het Amerikaanse verklaring over Midden-Oosten Ernstig spoorwegongeluk in Zuid-Frankrijk De economische wereldsituatie De Sowjet-Unie verwerpt Westduits standpunt West-Duitsland in de areeo var hevige verkiezingsstrijd Weeroverzicht WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER salons „robert\ MAANDAG 9 SEPTEMBER 1957 12e Jaargang Nr 4162 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma F. J. van de Sande, Terneuzen GEHEIME BESPREKINGEN VAN SPEIDEL TE LONDEN? TERECHTSTELLIN GEN IN CHINA INCIDENT IN TUNESISCH- ALGERIJNS GRENSGEBIED DE LUCHTBRUG NAAR JORDANIË ONTEVREDENHEID IN SYRIË OVER VERKLARING VAN FOS TER DULLES. PRINSES MARGARETH. DE STRIJD IN ALGERIE Stoffelijk overschot van Nederlandse studenten in Oostenrijk gevonden. HET RASSENVRAAGSTUK IN DE VER. STATEN PARTIJEN STROOIEN MET MILJOENEN PAMFLETTEN EN TIENTALLEN ONVERVULBARE BELOFTEN BONN (P P) In West-Duitsland heeft de ver kiezingsstrijd zijn hoogtepunt bereikt. De partijcentralen strooien miljoenen propagandageschriften over de be volking uit. Van muren en schuttingen worden de voor bijgangers de meest gedurfde leuzen toegeschreeuwd. De Frans-Egyptische onderhandelingen onder ■e- et le er n- a- tfe n- in et Frankering bij abonnement: ierneuzei. Directeur-Hoofdredacteur I. van as Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 et Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Voor het maandagnummer: zaterdags 1.0 at® Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Aire» Bureau van dit Blad. 20 cent meer Na een onderhoud van meer dan 2 uur met president Eisenho wer over de kwestie-Syrië heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, een verklaring aan de pers voorgele zen waarin Eisenhower opnieuw zegt het Midden-Oosten te zullen beschermen tegen het gevaar van communistische agressie en on dermijning. De Amerikaanse president spreekt de hoop uit, dat het inter nationale communisme Syrië niet tot enigerlei aanval tegen zijn buurlanden zal bewegen en dat De „Daily Express" meldt, dat de Duitse generaal Hans Speidel, opperbevelhebber der Navo-troe- pen in Noord-Europa, 23 sept. te Londen „uiterst geheime bespre kingen" zal gaan voeren, die twee weken zullen duren en be trekkingen zullen hebben op de voorgenomen vermindering der Britse troepen in West-Duitsland. De Chinese pers meldde zater dag dat drie leiders der wanorde lijkheden in Hanjang, in juni j.l., waarbij studenten waren betrok ken, terecht zijn gesteld. Meer dan duizend scholieren hadden vernielingen aangericht in kantoren van de communisti sche partij en de plaatselijke par tijleider mishandeld. „Contrare volutionairen" hadden hen tot het oproer aangezet. Het dood vonnis van de drie leiders werd voor een verzamelde menigte van 10.000 mensen, voorgelezen en op de plaats voltrokken. Het waren de onderdirecteur van de plaat selijke school, een leraar en een functionaris van de communis tisch georiënteerde democrati sche liga. Vier anderen kregen gevangenisstraffen van vijf tot vijftien jaar. De scholieren had den het aftreden van Mao Tse Toeng en de terugkeer van Kwo- mintang geëist. Volgens een officiëel Tunesisch communiqué zijn elementen van het Franse leger in het gebied van Ain Draham, Sjeichat en Cheriria op Tunesisch grondge bied doorgedrongen. Zij doodden twee Tunesiërs en verwonden verscheidene. De doden zijn jonge herders, aldus het communiqué, dat eraan toevoegt dat er geen gevecht tussen Fransen- en Alge rijnen is geleverd, maar alleen een operatie werd uitgevoerd welke uitsluitend