Mogelijke Amerikaanse economische hulpverlening aan Jemen en Soedan Brits-Zuidslavische besprekingen "Hlllllfll Rechtszaken Wat brengt de radio? DE BRUID en de MOORDENAARS TWEEDE BLAD Vrijdag 6 september 1957 12e jaargang no. 4160 BRAMENAANVOER WORDT MINDER AMERIKAANSE WAPENS VOOR JORDANIË WIL DE SOWJET-UNIE H AMM ARSK J OELD ONDER DRUK ZETTEN? PROJECTIELEN MET ATOOM A ANDRIJVIN G VERKLARING VAN KARAMANLIS Het mannelijk lastdier doevmeer met KAAS Met negen man aan boord VENEZOLAANS VLIEGTUIG VERMIST AZIATISCHE GRIEP BIJ MILITAIREN gerr>aakt Twintig aannemers in Westzaan ZONDER OPZET' GEEN INSCHRIJVING AUSTRALISCH ZENDELING DOOR PAPOEA MET PIJL GESTOKEN Produktschap weigert subsidie voor proefboerderij Old soldiers hever die JAPAN IN DE VEILIGHEIDSRAAD AGENDA VRIJE Z I hnlnverlenine: met de V. S. sl Woensdag' is te Washington van regeringszijde vernomen dat een Amerikaanse economische missie een week geleden, op uit nodiging der Jemenitische rege ring, eeni geheim gehouden be zoek aan Jemen heeft gebracht. De missie bevindt zich daar voor de bestudering van uit te voeren werken, waarvoor moge lijk Amerikaanse hulp verkregen zou kunnen worden, zulks vol gens de bepalingen van de Ame rikaanse wetgeving betreffende Voor dit jaar zijn de grootste aanvoeren van 'bramen op de fruitveilingen weer voorbij. Er zullen nog wel gedurende enige weken bramen worden aangebo den, maar de kwantums zullen toch gelijdelijk aan kleiner wor den. Reeds vier tot vijf weken lang zijn er dagelijks op twee plaatsen in ons land behoorlijke aanvoeren van bramen geweest, in Zaltbommel en in Kapelle- Biezelinge rond deze plaatsen worden de meeste bramen ge teeld. De oogst is dit jaar goed te noemen. Het produkt is gevraagd voor de binnenlandse fabrieken, terwijl er af en toe ook export plaats heeft. De prijzen zijn hier door zeer bevredigend. Voor de goede kwaliteit wordt thans tot 1,70 per kg betaald. Het verschil met het vorig jaar is voor de bramentelers wel groot. Toen werd deze teelt na genoeg een mislukking omdat al les bevroren was. het sluiten van verdragen tussen de Verenigde Staten en andere landen tot wederzijdse hulpver lening. Van dezelfde zijde wordt ver nomen dat Jemen, dat door de Amerikaanse regering als een doelwit der Sowjetrussische ex- pansiezucht wordt beschouwd, op de lijst der landen is geplaatst, die in aanmerking komen voor het ontvangen van Amerikaanse economische hulp. Amerikaanse ambtenaren wa ren van mening dat instemming van Jemen met het ontvangen van Amerikaanse economische hulp een aanzienlijk succes der Amerikaanse diplomatie in het Midden-Oosten zou betekenen. Er zal echter eerst een over eenkomst aangaande een derge lijke hulpverlening worden ge sloten, wanneer Jemen zich be reid heeft verklaard het stelsel tot wederzijdse beveiliging in de gehele wereld te steunen. Jemen zal geen militaire hulp ontvangen en het zal niet om mi litaire samenwerking met de V. S. worden gevraagd. Doch aanvaarding door Jemen van Amerikaanse economische hulp zou te Washington als indi recte steun worden beschouwd voor 't Amerikaanse streven om de levensstandaard in het Mid den-Oosten te verhogen en verde re verspreiding van de communis tische invloed in dit gebied tegen te gaan. Jemen zal, wanneer het een overeenkomst voor economische hulpverlening met de V. S. sluit, in het eerste jaar waarschijnlijk twee miljoen dollar ontvangen. Eisenhowers speciale afgevaar digde James Richards, die het Midden-Oosten in het afgelopen voorjaar heeft bezocht, zou de Jemenitische regering bij die ge legenheid Amerikaanse hulp tot dit bedrag hebben aangeboden. Van