Britten zetten luchtaanvallen in Oman voort Indonesische regering voor ineenstorting waarschuwt De ontwapeningsbesprekingen te Londen De huurverhoging De productie van uranium in Amerika De toestand in Algiers Frankrijk zal niet devalueren Onrust aan de Universiteit van Leipzig Weeroverzicht ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1957 12e Jaargang Nr 4129 WAARSCHUWING VAN WETENSCHAPPELIJKE V.N.-COMMISSIE RESOLUTIE OVER KERNPROEVEN VERWORPEN COMMUNISTISCHE SUCCESSEN BIJ VERKIEZINGEN IN OOST-JAVA JAPAN EN DE V.S. TWEE COMMUNISTEN OP TIMOR GEARRESTEERD GRANAAT AANSLAGEN IN DJAKARTA REEDS ZESTIG OVERSTROMINGS SLACHTOFFERS OP JAVA EXTRA-PRESTATIES K.L.M. VLIEGERS WORDEN HERVAT FRANKRIJK ERKENT TUNESISCHE REPUBLIEK Nog steeds gevechten en schermutselingen SCHIP VERGAAN IN INDIA PINEAU NAAR LONDEN LONDENSE ONTWAPENINGS BESPREKINGEN UITBESTEED Fort Izki geeft zich over ARRESTATIES IN HONGARIJE Aanvaring in het Kanaal. Frankering bij abonnement: lemeuzen Directeur-Hoofdredacteur I van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,pei kwartaal; per maand f 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum w* advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadvser- tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 et- Voor het maandagnummer: zaterdags if b® Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uiff Vermelding: Brieven onder nummer, of: Admi Bureau van dit Blad. 20 cent meer De Indonesische regering heeft woensdag de waarschuwing doen horen dat als aan de verschillen de crisis, welke er op het ogen blik bestaan, zoals de gezagscri sis, de politieke crisis en de mo rele crisis, geen einde kan wor den gemaakt, de staat gevaar loopt ineen te storten, zodat alle offers, welke tijdens de strijd om de onafhankelijkheid werden ge bracht, vergeefs zullen zijn ge weest. „De tijd is gekomen", zo ver volgde de regering, „dat wij ons van onze fouten en tekortkomin gen bewust moeten worden". Zij dringt daarom aan een be gin te maken met de „nieuw Het gebruik van radiologische methoden in de geneeskunde vormt de voornaamste kunstma tige stralingsbron in de wereld en de mogelijkheid is niet uitge sloten, dat deze straling een be langrijke genetische invloed op de bevolking in het algemeen hoeft Dit heeft de wetenschappelijke commissie van de Ver. Naties die een studie maakt vatt het stra lingsgevaar, bekendgemaakt na bestudering van honderden rap porten die 27 regeringen en vele internationale organisaties op veraoek van de commissie hebben uitgebracht. De commissie meent dan ook de aandacht van de medische we reld te moeten vestigen op de noodzaak dat men een nauwkeu riger schatting maakt van het de doses straling die bij medisch on derzoek en behandeling worden toegediend. In de economische en sociale raad van de Ver. Naties, die op het ogenblik in Genève bijeen is, heeft woensdag met 12 tegen 6 stemmen een Russische ontwerp resolutie verworpen, waarin de Ver. Staten, Groot-Brittannië en de Sowjet-Unie wordt verzocht „gelijktijdig" te stoppen met de kernproeven. De afgevaardigden van Indonesië, Polen, de Sowjet- Unie, Zuid-Slavië, Egypte en Fin- land steunden de resolutie. Tegen stemden Mexico, Nederland, Pa kistan, Groot-Brittannië, de Ver. Staten, Argentinië, Brazilië, Ca nada, China, de Dominicaanse republiek, Frankrijk en Grieken land. leven-beweging", waarvoor pre sident Soekarno de vorige maand heeft gepleit. Bovenstaade opmerkingen wa ren vervat in de instructies van de regering aan de provincies over de herdenking van de onaf hankelijkheidsproclamatie, op 17 augustus a.s. Toen president Soekarno zijn plannen voor een „nieuw leven beweging" aankondigde, zeide hij daarmede te bedoelen een gees telijke revolutie onder het volk, welke een ras zou moeten schep pen dat „anders is dan dat van vroeger, dat conservatief en or thodox