„Rookgordijn" over het Midden-Oosten Nederlandse vakbonden richten zich tot minister raad De communistische successen op Java Amerikaanse ballonvaarder veilig geland in Ellendale De verdronken Westduitse militairen Kadar hekelt het rapport der V.N. over Hongarije Libanese regering verzoekt volmachten HET WEER De westelijke ontwapenings voorstellen ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1957 12e Jaargang Nr 4147 MOORD TE BEUGEN OPGELOST DUITSE GRENSPOLITIE SCHOOT OP DR AGLINEM ACHIN 1ST LIJKEN VAN VIER ALPINISTEN GEVONDEN LAHR WEER NAAR MOSKOU De huurverhoging AMERIKA PROTESTEERT BIJ SYRIË DE AMERIKAANSE ZESDE VLOOT STAAT VAN BELEG IN THAILAND Frankering bij abonnement: j.erneu.zei, Directeur-Hoofdredacteur l van ae Sanae Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswa) Telefoon 2073 en 251C N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; DE VRUE per maand f 2,per wee* 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadyer- tenties)5 regels ƒ1,—- Iedere regel meer 20 SL Voor het maandagnummer: zaterdags £0 Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of'. Bureau van dit Blad 20 cent meer Adas# „VROUW MET DE RODE MANTEL" BEKENT Naar het A.N.P. verneemt heeft de dinsdag te Amsterdam gearresteerde „vrouw met de ro de mantel, de 32-jarige R. J„ gis teren tegenover de Eindhovense politie bekend, de vorige week te Beugen begane moord op de 79- jarige weduwe Van Vonderen-Ji- lissen te hebben gepleegd. De bekentenis van mej. J. kwam tijdens het eerste verhoor dat de politie haar na haar over brenging uit Amsterdam afnam. Gezien de geestelijke gesteldheid van de vrouw, die enige maan den geleden uit een psychiatri sche inrichting was ontsnapt en sindsdien was „ondergedoken" was de politie niet geneigd met de bekentenis zonder meer ge noegen te nemen. De vrouw heeft echter zoveel bijzonderhe den over de moord verteld, die alleen haar bekend kunnen zijn, dat de politie aanneemt dat haar bekentenis op waarheid berust. De politie zal echter alle door de verdachte genoemde feiten en omstandigheden nauwkeurig on derzoeken. Volgens de verdachte heeft zij de moord in een plotselinge woe de-aanval gepleegd. Zij was op bezoek bij de oude dame, die de schoonmoeder van haar zuster was en tijdens dit bezoek ont stond een woordenwisseling. De ze liep zo hoog, dat de bezoekster een voorwerp pakte en er in wil de drift op los sloeg. De verdachte verblijft thans in opdracht van de officier van Jus titie in de rijks psychiatrische in richting te Woensel. Aan de grensweg te Schinveld in de buurt van Heringsbosch na bij café Heuts is dinsdagavond de 25-jarige draglinemachinist Du schak uit Schinveld door 'n schot van de Duitse grenspolitie getrof fen. D., die van Joegoslavische na tionaliteit is, zou in café Heuts, dat op Duits gebied ligt, een fles je bier hebben meegenomen. De Duitse grenspolitie zou gewei gerd hebben D., die hevig bloed de naar een Nederlands zieken huis te laten vervoeren. Hij werd eerst het café Heuts binnenge dragen en daarna naar een zie kenhuis in Geilenkirchen ver voerd. Tot nu toe is D. nog niet teruggekeerd. Naar wij vernemen wordt naar de toedracht een onderzoek inge steld zowel door de Duitse als door de Nederlandse politie. Vast is komen te staan dat D. op Ne derlands gebied werd aangescho ten, nadat hij het café op Duits gebied gelegen had verlaten, hij zou niet in het bezit zijn geweest van een geldig paspoort, omdat hij in het grensgebied werk zaam is. Nadat hij was aangeschoten hebben de douanebeambten D. teruggebracht naar het café op Duits gebied, waar hem door een Duits geneesheer eerste hulp werd verleend. De Duitse douane stelt zich op het standpunt dat zij daar zi, het schot heeft gelost ook ver antwoordelijk was voor de be handeling van het slachtoffer. De toestand van D. blijkt niet levens gevaarlijk te zijn. In het Berninamassief aan de Zwitserse grens zijn de lijken van vier alpinisten gevonden, afkomstig uit Beieren. President Eisenhower heeft woensdag op zijn wekelijkse pers conferentie als zijn mening te kennen