Uit de Provincie SPORTNIEUWS Eric de Noorman - De zwarte piraat VOETBAL Jubileum veemarkt Oostburg WIELRENNEN 44.887 33.262 7.963 1414 191 1402 174 183 107 479.939 172.514 122.047 29.423 AXEL. BIERVLIET. ZAAMSLAG. VLISSINGEN. Eerste rit elektrische treindienst Amsterdam-Rotterdam-Antwerpen-Brussel TERNEUZEN. btn' MfmagrSkaaeenhvlS°ge MINISTER HOFSTRA VERWACHT GEEN WERKLOOSHEID Voldoende werkgelegenheid voor 1958 DE BALKANLANDEN AMBONEZEN RICHTTEN ZICH TOT VERENIGDE NATIES Verzoek om Zuidmolukse kwestie op de agenda te plaatsen OM HET CLUBKAMPOENSCHAP VAN NEDERLAND OP DE WEG De militaire uitgaven van de Verenigde Staten DE AZIATISCHE GRIEP Japanners gewagen van nieuwe Russische kernproeven AGENDA KERSTGROETENACTIE VOOR MILITAIREN DER ZEEMACHT Te Vlissingen bestaat vandaag in het Prot. Militair tehuis aan ihet Bellamypark no. 43 tussen 14.00 en 17.00 uur, benevens tus sen 19.00 en 21.00 uur gelegen heid tot het doen opnemen van gramofoonplaten in het kader van de jaarlijkse Kerstgroeten- actie voor militairen der zee macht. SCHEEPV AARTBEWEGIN G KANAAL TERNEUZEN—GENT gedurende maand augustus 1957. ZEEVAART. Aantal B.R.T. Geschut opvaart 262 346.61S Geschut afvaart 269 357.472 Gelost af geladen te: Terneuzen Sluiskil Sas van Gent 21 12 3 BINNENVAART. Opvaart. Aantal Stoom- en motorschepen Sleepschepen Afvaart. Aantal Stoom- en motorschepen Sleepschepen Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 259 89.557 Sluiskil Sas van Gent Ton 464.185 162.845 Ton terecht veel bewondering had, De mooie, smaakvolle shalws gaven dikwijls een luchtige noot aan de stemmige kleding. De beide Terneuzense modehui zen hebben zich ook deze keer weer van hun beste kant laten zien. De talrijke dames wisten dit naar waarde te schatten, want het hartelijke applaus was een bewijs van veel waardering. Sociëteit „Ouden van Dagen" gestart. De deuren van het torenlokaal zijn weer opengegaan om de ouden van dagen in hun socië teit een gezellige middag te laten beleven. De opkomst was niet zo druk als dat het vorige seizoen wel geweest is maar naar verluidt heerst de influenza nogal onder de ouderen. Vicaris Den Blaauwen sprak 't openings- en welkomstwoord, waarin hij o.m. zeide, dat, hoewel tot verschillende Kerken beho rend, wij toch allen kinderen zijn van één God. Wij dienen in deze bijeenkomsten de Christe lijke naastenliefde te betrachten. Het ligt in de bedoeling om ook een middag te organiseren voor de vrouwen. Er is weer veel gegeven, ook wat het ontspanningsmateriaal betreft. Hij hoopte dat de geest zo zal blijven als bij deze pretti ge start van het seizoen 1957-'58. Hierna gingen de sjoelbakken en kaartspelen in bedrijf en zo was de eerste middag weer voor bij eer men er erg in had. 55-jarige bruiloft Woensdag vierde het echtpaar J. FaasWillems in de Hoog straat alhier in intieme kring hun 55-jarige bruiloft. Het was de wens der beide jubilarissen deze gebeurtenis met niet te veel tam-tam voorbij te laten gaan gezien de gezondheidstoe stand van hen. Niettemin was de buurt in feeststemming door de vele vlaggen, die men uitge stoken had. Vanzelfsprekend gingen de buren feliciteren en was de belangstelling die men schriftelijk betuigde, groot. Ook de burgemeester van Biervliet en echtgenote kwamen 't echt paar feliciteren met deze heug lijke dag. Met alle kinderen en kleinkinderen was het nog een hele drukte. