RESTANT Van Nelle's Thee Eric de Noorman - De zwarte piraat BOERBOOMS WATERPOLO WIELRENNEN BEURSOVERZICHT Profiteer IJsebaert V aanbieding Mooie kopjes Het 8e Europese kampioenschap Handboogschieten te Terneuzen Hpgere rentetarieven Nederlandsche Bank GESLOTEN VAN DE WEEK Tijdelijk Junior-bus tyan f. 1,43 voor België Europees kampioen 150.14 153.24 153.4J 150.97 153.26 154.93 113.41 115.21 113.58 95.45 97.66 96.64 225.45 230.42 229.0; Houthandel DE BREE H. VAN MEERVELD Profiteert van onze Manufacturenhandel N.V. VAN NELLE-KWALITEIT PROBEER SM NE SC A FE f.128 Gisternamiddag: werden op de terreinen aan het Westelijk Bol werk de wedstrijden gehouden om het 8e Europese kampioen schap handboogschieten op de staande wip, waaraan door Ne derlandse, Belgische en Franse schutters werd deelgenomen. De wedstrijden werden georga niseerd door de Nederlandse bond van handboogschutters, in sa menwerking met de Koninklijke Nationale Bond van Belgische Wipschutters en de Union des Associations d'Archers du Nord de la France". Niettegenstaande het zeer slechte weer hadden de wedstrij den een zeer succesvol verloop. De zo nu en dan zeer sterke wind had evenwel een ongunstige in vloed op de prestaties van de deelnemers. Om 10 uur werd in de paro chiekerk van de H. Willibrordus een H. Mis opgedragen tot inten tie van de deelnemers. Daarna verzamelde men zich in de bene denzaal van hotel „Rotterdam," waar de gasten officiëel werden ontvangen door het college van burgemeester en wethouders der gemeente Terneuzen. Het ere-comité bestond uit bur gemeester mr P. H. W. F. Teile gen, burgemeester Th. J. An- driessen van Ovezande en burge meester W. N. van Liere van Oudelande. Het inrichtend comité werd ge vormd door de heren A. Lienaux, C. Wittevrongel en J. Hesters voor België, de heren J. de Beste, C. Raes en E. Hofman voor de Nederlandse schutters en de he ren J. Degraeve, J. M. Waels en M. Declerck voor Frankrijk. Burgemeester Teilegen wees met grote voldoening op het feit, dat hij een zo groot aantal deel nemers aan dit internationaal schuttersfeest in zijn gemeente kon verwelkomen. Hij noemde het een dag van goede sport, een belangrijke sportieve gebeurte nis en een bijzondere onderschei ding voor Terneuzen. De burge meester bracht dank aan de ver schillende verenigingen, die de wedstrijden te Terneuzen hadden willen organiseren, en sprak tenslotte de hoop uit dat zij nog vaker Terneuzen zouden bezoe ken om te genieten van de prach tige Schelde en de verdere at tracties die Terneuzen te bieden heeft. De heer J. de Beste, als voor zitter van de Nederlandse Bond van Boogschutters, heette de Belgische en Franse vrienden op zeer hartelijke wijze welkom en riep de clementie der deelnemers in om het feit dat de Nederland se bond, die nog zeer jong is, weinig ervaring heeft in het or ganiseren van internationale wed strijden. Hij bracht speciale dank aan de heer C. Wittevrongel waarvan zoveel steun bij het or ganiseren der wedstrijden was ontvangen en huldigde de nestor der handboogsport, de heer J. Hesters, door wiens initiatief de Europese wedstrijden tot stand zijn gekomen. Hierna verwelkomde spreker het gemeentebestuur, dank bren gende voor de ontvangst, en de directeur van de Zeeuwse V.V.V., de heer G. W. Oskamp. De heer A. Lienaux dankte, bij het voorstellen van de Belgische