gegeven dat de ontwik keling in Syrië klaarblijkelijk een rookgordijn is waarachter men sen met linkse sympathieën trachten hun macht op te bou wen. Desgevraagd verklaarde de Amerikaanse president dat de ontwikkeling uiteindelijk een goed bedekte poging of samen zwering betekent om voor de Sowjet-Unie de macht over het land over te nemen. Hij achtte op het ogenblik geen termen aan wezig die een actie rechtvaardi gen. De president zei dat de Ver. Staten er momenteel niet van op de hoogte zijn hoe sterk de Rus sische indringing is gevorderd. Hij vertelde dat er een zware censuur is en dat zijn ambassade niet alle inlichtingen mag zen den die zij kan bemachtigen. Ge vraagd of Syrië inbreuk maakt op de diplomatieke rechten van de ambassade antwoordde Eisen hower dat hij niet geloofde dat er beperkingen op dat gebied be staan maar hij voegde eraan toe dat al enige tijd een afdeling Syrische veiligheidspolitie bij de ambassade was geplaatst. De Verenigde Staten zijn in overleg met andere landen. DE HULP AAN HET BUITENLAND. Eisenhower zeide verder bui tengewoon teleurgesteld te zijn over het feit dat het congres ge deelten van zijn wetsvoorstellen betreffende binnen- en buiten land heeft afgewezen. Wat de hulp aan het buitenland betrof, had hij uitsluitend het belang van het Amerikaanse volk en de bevordering van de veiligheid in de wereld op het oog. De vragen van de journalisten over zijn eerdere mededeling dat hij mogelijk het congres in bij zondere vergadering bijeen zou moeten roepen als de door het congres gevoteerde gelden voor de hulp aan het buitenland bene den het veiligheidsminimum ble ven, behandelde de president zeer voorzichtig. Hij zei dat hij een dergelijke vergadering alleen zou bijeenroepen als het beslist noodzakelijk was. Het zou mede afhangen van de ontwikkeling van de internationale toestand. De leider van de Westduitse delegatie die besprekingen m Moskou voert zal vandaag j met nieuwe instructies weer naar Moskou gaan. In politieke kringen te Bonn is gezegd, dat de Westduitse re gering de onderhandelingen in Moskou wil voortzetten overeen komstig de aanvankelijk opge stelde agenda. Deze stelde vast, dat de repatriëring van Duitsers en de commerciële en consulaire kwesties gelijktijdig besproken zullen worden. Het Oostberlijnse blad Berli ner Zeitung" schrijft, dat de Sowjet-Unie West-Duitsland een handelsovereenkomst heeft voor gesteld voor een goederenruil ter waarde van zeven miljard mark. Dit voorstel was reeds in het begin van de Duits-Russische onderhandelingen gedaan. K. H. Abdulwahab, bestuurslid van de IsJamletische partij Nah- (iatul Alama, en lid van de sectie veiligheid van het Indonesische parlement, heeft er woensdag vaor gewaarschuwd, dat de voortdurende successen van de communistische partij in Indone sië wel eens tot een burgerooi log zouden kunnen leiden. Hij sprak zich uit voor het verbieden van de communistische partij en alle andere atheïstische politieke groeperingen. Abdulwahab deed zijn stem ho ren na een bericht in het com munistische partij-orgaan „Ha- rian Rakjat", dat de P.K.I. bij de jongste regionale verkiezingen op Java zeven miljoen stemmen heeft gekregen, tegen vijf mil- Een officier en twee onderoffi cieren van het Westduitse leger staan thans te Kempten terecht op de beschuldiging door onacht zaamheid de dood van 15 militai ren veroorzaakt te hebben. De vijftien mannen kwamen op 3 juni j.l. door verdrinking om het leven toen een peloton van 29 man der valschermtroepen de ri vier de Iller trachtte over te ste ken. Slechts een klein gedeelte van de grote menigte, die zich voor het gebouw van de districtsraad had verzameld, kreeg toegang tot de rechtszaal. Er waren toe gangsbewijzen „zwart" verkocht voor wel twintig mark (onge veer twintig gulden) per stuk. De drie beschuldigden zijn lui tenant Alfred Sommer (36 jaar), en de sergeants Josef Schaffler (33) en Die ter Julitz (26). Zij worden ook verantwoorde lijk gesteld voor de verwondin gen en ziekte die drie andere mi litairen hebben opgelopen. Luitenant Sommer verklaarde