1/am-Kvok Kritiek Koningin Elisabeth Tito sprak met Chroesjtsjef in Roemenië Jordanië waarschuwt Syrië Geen hausse meer in de scheepvaart op HET WEER WEERBERICHT HOOGWATEk ZON- en MAANSTANDEN Laatste Nieuws Veroordelingen in Hongarije MAANDAG 5 AUGUSTUS 1957 12e Jaargang Nr 4132 Eerste constitutioneel vorst van Malakka. salons j'ohsnt" Aanslagen op Noordafrikanen in Frankrijk. De kwestie Nieuw-Guinea en de Verenigde Naties. Tot en met zaterdag 10 augustus (en geen dag langer) handhaaft de grote en alles over weldigende kortingen en lage prijzen Dulles over de Londense ontwapeningsbesprekingen. DE VERKIEZINGEN IN OOST-JAVA. GASTON DOMINICI KREEG GRATIE. Nieuwe komeet waargenomen. Frankering bij abonnement: 'lerneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— pei kwartaal; per maand f 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadvep- tenties): 5 regels ƒ1,—- Iedere regel meer 20 et. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 u®? Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres» Bureau van dit Blad. 20 cent meer Radio Moskou heeft zaterdag bekendgemaakt, dat een Zuidsla- visehe delegatie onder leiding van president Tito en een Sowjet-af- vaardiging onder leiding van par tijsecretaris Chroesjtsjef de afge lopen twee dagen in Roemenië besprekingen hebben gevoerd. Men was het eens geworden over concrete vormen van samen werking tussen de twee partijen, door middel van het uitwisselen van partijdelegaties en het ver strekken van inlichtingen en pu- blikaties aan elkaar. Ook had men besloten „te wer ken aan een verdere algehele ont wikkeling van de onderlinge be trekkingen en de verwijdering van de hinderpalen, die deze ont wikkeling in de weg staan". Bij het overleg tussen ver tegenwoordigers van de regering en de partij van de twee landen werd opnieuw vastgesteld, dat men het over de voornaamste in ternationale vraagstukken eens was. Er was nadruk gelegd op het „bijzondere belang" van de samenwerking tussen de comma nistische landen. Voorts hadden de delegaties „de nadruk gelegd op het feit, dat de betrekkingen tussen Rusland en Z.-Slavië zich zullen blijven ontwikkelen op ba sis van gelijkheid, wederzijdse bij stand en samenwerking en eer bied voor eikaars soevereiniteit en onafhankelijkheid", aldus ra dio Moskou. Van de Sow jet-delegatie maak ten deel uit Chroesjtsjef, vice- premier Anastas Mikojan, Kuu- sinen, Ponomaref, Firioenbin en Andropof. Zuid-Slavië was verte genwoordigd door Tito, diens plaatsvervangers Edvard Kardeij en Alexander Rankovic, Valjko Vlanovic en de Zuidslavische am- De vorsten van de staten op Malakka hebben zaterdag de vorst van Negri Sembilan geko zen tot eerste constitutionele mo narch van de federatie Malakka. De koning, Tuanku Sir Abdul Aahman Ibni Almarhum Tunku Mohammed, zal twee dagen na dat Malakka (op 31 augustus) onafhankelijk geworden zal zijn, plechtig geïnstalleerd worden. De sultan van Selangor is ge kozen tot onder-koning. Sir Abdul Rahman zal 5 jaar regeren, doch hij moet aftreden als de andere vorsten het er over eens zijn dat hij als gevolg van ziekte of afwezigheid daartoe niet meer in staat is. Zijn be voegdheden zijn door de nieuwe grondwet zeer beperkt, doch als geestelijke leider van de Moham medanen zal hij grote invloed hebben op de moslem-bevolking, die de helft van de totale bevol king van Malakka uitmaakt. De nieuwe monarch is op 24 augustus 1895 geboren. Hij staat bekend als een deskundige op het gebied van constitutionele kwes ties. Hij heeft veel officiële