Oranjeboom De prijzen van voedergranen DE BRUID en de MOORDENAARS Russisch-Afghaans communiqué Wat brengt de radio? TWEEDE BLAD Donderdag 1 augustus 1957 12e jaargang no. 4129 GEEN LAAKBARE DAAD VAN WETHOUDER TE HEEZE. VENRAY VERKOOPT EIGENDOMMEN. Geld van gefingeerde roofoverval terecht TAXI-OORLOG IN KOPENHAGEN. Ook in België stijgen kosten van levensonderhoud. Amerikaanse isotopen naar de Sow jet-Unie. GARRY DAVIS AANGEHOUDEN IN WEST-DUITSLAND. Kleurpotloden N.V. Fa P. J. v. d. SANDE Proces tegen Amerikaanse oudheidkundige in Cairo. ARRESTATIES IN GUATEMALA GEVANGENEN VERMOORDDEN MEDE-GEVANGENE GEVANGENIS OPSTAND IN MONTANA Goudgeel Oranjeboom Pilsener... onweerstaanbaar voor mensen met ..smaak"! BESTEL 0RAN1EB00M EN LET OP DAT U HET 00K KRIJGT Italiaanse Kamer bekrach tigt Europese verdragen. STASSEN HUURT HUIS IN LONDEN De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft een nadere uiteenzetting gegeven van het regeringsbeleid in verband met de prijzen van binnenlandse voedergranen, zulks naar aanleiding van schriftelijke vragen, die hem waren gesteld door de leden van de Tweede Ka mer Borst en Vondeling. Uitgaande van de herziene kost prijsberekening van het L.E.I., bedraagt de gewogen gemiddel de kostprijs van de rogge voor de oogst 1957 c.a. 26,60 per 100 kg. De kostprijs van de zomer- gerst bedraagt op grond van de zelfde calculaties ruim 26 per 100 kg. Voor het seizoen 1957/58 zal van bovenbedoelde kostprijs wor den uitgegaan. Voor zomergerst wordt geen afzonderlijke garan tieprijs vastgesteld. De wereldmarktprijs van de voedergranen bedraagt de laatste tijd c.a. ƒ20,50 per 100 kg. Het verschil tussen de wereldmarkt prijs en de binnenlandse „kost prijs" van rogge en zomergerst bedraagt dan c.a. 6 per 100 kg. De hoogte van het monopolie heffingen blijft gebaseerd op het verschil tussen de voor de bin nenlandse granen vastgestelde minimumprijzen, gebaseerd op de kostprijsberekeningen van het L.E.I., en de prijzen, die voor vergelijkbare produkten op de wereldmarkt moeten worden be taald. Voor de granen van de zand gronden bestaat een aanvullende regeling, waarbij het verschil tussen de kostprijzen van deze produkten en de prijzen, die met behulp van het systeem van mo nopolieheffingen worden gereali seerd, wordt bijbetaald in de vorm van een toeslag. Ten aanzien van de gevolgen der opgelegde monopolieheffin gen deelt de minister mee, dat de regering heeft besloten voor de kostprijsverhogende werking, die deze heffingen met zich bren gen voor de produkten van de veehouderijsector, compensatie te verlenen voor dat deel van de produktie, dat wordt geëxpor teerd. Hiermede zijn evenwel nog niet alle bezwaren voor de veehoude rij opgeheven. Met de vertegen woordigers van het bedrijfsleven wordt thans overleg gepleegd over de wijze, waarop aan de hef- fingsgelden een zodanige be stemming kan worden gegeven, dat de door de vragensteller be doelde consequenties worden voorkomen. De minister brengt voorts in herinnering dat het landbouw schap zich voorstelde om de ga rantieprijzen der binnenlandse voedergranen te realiseren mede door middel van een systeem van toeslagen per 100 kg in Neder land geproduceerde voedergra nen. De voorgestelde garantie prijzen der voedergranen, te we ten: 26 per 100 kg voor de gerst en 22,80 voor de haver, zouden derhalve geëffectueerd moeten worden, gedeeltelijk door middel van het systeem van monopolie heffingen en gedeeltelijk door 'n toeslag per ha. Het zou naast de 40 miljoen, welke