Interpol had een goed weekeinde de Rede Kada Nederlandse bergbeklimmers vermist Atoomontploffingen in Verenigde Staten Stassen over het ontwapeningsoverleg Brief van MacMillan aan Boelganin Onrust in Sierra Leone van HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DINSDAG 3 SEPTEMBER 1957. 12e Jaargang Nr 4157 Ernstig spoorwegongeluk op Jamaica Aantal doden tot 173 gestegen 97 PERSONEN VERDRONKEN Door storm overvallen Sneeuwstorm woedde toen zij de berg afdaalden Geweigerd mee te gaan OVERVAL OP TREIN IN NOORD-SUMATRA 1,4 miljoen rupiah in handen van treinrovers 16e in huidige serie De staking in de Antwerpse diamantindustrie ISRAEL EN SYRIË „Stassen blijft voorzichtig optimistisch" BRITSE RAKET Dagelijks bestuur N. T. S. „betreurt volstrekt onaanvaardbaar nationaal programma" Actie tegen illegaal delven van diamanten Knowland wil tijdelijke Chinese communistische journalisten toelaten TWEE INTERNATIONALE OPLICHTERS IN AMSTERDAM EN PARIJS GEARRESTEERD Vervalste cheques werden aan de markt gebracht Portugees gaf zich uit voor Amerikaan De valse cheques" traveller- ARRESTATIE VAN INTERNATIONALE OPLICHTERS IN FRANKRIJK SJEPILOF HOOGLERAAR VOORSPELLING VAN MORROS De R. K. Ziekenfondsen en de tandheelkundige verpleging. De toestand in Hongarije DE OLIEVELDEN IN DE SAHARA In 1958 reeds een miljoen ton olie uit dit gebied 15.33 16.17 16.53 onder 0.10 1.09 Frankering bij abonnement: xerneuzer Directeur-Hoofdredacteur f. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén hannelsadver- tenties)5 regels 1,- Iedere regel meer 20 et. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uw Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrs# Bureau van dit Blad. 20 cent meer 173 personen zijn gedood en vierhonderd gewond bij een spoorwegongeluk, dat zich zon dagavond in het district Man chester op Jamaica heeft voor gedaan. De slachtoffers waren deelne mers aan een excursie van een dag, die door een Rooms-Katho- lieke organisatie was georga niseerd. Twee geestelijken, die de leiding hadden van de groep, zijn ongedeerd gebleven. De trein, die eigendom is van de regering van Jamaica, veronge lukte bij het station Kendal. Alle rijtuigen van de trein, die door twee locomotieven werd ge trokken en vóór het aanbreken van de dag uit Kingston was Ver trokken, waren vol. Het ongeluk gebeurde, toen de trein na een bocht een brug van 17 meter lengte naderde en rem de. Door het remmen brak een koppeling. De twee locomotieven en twee rijtuigen reden door naar het station van Kendal. De twee volgende rijtuigen reden te plet ter tegen de brug. De twee daar opvolgende kantelden en vijf rij tuigen stortten in een ravijn. Al leen het laatste rijtuig bleef op de berm staan. Er bevonden zich 1500 Katholie ke pelgrims in de trein. Het aan tal doden is gestegen tot 173. 97 personen zijn verdronken na dat vier prauwen, die van Ta- rakan op weg waren naar Brits Borneo, door een storm werden overvallen en omsloegen. Van aUe opvarenden werden er slechts vier gered. Deze werden, nadat zij twee da gen lang op zee hadden rond dreven, opgepikt door een In donesisch vissersvaartuig. De meeste slachtoffers waren af komstig van Celebes en waren op weg naar Brits Borneo om werk te zoeken. Naar de politie te Salzburg gis termorgen verklaarde moeten twee jonge Nederlanders op de 3.674 m hoge „Grossvenediger" vermoedelijk als vermist be schouwd worden. Patrouilles, die op zoek waren naar de vermiste Duitse douane-ambtenaar G. Kutschmann, vonden gisteren een rugzak, waarin zich een pas poort bevond met een Nederland se naam. De twee Nederlanders, 20 a 25 jaar oud, waren op 28 augustus het laatst gezien door 'n groep van achttien landgenoten, die met een Oostenrijkse gids de berg afdaalde, bij het begin van een hevige sneeuwstorm. Het weer in deze streken was ook gistermorgen nog bijzon der slecht. De laatste paar da gen is ongeveer een meter sneeuw gevallen, die