DEZE WEEK KANS OP f10.000! r12 Binnenlands nieuws Gemeenteraad vanïerneuzen I_ ADVIES VAN TITO AAN I WESTELIJKE MOGENDHEDEN Gepleit voor veiligheids- verdrag tussen het oosten en het westen Maarschalk Tito van Zuid-Sla- *ië heeft in een artikel in het Mad „Foreign Affairs" gepleit voor een veiligheidsverdrag tus sen het oosten en het westen, dat zou leiden tot ontbinding van de Navo. LANDBOUWSCHAP DRINGT AAN OP MAATREGELEN Wie de prijsvraag geed bekijkt, heeft zich in een week verrijkt! ,35 y„"p5£VS? rïTbïïS BU d,« pu=el m»r één «*d. c. Voorwaa rden 2 3 7 3 10 DOE MEE MET DE P.P. 3 1 2 3 3 3 1 2 3 1 2 3 1 2 3 3 1 2 3 1 2 3 A-GRIEP MAAKTE EEN SLACHTOFFER AGENDA HARTVERLAMMING ACHTER HET STUUR. Totaal 5 Totaal 1 Totaal 2 Totaal 1 Totaal 4 Totaal 2 Totaal 6 Totaal 0 Totaal 4 Totaal 0 25 Journalist Eylon voor de rechter AANSLAG IN GENEVE Giftige pijl doodt Zwitsers zakenman Tito doet een beroep op de wes telijke leiders hun wantrouwen jegens de huidige Russische lei ders te laten varen. De pogingen van het Kremlin om „een vermin dering van de internationale span ning tot stand te brengen" zou den „realistischer en met meer vertrouwen" beschouwd moeten worden. Maarschalk Tito zegt tenslot te dat zijn streven om de betrek kingen met de Sowjet-Unie te verbeteren geen afbreuk zal doen aan de vriendschapsbanden met het westen. Het bestuur van het Land bouwschap heeft woensdag be sloten er bij de minister van Landbouw opaan te dringen zo spoedig mogelijk over te gaan tot uitbetaling van een zo groot mogelijk voorschot op de nabe taling voor melk voor het lopen de jaar. Aanleiding hiertoe zijn de bijzonder slechte weersom standigheden, die de financiële positie van vele boeren nog slechter hebben gemaakt. De nabetaling van de regering voor de melk heeft betrekking op het verschil in de prijs, die de boe ren van de zuivelfabrieken ont vangen en de garantieprijs Voorts besloot het bestuur er bi de minister op aan te dringen, ondanks de bestedingsbeperking de cultuur-technische werken voortgang te doen vinden, waar van de noodzaak bij de over vloedige regens van de laatste tijd weer duidelijk is gebleken. Pech gehad, puzzelaarsAl hoewel u met uw duizenden en duizenden inzendingen 'n hevige strijd hebt geleverd om de prij- zenpot en enkele abonnees op 'n haartje na de eindstreep haal den, heeft geen van u de tien vragen van de verjongde prijs vraag geheel correct weten te be antwoorden. Een woord van lof voor S. D. Becker te Krommenie, C. Geel te Emmeloord en T. Vermei te Roe- lofarendsveen, die de minste fou ten maakten. De beide laatstge noemden doorzagen de strikvra gen H en K, maar het heeft niet mogen baten. De pot blijft staan In de prijzenpot stond reeds2070,59 De~ tegenwaarde van de deze week ontvangen gel dige briefkaar ten bedroeg 4429,64 Af auteursrech ten, omzetbelas ting en admini stratiekosten 19 934,78 PUZZELT U MEE? Op deze niets anders meer te doen, dan pagina staan tien zinnen de doorgekruiste cijfers op te I BRIEFKAART 3P.C. Wirtnlf 1777 porto van 7 cent. U zendt de brief kaart niet in enveloppe, maar open in. Gebruik alleen geldige postzegels. Vervallen postzegels, radiozegels, plakzegels en dgl. worden door de posterijen niet vergoed De oplossingen moeten uiterlijk dinsdag 24 september a.s., 12 uur «c-recsit. y m in ons bezit zön Er komt dus in de prij zenpot bij netto: ƒ3494,86 Thans totaal beschikbaar in de prijzenpot 