reeds in de vorm van extratoeslagen aan de lichte gronden worden uitge keerd, leiden tot een additionele uitgave ten laste van de schat kist ten bedrage van pl.m. 45 miljoen. De regering heeft gemeend dit voorstel vooral in venband met de budgetaire consequenties niet te kunnen aanvaarden. De binnenlandse nrijzen der voe dergranen, voortvloeiende uit de regeringsbeslissing, liggen pl.m. f 3 per 100 kg hoger dan het voor het landbouwschap voorgestelde niveau. Vermeld zij echter, dat het voorstel van het landbouwschap, vergeleken met het prijsniveau 1956, een verlaging van de prij zen der voedergranen inhoudt van 1,50 per 100 kg. Indien dit hogere niveau, 1,50, geheel zou doorwerken, zou het leiden tot een stijging van de in dex voor de kosten van levens onderhoud met pl.m. 0,06 punt. De mate, waarin de overheids- beslissing via haar uitwerking op de kostprijzen van varkens en eieren zal leiden tot hogere uit gaven voor de schatkist, is moei lijk te voorspellen en zal o.a. in hoge mate afhankelijk zijn van de mogelijkheid om de voor res titutie beschikbaar komende mo- nopoliegelden op effectvolle wij ze aan te wenden. Zoals de minister reeds meer malen heeft betoogd, acht hij het in het algemeen gewenst, dat de Nederlandse consument de kost prijs van de in het binnenland voortgebrachte voedingsmidde len betaalt. Hij is van mening, dat, gezien het feit, dat de Nederlandse kost prijzen in internationaal verband de toets der kritiek alleszins kun nen doorstaan, een doorbereke ning der kostprijzen aan de con sument geen bezwaren kan on dervinden. De minister is zich er uiter aard van bewust, dat een onge hinderde doorwerking der we reldmarktprijzen een gunstige werking kan hebben. Bij de vast stelling van het niveau van de garantieprijzen der voedergra nen is derhalve rekening gehou den met de normale prijsver schil den, zoals deze op de wereld markt bestaan en welke afwijken van de onderlinge verschillen in kostprijs der Nederlandse voe dergranen. Betrekt men bovendien de budgetaire consequenties van een doorwerking der wereld marktprijzen in de beschouwing, dan moet dit tot de conclusie lei den, dat wijziging van systeem, vooral onder de huidige omstan digheden, ongewenst is. De officier van Justitie te 's-Hertogenbosch is tot de conclu sie gekomen, dat wethouder H. M. Eijsermans van Heeze geen blaam treft inzake de jegens hem geuite klacht, dat hij via een stro man een schuur van de gemeen te zou hebben opgeknapt en in deze schuur twintig glas in lood ramen zou hebben opgeslagen die de gemeente toebehoorden. Dit is in de gemeenteraadsverga dering verklaard. In eerste instantie was een commissie uit de gemeenteraad samengesteld, welke deze kwes tie zou onderzoeken. Nadien werd in een gemeenteraadsvergadering besloten aangezien men niet tevreden was over het onderzoek dezer commissie het onder zoek in handen te stellen van de meest neutrale instantie: de poli tie. De heer H. Trouwen kwam bij de rondvraag echter op dit rap port terug. Hij zou graag een af schrift hebben van het officiële rapport van de officier van Justitie, aangezien het hem ten zeerste interesseerde hoe de juis te tekst van dit rapport luidde. Er blijven namelijk voor hem nog enkele duistere punten, namelijk: Van de twintig glas-in-lood ra men zijn er acht verdwenen. Bo vendien is het voor hem een on opgeloste puzzle dat de wethou der de schuur heeft staan op grond die hem niet toebehoort en daarom zou hij graag weten of de wethouder al dan niet toe stemming