func ties bekleed en verscheidene ma- bassadeur te Moskou, Elcjko Mi- cunovic. Volgens radio Moskou heeft men „vooral gesproken over kwesties die een verdere ontwik keling der onderlinge betrekkin gen in de weg staan". De inder tijd na de besprekingen te Bel grado en Moskou uitgegeven verklaringen betreffende de ont wikkeling van vriendschappelijke betrekkingen op basis van het Marxisme-Leninisme werden be vestigd. De Zuidslavische regering heeft zaterdagavond bevestigd, dat afvaardigingen van regerin gen en communistische partijen van Zuid-Slavië en der Sowjet- Unie donderdag en vrijdag j.l. in Roemenië hebben beraadslaagd. Dit geschiedde in een bekend making, waarvan de inhoud over eenstemt met hetgeen hierover reeds door radio-Moskou werd gemeld. KONINKLIJK PAAR EN DRIE OUDSTE PRINSESSEN TERUGGEKEERD. Het Koninklijk Paar en de drie oudste Prinsessen zijn zondag avond om 18.30 uur in het paleis Soestdijk teruggekeerd van hun verblijf aan de Franse Rivièra. Het vliegtuig waarmee het Ko ninklijke Gezin zondagmiddag van St. Raphael is vertrokken landde omstreeks 18.00 uur op 't vliegveld Soesterberg. d»kopp«fB«f bel apor+t cachd marfe 16 krwntrijsfroat 9 f»nt«uzen J nat. en internationaal jurylid depositair „lancome", dr. Payot" „yardley" heren en kinderen haarknippen uitsluitend na afspraak. Bij aanslagen op Noord-Afrika nen te Parijs en Sedan zijn 5 N.- Afrikanen gedood en vier ge wend. Ook een Franse buffet juffrouw liep verwondingen op. Dit is vrijdag door de politie be kendgemaakt. Een van de slachtoffers te Pa rijs was een metaalbewerker, die in een Metrostation werd doodge schoten. De dader wist te ontko men. Buiten een ziekenhuis te Parijs vonden verpleegsters in de nacht het lijk van een vermoorde Noord-Afrikaan. Verder werden in Parijs twee mannen door re- volveraanslagen gewond. Ook de daders van deze aanvallen zijn niet gegrepen. Twee leden van de Algerijn se nationalistische organisatie F.L.N. hebben in een café te Se dan het vuur geopend op een twintigtal leden van de Algerijn se nationalistische organisatie M.N.A. Eén cafébezoeker was da delijk dood, twee overleden op weg naar een ziekenhuis. De postadministratie van Ne derlands Nieuw-Guinea heeft op 1 augustus een serie nieuwe post zegels in omloop gesteld in de waarde van 1, 5, 10, 25 en 40 cent en L— len Engeland en Europa bezocht, hebben bereikt „Als de Syrische pers haar campagne tegen de Jordaanse re gering niet beëindigt, behoudt Jordanië zich het recht voor, alle maatregelen te nemen welke het noodzakelijk acht, zelfs met het gevaar dat deze zullen leiden tot een gewapend treffen tussen de twee landen", aldus heeft de Jor daanse minister van Buitenland se Zaken vorige week woensdag tegenover de Syrische ambassa deur in Amman verklaard. Hij verzocht dit aan de Syrische rege ring over te brengen en hij eis te, dat deze uiterlijk zondag vier augustus hierop zou antwoorden. Dit blijkt uit een communiqué, dat de Syrische regering zater dag heeft uitgegeven In een door het Syrische mi nisterie van Buitenlandse Zaken uitgegeven verklaring, waarvan de tekst zaterdag door radio-Da mascus werd omgeroepen, wordt verklaard dat de Syrisch-Jordaan- se betrekkingen, als gevolg van de verklaring van de Jordaanse minister van Buitenlandse Zaken Rifai, thans een kritiek stadium OOSTELIJKE WIND Gedurende het weekeinde lag er boven de Noordzee een hogedruk- gebied dat het weer in ons land geheel beheerst heeft. Toch kwa men er boven ons land nog be trekkelijk grote weersverschillen