dat hij zijn rekruten zodanig had geoefend, dat zij zichzelf niet door overmatige ijver in gevaar zouden brengen. Hij was niet bij de oefening aanwezig geweest. Sergeant Schaffler, die de ri vier niet overstak maar de oefe ning van een brug af gadesloeg, zei er geen idee van te hebben gehad hoe diep de rivier daar ter plaatse was en hoe sterk de troom. Hij wist ook niet dat sommige van zijn mannen niet konden zwemmen. Toen hij zag dat sergeant Julitz, die het pelo ton door de rivier leidde, zich niet overeind kon houden, had hij geroepen dat ze allemaal terug moesten gaan. Sergeant Julitz verklaarde be vel tot het doorwaden van de ri vier gegeven te hebben omdat de weersomstandigheden zo gunstig waren. De rechtbank verdaagde de zit ting om zich van de omstandig heden op de plaats van het onge luk op de hoogte te gadn stellen. joen bij de eerste algemene ver kiezingen, welke in september 1955 werden gehouden. Volgens het blad is de P.K.I. thans de grootste partij op Java. Bij de algemene verkiezingen in 1955 kregen de communisten in totaal zes miljoen stemmen, namelijk vijf miljoen op Java en een miljoen in de buitengewes ten. Politieke waarnemers verwach ten echter, dat de communisten bij de binnenkort op Sumatra, Br rneo en Celebes te houden ver kiezingen stemmen zullen verlie zen, omdat de buitengewesten anti-communistisch zijn. Abdulwahab zeide voorts nog in te stemmen met de waarschu wing van het Engelse weekblad „Economist", dat de communis tische overwinningen zullen wor den gevolgd door een stroom van Russische wapens en militaire technici naar Indonesië. In dit verband wees hij op de jeeps die Rusland levert, en op 'de credieten welke de Sowjet- Unie aan Indonesië heeft ver leend. Hij zeide ervan overtuigd te zijn, dat de Russische hulp verband houdt met de verkie- zingssuccsessen van de-*P.K.I. Het Islamietische dagblad „Abadi" heeft intussen president Soekarno er opnieuw van be schuldigd tot de communistische successen te hebben bijgedragen door zijn spectuculaire reis over Java met de president van de Sowjet-Unie, Voroshiliv, in mei jongstleden. De drie Nederlandse vakver bonden, het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. achten de ontstem ming, welke volgens hen alom in den lande is ontstaan over de huurverhogingen van de nieuwe woningen, alleszins gerechtvaar digd. Dit hebben, de drie vakverbon den woensdag medegedeeld in een gezamenlijk schrijven aan de ministerraad. De Nederlandse vakbeweging deelt de ministerraad mede, dat de in tal van gemeenten aan de bewoners van met rijksbijdra gen op de voet van de beschik- icingen verminderde bijdragen woningwetbouw 1950 en 1950 I en de beschikking bijdragen wo ningwetbouw 1950 gebouwde-wo ningen per 1 augustus j.l. aan gezegde huurverhoging bij de betrokkenen grote beroering heeft gewekt. De drie vakbonden achten de ontstemming verklaarbaar, om dat de hier omtrent te hunner beschikking staande gegevens de overtuiging bevestigd hebben dat de onderhavige verhoging zowel wat de percentages als het aantal der daarbij betrok ken woningen betreft, inder daad ver uitgaan boven hetgeen voor de totstandkoming van de huurwet van de zijde van de re gering in uitzicht was gesteld. De vakverbonden wijzen de regering in dit verband op het geen ter zake in de memorie van toelichting op het betref fende wetsontwerp is vermeld en waarbij, volgens hen, bepaal delijk de verwachting is ge wekt, dat van de uit artikel 5 van het besluit bijzondere huur prijzen 1950 voortvloeiende be voegdheid slechts een inciden- teel gebruik zou worden ge maakt. Op grond daarvan, aldus de vakverbonden, mocht immers volkomen te goeder trouw wor den aangenomen, dat voor an dere dan in artikel 3 der huur wet genoemde categorieën wo ningen slechts op zeer beperkte schaal en in geringe mate tot huurverhoging zou worden over gegaan. De vakverbonden mer ken hierbij op, dat deze opvat ting overigens stellig niet alleen bij de betrokken huurders leef de, maar uit de feiten is geble ken, dat ook de gemeentebestu ren en de woningbouwvereni gingen