ploeg, voor de vriendelijke ont vangst en sprak er zijn voldoe ning over uit zijn Franse en Ne derlandse vrienden in een zo grote getale te mogen begroeten. Deze ontmoeting heeft een diepe re betekenis, aldus de heer Lie naux. De wedstrijden kunnen de vriendschap tussen de volkeren verstevigen, waardoor de men sen van goede wille in een betere verstandhouding kunnen leven. Hij hoopte dat de Belgische ploeg de overwinning zou mogen beha len maar zou, wanneer de over winnaar een andere zou zijn, deze zeker even hartelijk toejuichen. Hij stelde er prijs op het Neder landse volk en Hare Majesteit de Koningin te mogen begroeten en herinnerde aan de voortdu rende heroïsche strijd die dit kleine land tegen de zee te voe ren Iheeft, maar waardoor het één van de mooiste landen der wereld is geworden. Ook de heer Degraeve dankte voor de grote gastvrijheid en zei dat wanneer deze wedstrijden nog niet zouden bestaan, zij ze ker zo spoedig mogelijk zouden moeten worden georganiseerd. Hij stelde een dronk voor op de vriendschap en de welvaart van Hare Majesteit de Koningin en het Nederlandse volk. Daarna werden aan de leden van de beide comité's en aan de heer Oskamp herinneringsborden uitgereikt. Een delegatie uit de drie deelne mende landen begaf zich om even over twaalven naar de Westsluis, waar aan de voet van het monu ment voor de gevallenen een krans werd neergelegd door de Nederlandse voorzitter, de heer De Beste. Ook het college van B. en W. was hierbij tegenwoordig. Om twee uur, nadat de deelne mers de maaltijd hadden ge bruikt in hotel „Rotterdam", be gonnen de wedstrijden op het terrein van „De Westerschelde", aan het westelijk bolwerk. De prang, getooid met de vo gels in rood, wit en blauwe kleu ren, werd door secretaris R. Be- gheijn onder het spelen van het Wilhelmus langzaam omhoog ge haald en begon de Nederlandse ploeg, bestaande uit 24 schutters de wedstrijd om het Europese ploegenkampioenschap, nadat door burgemeester mr. Tellegen het eerste schot was gelost. Bij het begin der wedstrijden ver scheen ook de Franse consul te Rotterdam, de heer A. Bernard, zeer tot genoegen der Franse boogschutters. De Nederlanders zat het niet erg mee, want flinke rukwinden bemoeilijkten het schieten ten zeerste. Toch was het Ed. Kaas uit de Zandstraat, die van de drie ploegen het-hoogst aantal punten wist te verzamelen. Toen onder de tonen van de Marseillaise de wip voor de twee de maal was opgericht, startten de Fransen prachtig, want zij zagen al heel spoedig kans de hoogvogel af te schieten. Zij be haalden in totaal 37 punten, ter wijl Nederland met 32 was ge ëindigd. Doch geen der Franse deelnemers had kans gezien met zijn persoonlijk totaal de heer Kaas te overtreffen. Voor de derde maal ging de wip omhoog, nu getooid met vo gels in de Belgische kleuren. De Belgen hadden niet veel geluk, maar schoten uitstekend. Bij de vijfde van de tien te schieten ron den hadden zij reeds 26 punten verzameld, zodat het er voor Ne derland en Frankrijk kwaad be gon uit te zien. Toen alle schut ters hun 10 beurten hadden ge schoten hadden zij 45 punten ver zameld. Zij kwamen daardoor voor de derde achtereenvolgende maal in het bezit van de kristal len bokaal, geschonken door het Belgische Ministerie van Volks gezondheid. Deze trofee blijft nu definitief in handen der Belgen. Op