^Provinciaal ^Yl ieuwé 1 RECHTSZAKEN DE BRUID en de MOORDENAARS Kantongerecht te Terneuzen KERKDIENST TERNEUZEN KOEWACHT. MIDDELBURG- OVERSLAG. STOPPELDIJK. IJZEN DUKE ZAAMSLAG. ZUIDZANDE AGENDA CYPRUS BELGIË EN LUXEMBURG ZETTEN INVOER VAN BOSPEEN WEER STOP. FRANCO'S MENING TELEVISIEPRIMEUR OP „HET ATOOM" JAMBOREETERREIN ONDER WATER Hevige regens deed water 60 centimeter hoog staan op het terrein Geslaagd. Te Breda slaagden voor costu- mière Janny v. d. Gouwe, Leun- tje Tollenaar, Suus de Kraker, allen te Hoek. Corrie Mieras te Axel en Janny Pladdet te Bier vliet. Voor coupeuse Rineke v. d. Berge en Alice de Bakker beiden te Terneuzen. Met scooter geslipt. Toen de heer M. B. alhier maan dag op zijn scooter reed kwam hij door een verkeerde manoeu vre te slippen, tengevolge waar van hij op de straat werd gewor pen. Hij liep daarbij een schou derbreuk op en verwondingen aan armen en benen en in het aangezicht. •De scooter werd zwaar bescha digd. Geen Christelijk lagere Technische School. De gemeenteraad van Middel burg heeft maandagmiddag af gewezen het voorstel van de meerderheid van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg om een noodzake lijkheidsverklaring af te geven voor het stichten van een pro testants-christelijke lagere tech nische school in Zeeland. Begin van dit jaar had de stichting voor protestants-chris telijk technisch onderwijs in Zeeland zich tot het gemeente bestuur van Middelburg gewend met het verzoek mede te werken aan het stichten van een lagere technische school in Middel burg. Bij de behandeling van dit verzoek in de raad werd he; in handen van B. en W. gegeven om na te gaan of er een samen werking mogelijk was tussen de stichting voor protestants-chris telijk technisch onderwijs in Zeeland en de reeds meer dan 75 jaar bestaande ambachts school te Middelburg. Er zijn besprekingen gevoerd daarover waarbij is gebleken dat deze sa- menwerking niet te bereiken was. Tegen het voorstel stemden maandagmiddag de leden van de fractie van de Partij van de Arbeid (op een na), de V.V.D. en de C.H.U., in totaal elf stem men; vóór stemden de A.R., de staatkundig gereformeerde partij en één lid van de Partij van de Arbeid, in totaal zes stemmen. Bij de bezwaren tegen hei. voorstel werd o.a. de aandacht gevestigd op 'n door het econo misch technologisch instituut voor Zeeland verkregen resul taat van een enquête. Deze wet tigt de verwachting dat de toe loop voor de ambachtsscholen in Walcheren in 1965 haar maxi mum zal hebben bereikt van 800 tot 900 leerlingen. De am bachtsschool in Middelburg heeft thans reeds meer dan 500 leer lingen en de lagere technische school die straks voor het eerst leerlingen zal opnemen begint met ruim 150 leerlingen. Gouden bruiloft. Zondag was het feest in onze gemeente ter gelegenheid van het 50-jarig huwelijk van het echtpaar Aug. Poppe—Dherdt. Om half tien werd het gouden paar met een auto aan de woning afgehaald en voorafgegaan door het plaatselijk muziekcorps en gevolgd door een grote stoet van familieleden en belangstellenden naar de kerk gebracht, waar een H. Mis werd opgedragen. Des middags vond in de School straat onder grote belangstelling een volksfeest plaats, terwijl des avonds in de tuin van de jongens school een volksbal werd gege ven. Tot laat in de avond heers te op het dorp een gezellige druk te. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de R. K. lagere schooi alhier is benoemd mej. J. Remijn te Ossenisse. Ontvangt Stoppeldijk vol gend jaar de Tourploeg? De mogelijkheid is niet uitge sloten, dat Stoppeldijk volgend jaar de renners, die deelnemen aan de Tour de France, na af loop van de Tour voor het eerst op Nederlandse bodem zal be groeten. Tot nu toe viel gedu rende de laatste drie jaren deze primeur te beurt aan Hengstdijk. De organisatoren aldaar blij ken thans enigszins wielermoe te zijn, hetgeen overigens wel te begrijpen valt na drie jaar lang het grote risico van dit evene ment gedragen te hebben. Niettemin wekte het aanbod van Hengstdijk om de organisa tie van dit grote wielersport- gebeuren over te dragen aan het wielercomité Stoppeldijk wel ver wondering, toen dit in een ver gadering van dit comité te ber de werd gebracht. Een beslissing hieromtrent kon uiteraard nog worden genomen, aangezien met een dergelijke koers enige duizenden gemoeid zijn. Bovendien achten wij de kans niet uitgesloten, dat het comité te Hengstdijk, gezien de prachtige successen van de vorige jaren alsnog besluiten zal deze eer aan Hengstdijk te houden. In de vergadering van het wie lercomité Stoppeldijk werd ver der rekening en verantwoording afgelegd over de op 19 mei j.l. gehouden wielerkoers. Ook deze koers kon weer met een batig saldo worden afgesloten. Besloten werd in het najaar een gezellige avond te beleggen voor de leden van het comité en de medewerkers. Tuinfeest was een succes. Hét tuinfeest dat ten bate van de accordeonclub „Flandria" en de muziekvereniging „Geduld Overwint" zondag is gehouden mocht zich in een grote belang stelling verheugen. Onder de ti tel „Radiostad brengt U wat" werd door een select radiogezel schap een goed programma afge werkt. Vooral de kunstfluiter Jan Tromp bracht de zaal in ver rukking en kreeg dan ook een langdurig en spontaan applaus tot beloning. Bert Robbe wist met zijn mooie stem het publiek te boeien, terwijl de conferencier Roland Wagter zich ontpopte als een sneltekenaar van portretten. Aan het eind van dit feestpro gramma bracht de heer C. Mar- teijn dank aan allen voor de gro te belangstelling. Hierna bleef men nog enkele uren gezellig bij een om een dansje te maken, ter wijl de ouderen konden genieten van het ballroomorkest. Ria de Reu ten grave gedragen. Maandagmiddag werd het stof felijk overschot van een der meis jes, die vrijdag te Cadzand bij het baden de verdrinkingsdood von den, ten grave gedragen. De deel neming met de zo zwaar getrof fen familie was zeer groot. De lijkstoet werd derhalve door direc teur en leraren van de Ulo-school en de voorzitter der oudercom missie ook gevolgd door Ria's klasgenoten, die een schat van kransen en bloemstukken mee droegen. Bij het graf konden velen zich niet langer goedhouden. Nadat door ds. Van Evert de belijdenis en het Onze Vader waren gele zen, werd door allen een laatste groet gebracht. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der rijkspoli tie zijn als gevonden aangegeven een zonnebril en een potlood, te rug te bekomen Terneuzense- straat 8, en een armband, terug te bekomen Veer B 20e. Wagen met vlas kantelde. Maandagmiddag kantelde op het kruispunt aan het Dorpsplein te Zuidzande een aan de land bouwer J. V. alhier toebehoren de bandenwagen beladen met tarwe. De op de lading zittende dochter van de heer V. liep be houdens enkele schaafwonden, geen verder letsel op. De lading, die over het drukke kruispunt verspreid lag, werd met verenig de krachten snel op andere wa gens overgeladen. VRIJDAG 9 AUGUSTUS. Geref. Gemeente. Axel: n.m. 7.30 uur Ds. J. B. Bel, van Krabbendljke. WOENSDAG 7 AUG. TERNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uur Fe Gouden Havik. DONDERDAG 8 AUG. TERNEUZEN: Hotel Rotter dam, 2 uur: Algemene verga dering van leden der Eerste Nederl. Coöp. Beetwortelsui kerfabriek. Spaak, de secretaris-generaal van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie, zou in de afge lopen maanden de kwestie-Cy- prus hebben besproken met Brit se, Griekse en Turkse