5565,45 Jammer, dat zoveel inzendin gen nog voorzien waren van on geldige zegels of de zegels aan de verkeerde zijde van de briefkaart hadden. Die postzegels zijn waar deloos en maken de briefkaart ongeldig. Denkt u er dus volgend maal om geldige zegels te gebrui ken en deze op de juiste wijze (rechts boven in de hoek) aan de adreszijde op te plakken afgedrukt, waaruit één of tellen, regel voor regel de to meer woorden zijn weggelaten, talen te vermelden per zin en Aan U de taak te bepalen wel- dan nog eens alle totalen sa ke van de daarbij vermelde men te tellen en het gevonden (genummerde) woorden in de- eindtotaal te schrijven in de ze zinnen thuishoren. Het kan cirkel onderaan, zijn, dat alle drie gegeven mo- Is in zin A b.v. elk van de drie gelijkheden juist zijn, maar antwoorden mogelijk, dan ook, dat er twee, slechts één of kruist U 1, 2 en 3 door en vult geen enkele van deze ingevuld daarachter in 6. Passen in kan of mag worden. vraag B slechts twee omschrij- rtsl.I1Uiü„veil De tien zinnen zijn aangeduid vingen, dan zet U twee kruisjes zegels plakken, plus het normale gende prijzenpotpuzze met de letters A t.m. K. Als U en telt die twee cijfers op. Is nu de antwoorden van een zin bij C slechts één mogelijkheid, weet, neemt U het diagram en dan streept U dat nummer aan kruist achter de overeenkom- en herhaalt dit als totaal voor C. En treft U het bij D, dat geen enkel van de gegeven ge vallen van toepassing kan zijn, dan kruist U niets aan en schrijft U als totaal bij D een 0. ÏRSSïlCÏSn Later ontvangen briefkaarten wor den onherroepelijk terzijde gelegd. van een briefkaart. Aan de andera oplossing mogelijk, omdat geen en- kant adresseert U als volgtP.P„ kele vraag voor tweeërlei uitleg Postbus 35, Utrecht. vatbaar is. Indien er geen goede Naam en volledig adres van de inzen(jing binnenkomt, blijft de afzender in blokletters invullen en hele t overstaan tot de vol- rechtsboven 50 cent aan extra post- A. „Geef. stige letter telkenmale de num mertjes door van de goede om schrijvingen behorend bij die Als het gehele diagram op de ze wijze is afgewerkt, hebt U alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar een prijs, het diagram en de totaal cijfers moeten volledig worden ingevuld; het volledig uitgeknipte diagram moet op een briefkaart worden ge plakt; onduidelijke verandein- gen of invulling maken een inzending ongeldig; oplossingen, die na a.s. dinsdag 12 uur v.m. in ons bezit komen, dingen niet meer mee; briefkaarten, waarop niet het verschuldigde porto (7 centen het extra porto van 50 cent is geplakt, zijn ongeldig; briefkaarten, die event, niet door P.T.T. zijn af gestempeld, zijn ongeldig; wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken, beschadiging of vertraging der kaarten; over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie, deze is bindend; door inzending verklaart men zich akkoord met de ze voorwaarden. E. F- G. „We gaan beginnen", zei de muziekleraar, eens aan". 1 de toon; 2 het boek; 3 de vork. mensen kunnen het waarderen, krieken in hun tuin te hebben. 1 Weinig: 2 Veel; 3 De meeste. „Heb jü wel eens een ezel met minder dan poten gezien vroeg de onderwijzer. 1 vier; 2 drie; 3 twee. Alleen de aanwezigheid van de markies betekende voor de arme drommel al eenverrassing. 