voor. In het noorden van het land werd namelijk met noordelijke tot noordoostelijke winden een wolkendek aangevoerd dat erg hardnekkig was en waardoor heen de zon nauwelijks komen kon. Dientengevolge lagen de maximumtemperaturen daar ver scheidene graden lager dan in 't zuiden van het land, waar b.v. zondag de zon de gehele dag scheen uit een hemel waarin slechts enkele windveren dreven. Deze hingen samen met 'n zwak ke storing die boven West-Frank rijk enkele buien bracht. De komende 24 uur zal deze storing langzaam in noordelijke of noordoostelijke richting trek ken. Daardoor is er vandaag la ter op de dag in het zuidwesten van het land een kans op enkele verspreid voorkomende buien. Maar overigens blijft het weer geheel onder invloed van het ho- gedrukgebied boven de Noordzee. Het beweegt nog langzaam iets naar het oosten. De wind, die ook vandaag zwak tot matig zal zijn, zal daardoor wat meer oos telijk worden, ook in het noorden van het land. Dit betekent dat dan drogere lucht binnenstroomt Volgens de Syrische verklaring had minister Rifai tegenover de Syrische zaakgelastigde ver klaard: „Tot nu toe was Israël onze vijand, doch nu is uw land ook een vijand van ons gewor den". Een officiële Syrische woord voerder verklaarde in een com mentaar op Rifai's nota: „Dit is ongehoord. Indien Rifai meent, wat hij heeft gezegd, betekent dit dat Jordanië voornemens is Sy rië aan te vallen. Dit zou agres sie zijn en dat wordt in het hand vest der Verenigde Naties verbo den. Jordanië is ook lid der V.N." Een Jordaanse regeringswoord voerder heeft zaterdagavond de door 'n officiële Syrische woord- Volgens welingelichte kringen zal Indonesië zij» aanspraken op de soevereiniteit over Westelijk Nieuw-Guinea nog eens toelich ten in een speciale bijeenkomst met de vertegenwoordigers van de Azïatisch-Afrikaanse landen, welke dinsdag a.s. zal worden gehouden. Genoemde kringen verklaarden, dat de Indonesische delegatie bij de Verenigde Naties een memo randum van de regering in Dja karta heeft ontvangen, waarin het standpunt van de Indonesi sche regering nog eens wordt uiteengezet. Indonesië hoopt de steun van de meeste, zo niet alle leden van de Aziatisch-Afrikaanse groep te kunnen krijgen alvorens een formeel verzoek tot behandeling van deze kwestie in de volgende algemene vergadering van de Verenigde Naties in te dienen. Indien de 81 leden tellende as semblee toestemt in opname van dit punt op de agenda, zal Indo nesië waarschijnlijk opnieuw een verzoek indienen tot instelling van een commissie van goede diensten, aldus de zegslieden. In februari jl. kon een resolu tie van gelijke strekking niet de vereiste tweederde meerderheid halen. Dr. Ali Sastroamidjojo, die dr. Sudjarwo Tjondronegoro als permanent vertegenwoordiger van Indonesië bij de Verenigde Naties zal opvolgen, zal binnen kort in New York aankomen. Men verwacht, dat hij spoedig met zijn pogingen om steun te krijgen tegen de Nederlanders zal. beginnen. A X E I. Er is enige kentering merkbaar in de scheepvaart, met name op nog lang niet toe is Wel reab- de scheepsvrachtenmarkt, een kentering die in iiet algemeen mis- seert s^"p^i^teaben schien wat vroeg maar zeker niet onverwacht komt. Nog is net, aan^0(j gedaald is en derhalve met uitsluiting dan van de lijndiensten, wel zo, dat de grote sche-1 de oudere schepen het niet meer pen van 11.000 a 15.000 ten nos niet «nto. «IK St'SS een snelheid kunnen ontwikkelen van 13 tot 15 mijl. Maai met de omda(. zy meer reiscjagen nodig oude Libertyschepen is