Bus- en trampersoneel te Lodz eisen hogere lonen De samenzwering tegen president Nasser Moeilijkheden over economische problemen? Felle kritiek van Chroesjtsjef op Adenauer Slachtoffers van neergestorte Mariner begraven De ontwapeningsconferentie HET WEER Speciale V.N.-zitting over Hongarije WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN STAKINGEN IN POLEN WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1957 12e Jaargang Nr 4140 WEER TWEE BERG BEKLIMMERS IN ITALIË VERONGELUKT ARRESTATIE VAN ALGERIJNEN IN MARSEILLE VEROORDELING VAN AMERIKAANSE ARCHEOLOOG Russisch-Oostduits communiqué COMMENTAAR VAN ADENAUER. Egyptenaar trekt bekentenis in MOHALY KISS TERECHTGESTELD ZUIVERING IN COMMUNISTISCHE PARTIJ VAN ITALIË NOORDAFRIKANEN IN PARIJS GEDOOD EEN DER OVERLEVENDEN VAN RAMP MET MARINES OVERLEDEN Nederland erkent Tunesische republiek. AMERIKAANS PROTEST STRAALJAGER IN DUITSLAND VERONGELUKT Frankering bij abonnement: erneuzei, Directeur-Hoofdredacteur i. van o.e Sanne Redactip-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2073 en 251C NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— pei kwartaal; per maand f 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum ner advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadv©-- tenties): 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Voor hét maandagnummer: zaterdags 10 nar Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent mee. In de Poolse industriestad Lodz hebben militairen opdracht gekregen de trams en, bussen te bedienen, nu 10.000 man ver- voerspersoneel het werk neerge legd heeft om kracht bij te zetten aam de ieis tot loonsverhoging en betere arbeidsvoorwaarden. Er vielen maandagavond ver scheidene gewonden bij botsin gen tussen stakers en politie, die van traangas gebruik maak te. Er is een commissie benoemd om met de stakers te onder handelen. Het stadsbestuur stelt alles in het werk om de stakers te be wegen, het werk te hervatten. In door de overheid verspreide vlugschriften wordt de staking veroordeeld en gezegd, dat der gelijke acties alleen de vijanden van Polen ten goede komen. De bond van overheidspersoneel heeft laten weten, dat hij de staking niet steunt en de actie als onwettig beschouwt. De stakers is meegedeeld, dat een bedrag van vijftig miljoen zloty is uitgetrokken om de sa larissen van het tram- en auto- buspersoneel te verhogen. Dit betekent, dat elk lid van het personeel iets minder dan hon derd zloty per maand er bij zou krijgen. De stakers vinden dit echter niet genoeg. Ze zeggen, dat zij nu hoogstent 800 zloty per maand verdienen (ongeveer 120 gulden). (Volgens officiële cijfers variëren de salarissen van 750 tot 1.100 zloty per maand, afhankelijk van het aantal dienstjaren. De plaatsvervangende minis ter voor de openbare diensten Stanislaw Sroka, heeft maan dagavond met de stakers onder handeld. Ook andere vooraan staande functionarissen uit Warschau houden zich met het geschil bezig. Onder hen bevin den zich de opperbevelhebber van het korps binnenlandse vei ligheid, generaal Komar en de voorzitter van de centrale raad van vakverenigingen, Ignacy Loga-Sowinski, die tevens lid is van het centrale comité der Poolse communistische partij. De autoriteiten van Lodz heb ben dinsdagochtend 600 vracht- auto'k gerequireerd om de arbei ders naar hun werk te brengen. Zij zeiden, dat er ondanks enige vertraging meer arbeiders op hun werk waren dan vorige week, toen de tram- en autobus diensten normaal waren. Naar verluidt hebben de sta kers de voornaamste tramremise in Lodz en een andere in Bocia nowice, een voorstad, bezet. Woordvoerders van de stakers zeiden vastbesloten te zijn de staking voort te zetten, totdat aan de eisen van de mannen is voldaan. In de afgelopen 24 uur zijn in Italië weer twee bergbeklim mers om het leven gekomen. De ene, Antonio Perosino uit Turijn, maakte bij de top van de 3.840 meter hoge Monviso