vertegen woordigers bij de Navo, zo meent men in welingelichte kringen in Parijs te weten. Spaak zou ech ter geen nieuw initiatief geno men hebben na het aanbod van goed diensten, dat In maart door zijn voorganger lord Ismay is gedaan. (Dit aanbod werd door Engeland en Turkije in beginsel aanvaard, maar door Grieken land van de hand gewezen.). VIER JAAR GEËIST TEGEN VALSE MUNTER IN HOGER BEROEP. Het gerechtshof te Amsterdam Hfeeft dinsdagochtend nauwkeu rig een aantal valse bankbiljet ten van tien gulden gadegesla gen en vergeleken met echte bil jetten. Men stak de bewondering voor de techniek van de 35-jarige laborant A. G. H., die wegens het namaken en uitgeven van deze biljetten door de rechtbank was veroordeeld tot vier en een half jaar gevangenisstraf, niet onder stoelen of banken. De pro cureur-generaal mr. A. S. de Muinck Keizer, zei van mening te zijn, dat de man zich met deze technische kennis een nuttiger plaats in de maatschappij kan veroveren. Hij wilde de man nog een kans geven en eiste tegen de laborant vier jaar met aftrek, opdat deze wat eerder in de maatschappij terug zal zijn. Doch de verdachte laborant wilde nog minder hebben, zoals zijn verdediger betoogde, omdat hij in verhouding tot de drie an dere verdachten in deze gerucht makende vervalsingsaffaire (die elk tot twee jaar waren veroor deeld) meende te zwaar te zijn gestraft. De laborant had in de periode oktober 1953 tot november 1955 ongeveer 10.000 bankbiljetten van 10 gulden met de afbeelding van de molen van Ruysdael nage maakt en er circa 2000 uitge geven. Een medeplichtige vrouw, een kennis van de dame met wie de laborant samenwoonde in Amsterdam, liep tegen de lamp bij het uitgeven van een biljet in Muiderberg, nadat de falsificatie reeds was bemerkt en het publiek was gewaarschuwd voor een kleine onnauwkeurigheid in de vervalste biljetten. De mede plichtige vrouw en haar echtge noot alsmede de vriendin van de laborant werden gearresteerd en wegens het uitgeven van de bil jetten veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De laborant, die zichzelf bij de politie heeft aangegeven, werd een gevange nisstraf opgelegd van vier en een half jaar, omdat hij de verval singen had gepleegd. Verdachte deelde tijdens de zit ting nog mede, dat hij op 6 juni j.l. in het huis van bewaring in het huwelijk is getreden met de veroordeelde vrouw, met wie hij samenleefde. De procureur-generaal merkte nog op, dat de Nederlandse Bank het intrekken van deze serie bil jetten had bespoedigd als gevolg van deze falsificaties. Bovendien heeft de verdachte schade toege bracht aan de mensen, die deze vervalsingen in handen kregen. De raadsman, mr. A. C. van Empel bepleitte uitvoerig nietig verklaring van de dagvaarding, omdat het technisch procédé niet voldoende zou zijn uiteengezet, waardoor het gepleegde delict niet volledig was omschreven. De raadsman voerde bovendien aan, dat de andere personen in deze zaak veel hebben bijgedra gen tot dit delict. Het hof zal op 20 augustus a.s arrest wijzen. JOYRIDING EN DIEFSTAL. Wegens joyriding en diefstal moesten zich dinsdag voor de rechtbank te Almelo verantwoor den de 21-jarige hulpwever P. F. de R., uit Hulst en de 21-jarige vertegenwoordiger T. F. uit Leeuwarden. Beide verdachten gaven toe, dat zij op een zondag middag met een vriend uit de jeugdgevangenis te Zutphen wa ren ontsnapt en naar Goor gelift, waar zij een auto stalen. Hier mede reden zij naar het Zuiden van het land. Onderweg kregen zij geldgebrek. De R. zou toen een draagbaar radiotoestel uit de auto hebben verkocht voor ƒ90 en F. een polshorloge. De wagen hebben verdachten onbeheerd in Eindhoven laten staan. Verdach te De R. gaf als motief op, dat hij naar zijn