het veelal anders gesteld. Sinds de vracht- hebben, rnaar ook omdat zij taij- noteruig bijv. voor kolen, beneden de 35 tot 36 shilling is gaan na evenveel bemanningsleden dalen, is'er voorlopig voor deze lopende-ibaiid-bodems uit de tweede vragen als de allergrootste bo wereldoorlog weinig kans meer de eindjes aan elkaar te knopen, tenzij en dit is in het wereldverkeer een voorname factor men van een z.g. goedkope vlag gebruik maakt. Ook zijn er, die in de plotse ling opgedoken haussetijd op lange termijn schepen hebben gehuurd tegen schier fantasti sche prijzen. Zij zullen op de uit anderen hoofde verkregen winst aan het interen zijn ge gaan. Ondanks dit alles maakt men zich in. Rotterdamse reders kringen nog niet al te ongerust, al wordt er dan voor de eerste maanden weinig verbetering in de vrachtcondities verwacht. Dit is in het kort geresumeerd, wat wij in Rotterdamse haven kringen vernamen. De sluiting van het Suez-ka- naal het verslag van de Rot terdamse Kamer van Koophan del sprak er reeds over bracht een sterke stijging van tramp- Men wacht nu maar af, ol misschien een strenge winter de grote kolen voorraden dermate vlug zal opsouperen, dat er enig t p soulaas komt. In geheel Europa en tankvrachten. In het bij_on-1 schijnen de voorraden op het ?6,r ogenblik zeer groot te zijn, waar- De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft zaterdag, bij zijn te rugkeer uit Londen, op het vlieg veld van Washington tegenover verslaggevers verklaard: „Ik ben mij meer dan ooit bewust van de men enorme ingewikkeldheid van het ontwapeningsvraagstuk. Het is echter van het hoogste belang, dat wij met onverminderde ener gie naar een oplossing ervan blij ven streven". Hij veegde hieraan toe: „Indien de Sowjet-Unie het Westerse in- spectievoorstel aanvaardt, zal het gevaar van een verrassingsaan- val sterk wordëh verminderd. Het is nu de beurt van de Sow- jetautoriteiten, om haar mening te geven. Ik hoop, dat zij zich voor ogen zullen stellen dat een inspectiestelsel, dat de veiligheid van alle landen vergroot en be wapeningsbeperking vergemak kelijkt, evenzeer in het belang van de Sowjet-Unie als in dat van het Westen is". nu toe ongekende bedragen. - 7nwpi Zo werd er op 8 december 1956 1956 57 ajs gekontrakteerd voor kolenver-1 nninp.prl voer van Hampton Roads naar spanningen Antwerpen of Rotterdam sh. 118. In de kringen der reders noem de men dit echter een „uitschie ter", el werd er dan zowel op 5 als op 11 december sh. 110 geno teerd. Deze vrachten hadden toen een peil bereikt, dat zelfs het hoogste niveau uit de Korea- tijd in de schaduw stelde. Bij de jaarwisseling toonden de vrachten reeds een neiging tot dalen, vooral toen de Ame rikaanse „mottenballenvloot" weer ten dele in de vaart werd gebracht. Sedertdien zijn de vrachtprijzen zich in dalende lijn blijven bewegen. Het is thans denkbaar dat men er over peinst de oude sche pen, die verlies gaan opleveren, uit de vaart te halen. Gebeurt dit op enigszins ruimere schaal maar hiervan schijnt nog al tijd geen sprake te zijn dan kan dit tevens een gunstige in vloed uitoefenen op de vracht prijzen, indien ten aanzien van net vervoer vraag en aanbod weer enigszins in evenwicht ko- de zachte winter de internationale aansprakelijkheid gesteld kunnen worden. Maar thans gaar er ook weer geruch ten, dat Polen bereid zou zijn aan West-Duitsland kolen te le veren, aldus onze zegslieden. Blijkens de jongste gegevens hebben de communisten in 30 van de 37 kiesdistricten van Oost- Java 1,9 miljoen