan Engeland, Frankrijk en Israël inzake het Suezkanaal, tezelfder tijd erin toestemde, eigenlijk ertoe medewerkte, dat Hongarije op ongekende wijze werd geknecht. Nu is echter de aanvaarding van deze resolutie een mooi gebaar, maar in hoe verre het de Siamese voorzitter zal gelukken de uitvoering ervan ALARM IN VOOR AZIE De Russische poging om de behandeling van de nota uit te stellen, en de gelijktijdige po ging om voor het Nabije Oosten nieuwe aandacht te verlangen, is mislukt. Door aanmoediging van Rusland is in voor-Azië her- nieuwe spanning ontstaan. Sy rië en Libanon zijn op half vij andelijke voet; vuurgevechten met z.g. smokkelaars aan de Sy- risch-Libanese grens, die gro tendeels door het Libanonge- bergte loopt, kunnen tot aller lei incidenten leiden. In Jorda nië zijn reeds op grote schaal Amerikaanse wapenen gebracht Irak en Libanon worden ge steund. Eisenhower heeft het bij de eerste waarschuwing niet gela ten; integendeel, hij heeft er een scherper waarschuwing op doen. volgen, en kan eigenlijk niet meer terug, wanneer desalniette min Syrië niet met eigen leger, maar met Russische vrijwilligers Jordanië of Irak zou aanvallen. Koning Saoed, die in Baden- Baden voor gezondheidsredenen vertoeft, vroeg van Amerika ge duld. Maar de Syrische stafchef Bizri is naar Cairo gegaan om met de Egyptische stafchef over leg te plegen over concrete sa menwerking. Nu behoeft beider macht, zelfs saamgenomen, niet angst wekkend te werken, en vermoe delijk heeft de tegenwoordige Russische regering geen vol doende macht aanwezig om de ze op goede wijze te steunen Maar Rusland's nota is daarom even dwaas als misplaatst. Men blijkt dat in Damascus wel te gevoelen; vandaar ver zachtende verklaringen en be tuigingen, dat men niet over agressie denkt. Maar inmiddels is" een ieder gealarmeerd en ko ning Hossein van Jordanië is in allerijl van zijn Spaanse reis te ruggekeerd om ook bij de hand te zijn, wanneer verder overleg met Arabië en met Irak nodig is. EISENHOWERS PERIKELEN De Ver. Staten men kan het Eisenhower nazeggen hebben het dus niet gemakke lijk. Het vraagstuk van de af weer van geleide projektielen de vraag of al dan niet Rusland op Amerika voor is of omge keerd, trekt aller aandacht. Bo venal is het in Arkansas, waar de gouverneur van deze zuide lijke staat met gewapende macht negerleerlingen verhin derde om scholen van de blan ken te bezoeken, ondanks de rechtelijke uitspraak, allesbe halve rustig. De gouverneurs van de staten zijn onafhankelijker dan men denkt, en gouverneur Faubus heeft aanvankelijk wel wat in gebonden, maar is daarna ge duld van Washington gaan eisen. Amerika en Canada moeten ook overleg plegen over een ge zamenlijke politiek, nu daar de liberalen zijn verdwenen en de conservatieven hun halve over winning van dit jaar reeds een volgend jaar willen consolide ren. In Frankrijk tenslotte is mi nister-president Bourgès-Mau- noury de ontevredenen voor ge weest de nationale vergadering is nu door hem zelf vervroegd bijeengeroepen. Of daardoor voldoende olie op De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Gromyko, heeft de V. S. in de algemene vergade ring van de V. N. ervan beschul digd dat zij de landen in het Mid den-Oosten tegen elkaar opzetten om gehoorzame samenzweerders te vinden die successievelijk tegen de onafhankelijkheid van de Arabische landen moeten ageren". Hij diende daarna drie ontwerp- de politieke golven is geworpen, resoluties In; de eerste ging over is nog de vraag. Evenals het de „het vreedzaam naast elkander i-.i. t„„„„.v. bestaan van de landen", de twee de