Eisenhouwers grootste populariteit dalende deel van de V. S. Miljoenendans en woningbouw Wat brengt de radio? DE BRUID en de MOORDENAARS in Enpuette over gewoontes en wensen van Nederlandse televisiekijkers Comentaren op het „Nationaal Overleg" in Indonesië TWEEDE BLAD Vrijdag 20 september 1957 12e jaargang no. 4172 I Geslepen Nixon tracht huik naar de wind te zetten KWESTIE OVER BRITSE JOURNALIST IN GHANA 80.000 woningen in 1958 mits de omstandigheden het toelaten Ollenhauer krijgt vertrouwen van het partijbestuur JEMEN Schermutselingen langs de grens van het protectoraat Aden NAVO-OEFENING IN HET KANAAL ONTPLOFFING IN CASABLANCA iSOISP9 Op"AKKERTJES"11 wf|«fcr i kunt U bouwen DE STRIJD IN ALGERIE Washington (P P) In de rijen der Republikeinse Partij en het met haar verbonden deel der Amerikaanse pers is sinds enige tijd een diep onbehagen speurbaar. Senatoren en leden van het Huis, die hun staten en kieskringen hebben bezocht, ma ken melding van teleurstelling en ontstemming onder de kiezers over de regering-Eisenhower. In de republikeinse partijleiding heeft men sterk de indruk, dat de zaken in het land er niet zo goed voorstaan als zes maanden ge leden. In dit opzicht is een onderzoek karakteristiek, dat het zeer Eisenhower-gezinde weekblad „Newsweek" onlangs in de 48 sta ten Vein de unie heeft ingesteld. Het ging er daarbij om, vast te stellen of de president op het ogenblik nog even populair is als bij het begin van zijn tweede ambtstermijn. Het resultaat van deze opzienbarende rondvraag zijn politieke populariteit is in de meeste delen van de Verenig de Staten dalende, niet echter de bewondering, die hij als mens afdwingt. Zou hij op het ogenblik herko zen worden? Ja, zeggen de mees te waarnemers, indien hij op nieuw Stevenson tot tegenstan der zou hebben, maar het aantal op hem uitgebrachte stemmen zou beslist kleiner zijn. Als voor naamste oorzaken van Eisenho wers slinkende populariteit wor den genoemd de begroting van 71 miljard dollar, de hulp aan het buitenland en het agrarische pro gramma. Tegelijk wordt unaniem vastgesteld, dat de oppositie te gen de president het sterkst in het midden westen waarneem baar is. zo populair als Vroeger. Slechts in Pennsylvania zijn zijn aanhan gers hem onveranderd trouw ge bleven. In het zuiden ziet het er reeds anders uit. Hier, zo zeggen de rapporten, is het dalen van 'Eisen howers populariteit zelfs door een kind vast te stellen. In Ken tucky en Virginia wordt veel over zijn regering gemord en in Ten nessee en Alabama zouden zijn kansen bij, een verkiezing zeer slecht zijn. In het zuid-westen, bij voorbeeld in Texas, verheugt hij zich persoonlijk nog wel in een hoog aanzien, maar zijn „modern republikanisme" ontmoet er veel tegenstand. De bekende radio-commentator Dick West drukte het drastisch als volgt uit: „Eisenhower zou op het ogenblik onze staat niet zoals in 1956 kunnen veroveren, tenzij dan dat de democraten een idioot tot hun kandidaat benoem den". DE GAL LOOPT OVER vermijdelijk beschouwd, maar men hield ook zijn kansen op de zetel in het Witte Huls voor zeer sterk. Daarin is intussen een grote verandering gekomen. „VIJAND ONDER WATER" Nixon, die zijn politieke loop baan als een conservatieve Taft- republikein begon, had zich in het belang van zijn politieke car rière met huid en haar aan Eisenhower en diens „liberale" republikanisme overgeleverd. Hij reisde als een exponent van deze politiek door de gehele wereld, volgens het motto van de Islam: Eisenhower is groot en Nixon is zijn profeet. Maar de geslepen al te geslepen Nixon schijnt zich thans ni zijn eigen strikken ver ward te hebben. Het moest wel opvallen, dat de anders zo spraak zame vice-president al in