1 aangename; 2 onaangename; 3 onverwachte. „Heb je die kranen ook zien zei moeder tegen haar man. 1 lopen; 2 werken; 3 vliegen. Vader hoopt morgen zijn zestigste verjaardag te 1 gedenken; 2 herdenken; 3 overdenken. zei de geroutineerde G«he«l uitknippen langs da stippellijn KRUIS DE JUISTE "NUMMERS AAN TOTALEN K- „En nu maar blazen tegen de beginneling. 1 trompettist; 2 dammer; 3 smulpaap. „Zou je nu maar eens niet beginnen, dit je hoofd te zetten", zei moeder tegen haar eigenwuze zoon. 1 uit; 2 in; 3 op. De afstand van Deelen naar Engeland is in een uur best te 1 lopen; 2 fietsen; 3 vliegen. Kleine Mientje een slokje. 1 vroeg om; 2 hield van; 3 verlangde naar. OM CSI r— CM •ltW De raad van Terneuzen Kwam asteravond onder voorzitter schap van burgemeester mr. F- H W. F. Teilegen in openbare vergadering bijeen. Met kennis- ze ving waren wegens ziekte ai- wezig de heren S. W. Henry en 3. van Riet. Na opening door de voorzitter werden de notulen van de verga- Sering van 14 augustus ongewij zigd vastgesteld en de ingekomen stukken voor kennisgeving aan- ^Het1 voorstel van B. en W. tot iet verlenen van eervol ontslag per 1 september 1957 aan de •beren T. Lekkerkerker, P. A. Dick en F- Goedhart werd zon der hoofdelijke stemming goed gekeurd. Tot leraren en lerares ^an de gymnasiale afdeling van het Pe- 5us Hondius-Lyceum werden be- Juemd mej. J. M. van Puyvelde «t de heren J. C. Verschuren - Stotr W. H. Drijver, J. G. Kerk hoven en A. Cornells. De commissie van advies, be doeld in artikel 8 van de Woon- ruimtewet 1947, werd m ^"Sc heel herbenoemd. Hierin he^>en voor de kom (kamer de heren J- Fraanje J. H. Rijn berg D. M. Ollebek, J. v. d. Bos en A. D. van Driel, en voor Sluis kil (kamer II) de heren F. Jur- riëns. H. Brakman, A. DouHeyn, J. H. Rijnberg en D. M. O!Ileb^- Op voorstel van B. en W. w®^d de salaris- en loonverordening van het gemeentepersoneel gewij zigd overeenkomstig een circu laire van de minister van Binnen landse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorgani satie van 12 juni 1957, terwijl e kindertoelage-verordening op nieuw werd vastgesteld. Alsnu kwam in behandeling het voorstel van B. en W. tot parti- aie wijziging van het plan van uitbreiding, regelende de bestem ming in onderdelen van de gron den gelegen nabij de bebouwde kom der gemeente (Oostelijk Bol- ■wprk en ..Zuid' De heren Hol en De Feijter ■vestigden de aandacht op de noodzaak om thans de uitbrei ding van het Scheldefront met spoed voor te bereiden. Na ampele bespreking over een reclame naar aanleiding van een bezwaarschrift van een gevestig de industrie werd het voorste1 van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Bii het voorstel van B. en w. om met de P.Z.E.M. een nieuw straatverUchtingscontract aan te gaan, besprak de heer Hol de controle van de defecte lampen der straatverlichting. Het is de bedoeling om de ingezetenen te verzoeken, zodra bemerkt wordt dat 'n lamp van de straatverlich ting defect is, dit te melden aan bet plaatselijk bureau van de P. Z. E. M. Spreker vreest, dat dit bureau hierdoor overstelpt zal worden met aanmeldingen. De voorzitter veronderstelde, dat de P.Z.E.M. een zodanige voortvarendheid zal betrachten, dat vóórdat het euvel door meer dere personen bemerkt zal zijn. dit reeds zal zijn verholpen. Hierna werd het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. Na vaststelling van het exploi tatleplan „Oude Begraafplaats' werd aan de N.V. Handel-, Indu strie- en Scheepvaartmij „De Hoop" te Terneuzen enkeie per celen grond, gelegen op de oude begraafplaats aan de Kerkhof laan, op bepaalde voorwaarden in erfpacht gegeven. Vanaf 1 september 1957 wordt aan de Vereniging tot het ver strekken van lager onderwijs op Gereformeerde grondslag de be loning vergoed van een onder wijzeres voor het vak nuttige handwerken voor meisjes, zulks overeenkomstig de bepalingen van de L. O.