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der rijkspolitie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven en terug te bekomen aan de daarachter ver melde adressen: Een paar gummie regenpijpen, Reuzenhoek C45; schooletui met inhoud, Weststraat 3 en een com binatietang, Griete C 90. Drie „Liberty"-schepen opge legd. In de Vlissingse binnenhaven wachten thans drie „Liberty'- schepen op het stijgen fler vracht prijzen, waardoor zij weer in de vaart zullen kunnen komen. Gisteren meerde het Panamese Liberty-schip „Rio Mar" en nam ligplaats naast de reeds uit de vaart genomen „Margo", even eens een Panamees, en de „Ze phyr" uit Port Limon. Aanvankelijk zouden er zes of zeven Liberty-schepen in Vlissin gen worden opgelegd, doch de directie der N. V. Haven van Vlis singen heeft nader besloten geen verdere ruimte meer beschikbaar te stellen voor het opleggen van Liberty-schepen. Het feit, dat ook dit jaar weder om Duitse haringvissers vanuit Vlissingen ter haringvangst m het Kanaal zullen gaan, is mede van invloed geweest op deze be- slissing. De Duitse haringschepen zullen Vlissingen als tijdelijke thuisha ven kiezen en hier hun vangsten in transito lossen. De eerste Duitse haringschepen zullen in het begin van de vol gende maand in Vlissingen aan komen. Naar verwacht wordt zul len 14 span Duitse haringschepen vanuit Vlissingen ter haring vangst gaan. ft In de Italiaanse stad ft ft Trento is woensdag een ft ft elektricien van zeven me- ft ft ter hoogte door de linnen- ft ft kap van een passerende ft ft auto gevallen en naast de ft ft bestuurder van de wagen ft ft terechtgekomen. De elek- ft ft triciëni had een arm uit ft ft het lid. ft Hoera, 't is een jongen Gisteravond heeft het Terneu- zens dilettantentoneel het toneel seizoen in het Concertgebouw ge opend met 'n formidabele klucht can Arnold en Bach: „Hoera, t is van een jongen!" Over de inhoud van het stuk valt niet te praten. Met de logica moet men het bij dergelijke stuk ken nooit nemen; daar zijn ze ook niet voor geschreven. De al lerzotste situaties die hierin voor komen hebben het ene onbedaar lijke lachsalvo na het andere ont ketend. Soms minuten lang. Het is wel duidelijk, dat het Terneuzens dilettantentoneel de spijker midden op de kop heeft zeslagen. Men wilde ter gelegen heid van de kermis de bezoekers laten lachen welnu, zij hebben rolbezetting was uitstekend. Dat is alles wat wij er van kun nen zeggen. De toneelaankleding •tas ook nu weer van „Eigen Haard"; dat betekent dat het weer zeer smaakvol was en pre- cdes aan het stuk aangepast. Gn- meur Van Kouteren had de spe lers uitstekend getypeerd. De eerste avond was het con certgebouw totaal uitverkocht en dat zal vanavond wel weer het geval zijn. Het zou niemand be hoeven te verwonderen, zo om eenreprise van het stuk werd gevraagd. De firma's v. d. Meer en Vv Nobels—Molducci toonden winterkollektie. Gedurende de kermisweek hej> hpn de firma's v. d. Meer (dames- Sing) en' Nobels- Molducci ^dameshoeden, shawls en hand schoenen) een viertal modeshows STéén uur op het programma. De eerste werd gistermidi«fma de ruime toonzaal van de firma Var, der Meer gehouden en deze Viori oi fiireot een zeer groot sue ÏS want veTe belangstellende dames moesten zich met staanplaats tevreden stellen. ^Het personeel der beide zaken fungeerde als mannequin; wel- Sniet met de geraffineerdheid van de beroepsmannequins maar toch een indruk gevend dat men inch beslist niet altijd net pei Se figuur van een mannequin St hebben om goed gekleed te ga^at er te zien was, was in ieder geval in alle opzichten de Site van het bekijken dubbel ^OpvallencUs de grote eenvoud m de nieuwe mode. Een tweede oi land se klimaat, i^e c japonnen, evengoed als deduu dere kwaliteiten waren zeer ver aorgd. Leuke, vlotte jurkjes voor tet jonge meisje, sportieve Ita liaans-wollen truitjes (Nobels- Molducci) met aardige mutsjes en shawls en de lange pantalon dv d Meer) voor de wintersport Óok de meer geklede japonne onderscheiden zich door een haast strenge eenvoud met een eenvoudige (en juist daardoo smaakvolle garnering. Een een