steeds dit standpunt heb ben ingenomen. De drie vakverbonden drin gen er bij de ministerraad met klem op aan te bevorderen dat de onderhavige huurverhogin gen gelijk ook in de motie Hellema duidelijk is uitgespro ken worden beperkt tot het geen strikt noodzakelijk is om de in bepaalde gevallen moge lijke verstoring in de verhou ding van de huren van oude en nieuwe woningen te voorkomen De vakverbonden hopen, ciac het nadere overleg, dat de mi nister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid voornemens is te plegen met de desbetreffende commissie uit de Tweede Ka mer, de mogelijkheid zal bieden om tot een bevredigende oplos sing van deze aangelegenheid te geraken. In het schrijven wordt er ten slotte op gewezen, dat deze aan gelegenheid niet alleen facetten heeft, welke meer direct het vraagstuk van de volkshuisves ting raken. Zonder de betekenis daarvan ook maar enigermate te willen- verkleinen, wijzen de drie vakverbonden de minister raad erop, dat het vraagstuk van het Nederlandse huurpeil in het algemeen en van de nieuwgebouwde woningen in het bijzonder onmogelijk los kan v/orden gezien van de loon- en prijspolitiek welke in de na-oor- logse jaren hier te lande wordt gevoerd. De Ver. Staten hebben woens dag bij Syrië een protest inge diend tegen de plaatsing van een afdeling veiligheidspolitie rondom de Amerikaanse ambas sade in Damascus, van welk feit ook Dresident Eisenhower op zijn wekelijkse persconferentie had gewaagd. Een regeringswoordvoerder zri dat deze omsingeling van de vo rige v/eek stamde, toen drie leden van de ambassadestaf uii het land waren gezet. Het werk van de ambassade werd er ern stig door belemmerd. Syrië had op het protest geantwoord met de mededeling dat de maatregel diende ter bescherming van hes Amerikaanse personeel, maar de Amerikaanse zaakgelastigde in Damascus had deze uitleg verworpen. De politie fouilleerde Syrische ambassade employé's voor zij het gebouw betraden, en oek moesten bezoekers van de ambassade zich legitimeren. De woordvoerder vergeleek de situatie met vroegere soortgelij ke gebeurtenissen in Tsjecho- Slowakije en andere landen. de zijde van de Ameri- Van de zijde van kaanse marine wordt meege deeld, dat het grootste deel van de zesde vloot oefeningen in het westelijke deel van de Middel landse Zee houdt, maar zonodig onmiddellijk oostwaarts ttan opstomen. Het plan voor deze oefening was al maanden gele den opgesteld. De vloot telt twee vliegdek schepen, twee kruisers, een aan tal torpedoboot jagers en huip- schepen. Zij wordt dezer dagen tijdelijk versterkt door een es kader torpedobootjagers, da- een overeenkomstige eenheid komt aflossen. Aan boord van de oefenende schepen bevindt zich een bats; jon luchtlandingstroepen. volgends hij dat De Libanese regering heeft, naar aanleiding van een serie gewelddaden en pogingen daar toe, die zich in de afgelopen dagen in verschillende streken van Libanon hebben voorge daan, besloten bij het parlement een wetsontwerp in te dienen waarbij de minister van Bin nenlandse Zaken gemachtigd wordt over te gaan tot arresta ties die noodzakelijk zijn voor de veiligheid van de staat in alle streken, waar zich „gewa pende, de openbare orde ver storende incidenten" zouden voordoen. De minister zou de gearresteerden voor de tijd van ten hoogste zes maanden moe ten kunnen detineren op door hem aan te wijzen plaatsen. Volgens het ontwerp zouden voor elke serie te nemen maat regelen voorafgaande machti ging van de ministerraad en goedkeuring door het parlement binnen acht dagen nodig zijn. De regering wenst een spoed debat over dit onderwerp. De toestand is in de nacht van dinsdag op woensdag be sproken op een bijeenkomst van president Sjamoen, opperbevel hebber der strijdkrachten gene raal Foead Tsjehab en de staf chef kolonel Toefic Salem. Woensdag heeft de raad voor binnenlandse veiligheid op een bijeenkomst van twee uren ge heime besluiten genomen. Men meent echter dat o.m. besloten is de plegers van gewelddaden in de afgelopen twee weken waaronder aanslagen op Ameri kaanse gebouwen, de