geen maanden meer in het openbaar is opgetreden. De regering van Ghana heeft de toegang tot het land verbo den aan de Londense advocaat Christopher Shawcross (broer van de voormalige minister van Handel sir Hartley Shawcross) die wilde optreden als verdedi ger van de Britse journalist Ian Colvin, correspondent van de „Daily Telegraph". Colvin is door de justitie in Ghana be schuldigd van belediging van de overheid. De Britse hoge com missaris te Accra heeft om op heldering over dit geval ge vraagd en de Britse regering heeft nu een nota van de rege ring van Ghana ontvangen, waarvan de inhoudt bestudeerd wordt. Ian Colvin, die thans in Nige ria vertoeft, had een oproep ge kregen om vrijdag voor de rech ter in Ghana te verschijnen. Zijn directie heeft hem nu or der gegeven niet naar Ghana terug tekeren zo de maatregel tegen zijn verdediger niet wordt herroepen. Christopher Shaw- Waarom déze zwijgzaamheid, cross verblijft eveneens m Ni- VAN EVANGELIE. Zuiver regionaal gezien, heeft, naar uit het onderzoek bleek, de populairiteit van Eisenhower zich gehandhaafd in het oosten, in de zogenaamde staten van Nieuw- Engeland. In Vermont, Massachu setts en New Hampshire geldt zijn woord nog steeds als een evangelie. In de iets meer naar het westen gelegen staten, zoals Delaware en Maryland is de pre- In het hartland van het conser vatieve republikanisme, Ohio, waarvoor de overleden senator Taf t het idool was, ziet het er voor de huidige bewoner van het Witte Huis het slechtst uit. Hier heeft de populariteit van Eisen,- hower het sterkst geleden zijn prestige heeft er een ongekend laagtepunt bereikt. En zoals het in Ohio is, is het in Illinois en Indiana, waar men „ik houd van Eisenhower" verving door; „Eisenhower doet me de gal over lopen Ook ten westen van de Missis sippi toont men openlijk zijn on tevredenheid over de president. Daarvoor kan Eisenhower niet in de laatste plaats zijn minister van Landbouw, Benson, bedanken. In de bergstaten van het westen, zoals b.v. in Wyoming en ook in Nevada en tot op zekere hoogte in Washington en Oregon zit de president nog betrekkelijk vast in het zadel der populariteit. Maar in Californië heeft hij veel terrein verloren. Het kon natuurlij^ niet uitblij ven, dat Eisenhowers verlies aan prestige, geliefdheid en invloed in de partij en in de volksverte genwoordiging ook voor zijn vice- president, Nixon, gevolgen had. Nog geen jaar geleden gold het als een uitgemaakte zaak, dat geen ander dan Nixon in 1960 re publikeins kandidaat voor het presidentschap kon zijn. Zijn be- dit verdwijnen van het toneel? Waarom gedraagt hij zich, zoals Walter Lippmann onlangs met een zeker sarcasme opmerkte, als een duikboot in vijandelijke wa teren, die de meeste tijd onder water blijft? Het antwoord is niet moeilijk te vinden. Klaarblij kelijk heeft Nixon nu ontdekt, dat zijn totale vereenzelviging met de denkbeelden en doeleinden van Eisenhower niet zeer gunstig voor zijn kansen in 1960 is. Daar om begint hij, op het ogenblik nog schuchter en verstolen, aanslui ting aan de andere zijde te zoe ken. Maar of hem dat zal geluk ken? In elk geval is het zo, dat invloedrijke republikeinse leiders zijn benoeming tot kandidaat in 1960 geenszins meer als „onver mijdelijk" beschouwen. (Nadruk verboden.) geria. Hij zou ook optreden voor de twee Mohammedaanse lei ders, die uit het land zijn gezet. In de Troonrede, die niet meer is dan een hart onder de riem, vinden wij de verklaring, dat de regering de strijd tegen de wo ningnood nu eens grondig wil aanpakken. De woningbouw zal gefinancierd worden uit rijks middelen. Men zal weer overgaan tot het verstrekken van voor schotten aan de gemeenten en op alle mogelijke manieren