De Westduitse verkiezingen Abdicatie van koning Hoessein? C. D. U. Verklaring van Adenauer Russische Israëlische geheime dienst poogde diplomaat door intimidatie te „ronselen" Volstrekte meerderheid voor Commentaren op verkiezingsuitslag HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER. ZON- en MAANSTANDEN FAUBUS BIJ EISENHOWER VOLSTREKTE MEER DERHEID VOOR C. D. U. Bomaanslagen in Beiroet K.V.P. WENST C.D.U. GELUK DE VERGULDE DRAECK DE REGERINGSCRISIS IN THAILAND SPIONAGE IN OOSTENRIJK Verdere vereenvoudiging internationaal gemotoriseerd verkeer Dramatische wending in Jordanië BERICHTEN OVER HOESSEIN „ONGEGROND" Gevecht tussen negers nabij Johannesburg vergt slachtoffers «&sr. KLEINE BRITSE KABINETSWIJZIGING GRIEP HINDERT MANOEUVRES Grote bosbrand bij Nice. Frankering bij abonnement: rerneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DINSDAG 17 SEPTEMBER 1957. 12e Jaargang Nr 4169 Verschijnt dagelijks -- Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pes advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,- Iedere regel meer HO ct Voor het maandagnummer: zaterdags 10 rat Inzending advertenties tot 's namiddags 2 oor Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Volgens de door het Westduit se persbureau verstrekte cijfers heeft de christen-democratische partij van dr. Adenauer in de algemene verkiezing, die zondag ia West-Duitsland is gehouden 14.998.754 stemmen gekregen te gen de socialisten 9.490.726. Dit betekent, dat Adenauer verzekerd is van een volstrekte meerderheid in de nieuwe bondsdag en van zijn herverkiezing als bondskan selier. De C.D.U. heeft 50,2 pet van het aantal uitgebrachte geldige stemmen gekregen. Bij de ver- kieringen in 1953 was het per centage 45,2 pet. Voor de socialisten bedraagt het percentage 31,8 tegen 28,8 pot. in 1953. 88 pet van de 35.500.000 kiesge rechtigden heeft zondag gestemd. In de nieuwe Westduitse bonds dag zullen slechts vier partijen vertegenwoordigd zijn, namelijk Christen-Democraten, die met 270 afgevaardigden een volstrekte meerderheid hebben. Socialisten (169 zetels), Vrije Democraten (41 zetels) en Duitse Partij (17 ZGtöls De Vluchtelingenpartij en de Centrumpartij, die in de vorige bondsdag met resp. 27 en 3 afge vaardigden vertegenwoordigd waren, konden ditmaal het mi nimum niet halen. De Duitse Partij is met 3,36 procent ook onder het voorge schreven minimum van vijf pro cent gebleven, maar kon in Ne- dersaksen vijf en in Hessen een rechtstreekse zetel behalen, meer dus dan het voorgeschreven mini mum van drie, zodat deze partij nog voor vertegenwoordiging in de bondsdag in aanmerking komt. In vergelijking met 1953 heb ben de C.D.U.S.P.D. en D.P. re»p 27, 18 en 2 zetels gewon nen. De FJD.P. verloor er zeven. Leiders van de C.D.U. verklaar den maandagochtend vroeg al, dat zij ondanks hun volstrekte meerderheid niet alleen willen regeren. Zij willen ook andere partijen in de regering opnemen. De officiële cijfers zullen pas later bekendgemaakt worden na een ingewikkelde berekening, die het Duitse verkiezingssysteem eist. De nieuwe bondsdag moet binnen dertig dagen na de ver kiezingen bijeenkomen maar niet voor de zittingsperiode van de af tredende bondsdag ten einde is. Gouverneur Faubus van Arkan sas heeft zaterdagmiddag te New Port, op Rhode Island, een be spreking gehad met president Eisenhower. Faubus heeft zich verzet tegen het door de Amerikaanse rege ring voorgeschreven stelsel van gemengde scholen voor blanke en negerleerlingen. Het onderhoud tussen president en gouverneur duurde meer dan twee uur. Faubus verklaarde na afloop tegenover verslaggevers, dat het van „zeer opbouwende aard" was geweest. Gouverneur Faubus heeft na het onderhoud met president Eisenhower in een verklaring be loofd, dat hij zich zal houden aan de federale wet over de integratie op de scholen. Hij hoopte evenwel dat de federale regering „met begrip en geduld" zou handelen. Eisenhower verklaarde dat Fau- bU9 hem verzekerd had „de be slissing van de Amerikaanse dis trictsrechtbank inzake het geval te Little Rock te zullen respecte ren". In beide verklaringen stond niet of de gouverneur rijn troe pen zal terugtrekken of niet. Een federale rechter te Alexan dria (Virginia) heeft zaterdag de onderwijsautoriteiten te Arling ton last gegeven zeven negerleer lingen op de scholen voor blanken toe te laten op 23 september. De vorige week bij het begin van het schoolseizoen had men hen de toegang geweigerd. Er staan nog steeds militairen van de staat Arkansas op wacht buiten het gebouw der middelba re school te Little Rock. De vol gende stap van gouverneur Fau bus is nog niet bekend. Dit is het geval op 9 oktober a.s. Politieke waarnemers in Bonn zijn van mening, dat de uitslag van de verkiezingen de Sociaal- Democraten voor een interne partijcrisis zal plaatsen. Er schijnt enige ontevredenheid te heersen over de wijze waarop Ol- lenhauer het leiderschap uit oefent. Zijn figuur ondervindt algemeen waardering, maar men acht hem te bescheiden voor de wissel en de getijen in de partij politiek, in het bijzonder met een tegenstander van formaat als Adenauer, die elk foefje uit het politieke repertoire kent. Adenauer, die in januari 82 wordt, schijnt nog allerminst van plan zich uit zijn hoge post in het politieke leven terug te trek ken. De bondskanselier, die bij zijn landgenoten „de grootmoeder van alle vossen" heet, beschikt over een groot gevoel voor hu mor, wat hem bij velen geliefd heeft gemaakt. Op één van zijn verkiezingsvergaderingen riep een stem uit de zaal: „U maakt de rijken rijker en de armen ar mer", waarop de kanselier vroeg hoe de man naar de zaal was ge komen. „Op de motor", was het ant woord. „Zozo, on een motor", zei Ade nauer, „en bezat u een motor in 1949?" In het gelach van de zaal verdronk de repliek. De bondskanselier voerde zijn verkiezingscampagne op drie punten: zijn eigen persoonlijk heid, de bloei van de Westduitse economie en onvoorwaardelijke trouw aan de NAVO en de band met Amerika. De leider van de Westduitse Sociaal-Democraten, Erich Ollen- hauer, verklaarde in een eerste commentaar op de verkiezingsuit slag, dat de Socialisten er welis waar niet in geslaagd zijn de ab solute meerderheid van de C.D.U. te breken, maar dat zij wel vol doende zetels hebben behaald om élke grondwetswijziging te kuh- nen verhinderen. Wij zijn ons volledig bewust van onze verant woordelijkheid voor het hand haven van vrijheid en democra tie. De verkiezingen zijn voorbij, de strijd voor eenheid, vrede en vrijheid van het Duitse volk gaat voort, zo zei hij. Het bestuur van de Sociaal- Democratische partij komt woensdag bijeen om de verkie zingsuitslag nader te bespreken. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Brenta- no, verklaarde maandag in Bonn, dat een nieuwe stap is gezet naar een twee-partijenstelsel en „daar mee naar een stevige, goed func tionerende democratie". Er kan nu niet meer getwijfeld worden aan de verbondenheid van de bondsrepubliek met de vrije we reld. DE EINDUITSLAG. De voorlopige einduitslag van de Westduitse bondsdagverkiezin gen is als volgt (tussen haakjes de cijfers van 1953). Uitgebrachte stemmen 29.858.946 (27.551.272). Gestemd heeft 88,24 pet (86). CDU 14.998.754 (12.443.981) 50.81 pet. (45.2) S.P.D9.490.726 7.944.943 31.75 pet. (28.8) Vrije Democraten 2.304.846 2.629.1631 7.71 pet. 9.5) Vluchtelingen 1.373.001 1.616.953) 4.59 pet. 5.9) Duitse Partij 1.006.350 896.228) 3.36 pet. 3.2) Duitse Rijkspartij 307.310 295.739) 1.02 pet. 1.1) Federal. Unie 254.071 682.943 0.85 pet. 2.5) Bondskanselier Adenauer heeft tegenover de pers ver klaard dat de verkiezingsuitslag voor vier jaar een stabiele bin nen- en buitenlandse politiek waarborgt. Het grote succes dat zijn par tij behaald had, moest ook tot