Amerikaanse officiële zij de wordt voorts vernomen dat de Ver. Staten ook hopen met Soe dan een overeenkomst voor eco nomische hulpverlening te kun nen sluiten. Men verwacht dat de vijf man sterke afvaardiging, die thans in Jemen vertoeft, later in september naar de Soedanese hoofdstad Khartoem zal reizen, om aldaar een overeenkomstig economisch onderzoek in te stel len, als thans in Jemen wordt uit gevoerd. De eerste zending wapens in het kader van de Amerikaanse hulp aan Jordanië tot een bedrag van tien miljoen dollar, zal de volgende week maandag plechtig aan de Jordaanse autoriteiten in Amman worden overgedragen, zo is donderdag uit officiële bron in de Jordaanse hoofdstad verno men. In de komende twee maan den worden verdere Amerikaan se wapenzendingen verwacht. De bijeenkomst van de Veilig heidsraad ter bespreking van een herkiezing van de Zweed Dag Hammarskjoeld als secretaris; generaal der Verenigde Naties, die voor donderdag was uitge schreven, is, op verzoek van de Sowjetrussische 'delegatie, twee weken uitgesteld. In westerse kringen ziet men hierin een poging om de secre taris-generaal gedurende het de bat, dat de algemene vergadering in een buitengewone bijeenkomst over Hongarije zal houden, onder druk te zetten. Hammarskjoelds mandaat loopt in april 1958 af. De Sowjetrussische geleerde dr. Ivan Baradin, de voorzitter van de Russische organisatie voor 't geophysische jaar,' heeft te To ronto, waar de elfde algemene vergadering van de internatio nale geodesische en geofysische vereniging wordt gehouden, in een vraaggesprek gezegd dat de Sowjet-Unie proeven neemt met projectielen, die door atoom kracht worden voortgedreven. De moeilijkheid hierbij is een alliage te vinden die de uitwerking van de kernontploffingen kan weer staan en een voortdurende kern reactie voor de voortstuwing te verzekeren. Baradin heeft de lei ding van een afvaardiging van zestig man naar de vergadering van de vereniging. Premier Karamanlis van Grie kenland heeft donderdag tegen over buitenlandse journalisten en commentators, die Grieken land als officiële gasten bezoe ken, gezegd; dat Griekenland be reid is met iedereen en waar ook pver de toekomst van Cyprus te graten mits er goede wil is en de bespreking werkelijk tot een op lossing van de kwestie zal lei den. Een conferentie die alleen ten doel had de verschillen van me ning vast te stellen had geen zin. oftewel de galante heerdraagt graag alle pakjes, die zijn vrouw hem toevertrouwt. Maar er is één artikel, dat zijn ega liefst zelf draagt: dat is KAAS, die voedzame, puurgezonde lekkernij uit eigen land. die het hart heeft gestolen van elke vrouw in Nederland. Vraag het kaasreceptenboekje (25 ets) bij Uw winkelier of schriftelijk (25 ets postz. bijsluitenaan Het Nederlands Zui- velbureau, Cort van der Lindenstraat 7,V vi/QU- J Publ. van Het Nederlands Zuivelbureaii 39 Donderdagmorgen zijn in Bel grado besprekingen begonnen tussen de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, en zijn Zuidslavische ambtgenoot Popowitsj. Gespro ken is o.m. over de betrekkingen tussen Zuid-Slavië en Engeland en internationale vraagstukken, zoals de ontwapening, de Europe se veiligheid, de toestand in het Midden-Oosten enz. Op een hem door Popowitsj aangeboden lunch zei Lloyd, dat er thans geen grote kwesties en zeer weinig kleine tussen Enge land en Zuid-Slavië bestaan. Engeland en Zuid-Slavië had den verschillende politieke stel sels. „Maar dit verschil geeft ons geen aanleiding te trachten, ons met elkanders zaken te bemoei en. Wij zijn een goed voorbeeld van werkelijke vreedzame samen leving. Wij