Uit de Provincie NA DE VAKANTIES WORDT HET ELKE WEEK PRIJS (S li A BI [c [e \n Binnenlands nieuws DE PRIJZEN B D [I K L 35° Wat U te doen hebt TOTAAL DER TOTALEN TERNEUZEN. BRESKENS KOEWACHT. SAS VAN GENT. doe méér met ZUIDZANDE. AGENDA Ook de leden van 't gezin vullen nu hun briefkaart in! VOORWAAR»®]* Inzenden DEZE ZESDE OPGAVE KUNT U OOK OPLOSSEN «j. WWtal straat I2é -Vtaïte DAM 'p. c>. Maak de juiste nummers zwart Totalen li 5 6 7 8 9 10 11 11 15 14 15 16 n 18 19 <20 11 11 £3 14 15 P 26 27 38 3.9 30 G 51 52 33 31 35 (-) 36 37 3<5 39 90 41 4% 47) 44 45 46 4? 48 49 SO 51 53. 55 59 55 56 57 53 59 60 Noorse zeeman verdronken. De bemanning van het Noorse schip „Gardhav" was, nadat het schip woensdagavond was opge- sehut en in de Westelijke kanaal- arm ter hoogte van het zwembad had vastgemeerd om donderdag morgen de reis naar Gent voort te zetten, aan wal gegaan om de avond door te brengen. Na sluitingstijd keerde de be manning in kleine groepjes naar het schip terug. Een drietal opva renden was echter bij vergissing de brug overgegaan en toen zij, op de kanaalweg lopende, aan de overzijde hun schip zagen liggen, sprongen twee hunner te water om aldus de „Gardhav" te berei leen. Eén van hen bereikte het schip an met behulp van de wachts- man. die de man een boei toe wierp, kon hij aan boord komen. De tweede zwemmer, de 18-ja- rige motorman A. J. Ingebrigtsen uit Tromsö, heeft echter de „Grandhav" niet bereikt, waar van in de vroege morgen van donderdag de kapitein medede ling deed. De gehele dag is door de ge- meente-politie, rijkspolitie, politie öe water en personeel van de Rijkswaterstaat tevergeefs naar het slachtoffer gedregd en zal hiermede heden worden voortge gaan. Concert Sangerknaben vom Wienerwald. Gisteravond werd in de Nederl. Hervormde kerk door de „San gerknaben vom Wienerwald" een concert gegeven, dat door velen werd bijgewoond. Zij, die zich door het slechte weer niet hebben laten afschrikken (wij zagen on- éer de bezoekers belangstellenden ait de omliggende gemeenten), hebben intens genoten van de bijna volmaaktheid van dit kna penkoor. Hoe kristalhelder klon ken de jongensstemmen bij het ten gehore brengen van het su- Sliem kerkconcert. Het concert werd geopend met beroemde werken uit de barok- tjjd bevattende: „Ich verkündige Euch", van Joh. Vierdank; „Jesu meine Freude," van Dietrich Buxtehude; „Wilkommen", van Pincent Lübeck; Koor uit „Sta- aat Mater", van Giovanni Pergo- (ese; Herr Gott, Vater", van Joh. Seb, Bach; „O hatt Ich Jubals Harf" van George Fr. Handel, en „Feestzang" van Chr. W. Gluck. Was ieder nummer een juweel- dfe alt-solo in „Jesu, meine Freude," gezongen door een 11- jarige knaap, ontroerde de aan wezigen, die, nadat de laatste «oorden waren weggéstorven, slechts met moeite zich konden uithouden van bijvalsbetuigin gen, hetgeen was verzocht. Na een korte pauze volgde als tweede deel van het concert Ex Missa. Cantata, uit de „Messa ad Honorem Sanctam Caeciliam". Dit gedeelte overtrof nog het eerste deel van het concert, even als het derde deel Ad Benedic- «fonvmbestaande uit „Ave Ve- ranv van W. A. Mozart; de 23e SSalttr en „Heilig" uit de „Deut sche Messe", beide werken van Fr. Schubert, en het „Tantum Ergo", van Fr. Liszt. Her eoncert werd besloten met her zingen van een aantal wel- kridende Weense en Oostenrijkse volksliederen. Een avond van kunstgenot, zoals maar zelden te genieten valt Uitstapje naar Laroche. Ook dit jaar bood de heer P. ran Es zijn cliëntèle een uitstapje san. De reis ging ditmaal naar liet mooi gelegen Laroche, waar de gasten van de N.G.V.