nu door een hevige wind wordt opge jaagd. Men vreesde gistermor gen, dat bij dit weer de red dingspogingen zouden moeten worden gestaakt, omdat de ge varen voor de redders te groot zouden zijn. De beide jongelui hadden bij de Venedigerkloof afscheid geno men van de grote groep Neder landers, om naar de „Prager Hütte" te gaan. Hoewel een ge weldige sneeuwstorm opkwam, weigerden zij, zich aan te slui ten bij de grote groep, die on der leiding van haar gids veilig in het dal is gekomen. De „Prager Hütte", waar de beide jongelui woensdag heen wilden gaan, ligt op 2.796 m hoogte. Toen zij de grote groep Nederlanders verlieten woedde er een sneeuwstorm, zó hevig als zelfs de gidsen maar zel den hadden meegemaakt. Hoe wel de groep herhaalde malen probeerde hen terug te roepen, bleven de jongelui bij hun plan nen. De sneeuwstorm duurt nog steeds voort. De twee jongelui blijken te zijn de 21-jarige student in de bouw kunde R. G. van Midden, wo nende in de Planetenstraat te Hilversum, en de eveneens 21- jarige student E. Schafer, ook wonende in de Planetenstraat te Hilversum. Een goedbewapende bende van twintig man heeft gedurende het afgelopen weekeinde in Noord-Sumatra een passagiers- trein aangehouden en zich ver volgens met een bedrag van 1,4 miljoen rupiah uit de voe ten gemaakt. Deze gelden wa ren bestemd voor uitbetaling van de lonen der arbeiders van een tweetal Nederlandse onder nemingen in het regentschap Langkat. De treinrovers had den zich vermomd als spoor wegwerkers en brachten de trein door zwaaien met een rode vlag tot stilstand. Op het proefterrein in de Ame- ikaanse staat Nevada is zaterdag wederom een atoomwapen tot ontploffing gebracht. Het was de 15de proef in de huidige serie. De 210 meter hoge toren, waar op het wapen was bevestigd, „verdampte" geheel door de krachtige ontploffing. Vertegen woordigers van de commissie voor atoomenergie deelden meer dat het wapen een grotere ont ploffingskracht had dan 20.000 ton TNT. De codenaam van het wapen was „smoky". 900 infanteristen sloegen de proef gade. Zij moesten deelne men aan manoeuvres, die na de ontploffing gehouden zouden worden. De staking der diamantzagers in Antwerpen was maandagmor gen volledig. Zoals bekend ble ven de onderhandelingen die za- dagavond ten stadhuize gevoerd zijn zonder resultaat. Mevrouw Golda Meir, de Is raëlische minister van Buiten landse Zaken, heeft maandag in een verklaring tot de buitenland se persvereniging in Israël „Is- raëls grote bezorgdheid over de toestand in Syrië" uitgesproken. Zij gewaagde hierbij in het bijzon der van de verstrekking van Rus sische wapens aan Syrië. Op de vraag van een correspon dent van het Russische persbu reau Tass, welke stappen Israël denkt te doen om de betrekkin gen met de Sowjet-Unie te ver beteren, antwoordde mevrouw Meir, dat de Israëlische regering de vriendschap zoekt van alle landen, ongeacht hun bewind. Israëlische waarnemers langs de Syrische grens hebben maan dagmorgen melding gemaakt van sterke Syrische troepenconcen traties en tankeenheden nabij het Hoelehmeer. Harold Stassen, de Amerikaan se afgevaardigde naar de ontwa peningsbesprekingen te Londen heeft maandag te Washington een onderhoud gehad met minis ter Dulles en met de democrati sche senator Hubert Humprey, die voorzitter is van de subcom missie voor ontwapening uit de Senaat. Laatstgenoemde verklaarde, dat Stassen „voorzichtig optimis tisch" blijft, omdat de Russen tot dusver hun ontwapeningsvoor stellen, welke een aanzienlijke vooruitgang betekenen in verge lijking met hun houding in de af gelopen jaren, niet officieel heb ben ingetrokken en anderzijds de voorstellen van het westen niet officieel hebben verworpen. Stas sen was van oordeel, dat men bij het overleg met de Sowjet-Unie veel geduld moet hebben. Thans diende men af te wachten, wat het officiële standpunt van Mos kou is. Humprey zelf was van oordeel, dat de Russen