voudig beige japon, evenwel va uitstekende lijn en stof met ee" hoedje in dezelfde kieur dat als enigste garnering een rood biesje had deed het uitstekend. De mo tels waren bizonder goed g sjaagd. Verder werden peau de suede- jasjes en cocktailjurken geshowd. Een waardig slot van deze goed verzorgde show was de kollektie bontmantels. Het modehuis NobelsMolduc ci wist zich ook nu weer met hoe den shawls en handschoenen uit stekend aan de tientallen verschil lende modellen aan te passen Bii de sportieve kleding een schuin gedragen, beetje uitdagen de, baret. Voor de geklede modef ien, een overeenkomstige hoed die nogal naar achter wordt ge dragen en de grote mode van dit jaar de langharige Melusine, die Te Oostburg werd woensdag de 20ste Fokveetentoonstelling en -markt gehouden aan welk feit men bijzondere aandacht besteed de door een en ander het karak ter van een jubileum te verlenen. In de morgenuren verzamelden zich in het Ledeltheater een tal rijk gezelschap om getuige te zijn van de min of meer officiële opening van deze 20e fokveeten toonstelling en -markt. Burgemeester mr. K. Hoek- zema sprak het gezelschap toe. In het kort schetste spreker de ontwikkeling van de fokveeten toonstelling en -markt geduren de al die jaren tot wat ze nu is: een onmisbaar element in de West Zeeuws-Vlaamse veefok kerswereld met belangstelling gevolgd door fokkers en handel van ver buiten de streek. Spreker hoopte, dat de ontwikkeling de komende jaren in stijgende lijn zou mogen verlopen. Later dan aanvankelijk ge pland was kon met de keuringen een aanvang gemaakt worden. Begunstigd door het vrij goede weer was de belangstelling enorm te noemen. Ook was de aanvoer van vee overweldigend. De jury had voorwaar geen gemakkelijke taak uit de dieren die elkaar dikwijls weinig toega ven de beste te klasseren. Uitein delijk slaagde men hierin volko men. Aangezien het ons te ver zou voeren de volledige klassering van alle ingezonden dieren te ge ven bepalen wij ons tot vermel ding van de in de diverse rubrie ken en afdelingen gekozen kam pioenen en reserve-kampioenen. Stieren. Kampioen: Eminent, eig. A. C. C. Swartelé te IJzen- dijke. Reserve-kampioen: Rudie, eig. e'en G. C. van Rattingen te Biervliet. Melkgevende koeien. Kampioen: Toska v. d. Belt, eig. A. E. de MillianoPlasschaert te Oost burg. Reserve-kampioenTini van t Eikenbosje. eig. Gebrs. Rijck- borst te St. Kruis. Vaarzen. Kampioen: Rika 13, eig. P. J. Boer jan te Biervliet. Droge koeien. Kampioen: Elna eig. A. J. VerhageHoste te Schoondijke. Reserve-kampioen: Martha II, eig. A. E. de MillianoPlas schaert te Oostburg. Kampioen vaarzen (Handels vee) fa. J. Dhoore Zn te Sluis. Kampioen dikbillen Ilandels- vee): C. Pijfferoen te Eede. kampioen, dikbillen (Handelsvee)G. de Badts te Schoondijke. Kampioen vetvee: Os met 2 brede tanden van de fa. De Mar- telaereNaeijaert te Sluis. Reserve kampioen vetvee: Os met 4 brede tanden, Jac. Bertou te Oostburg. Beste pink van handelsvee: P. van Hijfte te Groede. Kampioen geiten: Gonda, eig. Jac. Sonnevylle te Groede. Reserve kampioen geiten: Gre ta, eig. Fr. Vanhalle te Zuidzande. Kampioen schapen: ram van P. J. Risseeuw te Breskens. Kampioen schapen: ooi van B. v. d. Slikke te Sluis. Reserve-kampioen ooien: ooi van Jac. de Feijter te Schoon dijke. Kampioen beer: beer van de beerhouder Jansen te Oostburg. Reserve-kampioen beer: beer van Ph. v. d. Abeele te Eede. Minister Hofstra verwacht voor 1958 een zo hoog peil der werk gelegenheid, dat het niet nodig zal zijn gelden beschikbaar te stellen ten behoeve van de be strijding van conjuncturele werkloosheid. Reeds enkele ja ren was hiervoor op de rijks begroting voor onvoorziene uit gaven een post uitgetrokken zonder dat deze behoefde te