nadenken stemmen. Degene die bondskanselier zou woraen, had een zware verantwoordelijkheid te dragen. „Dat ligt nog in de schoot der goden", zei dr. Ade nauer. (Het nieuwe werk van de nieuwe bondsdag, na het kiezen van een voorzitter, zal het kie zen van een bondskanselier zijn. Dat zal ongetwijfeld dr. Adenauer weer worden. Deze zal dan een regering vormen. Als hij wil, kan hij een regering uit zijn eigen partij alleen vor men, maar waarnemers ver wachten, dat hij ook een beroep zal doen op de Duitse partij, tot dusver zijn trouwste bond genoot. Er is binnen de C.D.U. een streven om ook vrije demo craten tot deelneming in een coalitie uit te nodigen. Zelf wilde de bondskanselier zich nog niet over de samenstel ling van een nieuwe regering uitlaten. Hij had zijn gedachten daar nog niet over laten gaan. Wel kon hij zeggen dat er geen coaltie van de C.D.U. en socialisten zou komen. Ook zei hij, dat zijn partij er niet aan denkt een partij (de Duitse par tij) ontrouw te worden met wie zij de regeringsverantwoorde lijkheid heeft gedeeld. „De continuïteit van on-1 ze buitenlandse politiek is voor de komende vier jaar verze kerd", aldus de bondskanselier. Dat is oók van belang voor de rest van de wereld. Voortzetting van onze buitenlandse politiek zal bijdragen aan een snellere regeling van de wereldaangele genheden. Over de verkiezingsuitslagen zei hij nog, dat de C.D.U. veel stemmen van arbeiders, in het bijzonder van de jonge genera tie, heeft gekregen. Hij geloofde In Beiroet zijn zondagavond bomaanslagen gepleegd op de bureaus van het rechtse rege ringsgezinde bladf „Al Ahajat" en het hoofdkwartier van de uiterst rechtse Armenische „Tasj- nak"-partij. Er werd schade aan gericht, doch er vielen geen slachtoffers. De politie heeft nog geen arrestaties kunnen verrich ten. en hoopte, dat er in Duitsland een einde zou komen aan de verdeling tussen de klassen. Er moest een einde aan komen, dat een partij maar een klasse, de arbeiders, vertegenwoordigde, en een andere partij een ande re klasse. Dr. Konrad Adenauer is maan dagmiddag in triomf naar zijn officiële residentie in Bonn, het Schaumburgpaleis, gereden. Duizenden stonden langs de route geschaard die zijn auto volgde. Overal hingen de vlag gen uit. Direkt na aankomst in het pa leis overhandigde de bondskan selier kleine medailles aan een veertigtal medewerkers van zijn verkiezingsdienst. „Wij hebben een succes behaald", zo zei hij, „maar wij zullen nu hard moe ten werken voor de regionale verkiezingen die volgend jaar gehouden worden. Wij mogen niet op onze lauweren rusten". De voorzitter van de K. V. P. heeft aan het bestuur der C. D.U. in Duitsland het volgende tele gram gezonden: ,Doe U in eigen naam en in die van het partijbestuur van de K.V.P. in Nederland de har telijkste gelukwensen toeko men voor het overweldigende succes van de verkiezingen voor de C.D.U.-Duitsland, dat voor de toekomst van West- Duitsland, voor de ontwikke ling van de Christelijk-Demo- cratische gedachte in Europa en voor de samenwerking van de vrije wereld van beslissen de betekenis is. (get.) VAN DOORN, Voorz. K.V.P. in Nederland." In het afgelopen weekeinde heeft men opnieuw gedoken naar het wrak op de zeebodem nabij de Australische stad Perth, waarvan men gelooft dat het het Nederlandse goud schip de Vergulde Draeck is, dat in de zeventiende eeuw is ver gaan. De duikers waren de ont dekkers van het wrak, Phillips en Robinson, en een journalist. Twee boten met toeristen volg den hun verrichtingen. De dui kers hadden verscheidene ko raalstukken gezien in de vorm van kanonlopen. Het bontge kleurde rif waarvan deze deel uitmaakten had echter niet de vorm van een scheepsromp, het geen evenwel na drie eeuwen geen verwondering mag baren. Een poging om een der „lo pen" af te zagen mislukte door dat „het binnenste ervan zo hard was dat de zagen stomp werden". Men zal de