over het staken van de kern proeven onder internationaal toe zicht en de derde over de „ver plichtingen van de landen om geen kernwapens te gebruiken." In de laatste ontwerpresolutie zou een beroep gedaan zijn op de landen die kernwapens bezitten, om gedurende een periode van 5 jaar geen atoom- of waterstof wapens te gebruiken op voor waarde dat de verplichting om kernwapens te gebruiken na het vraag is of het ter a.s. assem blee niet tot een discussie over Algiers zal komen, die Frankrijk meent niet te kunnen aanvaar den. Pineau is daartoe naar Washington geweest en de re sultaten van het overleg wor den enigermate gunstig beoor deeld, juist terwille van het Al gerijnse statuut. Maar ook daar is het, evenals op Cyprus, af wachten, en nog eens afwach ten. VAN DER MANDERE. Onjuiste berichten hebben een verkeerd beeld gegeven van de werkelijke moeilijkheden van de Franse landbouw, zo verklaarde de Franse minister van Finan ciën en Economische Zaken, Gail lard, donderdag in de Franse na tionale vergadering bij de beant woording van de kritiek, die 33 interpellanten hadden doen horen bij de behandeling van de land bouw In het economische debat. Zijn rede was een technische uiteenzetting vol cijfers en sta tistieken en viel in twee delen uiteen, in de eerste plaats een antwoord op de aanvallen op de landbouwpolitiek van de rege ring en ten tweede mededelin gen over de maatregelen, die de regering denkt te nemen, niet alleen om verbetering te bren gen in de toestand van de boe ren, doch ook om de Franse landbouw op de buitenlandse markten concurrerend te ma ken. Gaillard deelde mede, dat er een landbouwcharter wordt uit gewerkt, dat het mogelijk zal maken, dat de Franse boeren volkomen veilig aan de gemeen schappelijke markt zullen kun nen gaan deelnemen. De aan vallen van de interpellanten be troffen hoofdzakelijk de verla ging van de tarweprijs en de vertraging van de inwerkingtre ding van een wet inzake de her ziening van de prijzen van melkprodukten. De minister gaf toe, dat de tarweprijs van 1957 iets lager is dan die van de vo rige oogst. Toch heeft de rege ring gedeeltelijke compensaties verleend, welke met het verlies, dat voortvloeit uit de verkoop van het overschot tegen inter nationale prijzen, de staat dit jaar ruim 30 miljard frank zul len kosten. Een zware last, al dus Gaillard. De toestand is voor de landbouwers zeer zeker moeilijk, maar men mag niet uit het oog verliezen, dat de to tale opbrengsten der granen ge stegen zijn van 320 miljard frank in 1955 tot 360 miljard in 1956. In verband met het landbouw charter kondigde hij aan, dat binnenkort bij het parlement zullen worden ingediend een graanplan, een suikerbietenplan en een plan voor stelselmatige vergroting van de veeteelt. Gouverneur Faubus van Arkan sas is vrijdag, ondanks een dag vaarding, niet verschenen voor de federale rechter in Little Rock, die op verzoek van de federale minister van Justitie een onder zoek instelt naar de rassenschei ding op de gemeentelijke middel bare school van Little Rock. De gouverneur was gedagvaard om te komen verklaren, waarom hij de nationale garde had opge roepen om de opheffing van de rassenscheiding op de middelbare schooi te verhinderen. Donderdag had hij reeds ge weigerd voor de federale rechter te verschijnen, toen hij als ge tuige was opgeroepen in verband met een andere zaak. Voor rechter Davies begon met de behandeling van een verzoek van de minister van Justitie, het posteren van de nationale garde bij de middelbare scholen te ver bieden, werd een verzoek van de advocaten van gouverneur Fau bus