heeft gekregen deze schuur daar te bouwen. Dinsdagavond heeft de ge meenteraad van Venray beslo ten eigendommen van de ge meente te verkopen om aan de financiële verplichtingen voor woningbouw en dergelijke te kunnen voldoen. Effecten voor een waarde van ƒ311.000, reeds tientallen jaren in het be zit van de gemeente, zullen ver zilverd worden en 225 hectare woeste grond in de Meerselse Peel zal a ƒ600 per ha worden verkocht aan de stichting be heer landbouwgronden, echter onder beding dat deze gronden te zijner tijd zullen vallen onder de sanering van het ruilverka- velingsgebied Lollebeek. President Worosjilof en ko ning Mohammed Zahir Khan hebben dinsdagavond een RUs- sisch-Afghaanse verklaring ge tekend betreffende de resultaten van het overleg, dat de vorst te Moskou heeft gepleegd met de Sowjet-leiders. Blijkens deze verklaring, waar van de'tekst door radio-Moskou is bekendgemaakt, zal de Sowjet- Unie Afghanistan belangeloos hulp verlenen, zonder hier poli tieke voorwaarden aan te ver binden. De Russen zullen met name deelnemen aan de exploi tatie van de olievelden in Noord- Af ghanistan en helpen bij het op leiden van economen en technici. Er zal een speciale commissie in het leven worden geroepen voor het regelen van grenskwes ties. Voorts zal er een akkoord worden gesloten betreffende het gebruik van het water van de rivieren, die zowel op Afghaans als op Sowjet-gebied stromen. President Worosjilof heeft een uitnodiging voor een bezoek aan Afghanistan aanvaard. De besprekingen van de afge lopen dagen, zo wordt ook in de verklaring gezegd, zijn verlopen Op aanwijzing van de hand langer van de bankloper G. B., de 33-jarige bankwerker W. S., heeft de politie dinsdagmiddag onder een brug tussen Vinkeveen en Waverveen in drie blikken bus jes het geld gevonden, dat S. daar in de grond had begraven. Aan het bedrag van 55 mille, dat in de verdwenen tas had ge zeten ontbrak 300 gulden. S. had dinsdagmiddag de rechercheurs zelf de plaats aangewezen, waar hij de buit had verstopt. Knap recherchewerk heeft de 33-jarige S. er al spoedig toe ge bracht om de juiste plaats aan te wijzen waar hij het verreweg grootste deel van de buit had ver stopt. Evenals 's-nachts hielp S. zelf mee met het spitten naar de In Kopenhagen hebben de klei ne, in de landstaal „lillebil" ge heten taxi's, een paar jaar gele den vergunning gekregen, op straat passagiers op te pikken. De chaufeurs van de grote taxi's hebben al ettelijke malen laten weten dat dit niet naar hun zin was en dinsdag en maandag is het tot botsingen gekomen. Grote taxi's werden voor en achter de kleintjes gezet, zodat die niet weg konden komen, ter wijl het over en weei; woorden van onvriendelijke strekking re gende en de politie tevergeefs vrede probeerde te stichten. Maandagavond speelden der gelijke scenes zich af bij de lan dingssteigers, waar de boten uit Jutland juist waren aangekomen en tegen middernacht stonden voor het vermaakcentrum „Tivo- li" zoveel grote taxi's geparkeerd dat heel de brede Vesterbro- straat afgesloten moest worden. Dinsdagmorgen, toen er weer boten uit Jutland aankwamen, gingen de havenarbeiders zich met 't geval bemoeien. Uit sym pathie met de „kleintjes" staak ten zij een uur, zodat de bootrei zigers niet aan land konden gaan. blikken busjes met geld. In de nacht van maandag op dinsdag, kort nadat hij van zijn bed was gelicht, had S. een plaats aange wezen onder een viaduct over de Ouderkerkerlaan, maar hier be vond het geld zich niet. Waarschijnlijk