-winke- Sei konden genieten van de prachtige natuur. Het was vroeg dag voor de Tsïsgenoten, want reeds om 5 uur werd het startsein gegeven. In esa vlot tempo ging het eerst caar Namen waar een kopje kof fie werd aangeboden. Vervolgens werd de reis via Marche voortge zet naar Laroche, het einddoel «sn deze door zonnig weer be gunstigde trip. Hier werd geruime tijd ver toefd om daarna de thuisreis te aanvaarden via Hoey waar het gezelschap de citadel bezichtigde. Natuurlijk had de heer Van Es gezorgd dat de reisgenoten tij dens de rit ruimschoots werden getracteerd, terwijl tussen Tienen «i Leuven nog een verversing werd aangeboden. Ook te Antwerpen werd gepau zeerd en de stad bezichtigd, en toen ging het rechtstreeks naar Tesnettzen, waar men te midder nacht arriveerde ten zeerste vol- over de mooie reis. Visserijfeesten. „Als een bewijs voor de be langstelling, die het provinciaal bestuur heeft voor de visserij in Zeeland, mag de voorbereiding wan de visserijcommissie, waar mee deze week werd begonnen, gezien worden. De visserij is een belang voor het gehele land, dat langzamerhand minder maritiem *eigt te worden, onder meer, dawdat de industrialisatie werk krachten uit de visserij weg zuigt." Deze woorden sprak de Com missaris der Koningin in Zeeland, Sir. mr. A. F. C. de Casembroot, donderdagmiddag in de Vismijn te Breskens, waar hij de officiële opening van de visserijtentoon- Etelling en van de visserijfeesten, she hier thans voor de vijfde maal worden gehouden, ver richtte. Hj zijn aankomst in Breskëns werd de Commissaris, die verge zeld was van zijn echtgenote en isat lid van Ged. Staten, de heer M. J. van Poeije, verwelkomd door de burgemeester van Bres kens, de heer J. A. Eekhout, en de voorzitter van de visserijver eniging „Ons Belang" te Bres kens, de heer C. Kosten. Tijdens de plechtigheid werd voorts het woord gevoerd door de voorzitter van de Vereniging tot bevordering van de Zeeuwse visserij belangen „Zevibel", de heer L. A. Lockefeer. Zeeland telt thans nog 81 garnalenboten en 281 oester- en mosselschepen. De export in 1956 van mosselen bedroeg 9,8 miljoen gulden en van de oesters 3M miljoen. Het is waard om voor de visserij te ijveren, aldus de heer Lockefeer. Een krachtige organisatie heb ben wij nodig en zo nu en dan een appèl aan de bevolking, zo als dit nu door deze visserijten toonstelling geschiedt. Ondanks alle moeilijkheden en dreigingen, ook door het Deltaplan, vissen wij door, zeide de heer Lockefeer, en rekenen wij op de steun der overheid. De donkere wolken, die zich samenpakken boven de visserij, zullen wijken. De visserij heeft historisch recht van be staan, aldus spreker, die de aan wezigen opwekte om alles in het werk te stellen om het voortbe staan van de Zeeuwse visserij te verzekeren. Nadat drs. J. Floor, alg. secr. van de vereniging ter bevordering van de Ned. Visserijbelangen nog had gesproken, overhandigde Teuny van den Heuvel aan me vrouw De Casembroot een bou quet bloemen en een mand met visprodukten. Commissaris De Casembroot opende hierna de tentoonstelling in de Vismijn met een toepasse lijke speech en daarna deden de genodigden een rondgang langs de expositie. Deze expositie is zeer goed op gebouwd. Zij geeft niet alleen een overzicht