is, en over alles rede twist". Gedurende een week na de 17e augustus zal de bevolking wor den aangespoord tot collectieve arbeid, een soberder levenswijze en geldinzamelingen ten behoeve van de wederopbouw, als het eerste begin van de nieuwe bewe ging. Volgens de woensdag bekende uitslagen hebben de communis ten bij de gemeenteraadsverkie zingen in Surabaja een vooruit gang geboekt van twintig pro cent, vergeleken met de algeme ne verkiezingen in 1955. Overi gens hebben zij in geheel Oost- Java een aanzienlijk aantal stem men meer gekregen. In Surabaja, op een na groot ste stad in Indonesië, behaalden zij de absolute meerderheid. Zij kregen 150.000 stemmen, tegen 125.000 bij de verkiezingen van twee jaar geleden. De nationalis tische P.N.I. verloor 19.000 stem- men en zakte af tot een totaal van 37.000. De communisten hebben het er in de gehele provincie goed afgebracht, doch hun grootste succes boekten zij in Probolingo, waar zij vijf maal zoveel stem men kregen als in 1955, en van de vierde naar de eerste plaats klommen. De P.K.I. kreeg voorts de ab solute meerderheid onder meer in Madiun, Blitar, Bodjonegoro en Kediri. De Nahdatul Ulama, de groot ste partij in Oost-Java, heeft tot dusver slechts geringe verliezen geleden. De nationalisten zijn, evenals in Midden-Java is gebeurd, de grootste verliezers. In Surabaja hebben tienduizen den kiezers van hun stemrecht geen gebruik gemaakt. Plaatse lijke ambtenaren meenden, dat de toenemende apathie onder de bevolking te wijten is aan de on bevredigende binnenlandse toe stand. Doch in de communisti sche wijken brachten vrijwel alle kiesgerechtigden hun stem uit. De Japanse premier Kisji heeft woensdag in de commissie voor Buitenlandse Zaken van de Ja panse Tweede Kamer verklaard, dat hij tijdens zijn besprekingen met president Eisenhower geen geheime overeenkomst met de Ver. Staten heeft gesloten, waar door Japan gebonden is. Hij zei dat in het gemeenschap pelijke communiqué, dat presi dent Eisenhower en hij na af loop van de besprekingen onder tekend hebben, de vrees wordt weggenomen, dat er Amerikaan se atoomwapens worden inge voerd in Japan. Volgens het hoofdkwartier van de communistische partij in Dja karta, heeft de militaire com mandant van Timor twee leden van de P.K.I. laten arresteren, omdat zij zich hadden verzet te gen het „handvest van 2 maart", dat na de actie van overste Su- mal op die dag door een groot aantal leidende figuren van Oost-Indonesië met algemene stemmen werd aangenomen. Volgens de P.K.I. zou een van de arrestanten mishandeld zijn, zodat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. In de nacht van dinsdag op woensdag werden op vier ver schillende plaatsen in Djakarta aanslagen met handgranaten ge pleegd. Hierdoor werden twee personen licht gewond. Een handgranaat kwam tot ontploffing op het dak van de woning van de hoofdofficier van de generale staf van het leger, terwijl een andere werd gewor pen naar het gebouw van de Ne derlandse drukkerij „De Unie", in het centrum van de stad. In deze drukkerij worden naast het in de Nederlandse taal verschij nende dagblad „Java-bode" ook nog gedrukt de communistische „Bintang Timur" en de onafhan kelijke „Indonesia Raya". De militaire woordvoerder van de hoofdstad noemde woensdag deze incidenten een „hervatting van de pogingen van bepaalde mensen om in het land verwar ring te stichten". Hij weigerde te zeggen of arrestaties zijn ver richt in verband met de aansla- Sen- j J De vorige maand werden hand- granaten geworpen naar de kan toren van de communistische partij en van de communistische vakorganisatie Sobsi. Naar woensdag in Djakarta bekend werd, zijn in totaal reeds zestig personen om het leven ge komen als gevolg van de over stromingen, welke verschillende delen van Java teisteren. Naar het ANP verneemt heb ben de K.L.M. vliegers besloten