ouders terug wilde. Hij is inderdaad in zijn woon plaats door de politie gearres teerd. F. is later naar het Wes ten gegaan, nam in Den Haag weer een auto weg en reed er mee naar Amsterdam, waar hij door de politie werd aangehou den. De officier van justitie, mr. Van der Veen, eiste tegen De R. een straf van een jaar en drie maanden, door te brengen in een jeugdgevangenis en tegen F. een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Beiden zouden waren zij niet ontsnapt, na jeer korte tijd voorwaardelijk in vrij heid worden gesteld. Uitspraak over 14 dagen. RUSTKUUR PRINSES WILHELMINA, De particulier secretaresse van I H. K. H. Prinses Wilhelmina deel de mede, dat de voorgeschreven rustkuur de Prinses veel goed heeft gedaan. Dit neemt echter niet weg, dat I de Prinses voor een groot gedeel te deze rust nog moet voortzet- I ten. INVOER VAN PEREN. Als gevolg van de zeer geringe oogst van peren, welke er dit jaar in ons land is, is besloten dat voorlopig tot 31 augustus a.s. de invoer van peren in ons land uit de daarvoor in aanmerking I komende landen zal zijn toege- staan. België en Luxemburg hebben besloten, dat op 8 augustus a.s. de grens voor het invoeren van bospeen wordt gesloten. Van ons land uit wordt steeds I heel wat bospeen naar België en Luxemburg verladen. Op 31 juli j.l. werd de invoer door België en Luxemburg op grond van de prijsontwikkeling voor dit pro- dukt op de markten in die lan den, stopgezet. Lang heeft dit importverbod niet geduurd want od 2 aug. ging de grens van deze landen weer open voor de bos peen. Zitting van 6 augustus 1957. Alvorens de kantonrechter mr. H. v. d. Belt de werkzaamheden ter openbare zitting liet aanvan gen werd mr. J. L. Andreae, sub stituut officier van Justitie bij de arrondissementsrechtbank te Middelburg, als zodanig geïnstal leerd te Terneuzen. Dit geschied de door voorlezing van de offi ciële acte door de griffier. Als eerste stond terecht mevr. M. J. v. Z., 41 jaar, te Sas van Gent, omdat zij op 3 juli met een auto te St. Jansteen een openbare weg had bereden terwijl deze voor het verkeer was afgesloten. Na een uitvoerige gedachten- wisseling meende de officier, dat deze verdachte niet geschaard kon worden, onder diegenen, die tegen beter weten in dergelijke overtredingen maken en eiste derhalve 5,boete of 1 dag hechtenis. Uitspraak idem. De 44-jarige J. A. N. K., chef van het pompstation te St. Jan steen, had in de Gentsestraat te Hulst het portier van zijn bestel auto geopend. Een aankomende auto was hiertegenaan gereden en had schade opgelopen. Deze onoplettendheid wilde de officier beboeten met 35,of 7 dagen. Uitspraak 25,of 5 dagen. A. de P. te Antwerpen was op 1 april 1.1. met een auto op de openbare weg verschenen, welke vanwege zijn constitutie een ge vaar voor het verkeer opleverde. Daar verdachte niet versche nen was, werd direct overgegaan tot verhoor van de getuige-des- kundige de wachtmeester le klas der Rijkspolitie bij de Verkeers- groep te Terneuzen, D. R. Mille- naar. Deze gaf een schildering van hetgeen hem bij onderzoek geble ken was. De bedrijfsremmen maakten 'n remspoor van 30 meter waar hoogstens 9 meter was toege staan. De stuurinrichting was een gevaar vanwege het totaal versleten zijn der scharnierende draaipunten der voorwielen. Van twee banden was de canvaslaag totaal versleten en vanwege het niet functionneren der schokbre- kers liep de wagen slingerend op de weg. Eis en uitspraak was resp. 25, 5, 50, en 50 boete of 5, 1, 10 en 10 dagen. Eveneens werd bij verstek ver oordeeld J. A. L., vrachtrijder te Vogelwaarde, omdat hij een la ding hooi vervoerd had, waar mee hij de maximaal toegestane breedte had overschreden. Eis 50 of 10 dagen. Uitspraak 