het ont wapeningsoverleg niet willen af breken, maar wel „een verande ring van decor" wensen. Volgens hem kan men van Russische zijde een groot propaganda-offensief verwachten, wanneer de bespre kingen in de Verenigde Naties worden voortgezet. Stassen weigerde na zijn be spreking met minister Dulles te zeggen, of hij naar Londen terug keert met nieuwe instructies. Groot-Brittannië zal binnen kort proeven doen met een raket, die gebruikt zal worden om de intercontinentale raketten met atoomlading te onderscheppen, aldus bericht de „Daily Express". De eerste proeven met dit wa pen zullen nog deze maand ge nomen worden op het proefter rein bij Maralinga in Australië. De lichtflits van de ontploffing was zichtbaar in een groot deel van het westen van de Ver. Sta ten. De infanteristen zouden aan vankelijk loopgraven betrekken op ruim 4 km afstand van de to ren. In de vroege morgenuren werden zij echter verder terugge trokken met het oog op het ge vaar van de neerslag. Op het proefveld in de Ameri kaanse staat Nevada is gisteren wederom een atoombom tot ont ploffing gebracht. Dit was de 16e proef in de huidige serie. De bom was ongeveer de helft kleiner dan die, welke op einde van de tweede wereldoorlog bo ven Japan zijn neergeworpen. Verslaggevers, die de proef op 13 km afstand gadesloegen, ver klaarden echter dat de schok, die op de ontploffing volgde, een van de hevigste was die zij ooit had den gevoeld. De bom werd tot ontploffing gebracht op een toren van 150 meter hoogte, de „paddestoel" be reikte een hoogte van ongeveer 9 km'. Een honderdtal soldaten, die zich bij de ontploffing op onge veer 4% km van de toren in loop graven bevonden, kregen direct na de ontploffing opdracht ka nonnen te monteren en demonte ren. Men wilde n.l. de uitwerking van de ontploffing op he' men selijk lichaam bestuderen. Meer dan 200 proefdieren waren in schuilplaatsen opgesloten, die van hetzelfde type waren als de schuilplaatsen die misschien in oorlogstijd gebruikt zullen wor den. Premier Harold MacMillan van Engeland heeft in een brief zijn Russische ambtgenoot, maar schalk Boelganin, verzocht het westelijke plan voor een gedeelte lijke ontwapening in „gunstige overweging" te nemen.. „U behoeft maar te spreken en een werkelijke voortgang is ver zekerd" schrijft de Britse pre mier. Zoals bekend heeft de Russi sche afgevaardigde op de Lon- dense ontwapeningsconferentie Zorin vorige week donderdag on middellijk na de officiële indie ning van het westelijke plan ver- Het dagelijks bestuur van de Nederlandse Televisie Stichting betreurt ten zeerste, dat onder zijn verantwoordelijkheid op 31 augustus 1957 een volstrekt on aanvaardbaar nationaal program ma is uitgezonden. Maatregelen zullen worden ge troffen teneinde herhaling van dergelijke fouten te voorkomen. Zo deelt het hoofd van de pro- grammadienst N. T. S. mede. De gouverneur van de Britse kolonie Sierra Leone in West- Afrika heeft zondagavond in een radiorede bekendgemaakt dat de actie tegen het illegaal delven van diamanten in Sierra Leone met kracht zal worden voortge zet. Hij gaf een beschrijving van de ongeregeldheden die zich de vo rige week in het gebied van Kono hebben voorgedaan en zei dat de politietroepen 50 mensen tijdens de relletjes hadden gearresteerd. De gevangenen moesten echter worden vrijgelaten „onder druk". Een grote menigte viel n.l. de strijdkrachten, die slechts uit 80 man bestonden, aan en verwond de daarbij 13 politiemannen. Daarna vielen de onruststokers een mijnonderneming aan, be schadigden deze en stalen dia manten en diamanthoudend ge steente, die een waarde verte genwoordigden van duizenden ponden sterling. Men kreeg het gebied weer on der controle toen versterkingen waren aangekomen. Senator William Knowland, de leider van de republikeinse frac tie in de Amerikaanse Senaat en een krachtig tegenstander van het communistische bewind in China, heeft zondag