ingaande vrijdag 2 augustus te 23.59 uur Amsterdamse tijd de normale dienstuitvoering, alle extra-prestaties inbegrepen, te hervatten. In een verklaring wordt ge zegd, dat dit besluit werd geno men, niet vanwege een verande ring van gevoelens ten opzichte van de directie van de K.L.M., maar omdat de vliegers er over tuigd van zijn, dat een rustige atmosfeer gewenst is tijdens de komende bemiddeling in het loon- conflict door het college van rijksbemiddelaars. De Franse regering heeft de Tunesische republiek officieel erkend, zo is woensdag in Parijs bekendgemaakt. In kringen, die nauwe betrek kingen onderhouden met de dele gaties op de Londense ontwape ningsbesprekingen, is woensdag vernomen, dat de Amerikaanse minister van Euitenlandse Zaken, Dulles, en de Westelijke delega tieleiders overeenstemming heb ben bereikt over een plan tot we derzijdse luchtverkenning van delen van Europa, de Sowjet- Unie, de Ver. Staten en het Noordpoolgebied. Ook is gesproken over inspec tie te land, maar de plannen hiervoor zijn nog niet geheel uit gewerkt. Minister Dulles heeft woens dag ook gesproken met het hoofd van de Russische afvaardiging, Zorin, om te trachten de vastge lopen ontwapeningsbesprekingen weer op gang te brengen. De twee politici ontmoeten elkaar in de woning van de Amerikaan- GEEN VERHOGING GAS-, ELEKTRICITEIT EN WATER TARIEVEN TfeN GEVOLGE VAN HUURVERHOGING. In de Staatscourant van gister is een beschikking gepubliceerd van de minister van Economische Zaken a.i., waarbij aan de be schikking prijsstop gas-, elektri citeit- er. waterleidingtarieven 'n nieuw lid wordt toegevoegd. Hierin wordt bepaald, dat, in gevallen waarin het vastrechtta rief voor gas, water of elektrici teit wordt vastgesteld op basis van de huurwaarde van de be trokken woning, het tariefbedrag niet mag stijgen, doch gehand haafd moet blijven op het peil van 31 juli 1957. Dit betekent, dat de huurverhoging de hoogte van het vastrechttarief niet mag beïnvloeden. DE HUREN IN DIVERSE LANDEN. Naar uit een publikatie van de bank voor internationale betalin gen te Bazel blijkt, zijn de huur- De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft in haar halfjaarlijkse rapport aan het Congres verklaard, dat de pro- duktie in de Ver. Staten van ura nium oxyde tegen het einde van het volgend jaar waarschijnlijk bijna verdubbeld zal zijn. Er zijn 10 nieuwe fabrieken Franse autoriteiten hebben dinsdag te Algiers medegedeeld dat dertien parachutisten van het vreemdelingenlegioen in het afgelopen weekeinde zijn gesneu veld in een gevecht nabij Medea, ten zuid-westen van Algiers, met een sterke bende opstandelingen. Negen legionairs werden ge wond. De valschermsoldaten bevon den zich op een z.g. „Nomaden- campagne", waarbij zij geen le vensmiddelen meenemen, doch leven van hetgeen het land ople vert. Zij leggen dan tevens, als onderdeel der Franse pacificatie campagne in Algerië, contact met de bevolking. De verliezen der opstandelin gen zijn onbekend, daar deze erin geslaagd zijn hun doden en ge wonden mee te voeren. AFP meldt, dat zich maandag j.l. langs de Algerijns-Tunesische grens een treffen heeft voorge daan tussen Franse militairen en rebellen, waarbij drie Fransen het leven verloren en zes werden prijzen in Denemarken in de laatste 20 jaar hét meest geste gen, nl. met 67 procent, terwijl de huren in de Verenigde Staten in die periode zijn gestegen met 53 procent, in Zweden met 46 procent, in Nederland met 45 procent, in Engeland met 38 pro cent en in Zwitserland met 30 procent. Voor West-Duitsland is de stijging relatief veel kleiner geweest met 23 procent. De ge ringste stijging wordt genoteerd voor Noorwegen n.l. slechts 16 procent. Men vreest dat er bij het om slaan van een boot in de Hooghly, een mondingsarm van de Ganges, 57 mensen om het leven zijn ge komen, aldus bericht het hoofd kantoor van de socialistische par tij Praja in Calcutta. Volgens een overlevende is het ongeluk gebeurt op 21 juli toen het schip geteisterd werd door een storm en omsloeg. se ambassadeur, Whitney. Ook de leiders van de Britse, Franse en Canadese afvaardiging waren hierbij aanwezig. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Pineau, was eveneens uitgenodigd, maar hij kon woensdag Parijs niet verla ten. Het onderhoud tussen Dul les en Pineau zal vandaag plaats vinden. Franse diplomaten te Parijs zeiden woensdag niet te weten wat minister Dulles beoogt met zijn uitnodiging aan Pineau. Men had echter de indruk, dat de Amerikaanse minister de steun van Frankrijk wenste te verwer ven voor vergaande plannen tot wederzijdse luchtverkenning. Frankrijk en de andere Navo- landen hadden reeds overeen stemming bereikt over een aan tal mogelijkheden van luchtin- spectie. Volgens een woordvoerder van de Westduitse regering hebben de Navo-landen vorige week Amerikaanse voorstellen voor een Europese zóne, waarin de bewapening wordt geïnspecteerd, goedgekeurd. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Chritian Pineau, zal donderdag naar Londen vlie gen voor besprekingen met zijn Amerikaanse ambtgenoot, John Foster Dulles. Minister Dulles had Pineau aanvankelijk voor woensdag aan een lunch in Londen uitgenodigd, doch Pineau moest woensdag morgen de vergadering van het Franse kabinet bijwonen. Zsj» voorstel om de ontmoeting tot. hedenmiddag uit te stellen beeft Dulles aanvaard. Men verwacht, dat Pineau van daag ook de Britse minister Sö- wyn Lloyd zal ontmoeten. De vergadering van de V.NL- subcommissie voor de ontwape ning van woensdag is 24 uur uit gesteld in verband met de be sprekingen die minister Dulles op het ogenblik in Londen voert. GROENTE EN FRUIT NAAR OOSTENRIJK. Omdat Oostenrijk dit jaar een zeer slechte groente-oogst heeft en ook de fruitoogst tengevolge van de nachtvorst zeer gering is, liggen op de markt in dit land voor de Nederlandse tui» ders op het ogenblik ook afzet mogelijkheden. In beperkte ma te is tot 5 augustus as. de in voer toegestaan van komkom mers, tomaten, sla, sluitkool, pa prika en appelen in Oostenrijk. Tot 10 augustus a.s. mag bloem kool in beperkte mate in -dit land worden ingevoerd. Verder is vastgesteld dat tot en met 31 augustus a.s. de vol gende produkten in onbeperkte mate ingevoerd mogen worden: morellen, kersen, peren, perzi ken, pruimen en kwetsen. Het Oostduitse communisti sche partijblad „Neues Deutsch- land", heeft woensdag melding gemaakt van anti-communisti. sche onrust aan de universiteit van Leipzig. De meeste studenten van de veeartsenijkundige faculteit heb ben volgens het blad de schor sing geëist van studenten die De in de nabijheid van de grens patrouillerende Fransen werden plotseling uit twee richtingen be schoten. Met zware machinege weren gewapende verzetslieden, die zich op Tunesisch gebied be vonden, schoten tegelijkertijd met Algerijnen aan de andere zijde van de grens. Een vliegtuig, dat te hulp kwam, werd eveneens door de opstandelingen beschoten, waar door twee inzittenden werden ge wond. Het toestel wist zijn basis te bereiken. Tenslotte trokken de verzets lieden voor het geconcentreerde vuur der Franse militairen terug. Franse veiligheidstroepen heb ben woensdag bij gevechten ten noorden van Michelet (Kalilië) negen opstandelingen gedood en twee gevangen genomen, zo is in Algiers bekendgemaakt. Een Frans militair hof van beroep in Algiers heeft dinsdag herziening van het proces ge last tegen zeven opvarenden van het in oktober jl. opgebrach te wapenschip „Athos". De ver dediging had betoogd dat de vonnissen waren geveld krach tens bepalingen die slechts in oorlogstijd van kracht zijn. die deze kernbrandstof moeten maken, ontworpen of in aanbouw en tegen het einde van 1958 zal de totale Amerikaanse