tegen de Tune sische bevolking was gericht. Het bureau van de Franse op perbevelhebber in Algerië, gene raal Salan, heeft bekendgemaakt, dat een Franse afdeling infante rie in het dorp El Hamman bij de Tunesische grens het vuur heeft geopend op een man, die vanuit een boom de omgeving verkende. De boom stond op Al gerijns grondgebied. De man stortte naar beneden en vrouwen droegen hem over de grens. Het is niet bekend of hij dood of ge wond was. In een weg dichtbij de boom vonden de soldaten een mijn, die vanaf een afstand tot ontploffing kon worden gebracht, aldus de Franse bekendmaking. De Amerikaanse luchtmacht heeft vrijdag te Washington be kendgemaakt, dat acht grote transportvliegtuigen van het type „Globemaster" maandag wapens naar Jordanië zullen brengen. Vijf van deze toestellen zullen op een vliegveld bij Tripolis in Libië worden geladen; de ove rige drie vertrekken van Athe ne. De route van de vliegtuigen is niet bekend. Om niet over Syrisch of Israëlisch grondge bied behoeven te vliegen, zullen zij waarschijnlijk via Turkije en Irak of misschien over Saoedi- Arabisch gebied naar Jordanië vliegen. Tot de wapens, die zullen wor den geleverd, behoren vuurmon den van 106 millimeter zonder terugslag, aldus is door de amb tenaren van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken meegedeeld. het volk van Syrië iets zal doen om de ongerustheid te verminde ren die door de jongste gebeurte nissen is gewekt. Dulles zei, dat Eisenhower het rapport van zijn afgezant naar 't Midden-Oosten, Henderson, en de Syrische toestand had beoordeeld „in het licht van het Handvest van de Verenigde Naties, dat Sy rië het recht ontzegt om, behal ve uit zelfverdediging, wapens te gebruiken". Volgens de door Dulles voorge lezen verklaring heeft Henderson gezegd, in het Nabije Oosten ern stige verontrusting te hebben ge constateerd over de groeiende Russische overheersing aan Syrië en de grote communistische wa penleveranties aan Syrië, die uit gaan boven de defensiebehoeften. In het bijzonder was er ongerust heid over grensincidenten en in tensieve propaganda en ondermij nende activiteit, gericht op de om verwerping van de op regelmati ge wijze ingestelde regeringen van Syriës Arabische buurlanden, aldus het rapport van Henderson. Verder heet het in de Ameri kaanse verklaring, dat de presi dent opdracht lieeft gegeven tot versnelde leveranties aan landen van het Midden-Oosten van eco nomische en andere defensieve, voor die landen bestemde, goede ren. Het officiële Sowjet-persbureau Tass verklaarde zaterdagavond in commentaar op de Amerikaanse verklaring, dat zij er neerkomt, dat de „Ver. Staten van plan zijn zich openlijk te mengen in de za ken van de Arabische landen", dat zij de wapenzendingen aan de landen die aan Syrië grenzen ver groten en in geval van nood Ame rikaanse troepen naar het betrok ken gebied zullen zenden. De recente verklaringen van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Foster Dul les, waarin hij verklaarde dat de „buurlanden van Syrië zich ern stig ongerust maken over de overheersende Sowjetrussi- sche invloed In dit land", zijn in officiële kringen en de pers van Syrië met grote ontevredenheid ontvangen. President Koewatli heeft in 'n verklaring tegenover het Egypti sche persbureau voor het Mid den-Oosten, die zondagochtend door de Syrische bladen werd gepubliceerd, gezegd dat er niets waar is van de beweringen, dat de Sowjet-Unie thans een over heersende positie in Syrië in neemt. „De Syrisch-Sowjetrussische betrekkingen