ingediend om rechter Davies door een ander te vervangen, om dat hij niet „onbevooroordeeld" zou zijn. De advocaat van de minister van Justitie bestreed dit. Na de argumenten van beide partijen te hebben aangehoord weigerde rechter Davies zichzelf te diskwa lificeren, omdat het verzoek niet „voldoende gefundeerd" was. Een honderdtal negers en Por- toricanen hebben vrijdag voor het stadhuis in New York gedemon streerd omdat volgens hen hun kinderen onderwijs van mindere kwaliteit krijgen. Zij droegen bor den met zich mee waarop de eis onmiddellijke integratie" stond. Op de scholen in New York be staat geen rassenscheiding. Door de opeenhoping van negers en Portoricanen in bepaalde wijken zijn er wel scholen die vrijwel uitsluitend door kinderen van deze groepen bezocht worden. De rechter Davies verwierp de stelling van de advocaten van Faubus,- volgens welke de bonds- rechtbank niet bevoegd is in deze zaak omdat het geding aanhan gig is gemaakt „tegen de soeve reine staat Arkansas en niet te gen een individueel persoon". De advocaten zeiden van oordeel te zijn, dat deze zaak uitsluitend door het Amerikaanse hoogge rechtshof kan worden behandeld. Nadat de rechter deze opvat ting had verworpen verlieten Faubus' advocaten plotseling de rechtszaal. Eén van de advocaten zei later tot verslaggevers: „Voor zover wij erbij betrokken zijn, is het afgelopen". In een voorlopige uitspraak be val rechter Davies gouverneur Faubus verdere inmenging in de opheffing der rassenscheiding te staken. Hij verklaarde, dat de gouverneur een door de gerechte lijke instanties goedgekeurd plan had gedwarsboomd. verstrijken van deze periode op nieuw bekeken zal worden door de V. N. als er inmiddels geen algemene internationale overeen komst over de ontwapening ge sloten is. Sommige mensen aldus Gromyko zijn van mening dat de gebeurtenissen in het Midden oosten, hoewel zij ernstig zijn, slechts een plaatselijk karakter hebben en dat er daarom geen reden voor bezorgdheid is. Vol gens hem is dit „een gevaarlijke illusie". „Als het in het verleden al moeilijk is geweest om militaire conflicten te localiseren, dan is het op het ogenblik toch wel bij zonder gevaarlijk om dergelijke illusies te koesteren", aldus de Russische minister. Hij vervolgde: daarom zouden wij hun. die voortdurend de oor logsfakkel in het Midden-Oosten zwaaien, willen vragen of zij in staat zijn te voorzien waarheen de oorlogsvlammen zich wellicht zullen verspreiden, als er in het Midden-Oosten eenmaal een ge wapend conflict is ontstaan. De Russische minister zei voorts dat aanvaarding door de V. N. van de door de V. S„ Frank rijk en Groot-Brittannië verwor pen Russische voorstellen een heilzame uitwerking zullen heb ben op de toestand in het Mid den-Oosten. De Russen hebben zoals bekend voorgesteld af te zien van het gebruik van geweld in het Midden-Oosten en van in menging in de binnenlandse aan gelegenheden van de landen in dit gebied. Gromyko merkte op dat som mige politieke leiders van de Westelijke landen verwacht heb ben dat de houding van Rusland t.o.v. de toestand in het Midden- Oosten milder zou worden. Maar deze houding is krachtig geble ven. Wij kunnen zeggen aldus Gromyko dat de Sowjet-Unie in de strijd om de vrede altijd een krachtige houding heeft aange nomen en dit zal blijven doen als hieronder het vasthouden aan principes wordt verstaan. Hij hield verder een pleidooi Koning Hoessein van Jordanië heeft vrydag op een persconfe rentie in Amman verklaard, dat het communisme misschien in staat zal zijn tijdelijk houvast in Syrië te krijgen, doch de