produk- tie van uranium oxyde waar schijnlijk ongeveer 14.000 ton per jaar bedragen. In het verslag wordt voorts opgemerkt, dat er in het verslagjaar geen nieuwe uranium houdende gebieden van betekenis zijn ontdekt en dat het Amerikaanse erts gemiddeld on geveer tweemaal zoveel uranium oxyde bevat als het Canadese. Verder wordt gezegd, dat de bewoners van de Atol Rongelap, welke tot de Marshall-eilanden, kortgeleden naar de Atol zijn teruggekeerd. Zij waren geëva cueerd in verband met de radio actieve neerslag tengevolge van de proef met de waterstofbom in maart 1954. De bewoners zijn pas terugge keerd naar de Atol, nadat de ra dio-actieve neerslag tot een „aan vaardbaar" niveau was gedaald en het gevaar voor besmetting met radio-actief strontium 90 verminderd kon worden door de bewoners geen landkrabben meer te laten eten. Deze dieren bleven n.l. besmet met een gevaarlijke hoeveelheid strontium 90. Straaljagers van de RAF heb ben woensdag de aanvallen op sterkten van de opstandelingen in Oman voortgezet. Een officiële woordvoerder in Bahrein deelde woensdag mede, dat bij de aanvallen van dinsdag zes voertuigen van de rebellen zijn vernield. De vliegers hebben Het Hongaarse blad „Esti Hir- lap" meldt de arrestatie van vijf leiders van een „contra-revolu tionaire" organisatie van 200 man, die tijdens en na de oktober revolutie de stad Szegvar ten zuiden van Boedapest „geterrori seerd" heeft. De groep had voorts een alge mene staking georganiseerd en opgeroepen tot gewapend verzet tegen de Russen, aldus het blad. De gearresteerde leiders zullen binnenkort te Szevgar terecht staan. Het communistische partij-or gaan „Nepszabadsag" heeft een „algemene zuivering" van het nationaliseerde transportbedrijf geëist, omdat er nog veel »con- tra-revolutionaire elementen" werken die ontslagen moeten worden. Ook zou men volgens dit blad moeten verhinderen dat deze arbeiders in andere industrieën werk krijgen. opdracht gekregen tijdens hun „demonstratievluchten" het ver voer van de rebellen te ontwrich ten. In het open veld kunnen auto's aangevallen worden, als na een schijnaanval de inzitten den op de vlucht geslagen zijn. Bij aanvallen op kameel- en ezelkaravanen moeten de vliegers zoveel mogelijk bloed vergieten vermijden en de oostartdelingen alleen maar schrik aanjagen. Alleen als door groepen rebellen op de vliegtuigen geschoten wordt, mogen de vliegers terug schieten. Als enkelingen of groep jes schieten moeten de piloten dit vuur negeren, aldus de woord voerder. Volgens de minister van Bui tenlandse Zaken van de sultan van Oman, Innes, heeft het fort Izki, dat in handen der opstande lingen was, zich overgegeven. Volgens radio-Cairo heeft de imam (koning) van Jemen in een telegram aan de zaakgelas tigde van Jemen in Cairo een be roep op de Arabische landen ge daan om „het volk van Oman in zijn strijd tegen de Britten" te steunen. Na aanvallen van Britse vlieg tuigen op Izki, dat ongeveer tach tig km ten zuiden van Nizwa, het hoofdkwartier van de imam van Oman, ligt, verscheen de rode vlag van de sultan donder dag boven het fort. Innes heeft journalisten ver der medegedeeld, dat de sultan de „volgende stap" voorbereidt, dte- waarschijnlijk vari militaire aard zal zijn. De sultan zou niet langer wachten op mogelijke po gingen van het hoofdkwartier der opstandelingen om contact met hem op te nemen. Volgens Innes omsingelen de drie noordelijke legers van de sultan de opstandelingen. Voor zover hij weet nemen Britse land strijdkrachten niet aan deze ope raties deel. „schadalige" kritiek op de staat hebben geuit. Vijftig fabrieksarbeiders uö: Leipzig hebben een vergadering van de studenten, waarop deze eis geformuleerd werd, bijge woond „om hen te helpen een zuiver beeld van de wereld te krijgen". Verscheidene professoren zijn ervan beschuldigd, dat zij hun verantwoordelijkheid