worden aangesproken. Minister Hofstra heeft daarom een post pro memorie voor dit doel uit getrokken. Aldus deelt minister Hofstra mede in de Memorie van Toelichting op de begro ting 1958 voor het hoofdstuk „onvoorziene uitgaven". Naar wij vernamen van de jury was de kwaliteit van de aanvoer van het vetvee prima en wat nog belangrijker is; ook het fokvee was van uiterst goede kwaliteit. De uniformiteit bij de dieren was verrassend, zodat men kan be ginnen spreken van een afzon derlijk West Zeeuws-Vlaams type, dat aansluit aan het landelijke. Hieruit is de invloed te bespeuren van de stieren Sjoerd en Rotterda Smit. Bij deze dieren sprong de hoge kwaliteit van de fokstallen bijzonder in het oog. De afstam melingen van Witzy's Adema ble ken zeer produktief te zijn met heel beste uiers. Het hoogtepunt van de keuring kwam, toen de kampioenkeuring van de melk gevende. koeien aan de orde kwam. Ook hier kwam het mo derne type sterker naar voren. Het bleken bijzonder goede die ren te zijn met veel adel en diep behangen. Aan het slot van de dag reikte burgemeester mr. K. Hoekzema in de hal van het Ledeltheater de vele prijzen aan de gelukkige eigenaren uit. Van gezaghebbende zijde te Athene is verklaard dat -de Griekse regering een voorstel voor een pact tussen communis tische en niet-communistische landen in de Balkan van de hand zal wijzen. Griekenland zal zich houden aan zijn verbin tenissen met de westelijke we reld, aldus werd er aan toege- voegd. De Griekse regering heeft haar ambassadeur in Belgrado gevraagd om een verduidelijk'ng van de Roemeense suggestie be treffende een verdrag van vriendschap en samenwerking tussen Zuid-Slavië, Roemenië, Bulgarije, Turkije, Grieken land en Albanië. Zoals gemeld heeft president Tito van Zuid- Slavië zijn instemming met dit voorstel betuigd. Aansluiten BALkanlanden. De regering van Albanië en Bulgarije hebben woensdag de Roemeense voorstellen aanvaard. Vanaf 29 september zullen tus sen de hoofdsteden in Neder land en België snelle elektri sche treinen rijden van een ty pe, dat geschikt is voor de beide netspanningen 1500 Volt in Nederland en 3000 Volt in Bel gië. De treinen Amsterdam-Ant- werpen-Brussel vice versa rijden tussen Amsterdam en Rotter dam gecombineerd met de elek trische treinen Amsterdam-Rot- terdam-Venlo vice versa Met een van de nieuwe trein stellen, die speciaal voor deze dienst werden gebouwd, hebben gasten van de Nederlandse en Belgische spoorwegen woensdag de "eerste rit gemaakt Onder hen bevonden zich de ministers van Verkeer en Waterstaat van Nederland en België, resp. mr. J. Algera en de heer L. An- seele. In Roosendaal sprak burge meester A. M. F. Freijten er zijn vreugde over uit, dat" thans de modernisering van de lijn Am- sterdam-Brussel een feit is ge worden. Voor de economie van beide landen acht burgemeester Freijten dit van grote betekenis. Hij bood de president van de Nederlandse en Belgische spoor wegen, dr. ir. F. Q. den Hollan der en de heer M. de Vos een kristallen drijf schaal aan. De beide ministers hechtten hier ook het koersbord Amsterdam- Brussel op het nieuwe treinstel, waarmee deze nieuwe verbin ding een feit was geworden. In Antwerpen werd het gezelschap officieel door het gemeentebe stuur ontvangen. Hier gewaagde de Antwerpse burgemeester L. Craeijbeckx van de grote vreugde van de stad Antwerpen, die zich thans dich ter bij de randstad Holland weet. De president van de Neder landse spoorwegen, dr. ir. Den Hollander, zei vervolgens, dat de Benelux vaak wordt gezien als een economisch gerichte ont wikkeling. De Benelux-gedachte wordt, aldus de president van de Nederlandse spoorwegen, steeds meer een schouder aan schouder staan van de drie lan den. Een goed en veelvuldig met