zijn vriendschappe lijk van aard en zij zijn gegrond vest op wederzijds belang", aldus de Syrische president. Koewatli besloot: „Er bestaat geen enkele geheime Syrisch- Sowjetrussische overeenkomst. Wij zijn Arabische nationalisten en geen communisten. Wij zul len trouw blijven aan onze poli tiek, om ons bij geen der huidige internationale blokken aan te sluiten en wij zullen niemand toestaan zich met onze binnen landse aanlegenheden in te la ten". Een woordvoerder der Syri sche regering heeft, n.a.v. de aan Syrië toegeschreven agressieve voornemens, verklaard: „Syrië zal geen enkel ander land aan vallen, doch het zal evenmin toe staan, dat zijn eigen veiligheid in gevaar wordt gebracht". Ook alle zondagochtend ver schenen Syrische bladen keren zich tegen de uitlatingen van de Amerikaanse minister. Zij schrijven onder meer dat deze „nieuwe Amerikaanse klucht er slechts toe zal bijdragen de vastbeslotenheid van Syrië te vergroten, om zich tegen elke campagne tot vreesaanjaging, ongeacht van welke zijde deze wordt ondernomen, te verzet ten", waaraan wordt toegevoegd: „Syrië, dat zich in zijn politiek door neutraliteit en zijn gewet tigde belangen laat leiden, neemt een onkwetsbare positie in. Het wordt gesteund door alle landen, die de zaak van de vrijheid zijn toegedaan, met aan het hoofd de Sowjet-Unie". Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken wilde geen en kele commentaar geven op de officiële Amerikaanse verklarin gen over Syrië. In kringen, die nauwe verbin dingen met het ministerie onder houden, wordt echter gezegd, dat Groot-Brittannië de Amerikaanse bezorgdheid ten volle deelt. <fc kapp«r 0*1 be) apo'-f* coóti «vit 16 brcvwerjjsfroaf 9 ttneuzen nat. en internationaal jurylid depositair „lancome", dr. Payot" „yardley" heren en kinderen haarknippen uitsluitend na afspraak. Het Britse zondagsblad „Sun day Pictorial" heeft zondag ver klaard, dat volgens een niet met name genoemde vriend van Peter Townsend, Prinses Margareth en Townsend besloten hebben nooit te trouwen. Dit besluit hebben zij twee jaar geleden genomen, toen de prin ses besloot niet met Townsend te trouwen omdat er bezwaren wa ren tegen het feit dat hij geschei den was, aldus het blad. Kort na 't vertrek uit Amiëns is de lokomotief van een trein naar Parijs ontspoord. Er hebben zich geen persoonlijke ongeluk ken voorgedaan. Een ernstig spoorongeluk in Zuid-Frankrijk heeft zaterdag aan 27 mensen het leven gekost, ter wijl er 35 gewonden zich in de ziekenhuizen te Nimes en Ales be vinden. De slachtoffers waren voornamelijk vakantiegangers, die met een sneltrein uit Parijs naar Nimes terugkeerden. Op 28 km van Nimes reed de trein ondanks waarschuwingsbor den met grote snelheid over een wissel in het stationnetje van No- zières-Brignon, waardoor de loco motief, de kolenwagen, twee ba gagewagens, het postrijtuig en vier wagons met reizigers ont spoorden en met donderend ge weld omsloegen. Het is nog niet bekend waarom de machinist niet vaart gemin derd had tot 30 km per uur, zoals de waarschuwingsborden in ver band met herstelwerkzaamheden aangaven. De machinist en de stoker, die ongedeerd zijn gebleven, hadden de tegenwoordigheid van geest om maatregelen te nemen waar door voorkomen werd, dat stra len kokendhete stoom uit de lo comotief over de verongelukte In een hoofdartikel van de „Financial Times" wordt opge merkt, dat de economische we reldsituatie momenteel onzeker, moeilijk en verward is. Het staat vast, dat wereldeconomie een kri tiek punt nadert, maar het is