trachten het bouwen te stimuleren, voor zover de omstandigheden dit toe laten. Wij twijfelen in geen enkel op zicht aan de bereidheid der rege ring, de woningbouw flink aan te pakken, maar of onder de ge geven omstandigheden de gepro jecteerde 80.000 woningen in het bouwprogramma 1958 zullen kun nen worden gerealiseerd, is een open vraag. Men ziet dit blijk baar in en plaatst de restrictie der omstandigheden. De minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid deelt mede. dat van limitering op ba sis van financiële omstandighe den of mogelijkheden is afgezien op grond van de volgende over wegingen. Er bestaat momenteel nog slechts een onvoldoende inzicht inzake de omvang en de duur van de moeilijkheden met de kapi taalvoorziening. Evenmin kan thans worden overzien welk ef fect de ter bestrijding daarvan getroffen of nog te nemen maat regelen zullen hebben. Tenslotte blijft het beleid gericht op voort durende normale en volledige werkgelegenheid in de bouwvak ken. GEEN WOLKJE? I Hieruit blijkt, dat men de plan nen heeft opgesteld alsof er geen wolkje aan de financiële lucht zou zijn. „Men heeft nog een on voldoende inzicht", en daarom stelt men plannen op als onder normale omstandigheden. Dit lijkt op het beloven van koeien met gouden hoorns, want het ligt in de gang van zaken besloten, dat men de 80.000 geprojecteerde woningen niet zal kunnen reali seren. Men hoopt slechts op een wonder, een bijzonder gunstige ontwikkeling van een en ander, waardoor de plannen zullen kun nen worden verwezenlijkt. GUNSTIGE FACETTEN. sident echter duidelijk niet meer noeming werd niet slechts als on- Het bestuur van de Westduitse sociaal-democratische partij, dat woensdag bijeen is geweest om de verkiezingsresultaten van zon dag te bespreken, heeft zijn volle vertrouwen uitgesproken in de partijvoorzitter, Ollenhauer en hem bedankt voor zijn grote in spanning tijdens de verkiezings strijd. In een verklaring zegt het be stuur voorts o.m., dat de tegen partij voor haar campagne „over onuitputtelijke financiële midde len beschikte", dat zij van het staatsapparaat gebruik heeft ge maakt ten gunste van de rege- ringspolitiek en dat in vele plaat sen de „Katholieke geestelijken de C. D. U. directe steun hebben verleend". De leidende dagbladen in Indo nesië hebben over het algemeen de resultaten van de conferentie tussen de centrale regering en de militaire en burgerlijke leiders van de buitengewesten, welke de vorige week in Djakarta werd gehouden, toegejuicht. Zij zijn het er over eens, dat de gezamen lijke verklaring van Soekarno en Hatta over hun plicht tot samen werking het meest treffende re sultaat van het nationale overleg is geweest. Volgens een woensdag in Aden uitgegeven communiqué zijn er dinsdag langs de grens van het protectoraat Aden twee schermutselingen geweest met Jemenitische troepen, welke van hun stellingen nabij de plaats Harib met mortieren over de grens op troepenstellin gen in het gebied van Beihan hadden gevuurd. Ongeveer driehonderd koop vaardijschepen uit Frankrijk, Ne derland en Engeland zullen als „doelwitten" fungeren bij aanval len tijdens de Navo-manoeuvre „Stavast", die woensdag in het Kanaal is begonnen. De schepen voeren een speciale vlag om aan te duiden, dat zij van de partij zijn. Maar overigens zullen zij hun weg normaal vervolgen. Ook Westduitse vlootstrijd- krachten nemen aan de oefening deel. De vice-voorzitter van de na tionale raad, Roeslan Abdulgani, heeft er intussen reeds op gewe zen, dat deze twee leiders tijd nodig hebben om deze samenwer king verder uit te bouwen. In het slotcommuniqué, dat na afloop van de conferentie werd ver strekt, werden de regering en het parlement uitgenodigd