De prijs van rookartikelen gaat weer omhoog Verklaring van Boerguiba Dulles protesteert tegen vermindering van hulp aan het buitenland De toestand in midden- Sumatra Hongaarse stem uit Nederland Weeroverzicht Tegemoetkoming ter zake van loonbelasting in verband met verhoging loongrens WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Schatkist wil 62 millioen méér uit de rookartikelen halen Naar het ANP verneemt, zullen de prijzen van de rookartikelen weer worden verhoogd. Momenteel is er overleg gaande tussen de ministeries van Financiën en Economische Zaken over de wijze waarop deze ver hoging zal worden uitge voerd. In verband met de moei lijke financiële positie van 's rijks schatkist acht men het noodzakelijk een meer opbrengst uit de rookarti kelen te verkrijgen van rond 62 miljoen gulden per jaar. LORD ALTRINCHAM: „NIEMAND MEER KONINGSGEZIND DAN IK" DOODVONNISSEN IN CHINA Sterfte aan longontsteking in Australië GEEN DEVALUATIE VAN POND STERLING Vermindering van gelden brengt de Amerikaanse veiligheid in gevaar V. N.-assemblee 10 september bijeen HET BEZOEK VAN KARAMANLIS AAN EGYPTE STAKERS TE LONDEN HERVATTEN HET WERK Boelganin op Indonesische receptie in Moskou Frankering bij abonnement: lerneuzei, Directeur-Hoofdredacteur 1. van ae Sanae Redactie-adres:. Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Né, 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 20 AUGUSTUS 1957 12e Jaargang Nr 4145 Verschijnt dagelijks -- Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J- van de Sande, lerneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum wr advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—Iedere regel meer 20 dL Voor het maandagnummer: zaterdags 10 Inzending advertenties tot 's namiddags 2 u'Kr Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adr Bureau van dit Blad. 20 cent meer A.ij A Jn vwU/lonctQnH Lord Altrincham, wiens kritiek op Koningin Elizabeth onlangs beroering wekte, heeft in een vraaggesprek met de „Womans Sunday Mirror" verklaard, dat „niemand meer koningsgezind of getrouwer aan de troon kan zijn dan ik". „Maar ik geloof, dat werkelijk dienen niet gelijk staat met vleierij. Het betekent eerlijke toegewijdheid". „Opbouwende kritiek is geen verraad. Een vriend is zeer ze ker degene die eerlijk tegen over je is", aldus de lord, die de Koningin „volkomen bemin nelijk, zeer goed gekleed en buitengewoon aantrekkelijk" vond. Hij had echter in het ge heel geen spijt van zijn kritiek. ,,Zij spreekt slechts" zei hij. Twaalf contra-revolutionairen zijn kortgeleden in de Oostch i- nèse provincie Tsjeking ter dood veroordeeld wegens een gewa pende aanval op een bureau van de communistische partij, aldus meldt het persbureau „Nieuw China". De aanval geschiedde op 17 juli. Vier communistische func tionarissen werden ernstig ge wond. Chinese bladen melden, dat vijf leden van de „contrarevolutio naire bende" waartoe de veroor deelden behoorden tot gevange nisstraffen zijn veroordeeld. Vijf tien andere leden van de bende zullen later terechtstaan. De bende had, gewapend met messen en zelfgemaakte gewe ren, het bestuurgebouw in Feng Poe aangevallen en vier gewe ren buitgemaakt. Daarna over viel zij het communistische bu reau en stal geld. Een rechtbank in Kin-Hoea heeft zeventien mensen ter dood of tot gevangenisstraf veroor deeld op beschuldiging van con tra-revolutionaire activiteit, zo meldt het persbureau „Nieuw China". Door de gestegen grondstofprij- zen werd de industrie op 1 maart j-1- toegestaan de prijs van de tabak en sigaretten met 10 cent per pakje te ver hogen. Door deze verhoging werd in de bestedingsnota de extra opbrengst aan tabaks accijns en omzetbelasting die aan de staat ten goede zou ko men op 44 miljoen gulden ge schat. Inmiddels wordt ver wacht dat door de gestegen omzet van sigaretten en andere tabaksartikelen deze 44 miljoen gulden ruim wordt overschre den. Exclusief de 5 procent omzetbe lasting bedroeg de meerop brengst aan accijns in april j.l. ongeveer 2 miljoen gulden en in mei j.l. bijna 8 miljoen