voor de tele visie verklaard, dat de Verenigde Staten tijdelijk journalisten uit dat land moeten toelaten, in ruil voor de toelating van Amerikaan se correspondenten in communis tisch China. Aan de Chinese jour nalisten zouden perskaarten van beperkte geldigheid moeten wor den uitgegeven. klaard, dat het niets van waarde bevatte. De beidev premiers hebben al eerder brieven gewisseld. Mac Millan zegt het te betreuren, dat Boelganin niet heeft geantwoord op de vragen die hij in zijn brief van 14 juni stelde over de hereni ging van Duitsland. De Britse minister herinnert Boelganin aan diens verzekering dat de Sowjet-Unie wenst bij te dragen tot een blijvende vrede in het Midden-Oosten. Het Russi sche optreden van de laatste tijd was daar niet mee in overeen stemming. MacMillan deelt het standpunt van Boelganin, dat een vergro ting van de economische samen werking een belangrijk element is bij het verstevigen van de be trekkingen. Zolang de internatio nale spanning echter zo groot blijft, kunnen de door' het westen ingestelde handelsbeperkingen niet worden opgeheven. De openbare mening in Enge land was „zeer geschokt door de Russische interventie in Honga rije. Het culturele contact tussen Engeland en de Sowjet-Unie is daardoor moeilijker geworden. MacMillan verzoekt Boelganin een einde te maken aan het sto ren van de Russische uitzending van de B. B. C., „een van de grootste hinderpalen voor een vrije uitwisseling van denkbeel den". Interpol heeft door de arrestatie zaterdagavond in Amsterdam van de pseudo-Duitser, die daar en in Utrecht valse cheques van de Montreal Bank aanbood, ongetwijfeld een goede dag ge had. Het mechanisme van de organisatie draait nu op volle toeren om het verleden en de relaties van de arrestant te ont rafelen. Maar het weekeinde is voor de Internationale Politie organisatie wel extra goed ge worden, omdat zondag in Parijs een andere internationale op lichter is gearresteerd die enige tijd geleden een juwelier te Amsterdam tot zijn slachtoffer maakte met vervalste cheques van de Bank of America van 100 dollar. De gearresteerde, die zich in Amsterdam had uitgegeven voor de Amerikaan Hudek, blijkt een Portugees te zijn (van wie men de ware naam nog moet uitzoe ken), die in januari van dit jaar reeds de aandacht van de Franse politie had getrokken toen hij in de havenstad Le Havre aankwam in eén grote auto, vergezeld door twee landgenoten. Bij het onder zoek na de oplichting in Amster dam had men in de hotelregisters gevonden, dat een zekere Hudek, wiens handtekening op de ver valste cheques stond, in één van de Amsterdamse hotels had ge logeerd. Deze meneer Hudek bleek vertrokken naar Kopen hagen en een eerzaam burger van wie men enige tijd geleden in Barcelona het paspoort had ge stolen. Dit laatste feit en het sig nalement, dat de benadeelde ju welier in Amsterdam van de op lichter had gegeven, waren voor Interpol aanknopingspunten, die binnen 10 dagen tot de arrestatie door de Franse politie van de Portugees hebben geleid. Het is nog niet bekend of met de oplich ter ook de juwelen terecht zijn, die de Amsterdamse juwelier op de valse cheques heeft afgege ven. Het is bij het werk van Inter pol in het algemeen van veel be lang, zo merkt men van die zijde op, dat bij het uitbetalen van cheques en het inschrijven in ho- telregistérs de gegevens uit pas poorten enz. nauwkeurig worden genoteerd en dat niet de hand wordt gelicht met de bepaling, dat cheques moeten worden ge tekend bij de aanbieding ter ver zilvering. Nader vernemen wij nog met betrekking tot de valse traveller- cheques, die in Utrecht en Am sterdam zijn aangeboden, dat de vervalsing met het blote oog duidelijk wordt gezien. De che ques, waarop een bankgebouw en een koetsje staan afgebeeld, ver tonen belangrijke afwijkingen met de originele. Een koetsier, die op de bok van het koetsje zit, is duidelijk op de echte biljetten te zien, terwijl