nog onmogelijk vast te stellen wat de oplossing van de crisis zal zijn. De situatie kan worden gezien als een conflict tussen de over de gehele wereld bestaande krach ten van inflatie en van krachten die gaan in de richting van eco nomische inzinking. De kansen, dat een inzinking kan worden verwacht zijn echter veel groter dan de meeste mensen inzien. In de eerste plaats bestaat er over de gehele wereld een druk op de monetaire reserves. Behalve in de Verenigde Staten en in Duits land maakt vrijwel ieder land zich zorgen over zijn monetaire reserves en de vooruitzichten hiervoor. De tweede desinflatoire kracht ligt in de daling van de grondstoffenprijzen. Een der oor zaken van de economische inzin kingen in het verleden lag hier in, dat de koopkracht der produ centen van grondstoffen en voe dingsmiddelen niet voldoende bleek om de produktie der wereld industrie op te nemen. Nu de grondstoffenprijzen dalen en de prijzen voor industrieprodukten stijgen is dit gevaar weer ernstig geworden. De derde reden waarom een in zinking zou kunnen worden ver wacht ligt volgens het blad in het feit, dat men een langdurige en vrijwel ononderbroken perio de van hoge investeringen heeft doorgemaakt. De normale teke nen voor het einde van een inves teringsboom omvattende een nei ging tot daling van de winstmar ges, waaruit blijkt, dat nieuwe investeringen minder aantrekke lijk worden. De liquiditeitsproblemen, de dalende grondstoffenprijzen en de investeringscyclus vormen het formidabele trio van economische gevaarssignalen. Niettemin zijn de factoren aan de andere zijde eveneens krachtig. De grote we- reldmogendheden hebben allen blijvende redenen uit structuur overwegingen tot voortzetting van de de inflatie. De eerste re den hiervoor is, dat de regerin gen zich verplicht hebben de vol ledige werkgelegenheid te hand haven. De tweede, blijvende oor zaak voor inflatie is dat de vak beweging in de vrije wereld thans in staat is het bedrijfsleven in haar landen te overheersen. De derde reden voor het verwachten van voortzetting der inflatie ligt in de revolutionaire ontwikkeling op het gebied der wetenschappe lijke ontdekkingen en op het ge bied van de techniek. Tenslotte heeft men nog te maken met de constante druk der defensieuit gaven. Het conflict tussen deze met elkaar in strijd zijnde economi sche invloeden vindt thans plaats. Nog slechts enige dagen geleden, aldus het blad, zag het er naar uit, dat de deflatiekrachten iets de overhand zouden krijgen. Doch nu is er een nieuwe invloed in het spel gekomen. Met de bekend making van haar nieuwe raket projectielen heeft de Sowjet- Unie een veel minder verzoenen de buitenlandse politiek ingeluid en wordt door de Sowjet-Unie druk uitgeoefend op de vrije we reld. Uit de Ver. Staten zijn reeds berichten binnengekomen dat men in Congreskringen de me ning over de behoeften inzake defensieuitgaven wil herzien. Een stijging in de Amerikaanse defensieuitgaven zal mogelijk van absoluut vitaal belang wor den geacht en dit zal een directe invloed hebben op de Amerikaan se binnenlandse ontwikkeling en een tegenwicht vormen voor de factoren, welke aldaar een eco nomische inzinking zouden kun nen veroorzaken. Dit zou er toe leiden, dat de vraag naar en hier door de prijzen voor strategische grondstoffen zullen stijgen. Dit zal hogere Amerikaanse invoer tot gevolg hebben met grotere overzeese dollaruitgaven en hoe meer dollars naar het buitenland gaan hoe gemakkelijker de inter nationale liquiditeitspositie wordt. De eerstkomende