een val van twintig meter. Zijn metgezel, met wie hij door een touw was verbonden, bleef on gedeerd. Het andere slacht offer, Paolo Saccini, veronge lukte, toen hij op de Pizzo Mon- taldo (2.706 meter) edelweisz plukte. De politie te Marseille heeft meegedeeld, dat zij zeven leden van het Algerijnse nationale be vrijdingsfront heeft aangehou den, die in een hotel vergader den. In beslag genomen docu menten zouden waardevolle ge gevens bevatten over de plan nen vqn de verzetsbeweging in Zuid-Frankrijk. De Amerikaanse archeoloog Charles Muses, die door de Egyptische autoriteiten beschul digd werd van zwarte handel in dollars en diefstal van antiqui teiten is dinsdag veroordeeld tot 13 maanden voorwaardelijk en een boete van ruim 2 ton. Muses verklaarde dat hij in beroep zal gaan tegen 't vonnis, waarbij hem genoemde boete werd opgelegd. Radio-Moskou heeft medege deeld, dat er dinsdag in Oost- Berlijn een gemeenschappelijk Oostduits-Russisch communiqué is ondertekend. Voor de Sowjet- Unie tekenden Chroesjtsjef en Mikojan, voor Oost-Duitsland Ulbricht en Grotewohl. Radio-Moskou gaf geen nade re bijzonderheden. Volgens het Westduitse pers bureau DPA zijn er maandag tus sen de regeringsdelegaties van de Sowjet-Unie en Oost-Duits- land moeilijkheden gerezen over economische problemen. De Sow jet-delegatie had met nadruk verklaard, dat de Sowjet- Unie alleen verdere hulp en kre dieten zal verlenen, indien Oost- Duitsland de achterstand in zijn export voor 1957 zou inhalen. In een artikel in het orgaan van de Oostduitse communisti sche partij, „Neues Deutschland", wordt aangedrongen op „punc tuele uitvoering van onze export" naar de Sowjet-Unie. Volgens radio-Moskou wordt in het communiqué gezegd, dat de onderhandelingen in Oost- Berlijn „weer eens opnieuw be vestigd dat er algehele overeen stemming" bestaat ten aanzien van de internationale kwesties. Het voornaamste doel van de buitenlandse politiek der Sow jet-Unie en van Oost-Duitsland is „vrede in Europa en de we reld, verdere versterking van de eenheid der socialistische landen en het uitvoeren, zonder afwij kingen, van de beginselen der vreedzaAe coëxistentie van lan den met verschillende maatschap pelijke stelsels". Het communiqué merkt op dat de Russische en Oostduitse ver- De Russische communistische [cider Chroesjtsjef heeft dinsdag op een grote bijeenkomst op het Marx-Engelsplein in Oost-Ber- lijm, waar zich een 150.000 men sen verzameld hadden, een rede voering gehouden, waarin hij de Oostduitse partijsecretaris Ul bricht prees als de „trouwe strij der voor de socialistische klasse de Sowjetpartij is het volkomen eens met de politiek van de Oost duitse socialistische eenheidspar tij onder Ulbrichts leiding. Chroesjtjsjef leverde felle kri tiek op bondskanselier Adenauer van West-Duitsland. Die bereidt volgens hem de Westduitsers psychologisch op een nieuwe oor log voor, door de terugkeer van duizenden Duitsers uit de Sow jet-Unie te eisen, terwijl hij weet dat deze mensen gesneuveld zijn. Adenauer scheurt koelbloedig oude wonden open, terwijl hij weet dat de Sowjet-Unie haar be lofte om alle Duitsers te repatrië ren vorig jaar tijdens Adenauers bezoek aan Moskou gedaan, heeft gehouden. De Duitsers die Ade nauer opeist zijn gesneuveld, al dus Chroesjtjsef, zoals mijn zoon en de zoon van Mikojan, wiens lijken nooit gevonden zijn en die wij niet opeisen omdat wij weten dat zij dood zijn. Chroesjtsjef zei, dat de Weste lijke pers probeert bewijzen te vinden voor een breuk tussen de Sowjet-Unie en Oost-Duitsland, doch dat zij bedrogen uit zal ko men. De Russen hebben nooit het Duitse volk met Hitier vereen zelvigd. Door de oorlog is er in Rusland wel een zekere bitterheid ten aanzien van Duitsland als geheel ontstaan, maar onze dele gatie is zeer onder de indruk ge komen van de hartelijke ont vangst die ons overal in Oost- Duitsland bereid is. De vriendschappelijke ont vangst