Jordaanse ambassade en een waterleiding voor Beiroet indien zij gear resteerd kunnen worden voor militaire rechtbanken te bren gen. Volgens waarnemers te Bei roet houdt het wetsontwerp van de regering de oprichting van interneringskampen in de na bije toekomst in. Dr. David Simons, de majoor van de Amerikaanse luchtmacht die in een kleine aluminium gon del aan een gevveidige plastieken ballon ruim een etmaal op zeer grote hoogte heeft doorgebracht, is dinsdag veilig geland. De majoor is 32 uur in de lucht gebleven. Naar van officiële zijde verluidt, bereikte hij een hoogte van 102.000 voet. Volgens onof ficiële berichten zou hij zelfs tot 118.000 voet zijn gestegen. Het wereldhoogterecord stond tot dus- ver op naam van een kapitein van de Amerikaanse luchtmacht, die in juni j.l. een hoogte van 96.000 voet bereikte. De tijd, die dr. Simons in de lucht is geble ven, betekent ook een nieuw re cord. Majoor Simons was maandag ochtend om 9.30 uur te Crosby in de staat Minnesota opgestegen. Dinsdagmiddag om 17.28 uur landde hij nabij Ellendale in Noord-Dakota. De bedoeling van de tocht was gegeverts te verkrij gen omtrent de vraagstukken be treffende de ruimtevaart. Oorspronkelijk zou majoor Si mons slechts een etmaal in de lucht blijven, maar de daling moest worden vertraagd met het oog op een zeer krachtige wind op eeii hoogte van 40.000 voet. Dr. Simons is hoofd van de af deling ruimtebiologie van het vliegmedisch laboratorium der Amerikaanse luchtmacht. heden ondervonden, doordat ster ke windstoten de ballon deden schudden. Volgens deskundigen is het aan de bekwaamheid, waarmee de majoor de ballast heeft uitge worpen, te danken dat het expe riment zonder ongelukken is af gelopen. De daling nam negen uur in beslag. Majoor Simons, die slaperig maar zeer voldaan was, noemde de terugkeer op de aarde het ogenblik, dat hem het meest ge troffen had. De ballon werd van de gondel losgemaakt en losgelaten. Hij steeg tot ongeveer 50 meter en kwam toen drie kilometer verder weer op de grond terecht, waar hij door souvenierjagers in stuk ken werd gesneden. Uit nadere berichten blijkt, dat De Hongaarse premier, Janos Kadar, heeft in een toespraak ter gelegenheid van St. Step- hansdag, een nationale en reli gieuze feestdag, kritiek geleverd op het besluit om het rapport over Hongarije op een speciale zitting van de algemene verga dering der wereldorganisatie te behandelen. Volgens radio-Boe- dapest zei Kadar op een massa bijeenkomst in de buurt van Szolnok, dat de vorming van de V. N.-commissie die het rapport opstelde, onwettig was en in| strijd met de beginselen van het handvest der V. N., dat inmen ging in de binnenlandse zaken der leden verbiedt. In het rap port werd de rol van de Sowjet- Unie en het bewind van Kadar tijdens en na de opstand van vorig jaar veroordeeld.) Indien de V. N. werkelijk de kracht. Hij kan de week komen, indien wenst." De secretaris-generaal zou dan met vertegenwoordigers van alle bevolkingsgroepen kunnen spre ken. „Imperialistische beweringen dat er interneringskampen in Hongarije zijn, zijn waar, muur alleen Horthy-officieren, klasse vijanden, en ordeverstoorders staan onder politiebewaking. Wij geloven zelfs, dat deze men sen ons dankbaar mogen zijn, daar zij, indien zij op vrije voe ten waren, de volgende dag al iets tegen het regime zouden ondernemen en dan zouden w.j hen ter dood moeten veroor delen." Iedereen die niets kwaads doet jegens het regime kan echter in vrede leven. De imperialisten zeggen, dat ons regime wreed is. Onze arbeiders en boeren gelo ven daarentegen, dat het te libe raal is, aldus de Hongaarse pre mier. een invlieger van de Amerikaan se luchtmacht al eens in een door raketten voortbewogen vliegtuig gedurende een zeer korte tijd een hoogte van 126.000 voet (37.800 meter) heeft bereikt. bestand in Hongarije hadden Kolonel John Stapp, de supe-v/ülen bestuderen, hadden haar rieur van dr. Simons, verklaarde functi0narissen genoeg gelegen- dat de toestand van de majoor heden kunnen vinden om dit in uitstekend was en dat hij alleen het