stemmen ver worven, tegen de Nahdatul Ula ma 1,6 miljoen, de nationalisten 1,3 miljoen en de Masjumi 0,7 miljoen. Sinds de verkiezingen in 1955 was de Nahdatul Ulama de groot ste partij in Oost-Java. De zeven regentschappen, waarvan de 'af slagen nog niet bekend zijn, zoa- den bolwerken van de N. U. zijn. De grootste Britse ochtendbla- oerdej geuite beschuldiging, dat ^en, „Daily Mirror" en „Daily waardoor ook daar dan zonnige perioden zullen voorkomen. Dat geeft dan tevens een stijging van de temperatuur. Elders in het land zullen de temperaturen niet veel verschillen van die van zon- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Zonnige perioden Droog weer met zonnige perio den maar in het zuidwesten van het land later kans op enkele verspreid voorkomende buien. Zwakke tot matige wind uit oos telijke richtingen. Dezelfde tem peraturen als gisteren of iets ho-, DINSDAG 6 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.57 11.35 0.12 0.22 n.m. 11.25 12.40 12.50 ZON MAAN op onder op onder Aug. 6 5.11 20.27 17.37 1.19 7 5.12 20.22 18.18 2.14 8 5.14 20.20 18.51 3.15 9 5.16 20.18 19.20 4.18 10 5.17 20.16 19.44 5.22 Jordanië Syrië met geweld heeft bedreigd, een „pak van leugens" genoemd. „Jordanië zal een broederland nooit aanvallen. Het is integen deel bereid alles op te offeren om Syrië, of welke andere Ara-| bischè staat ook, te verdedigen," verklaarde hij. Radio-Cairo meldt, dat de Sy rische premier Sabri Assali za terdagavond te Damascus op een persconferentie heeft verklaard, dat Syrië het Jordaanse protest heeft verworpen en dat het zich terzake onverwijld in verbinding heeft gesteld met Egypte en Sa- oedi-Arabië. Premier Assali verklaarde on der meer nog: „Volk en regering van Syrië, de oppositie inbegre pen, zijn het geheel eens over de Syrische buitenlandse politiek, die een Arabische, nationale poli tiek is, welke wij nimmer, onder druk van wie dan ook, zullen op geven. Nog nimmer heeft zich in de geschiedenis der betrekkingen tussen de Arabische landen iets dergelijks voorgedaan als thans door het optreden van de Jor daanse premier en minister van Buitenlandse Zaken Samir Rifai ie geschied. Er hebben zich meer dan eens moeilijkheden tussen Syrië »en Irak voorgedaan, zonder dat er echter ooit sprake is geweest van de mogelijkheid van het ver breken der diplomatieke betrek kingen, laat staan van het drei gen met geweld. Onze buitenlandse politiek wordt gesteund door bepaalde Arabische landen en door zekere bevriende andere landen Wij hebben Egypte en Saoedi- Arabië ingelicht over de nieuwe Jordaanse houding en wij hebben maatregelen getroffen om aan elke ontwikkeling der situatie 't hoofd te kunnen bieden" Express", hebben zaterdag ge deelten gepubliceerd van, wat de redacties noemen, „een verba zingwekkende aanval" op konin gin Elizabeth door een jonge conservatieve edelman. Deze edelman, de 33-jarige lord Altrincham, verklaart in 'n artikel in een maandblad, dat de reputatie van de koningin als de bloei van de jeugd voorbij zal zijn, meer van haar persoonlijk heid zal gaan afhangen". Zij zal dan dingen moeten zeggen die de mensen aan het denken brengen en op eigen initiatief dingen moeten doen die de mensen op merken. „Tot op heden wijst er nog maar weinig op, dat zich een dergelijke persoonlijkheid het ontwikkelen is", aldus lord. aan de Hij heeft vooral kritiek op het spreken van de koningin in het openbaar, dat hij te veel vindt lijken op gepraat van een kost schoolmeisje. Voorts betreurt hij het, dat het „betrekelijk