elkaar verkeren, waartoe deze nieuwe verbinding bijdraagt, noemde hij noodzakelijk om de Benelux-gedachte levendig te maken. Tijdens een lunch, welke de beide spoorwegmaatschappijen hierna hun gasten aanboden, heeft minister Algera gewezen op de grote betekenis, welke aan de totstandkoming van deze ge ëlektrificeerde verbinding moet worden gehecht. Hij sprak de hoop uit, dat nu ook-spoedig de verbinding met Luxemburg tot stand komt, hetgeen hij nood zakelijk acht in verband met het grote aantal internationale bijeenkomsten, dat in Luxem burg gehouden wordt. Goede verbindingen noemde ook mi nister Algera één van de voor waarden voor een goed functio neren van de Benelux. De Bel gisch-Nederlandse samenwer king, die zich in deze treinver binding manifesteert, zou de minister ook uitgebreid willen zien tot het vervoer te water en over de weg. Grote waardering had minister Algera met name voor de directeur-generaal van de Belgische spoorwegen, de heer M. de Vos, en de chef dienst materieel en inkoop van de Belgische spoorwegen, ir. F. Baeijens, aan wie hij mededeel de, dat het H.M. de Koningin behaagd had hen resp. te benoe men tot commandeur en offi cier in de Orde van Oranje- Nassau. De Belgische minister van het Verkeerswezen, de heer Anseele releveerde eveneens de goede Nederl.—Belgische samenwer king op spoorweggebied en hoop te, dat een samenwerking voor het vervoer in dé lucht, te wa ter en over deweg eveneens een zelfde effect mocht hebben. Als wij het, zo zei minister Ansele, als technici onder ons, zonder inmenging van diplomaten mochten doen, dan waren onze wensen op dit gebied allang in vervulling gegaan. Hij roemde vervolgens het werk van de Ne derlandse spoorwegen bij de totstandkoming van deze nieu we geëlektrificeerde dienst en deelde mede, dat Z.M. Koning Boudewijn dr. ir. F. Q. den Hol lander benoemd heeft tot com mandeur in de Kroonorde van België en de hoofdingenieur chef dienst materieel en elektri sche inrichting, ir. J. P. Koster, tot officier in deze orde. De Zuid-Molukse vertegenwoor diging in Nederland deelt ojt». mede, dat zij bij de opening van de 12e algemene vergadering der Verenigde Naties opnieuw de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties schriftelijk heeft verzocht de Zuid-Molukse kwes tie op de agenda te plaatsen. Daarbij werd nadrukkelijk ge steld de bereidheid van Zuid- Molukse zijde om op vreedzame wijze een oplossing te vinden, overeenkomstig art. 11 sub 2 en art. 35 sub 2 van het handvest. Ook de Verenigde Naties zijn gebonden aan de R.I.C.-overeen- komsten. Daarvan uitgaande zal de republiek Indonesië nimmer als staat kunnen worden geaccep teerd en de republiek Zuid-Mo- lukken niet. Beide moeten wor den beschouwd als de rechts-op- volgers van de Verenigde Staten van Indonesië, aldus de vertegen woordiging. Voorts wordt medegedeeld, dat de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties een door 233 Zuid- Molukkers in Ambon getekende petitie werd aangeboden. Hierin werd o.m. een dringend beroep gedaan op de algemene vergade ring naar een oplossing te zoeken van de Zuid-Molukse kwestie ten einde in het bijzonder de rechten van de mens te verwerkelijken en in het algemeen de interna tionale vrede en rechtsorde te bevorderen. Reserve De Amerikaanse minister van Defensie, Charles Wilson, heeft verklaard dat de militaire uit gaven mogelijk opnieuw zullen worden gesnoeid. Als het beste dingstempo tegen december niet daalt, zei hij, komt er misschien nog meer slecht nieuws. Ook uit vele delen van de Ver. Staten komen berichten om trent het uitbreken van griep- epidemieën. Men vermoedt dat er vele gevallen van Aziatische griep onder schuilen. Ook uit België (vooral Ant werpen), Oostenrijk en Frank rijk