gul den, vergeleken bij de overeen komstige maanden in 1956. Deze stijging, zo verwacht men, zet zich ook in de komende maanden voort. De voorgenomen plannen van de regering om de prijzen van de rookartikelen te verhogen heeft in krijgen van de sigaren-, ta baks- en sigarettenhandel on gerustheid gewekt. Men had verwacht, dat, nadat op 1 maart reeds de prijzen van de sigaret ten en tabaksartikelen met ge middeld 10 cent per pakje wa ren verhoogd, deze sector voor lopig gespaard zou worden van verdere fiscale acties. Tussen de ministeries van Finan ciën en Economische Zaken heerst geen eenstemmigheid over de wijze waarop men de rookartikelen moet belasten om aan de 62 miljoen gulden meer opbrengst per jaar te komen. Het ministerie van Financiën heeft een plan om de omzetbe lasting op de sigaretten met 3 procent te verhogen, waardoor men hoopt de gewenste 62 mil joen gulden aan het eind van een periode van een jaar te ver krijgen. Hiertegen is van de zijde van de industrie ernstig verzet gerezen. Men acht het in deze kringen niet mogelijk dat de industrie of de kleinhan del deze 3 procent gaat dragen. Een onderzoek dat het vorige jaar is ingesteld, heeft uitge wezen, dat door de gestegen grondstofprijzen met name die van de ruwe tabak, de indu strie de prijzen van de tabaks artikelen en sigaretten moest verhogen. De regering heeft in maart j.l. deze noodzaak er kend en toestemming gegeven tot een prijsverhoging van ge middeld 10 cent per pakje. In middels heeft deze grondstof- prijsstijging zich, volgens de in dustrie, voortgezet. Het blijkt n.l., dat, nu de Amerikaanse tabaksmarkten zijn geopend, de stijging nog met 40 a 50 pro cent is toegenomen. Ook in kringen van de kleinhan del heerst ongerustheid over dit plan. Men ziet bij een even tuele doorberekening van de 3 procent door de industrie aan de kleinhandel de winstmarges ernstig bedreigd. Deze winst marges van de kleinhandel ma ken reeds een onderwerp van studie uit en het economisch De president van Tunesië, Ha- bib Boerguiba, heeft er in een zondag te New York uitgezon den en tevoren opgenomen tele- visieverkiaring bij Frankrijk op aangedrongen officieel bekend te maken dat het voornemens is Al- gerië zelfbestuur te verlenen. „Er bestaat geen twijfel aan, dat Algerië onafhankelijk zal worden", aldus Boerguiba, „ik ben er zeker van dat, indien de Franse autoriteiten een derge lijke verklaring zouden afleggen, de Algerijnse nationalisten zou den instemmen met onderhande lingen over de fasen, waarin een dergelijke onafhankelijkheid zou moeten worden verwezenlijkt." Boerguiba beschreef de aan wezigheid van Franse troepen in Tunesië als „niet uitgenodigd, in verlegenheid brengend en een ge vaar voor de openbare orde". In antwoord op een vraag over het smokkelen van wapens uit Tunesië naar de Algerijnse natio nalisten zei Boerguiba: „Het is moeilijk dit te voorkomen, doch ik zal niet, zoals ik al eerder heb gezegd, pogen het te verhinde ren." De Tunesische president, die tevens regeringsleider is. ver klaarde verder dat hij de tot standkoming van een Noord-Afri kaanse statenbond voorzag, waar van Tunesië, Marokko, Algerië en Libië deel zouden uitmaken. Hij meende, dat deze federatie nauwe culturele betrekkingen met Frankrijk zou onderhouden, „indien de Fransen tenminste hun neiging tot overheersen la ten varen". Boerguiba meende dat een der gelijke statenbond het vormen van een federatie van staten in het Middellandse Zeegebied zou inluiden. Van laatstgenoemde statenbond zouden ook Italië, Griekenland en Cyprus deel moe ten uitmaken. instituut voor de middenstand heeft inmiddels een enquête in gesteld. Waar de tabakswet de detaillist verbiedt boven de banderolleprijs te verkopen, zou bij ongewijzigde kleinhandels prijzen de drie procent volledig voor rekening komen van de kleinhandel. Ook acht men het onjuist in het plan van het ministerie van Financiën uit sluitend de sigarettenroker de dupe te laten worden van de te nemen fiscale maatregelen. Reeds thans betaalt de sigaret tenroker op elk pakje sigaret ten 62 