de tweede wip werd ge kampt om het persoonlijke Eui'o- pese kampioenschap. Nederland verscheen met 50 schutters, Bel gië met 67 en Frankrijk met 31. Van de totaal 148 deelnemers waren het weer twee Belgen, die de hoogvogel naar beneden wis ten te halen. L. Stevens uit Bor- gerhout en L. Dewachter uit In- ghene moesten elkaar opnieuw bekampen. Bij het twaalfde schot haalde L. Dewachter de hoogvo gel voor de tweede maal naar be neden, waardoor hij de persoon lijke Europese kampioenstitel op zijn naam bracht. Op het wedstrijdterrein werden door burgemeester mr. Teilegen de prijzen uitgereikt. De grote bokaal werd voor België door de heer Lienaux in ontvangst genomen. L. Dewach ter ontving uit handen van de burgemeester een beker door de gemeente geschonken en een prachtige ere-pluim. Ed. Kaas ontving een beker als degene, die van alle schutters de meeste punten had behaald, en bovendien een beker als de bes te Nederlandse deelnemer. Alle deelnemers ontvingen prachtige borden door de drie verenigingen beschikbaar gesteld benevens een groot aantal me dailles. Van de 24 Nederlandse schut ters kwamen er 17 voor een prijs in aanmerking. De uitslag was als volgt: 1. Ed. Kaas, 2. G. Meert, 3. H. Driedijk, 4. L. Steyaert, 5. J. Bruggeman, 6. J. Beek, 7. L. de Jaeger, 8. Smallegange, 9. Bleyen- berg, 10. Rentmeester, 11. A. de JongeRijck; 12. J. de Baèr, 13. Jeremiasse, 14. P. Steyaert, 15. Raes, 16. Vermeulen, 17. H. A. Mol. Tijdens de prijsuitreiking dank te de heer De Beste de buiten landse vrienden voor de mede werking. Deze op hun beurt brachten bij monde van de heren Lienaux, Wittevrongel en De graeve dank voor de perfecte or ganisatie en de hartelijke ont vangst. HET TORNOOI OM DE TROFEO ITALIA Nederland verliest van van Roemenië met 5-4 In het tornooi om de Trofeo Italia heeft Rusland donderdag avond met 52 van Höhgarije ge wonnen. De ruststand was 22. Roemenië won met 54 van Nederland, na bij rust met 12 te hebben achtergestaan. De wedstrijd Zuid-SlaviëIta lië eindigde in een 41 zege voor Zuid-Slavië. De ruststand was 3—1. BRUINVIS I BLIJFT TWEEDE KLASSER Bruinvis I, dat laatst eindigde in zijn afdeling van de landelijke waterpolocompetitie 2e klasse, moest een beslissingswedstrijd spelen tegen Eszet uit Swalmen, wie van beide clubs naar de der de klasse moest degraderen. Deze wedstrijd zou te Tilburg worden gespeeld. Eszet heeft van deze match afgezien en degradeert zo doende naar de derde klasse, ter wijl Bruinvis zich in de tweede klasse handhaaft. Een meevaller voor de Sassenaren. Indien het Middelburgse Lucfor er in slaagt de promotiewedstrijden te winnen komen er volgend seizoen twee Zeeuwse clubs in de tweede klas se uit. De Nederlandsche Bank heeft I van vandaag als volgt samenge- haar rentetarieven met ingang ,-teld; Wisseldisconto Promessendisconto Rente voor voorschotten in rekening-courant en beleningen Onder „particulieren" zijn te verstaan alle natuurlijke en rechtspersonen, behalve: de staat der Nederlanden, de ingevolge de wet toezicht kridietwezen in het register der kredietinstellin gen ingeschreven handelsbanken, centrale kredietinstellingen, land- bouwkredietbanken en algemene spaar 'banken, zomede de leden van de verenigingen, die aange sloten zijn bij de Nederlandse organisatie vin het effectenbe drijf en de leden van de Vereni- Viinoo