kwam kennelijk regel recht uit het hart, zoiets kan niet gelast worden, aldus Chroesjt sjef. Hij waarschuwde West-Duits- land, dat er slechts één weg naar hereniging van Duitsland is, de weg van onderhandelingen met Oost-Duitsland. Het Duitse volk moet dit vraagstuk zelf oplossen. Adenauer houdt geen rekening met de belangen van het Duitse volk en de lessen van de geschie denis. Hij wil militaristische en revanchistische wensen bevredi gen. Hij moet niet proberen van uit een machtspositie tot hereni ging te komen, doch de kwestie redelijk benaderen. Als hij niet met Oost-Duitsland wil onder handelen, betekent dat niet het einde van de Oost-Duitse repu bliek, zo betoogde hij. Chroesjtsjef beschuldigde de Westelijke mogendheden ervan, dat zij „alles in het werk stellen om de ontwapeningsbesprekin gen eindloos te rekken". De Sowjet-Unie zal echter „blijven streven naar een oplossing van de ontwapeningskwestie". De Oost-Duitse regering doet in het communiqué een dringend beroep op de grote mogendheden te verhinderen dat in West-Duits- land kernwapens worden opge slagen. Zij herhaalt het aanbod aan de Westduitse regering om een overeenkomst te sluiten die atoombewapening voor het leger van Oost- en West-Duitsland ver biedt. Het communiqué beschuldigt de Westelijke mogendheden er van, dat zij een „vicieuze cirkel" geschapen hebben door beëindi ging van de bewapeningswedloop afhankelijk te maken van een regeling van het Duitse vraag stuk. (Een regeling die zijzelf op alle mogelijke manieren verhin deren.) En dat zij geen van deze twee vraagstukken wensen op te lossen. Voorts wordt gezegd, dat de „Euromarkt", de ..Euratom" en het voorgenomen Navo-comman- do voor het Oostzeegebied de kloof tussen Oost en West in Europa nog groter en de Duitse kwestie nog ingewikkelder ma ken, terwijl de internationale spanning vergroot wordt. De Sowjet-Unie steunt het stre ven van Oost-Duitsland en Polen om met de andere Oostzeelanden tot samenwerking en gemeen schappelijke regeling van ge meenschappelijke vraagstukken te komen. De Sowjet-Unie en Oost-Duits land spreken zich uit voor aan zienlijke beperking van de bui tenlandse troepen in Duitsland. Oost-Duitsland verklaart zich be reid samen te werken aan een zóne van beperkte en gecontro leerde bewapening in Europa, teneinde de oprichting van een doelmatig Europees stelsel van collectieve veiligheid te verge makkelijken. Voorts wordt in het communi qué het Oostduitse voorstel her haalt om via confederatie van Oost- en West-Duitsland tot her eniging te komen. „De heer Chroesjtsjef heeft zich od de meeste plompe wijze met de Westduitse binnenlandse aangelegenheden ingelaten", al dus heeft de Westduitse bonds kanselier dr Konrad Adenauer, dinsdag in een radiotoespraak verklaard. Hij voegde hieraan toe: „Het bezoek der Sowjetrussische lei ders aan Oost-Berlijn, vijf weken vóór de Westduitse verkiezingen, is evenmin toevallig als het feit, dat de leider der Russische com munistische partij niets dan slechts van bondskanselier en regering van West-Duitsland wist te vertellen. En dit alles vindt plaats, ter wijl tezelfdertijd, op voorstel van het Kremlin, Westduits-Sowjet- russische besprekingen worden gevoerd", aldus bondskanselier Adenauer. tegenwoordigers het er over eens zijn dat elke stap in de richtnig van beperking der bewapening van beslissende betekenis is voor het verbeteren van de internatio nale toestand. Daarom blijft het oplossen van de ontwapennigs- kwestie de voornaamste taak van alle landeh. De Sowjet-Unie en Oost-Duits land veroordelen het Westen we gens „het verhinderen van de aanvaarding van een definitief besluit over de ontwapening en het stopzetten van proeven met kernwapens. (Geen land heeft volgens hen het recht het gevaar te onder schatten dat een gevolg is van de samenwerking „tussen milita ristische groepen in West-Duits land" en „agressieve krachten in de Ver. Staten" met als doel „het ontketenen van een nieuwe oor log".) Het communiqué verklaart ook weer, dat de veiligheid in Europa slechts kan worden be reikt door gemeenschappelijke inspanning van alle landen voor een organisatie voor collectieve veiligheid, die alle Europese lan den omvat, aldus radio-Moskou. Het voornaamste obstakel op de weg naar een Duitse hereni ging is de huidige politieke koers van de regering van de bonds republiek. Er kan geen sprake van hereniging zijn ten koste van de Duitse democratische re publiek en de sociale verworven heden van de arbeiders dezer republiek. Een der twaalf Egyptenaren die in Cairo terecht staan wegens samenzwering tegen president Nasser heeft dinsdag zijn beken tenis, waarop de aanklacht voor een groot deel is gebaseerd, inge trokken. Deze beklaagde, Abdel Hamid cl Islamboeli, een vroegere hoge ambtenaar van 't ministerie van Voorlichting, zei, dat men hem gemarteld had tot hij bekende. De rechter heeft een medisch on derzoek gelast om na te gaan, of Islamboeli werkelijk mishandeld is. Islamboeli verklaarde, dat hij in de militaire gevangenis in de woestijn bij Abassia naakt in een cel was gezet. Twee dagen kreeg hij niet te eten of te drinken. Hij werd met een zweep geslagen en moest de hele dag staan, hoewel hij een beenverwonding had. Men had gedreigd, dat zijn vrouw en kinderen honger zou den moeten lijden als hij niet be kende, zo zei hij. Ook hadden zijn bewakers hem gezegd, dat er nog andere middelen waren dan de zweep om hem tot bekennen te brengen. Er werd een glas water voor hem neergezet, doch hij mocht 't niet aanraken vóór hij bekend had.*Toen men hem nog zei, dat zijn vrouw gearresteerd was, brak zijn weerstand. Hij onder tekende een bekentenis op voor waarde dat men zijn vrouw onge moeid zou laten en haar 200 gul den per maand zou betalen. De man die hem ondervraagd had, majoor Sjentihawi, bezocht hem maandag nog in zijn cel en zei dat hij zich bij zijn verklaring moest houden, dan zou hij vrijge sproken worden, aldus de verkla ring van Islamboeli. De openbare aanklager las dinsdag een brief voor, die Islam boeli, naar hij zei, aan zijn vrouw had geschreven en waarin hij haar vroeg een andere beklaagde over te halen zijn bekentenis in te trekken met de mededeling dat hij was gemarteld. Radio-Cairo gaf dinsdagmiddag een verslag van de rechtszitting, waarin echter gezegd werd, dat Islamboeli de echtheid van zijn bekentenis bevestigd heeft. Naar radio-Boedapest meedeelt is de 69-jarige Mihaly Franzia Kiss terechtgesteld. Hij was ia 1947 bij verstek ter dood veroor deeld op beschuldiging van moord en beroving tijdens de „witte ter reur" na de omverwerping van het kortstondige communistische bewind in Hongarije in 1919. Kiss had zich in het land schuil weten te houden, totdat hij enige maan den geleden werd gearresteerd. Bij een nieuw proces verklaarde hij onschuldig te zijn aan het oor spronkelijk ten laste gelegcte. Wél gaf hij toe, valse papieren te hebben gebruikt en wapens en munitie te hebben verborgen. Uit Hongaarse persberichten blijkt, dat Janos Horvath. een vooraanstaand lid van de Partij van Kleine Boeren, is gearres teerd. Horvath zou hebben be kend, dat hij vorig jaar oktober was gekozen tot „voorzitter van het nationale comité" te Kecske met. Nadat in de R. K. kerk in Me- rauke vlootaalmoezenier pater E. Andreoli een H. Mis van re- quim heeft gecelebreerd zijn dinsdagochtend de acht slacht offers van het ongeluk met de Mariner van het ziekenhuis uit begraven. Bij de H. Mis waren o.a. aanwezig de gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea. dr. J. van Baal, en de comman dant zeemacht in dit gebieds deel, schout bij nacht A. M. Valkenburg. Een gewapend escorte van de algemene politie ging aan de baren, die werden gedragen door politiepersoneel, vooraf. Er was Volgens het Italiaanse persbu reau „Continentale" is er in de Italiaanse communistische partij sinds enkele weken