om hu» pogingen tot herstel van de be trekking tussen Soekarno en Hat ta voort te zetten. Het invloedrijke, nationalisti sche dagblad „Merdeka" schreef, dat „de bereidheid van Soekarno en Hatta om hun samenwerking te vernieuwen, het maximum was wat onder de huidige om standigheden kon worden be reikt". Het blad meent, dat de conferentie Indonesië voor het gevaar van desintegratie heeft behoed. De onafhankelijke „Indonesië Raya" wees er in een hoofdarti kel op, dat Soekarno en Hatta „nog steeds de vrijheid hebben er 'n eigen interpretatie op na te houden over de vraag hoe zij moeten samenwerken bij de op bouw en de verdediging van de onafhankelijkheidsproclamatie van augustus 1945". De voorzitter van de Banteng- raad in Midden-Sumatra, tui- nant-kolonel Ahmad Hussein zei- de over de besprekingen, dat de resultaten, welke de conferentie heeft bereikt, slechts „de voor naamste richtlijnen voor het nor maliseren van de binnenlandse situatie zijn. Hij wees er op, dat over de technische uitvoering nog niet was gesproken. „De tijd en de feiten zullen uitwijzen welke resultaten de conferentie feitelijk heeft bereikt." Gouverneur Milono van Mid- den-Borneo verklaarde bij zijn terugkeer in Bandjermasin: „Het lichtstraaltje, dat ik een week ge leden zag, heeft zich nu ontwik keld tot een vloed van licht over het vaderland, die grote opluch ting brengt en nieuwe hoop voor de deelnemers aan de conferentie en het gehele volk". ENGELS JONGETJE UIT TREIN GEVALLEN EN GEDOOD Dinsdagmiddag is ter hoogte van Baexem-Heythuijzen, tus sen Roermond en Weert, een vijfjarig Engels jongetje uit de trein gevallen en op slag ge dood. Het kind was mee zijn ouders in een militaire verlof- gangerstrein uit Duitsland op weg naar Hoek van Holland. Het kind speelde in de trein en de ouders, die door medepassa giers werden gewaarschuwd, hadden van het ongeluk niets gemerkt. De Nederlandse'stichting voor statistiek heeft (in opdracht van de industriële en technische han- delmij N.V. Thabur te 's-Graven- hage en Graetz K. G. te Altena- Bocchum) een onderzoek inge steld naar de samenstelling van de kring van de Nederlandse be zitters van televisietoestellen, naar hun meningen en wensen en naar hun kijkgewoonten. Het doel van het onderzoek was een inzicht te krijgen van de kijk dichtheid (de verhouding van het aantal mensen dat een televisie uitzending heeft gadegeslagen en het aantal dat daartoe in de gelegenheid is geweest). 2. De mening van de Nederlandse kij kers over de kwaliteit van de uitzendingen en 3. De publieke opinie over commerciële televi sie. Voor deze enquete heeft men 1000 toestelbezitters ondervraagd. (Ons land telt er ca 200.000). De periode van de enquete liep van 19 mei tot 15 juni van dit jaar. Vastgesteld werd dat ongeveer 70 pet van de toestellen in het westen van het land zijn ge plaatst, waar ca 50 pet van de bevolking woont. In de gezinnen waar de echtgenoten jonger dan 30 jaar zijn treft men de minste televisietoestellen aan. De mees te toestellen bevinden zich bij oudere mensen en echtparen zon der kinderen. De kijkdichtheid bedroeg 45 pet, hetgeen zeggen wil dat gemiddeld van alle hon derd personen die thuis een tele visietoestel hebben (kinderen en huisgenoten inbegrepen) er 45 de uitzendingen volgden. Het aantal kijkers-varieerde in de genoemde periode van 120.000 tot 750.000. Ook is gebleken dat het jour naal, het weekoverzicht en het kinderuurtje de grootste belang stelling genieten. Het rapport vermeldt dat in ons land ont vangst van visite door het bezit van een televisietoestel wordt be vorderd. Het oordeel over de Nederland se televisieuitzendingen is niet steeds even gunstig. De Eurovi sie blijkt over het algemeen gun