worden vele gevallen ge meld. In Italië liggen 20.000 solda ten ziek en in Londen lijden 60.000 schoolkinderen aan griep, maar slechts in enkele gevallen is Aziatische griep geconsta- teerd. In West-Duitsland zijn woens dag twee mensen aan de griep overleden. Daardoor is het aan tal gevallen met dodelijke afloop tot vier gestegen. In vele delen van de bondsrepubliek zijn de scholen gesloten. Tn Essen zijn 13.000 kinderen ziek. Volgens Japanse natuurkundi gen zijn kort geleden in de Sow- jet-Unie een reeks kernproeven verricht. Zij leiden dit af uit het feit, dat in de afgelopen twee dagen in het noorden van Japan sterke radio-activiteit in de neerslag is waargenomen. De plaats van de jongste Russische kernproeven zou in het gebied van het Baikalmeer gelegen zijn. Bij een ontploffing in de haver van Casablanca zou een man om het leven zijn gekomen terwijl 10 mensen zouden worden vermist. ft In Nashville in de staat Ten nessee gingen negers en blanken, zonder dat zich incidenten voor deden, naar hun scholen, waar de rassenscheiding is opgeheven. Wachtposten, die de vorige week door organisaties welke tegen de opheffing gekant zijn, voor de scholen waren geplaatst, kwamen thans niet op. Aan de hegemonie van Willi- brord Wil Vooruit, de Brabantse club van Wim van Est, twee maal clubkampioen op de weg, is een einde gekomen. De Zeeuwse wielerploeg „Theo Middelkamp uit Goes heeft de successenreeks van de mannen van het Heike af gebroken. In een moordende tijd rit over 140 km veroverden de 6 stoere Zeeuwse knapen voor dit jaar de titel van clubkampioen van Nederland, behaald te Wijk bij Duurstede. Zij hadden een voorsprong van maar liefst vijf minuten op hun grootste concur rent, de ploeg van de wielerclub Maastricht. De ploeg van Middelkamp mag met recht trots zijn op deze bij zondere prestatie, die wel zeer duidelijk het uitstekende seizoen van de Zeeuwen onderstreept. Willibrord Wil Vooruit kwam overigens op volle sterkte uit, zelfs met Wim van Est, die on danks zijn gebroken sleutelbeen nog wel zoveel clubliefde had, dat hij - al was het wat pijnlijk toch van start ging. Later moest Van Est, die hin der kreeg van zijn blessure, even als Wagtmans de strijd staken. In de slotfase bleek de Zeeuw se ploeg over de langste adem te beschikken en liep steeds meer van de vyielerclub Maastricht weg. Toen de finish in Wijk bij Duurstede werd bereikt hadden de Middelkampers ruim 5 minu ten op de Limburgers gewonnen en troonden zij onbereikbaar op de eerste plaats. Oers, C. v. d. Borst, L. Haans- korf, C. Broekmans.) 4. „Kennemerland", Bever wijk 3 u. 39 min. 39 sec. 5. „De Pedaalridders", Rot terdam, 3 u. 40 min. 28 sec. 6. „Le Champion", Amster dam, 3 u. 43 min. 07 sec. 7. „Swift Comb.", Leiden, 3 u. 43 min. 38 sec. 8. „Helpt Elkander", Oud Gas tel, 3 u. 43 min. 47 sec. 9. „Willibrord Wil Vooruit", St. Willibrord, 3 u. 44 min. 45 S6C. 10. „D.T.S.", Zaandam, 3 u. 45 min. 57 sec. DONDERDAG 19 SEPT. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Foei toch, Brigitte." Concertgebouw, 8 u.: „Hoe ra! 't is een jongen". HULST: Bioscoopgebouw, 8 u.: Modeshow fa. Willting. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur. „Grazige wei den". De uitslag van het clubkam pioenschap van Nederland op de weg luidt: 1. en clubkampioen van Ne derland „Theo Middelkamp" Goes, 140 km in 3 uur 32 min. 39 sec. (Jan Bruggenkamp,Theo van Wijchen, Jan Huifesoon, Jan de Roo, Piet Rentmeester en Emiel Verstraeten.) 2. „W. C. Maastricht", 3 u. 37 min. 28 sec. (Martin van den Borgh, Piet Haan, Jan Hugens G. Keulers, René Lotz en Piet Steenbakkers.) 