een zuivering aan de gang. Vijf Noordafrikanen zijn dins dag in het gebied van Parijs door andere Noordafrikanen gedood. Zij werden in verschillende cafés en een winkel doodgeschoten. Zes Noordafrikanen werden ge wond. Zorin, de Russische afgevaar digde bij de ontwapeningsconfe rentie te Londen, heeft dinsdag het Westen gewaarschuwd dat zonder onvoorwaardelijke over eenkomst tot beperking van de strijdmacht onder 2.500.000 man elk voor de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie, „het verkeerd zou zijn de indruk te wekken, dat wij op het punt staan over eenstemming te bereiken." Zorin kritiseerde het Westelij ke besluit een inkrimping van Te New York is maandag van welingelichte zijde vernomen dat de meeste leden der Verenigde Naties zich hebben uitgesproken voor h?t houden van een speciale zitting ter bespreking van het Hongaarse vraagstuk. Deze zou 10 september a.s., een week vóór de opening van de 12e zitting der algemene vergadering, beginnen. De mogelijkheid hier toe bestaat, omdat de algemene vergadering, bij het beëindigen van haar 11e zitting heeft be paald, dat zij, vóór de opening van de 12e zitting, bijeen kan werden geroepen voor een be spreking van de vraagstukken be treffende Hongarije en/of het Midden-Oosten. Westerse diplomaten hebben verklaard, dat de bijeenroeping der algemene vergadering, een week vóór de opening van de 12e zitting, niet betekent dat ver wacht wordt, dat het Hongaarse vraagstuk in deze tijd zou kunnen worden afgehandeld. Men hoopt echter wél in deze week het in juni j.l. gepubliceer de V.N.-rapport over Hongarije, uitgebracht door een commissie, waarin vertegenwoordigers van vijf landen zitting hadden, volle dig te kunnen bespreken. Vernomen wordt, dat Engeland en Frankrijk bezig zijn met de op stelling van een ontwerpresolutie over het Hongaarse vraagstuk, die in de twaalfde zitting der al gemene vergadering zal worden ingediend. ZUIDELIJKE WIND. Het weer in ons land werd dinsdag nog bepaald door een zwakke trogstoring boven Noord west-Europa. In sommige stre ken van ens land vielen daarbij flinke buien. Zo werd tussen 7 en 19 uur in IJmuiden 29 mm af getapt, maar in het midden en zuiden van het land viel nauwe lijks een bui. Intussen arriveerde een vrij actieve Oceaanstoring ten westen van Ierland, die in zuidoostelijke richting verder trok. Deze zal vandaag het weer in onze omgeving gaan beïnvloe den. De wind, die aanvankelijk zwak en veranderlijk zal zijn, waarbij hier en daar ochtendmist verwacht wordt, zal vandaag la ter uit zuidelijke richtingen toe nemen. De temperaturen veranderen weinig, maar zullen wellicht hier of daar wat hoger komen dan dinsdag het geval was. Buien van betekenis worden vandaag niet meer verwacht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. Zuidelijke wind. Half tot zwaar bewolkt met hier en daar een enkele bui. Van nacht plaatselijk mist. Weinig verandering in temperatuur. Aanvankelijk weinig wind, later matige tot krachtige wind uit zuidelijke richtingen. DONDERDAG 15 AUGUSTUS. de strijdmachten die verder gaat dan 2.500.000 man elk voor de Ver. Staten en de Sowjet-Unie en 750.000 man elk voor Engeland en Frankrijk, gepaard te doen gaan met de oplossing van „be langrijke politieke vraagstuk ken", in het bijzonder het Duitse vraagstuk. Hij vroeg om een „ondubbel zinnig antwoord cp de vraag of de Westelijke mogendheden defini tief kunnen toezeggen aan een besnoeiing van de strijdkrachten van de Sowjet-Unie en de Ver. Staten tot onder 2.500.000 man geen voorwaarde te zullen ver binden. Volgens Zorin is de oplossing van de Duitse kwestie op Ade nauer's voorwaarden door het Westen geopperd om hiermee een belemmering op te werpen voor een beperking der strijd krachten beneden het genoemde peil. De „wraakzoekende mach ten in West-Duitsland" zouden hierdoor in feite het recht van veto krijgen bij de regeling van het gehele ontwapeningspro bleem en