-wet 1920. Daar op 1 oktober a.s. de kas geldlening van 400.000, aange gaan met de Stichting Pensioen fonds voor de Vervoer- en Haven- belangen te Rotterdam, vervalt, en het uitgesloten is, dat de ge meente een langlopende geldle ning zal kunnen plaatsen, wérd z.h.s. het voorstel van B. en W. goedgekeurd om, ter vervanging van bovengenoemde geldlening, een nieuwe korte lening af te sluiten. Overwegende, dat de inkom stenheffingen uit eigen hoofde, ondanks het feit, dat zij tot rede lijk peil zijn opgevoerd, en de al gemene uitkering, als bedoeld in art. 4 van de wet van 15 juli 1929 stbl. nr 388, zoals die laatstelijk werd gewijzigd bij de wet van 8 januari 1955 stbl. nr 17, aanmer kelijk tekortschieten in de voor ziening in de behoefte dezer ge meente aan algemene inkomsten nodig voor de handhaving van een noodzakelijk te achten voor- zieningspeil, werd op voorstel van B. en W. z.h.s. besloten bij de mi nister van Binnenlandse Zakeu een verzoek in te dienen om ver hoging van de inkomst per inwo ner van de algemene uitkering, verterken. De gemeenterekening 1955 werd voorlopig vastgesteld, ter wijl een aantal posten van het dienstjaar 1955 oninvorderbaar werden verklaard. Aangeboden werd de gemeen te-begroting 1958. Rondvraag De heer Weterings deelde me de, dat binnenkort de Kamers mét het Deltaplan zullen worden geconfronteerd. Daar Zeeuws-Vlaanderen bui ten dit plan valt, vroeg spreker of door een résumé of een bespre king de aandacht van de politie ke partijen op haar belangen kan worden gevestigd. De voorzitter antwoordde dat bij de opdracht van het Deltaplan de Nieuwe Waterweg en de Wes- terschelde uitdrukkelijk hiervan zijn uitgezonderd. Alleen voor wat de versterking van de zwak ke plaatsen en verhoging van de zeedijken betreft is Zws-Vlaande- bfen hierbij betrokken. Hierover heeft een zeer prettig overleg met de Rijkswaterstaat plaats ge- had. De heer Weterings had opge merkt, dat de gemeente bij het bezoek van de Kamerleden niet vertegenwoordigd was. Hij heeft vernomen dat meerdere Kamer leden over de diverse moeilijkhe den in Zeeuws-Vlaanderen de aandacht zullen vragen. De voorzitter zeide, dat bij de eerste bespreking, nu 4 jaar ge leden, bij het noemen van een vaste oeververbinding dit als een hersenschim werd weggeschoven Thans wordt een vaste oeverver binding reeds door meerdere Kamerleden verdedigd. Spreker wil gaarne in breder Zeeuws-Vlaams verband een be spreking met de Provinciale Pla nologische Dienst en de Rijkswa terstaat voorbereiden. De heer Ribbens vestigde de aandacht op de gevaarlijke bocht de Westkolkstraat bij de aan brug. De voorzitter was het er mede eens dat het aldaar een voor het verkeer gevaarlijke bocht is en het noodzakelijk is dat de ver keersregelen ter plaatse nauw keurig in acht worden genomen. De heer Fijn van Draat wees er op dat deze zomer de Water leiding Mij in Zeeuws-Vlaanderen niet over voldoende water be schikte. Hij vroeg, of er aan de uitbreiding van het spaarbekken wordt gewerkt. De voorzitter antwoordde