op de vervalste van dit onderdeel van de cheques niet anders dan een vlekje over bleef. Ook de cijfers, die de waar de van de cheques vermelden, waren bij de aangeboden cheques vlekkerig. Het papier was van 'n inferieure kwaliteit en de recep tioniste van hotel Smits verklaar de nog nimmer een dergelijke cheque te hebben ontvangen. Dank zij het snelle ingrijpen van de bedrijfsleiding van dit Utrecht se hotel en de bereidwilligheid van de Nederlandse Handelmaat schappij te Utrecht om na kan toortijd de kluizen te openen om de valse cheques met het speci men te vergelijken, heeft men spoedig zekerheid kunnen krij gen over de gepleegde fraude. In Parijs zijn twee internationale oplichters gearresteerd, die in verscheidene Europese landee voor meer dan 70.000 dollars aan valse reischeques op de Bank van Amerika in omloop hebben gebracht. Het zijn de Portugees José Costa- Cabral, 32 jaar en zonder be kende woonplaats, en de 53-ja rige Ginja Ribeiro, die gewoon lijk in New York verblijft. 2q zijn aangehouden in twee ho tels aan de Avenue Carnot Costa-Cabral heeft verklaard dat hij in Nederland en België edel stenen heeft gekocht, die h§ met vals geld betaalde. De ste nen werden naar Italië gesmok keld en daar verkocht. De -op brengst van deze transacties werd naar de Verenigde Sta ten overgemaakt. Daar werden ook de valse reischeques ge drukt. De Hongaarse premier, Janos Kadar, heeft zondag tegenover mijnwerkers te Tatabanya ver klaard, dat hun levensstandaard vóór 1960 niet belangrijk zal wor den verbeterd, aangezien „ook een volksdemocratisch bewind niet kan toveren". Volgens radio- Boedapest zijn er onder de mijn werkers nog „enkele mensen, die met de contrarevolutionairen sympathiseren". Deze mensen meenden, dat de levensstandaard niet zou zijn verbeterd, als er in oktober van het vorige jaar geen opstand zou zijn geweest. Dit is onzin, aldus Kadar. Naar zijn zeg gen zou de toestand zelfs beter zijn, als er geen „tegen-revolutie" was geweest. Hij noemde een van de belangrijkste dingen voor het land de tenuitvoerlegging van de economische plannen voor de ko mende drie jaar. De premier zei voorts, dat „de vervolging van communisten in Hongarije niet langer kan wor- Naar te Moskou wordt verno men is Dimitri Sjepilof, die enige tijd geleden wegens tegen de communistische partij gerichte acties gekritiseerd werd, tot hoog leraar in een stad in het Aziati sche deel van de Sowjet-Unie be noemd. Alle vier de leden van de „anti partij-groep" hebben thans nieu we functies gekregen. Boris Morros, filmproduktielei- der en agent van de Amerikaanse contra-spionage, heeft voor een commissie van het Amerikaanse congres verklaard, dat de huidige Russische minister van Defensie, maarschalk Zjoekof, binnen acht maanden partijleider Chroesjt- sjef opzij zal schuiven en een mi litaire dictatuur onder zijn lei ding zal vestigen. Volgens Morros zijn de verschil lende spionageorganisaties in de Sowjet-Unie thans verenigd tot een organisatie waarvan alleen Zjoekof het hoofd is. De mededelingen van Morros zijn zaterdag door de voorzitter van de congrescommissie, Fran cis Walter, bekendgemaakt. In een aparte verklaring zegt deze commissie, dat de ontevre denheid van het Russische leger over het beleid van de voormalige premier Malenkof leidde tot diens vervanging door Chroesj- sjef. Volgens de inlichtingen van de commissie zou alleen maar schalk Konief, de plaatsvervan gende minister van Defensie, in staat zijn zich tegenover maar schalk Zjoekof te stellen. Walter zei, dat het aan de macht komen van de militairen in de Sowjet-Unie een groot ge vaar voor het Westen inhoudt. Hij ziet hierin een verklaring voor de impasse waarin de ont wapeningsconferentie te Londen is geraakt. Van de zijde van de Bond van R.K. Ziekenfondsen en de Stich ting Autonome Ziekenfondsen, wordt medegedeeld: „De bij deze organisatie aange sloten ziekenfondsen hebben, na