stiger beoordeeld te worden dan de Nederlandse uitzendingen, evenals de buitenlandse program ma's. Ongeveer een derde van de ondervraagden wenst een hoger programman i^eau. De wensen gaan voornamelijk uit naar films en cabaretprogramma's, naar meer toneelstukken en meer vro lijke uitzendingen. Ongeveer 68 pet van de onder vraagden wil wel reclame in de uitzendingen; 42 pet wil dat mits daardoor het peil van de pro gramma's kan worden verhoogd. Een vrij groot deel van deze laat- sten is bereid voor een beter peil een hoger kijkgeld te betalen. De reclame zou volgens het rap port het beste kunnen worden uitgezonden tijdens de pauzes. De sector, waarin de grootste behoefte bestaat, is wel de wo ningbouw. De regering heeft dit ingezien en 60 ®/o van het budget is hiervoor bestemd tegen 56 in 1957. Deze in 1958 naar ver wachting gereedkomende wonin gen zullen waarschijnlijk als volgt zijn onderverdeeld (tussen haak jes de raming, zoals deze met be trekking tot de produktie voor '57 was opgesteld): 40.000 (35.000) woningwetwoningen; 36.000 (36.000) premie- en herbouwwo- ningen; 4000 (4000) woningen in de zogenaamde vrije sector. To taal dus 80.000 woningen voor '58, tegen 75.000 geprojecteerd in '57. De 5000 woningen meer liggen dus geheel in de bouw van -wo ningwet-won ingen De overige 40 °/o van het bud get is verdeeld over de bouw van boerderijen en overige agrarische Negen mensen zijn woensdag in Casablanca om het leven ge komen toen munitie in een Liber- tyschip, dat in de oorlog in de haven was gezonken, tot ontplof fing kwam. Het wrak ontplofte toen dui kers met snijbranders gaten in de romp brandden. De slachtof fers bevonden zich aan boord van een motorboot en een lichter die bij het wrak lagen. Volgens ooggetuigen werden wrakstukken door de kracht van de explosie meer dan honderd meter in de lucht geslingerd. gebouwen, nijverheid, handel en verkeer, gezondheidszorg en hy giëne, kerken, scholen, overige bijzondere gebouwen, overheids gebouwen, verbouw, weg- en wa terbouwkundige werken. WIJZIGING SUBSIDIE REGELING. Tevens werd besloten de subsi dieregeling te fvijzigen en wel naar onze mening in gunstige zin. De groep woningen, die ge bouwd wordt en bestemd is voor verhuur, is zeer klein, en het zal ieder opgevallen zijn, dat de huurprijzen over het algemeen zeer hoog liggen. Hierdoor wordt niet in een behoefte voorzien, want deze ligt in huurwoningen van lagere prijsklasse. Om de bouw van dergelijke huurwonin gen te stimuleren, heeft men de volgende wijziging in de subsidie regeling aangebracht. De subsidie zal 125 van de premie bedragen voor woningen, die bij aanvang van de bewoning mogen worden verhuurd voor ten hoogste 120,per maand in de drie grootste steden van ons land en lagere huurprijzen naar ver houding de gemeenteklasse. Voor woningen, die mogen wor den verhuurd tegen hogere huur prijzen, zal de subsidie 50 van de premie bedragen, indien zij mogen worden verhuurd voor maximaal 170,per maand in de drie grootste steden en huur bedragen in verhouding in de an dere gemeenten. Woningen met een hogere huur dan 170,per maand zullen geen subsidie ontvangen. Hier mede hoopt men de bouw van woningen met een huur, niet ho ger dan 120,per maand voor de grootste gemeenten te stimu leren. Voor niet-huurwoningen met stichtingskosten hoger dan 30.000 gulden zal geen subsidie meer worden verleend. Voor woningen beneden deze prijs zullen de nor male premies worden toegekend. Zo zien we, dat de wil goed is. De regering tracht inderdaad al les te doen om de volkskanker, die wonnignood heet, effectief te bestrijden en hiervoor verdient zij lof. Het is echter jammer, dat zij naar onze mening, deze keer de realiteit over het hoofd