procent accijns en 5 pro cent omzetbelasting. De sigaren daarentegen zijn voor wat de kleine soorten betreft met 20 en de grote soorten met 40 accijns belast, terwijl op deze artikelen geen omzetbe lasting wordt geheven. Het ministerie van Economische Zaken daarentegen wil de fis cale druk verdelen over de si garen-, kerftabak- en sigaret tenindustrie. Voor de sigaret ten voorziet dit plan in een meeropbrengst aan belasting van pl.m. 40 miljoen gulden op jaarbasis. Dit wil men berei ken door een verhoging van de omzetbelasting met 1 gecom bineerd met een prijsverhoging van 10 cent per pakje. In de kringen van de groothandel in tabaksfabrikaten en ook van de zijde der industrie acht men een prijsstijging van 10 cent per pakje te groot en verwacht men zelfs hierdoor een vermin derde vraag, temeer ook, waar, volgens de kleinhandel, de noodzaak van de bestedingsbe perking meer en meer begint door te dringen bij de consu ment. Daling van de omzet heeft voor 's rijks schatkist on middellijk ernstige gevolgen. Een daling van slechts 1 van deze omzet betekent volgens de industrie reeds een mindere be lastingopbrengst van rond 50 miljoen gulden. De industrie, zo vernemen wij, heeft inmid dels de regering geadviseerd over deze prijsverhoging. Zij meent, dat een prijverhoging van 10 ct per pakje in dit sta dium niet te realiseren is. De industrie meent te moeten vol staan met een prijsverhoging van 5 ct per pakje, temeer waar de eind 1958 doorgewerk te verhoogde tabaksprijzen vol gens haar ook een prijsverho ging noodzakelijk maakt. In het uitvoerige advies van de industrie aan de regering wordt berekend, dat bij een huidige prijsverhoging van 5 ct per pakje gecombineerd met een tarie^verhoging van 1 der omzetbelasting, het uitein delijk bedrag dat door de si garettenindustrie beschikbaar komt, gesteld kan worden op rond 40 miljoen gulden. De overige 22 miljoen zou dan vol gens haar moeten worden op gebracht door de sigaren- en kerftabakindustrie, waardoor men uiteindelijk het gewenste bedrag van 62 miljoen gulden uit de gehele bedrijfstak ver krijgt. Wanneer onverhoopt aan het eind van het jaar 1958 de tabaks- prijzen op de wereldmarkt een prijsverhoging van 5 cent per pakje noodzakelijk maken, zou hieruit een meerdere belasting opbrengst van 50 miljoen voortvloeien. Mochten de ta baksprijzen dalen, dan wordt het in de kringen van de indu strie niet uitgesloten geacht, dat zij een tijdelijke tariefsver hoging bij gelijkblijvende klein handelsprijzen voor eigen reke ning neemt. In Nieuw-Zuid-Wales zijn de laatste dagen dertig mensen ge storven aan longontsteking. De artsen zijn van mening, dat de ziekte een complicatie is die ver oorzaakt is door het virus van de Aziatische griep. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Financiën heeft maandag verklaard, dat het pond sterling niet zal worden gedevalueerd en dat er even min sprake van is het pond sterling vrij te maken van enige binding aan de pariteit van de dollar of de marges voor de koers van het pond sterling te verruimen. De verklaring van de woordvoerder is een antwoord op de aanhoudende geruchten, welke op alle bui tenlandse markten de ronde doen sedert de invoering van de nieuwe Franse valutavoor schriften. John Foster Dulles, de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken, heeft maandag voor de Senaatscommissie voor de toewij zingen gewaarschuwd, dat ver mindering van de door president Eisenhower gevraagde gelden voor hulp aan het buitenland de Amerikaanse veiligheid in ge vaar zal brengen. Het in Djakarta verschijnende linkse dagblad „Bintang Timur" heeft maandag gemeld, dat de opstandige provincie Midden-Su- matra zich vandaag zou uitroe pen tot de „lid-staat AI iddcn- Sumatra. Volgens het blad zou den enige parlementsleden, die een bezoek aan dit gebied hebben gebracht, hebben verklaard dat de „bantengraad", die sinds de cember j.l. in Midden-Sumatra t gezag uitoefent, tot dezie stap heeft besloten, omdat de status van „lid-staat" of de proclamatie van een eigen staat Midden-Su- matra