zijn bereid onze belan gen te verdedigen en risico's te nemen voor de vrede. Als gij er in slaagt uw betrekkingen met een of andere regering te verbe teren, zullen wij u er niet hard om vallen. Wij geloven, dat uw betrekkingen met ons niet zullen worden geschaad en dat gij die stoere onafhankelijkheid zal be waren waarvan gij zo vele bewij zen hebt geleverd". Diplomatieke waarnemers zijn van oordeel, dat Lloyd met deze woorden te kennen heeft gegeven dat Engeland er geen bezwaar te gen zal hebben als Zuid-Slavië zijn banden met Rusland ver sterkt. Een Venezolaans vliegtuig1 met negen mensen aan boord wordt op een binnenlandse vlucht van Maiquetia naar Barinas sinds woensdag vermist. In de afgelopen weken hebben zich op negentien plaatsen in mi litaire kazernes en kampemen ten gevallen van Aziatische griep voorgedaan. De ziekte verloopt goedaardig. In de week van 27 augustus tot 2 september waren er 863 gevallen. HUI OPNIEUW KORT GEDING OVER GRUNDIG RADIO'S. Als onderdeel van de nog steeds voortdurende strijd tussen de of ficiële importeur van Grundig ra diotoestellen en handelaren die deze radio's direct uit Duitsland importeren en voor veel lager prijzen aan het publiek verkopen, heeft gisteren opnieuw een kort geding gediend. Ditmaal had de importeur Jobo het merken recht in het geding gebracht Hij stelde, dat gedaagde K. Sik- king, een kleinhandel in radio toestellen te Bussum Grun dig radio's verkoopt met daarbij het garantie- en servicemerk „Gint". Een merk waarop alleen Jobo en de handelaren aan wie hij verkoopt, het recht hebben. Aan de president van de recht bank te Amsterdam werd ge vraagd Sikking te verbieden het merk „Gint" te gebruiken voor de niet van Jobo betrokken toestel len op straffe van een dwangsom van 2.500 gld voor iedere overtre- ding. De raadsman van gedaagde, mr Jonker, betoogde, dat „Gint" ook in de Duitse prijscouranten voorkomt en in Duitsland door de fabrikant van de Grundig radio's wordt gebruikt. Zijn cliënt ont kent hetgeen Jobo stelt. Het recht on een merk wordt aldus plei ter volgens Nederlands recht eerst verkregen door gebruik. Jo bo gebruikt het merk „Gint" niet voor haar eigen artikelen maar als aanvulling op het fabrieks merk. Het recht op het merk „Gint" komt volgens pleiter toe aan Grundig en niet aan Jobo. Het is bedoeld als controlemiddel. Er is geen sprake van algemene prijshandhaving, maar het be hoort bij een bepaalde concurren tiestrijd. Als de toestellen de grens over gaan is „Gint" een merk van Jobo en in Duitsland een fabrieksmerk van Grundig. De raadsman achtte deze kwestie niet urgent genoeg voor een kort geding. De strijd duurt al 2% jaar. Hij verzocht de president de vordering af te wijzen of zich niet ontvankelijk te verklaren. De advocaat van eiser, mr P. Groenewegen, zeide, dat het merk „Gint" in Nederland en in het bui tenland toekomt aan verschillen de personen. Nadat de hoge raad in de zaak Grundig—Prins een arrest had gewezen (Jobo ver loor) heeft Jobo het merk „Gint" bedacht, dat zij in Nederland ge bruikt als handelsmerk, en na n overeenkomst daarover met Grundig door deze in Duitsland als fabrieksmerk wordt gebruikt. Jobo stelt, dat zij de rechthebben de van dit merk is. Eiseres wordt door de geschetste gang van za ken benadeeld in haar omzet, goodwill en naam. De raadsman, die tot verwerping van het ver weer van gedaagde concludeerde, verzocht het vonnis bij voorbaat uitvoerbaar te verklaren. De president zal over een week uitspraak doen. Ongeveer twintig aannemers, gisterochtend in het gemeente huis van Westzaan bijeen, heb ben geweigerd hun inschrijfbil- jetten voor