40 of 8 dagen. Hoekvlaggen van voetbal veld besmeurd met mense lijke faecaliën. De 41-jarige landbouwer A. J v. d. B. te Hontenisse en diens zwager C. J. A. v. A., 28 jaar, moesten zich verantwoorden om dat zij zich op 15 en 16 mei van dit jaar wederrechtelijk hadden opgehouden op het gemeentelijk sportterrein te Hontenisse. Verdachte v. d. B. meent dat hij daar wel mocht komen, daar zijn land, dat grenst tegen het sportterrein, aldaar een uitweg zou hebben. Hij zegt geen hoek vlaggen weggenomen te hebben. Wél is hij in de aldaar liggende sloot geweest, „om zijn behoefte te doen". De arbeider E. L. Asselman te Hontenisse verklaart, dat hij op die dag bezig was om het sport terrein in orde te maken. Hij zag dat v. d. B. van zijn land naar het sportterrein kwam, vervol gens een hoekvlag wegnam en daarmee in de sloot verdween. Na een poosje zag hij v. d. B. weer uit de sloot komen en de hoekvlag terugzetten. De vlag bleek toen bevuild te zijn. Een medearbeider van getuige J. F. de Maagd verklaart even eens onder ede dat hij hetzelfde de andere morgen had gezien van verdachte Van A. Getuige zegt, dat v. A. de vlag voorzichtig terugplantte en bij nader onderzoek bleek ook deze vlag met menselijke faecaliën be smeurd te zijn. Verdachte v. d. B. vond dit toch allemaal niet zo erg en had nog aangeboden de vlaggen te reinigen. De officier van justitie mr. An dreae nam dit wederrechtelijk be treden van het sportterrein nog al hoog op. Hij bekeek dit in de sfeer waarin dit alles is gebeurd en de handelwijze met de hoek vlaggen vond hij laf en laag. Als volwassen mensen zich verlagen tot zulke beschamende daden, dan dient een duidelijke straf gevraagd te worden. Hij eiste tegen ieder der ver dachten 30 boete of 6 dagen hechtenis. Van de B. zegt financieel er zo slecht voor te staan, dat hij lie ver gaat zitten dan die 30 te betalen. De kantonrechter mr. Van de Belt meent ook, dat het gebeurde moeilijk te kwalificeren is en ver oordeelt v. d. B. en v. A. conform de eis tot 30 boete of 6 dagen hechtenis. Generaal Franco gelooft, dat de westelijke mogendheden in het belang van de vreedzame co-existentie binnenkort er toe gebracht kunnen worden hun troepen uit Duitsland terug te trekken om oplossing van het voornaamste Europese vraag stuk, de vereniging van Duits land, naderbij te brengen. In een vraaggesprek met het Amerikaanse blad „Evening Star" zei Franco, dat een der gelijke stap zowel aan Duitse als aan Russische eisen tegemoet zou komen. Hij meende voorts, dat in ge val van een verrassingsaanval de Amerikaanse bases in Span je, Marokko en Engeland de grootste rol zouden spelen. De Pyreneeën vormen volgens hem een vrjjwel onoverkomelijke hin dernis. De Ver. Staten moeten vooral het defensieve potentieel van „landen die zij kunnen ver trouwen", versterken, zo zei hij. Het Franse defensiepotentieel achtte Franco zeer verzwakt als gevolg van de strijd in Algerië. De sterkte der Amerikaanse troepen in Europa had volgens hem, vergeleken met de troepen macht die de Sowjet-Unie op de been kan brengen, maar weinig te betekenen. Dinsdagochtend is op Schiphol een nieuwe attractie van de in ternationale tentoonstelling „Het Atoom", de atoom-televisie-stu dio, in gebruik gesteld, waarbij voor het eerst in West-Europa een televisieprogramma via draaddistributie wordt verspreid. Deze installatie is opgebouwd in samenwerking met de Neder landse Siemens Maatschappij N.V. en werkt met 900 meter kabel. Maar volgens de technici kan dit net zonder extra voor zieningen worden uitgebreid tot een kabellengte van 8000 meter. Op diverse plaatsen op de luchthaven zijn ontvangers opge steld voorlopig zes waarop het publiek speciale programma's kan volgen. Vanuit