van de stand van zaken van de tegenwoordige Ne derlandse zeevisserij van haar verleden en haar toekomst, maar ook een goed beeld van onze kust, ons Nederlands volksbe staan en onze duinen en stran den. De wimpel voor de beste presta tie op het gebied van de vis vangst werd door de Commis saris overhandigd aan de schip per van Breskens 20, de heer P. de Baare en zijn mannenP. Pleijte, Jac. de Baare, A. de Baare en J. Riemens. Na dit officiële gedeelte trok een stoet van praalwagens, be geleid door vrolijke muziek door het feestelijk versierde Breskens en vierde heel West Zeeuws- Vlaanderen het feest van Bres kens' vissers. De opening van de visserij feesten te Breskens werd 's mor gens. voorafgegaan door de ont hulling van een gedenksteen ter nagedachtenis van Piet de Baare, de pionier voor de Zeeuwse vis serij-organisatie. Benoemd. Onze dorpsgenote mej. M. Je- soirens werd met ingang van 1 september a.s. benoemd tot hoofd van de fröbelschool te Westdorpe. De moeite waard! Onze dorpsgenoot de heer Wau- mans trok er dezer dagen op uit om in het viswater „De Konijnen- putten" te trachten een visje te bemachtigen, geenszins vermoe dend wat hem te wachten stond want over het algemeen is de vangst niet bijster groot. Maar nu kwam de sensatie. Na korte tijd kreeg hij „beet" en verdween de dobber onder water tot de hengelaar de tijd gekomen acht te om aan te slaan en met suc ces, doch daarmede was de buit nog niet binnen. Het duurde zelfs enkele kwartiertjes voor de vis zich gewonnen moest geven en de heer Waumans met een kar per van IV2 kg huiswaarts kon keren. Dagtrip naar Duitsland Dinsdag j.l. maakte de perso neelsvereniging van de Glas- en Fosfaatfabriek haar jaarlijks va kantieuitstapje. Einddoel van de reis was Monschau in Duitsland, juist even over de Belgische grens. Via Antwerpen werd naar St. Truiden gereden waar een kopje koffie weldoend aandeed. Via Luik volgde de bus het mooie dal van de Vesdre met steeds wisse lende uitzichten op de berghellin gen. Na Verviers en Eupen be reikte men de Duitse grens. Een vlotte controle zorgde er voor dat men omstreeks één uur in Monschau arriveerde. Een pracht middeleeuws aandoend stadje in het Roerdal, in het begin van de Eifel. Als men door de nauwe straatjes dwaalt waant men zich in Nederland, want honderden Nederlandse toeristen bevolken dagelijks dit stadje en in de stra ten hoort men praktisch alle Ne derlandse dialecten. Voor de Zeeuwen deed het hele maal niet vreemd aan om in de winkels en hotels aanduidingen aan te treffen: „Men ontvangt Vraag recepten boekje (25 ctj aan Uw leverancier of schrijf aan Hel Nederlands Zuivelburéau, (25 ct postzegel bijslui ten!) Cort van der Linden- straat 71 Rijswijk Z. H ledereen smult van gebakken kaasboterhammen hier Nederlands geld: „On recoit de l'argent beige." Dergelijke aanduidingen treft men in vrijwel alle gemeenten van Zeeuws- Vlaanderen aan, maar dan om onze zuiderburen ter wille te zijn. In Monschau kan men even ge makkelijk van zijn Nederlandse gulden af als van zijn Belgische franc of Duitse mark. Op de terugweg werd de stuw dam (barrage) van de Gileppe nog bezocht. Luik en Brussel wa ren pleisterplaatsen om de dorsti- gen te laven en om te voorkomen dat de ledematen te stram wer den van het zitten. Een half uur vóór middernacht was men weer thuis en had het gezelschap genoten van een pret tige zonnige dag. Ringrijden. In samenwerking