maanden zul len volgens de .Financial Times" een vitale en zorgvolle periode worden. En terwijl mogelijk de handel zal lijden van de dreigen de economische inzinking ziet de wereld zich nog geplaatst voor een inflatieprobleem dat nog ge heel onopgelost blijft. wagons spoten. Dit is kortgele den bij een ander spoorwegonge luk gebeurd en toen zijn dertig mensen levend verbrand. De eerste hulp aan de slachtof fers in de vernielde rijtuigen werd verleend door de passagiers die in de twee laatste wagons van de trein zaten. Deze wagons ont spoorden niet en de inzittenden kwamen met de schrik vrij. Alle plaatsen in de omtrek waren on middellijk gealarmeerd. De ern stig gewonden zijn naar Nimes overgebracht. Volgens Reuter zouden de ma chinist en de stoker van de trein met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis zijn overgebracht. Het reddingswerk werd de ge hele zaterdagnacht voortgezet in het licht van schijnwerpers. De meeste lijken werden aangetrof fen in de tweede personenwagon. De ravage was zó groot, dat men van sommige lijken armen of be nen moest afzetten om ze te kun nen bevrijden. De Franse veiligheidsstrijd krachten hebben 106 Algerijnse opstandelingen gedood en acht gevangen genomen in een ge vecht, dat vrijdag nabij El Bordj, ruim twintig km van Mascara in de Beni Tsjoegrane heuvels van West-Algerië eindigde. De opstandelingen in totaal 120 hadden dinsdagavond ge tracht Ain Fares, een dorp op vijftien km afstand van Mascara in hun macht te krijgen. Aan Franse zijde werden vier man gedood en enige gewond. Franse autoriteiten hebben gis teren medegedeeld, dat de veilig heidstroepen 21 opstandelingen hebben gedood bij El Adjiba, ten oosten van Algiers. De strijd ontbrandde zaterdag, toen opstandelingen de Franse troepen- aanvielen en 12 militai ren doodden. De lijken van twee Nederlandse studenten en een Westduitse douanebeambte, die sinds 28 augustus in het gebied van de Grcssvenediger werden vermist, zijn zaterdag gevonden, aldus een mededeling van de politie te Inns bruck» Oostenrijkse Alpenjagers en leden van reddingsploegen heb ben de lijken aangetroffen op de 2.805 meter hoge schwarze Wand bii de Prager hut. Zij waren ge heel door sneeuw bedekt. De studenten zijn de 21-jarige R. G. van Midden en de 24-jarige Egbert Schafer, beiden uit Hilver sum. De Westduitser is Gerhard M. Otschmann. Het schijnt dat de slachtoffers, nadat zij verdwaald waren, nog geprobeerd hebben met hun blote handen een hut in de sneeuw te bouwen, doch zij waren kennelijk te vermoeid en kwamen door de koude om het leven. Het is nog niet bekend waar en wanneer de Nederlandse studen ten de Duitser ontmoet hebbes, die in een ander deel van dit berg gebied vermist werd. Zaterdag zijn voorts in het Rax- gebergte de lijken van twee Alpi nisten uit Wenen gevonden, die sedert vorige week vermist wer den. De politie van Birmingham, in de Amerikaanse staat Alabama, heeft drie blanken, oud-leden van het geheime genootschap der ,,Ku Klux Klan", gearresteerd, die hebben bekend enkele dagen geleden de 33-jarige neger Aaron te hebben ontmand. De drie arrestanten hadden zich op een eenzame weg op Aaron geworpen, waarna zij hem in een garage ontmanden. Zij hadden hierbij verklaard dat hun handelwijze verband hield met de strijd tegen het toelaten van negerleerlingen op tot nu toe uitsluitend door blanke kinderen bezochte scholen. S De ministers gaan in plaats van met vakantie naar de ontel bare vergaderingen en blazen daar hoog van de toren. Bonds kanselier Adenauer, de onver