land zelf te doen, aldus de WISSELEND BE W OLivï maar moe was. Een volgendeprem;sr gr kwam woensdag in een stap in de reeks proeven beiret-; Hongarije had de secretaris-1 groot deel van het land meer zon- fende de omstandigheden op grp- i generaal> Dag Hammarskjoeld, j neschijn voor dan de vorige da te hoogten zal zijn, dat met een zeg maanden geleden uitgeno i „en Het frontensysteem dat man, maar vier of vijf mannen d 0en bezoek te brengen. „De din.sdag op vele plaatsen langöö- in een gondel aan een ballon zo ujtnodiging is nog steeds van j rjge regenval veroorzaakte, ver- Lnnrr rrindoUlL' 7".lllPTl STli^Cn. i - jiz— _«4 JnlHL-n hoog mogelijk zullen stijgen. Majoor Simons verklaarde, dat j op grote hoogte de lucht over dag donkerpaars is en 's nachts nog donkerder wordt. „De sterren schitterden niet, maar zij brand den aan de hemel", aldus Simons. De Westelijke mogendheden zijn woensdag nader gekomen tot het Russische standpunt in zake staking van kernproeven. Zij stelden op de Londense be sprekingen opschorting van de proeven gedurende een begin periode van twee jaar voor en wel in twee trappen, afhankelijk van het tot stand komen van be vredigende inspectiesystemen. De voorstellen, onderdeel van het Westelijke plan voor een ge deeltelijk ontwapeningsakkoord, laten de mogelijkheid open om de voorgestelde beginperioden voor staking der proeven te ver lengen. President Eisenhower heeft woensdagmiddag in het Witte Huis een verklaring over de ont- Ook op andere hoogten had dr. - Simons bij de daling moeilijk- wapenmgsonderhandelingen af gelegd en gezegd dat de Ver. Staten bereid zijn de kernproe ven voor een periode van twee jaar te staken, afhankelijk van bepaalde voorwaarden en waar borgen, als ontwapeningsakkoord voor een eerste fase. Frankrijk, Engeland en Cana da waren mede de indieners van dit voorstel. Eisenhower zei dat een van de vereiste waarborgen is dat de Sowjet-Unie het Ameri kaanse standpunt aanvaardt dat men in de periode van twee jaar een aanvang maakt met blijven de stopzetting van de produktie van splijtbare stoffen voor wa pendoeleinden, alsook met de in stemming van inspectiesystemen om de tenuitvoerlegging daarvan te verzekeren. De president voeg de eraan toe dat de Ver. Staten tot een dergelijk akkoord van kracht wordt, zullen voortgaan met de kernproeven. Woensdagmorgen is in Bang kok, de hoofdstad van Thailand, de staat van beleg afgekondigd. Drie ministers, onder wie maar schalk Sarit Thanarat, de minis ter van defensie, zijn afgetreden. De andere afgetreden minis ters zijn de onderminister van defensie, luitenant-generaal Tha- nem Kitikasjorn en de ondermi nister van binnenlandse zaken, luitenant-generaal Frapas Sjaroe- sathien. Waarom de ministers zijn afgetreden is nog niet pre cies bekend. Maarschalk Sarit Thanarat ver klaarde woensdagmorgen zijn functie te hebben neergelegd niet alleen omdat premier Phi- bcel Songgram aan officiële per sonen verboden had zich met handelszaken in te laten, „maar ook om een andere reuen." ZON op P v.g. 23 5.38 24 5.40 25 5.42 onder 19.50 19.48 19.46 MAAN op onder plaatste zich verder in zuidelijke richting en bracht in het zuiden van Nederland en in de Ardennen en de Eiffel nog vrij veel regen. Langs de noordkant van een hogedrukgebied, dat ten westen van Ierland ligt, voeren noord westelijke winden thans vrij dro ge en koele lucht aan. Hierin zul len vandaag opklaringen voorko men, maar er kan hier en daar ook nog een bui vallen. Daar het hogedrukgebied zich nog lang zaam in oostelijke richting ver plaatst blijft de kans op regen de eerste paar dagen gering. medegedeeld door het K.N.M.l. ie De Bilt, geldig van woensdagech tend tot woensdagavond. Opklaringen Wisselende bewolking met op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige wind tusser. west en noordwest. Ongeveer de zelfde temperaturen als gisteren. VRIJDAG 23 AUGUSTUS. 2.59 4.20 5.44 18.15 18.48 Breskens Terneuzen Hansweert 19.17 Walsoorden v.m. 11.31 0.06 0.46 0.56 n.m 11,54 12.29 1.09 IJS

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1