met de plaatselijke vereniging voor vreemdelingenverkeer zal de ringrijdersvereniging Zuidzande zaterdag 17 augustus haar twee de wedstrijd om het kampioen schap van Zuidzande houden. Na afloop van de wedstrijd zal de koninklijke muziekvereniging „Veronica" een muzikale rond wandeling door het dorp maken. Opbrengst kollekte. De te Zuidzande gehouden kol lekte voor de samenwerkende kinderbescherming organisaties de „SAKOR" te Utrecht heeft 181,33 opgebracht. De helft van dit bedrag is bestemd voor de stichting „Kinderzorg". VRIJDAG 16 AUGUSTUS. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Meisjes in de gevaar lijke leeftijd. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Carnaval in Wien. ZATERDAG 17 AUGUSTUS. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Meisjes in de gevaarlij- lijke leeftijd. Concertgebouw, 8 uur: Men senjacht in Nairobi. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Schandaal in Sorrento. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Carnaval in Wien. ONTPLOFFING TE PERMS. Op het terrein van de Shell-in- stallaties en fabrieken „Pernis" heeft zich donderdagmiddag een ontploffing voorgedaan in de fabriek, waar insecten-bestrij dingsmiddelen worden vervaar digd. Voor zover thans bekend is, werden hierbij twee leden van het personeel van aannemers ge wond. Zij zijn onmiddellijk over gebracht naar de polikliniek van de raffinaderij. Naar de oorzaak van de ont ploffing zal een onderzoek wor den ingesteld. Nader wordt gemeld, dat bij de ontploffing in totaal zeven personen lichte verwondingen hebben opgelopen. Zij konden al len, na ter plaatse te zijn verbon den, op eigen gelegenheid huis waarts keren. ZWARTE OOIEVAAR IN GRONINGEN. Aan de kust bij Hornhuizen in de provincie Groningen is woensdag een zeldzame vondst gedaan. Daar werd een totaal verzwakte ooievaar aangetroffen. Het dier is overgebracht naar het Noorder Dierenpark te Emmen waar het donderdagmorgen aan kwam. De vogel wordt daar nu verpleegd. Zwarte ooievaars komen eigen lijk alleen maar voor in Oost- Duitsland en Denemarken. Aan genomen wordt dat deze zeer zeldzame gast verdwaald is. RECORDPRESTATIE VAN EEN KOE. Een koe heeft een merkwaar dige en waarschijnlijk unieke zwemprestatie geleverd toen ze dezer dagen in de Giglio gleed, een waterweg in de buurt van Volta Mantovana, en een wereld record in haar categorie vestigde over een afstand van zes kilome ter. Toen de koe door een misstap in het water terecht was geko men, ging ze uit alle macht met de stroom meezwemmen, tot con sternatie van een aantal boeren op de oever, die het ergste vrees den in verband met een half openstaande sluis. Maar 10 meter vóór de sluis dook de koe, zwom onder de deuren door, en her haalde deze krachttoer nog twee keer voor ze een geschikte plaats vond om op de oever te klaute ren. Dat was bij een wei met sap pig gras, waaraan de recordhoud ster zich prompt te goed ging doen. GETRACHT KIND OP TE VANGEN EN ONDER AUTO GELOPEN. De bijna tweejarige Cornelis Glas, die in een stoel voor het raam van de ouderlijke woning aan de Dordtsestraatweg te Rot terdam met een spanjolet van het venster zat te spelen, is, doordat het raam opeens naar buiten open ging, naar buiten gevallen. Het kind kwam van vijf meter hoogte op straat terecht en moest met verwondingen aan hoofd en schouder in het kinder ziekenhuis worden opgenomen. Mevrouw C. J. van der Schoor- Hagestein, die