Syrische Arabieren, zullen op de duur, ge steund door de rest van de Ara bische wereld hun nationalisme tot gelding brengen. Syrië is altijd een voorvechter van het Arabisch nationalisme geweest. Daarom verontrust het aan de macht komen van anti- nationalistische opportunisten daar elke Arabier met zorg, aldus de koning. Hij voegde hieraan toe, dat elke Arabier het Syrische volk moet steunen in zijn strijd voor herstel van het nationalistische regime en „het verdrijven van ondermijnende en buitenlandse werktuigen". Jordanië strijdt tegen het com munisme omdat het altijd het vechten tegen vreemde overheer- sirg een nationale plicht heeft geacht. De koning deelde voorts mede dat „te zijner tijd het normale parlementaire leven" in Jordanië hersteld zal worden. Over het Palestijnse vraagstuk ze* hij nog, dat alleen een oplos sing aanvaardbaar is die de Ara bische rechten „volledig" her steld. voor een verdrag tussen de lan den van de Navo en die van het Pact van Warschau. Dit verdrag zou beide partijen moeten ver plichten geen geweld te gebrui ken en alle geschillen door vreed zame middelen te beslechten. Over de kwestie van de ontwa pening merkte de Russische mi nister op, dat één van de hinder palen om tot overeenstemming te komen wordt gevormd door het feit dat de subcommissie voor de ontwapening op te smalle basis is samengesteld. Bovendien is deze subcommissie niet represen tatief, aldus Gromyko. En hoe kan men van de sub commissie positieve resultaten verwachten, als vier van haar vijf leden zitting hebben in de Navo, een militaire groepering die de verantwoordelijkheid voor de be wapeningswedloop draagt, zo vroeg de Russische minister zich af. Hij zei dat de Sowjet-Unie voor stander is van ontwapeningsbe sprekingen, die een grote publici teit krijgen. Alle lenden en alle volkeren hebben belang bij de regeling van de ontwapenings kwestie. Dit betekent echter niet dat de Sowjet-Unie het belaag van besprekingen van beperkte omvang of zelfs van vertrouwe lijke besprekingen ontk°nt. aldus Gromyko. De Sowjet-Unie is voorstander van deze besprekin gen wanneer zij nuttig kunnen zijn. Gromyko keerde zich vervol gens met grote heftigheid tegen het verdedigingsstelsel dat de V. S. over de gehele wereld heb ben aangelegd en zei dat het ge vaar van een atoomoorlog in Europa is toegenomen omdat de leiders van de Westelijke landen van plan zijn West-Duitsland atoomwapens te leveren. Tenslotte herhaalde Gromyko het Russische aanbod om zün strijdkrachten uit de landen, die aangesloten zijn bij het Pact van Warschau, terug te trekken, mits de Westelijke mogendheden hun strijdkrachten terugtrekken uit een aantal Europese landen. Gromyko diende later en officieel voorstel in om de agenda der algemene vergade ring met twee punten uit te breiden, die betrekking hebben op het vreedzaam naast elkaar leven van staten met verschil lende maatschappelijke stelsels en het opschorten van de proefnemingen met kernwa pens. it Te Sao Paulo (Brazilië) is donderdag het tweede christen democratische congres geopend waaraan afgevaardigden van christen-democratische partijen uit Zuid-Amerika en Europa deelnemen. Het congres duurt tot vandaag. De Stichting van de Arbeid deelt ons het volgende mede: „Nu troonrede en miljoenennota bekend zijn is het bestuur van de Stichting van de Arbeid bijeen geweest om zich te beraden over de sociaal-economische situatie. Een uitvoerige gedachtenwisse- ling heeft plaats gehad tussen de vertegenwoordigers der cen trale werkgevers- en werkne mersorganisaties. Na dit eerste gesprek zullen deze organisa ties het