dat er juist een hele dag over is ver gaderd. Binnen korte tijd zal hier over meer kunnen worden ge- zegd. De heer Fijn van Draat zou gaarne zien, dat, zoals ook in an dere gemeente geschiedt, aan verdienstelijke personen in de ge meente, als blijk van waardering, van gemeentewege een medaille werd aangeboden. De voorzitter antwoordde dat dit in studie is. De heer Fijn van Draat gaf in overweging om als aanmoediging aan verdienstelijke jongelieden een exemplaar van het binnen kort verschijnend boekwerk van de geschiedenis van Terneuzen uit te reiken. De voorzitter zeide dit gaarne in overweging te willen nemen. Tenslotte vroeg de heer Fijn van Draat aandacht om bouw grond beschikbaar te stellen voor individuele particulieren, die wen sen te bouwen. De voorzitter antwoordde dat hiervoor bij het college van B. en W alle aandacht bestaat. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesioten. Dinsdag j.l. is in Maastricht het 11-jarig jongetje F. C. over leden, dat zondag A-griep kreeg en, naar de huisdokter aan de móeder heeft medegedeeld, daaraan tengevolge van een op getreden complicatie ten slacht offer is gevallen. WIELRIJDSTER VERONGELUKT. De 20-jarige mej. J. van Beek uit de Van Bassenstraat in Den Haag is, toen zij donderdagmor gen om kwart over negen, fiet sende op de Van Alkemadelaan in Den Haag, linksaf sloeg om de Stevinstraat in te rijden, door een achteropkomende personen auto gegrepen. Zij kreeg ernstige hoofdwonden en overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis Zuidwal. De auto werd bestuurd door de 47-jarige J. C. R. uit Den Haag. JONGEN DOOR GASVER- STIKKING OMGEKOMEN. Donderdagnacht is de bijna 14 jarige Ary Bagijn in de ouder lijke woning aan de Bronkhorst te Rotterdam door gasverstikking om het leven gekomen. De vader ontdekte het, toen hij gaslucht rook en ging kijken wat er aan de hand was. De gasslang was losgeschoten, terwijl de muur- kraan open stond. Het gas had daardoor de nabijzijnde slaapka mer van de jongeman kunnen VRIJDAG 20 SEPTEMBER. TERNEUZENLuxor-Theater,. 8 uur; „Met zachtheid en ge- weld." HULST: Bioscoopgebouw, 7.30 uur: Modeshow fa. Wilking. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „De Drie Ri- naldo's". ZATERDAG 21 SEPTEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Met zaohtheid en ge weld." Concertgebouw, 8 uur: „De zoon van de wreker". - Terrein West Bolwerk, 4 uur: Tem. BoysColpl. Boys. SPUI: Terrein Spui, 4 uur: Spui INieuwdorp I. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „The Indian Fighter". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „De Drie Ri- naldo's". binnendringen. DODELIJK ONGEVAL IN ELEKTRICITEITSCENTRALE. Groot deel van Den Haag zonder stroom. In het 25 kv schakelstation van de centrale van het gemeentelijk elektriciteitsbedrijf aan het De Constant Rebecqueplein in Den Haag is de 51-jarige helper P. Pronk donderdagmorgen om 10.47 door onbekende oorzaak in aanraking gekomen met de hoog- spanningsschakelingsinstallatie. Hij werd door de G.G.D. overge bracht naar het ziekenhuis West einde, waar hij overleed. Tengevolge van het ongeval ontstond een kortsluiting, waar door automatisch de beveiligings installatie in werking trad. Dit had weer tot gevolg dat, uitge zonderd het Benoordenhout, het Bezuidenhout en Spoorwijk Laakkwartier, vrijwel de hele stad zonder stroom kwam. Om streeks elf uur hadden enige dis tricten