pogingen voortzetten. Alle Thailandse ministers zijn nu op drie na afgetreden. Het legerblad „Thai Rawan" schrijft, dat de legerfractie in het Huis van Afgevaardigden maar schalk Phiboei Songgram steun heeft beloofd als deze een nieuw kabinet vormt. De premier zou geantwoord hebben dat hij niet kan aftreden zonder de positie van het land naar buiten te ver zwakken. De commandant van de staatspolitiepost te Rust in Ne- der-Oostenrijk is op beschuldi ging van spionnage gearre steerd. Rust ligt vlak bij de grens met Hongarije. Twee we ken geleden is om dezelfde re den een douanebeambte aange houden. Volgens het Oostenrijkse pers bureau A.P.A. zijn de twee man nen onafhankelijk van elkaar in staat van beschuldiging ge steld wegens het verraden van het alarmsysteem langs de grens en de legering van leger eenheden aan agenten van vreemde mogendheden. In politieke kringen te Parijs hoeft (1e uitslag van de Duitse verkiezingen geen verrassing ge wekt. Politieke waarnemers zien er een voortzetting van de poli tiek van nauw samengaan met het westen in. Het communistische partijor gaan „1' Humanité" schrijft de overwinning van Adenauer toe aan een te lauwe verkiezingscam pagne van de socialisten. De Oostduitse radio zegt in 'n eerst commentaar, dat de uitslag geen reden tot berusting geeft. Er is een basis om met succes op positie te voeren, aldus de radio. De partij van Adenauer had haar campagne „met fraude en leu gens" gevoerd. Oostduitse och tendbladen spreken van „chan tage aan de stembus" en „ver- kiezingsterreur". In Londense regeringskringen toont men zich „zeer verheugd" over de uitslag. De vroegere labour minister voor Duitse aangelegenheden John Hynd sprak van een „be moedigende ontwikkeling" naar een stabiele parlementaire demo cratie in de bondsrepubliek. Als labourman had hij uiteraard lie ver gezien, dat de socialisten aan de macht waren gekomen. Radio-Praag zei maandagoch tend dat Adenauers succes „pre cies dezelfde situatie" schept in Duitsland als voor de komst van Hitler. Adenauers macht en de zwakte van de sociaal-democraten zijn een waarschuwing voor al len, die de vrede in de wereld wil len bewaren, aldus de commen tator. Walter Eytan, directeur-gene raal van het Israëlische ministe rie van Buitenlandse Zaken, heeft maandag op een persconferentie te Tel Aviv verklaard dat de Sow- jetrussische geheime dienst ge poogd heeft een Israëlische diplo maat door vreesaanjaging te dwingen zijn land te verraden en met deze dienst samen te werken. De diplomaat was een zekere Eliahoe Kazan attaché van de Israëlische ambassade te Mos kou, die zich met zijn gezin te Odessa met vakantie bevond. Ka zan, die sinds 30 augustus j.l. te Odessa vertoefde, werd zeven septembpr aangehouden. Hij werd tot 10 september, en in to taal 26% uur, ondervraagd, waar bij voortdurend het licht van ster ke schijnwerpers op hem werd gericht. De leden van de Sowjetrussi- sche geheime dienst die Kazan ondervroegen lieten hem er niet over in het onzekere, dat hij vol komen aan hun genade was over. geleverd. „Weet u, er verdwijneri hier veel mensen in deze streken, b.v. als gevolg van verdrinking. Men vindt dan nog wel hun kleren op het strand terug, maar verder ook niets meer", aldus werd hem toegevoegd. Op een gegeven ogenblik werd de Israëlische vriend, waarbij Kazan met zijn gezin logeerde, voorgeleid. „Hij zag er erbarme lijk uit", aldus Eytan. Daarop werd het verhoor voortgezet. Kazans vrouw was enkele da gen tevoren in een ziekenhuis op genomen. Kazan mocht haar be zoeken, doch de bewakers die hem hierbij vergezelden, waar schuwden hem uitdrukkelijk, dat hij niet moest nogen zich met vertegenwoordigers van de Is- De A.N.W.B. deelt ons mede, dat zowel Duitsland als Zwitser land het voornemen hebben per raëlische ambassade in verbin- 1 januari 1958 de grensdocumen- ding te stellen. „Zou u dit toch ten voor de tijdelijke