ook aan de Dordt sestraatweg woont, liep aan de overzijde van de straat te wande len, toen zij 't kind naar beneden zag vallen. Zij wilde de straat overhollen om zodoende te trach ten het kindje op te vangen. Zij lette daarbij niet op het verkeer en liep tegen een auto op. Met kneuzingen en een bloeduitstor ting aan het rechterbeen is zij naar een ziekenhuis overge bracht. KNAAPJE IN ZEE VERDRONKEN. Woensdagmiddag is aan het strand te Sint Maartenszee de 9- jarige W. Slagt uit Naarden bij het zwemmen verdronken. Het knaapje verdween in de buurt van de gevaarlijke strek dam in de golven. Hij logeerde met zijn ouders in dit badplaats je. Na vermissing vond men het jongetje vrij spoedig. Toepassing van kunstmatige ademhaling had echter geen resultaat meer. SPEELGOEDMANIAK OP HETERDAAD BETRAPT. De 33-jarige M. W. F. T. uit Leiden is in een Haags waren huis betrapt op het stelen van speelgoedautootjes. Bij huison derzoek bleek hij in het bezit te zijn van mecanodozen en ander constructiemateriaal voor kinde ren ter waarde van 500, OOK DE ANDERE ONTVLUCHTE GEVANGENEN UIT „ESSERHEEM" ACHTERHAALD. Nadat dinsdagmiddag een ont vluchte gevangene, die samen met twee anderen uit de strafin richting „Esserheem" te Veen- huizen was weggelopen, te Rot terdam was aangehouden, zijn de andere twee donderdagmorgen in alle vroegte ook in de Maasstad gegrepen. De radiosurveillancebrigade van de politie had woensdagnacht op de Karmeiweg een auto zien staan, die een aanrijding had ver oorzaakt en verlaten was. Een rechercheur kreeg een seintje, ging op onderzoek uit en bracht de wagen, die uit Den Haag af komstig moest zijn, naar het bu- teau Westersingel. Het vreemde van het geval bracht hem er toe opnieuw per politieauto erop uit te trekken en voor alle zekerheid 1men kon nooit weten stak hij de foto's van de ontvluchte gevangenen uit „Esserheem" in zijn zak. Op de Goudsesingel gekomen zag hij twee mannen in marstem po lopen, die sprekend op de fo to's geleken. Maar het tweetal had al lont geroken, liep de Van Galenstraat in ging daar kwasi huisnummers staan bekijken. „Handen omhoog", klonk 't even later,, waarna de rechercheur, zich legitimerend, hen sommeer de mee te gaan. De Rotterdam mer, de 25-jarige H. P. J., voldeed hieraan, maar de ander, de 29- jarige Hagenaar J. J. van H., nam de benen. Na het lossen van waarschu wingsschoten, die geen effect sor teerden, stapte de rechercheur met de ene arrestant in de wagen en gaf de chauffeur opdracht nog wat rond te rijden, want de vluch teling kon nooit ver weg zijn. Inderdaad werd hij op de Boe zemsingel gesnapt. Wel vluchtte hij de tuinen in, maar het was toevallig vlak bij een politiebu reau, waaruit even later op ver zoek een heel legertje agenten kwam. In tirailleurslinie trok men de tuinen in en een kwar tier nadat de Rotterdammer was gegrepen, zat ook de Hagenaar weer in de wagen. En daarmee was het avontuur van het drietal vluchtelingen, dat nauwelijks 2 dagen had geduurd, weer ten einde. PIEKEREND NEDERLAND heeft de Prijzenpot ontdekt. Steeds meer belangstelling komt er voor deze intelligen tietests, waar iedereen aan mee kan doen. Dagelijks ont vangt de puzzelredactie entousiaste brieven en vaak wordt de vraag gesteld, of deze prijsvragen niet wekelijks kunnen verschijnen. Welnu, wij hebben goed nieuws voor onze puzzelaars Als de vakanties afgelopen zijn, zal inderdaad elke week een opgave