kennisname van de circulaire van de ziekenfondsraad, waarin de door de raad goedgekeurde rege ling voor de hervatting van de werkzaamheden door de tandart sen is vervat. Aan de tandartsen is verzocht met ingang van 4 sep tember op basis van deze regeling de tandheelkundige hulpverlening aan hun verzekerden te hervat ten. De minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, de zie kenfondsraad en de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde zijn hiermede in kennis gesteld". den getolereerd". Aan de andere kant mochten communistische partijfunctionarissen de arbei ders niet op ruwe wijze bejege nen. „Iedere burger, of hij com munist is of niet, heeft dezelfde rechten, zolang hij trouw is aan het regime", aldus Kadar. De Hongaarse politie heeft een geheime bergplaats van wapens en munitie gevonden, die verbor gen waren door kinderen tussen de 13 en 16 jaar, aldus deelt het Hongaarse blad „Nepakarat" me de. Het blad bericht, dat de kinde ren de wapens verborgen hadden toen de „contra-revolutie" was verslagen. Af en toe speelden de kinderen met de wapens. Het feit werd bekend bij de politie doordat zij elkaar bij hun spel vaak ver wondingen toebrachten. Het blad meldt voorts dat de organisatie van de communistische jeugd in Hongarije geen vat op de jeugd tussen de 16 en 18 jaar heeft ge kregen. Deze jeugd brengt haar vrije tijd door „met het lezen van pornografische lectuur en in de bioscoop", aldus het blad. „Est Hirlap" een ander Hongaars blad bericht dat er in de laai ste 3 maanden in Hongarije meer dan 500 kinderen naar tuchtscho len zijn gestuurd. In een bijeenkomst van journa listen uit de Franse overzeese ge bieden heeft de Franse minister voor de Sahara, Max Lejeune, medegedeeld, dat Frankrijk ver wacht in 1960 een derde van zijn oliebehoeften te kunnen dekken uit de olievelden in de Sahara. Reeds in 1958 verwacht Frank rijk een miljoen ton olie uit de Sahara te zullen ontvangen. Volgens minister Lejeune wordt alleen reeds de omvang van het olieveld van Hassi Msssaoud ge raamd op 300 miljoen ton. Het is zelfs niet uitgesloten, dat dit veld een miljard ton olie bevat, terwijl er bovendien nog aardgas aan wezig is. Alles wordt thans in het werk gesteld om de olievelden zo spoe dig mogelijk te ontsluiten. Zo zal er o.m. een aanvang worden ge maakt met de aanleg van een oliebuisleiding van Ouargla naar Bougie, welke haven definitief is gekozen voor de verscheping van de olie uit de Sahara. De hoeveelheid olie, die in 1960 door deze buisleiding'zal worden vervoerd, zal 8 miljoen ton be dragen. In 1962 zal de olie-aan voer uit de Sahara naar ver wachting een omvang van 10 mil joen ton per jaar bereiken. MINDER WIND Het weer in ons land stond gis- teren onder invloed van een rug van hoge druk, die over Engeland naar 't oosten bewoog. Bij noord westelijke winden, die af ,en toe vrij krachtig waren, werd lucht aangevoerd, waarin buien en op klaringen elkander afwisselden. De temperaturen liepen op de meeste plaatsen op tot 17 a 18 graden, bleven langs de kust ech ter enkele graden lager. Intussen bewoog een oceaandepressie over Ierland in de richting van het Ka naal. De bewolking van deze sto ring breidt zich vandaag ooi. over ons land uit, terwijl er voor namelijk in het zuiden van het land, later wat regen zal vallen. De wind blijft zwak, tijdelijk ma tig, en veranderlijk van richting. In de middagtemperaturen komt weinig verandering. medegedeeld door het K. N. M. I, geldig tot dinsdagavond. Minder wind. Toenemende bewolking met later in het zuiden van het land enige regen. Matige, tijdelijk zwakke veranderlijke wind. Ongeveer de zelfde middagtemperaturen als gisteren. WOENSDAG 5 SEPTEMBER v.m. Breskens 10.34 Terneuzen 11.09 Hansweert 11.49 Walsoorden 11.59 n.m. 11.10 11.45 12:25 12.35 ZON op onder Sept. 2 5.55 19.28 3 5.56 19.25 4 5.58 19.23 MAAN op

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1