invoer van I doen, dan zou het wel eens kun- buitenlandse motorrijtuigen af te schaffen. Voor deze landen zal echter wel vereist blijven het be zit van het internationale verze keringsdocument, „de groene kaart". Voor betaald personen- en goe derenvervoer, zoals vrachtauto's en autobussen, zullen voor Duits land en Zwitserland de grensdo- cumenten noodzakelijk blijven. nen gebeuren, dat uw vrouw het ziekenhuis nooit meer verlaat", verklaarden zij. De betrokken leden van de Sowjet geheime dienst waar schuwden Kazan ook dat hij, wanneer hij eventueel zou wor den vrijgelaten, het niet moest wagen de Israëlische ambassade van zijn ervaringen in kennis te stellen. Het Egyptische blad „Al Ah- ram" meldt, dat de toestand in Jordanië de laatste uren een dra matische wending heeft genomen en zal leiden tot de abdicatie van koning Hoessein. Deze zou vol gens het blad aftreden ten gunste van zijn broer, prins Mohamed, die zou gaan regeren onder een regentsehapsraad bestaande uit zijn moeder, koningin Zein, en haar broer Sjerif Nasser. Het blad zegt dat de crisis is ver oorzaakt door de Amerikaanse ambassadeur Lest Mallory, die wilde dat Jordanië toetrad tot het Verdrag van Bagdad. Vice- premier Samir Rifaï voelde daar wel voor, maar de naaste adviseur van de koning was er tegen. Deze zou de koning heb ben meegedeeld dat hij niet ver der moest gaan, want dan zou hij zijn troon en zijn leven niet kunnen garanderen. De Jordaanse ambassadeur in Londen, Toekan, heeft maandag het' bericht van het Egyptische blad „Al Ahram" over aftreden van koning Hoessein, absoluut ongegrond" genoemd. Basoeto's en Zoeloe's zijn te Or lando, een negerdorp nabij Johan nesburg, slaags geraakt. Tot nu toe heeft de strijd aan 30 Afrika nen het leven gekost, terwijl er 60 werden gewond. Ruim driehonderd, met machi nepistolen bewapende politieman nen, pogen de orde te herstellen, doch van tijd tot tijd laait de strijd weer op. De gevechten braken uit bij de begrafenis van zeven zaterdag j.l. bij gevechten tussen Basoeto's en Zoeloe's om het leven gekomen negers. Het aantal doden als gevolg van de vechtpartij van zondag tussen Basoeto's en Zoeloes nabij Meadowslands is maandag door het overlijden van vier zwaar ge wonden in een ziekenhuis tot 36 gestegen. Aangezien er veel zwaargewonden zijn, vreest men dat het dodental nog verder zal stijgen. Van de 67 inheemsen die naar een ziekenhuis zijn over gebracht, hadden er 30 schotwon den opgelopen. Bij de vechtpartij waren circa 500 Basoeto's en 1000 Zoeloes be „Al Ahram" meldt verder, dat er de laatste uren verscheidene geheimzinnige bomaanslagen in de Jordaanse hoofdstad zijh ge pleegd. De zeventienjarige prins Moha med studeert op een schooi in Engeland. Een maand geleden kwam hij voor zijn vakantie te rug naar Amman. Koning Hoessein, die in 1953 werd ge kroond, is 21 jaar. De 49-jarige Britse minister van onderwijs, burggraaf Hailsham, is maandag benoemd tot voorzit ter van de kroonraad, een kabi- netspost zonder portefeuille, als voorbereiding voor zijn verwach te benoeming tot voorzitter van de Britse conservatieve partij. Hij wordt als minister van On derwijs opgevolgd door Geoffry Lloyd, een voormalige minister van Brandstofvoorziening. Premier MacMillan heeft van deze gelegenheid gebruik ge maakt om nog enige kleine wij zigingen in zijn regering aan te brengen. De 47-jarige Derek WalkerSmith, assistent-minis ter van Handel, is benoemd tot opvolger van de minister van Ge zondheid, Dennis Vosper, die ziek is. Hij wordt in zijn oude functie opgevolgd door John Vaughan Morgan. De functie van voorzitter van de kroonraad was tijdelijk bezet door de Earl of Home, die secre taris voor gemenebestbetrekkin gen is. Eindelijk, na dagen van onder vraging en intimidatie, werd Ka zan, die halsstarrig had gewei gerd op de voorstellen van de Russische agenten in te gaan, vrijgelaten. Hem werd toege