de betrekkingen met het buitenland zou vergemakkelijken. Inmiddels hebben de leiders van Midden-Sumarta maandag verklaard in te stemmen met het houden van een inter-Indonesi- sche ronde tafelconferentie ter bespreking van de gespannen verhoudingen tussen de centrale regering en de buitengewesten, vooropgesteld echter dat zij op neutraal gebied, bij voorbeeld Borneo, zal worden gehouden en de communisten ervan uitgeslo ten zullfen worden. Zij legden er de nadruk op, dat de „opstanden" in de buitengewesten een gevolg waren van de communistische invloeden in de centrale regering. Op dit bericht werd in Dja karta tot dusver nog niet ge reageerd. Volgens een bericht uit Padang, de hoofdstad van Midden-Suma- tra, heeft luitenant-kolonel Ah med Hussein, de militaire com mandant dezer provincie en voor zitter van de bantengraad, de centrale regering in Djakarta op nieuw aansprakelijk gesteld voor de vele moeilijkheden, waarvoor land en volk zich thans zien ge plaatst. In een rede, welke hij ter gelegenheid van de viering van de onafhankelijkheidsdag heeft gehouden, beschuldigde hij vele leidende persoonlijkheden ervan te zijn afgeweken van de idealen van de onafhankelijkheidsprocla matie. Hij deed tenslotte een be roep op de centrale regering om doormiddel van overleg en met inachtneming van de verschillen de eisen van de buitengewesten te trachten een oplossing voor de huidige problemen te vinden. De secretaris-generaal van de bantengraad, Suleiman, maakte bekend dat sinds het aan de macht komen van deze raad, 200 miljoen rupiah is toegewezen voor de financiering van ver schillende opbouwprojecten in de provincie. Van dit bedrag werd slecht dertig miljoen van de cen trale regering verkregen. Waar de rest vandaan kwam, zeide Su leiman niet. De voorzitter van de wetgeven de vergadering van de provincie Zuid-Sumatra, Siddik Adiem, gaf maandag als zijn oordeel te ken nen, dat de centrale regering, wil zij een integrale oplossing van de problemen tussen haar en de buitengewesten bereiken, eerst de moeilijkheden in het leger tot oplossing moet brengen. Hij noemde hierbij in het bijzonder de affaire-Simbolon. Het Huis van Afgevaardigden heeft eind vorige week het be drag, dat voor hulp aan het bui tenland zal worden besteed, met 809.650.000 dollar tot 3.191.810.000 dollar verminderd. Wat het Huis heeft gedaan is niet zo maar bezuinigen, zo ver klaarde Dulles. Het komt neer op een gevaarlijk afbrokkelen van de veiligheidspolitiek die tien jaar lang door de democratische en republikeinse leiders gesteund is. Als het congres niet langer bereid is het leiderschap van de president te volgen, dan kan het gebeuren dat de vrije wereld niet meer het leiderschap van de Ver enigde Staten zal willen volgen. De Senaat kan dit gevaar nog afwenden, aldus Dulles. De waarschuwing van Dulles werd gesteund door de afgetre den voorzitter van de commissie van stafchefs, admiraal Radford, zijn opvolger, generaal Nathan Twining, en de aftredende admi nistrateur van de hulp aan het buitenland, John Hollister. Zij zijn door de president opgeroepen om hem te helpen bij zijn pogin gen om de bezuinigingen onge daan te maken. Admiraal Radford verklaarde, dat de Amerikaanse strategie ge baseerd is op de strijdkrachten der bondgenoten en de Ameri kaanse bases in het buitenland. Als deze strategie gewijzigd zou worden, zouden de kosten voor de Verenigde Staten ontzettend hoog zijn en vrijwel elke jonge Amerikaan zou verscheidene ja ren overzee dienst moeten doen, tenzij men zich als alternatief op het Amerikaanse vasteland, in een vesting-Amerika, opsloot. Dulles wees er voorts op, dat de bezuinigingen o.a. de militaire hulp aan de NAVO-landen zoude» schaden, en wel in de eerste plaats waar het de levering van nieuwe typen wapens betreft. Wat de door het Huis aanbe volen vermindering van de defen- siesteun aangaat, van 900.000.006 tot 621.000.000 dollar, wees de minister er op, dat er reeds meer dan 600 miljoen dollar nodig is. om Zuid-Korea, nationalistisch- China, Vietnam,'Pakistan en Tur kije, die aan