heeft S. de ont brekende 320,— in de dagen dat hij op vrije voeten was en de wis selloper al in verzekerde bewa ring werd gehouden, opgesou peerd. Deze zaak is wel bijzonder snel opgelost. „Het was kort maar hevig", aldus hoofdinspec teur Kessler, die dit onderzoek heeft geleid. De beloning van 5.000,die door de directie van de Amster- damsche Bank was toegezegd aan hem of haar, die aanwijzingen kon geven tot het terugvinden van het geld, zal zeer waarschijn lijk wel worden uitgereikt. Maar het staat nog niet vast of er één of meer personen in aanmerking komen voor deze beloning. Deze toekenning zal geschieden in overleg met de politie, die deze hele zaak op schrift heeft staan en dus het best een oordeel kan vormen over de waarde van de inlichtingen, die door diverse personen zijn gegeven. in een sfeer van vriendschap, op rechtheid en wederzijds begrip. De koning had. hierbij een uiteen zetting gegeven van de politiek van neutraliteit van zijn land. Voor de ondertekening van de gemeenschappelijke verklaring had maarschalk Worosjilof ter ere van de Afgaanse vorst een receptie gegeven, die o.a. ook werd bijgewoond door partij secretaris Chroesjtsjef, premier Boelganin en minister van Defen sie Zjoekof. Het indexcijfer van de klein handelsprijzen in België heeft deze maand met 107,29 een nieuw hoogtepunt bereikt. Voor juni bedroeg het indexcijfer 106,30. Het indexcijfer behoeft in augustus slechts met 0,12 pro cent te stijgen om een automati sche loonsverhoging van 2Va procent tengévolge te hebben voor honderdduizenden ambte naren en industriearbeiders. De Amerikaanse commissie voor kernenergie heeft haar goedkeuring gehecht aan een verzoek om een eerste zending radio-actieve isotopen naar de Sowjet-Unie te zenden voor on derzoekingen in verband met de kankerbestrijding. Dit blijkt uit het halfjaarlijkse rapport van de commissie aan het congres. Op last van een Westduitse rechtbank te Hannover is Garry Davis, die zich „wereldburger nummer één" noemt, in voorlo pige hechtenis genomen wegens illegale grensoverschrijding. Davis kwam zondagavond uit Oost-Duitsland. Naar zijn zeggen was hij de dag tevoren ook ille gaal naar Oost-Duitsland gegaan omdat hij in Berlijn het hoofd kwartier van de beweging van wereldburgers wilde vestigen. Davis, een voormalige officier van de Amerikaanse luchtmacht- noemt zich „wereldburger" sinds hij in mei 1948 zijn paspoort bij de Amerikaanse ambassade te Parijs heeft ingeleverd. De Amerikaanse oudheidkun dige Charles Muses heeft dins dag voor een rechtbank te Cairo ontkend, gepoogd te hebben oud heidkundige voorwerpen uit Egypte te smokkelen. Hij zei niets af te weten van Egyptische bepalingen die deviezen-transac ties verbieden en al zijn geld in Egypte gelaten te hebben. Twee politiegetuigen verklaar den, dat de bagage van Muses op 20 juni op het vliegveld van Cairo, toen hij op het punt stond Egypte te verlaten, was door zocht. Daarin waren „gestolen" oudheidkundige voorwerpen ge vonden. Deze zijn volgens de ten lastelegging afkomstig uit de Dahsjoer-piramide, die eigendom is van de Egyptische regering. Zes politieke partijen in Gua temala hebben maandag geza menlijk een verklaring uitgege ven, waarin zij bekendmaken dat zij tezamen de strijd tegen het communisme voortzetten, zich onvoorwaardelijk aan de grondwet zullen houden en trouw zullen blijven aan het na tionale leger. Voor 'de duur van de staat van beleg mogen de politieke partijen niet optreden. Alle per sonen, die in het laatste