overleg in eigen kring voortzetten. Over veertien dagen zal het be stuur van de Stichting van de Arbeid opnieuw bijeen komen. Het ligt in' de bedoeling al vorens tot definitieve conclu sies te geraken een gesprek met de regering te vragen". Prinses Gracia van Monaco ver wacht in maart haar tweede baby, aldus heeft een lid van de hofhouding vrijdag meege deeld. De Westduitse goud- en devie zenreserves bedroegen op 14 sep tember j.l. 23.778 miljoen D.m. waarvan 10.033 miljoen D.m. aan goud, tegen resp. 23.499 en 9.450 miljoen mark op 7 septem ber j.l. De goudreserve heeft de afge lopen week voor het eerst de grens van 10 miljard mark over schreden. Het hooggerechtshof van de Sowjet-Unie heeft de lagere rechtbanken opdracht gegeven tot vervolging over te gaan van staatsambtenaren die de arbeids wetten schenden. De arbeiders hebben thans het recht zich met klachten over het beheer van ondernemingen of fa brieken tot de rechtbanken te wenden. it De staking van 23.800 Ameri kaanse telefoon-monteurs is vrijdagmorgen geëindigd, na dat men tot overeenstemming was gekomen over een nieuw it arbeidscontract. De Finse componist Sibelius is vrijdagavond in zijn woning in Finland overleden. Jean Sibelius is 91 jaar gewor den. Hij overleed in zijn landhuis nabij Helsinki aan een hersen bloeding. Op het tijdstip van Sibelius' overlijden, kwart over negen plaatselijke tijd, begon de Britse dirigent Malcolm Sargent in het Concertgebouwd te Helsinki met het dirigeren van Sibelius' vijfde symfonie. OVERWEGEND DROOG Een rug van hoge luchtdruk die zich van Scandinavië uit tot over Duitsland en onze omgeving heeft uitgebreid, was er de oor zaak van dat vrijdag langdurige perioden met zonneschijn voor kwamen. Daarbij was er weinig wind en liepen de maximumtem peraturen op tot 16 graden in het noorden en 19 graden in het zui den van het land. Inmiddels heeft zich op de oce aan een diepe depressie ontwik keld waarvan de fronten verge zeld van een regengebied Ierland hebben bereikt. Er viel daar plaatselijk 17 mm neerslag. Deze fronten bewegen langzaam naar het oosten en zullen er oorzaak van zijn dat er vandaag wat be wolking in de hogere niveaus zal overdrijven. De regenkansen 7,ijn echter tot de avond gering. De aanwezig heid van de genoemde depressie maakt het niet waarschijnlijk dat de komende dagen de winden uit de noordhoek zullen waaien. In verband hiermede is het niet te verwachten dat de temperaturen tijdens het weekend lager zullen zijn dan vrijdag. Met het naar beneden bewegen van de handle van een lasappa raat heeft Prinses Beatrix vrij dagochtend een sirene in werking gesteld ten teken van de officiële inbedrijfstelling van het nieuwe gebouw van de stichting Centrale Amersfoortse Werkplaats voor aangepaste Arbeid (C.A.W.A.), te Amersfoort. De nieuwe werkplaats, waar thans 120 gehandicapten werk zaam zijn, biedt ruimte voor de arbeid van maximaal 175 perso nen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Oostelijke wind Toenemende bewolking, met la ter mogelijk hier en daar enige regen. Zwakke tot matige ooste lijke wind. Weinig verandering in temperatuur. ZONDAG 22 SEPTEMBER v.m. n.m. Breskens 0.07 12.25 Terneuzen 0.42 1.00 Harsweert 1.22 1.40 Walsoorden 1.32 1.50 MAANDAG 23 SEPTEMBER v.m. n.m. Breskens 0.54 1.08 Terneuzen 1.29 1.43 Hansweert 2.09 2.23 Walsoorden 2.19 2.33 ZON MAAN op onder op onder Sept 17.41 22 6.27 18.41 4.36 23 6.29 18.39 6.01 18.09 24 6.31 18.37 7.25 18.37 2,5 6.32 18.34 8.48 19.0S 26 6.34 18.32 10.08 19.43 27 6.36 18.30 11.22 20.24

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1