China of de Sowjet- Unie grenzen, in staat te stellen hun legers van in totaal 2.100.006 man op de been te houden. De algemene vergadering van de Verenigde Naties is voor 10 september bijeengeroepen een week voor 't begin van de eigen lijke zitting ter bespreking van het rapport over Hongarije. De Griekse eerste minister, Ka- ramanlis, heeft zondagavond mei president Nasser van Egypte een onderhoud van twee uur ge had over de internationale toe stand, vraagstukken tussen Grie kenland en Egypte. Aly Sabry, de minister van staat verbonden aan het kabinet van de president, heeft Griekse journalisten verzekerd, dat Egyp te altijd aan Griekenlands zijde staat in de kwestie-Cyprus. De Egyptenaren zijn volgens hem „enthousiaste verdedigers van het beginsel van zelfbeschikking voor Cyprus." Als Cyprus hl Griekse handen was geweest, zou dc Brits-Franse aanval van daar uit tegen Egypte nimmer onder nomen zijn. Na een staking van vijf weken zijn de sjouwers van de Londen- se groente-, fruit- en bloemen markt Covent Garden gistermor gen weer aan het werk gegaan. Ook de havenarbeiders te Lon den, die uit solidariteit met de sjouwers in staking zijn gegaan, hebben het werk hervat. Het in Nederland verschijnen de blad Magijar Szo (blad voor de Hongaren H. T. I.) heeft de aandacht gevestigd op een arti kel in „Magyorszag", een blad dat in Boedapest verschijnt. Het Boedapester artikel is gewijd aan de enige tijd geleden opge treden ontevredenheid onder som mige in Nederland verblijvende Hongaarse vluchtelingen. Waar uit dan geconcludeerd wordt, dat de Hongaren het thuis toch niet zo slecht hadden en ze in Neder land „worden uitgebuit". Het blad voor de Hongaren in Nederland schrijft hierover, dat „het artikel van „Magyarorszag" een goede les is om er in de eer ste plaats goed voor te waken, dat agent-provocateurs onschade lijk gemaakt worden en geen valse en tendentieuze ontevreden heid zaaien onder de vluchtelin gen, die alleen de communisti sche propaganda ten goede komt. Nederland heeft ons liefdevol ontvangen, Nederland heeft ons een grote kans gegeven: door vrij en ijverig werk een nieuw be staan op te bouwen". Magyarszo vraagt dan het Boe dapester blad de levensstandaard der Nederlandse of Hongaarse arbeiders in Nederland in cijfers te vergelijken met die van de ar beiders in Hongarije. Voorts vraagt het een vergelijkende sta tistiek te geven van de woning nood in Nederland vermelden de hoeveel woningen per jaar gebouwd werden en de wo ningnood in Hongarije ook vermeldende hoeveel woningen ginds ter leniging van deze nood per jaar gebouwd werden. „Wij verlangen niet eens een vergelijking tussen de kwalitei ten van de woningen, aldus „Ma gyarszo", dat voorts aan „Ma gyarorszag" vraagt ,of het zich ervan bewust is, waarom hier en kele Hongaren ontevreden zijn? Omdat wij weten, dat het blad 't antwoord hierop schuldig zal blijven helpen wij dit te geven: De uitbuiting, de terreur, de ont beringen, de vrees en de folterin gen van 12 jaren hebben de psyche van vele mensen zo be dorven, dat zij in een soort over- verlangen naar welstand en hoog- levenspeil binnen enkele maan den alles willen hebben wat hu» hart begeert. Als de bolsjewisti sche onderdrukkers slechts een tiende gaven van alles wat de vluchtelingen hier kregen om te beginnen de persvrijheid, waar door „Magyar Szo" hier ook een bestaansrecht heeft was er geen opstand nodig." Op het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan met name tussen Groenland en Scandinavië bevindt zich een uitgestrekt ge bied waarin de barometerstand iaag is, en verscheidene depres siekernen worden aangetroffen. Daarentegen strekt een paar duizend kilometer naar het zui- 'den een langgerekt en krachtig gebied van hoge luchtdruk zich van de Azoren via de Golf van Biscaye en Frankrijk tot aan Zuid-Rusland uit. Tussen beide omvangrijke weersystemen hand haaft zich een nogal krachtige westelijke stroming die het weer beeld in West-Europa beheerst. Daar wij het afgelopen etmaal wat meer onder invloed van het hogedrukgebied kwamen onder ging het weer enige verbetering. De buiigheid werd onderdrukt en de zon heeft wat langer gesche nen dan de voorlaatste dagen. Maarschalk Boelganin was de voornaamste gast op een recep tie, welke zaterdag door de Indo nesische ambassade in Moskou werd gehouden ter gelegenheid van de herdenking van de Indo nesische onafhankelijkheidsdag. Boelganin verkeerde zoals ge woonlijk in een opgewekte stem ming en maakte een kwartier lang een praatje met de Ameri kaanse ambassadeur in de Sow- jet-Unie, Llewellyn Thompson. 