weer stroom en om 11.30 was de toestand, behalve in Sche veningen en MoerwijkMorgen tond, weer normaal. Deze dis tricten kregen resp. om 11.40 en 12.10 weer stroom. Een 66-jarige aannemer uit Amsterdam, die woensdagmiddag omstreeks half zes in zijn auto over de Ceintuurbaan reed, is plotseling aan een hartverlam ming overleden. De man zei tegen zijn echtgenote, die naast hem zat, dat hij niet goed werd en raakte op het zelfde moment het bewustzijn kwijt. Terwijl de auto stuurloos doorreed, zette de vrouw, die niet bij de handrem kon kómen, met veel tegenwoor digheid van geest de motor af door het contactsleuteltje uit het dashboard te trekken. Toch reed de wagen nog een andere auto en een wielrijdster aan. De aannemer werd door de G. G. en G. D. snel naar een zie kenhuis gebracht, waar geconsta teerd werd, dat hij aan een hart verlamming was overleden. ZEEMAN ZOCHT HET WATER OP. De 42-jarige uit Suriname af komstige M. Z., een zeeman-zon der-schip, die al geruime tijd in Amsterdam vertoeft, heeft in de nacht van woensdag on donder dag om circa 1 uur grote op schudding veroorzaakt in een klein hotel aan de Prinsengracht, waar hij zich op ongebruikelijke manier naar binnen had hegeven. Dat geschiedde nl. door een raam, maar al spoedig werd hij door een vrouw ontdekt, die ijlings de 46-jarige hotelhouder G. H. S., ging waarschuwen. Voor zover de recherche van bureau Singel donderdagochtend bekend, wenste de indringer een bezoek te brengen aan zijn broer, een musicus, die in het hotel woont, maar aangezien de beide broers op gespannen voet ston den, verwachtte de zeeman blijk baar, dat hij het hotel zou wor den uitgezet, wanneer hij op de normale wijze naar binnen was gegaan. Eenmaal ontdekt, was hij met van plan zonder meer weer te vertrekken. Er ontstond een vechtpartij tusen hem en de hotel eigenaar, hij trok een mes en diende de hotelier daarmede ette lijke steken toe. Toen greep een 29-jarige hotelgast het eerste het beste wapen, dat hij te pakken kon krijgen: een schemerlamp en sloeg deze op het hoofd van de Surinamer aan diggelen. Het bleek een afdoend middel. De zeeman rende het hotel uit en zocht meteen het water op, al was het niet het ruime sop. Tot verbazing van de nog ontstelde achterblijvers sprong hij pardoes de Prinsengracht in. De hotelier, die vele bloedende steekwonden had opgelopen, had wel wat anders te doen, dan de Surinamer te gaan redden, maar er kwamen langs de gracht toe vallig enkele wandelaars, die de zwemmende zeeman bij zijn po gingen weer op het droge te komen de behulpzame hand bo den. Kort daarna arriveerde een ambulancewagen van de G. G. en G. D., waarin zowel de hotelier als zijn aanvaller broederlijk tezamen naar het Weesperpiein zieken huis werden gebracht. Ook de Surinamer had enkele hoofdwon den opgelopen. Het tweetal werd er verbonden, waarna de hotelhouder naar huis en de zeeman naar het politie bureau werd gebracht. B. C. 1 is fout, men spreekt niet vah een wijn glaasje maar van een wijnglas; 2 is goed en 3 is ook goed, want zowel soepkom als servet (figuurvorm) kan men neerzetten. Alleen 1 sigaretten halen, is goed, want haarknippen en hond trimmen duren te lang om van „even" te spreken. Alle kinderen houden van leuke spelletjes (2), maar niet allemaal houden ze van die ren of van knuffelen. De leeuw (1) kan gedresseerd worden, maar de zebra niet en de olifant kan niet springen. Zowel