de studio in zakformaat, die uitgerust is met drie camera's o.m. een die op afstand bedienbaar is en buiten het tentoonstellingsgebouw staat worden uitgezonden: televisie- films, die het karakter van de atoomwetenschap en de toepas sing o.m. op het gebied van de geneeskunde uitleggen, inter views, beelden van de lucht haven, spelletjes e.d. Maar ook het normale programma van de N.T.S. kan worden overgenomen. In principe is het systeem van draad televisie ook reeds door de P.T.T. ontwikkeld, maar nog niet toegepast. De directie van de Stoomvaart Mij. Nederland over weegt als het experiment op Schiphol slaagt een van haar grote passagiersschepen, waar schijnlijk de „Oranje" met dit systeem uit te rusten. De organisatoren hadden dins dagmorgen, toen het systeem aan de pers werd gepresenteerd, niet veel geluk. De beelden kwa men door een technische fout en het heiige weer vrij onscherp over en het toespraakje, waar mee de secretaris van het Atoom, mr. A. A. Land, de installatie of ficieel in gebruik stelde, werd een pantomime omdat het geluid uitviel. door SELWYN JEPSON 9) Nadruk verboden. Natuurlijk niet", stemde ik toe, en stapte over op mijn laatste vraag„Is die boot noord- of zuidwaarts gekoerst?" Jonathan die tot nog toe op het kajuitdak in zichzelf gekeerd zijn pijp had zitten roken, wat hij altijd doet wanneer ik in de buurt ben, stond eensklaps op. „Noordwaarts", zei Jonathan. „Kan ik soms iets voor je doen?" Als ik rechtop in mijn boot gestaan had, was ik waarschijn lijk over boord getuimeld. Ik slikte mijn verbazing weg en zei iets van „dank je heel vriende lijk, maar ik speel 't wel klaar", waarna ik haastig de motor op nieuw startte. Zodra hij aan sloeg, gaf ik vol gas, zodat ik wegschoot gelijk een kanonsko gel. Het laatste wat ik zag was Charlie met de koekepan in zijn hand, kennelijk verbijsterd door mijn onverwacht vertrek en Jo nathans plotseling veranderde houding tegenover mij. Wat dit laatste aangaat kan zijn verbijs tering echter nooit groter zijn geweest dan de mijne. Ik zette regelrecht koers naar de zee, een paar honderd meter uit de oever blijvend en zette alles op alles om de paar mijlen tot Lowestoft met de grootst mogelijke snelheid af te leggen. Gedurende de volgende minu ten hielden mijn gedachten zich bezig met Jonathan, en met het feit dat hij met mij gesproken had zonder daartoe genoodzaakt te zijn. Sinds ik de vrouw die hij liefhad, de behaagzieke, gevaar lijke Charlotte aan de kaak ge steld en geruïneerd had, had hij zijn best gedaan om mij te ha ten. Jonathan was een intelligente en gevoelige manmaar hoezeer zijn verliefdheid hem ook ver blind had, hij had zijn ogen niet kunnen sluiten voor het onomstotelijke feit dat Charlot te hem om de tuin geleid had, hem in de waan gebracht had dat hij het enige voorwerp van haar liefde was, zodat zij en haar weerzinwekkende minnaar hem als slachtoffer en instru ment konden gebruiken tenein de de moord op Charlotte's echtgenoot te verheimelijken. En het was hen bijna gelukt. Jonathan had bijna gehangen En toch haatte hij mij. Ik had zijn illusie vernietigd. Zonder dat hij het wist had ik bewijs materiaal verzameld dat Char lotte in de gevangenis bracht en haar verhouding tot de ware moordeaar onthulde. Ik had mijn uiterste best gedaan om de arme, verblinde Jonathan van een martelaarsrol te redden, om te voorkomen dat hij de aftocht van het schuldige paar zou dek ken. Ik had Charlotte's geraffi neerdheid en harteloosheid voor de wereld en voor Jonathan zelf blootgelegd. Ja, hij had mij het hele jaar gehaat, ofschoon het hem er niet van weerhouden had weer bij Charlie in „De Scheeushut" te gaan wonen, vijfhonderd meter van Het Moe rashuis, nog wel in dezelfde af