heeft gezien en we vragen ons af, hoe de omstandigheden zich zullen ontwikkelen. Hopelijk gunstig, waardoor de plannen kunnen worden verwerkelijkt. (Nadruk verboden.) ZATERDAG 21 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 9.00 V. d. vrouw; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Promenade ork.; 10.50 Buitenl. weekoverz.; 11.05 Zigeunerork.11.35 Instr. Dub- bul Trio; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land -en tuinb. meded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 VARA- Varia; 13.20 Dansmuz.; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Gram.; 14.25 V. d. jeugd; 15.00 Koorzang; 15.15 Caus.; 15.30 Filh. ork., koor en sol.; 16.50 Hammondorgel spel; 17.15 Gram.; 17.30 Radio- door SELWYN JEPSON 47) Nadruk verboden. Het was waar, de jongen was immers op de hoogte. Hij knikte, doch vroeg niet wie het was. Terwijl hij nadacht over het feit dat er dus iemand was die mijn geheim deelde, hing er een onuitgesproken kwestie als een scherp zwaard tussen ons in: zo lang als ik veilig was, was hij het ook. Hij maakte een plotselinge beweging, alsof hij zich verman de en zei: „Zelfs al was je- niet die je bent, en die je worden zult, dan had ik nog het recht de waarheid te weten, evenals ik het recht heb de zaak uit te leggen. Dat wil je immers, nietwaar? Je wilt toch de waarheid weten, zodat je niet langer door de onzekerheid geplaagd zult worden?" „Ja, Jimmy," zei ik zacht. „Ik zou een moordenaar kun nen zijn, en toch kom je nog uit vrije wil naar mij toe? Zou je werkelijk in staat zijn te ver nemen, dat ik een moordenaar was?" „Ik heb met die mogelijkheid rekening gehouden." Ik trachtte mijn stem zo vast mogelijk te doen zijn. Hij keek mij recht in mijn ogen. „Wat een prachtvrouw zou je voor mij zijn!" Hij zweeg even, en hernam toen op zakelijke toon: „Ik ben echter geen moor denaar. Zij heeft inderdaad zelf moord gepleegd." Ik bleef zwijgen en het leek mij of ik voor het eerst sinds een paar dagen weer verlicht adem haalde. Er viel een last van mij af. Het daglicht scheen nog hel derder. „Je hebt natuurlijk wel ver moed, dat ik jaren geleden con necties met Thomas Frempton heb gehad? „Ik wist dat hij een geleerde was, speciaal op het ge bied van electronen. Ik was er tamelijk zeker van dat hij met je in relatie stond." Hij ging naar de planken langs de wand, en nam er iets van af dat veel leek op een radiobuis. „De T.F. Mutorn," zei hij. „Ik betaalde hem tienduizend pond voor de fabricagerechten, plus een percentage van de bruto-om- zet. Een jaar later werd hij ver drongen door deze." Hij nam een andere lamp van de plank, klei ner dan de eerste, en n.-et meer metaal en minder glas. „Deze was volkomen gelijkwaardig aan de T.F., en hij kostte maar de helft. Hij werd ontwikkeld in onze eigen laboratoria en maakte een einde aan het gebruik van de T. F. Dat was het begin van een eindeloze narigheid. Het grote inkomen waarop Frempton op grond van zijn om- zetpercentage gerekend had, hield eensklaps op te bestaan, en nog wel pas nadat het begonnen was. Hij vond dat ik hem bedro gen had, en dat ik van zijn vin ding gebruik gemaakt had om zelf een buis te ontwikkelen, ten einde zodoende zijn patent te ont duiken. Hij begon tegen mij te procede ren. Ik wist hem over te halen zich bij arbitrage neer te leggen. Zodra er een aantal deskundigen zich met het geval bemoeide, was de zaak voor hem verloren. Ik geloof niet dat zijn inzinking ge heel en al hieraan te wijten is geweest, ofschoon het die wel verhaast heeft. Maar zijn geest was al niet gezond meer toen hij met mij in relatie kwam. Zijn vrouw kon en wilde dat echter niet inzien. Zij was het met Tom eens dat ik de oorzaak van al hun