staan zich telefonisch met de Is raëlische ambassade in verbin ding te stellen en zijn terugkeer naar Moskou aan te kondigen. Tóen de Israëlische ambassa deur vernam, wat zijn attaché was overkomen, diende hij on middellijk een protest in bij het Sowjet-ministerie van Buiten landse Zaken. De onderminister van Buitenlandse Zaken Semjo- nof had daarop toegezegd een on derzoek te zullen instellen. Kazan en zijn gezin hebben de Sowjet-Unie verlaten, doch zij zijn nog niet in Israël aangeko men, aldus de mededelingen van de directeur-generaal van het Is raëlische ministerie van Buiten landse Zaken, Walter Eytan. De griep blijkt een belemme rende factor te zijn voor de gro te NAVO-vlootmanoeuvres, die maandag onder de naam „Ope ratie slag terug" zijn begonnen. Twee Britse onderzeeërs, de Anchorite en de Artful, bevin den zich n.l. bij Storno way in Quarantaine daar dertig leden van de bemanningen griep schij nen te hebben en naar het zie kenhuis zijn gebracht. Verder zijn twee Britse onder zeebootjagers, de Dainthy en de Defender, bij Gibraltar in qua rantaine zij zullen zeker de eerste dagen van de oefeningen niet kunnen meemaken. Van het onderzeeboot-bevoor radingsschip Adamant, dat in de Clyde ligt, is een honderdtal manschappen ziek. In een kustbasis te Fareham in Hampshire liggen 150 officie ren en manschappen met griep en hetzelfde is het geval in een marine-depot te Deal in Kent Ten noordwesten van Nice woedt over een breedte van 25 km een enorme brand. Zondag hebben een honderdtal vrouwen en kinderen voor alle zekerheid boerderijen en huizen verlaten. Tot nu toe zijn er geen per soonlijke ongelukken gebeurd en ook zijn er nog geen gebouwen verloren gegaan. Uit acht Fran se steden worden versterkingen naar Nice gebracht. Sommige WAT REGEN LATER ENKELE OPKLARINGEN Een rug van hogedruk, die over Engeland en de Noordzee naar het oosten trok, veroorzaakte in ons land maandagmiddag opkla ringen. In het noorden viel er toen nog een enkél buitje maar verder strekte zich de invloed van de oude depressie boven Zuidscandinavië toch niet meer uit. Inmiddels trok maandag avond de hemel vanuit 't westen weer dicht met bewolking die samenhangt met de begrenzings- lijn van warmere lucht die met zuidwestelijke winden over Enge land werd aangevoerd. Deze zachtere lucht verwach ten we vandaag ook in ons land. Het binnendringen ervan zal plaatselijk enige regen veroor zaken. Vanmiddag zijn echter ook enkele opklaringen mogelijk, waarbij in het zuidwesten van 't land de kans daarop het grootst genoemd moet worden. De zuidwestelijke wind zal overwegend matig zijn en de zachtere lucht zal voor hogere middagtemperaturen zorgen dan we de afgelopen week gewend zijn geweest. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond. Zachter Veel bewolking met plaatselijk enige regen, maar later ook ver spreide opklaringen. Overwegend matige zuidwestelijke wind. Zachter. WOENSDAG 18 SEPTEMBER trokken. Toen de politie met j blussers rijn al 48 uur achtereen stenguns het vuur opende om de aan het werk.^ orde te herstellen, werden vijf in heemsen dodelijk getroffen en verscheidene gewond. Het aantal doden is gestegen tot veertig. De spanning in de woonwijken van de inheemsen bij Johannes burg stijgt. Honderden inheemse vrouwen hebben op politiebu reaus bescherming gezocht. Achthonderd hectaren zijn plat gebrand in de buurt van Nice en het in gehele departement Alpes Maritimes al 2.000 ha. Zondagmiddag deelde de per fect van dit departement mede, dat men de toestand in de hand had. .Hij vermoedt dat de bran den het gevolg zijn van onvoor zichtigheid met vuur. V.JTL non. Breskens 7.42 826 Terneuzen 8.17 9.01 Hansweert 8.57 9.41 Walsoorden 9.07 9.51 ZON op onder Sept. 17 6.19 18.53 18 6.21 18.51 19 6.23 18.48 20 6.24 18.46 MAAN op onder 23.30 0.38 1.53 14.43 15.29 16.09 16.43

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1