voor de socialistische opvoeding van de studenten „op misdadige wijze veronachtzaamd hebben". Omstreeks twee uur dinsdag nacht is in het Kanaal op een tiental kilometers zuidoostelijk van Beachy Head (Sussex) het Noorse tankboot „Buccaneer" (5675 ton) in aanvaring geweest met de 3299 ton metende Britse tankboot ..Greenranger". Beide schepen zijn zwaar beschadigd, maar er bestaat geen gevaar. De „Buccaneer" voer met bestem ming Antwerpen. SANATORIUM „CAESAREA* WORDT GESLOTEN. Nadat het vorige jaar het dr. Van Seventersanatorium te Apel doorn wegens gebrek aan patiën ten werd gesloten, zal nu ook het sanatorium „Caesarea" te Ugche- len in de gemeente Apeldoorn zijn deuren sluiten. Door rtt betere geneeskundige zorg is hét aantal tbc-gevallen en daarmee het aantal patiënten in de laatste jaren snel teruggelopen. In „Cae sarea" worden nu nog ongeveer 50 patiënten verpleegd, waardoor de exploitatie niet meer lonend is. Besloten is nu het sanatorium per 1 oktober a.s. te sluiten en de nog aanwezige patiënten te doen opnemen in het sanatorium „Dek- kerswald" te Nijmegen (Gross beek). De moeder-overste en haar staf zullen voorlopig nog ïr „Caesarea" blijven. Het is nog niet bekend, welke bestemming aan het sanatorium zal worde, gegeven. Naar uit gewoonlijk goedinge- lichte kringen wordt vernomen is de Franse minister van Finan ciën, F. Gaillard, voornemens bin nenkort een verklaring af te leg gen dat de regering niet voorne mens is thans tot devaluatie van de frank over te gaan. Sedert de val van de regering Mollet heb ben geruchten de ronde gedaan, dat de frank zou worden gedeva lueerd en dit heeft geleid tot spe culatie ter beurze, tot het opvra gen van bankdeposito's en tot toeneming van investering in grondstoffen door fabrikanten. Algemeen wordt toegegeven, dat de waarde van de frank niet overeenkomt met de officiële koers van 350 frank per dollar, doch in officiële kringen wordt opgemerkt, dat hiermede in de praktijk rekening wordt gehou den bij de steun aan exporteurs. Voorts wordt opgemerkt, dat de officiële koers van de Duitse moet worden geacht, omdat de mark sterk ondergewaardeerd wordt. De meeste Franse financiële deskundigen zijn het er over eens, dat er een officiële herziening, zowel van de officiële koers van de frank als van de Duitse mark zal moeten geschieden, voordat de douane-unie van de Europese economische gemeenschap haar openingsfase op 1 januari 1959 ZONNIG WEER Het weer in onze omgeving stond woensdag onder invloed van een naar het oosten bewe gend gebied van hogedruk. Er was bij ons veel zonneschijn en een zwakke tot matige ooste lijke wind. De temperaturen lie pen op tot 20 graden langs de Waddenkust en tot 24 graden in het zuiden van het land. Het ho- gedrukgebied werd boven Enge land en Schotland gevolgd door een gebied met geringe lucht druk verschillen, waarin plaatse lijk meer bewolking voorkwam. Boven Schotland bracht een sto ring in de hogere niveaux zelfs wat regen. uc UIJ.1V.1CJC r mark eerder nog meer onjuist zal kunnen ingaan. ZON MAAN Aug. op onder op onder VRIJDAG 1 5.03 20.33 12.18 22.38 2 5.03 20.31 13.34 23.10 Breskens 3 5.06 20.29 14.45 23.46 Terneuzen 4 5.08 20.27 15.50 Hansweert 5 5.09 20.26 16.48 0.39 Walsoorden Voor vandaag verwachten we bij ons echter droog weer met op nieuw zonnige perioden. Aanvan kelijk is er weinig wind, later zwakke tot matige wind, in hoofdzaak uit oostelijke richtin gen. De temperaturen zullen op nieuw tot iets hogere waarden oplopen. medegedeeld door het K. N. M. Te De Bilt, geldig van donderdag morgen tot donderdagavond. Overwegend zonnig. Overwegend zonnig weer en op nieuw iets hogere temperature; Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak uit oostelijke riehtir- gen. 2 AUGUSTUS. v.m. njn. 1.11 1.26 1.46 2.01 2.26 2.41 2.36 2.5

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1