moeibare verkiezingsstrateeg wil tot de 15de september nog enige tientallen redevoeringen aan de man brengen. En zijn te genspeler, de oppositionele Ol- lenhauer, is zelfs van plan een nog grotere prestatie te leveren. Het gaat bij dit bekvechten, als men een zo oneerbiedige uitdruk king mag gebruiken, hard op hard, want het opinie-onderzoek heeft bewezen, dat de beide gro te partijen, C.D.U. en S.P.D. in de race nek aan nek liggen. De ene mag volgens de profeten op 43 pet, de andere op 41 pet reke nen. Op grote afstand volgen dan de overige drie of vier partijen. ZOET GEFLUIT De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Gromyko, heeft zaterdag aan de Westduitse am bassadeur in Moskou, Haas, het Sow jet-antwoord op de Westduit se nota van 26 augustus inzake de hereniging van Duitsland over handigd. De nota van elf pagina's ver werpt het Westduitse standpunt, dat vier mogendheden verant woordelijk zijn voor de hereni ging en vestigt de aandacht op recente Oostduitse voorstellen voor een Duitse federatie als in leiding van hereniging, zo is uit Westduitse bron in Moskou ver nomen. In de Russische nota wordt volgens het Russische persbu reau Tass gezegd, dat West- Duitsland hetzij de Navo-politiek moet afzweren en de voorberei dingen voor een kernoorlog moet laten varen en daarmee ge leidelijk de Duitse eenheid her stellen of moet verder gaan met de huidige politiek, die ernstige gevaren inhoudt, in de eerste plaats voor de Westduitse bevol king zelf, waarmee het de ver antwoordelijkheid voor 't voort duren van de verdeling van Duitsland op zich laadt. Een an dere weg is er niet, aldus de Rus sische nota. Duitslands hereniging kan slechts tot stand komen door 'n overeenkomst tussen beide Duit se staten, zo meent de Sowjet- Unie. De leider van de Westduitse socialistische oppositiepartij, Ol- lenhauer, heeft zich zondag op 'n persconferentie gekeerd tegen de vorming van een federatie van beide Duitslanden, overeen komstig het voorstel van de Oostduitse regering, waarnaar de Sowjet-Unie in haar jongste nota aan Bonn heeft verwezen. Ollenhauer vindt een derge lijk voorstel niet aanvaardbaar, daar door de uitvoering ervan de scheiding van Duitsland bestaan blijft maar tegelijkertijd de Duit se democratische republiek er kend zou worden. Als de Sowjet-Unie niet tot 'n viermogendhedenconferentie be reid zou zijn, waarop de kwestie van Duitslands hereniging be sproken en eventueel opgelost zou kunnen worden, betekende dit een verslechtering van de si tuatie. De socialisten, aldus Ol lenhauer, zullen blijven aandrin gen op een viermogendhedencon ferentie om het vraagstuk van de hereniging tot oplossing te brengen. Tussen de grote twee wordt een ongekend hevige strijd om de stemmen der kiezers geleverd. Het komt er voor hen op aan, de genomen, dat een van de beide grote partijen de absolute meer derheid zal veroveren, mogen ook de kleine partijen niet uit het oog worden verloren. Bij de ko mende regeringsformatie immers zullen zij waarschijnlijk de rol van coalitiegenote moeten spelen. De Vrije Democraten, met de vroegere Würtembergse minis ter-president Reinhold Maier aan het hoofd, zijn volgens hun poli tieke geloofsbelijdenis werkelijke democraten. Zij zouden zowel met de christen-democraten als •met de socialisten een coalitie kunnen aangaan. Anders is het gesteld met de Duitse Partij en de Partij der Ontheemden, die samen ongeveer tien pet der stemmen zullen krij gen. Hun partijleiders hebben verdachte bruine vlekken op hun vestje en oeroude