narigheden was. Toen zij hem tenslotte moesten wegbrengen, liet Louise hem in Tarnwood opnemen, de inrich ting die zich het dichtst bij Leis- ton bevindt, waardoor zij mij voortdurend hoopte te herinne ren aan wat ik op mijn geweten zou hebben. Zij vestigde zich te Kessingland, niet alleen om dicht bij hem te zijn, maar tevens om bij mij in de buurt te zijn, zodat ik niet zou vergeten wat er ge beurd was. Dat was twee jaren geleden. Nu, ze is in haar opzet geslaagd. Ik kreeg de kans niet het te vergeten. Maar zij ver langde meer. Zij droomde er van mij aan de kaak te stellen. Ze zat daar in haar huisje te broeden op allerlei bruikbare plannen om dat doel te bereiken." Hij zweeg een ogenblik en be gon door het vertrek te ijsberen; ik wist niet of hij dit deed om dat het hem pijn deed alles weer te moeten oprakelen, om mij de gelegenheid te geven mij goed in Louise Fremptons toestand in te denken, alvorens hij mij het relaas deed van haar onontkoom baar einde. Hij bleef staan voor het ven ster en met zijn rug nar mij toe gekeerd, ging hij verder: „Ik heb geprobeerd mij voor te stellen hoe radeloos een vrouw moet worden, die haar wraak voornemens niet ten uitvoer kan brengen. Ik geloof niet dat een man tot een dergelijke graad van woede in staat is. Hoogstens komt hij zover dat hij de man doodt dia hij haat. Maar ik be twijfel of zijn haat zo groot kan zijn, dat hij zichzelf doodt als laatste middel om zijn wraak zucht te bevredigenzelfmoord te plegen en dat feit en de bijko mende omstandigheden aan te wenden om je vijand ten onder te brengen (Wordt vervolgd.) weekjourn.; 18.00 Nws. en com mentaar; 18.20 Lichte muz.; 18.45 Regeringsuitz.19.00 Arti stieke Staalkaart19.30 Caus. 19.40 Idem; 19.55 Idem; 20.00 Nws.; 20.05 Cabaret; 20.40 Gr.; 21.00 Gevar. progr.21.45 Socia listisch comm.22.00 Ballroom- ork.; 22.30 Gram.; 23.00 Nws.; 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gram.; 7.15 De zingende kerk; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gr.; 8.50 V. d. huisvrouw; 10.00 V. d. kleuters; 10.15 Gr.; 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Mid dagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws. en Kath. nws.; 13.20 Gr.; 13.30 Amus. muz.; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Gram.; 14.40 Boek- bespr.; 14.50 Gram.; 14.55 Ac cordeonorkest; 15.15 Kron. v. letteren en kunsten; 15.40 Ope rakoor; 16.00 V. d. jeugd; 16.50 De schoonheid van het Grego riaans 17.20 Amateurprogr. 17.40 Gram.; 17.45 Pianospel; 18.00 Journalistiek overz.; 18.10 Gram.; 18.15 Van het Binnen hof; 18.25 Gram.; 18.45 En nu mijn geval; 19.00 Nws.; 19.10 Comm. op 't nws.; 19.15 Gram.; 20.15 Lichtbaken; 20.30 Act.; 20.45 De gewone man; 20.50 Ge- var. progr.; 22.10 Lichte muz.; 22.35 Wij luiden de zondag in, avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws.; 23.15 Nws. in Esperanto; 23.2224.00 Nouveauté's. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gesproken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 Nws.; 13.11 Radio-Almanak; 14.30 Radiojournaal; 15.00 Gr.; 15.15 Accordeonspel15.30 Gr.; 15.45 Accordeonspel; 16.00 Gr.; 16.15 Omr .ork.; 16.45 Eng. les; 17.00 Nws.; 17.10 Dagklapper; 17.20 Gram.; 17.30 Muz. v. mil- lioenen; 18.00 Gram.; 18.30 V. d. sold.; 19.00 Nws.; 19.45 Gram.; 20.15 Jazzmuz.; 20.45 Omr. ork.; 21.15 Amus. ork.; 22.00 Nws.; 22.11 Verz. progr.; 23.00 Nws.; 23.0524.00 Dansmuziek. Franse troepen hebben in het gebied van Hausson-Villers, op 50 km afstand van Algiers, acht tien opstandelingen gedood. In samenwerking met luchtstrijd krachten is nog een tweede ben de buiten gevceht gesteld. De Fransen hadden één gewonde.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5