e voor particulieren voor anderen 5 pet 5 Va pet 6V2 pet 5 Y2 pet ging van valutamakelaars en discontohandelaren. De jongste verhoging van de rentetarieven der Nederlandsche Bank is niet als een verrassing gekomen voor geldkringen in de .hoofdstad. De laatste weekstaat van de Nederlandsche Bank gaf reeds een aanzienlijke verminde ring te zien van de goud en devie zenreserve. Volgens deze kringen is de daling in de goud- en devie zenreserve inmiddels voortgezet en rekent men op een verder "deviezenverlies op de komende bankstaat, die dinsdag a.s. zal worden gepubliceerd. RIVIERE WERELDKAMPIOEN ACHTERVOLGING. De Fransman Roger Rivière is wereldkampioen achtervolging professionals geworden. In de finale won hij met een voor sprong van ongeveer vijftig me ter van zijn landgenoot Albert Bouvet. De Italiaan Guido Mes sina heeft zich als derde geklas seerd. DE PAEPE WERELDKAM PIOEN STAVERS. De finale van de wedstrijd om het wereldkampioenschap achter grote motoren is gewonen door de Belg De Paepe. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN OP DE BAAN. De vijftien medailles voor de wereldkampioenschappen op de baan werden als volgt verdeeld; Goud: Frankrijk 2 (achtervol ging professionals en sprint ama teurs); Italië (achtervolging amateurs); België (stayers) en Nederland (Derksen, sprint pro fessionals) Zilver: Italië 2; Nederland (Van Vliet, sprint professionals); Frankrijk en Zwitserland. Brons: Italië 2, Frankrijk, Ne derland (Geldermans, achtervol ging amateurs) en Australië. BELGISCHE PROFCLUB VOOR WERELDKAMPIOENSCHAP OP DE WEG, De Belgische wielerploeg (profs) voor de wedstrijden om het we reldkampioenschap op de weg, welke zondag a.s. bij Waregem wordt gehouden, is als volgt samengesteld: Rik van Steenbergen, Rik van Looy, Alfred de Bruyne, Germain Derycke, Leon van Daele, Mar cel Janssens, Julien Schepens en Raymond Impanis. GELD VAN REISVERENIGING VERDUISTERD. De Rotterdamse politie heeft woensdagavond de 35-jarige ver tegenwoordiger J. P. uit Vlaar- dingen aangehouden, die 750, voor zichzelf zou hebben gebruikt in plaats van het geld te betalen voor een reisvereniging. Hij had op zich genomen 1750,,voor een reisvereniging over te mkken naar Oostenrijk, 1000,maakte hij over; de rest stak hij in eigen zak om er oude schulden mee te betalen. 34. Voorzichtig dalen de mannen langs de steile hoge oever naar beneden. De voet van de hel ling is begroeid met naaldbomen en dit brengt Eric eensklaps op een idee. „Als we vlug werken, kunnen we nog vlot ten maken en daarop proberen de overzijde te bereiken," zegt hij tot zijn krijgers. Enkelen zijn bewa pend met strijdbijlen en daarmee gaan ze nu de rechte stammen van de naaldbomen te lijf. Er wordt in koortsachtige haast AANDELENMARKT VERDEELD, STAATSFONDSEN OPNIEUW FLAUW Het zag er gistermorgen op de niet-officiële ochtendbeurs naar uit, dat het Damrak een eigen koers zou gaan varen, los van Amerika, dat over de nacht, met een flauwe marktstemming al daar was afgekomen. Koninklij ke Olies werden verhandeld op 216,60, hetgeen 1 gulden boven pariteit New York betekende. Philips deden 294 en Unilevers 456. Allen boven pariteit. De grootste handel vond niet in ef fecten, maar in valuta's plaats en zo kwam de effectendollar op een hoogte van 3.91 om daarna weer in te zakken tot 3.86. De Nederlandse