gelegen op zichzelf aangewezen gemeenschap waar ik hem voor het eerst gebracht had toen hij nog, dank zij Charlotte een vluchteling voor de wet was. Maar ik veronderstelde, afgaan de op Charlie's verklaringen, dat, al wist Jonathan dat hij hier iedere kans liep met mij in kontakt te komen, dit het enige plekje in Engeland was, dat een band voor hem legde tussen verleden en toekomst, waar hij vrienden had en door een een voudige levenswijze de brokken van z'n geschonden bestaan van lieverlee kon lijmen. Charlie had ook voorspeld dat hij vroeg of laat mijn drijfveren In die afschuwelijke zaak zou leren begrijpen ik, die hem valselijk beschuldigd had gezien van de moord en hem gered had van de beul, ofschoon dit het laatste was dat hij verlang de, omdat hij uit een gevaarlijk zelfvemietigingsinstinct was gaan geloven dat hij sterven wilde om Charlotte te redden. Ik spande mijn ogen in, daar ik elk ogenblik het beeld van mijn verwachtingen hoopte te zien: de achtersteven van een motorjacht, zwart geschilderd beneden de waterlijn. Er waren twee mogelijkheden. Of 't jacht was Lowestoft gepasseerd en was wellicht onderweg naar Yar mouth, of het was daar voor anker gegaan. Wat dit iaatste het geval, dan lag het of in de binnenhaven achter de brug, waar de plezierjachten en klei nere schepen ankeren, of in een der talrijke inhammen waar de scheepsbouwers hun werven hebben. Maar ook kon het jacht doorgevaren zijn via de binnen haven naar de Waveney rivier, en dan kon ik de hoop wel op geven het ooit terug te vinden in het warnet van rist rijks wa terwegen aldaar. De gedachte aan die laatste mogelijkheid kwam pas bij mij op toen ik het roer reeds wend de om de haven in te varen; had ik haar eerder overwogen dan had ik de achtervolging misschien opgegeven en naar andere middelen gezocht om te ontdekken wat dit alles te bete kenen had. Doch ik was nu een maal in Lowestoft en zou maar eens een kijkje gaan nemen (Wordt vervolgd.) Het terrein te Sutton Coldfield, nabij de Engelse stad Birming ham, waar de deelnemers aan de Jamboree hun tenten hebben op geslagen, staat, als gevolg van hevige regens, onder water. Verscheidene honderden pad vinders hebben elders hun tenten moeten opslaan. Het terrein, waarop 34.000 pad vinders uit 82 landen hun ten ten hebben opgeslagen, liep onder water, nadat het drie uur achter een bijzonder hevig had gere gend. Het water stond op een ge geven ogenblik zestig centimeter hoog. De padvinders moesten bij de ontruiming, tot hun middel er doorheen waden. Een groot aantal tenten moest worden ontruimd. De padvinders hebben onderdak gevonden bij In woners uit de omgeving en in Birmingham. Zodoende waren het laatstgenoemden, die een „goede daad" bewezen. De padvinders namen hun ge dwongen verhuizing goedge mutst op. Er hebben zich geen persoonlijke ongevallen voorge daan. Het grootste gedeelte der on geveer zeshonderd padvinders, die na het onder water lopen van het kampeerterrein in particu liere woningen moesten worden ondergebracht, is afkomstig uit Oosterse landen. Zij waren enigs zins geschokt door de plotselinge weersverandering. Een aantal andere padvinders vond tijdelijk onderdak in scho len. Alle 34.000 padvinders trokken dinsdag, bij het aanbreken van de dag, met man en macht aan het werk om hun kampeerterrein weer in orde te brengen. De hevige regenval ging met onweer gepaard, waarbij huizen in Birmingham en het dak van 'n kerk door de bliksem werden ge troffen. Door laatstgenoemde in slag ontstond een brand, die ech- =r spoedig geblust werd. Ook een hoogspanningskabel werd door de bliksum getroffen, waar door Birmingham tijdelijk in het duister werd gehuld.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2