de bouw van een ge meentelijke openbare kleuter school te deponeren. Bij monde van de heer J. H. Keijzer uit Den Helder maakten zij bezwaar te gen een clausule in de voorwaar den waarin de aannemer ver klaart dat in zijn inschrijvings som geen bedrag is begrepen dat aan anderen ten goede zou ko men. M.a.w. het gemeentebestuur van Westzaan wenste zwart op wit te zien dat de aannemers geen opzetgelden in hun aanbe- stedingsgelden zouden calculeren. Toen op de afgesproken tijd tien uur gisterochtend burgemeester R. Bakker de bus opende kwam er geen enkel biljet uit. „Voorlopig zal de school niet worden gebouwd. Men zal ver moedelijk tot een heraanbeste ding moeten overgaan", aldus ge meentesecretaris de heer Groot hand van Westzaan, „al dan niet met of zonder die clausule". De Australische zendeling Wal ter Turner van de „Unevangelized Field Mission", die zijn arbeids terrein heeft bij Warok circa 15 km ten zuidwesten van het Arch- boldmeer, is zondag door een bergpapoea met een pijl gesto ken. Er was een diefstal geweest van aan de zending toebehorende goederen, hierop drong de zende ling Turner aan op teruggave, waarna hij met een pijl werd ge stoken. De pijl kwam terecht in de omgeving van de rechterlong van de zendeling, die voor opera tief ingrijpen per vliegtuig naar Hollandia werd vervoerd. Zijn toestand is thans goed. De situa tie bij de zendingspost te Warok is weer rustig, zoals bestuurs ambtenaar Veldkamp, die zijn standplaats heeft in de Baliem vallei, heeft geconstateerd. De zendeling werkt op eigen risico in onbestuurd gebied. Het bestuur van het Produkt schap voor granen, zaden en peulvruchten heeft gisteren op zijn openbare vergadering beslo ten geen gevolg te geven aan een verzoek van het Landbouwschap om een subsidie van ƒ75.000 te verlenen voor de oprichting van een proefboerderij in de N. O.- polder voor het drogen van ak- kerbouwprodukten. Het Produkt schap was verzocht medewerking te verlenen deze eenmalige sub sidie te verkrijgen door een hef fing op de door de telers te ont vangen prijs voor inlandse tarwe. Het voorstel kreeo- niet de ver eiste tweederde meerderheid. De bezwaren waren o.a., dat het niet juist is deze heffing al leen toe te passen op inlandse tarwe, dat er geen garantie is, dat inderdaad de belanghebben den de heffing zullen betalen en dat het meer op de weg van het Landbouwschap zelf ligt tot een heflfing voor dit doel over te gaan. ZATERDAG 7 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.05 Gram (9.35—9.40 Waterst.); 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Zigeunerork.; 10.50 Buiten lands weekoverz.; 11.05 Prome nade ork.; 11.35 Viool en piano; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Roemeens ork.; 13.45 Sportpraat- je; 14.00 Gram.; 14.25 Voor de jeugd; 15.00 Orgelspel; 15.25 Cau serie; 15.40 Omroeporkest; 16.15 Gram.; 17.00 Lichte muz.; 17.30 Act.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Lichte muz.; 18.45 Regeringsuit zending; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Caus.; 19.40 Idem; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 21.00 Cabaret; 21.45 Soc. comm.; 22.00 Lichte muz.; 22.30 Gr.; 22.40 Klankbeeld; 23.00 Nieuws; 23.15 Dansmuziek; 23.40 Gram. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleu- door SELWYN JEPSON 35) Nadruk verboden. Hugh Fraser, de oudste Gor don Hooglander in de wereld en de „grote oude man" van Dur ban, is op de leeftijd van 104 jaar in het Addington ziekenhuis al daar gestorven. Hij was in Port Mahomack in Schotland geboren en vocht met zijn befaamde regi ment bij Rorkes drift en Ulundi gedurende de zoeloe-oorlog in 1879, waar Prins Louis Napoleon de laatste telg uit het geslacht Bonaparte, sneuvelde. Japan heeft de Verenigde Na ties woensdag officieel meege deeld, dat het zich kandidaat stelt voor een niet permanente zetel in de Veiligheidsraad. Op 17 september zullen verkie zingen worden gehouden voor de bezetting van zetels in de raad. Japan en Tsjecho-Slowakije zijn de kandidaten voor de zetel, die thans door de Philippijnen be zet wordt. De Sowjet-Unie en en kele andere landen zijn van oor deel, dat deze zetel een Oosteuro pees land toekomt. Naar verluidde, steunen Groot- Brittannië, Frankrijk en de Ver enigde Staten de kandidatuur van Japan. De Afrikaans-Aziatische groep is verdeeld, maar het me rendeel van deze landen zou voor verkiezing van Japan zijn. Ik merkte op, dat zijn zake lijke voornemens van het groot ste belang waren, doch dat mijn lezers zeker ook graag het een en ander vernemen zouden over hetgeen hij daarnaast voor mijn privé-genoegen in Engeland wen ste te doen. „Nu," zei hij, „op de allereer ste plaats wil ik Engeland weer eens zien, het Engelse volk, de gewone mensen, en ik hoop een massa oude vriendschapsbanden opnieuw aan te knopen. En over vriendschapsbanden gesproken ik verlang er vooral naar mijn vriend Gill weer eens te zien, iemand met wie ik vroeger samengewerkt heb, doch die ik sinds lang uit het oog heb ver loren. Maar het is moeilijk een man tussen zoveel miljoenen an deren te vinden, maar ja" Hij zweeg even en schudde zijn hoofd „dat is een kwestie die uw lezers niet „Integendeel, zoiets lezen zij juist graag. Neemt u mij niet kwalijk, maar de naam die u zo net noemde" ik haalde diep adem „is die mijnheer Gill een van uw oude vrienden?" „Rupert GillHij zuchtte diep. „Hem hoop ik op de eerste plaats te vinden. Als ik moest terugkeren zonder hem gezien te hebben zou dit werkelijk een ern stige teleurstelling voor mij be tekenen." Noch de woorden, noch de toon waarop zij uitgesproken werden, deden enige haat in hem vermoe den. Ik raapte al mijn moed bij een en zei: „Bedoelt u misschien kapitein Rupert, die bij de zee macht van uw land gediend heeft, senor?" Di Calancar sprong overeind. „Kent u een Rupert? U een vreemdelinge en al die lede poppen die mij altijd aan mijn hoofd zeuren met hun stomme opmerkingen, die zogenaamde handige jongens die kunnen hem niet vinden? Weet u waar hij is? Senorita! U bent een engel uit de hemel! Zeg het mij vlug leeft hij nog en is hij in En geland?" Ik slikte en probeerde kalm op mijn stoel te blijven zitten, als een geroutineerde, keiharde jour naliste. „Ik geloof dat hier copy in zit, senor, en ik doe u een voorstel. U vertelt mij wat hier achter zit, dan vertel ik u waar u die man kunt vinden." „Maar het is geen verhaal dat geschikt is voor een krant! Het is alleen een kwestie tussen Ru- perto en mij. Maar u bent een vrouw, en een vrouw kent im mers de harten der mannen. Ze ker een vrouw als u." Ik glimlachte bemoedigend. Mijn angst was aanmerkelijk ver minderd. Hij nam een besluit. „Goed, ik zal u het verhaal ver haal vertellen, en daarna zult u wel inzien dat dit niet voor de krant geschikt is. En dan zult u mij ook wel vertellen waar ik Rupert Gill vinden kan. Ik waag het er op. En ik ken de vrouwen. Wat dat betreft ben ik net als Ruperto we zijn trouwens toch zowat uit hetzelfde hout gesne denHij wuifde tegen Geor ge en de eerste assistent. „Dit is niet zakelijk. Dit is zuiver per soonlijk." Zij verlieten het ver trek. Toen vertelde hij mij bijna het zelfde verhaal dat vader mij verteld had, met dit verschil dat Di Calancar zich al het slechte