halve jaar van het bewind van de communistisch georiënteerde president Arbenz minister of be velvoerend officier in het leger zijn geweest, zijn niet verkies baar als president. Drie gevangenen van een ge vangenis van Redwood-City in Californië, hebben de vorige week een van hun celgenoten gevonnist en ter dood gebracht omdat hij zich terughoudend had getoond. De 18-jarige autodief Howard fungeerde als rechter en scherp rechter, de 19-jarige inbreker Veitenheimer en de 20-jarige Williams (gevangen omdat hij zijn vroegere echtgenote geen 'alimentatiegeld had betaald) waren zijn helpers. Nadat zij Young, een zwerver die slechts één nacht in de gevangenis moest doorbrengen, ter dood hadden veroordeeld, bonden zij zijn mond met een prop papier dicht. Williams hield 's mans armen in bedwang en de beide ander wurgden hem, terwijl alle drie luid zongen om de gesmoor de kreten van het slachtoffer te camoufleren. Om hun misdaad te verbergen deden zij het voor komen aisof Young door ophan ging zelfmoord had gepleegd. Van officiële zijde is dinsdag medegedeeld, dat de zwerver doof was. Het slachtoffer, de 38-jarige Robert Young, was door zijn me degevangenen beschuldigd van „het aannemen van een hooghar tige houding" en het niet ingaan op hun hatelijkheden. Ook zou hij hebben beweerd dat hij kapitein in het Britse leger was geweest. door SELWYN JEPSON 4) Nadruk verboden. Dinsdagavond is in de gevan genis van de Amerikaanse staat Montana een opstand uitgebro ken. De gevangenen zijn thans heer en meester over de gevan genis. Ze hebben vijf cipiers over meesterd en houden dezen als gij zelaars. De politie en militairen zonden versterkingen naar de gevangenis. Toen tegen de ochtend 200 po litiemannen en militairen klaar stonden voor een grote aanval op de gevangenis hebben de ge vangenen, nadat de belofte was gegeven dat hun klachten onder zocht zouden worden, de gijze laars vrijgelaten en zijn zij naar hun cellen teruggekeerd. „Ik weet zeker dat het een man was", zei de jongen met nadruk. „En was hij alleen?" „Aan land wel. De andere man bleef in de boot op hem wach ten". „Kan er niet iemand in de ka juit geweest zijn?" „Natuurlijk kan er een man of een vrouw in de kajuit ge weest zijn", gaf de jongen toe. „Maar hoe komt haar schoen hier als zij niet aan land gegaan is?" „Hoe het ook zij", meende ik, „het merkwaardige is dat dege ne die haar schoen hier verlo ren heeft, wie het ook mag zijn, hem achtergelaten heeft. Het is een ogenblikje werk om hem los te trekken". Ik had de schoenen uit de modder getrokkende zijkanten en de achterkant waren nog wel zo schoon dat ik zien kon dat hij van mooi, bruin kalfsleer ge maakt was. „Nu wat die pakken betreft zei ik. „Ging die man het duin op?" „Ja". Ik zette de schoen vlak naast zijn oorspronkelijke plaats neer en stak een stuk drijfhout recht op in het zand om de plek ge makkelijk terug te kunnen vin den. Daarna klommen wij om hoog. De bovenkant van het duin was vlak en ongeveer twaalf voet breed. Een schapenpad kronkelde zich omhoog als een kale voor temidden van het hoog opgeschoten gras. Aan de andere zijde beneden ons lag de hoofddijk, met de hulpdijken die diep het groene moerasland in sneden. Afgezien van de scha pen behoort dit deel van ons wereldje aan de leeuwerik en de tureluur, en soms, voor een en kel ogenblik, die een eenzame reiziger die lang de vette mod der der dijken naar aal vist. Het ruikt hier als nergens an ders een zilte geur van zeewier, gras en klaver, die mij liever