Bank kwam met 'n maatregel, die uiteindelijk een bescherming van de gulden in hield. Direct hierop veranderde 't beurssentiment in een draai molen, waarbij men bij het uit stappen niet meer wist waar men stond. Koninklijke Olies daalden tot ƒ215, Unilevers tot 449 en Philips 289. Plotseling de den ook de geruchten de ronde, dat de Nederlandse Bank een groot bedrag aan dollars zou hebben afgegeven om de dispa riteit tussen dollar en gulden tegen te gaan. Op de officiële beurs in de middag schommelden Olies rond de ƒ215.30 en verloren cir ca ƒ2,70, mede in verband met de zwakke stemming voor olie?- waarden in Wallstreet. Voor ar bitrage was hier niets te doen. Unilevers openden vast op 459, 3 punten boven woensdag op middenkoersvraag, doch konden deze top niet houden en zakten tot 454, om op circa 456 te slui ten. Philips rond de 290, verlo ren ten gevolge van de marktpo sitie aldaar circa 3 punten. Hier tegenover staken aandelen AKU's trots af met een winst van 3 punten op 190. K.L.M. rus tig en een tikje lager. Scheepvaarten bleven ge vraagd. De internationale actie oni het varen onder een goedko pe vlag tegen te gaan, is hier ongetwijfeld een stimulans voor de aandelen. Scheepvaartunies en Van Ommeren 3 punten be ter; de overige waarden een tot anderhalf punt hoger. De cultuurmarkt werd nadelig beïnvloed door de financiële chaos in Indonesië. Deli Mij ver loren ruim 2 pet, Amsterdam Rubber en H.V.A. 1. De staats fondsen waren flauw, speciaal voor het kortlopende papier, dat ruim 1 pet lager was dan woens dag. Ook de staffels leden weer circa pet verlies en kwamen op 8014. De affaire was belangrijk min der dan woensdag. Prolongatie 4% pet. BEURSINDICES. 13/8 14/8 15/8 Int. concerns 331.61 339.30 336.4- gewerkt om de vlotten vlug gereed te krijgen. De mannen werken als paarden 1 en ondanks de primitieve materia- I len, die ze ter beschikking hebben, slagen zij er in twee vlotten in elkaar te zetten waarop de hele troep de overtocht kan wagen. Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen NABEURSKOE RSE Kon. Olie: 207.50—212.00 214.85 A.K.U.: 189 (19314 Philips: 282—286 28914 Unilever: 443-449 (4541i) WEGENS VAKANTIE van maandag 19 tot en met zaterdag 24 augustus. Donze-Vissertsraat 7b Dok weg 19 Telef. 2971 Terneuzen Te koop gevraagd: elektr. Wasmachine; moet prima zijn. Brieven, met opgave van prijs etc., onder No. *554, Bureau van dit blad. Te koop: witte Bunkerka chel ƒ55; 2-pits elektrisch Kookstel 25 en z.g.a.n. Petroleumkachel 25. Alles ni prima staat. H. VISSER, Veldstroat 24, Sluiskil. Een fijn Rozijnenbrood of een Kruidenbrood. 250 gr. Zandkoekjes 60 cent BAKKERIJ VLOOSWIJKSTRAAT 22 van de zaterdag middagkoopjes bij MEISJES-ZOMERJURKJES voor halve prjjs! Hebt U onze enorme sortering BADDOEKEN en WASHANDJES reeds gezien? BADDOEKEN vanaf ƒ1.38 WASHANDJES vanaf 17 «t. Ziet onze étalages! KERSSTRAAT 9 TEL. 2201 TERNEUZEN Mooie kopjes worden nog hartelijker geprezen als ze met die heerlijke Van Nelle's thee zijn gevuld Dan geniet men van Uw thee tot het laatste halve kopje en men waardeert Uw keuze van merk en melange Want dat is het kenmerk van Van Nelle's Afternoon en alle andere Van Nelle's theesoorten: niet te overtreffen in geur, smaak en kwaliteit! AFTERNOON f0.90 per 100 gram

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3