3 minister van Financiën een Zoals men weet kunnen Ioon- trekkenden de inspecteur der be lastingen verzoeken verminde ring van loonbelasting toe te staan wegens kosten van ver werving en persoonlijke verplich tingen, die in een kalenderjaar meer dan ƒ100,— bedragen, zo mede wegens buitengewone las ten of wegens giften aan bepaal de instellingen. Deze verzoeken konden in het verleden worden afgewezen, als het jaarinkomen van de belas tingplichtige op meer dan 6000 werd geschat en de belasting plichtige door afwijzing niet in moeilijkheden zou geraken. In deze gevallen toch zou achteraf bij het opleggen van een aanslag in de inkomstenbelasting met de gevraagde vermindering rekening kunnen worden gehouden. Bij de wet van 19 juni 1957 (Stb. 207) is echter de loongrens boven welke steeds een aanslag in de inkomstenbelasting wordt opgelegd, verhoogd van 6000,— tot 6.900,— en wel met ingang van het jaar 1957. Tegelijkertijd werd weliswaar ook de grens, tot welke voor de loonbelasting af trek kon worden gevraagd, ver hoogd tot ƒ6.900 maar dat kon alleen voor de toekomst effect hebben (n.l. van de dag van in werkingtreding der wet, 6 juli 1957, af). Daardoor kunnen zich gevallen voordoen, waarin verzoeken om vermindering bij de heffing van loonbelasting aanvankelijk te recht zijn afgewezen, maar nu voor inwilliging in aanmerking komen. Ook zullen er werkne mers zijn, die in het verleden op grond van de overweging dat zij er toch niet voor in aanmerking kwamen, een verzoek om toepas sing van de vermindering achter wege hebben gelaten, maar voor wie een dergelijk verzoek nu wel zin zou hebben. Over deze aangelegenheid heeft de minister van Financiën een dezer dagen een circulaire aan de belastingsdienst gezonden. Daar in wordt de inspecteurs der be lastingen opgedragen, op verzoek van de belastingplichtige of ambtshalve in de hiervoor ge schetste gevallen teruggaaf te verlenen aan de loonbelasting, die minder zou zijn ingehouden, in dien met hogere kosten van ver werving en persoonlijke verplich tingen, buitengewone lasten of giften voor de heffing van de loonbelasting rekening zou zijn gehouden. Deze teruggaaf zal ook worden verleend, indien een belastingplichtige uit onbekend heid met de verhoging van de loongrens heeft nagelaten een verzoek om vermindering van loonbelasting voor 1958 of 1959 in te dienen. Met een westelijke stroming trok echter een warmtefront me de, dat ons tegen de avnod met wat lichte regen passeerde. Een koufront, dat meer westelijk is gelegen en zich van Ierland via Schotland naar Scandinavië uit strekt, dringt eveneens op in de richting van ons land en kan van daag de noordelijke provincies be reiken, maar de neerslagactiviteit ervan wordt geringer. Aan het wisselvallige weer komt dus nog geen einde, maar onder invloed van het boven Frankrijk aanwezi ge hogedrukgebied zijn de regen kansen niet groot en bestaat er ook kans op opklaringen, vooral in de zuidelijke helft van het land. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond. Vrij veel bewolking Half tot zwaar bewolkt mei In de noordelijke helft van het land plaatselijk wat regen of motre gen. Matige tot krachtige wind tussen west en zuidwest. Iets b& gere temperaturen dan gisteren. WOENSDAG 21 AUGUSTUS. v.m. n.m. Breskens 9.39 10.15 Ter neuzen 10.14 10.50 Hansweert 10.54 11.30 Walsoorden 11.04 11.40 ZON MAAN op onder op onder Aug. 20 5.33 19.56 16.00 21 5.35 19.54 059 1652 22 5.37 19.52 1.45 1757 23 5.38 19.50 2.59 18.15

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1