fratsen in hun woordenschat. De verdrevenen uit de oostelijke gebieden, in to taal ongeveer 2 miljoen, luiste ren gaarne naar hen. TOCH INVLOED. Deze beide reactionaire en zelfs ietwat nationaal-socialis- tisch getinte partijen hebben, zo danig het Duitse „economische wonder" voortduurt, geen grote kansen. Desondanks zou, bij het ontbre ken van een tot regeren in staat zijnde meerderheid in de nieuwe Bondsdag, aan een van deze groe peringen de rol van coalitiepartij toevallen. Deze zou dan de grote regeringspartner in een pijnlijke situatie kunnen brengen en de regeringspolitiek meer kunnen beïnvloeden dan haar op grond van haar politieke belang toe komt. Het is te hopen, dat de weifek moedigen en degenen, die moei lijk een keuze kunnen doen, dit met hun stembiljet zullen verhin deren. (Nadruk verboden.) Een diepe depressie trok zater dag langs Schotland naar het zeegebied ten noordwesten van Noorwegen. Het bijbehorende koufront passeerde in de nacht De afgevaardigden naar de Frans-Egyptische besprekingen te Genéve hebben besloten ter stond naar hun resp. hoofdste den terug te keren en op 20 sep tember weer in Genève bijeen te komen, aldus is vrijdagavond be kendgemaakt. Volgens een communiqué heb ben de onderhandelingen, die 26 aug. zijn begonnen, een punt be reikt waarop de twee delegaties het nodig hebben geacht, rugge spraak met hun regeringen te houden. twijfelaars, die uit traagheid of van zaterdag op zondag met eni- wankelmoedigheid de stembus zouden willen mijden, voor zich te winnen. Want hun stemmen kunnen de doorslag geven. Een onzekere faktor is verder de jeugd, die zojuist de stemge rechtigde leeftijd heeft bereikt. Van haar weet men vooral, dat zij geen soldaat wil worden. Dus strooien de partijstrategen van alle schakeringen hun zand in de ogen, beloven ontwapening, kor tere arbeidstijden en grote eco nomische zekerheid. Of deze jonge mensen, die on geveer een miljoen stemmen ver tegenwoordigen, geloof aan deze beloften hechten, of ze slechts houden voor het zoete gefluit der politieke lokvogels, zal tij dens de verkiezingen worden aangetoond. KLEINE PARTIJEN OP DE WIP? 4 Daar moeilijk kan worden aan- ge regen ons land. Later kwam in de warme lucht in Zuid-Duits- land een storing tot ontwikke ling. Deze bewoog zich langs de genoemde frontale zóne en gaf aanleiding tot een uitgestrekt re- gengebied boven Midden-Frank rijk, België en de zuidoostelijke helft van ons land. Op het vlieg veld Beek werd 15 mm neerslag afgetapt, terwijl de temperatuur niet hoger kwam dan 13 graden. Op het vliegveld Eelde daaren tegen, waar het wolkendek min der dicht was, bedroeg de maxi mum temperatuur 18 graden. Boven de Golf van Biscaje be vindt zich een gebied van hoge luchtdruk, dat zich naar onze omgeving uitbreidt. De regen kansen nemen daardoor af. ter wijl later opklaringen kunnen worden verwacht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Opklaringen Aanvankelijk zwaar bewolkt en plaatselijk nog wat regen en hier en daar mist. Later opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen west en zuid. Iets hogere middag- temperaturen dan gisteren. ZON MAAN op onder op DINSDAG 10 SEPTEMBER Sept. v.m. n.m. 10 6.08 19.09 19.13 7.31 Breskens 2.28 2.36 11 6.09 19.07 19.35 8.35 Terneuzen 3.03 3.11 12 6.11 19.05 19.59 9.40 Hansweert 3.43 3.51 13 6.13 19.02 20.27 10.45 Walsoorden 3.53 4.01 i- e a K r n r t r e r_ e n 0 n e e 't n e e it n ït e- ie in At ilc m g- is ?r T- 3. m st »r- in n- !T-

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1