gepubliceerd worden en omdat de deelneming in het echte puzzelseizoen natuurlijk veel groter wordt, dan in deze tijd van het jaar het geval kan zijn, verwachten wij in het najaar ook veel grotere prijzenpotten te kunnen uitkeren. Nog even geduld dus, over een maand kunt U elke vrijdag een prijsvraag vinden PROBLEMEN zijn er nog genoeg. Zo is ook ge vraagd of één gezin meer diagrammen mag invullen. Daar kunnen wij geen bezwaar tegen hebben. De krant is voor het gezin en de prijsvraag kan dus door het gehele gezin wor den opgelost. Zijn de gezinsle den het dan met elkaar over de oplossing niet eens, dan doen zij er het beste aan, ieder voor zich een diagram in te vullen en op deze wijze te trachten de prijs in de wacht te slepen. Aan het bureau van ons blad kunt U altijd losse nummers krijgen met de opgave ten be hoeve van meepuzzelende ge zinsleden. Dit geldt ook voor hen, die zich mochten ver schrijven bij het invullen van het diagram. Als het formulier erg onduidelijk wordt, kunnen zij beter een nieuw diagram invullen. Natuurlijk blijft de voorwaar de van kracht, dat bij elke uit slag de prijs slechts éénmaal aan éénzelfde persoon wordt uitgekeerd en alleen aan abon nees en/of hun gezinsleden, Bij deze prijzenpotprijsvraag deelt iedere goede oplosser mee in de prijzen. Dus wie de goede ant woorden weet, heeft altijd prijs. Deze zelfde puzzel verschijnt in een 25-tal bladen over het gehele land, zodat er een ZEER GROTE POT zal ontstaan door de duizen den inzendingen, waarop allemaal vijftig cent extra wordt geplakt. Het bedrag, dat na aftrek van de kosten overblijft, wordt geheel aan de winnaar(s) uitgekeerd. Bij deze puzzel Is maar één goede oplossing mogelijk, omdat geen en kele vraag voor tweeërlei uitleg vatbaar is. Indien er geen goede Inzending binnenkomt, blijft de gehele pot overstaan tot de vol gende prijzenpotpuzzel. alleen abonnees en leden van hun gezin mogen meedingen naar een prijs; het diagram en de totaal- 2 cijfers moeten volledig worden ingevuld; 3 het volledig uitgeknipte g diagram moet op een briefkaart worden ge plakt; 4 onduidelijke veranderin- q, gen of invulling maken een inzending ongeldig; E oplossingen die na a.s. dinsdag 12 uur v.m. in ons bezit komen, dingen niet meer mee; «Q briefkaarten, waarop niet Aw het verschuldigde porto (7 cent) en het extra porto van 50 cent is geplakt, zijn ongeldig; briefkaarten, die event, niet door P.T.T. zijn af gestempeld, zijn ongeldig wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken, beschadiging of vertraging- der kaarten; over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredae- tie, deze is bindend; door inzending verklaart men zich akkoord met de ze voorwaarden. Het ingevulde diagram knipt U uit en plakt dit op de blanco zijde van een briefkaart. Aan de andere kant adresseert U als volgtP.P., Postbus 35, Utrecht. Naam en volledig adres van de afzender in blokletters invullen en daarboven 50 cent aan extra post zegels plakken, plus het normale porto van 7 cent. U zendt de brief kaart niet in enveloppe, maar open in. Gebruik alleen geldige postzegels. Vervallen postzegels, radiozegels, plakzegels en dgl. worden door de posterijen niet vergoed De oplossingen moeten uiterlijk dinsdag 20 augustus a.s., 12 uur v.m. in ons bezit zijn. Later ontvangen briefkaarten wor den onherroepelijk terzijde gelegd. A. Sim"? Op deze pagina vindt U 'n twaalf tal vragen, A. tot en met