klasse loze karakter van koning George de Vijfde niet in de koningin en prinses Margaret teruggevonden wordt". Dit is volgens lord Al trincham vermoedelijk een ge volg van „een conventionele op voeding als in hoge kringen ge bruikelijk „en hij hoopt dat ko ningin Elizabeth zo verstandig' zal zijn haar kinderen een opvoe ding te geven die veel van de hare verschilt". De „Daily Express" wees er in een verontwaardigd hoofdartikel op, dat lord Altrincham bij zijn kritiek kennelijk geen rekening Hoe sterk de daling in de prij zen is geweest bewijzen o.a. de noteringen te Londen voor ko- lenverschepingen van Hampton Roads naar België en Neder land. Werd óp 22 oktober 1956 sh. 75 bedongen, nauwelijks een maand later was deze prijs reeds opgelopen tot sh. 110, met daartussen de genoemde „uit schieter" van sh. 118. Op 30 ja nuari van dit jaar schommelden de noteringen nog om de sh. 100, maar toen zette de daling vrij snel in: 25 februari sh. 83l2, 26 maart sh. 70, 24 april sh. 67, 13 mei sh. 50l/2, 22 juli sh. 36/6 en donderdag j.l. sh. 31. De statistiek voor Rotterdam laat voor de eerste vier maan den van 1957 nog altijd een stij ging zien van de verwerkte la ding betreft. Deze bewerkte la ding bedroeg 23.219.974 ton, nog altijd 480.000 ton meer dan in dezelfde periode van 1956. Er werd in die vier maanden onge veer 400 miljoen ton graan meer verwerkt dan in 1956. Alleen het erts- en het kolenvervoer ging enigszins achteruit, n.l. van 2861 tot 2515 miljoen ton voor erts en van 4.968 miljoen ton tot 4695 miljoen ton voor kolen. Op te merken valt, dat het aantal te Rotterdam binnenko mende zeeschepen op het tijd schema van verleden jaar nog altijd voor is en de Rotterdamse haven verwacht dan ook vroeger dan verleden jaar het 20.000ste schip. Dit wijst er volgens onze zegslieden dus wel op, dat men aan het opleggen van schepen Gezagvoerder Collins van tic K.L.M. superconstellation PB LKI „Wyvern", die zaterdagmid dag om halt twee op Schiphol ia geland, heeit de meteorologische dienst van de luchthaven meege deeld, dat hij zaterdagochtend een heldere komeet heeft waar genomen. De komeet bevond zich om half zeven op 52.50 graden noorderbreedte en 42.10 graden westerlengte op 15 tot 20 graden boven de horizon. De nieuwe komeet is nog niet in ons land waargenomen, zo bleek bij navrage. Wèl is van hst internationale centrum, waar alle kometen worden geregistreerd, zaterdagochtend bij de sierre- wacht te Leiden een telegram ontvangen met de mededeling, dat er een komeet was gesigna leerd. De ontdekker van de nieuwe komeet is de Tsjechische astro noom Mrkos, wiens naam de ko meet voortaan zal dragen. Mkros ontdekte het hemellichaam vrij dagavond en deed er telegrafisen mededeling van aan het interna tionaal astronomisch bureau in Kopenhagen. De sterrewacht te Kopenhagen heeft de komeet in middels ook waargenomen en ge fotografeerd. Het telegram van het interna tionaal astronomisch bureau in Kopenhagen, dat zaterdagoch tend in Leiden werd ontvangen, heeft de sterrewacht in Leiden aanleiding gegeven te veronder stellen dat de komeet even hc'aer zal zijn als de hoofdsterren van het bekende sterrenbeeld Grote Beer. De lichtsterkte volgens de astronomische schaal is één. Op zijn helderste ogenblikken heeft de Arend Roland deze sterkte be reikt. Naar nader van de Leidse ster renwacht wordt medegedeeld, neeft men daar zondagmorgen te Gaston Dominici, ter dood ver „n komeet zeer mooi co oordeeld moord op h* fcSSSS.