3. „De Pedaalridders", Made 3 u. 38 min. 04 sec. (Piet de Jongh, Leo v. d. Pluijm, Adri van „DE LOCOMOTIEF" WIJZIGDE CONTRACT MET PELLEN AARS. De rijwielfabriek „De Locomo tief" in Amsterdam heeft in de verbintenis met haar sport-advi- seur Kees Pellenaars een wijzi ging gebracht. In een onderhoud, later beves tigd in een aangetekend schrij ven, heeft de directie van „De Locomotief" Pellenaars medege deeld, dat het contract, dat steeds voor drie jaar geldig was, voor twee in plaats van drie jaar ver lengd zal worden. Het nog geldende contract loopt officieel op 25 januari a.s. af, doch moest vóór 1 september j.l. worden verlengd. Dit is thans gebeurd met als datum van be ëindiging 31 augustus 1959. „Omstandigheden nopen ons hiertoe" heet het in het schrijven van de directie aan Pellenaars. Een andere motivering wenst ,De Locomotief" niet te geven. Pellenaars heeft deze mede deling als een soort „ontslag op lange termijn" opgevat en heeft voorgesteld de verbintenis met onmiddellijke ingang te verbre ken. Daarop wenst de directie van „De Locomotief" echter niet in te gaan. 62. Er ontstaat een nerveuze spanning aan boord. De scho ten worden aange haald en met een zeil, dat lijkt te zullen barsten, schiet het bootje vooruit. Inderdaad ziet het er even naar uit, dat zij de vloot voor komen, maar de zwerm zeilen blijft achter hen zichtbaar en Eric roept zijn mannen bijeen. „Waar staan jullie als het op vechten uit draait?" wendt hij zich eerst tot Voron's mannen. De woordvoerder het drietal grijnst. „De Zwarte laat ons vieren delen als hij ons te pakken krijgt", zegt hij grimmig. „Voron heeft ons in de steek gelaten, dus zijn wij jouw man, Koning". van „In orde", knikt de Noorman. Rustig overleggen ze, wat er ge daan kan worden. Met zeven man valt er niets tegen de krijgsmacht van de Zwarte uit te richten en ook tegen Voron's troepje maken zij weinig kans. Hoop om de vloot te omzeilen is er evenmin. Het is te begrijpen, dat de Zwarte Piraat alles op alles zet om hen bij te houden, want dit is voor hem de enige manier om Voron's schuilplaats te ontdekken. „We zullen wel zien wat het wordt", zegt Eric kort. „Met ge weld bereiken wij niets, hoogstens met list. Als wij de twee tegen standers tegen elkaar kunnen uit spelen, krijgen we misschien de kans Winonah in veiligheid te brengen." Het is inderdaad een weinig hoopvolle situatie. Na enkele dagen komt de kust in zicht. Als ze er niet in slagen, onopgemerkt aan (and te komen, is hun zaak bij voorbaat al ver keken. ROGER RIVIèRE VERBETERDE WERELD UURRECORD De Fransman Roger Rivière, wereldkampioen der achtervol gers (profs), heeft woensdagmid dag op de Vigorellibaan te Milaan het werelduurrecord verbeterd en gebracht op 46,923 km. Het oude record (46.394 km) stond sedert 19 september 1956 op naam van de Italiaan Ercole Bal- dini. Deze was vorig jaar nog amateur. Tijdens zijn „slopende" rit te gen het horloge verbeterde Ri vière nóg twee wereldrecords (open banen), t.w. het record 10 km met staande start, dat sedert oktober 1937 met een tijd van 12 min. 53,0 sec. op naam stond van zijn landgenoot Archambaud de tijd van Rivière was 12 min. 31,8 sec. (Moyenne 47,885 km/u en 't record 20 km met staan de start. Rivière reed deze laatste afstand in 25 min. en 15,0 sec., (Moyenne 47,524 km/uur). Het oude record (25.53,2) werd in '56 door Baldini gevestigd. ENGELSMAN LEAFE LEIDT NEDERLANDOOSTENRIJK Aan de moeilijkheden rond het aanwijzen van een scheidsrechter voor de wedstrijd Nederland- Oostenrijk, welke woensdag 25 september in Amsterdam wordt gespeeld, is een einde gekomen. Met voorbijzien van de laatste door de K.N.V.B. opgemaakte voordracht van drie kandidaten heeft de Oostenrijkse voetbal bond in een telegram aan de KNVB verklaard genoegen te zul len nemen met de leiding van de Engelsman Leafe.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2