M. en bij elke vraag vijf antwoorden. Aan U de taak te bepalen, welke van de vijf antwoorden goed zijn. Het kan voorkomen, dat méér dan één antwoord goed is, ja, misschien zijn er soms wel 4 of 5 antwoor den juist, bij andere vragen kan het gebeuren dat er maar één antwoord goed is. Voorts vindt U een diagram met vooraan de letters van de vragen en naast elke letter de nummers van de bijbehorende (doorgenum merde) antwoorden. U hebt nu niets anders te doen dan de nummers door te kruisen van alle antwoorden, die volgens U goed zijn, regel voor regel de aangekruiste getallen op te tellen en dan de gevonden totalen in de laatste strook (geheel rechts) te plaatsen en nog eens tot een totaal op te tellen, dat U in de cirkel zet. Zo zou bijvoorbeeld een vraag kunnen luiden A. een pink is 1 een deel van de hand; 2 een kle dingstuk; 3 een dier; 4 een stuk gereedschap; 5 een vissersvaar tuig. Nu blijkt, dat 1, 3 en 5 gced zijn. want een pink is werkelijk een deel van de hand, maar ook een dier en ook nog een vissers vaartuig. In het diagram streept U daarom in zo'n geval op de strook A het cijfer 1 door, maar ook de 3 en ook nog de 5. In de' laatste kolom zet U de som van 1 3 5=9. Dat totaal 9 telt U later op bij de totalen van de andere stroken en zo vindt U het „totaal der totalen" voor de cirkel. Iedereen heeft wel eens gehoord van een Hammond-orgel. Wat is dit voor een in strument I een luchtorgel; 2 een waterorgel; 3 een geëlektrificeerd orgel; 4 een elektro-mag- netisch orgel; 5 een pijporgel. Gelukkig kennen we in ons land het werk tuig niet meer, maar wat is een galg 6 een strafwerktuig; 7 een draagband; 8 een muziekinstrument; 9 een hoeveelheid kolen; 10 een hijswerktuig. En wat is een sfinx II een stenen beeld in Egypte; 12 een my thologisch monster; 13 een vlinder; 14 een aap; 15 een Egyptische koning. Nu een niet zo moeilijk vraagje. Wat is een duivelskop 16 de kop van een düivel; 17 een uitwas aan een boom; 18 een lisdodde; 19 een munt stuk; 20 een cactus. Natuurlijk weet U wat een kaper is, maar het woord heeft nog meer te betekenen. Het kan zijn...,. 21 een zeerover; 22 een schip; 23 een kat- tenras; 24 een mutsje; 25 een sieraad. Loenen ligt in de provincie 26 Utrecht; 27 Drente; 28 Limburg; 29 Gel derland; 30 N. Brabant. We hebben ons allen in de dierentuin wel eens met de aapjes vermaakt, maar het woord aap of aapje kan ook nog iets anders betekenen en wel 31 een huurrijtuigje; 32 een som geld; 33 een scheldnaam; 34 een stuk serviesgoed; 35 een deel van een vaartuig. II. Wc weten nog wel van de schoolbanken wie de „Zonnekoning" was. Dat was 36 Willem I; 37 Lodewijk XIV; 38 Lodewijk XV; 39 Faroek; 40 Hendrik VIII. Onderstaand diagram volledig invullen en geheel uitknippen. Daarna op een briefkaart plakken en frankeren met totaal 57 cent. C. D. E. F. G. I. K. Hoe groot mogen de maximum afmetingen van een boksring zijn 41 4x4 meter; 42 5x5 meter; 43 6x6 meter; 44 7x7 meter; 45 8x8 meter. Welke Nederlandse plaats wordt door de toeristen wel met Venetië vergeleken 48 Delft; 47 Rotterdam; 48 Amsterdam; 49 Sneek; 50 Giethoorn. Het boek „Bartje" is geschreven door 51 Annie Salomons; 52 Anna Blaman: 53 Anne de Vries; 54 Antoon Coolen; 55 An ton van Duinkerken. M. En nu de laatste wat Is een galei 56 een schfp; 57 een soort oven; 58 een pud ding; 59 zettersgerei; 60 een schoenspanner.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2