is dan welke lucht ook. Op deze ochtend speelde de zon met gou den, warme stralen over moeras en duin, en schiep een verrukke lijke atmosfeer die lichaam en ziel gelijktijdig verkwikte. Ik vergat bijna mijn bezorgdheid. Aarzelend stond ik daar en keek naar het rimpelloze water van de inham, naar de wijde he mel, en naar de bomengroepen die Het Moerashuis, met zijn dikke muren en bemoste daken aan ons oog onttrok. Ik wenste Oranjeboom brouwt Inderdaad een onweer staanbaar glas Pilsener voor U, goudgeel met een royale manchet romig schuim, waarin U kunt happen. Goed brouwen Is een kunst, een kunst die d' Oranjeboom sinds 1671 betracht én met succes! Het verrukkelijke Pilsener Is één van de drie voortreffelijke bieren waar aan d' Oranjeboom zijn faam te danken heeft. Oud-Bruin, het iets zoetere bier met z'n iets lager alc. gehalte én niet te vergeten, het meer dan voortreffelijke Super Ptlsnerl Proef ze en overtuig U zelf! super pilsner pilsener oud bruin «ind* 1671 VRIJDAG 2 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 V. d. vrouw; 9.15 Gr.; (9.35—9.40 waterst.); 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 V. d. kleuters; 10.40 Gram.; 11.00 Clavecimbelrecital 11.30 V. d. kind.; 11.45 Voor de jeugd; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Gram. 13.00 Nws.; 13.15 Meded. of gr.; 13.20 Krontjong muz.; 13.35 Strijkork.; 13.55 Beursber.; 14.00 Koorzang; 14.20 Literair prog.; 14.50 Viola da gamba-recital 15.10 Cabaret; 16.00 Pianoreci tal; 16.25 Gram.; 16.40 Klankb. v. d. jeugd; 17.05 Instr. kwart.; 17.25 Vakantietrips; 18.00 Nws.; 18.15 Act.; 18.20 Roemeens ork.; 18.50 Caus.; 19.00 Voor de kind.; 19.10 Gram.; 19.30 Caus.; 19.45 Idem; 20.00 Nws.; 20.05 Boekbe spreking; 20.10 Idem; 20.20 Chansons; 20.35 Vraaggespr.; 20.45 Caus.; 21.00 Pianopalet; 21.40 Gram.; 21.55 Buitenl. week- overz.22.10 Volksmuz.; 22.40 Caus.; 22.50 Avondwijding; 23.00 Nws.; 23.15—24.00 Gram. haast dat de jongen in de boom top niet het bewijs van zijn scherpe blik had gegeven. Ik had er een hekel aan dit duin en dit strand te onderzoeken, een schaduw te werpen over de ze heerlijke dag De jongen was reeds begonnen het schapenpad af te speuren; hij stond eensklaps stil en riep; er klonk opgewondenheid in zijn stem. Ik weet niet recht wat ik ver wacht had, waarschijnlijk een kist, baal of vat, zoals ik eens tot mijn ontsteltenis aan land had zien brengen van ons boot je „De Pauw" na een van vaders geregelde tochten naar het vas teland. Doch de keurig opgevouwen blauwe rok en mantel, met daar bovenop een wat donkerder blauwe vilten hoed, wekte in mij een snel toenemend begrijpen. Deze kleren spraken een maar al te duidelijke taal. En dan die schoen. Wie de vrouw ook ge weest was, ze had zich zeker niet door haast laten verleiden haar schoen in de modder ach ter te laten. De nette rangschik king van de kleren greep mij hevig aan. Plachten mensen die zich gingen verdrinken, zich niet doorgaans van enige kle dingstukken te ontdoen? „O, jeemompelde de jongen teneergeslagen, en ik begreep dat mijn vage hoop dat hij de tekenen anders zou uitleggen dan ik, in rook vervloog. Hij sprak mijn eigen gedachte uit „Maar dit ik bedoel dit hier, en die schoen dat heeft toch niets te maken met die boot, en die man? Dat kan toch niet?' Ik legde mijn hand op de kle ren. Ze waren even droog als de schoen; weliswaar lagen ze hier, in tegenstelling tot de schoen, buiten het bereik van de vloed, doch de ochtenddamp uit de moerassen is altijd zwaar van