herinnerde dat hem overkomen was, terwijl vader op dat punt hoogst onvolledig was geweest. Doch in grote trekken klopte al les, en mijn vrees herleefde. Toen hij klaar was, zei ik: „Geen wonder dat u hem vin den wilt. Maar de wet in dit land verbiedt dat men eigen rechter is, en wraakoefeningen zijn streng verboden. De politie „Wacht eens, wacht eens! U begrijpt het niet! U bent veel te snel met uw gevolgtrekkingen. Ik ben nog niet klaar. Waar het om draait zijn de motieven van Rupert, en hetgeen daarna ge beurd is. Ruperto was mijn vriend, totdat wij in politiek op zicht vijanden werden, hij aan de ene kant en ik aan de andere. Maar onze doeleinden waren het zelfde. Wij waren patriotten, en geen mens is verbitterder in de strijd, dan een patriot, vooral in een burgeroorlog. Ruperto richtte een geheime organisatie op om de Geelhemden te bestrijden, en deed bij de afloop precies het zelfde met mij, als ik met hem gedaan zou hebben als ik gewon nen had. Begrijpt u dat?" „Ja, dat kan ik begrijpen", zei ik. „En toen hij gewonnen had en ik verloren, bezwoer ik hem dat ik hem zou terugvinden en doden." Ik slikte en zei dat ik dat ook kon begrijpen. „Maar," ging Di Calancar ver der, „ik deed die eed niet alleen onder de invloed van woede en teleurstelling, maar bovendien kende ik de feiten toen nog niet. Toen ik later in staat was alles in zijn juiste verhoudingen te zien, was ik in staat te vergeten wat hij mij aangedaan had en herinnerde ik mij hem nog steeds als mijn vriend en weldoener..." „Weldoener?" herhaalde ik ver- baasd. (Wordt vervolgd.) ters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuin bouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Amus. muz.; 13.50 Gr.; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Ball- roomork.; 14.40 Boekbespr.; 14.50 Koorzang; 15.10 Kroniek v. lette ren en kunsten; 15.35 Gr.; 16.00 Voor de jeugd; 16.50 De schoon heid van het Gregoriaans; 17.20 Musette ork.; 17.40 Lichte muz.; 17.55 Amus. muz.; 18.15 Journa listiek weekoverz.; 18.25 Gram.; 18.40 Jazzmuz.; 19.00 Nws; 19.10 Gram.; 19.15 Caus.; 19.30 Edin burgh festival: Concertgebouw orkest (in de pauze: pl.m. 20.25 20.40 Act.); 21.30 „Roulette"; 21.55 Gram.; 22.35 Wij luiden de zon dag in. Aansluitend: Avongebed en liturg, kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.22 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Caus.; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Muz. kaleidoscoop; 14.30 Radiojoum.; 15.00 Gram.; 15.15 Accordeon mu ziek; 15.30 Gram.; 14.45 Accord, muz.; 16.00 Gram.; 16.15 Omroep orkest; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Dagklapper; 17.20 Gr.; 17.30 Gevar. muz.; 18.00 Zang; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.45 Casinoconc.; 20.45 Omroepork.; 21.15 Amus. muz.; 22.00 Nws; 22.11 Verzoekprogr.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. t VRIJDAG 6 SEPTEMBER. TERNEUZEN: Collecte Konin gin Wilhelminafonds ter be strijding van de kanker. Luxor-Theater, 8 uur: „De avonturen van Quentin Dur- ward." SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „The wrong man." ZATERDAG 7 SEPTEMBER. TERNEUZEN: Collecte Konin gin Wilhelminafonds ter be strijding van de kanker. Luxor-Theater, 8 uur: „De avonturen van Quentin Dur- ward." Concertgebouw, 8 uur: „De rode baret." AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Gevechtsklaar." SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Hotel Fla mingo." SPUI: Terrein Spui, 4 uur: Spui IRillandia I. ZAAMSLAG: Sportterrein, 4 uur: Zaamslag IColijnspl. I.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5