™ delijke hemel, in de omgeving va:i de sterrenbeelden Lynx, Kreeft Een woordvoerder van de Jor daanse regering heeft zondag te Amman verklaard, dat de rege ring te Amman geen ultimatum tot Syrië heeft gericht, waarin met gewapend optreden wordt gedreigd indien de Syrische pers vóór zondag haar anti-Jordaanse campagne niet zou hebben ge staakt. Volgens de woordvoerder heeft de Jordaanse minister van Buitenlandse Zaken, Rifai, gepro testeerd tegen het vreemde ge drag van de Syrische pers. De minister had de Syrische zaakge lastigde meegedeeld, dat zijn re gering vreest, dat indien de Sy rische regering geen einde maakt aan de perscampagne, „de toe stand zich zodanig zal ontwikke len. dat de Jordaanse regering zich verplicht zou zien de noodza kelijke stappen te doen ter verde diging van haar waardigheid, omdat het voortduren van deze campagne slechts de vijanden van de Arabieren zal dienen". oordeelde. maakt. KriueK Kennenj*. geen Britse gezin Drummflnj, vijf jaar heeft gehouden met het feit, da ge)eden heeft oTatie gekregen, de koningin niet op deze kriti€ doodstraf is cewiizisfd in le- kan antwoorden. I pPvanir<fnisstraf I en Tw^'ngen. De jonge lord verklaarde zater- v gevange De komeet heeft een fraaie dagochtend echter tegenover de I Er is geen reden meegedeeld staart van ongeveer zes graden, pers, dat zij het best kan ant-1 Voor de gratieverlening. Aange- is ongeveer van de eerste groot woorden door zijn raad op te vol- nomen wordt dat de president te en is in de vroege ochtend gen. Ivan de republiek, Coty, dit be- schemering duidelijk zichtbaar. Hij heeft ook ernstige kritiek I sluit heeft genomen met het oog Er zijn zondagochtend twee ge- op de samenstelling van het hof. 0p de hoge leeftijd van de ver-1 slaagde foto's van de komeet ge- Dat bestaat bijna geheel uit Brit se adel, terwijl het „werkelijk klasseloos en representatief voor het gemenebest zou moeten zijn", zo zei hij. De rechtsgeoriënteerde „Lea gue of empire loyalists" heeft het hoofd van het openbaar mi nisterie gevraagd, welke actie deze denkt te ondernemen tegen lord Altrincham verzocht; de ko- lord Altrinchem .verzocht, de ko ningin „nederig zijn verontschul digingen aan te bieden". De Zuidkoreaanse politie heeft zondag bekend gemaakt, dat bij de overstroming van de rivier de Nakton bij de stad Koepo 42 per sonen zijn verdronken en 44 ge wond. Er worden nog 32 perso nen vermist. Radio-Boedapest meldt, dati De gearresteerden onder hiel- enige leiders van de „contra-re- den contact met kardinaal Miud volutionaire" regering die in ok-szenty, die sedert het Russische tober in Györ werd ingesteld,ingrijpen in november ir de veroordeeld zijn tot lange gevan-! Amerikaanse legatie vertoeft er. genisstraffen. Drie van hen, dr, zij hebben circa 60 groepeD van Sandor Berger, dr Istvan Toth en rechtse elementen georganiseerd, dr Endr Cyencsak kregen resp.Nepszabadsag meldde voort? levenslang," twaalf jaar en vijf de arrestatie van verscheidene jaar gevangenisstraf. J andere politieke leiders en een Het partij-orgaan Nepszabad- aantal oud-officieren, onder wie sag meldde zaterdagochtend, dat I een voormalige generaal van de de Hongaarse autoriteiten als on- j gendarmerie, derdeel van de campagne „tegen] Deze generaal, Vilmos Poltari, fascistische elementen" de admi en de andere gearresteerde offi- nistratieve leiding van de in ok- eieren zouden in Boedapest en de tober opgerichte Christelijke par-provincie revolutionaire arbei- tij heeft gearresteerd. dersraden hebben opgericht

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1