zelfs van de eerste or.t- wapeningsmaatregelen. Zorin trok de verklaring in twijfel van -de Amerikaanse af gevaardigde Stassen, dat de af gevaardigden niet beseffen hoe dich zij bij overeenstemming zijn. Stassen had dit vorige week ge zegd. Dit bleek wel uit het feit, dat de subcommissie voor ontwa pening na vijf maanden vergade ren nog niet kan zeggen tot een besluit gekomen te zijn over ook maar een van de belangrijkste ontwapeningskwesties, zo heeft Zorin volgens een mededeling van de Russische ambassade te Londen gezegd. Boven de tekst van deze mededeling stond: „Men moet de openbare mening in de wereld niet misleiden." grote belangstelling. De weg van het ziekenhuis naar de be graafplaats werd te voet afge legd. Aan de groeve werden de slachtoffers in gebed herdacht door de vlootaalmoezenier, pater Andreoli, de vlootpredikant, ds. Kwakkelstein, en de Pend-ta Lopula. Kransen werden gelegd door gouverneur Van Baal, schout bij nacht Valkenburg, namens het binnenlands be stuur, de algemene politie en de burgerij. Tenslotte werd op de begraafplaats 't woord gevoerd door- de commandant van de M.L.D. in Nederlands Nieuw- Guinea, ltz. vlieger la Brum- sma, de commandant zeemacht en de gouverneur. In de och tenduren bracht dr. Van Baai een condoleancebezoek aan de weduwe van de verongelukte veldwachter Jaas in Merauke. De gouverneur ontving tele grammen van deelneming van minister Staf en leden van de parlementaire missie, die thans in Manokwari verblijven. Sergeant A. Moens uit Kat wijk aan Zee, een van de twee overlevenden van het ongeluk met de Mariner van de Konink lijke marine in Merauke, is dinsdagmiddag overleden. Maandag werd gemeld, dat hij levensgevaarlijk was gewond. BBreskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.26 5.01 5.41 5.51 n.m. 4.39 5.14 5.54 6.04 MAAN op onder ZON op onder -érg. 14 5.24 20.09 15 5.25 20.07 21.06 21.29 9.39 10.44 De Nederlandse zaakgelastigde in Parijs heeft dinsdagochtend aan het waarnemend hoofd van de Tunesische ambassade in Parijs een nota overhandigd, wel ke de erkenning door de Neder landse regering inhoudt van de uitroeping der Tunesische repu bliek. De Verenigde Staten hebben in een nota bij de Sowjet-Unie ge protesteerd tegen de sluiting van de Peter de Grote Baai bij de Sowjet vlootbasis Wladiwostok. Men noemde de sluiting een po ging onwettig in bezit nemen van een uitgestrekt stuk volle zee. Dinsdagochtend omstreeks kwart voor twaalf is een straal jager van het type R.F. 84 F „Thunderflash") van bet 306 fotoverkenningssquadron van de koninklijke luchtmacht in Duits land verongelukt. Het toestel steeg op van de vliegbasis Lahr- bruch waar het squadron is ge legerd, en stortte door nog onbe kende oorzaak neer. Het kwam neer ten zuidwesten van Lahr- bruch, in de buurt van de Neder landse grens ter hoogde van Nij megen. De bestuurder kwam om het leven. Hij heeft nog wel getracht zieb. te redden met zijn parachute, maar daar hij op geringe hoogte moest springen had de parachu te niet voldoende gelegenheid meer zijn val af te remmen, hoe wel de parachute zich normaal opende. Het toestel blijkt te zijn neer gestort in de Noord-Limburgse gemeente Bergen, in het gehucht Ayen. Ooggetuigen zagen het toestel laag overkomen. De be stuurder trachtte de machine «p te trekken, doch dat lukte niet. Het stak de neus naar de grond en stortte neer. De wrakstukken boorden zich diep in de weke grond. Op ongeveer tien meier van het wrak kwam de piloot neer, vlak bij zijn schietstoel. Hij leefde nog, doch overleed korte' tijd na het ongeluk. Bij het neer komen is het toestel in brand ge vlogen. Het vuur is door de brandweren van Bergen en van de basis Lahrbruch geblust. De bij het verongelukken van de straaljager omgekomen vlie ger is de tweede-luitenant vlieger A. H. L., 27 jaar. Hij woonde te Rotterdam en was sinds een half jaar gehuwd. I

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1