vocht. Deze kleren lagen nog niet lang hier. „Nee", antwoordde ik, „dat kan haast niet". Wij keken beiden naar de in ham; op het water was de oran je meerboei voor „De Pauw" het enige zichtbare voorwerp. Het was aflopend getij en een fijn rimpeltje brak tegen de boei. Een lichaam blijft minstens drie dagen op de bodem, alvo rens naar boven te komen en te gaan drijven", verklaarde de jongen eensklaps, met een zake lijkheid die al even ontstellend was als zijn feitelijke kennis. „Het is vreselijk", zei ik, „als het tenminste is wat 't schijnt". „Maar hij is aan land gegaan met iets bij zichdat hij hier heeft achtergelaten", hield de jongen vol, terwijl hij met zijn hand door zijn warrige haren streek. „Hij gebruikte allebei zijn handen om aan boord te klimmen, en hij had ze vrij. Dat wéét ik. Maar dit dit heeft toch niets met hem te maken, wel?" Ik raapte de mantel op. Er onder, op de rok, lag een hand tas van krokodillenleder. Ook dit was een duur voorwerp, en paste volkomen in het kader van deze kleren en de solide mooie schoen. Ik maakte de handtas open, en de jongen kwam heel dichtbij. (Wordt vervolgd.) HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws. en weerber.; 8.15 Gr.; 8.35 Idem; 9.00 V. d. zieken; 9.30 Amus. muz.; 9.50 Gram.; 10.00 Orgelspel; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.30 Metropoleork., 12.00 Pianorecital; 12.30 Land en tuinz. meded.; 12.33 Hongaar se volksmuz.; 12.53 Gr. of act.; 13.00 Nws.; 13.15 Musettemuz.; 13.35 Gram.; 14.25 Omr. ork. en sol.; 15.15 Voordr.15.35 Gram.; 16.00 Tuinb. praatje; 16.15 Gr.; 16.30 Sopr. en piano; 17.00 Voor dracht; 17.20 Pianorecital; 17.40 Beursber.; 17.45 Vocaal ens.; 18.00 Stemmen van overzee 18.15 Accordeonork.18.35 Voor de jeugd; 19.00 Nws.; 19.10 Re- geringsuitz.19.20 Idem; 19,30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.15 Londens Filharm. ork. en so list; 20.55 Caus.; 21.25 B.B.C. Symf.-ork.; 22.00 Klankbeeld; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws.; 23.15 Gram.; 23.37—24.00 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Orkest conc.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gr.; 13.00 Nws.; 13.11 Gram.; 14.00 en 14.45 Idem; 15.00 Vocaal dubbel- kwart.15.40 Gram.16.00 Koer sen; 16.02 en 16.35 Gram.; 17.00 Nws.; 17.10 Lichte muz.; 17.45 Gram.; 18.00 Vlaamse liederen; 18.10 Voordr.18.20 Pianorecital 18.30 V. d. sold.; 19.00 Nws.; 19.40 Gram.; 19.45 Kron. v. d. Bonder der Grote Gezinnen; 20.00 Holland Festival 1957 22.00 Nws.; 22.11 Ork.-conc. (ver volg); 22.35 Gram.; 22.55—23.00 Nieuws. De Italiaanse Kamer van Afge vaardigden heeft dinsdag de ver dragen inzake Euratom en de gemeenschappelijke markt be krachtigd. Aan het einde van een verga dering van vijf en een half uur werd eerst over de twee verdra gen afzonderlijk bij handopste ken gestemd. Zoals verwacht werd stemden alleen de communisten tegen, zo wel wat Euratom als wat de ge meenschappelijke markt betreft. De linkse socialisten van Nen- ni onthielden zich alleen van stemming bij laatstgenoemde kwestie. Alle andere partijen stemden in beide gevallen vóór. Harold Stassen, de leider van de Amerikaanse afvaardiging voor de besprekingen van de sub commissie voor de ontwapening van de Verenigde Naties te Lon den, heeft een groot huis in de nabijheid van de Amerikaanse ambassade te Londen gehuurd. Hij gaat zich met zijn delegatie in dit huis installeren. Het huur contract is voor onbepaalde tijd.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5