de acteur (1) als de griffier (3) kan de rol aandachtig bekijken en de tekst voor lezen. In het laatste geval doet hij mede deling van de te behandelen rechtszaken. Maar bij 2 is sprake van een monsterrol, waarop uitsluitend namen en functies voor komen, dus geen sprake is van tekst met bepaalde inhoud en strekking. Een oude man kan de trap opklimmen (2) maar niet opsloffen, want dan zou de zool van de schoen over de grond slepen, het geen bij traplopen onmogelijk is, en met opstormen (met enige treden tegelijk op- snellen), dat verwacht niemand. Een meisje kan gaan dansen in de avond (1) als zij naar een bal gaat, in de middag (2) in het geval van een thé-dansant of dgl., maar ook in de ochtend, als zij gaat oefenen voor het bailet (3), want repeti ties zijn 's morgens. Jammer, maar hier waren alle antwoor den onmogelijk. Een el dorado is fout, om dat el het Spaanse lidwoord is en „een waar het goudland" verkeerd is; luilekker land is niet bedoeld, omdat men daar niets behoeft te doen en de gebraden duiven u in de mond vliegen, terwijl de avonturier aan de slag wilde; het paradijs past met, omdat dit een lusthof of vrede-oord is vol rust, waar geen menselijke hebzucht en avontuur passen. Een paladijn is de vazal, leenman van een koning of keizer, die zich in de strijd aan diens zijde kan dringen (1) de edelknaap is echter een hoveling, die niet in een strijd betrokken wordt en daarin niet bedreven is; maar de schildknaap als leerling en hulp van de ridder trekt mee ten strijde (3) C. Gelukkig hebben velen begrepen, dat ook dit een nulvraag was. De kantonrechter behandelt n.l. geen moord of doodslag, waarmee 1 en 2 vervallen, en van een doodse pijl wordt nooit gesproken. Ook niet bij een verkeerspijl. HET TOTAAL DER TOTALEN WERD 0 ILLEGALE GRENSOVER- SCHRIJDING. De Duitse douane heef woens dagavond aan de koninklijke ma rechaussee te Ter Apel uitge leverd J- J- B. uit Amsterdam. Deze jongeman had enkele uren tevoren illegaal de grens over schreden. Moeilijkheden thuis zijn de reden, dat B. zondag zijn ouderlijke woning heeft verlaten. Na eerst in het Zuiden van het land te hebben rondgezworven, is hij dinsdag liftende naar Sellin gen gereisd, nadat hij de nacht bij kennissen had doorgebracht B. die woensdag juist 20 jaar is geworden, is op transport gesteld naar Amsterdam, waar hij ter be schikking van de kinderpolitie zai worden gesteld. De Israëlische zeeman en journalist Raffi Eylon, die te Suez door de Egyptenaren aan boord van het Deense schip „Brigitta Toft" werd gearre steerd en enige tijd later weer op vrije voeten werd gesteld, zal volgende week voor een Israëli sche rechter worden geleid. Hij wordt beschuldigd van het ver strekken van geheime gegevens aan de Egyptenaren tijdens zijn hechtenis in Egypte. Het misdrijf, waaraan Eylon zich zou hebben schuldig ge maakt, kan worden gestraft met een gevangenisstraf van ten hoogste veertien jaar. In Genève is gisteren door mid del van een giftige pijl een aan slag gepleegd op de 55-jarige Zwitserse zakenman Marcel Leopoid, die op 28 januari sa men met een andere Zwitser en twee Franse Algerijnen is ge arresteerd op beschuldiging van een poging om wapens en springstof naar Algerië te smokkelen ten behoeve van de opstandelingen. Het viertal is later op borgtocht vrijgelaten. Leopold stierf voor de deur van zijn woning.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2