UIT DE PROVINCIE Binnenlands nieuws LEXINGTO SPORTNIEUWS Eric de Noorman - De zwarte piraat MARKTBERICHTEN HANDBOOGSPORT SCHAKEN LEZERS die schrijven Café „DE SCHELDE" TERNEUZEN AXEL. „NUCLEON" VAN DE K.LAI. KEERDE NAAR SCHIPHOL TERUG HULST KAPELLE. SAS VAN GENT. VLISSINGEN. ZUIDZANDE GEVANGENE TE HAARLEM ONTSNAPT. DOOR ELEKTRISCHE STROOM GEDOOD STAKING IN KOPERMIJNEN IN N OORD-RHODESIA GEËINDIGD A NEDERLANDERS IN SPANJE VERONGELUKT A.N.W.B. ADVISEERT BEVEI LIG» ENG VAN HET KRUISPUNT IN ZIERIKZEE. Op verzoek van de gemeente Zierikzee heeft de A.N.W.B. ver schillende beveiligingen voorge steld voor het kruispunt bij de Nobelpoort aldaar. De Provin ciale weg naar Haamstede komt hier samen met de Blokweg, ge bruikt door het verkeer uit Brou wershaven, de Grachtweg en de weg door de Nobelpoort. De Bond acht het noodzakelijk dat diverse markeringen op het wegdek worden aangebracht, zo als asstrepen, stop-symbolen en rijwieloversteekplaatsen. Verder acht de A.N.W.B. het wenselijk, dat een goede verlich ting wordt aangebracht, en dat de walkant van de Grachtweg door eep rood-wit waarschu wingshek wordt beveiligd. Resultaat van het medisch bevolkingsonderzoek. De balans van het bevolkings onderzoek op t.b.c., dat onlangs in onze gemeente heeft plaats gehad, is opgemaakt en het ge meentebestuur toont zich over de resultaten niet ontevreden. In 1953 waren er ruim 7750 deelnemers, terwijl dit aantal nu is gestegen tot ongeveer 9250. Hoewel de bevolking in de tus sentijd eveneens is toegenomen met ruim 800 personen is het resultaat bevredigend. Er moet ook in ogenschouw worden geno men, dat een groot aantal perso nen niet aan het onderzoek heeft deelgenomen omdat zij op een andere wijze (o.a. in bedrijf of overheidsdienst) reeds doorge licht was. Toch zal men niet tevreden zijn vóór iedere inwoner, zonder uit zondering,'Z^ch aan dit onderzoek onderwerpt. Wanneer een geval van t.b.c. wordt geconstateerd is één van de eerste maatregelen, die de behandelende geneesheer neemt, trachten te weten te ko men wie de bacillendrager is Slechts wanneer alle ingezete nen zich hebben laten doorlich ten kan met succes door de medi cus worden ingegrepen, indien zulks nodig mocht zijn. Tweede wip opgericht. Na aanvankelijk wat tegenslag zijn zaterdag j.l. liefhebbers van de handboogsport er in geslaagd met vereende krachten de tweede wip met handkracht overeind te krijgen. Met het oog op het Europese kampioenschap handboogschie- ten op 15 augustus a.s. alhier, was plaatsing van deze tweede wip noodzakelijk, Schooltuintjes. Het was dit voorjaar een goe de gedachte van het onderwij zend personeel der Openbare De Super Constellation „Nu cleoli" van de K.L.M. bestemd voor Djakarta, vertrok maan dagmiddag half vier naar Dus- seldorp. In de buurt van het vliegveld van Dusseldorp be merkte gezagvoerder Emmens, dat er iets haperde aan de elek trische verklikker van het lan dingsgestel, waarop hij besloot naar Schiphol terug te keren. Om vijf uur verscheen de „Nu- cleon" boven de Amsterdamse luchthaven. De gezagvoerder had aan de verkeersleiding gevraagd of hij met het landingsgestel uit laag langs de toren mocht vliegen opdat men zou kunnen konsta teren of alles in orde was, een routinehandeling welke normaal is. Inderdaad bleek alles in orde te zijn, zodat de „Super Connie" kon landen. De gezagvoerder was teruggekeerd met de ge dachte, dat een reparatie aan de verklikker beter op Schiphol zou kunnen worden verricht dan in Dusseldorp, omdat de K.L.M. op Schiphol de eigen reparatieafde ling heeft. Om 20.15 uur is het toestel onder gezagvoerder Em mens opnieuw opgestegen met bestemming Djakarta. Marijkeschool om de strook grond, liggende vóór het school gebouw, ter beschikking te stel len van de leerlingen der hoog ste klassen. Hierdoor immers werd niet alleen bij de jeugd lief de voor de planten en bloemen aangekweekt, maar ook haar zelfwerkzaamheid in de vrije uren. Het was leuk om te zien hoe de kinderen hun strookje grond wisten te bewerken tot een aardig moestuintje of een wel verzorgd bloementuintje, en steeds kon men tussen de school uren de kinderen in „hun" tuin tje aan de arbeid zien om toch vooral te zorgen dat dit een keu rige aanblik bood. Immers zij wisten, dat de resultaten van hun arbeid tegen de tijd van de zomer- vacantie beoordeeld zouden wor den door een deskundige en voor de bestverzorgde tuintjes een prijsje beschikbaar was. Deze beoordeling, volgens een puntenstelsel, heeft thans plaats gevonden door de heer J. Holle- bek, tuinder-bloemist alhier. Voor de bloementuintjes was de uitslag: le prijs Cor den Beer, le prijs Kees en Nico Hoorman, 3e prijs Betsy Kievit en Jopie Wieland. Voor de moestuintjes: 2e prijs Jan van Doorn en Rein Scheele, 2e prijs Gerrit Swets en Willy Vinke, 3e prijs Adrie Dieleman. De winnaars van een le prijs ontvingen 50 crocus- of tulpen bollen, die van een 2e prijs en 3e prijs 25 crocus- of tulpenbollen. Daar zowel de leerkrachten als de leerlingen genoegen hebben beleefd van het werk van de jeugdige tuiniers, is het te ver wachten, dat volgend jaar dé ani mo voor een „eigen" tuintje nog groter zal zijn. Eindexamens R.K. Technische School. Bij de gehouden eindexamens van de R.K. Technische School „St. Bernhard" werden de vol gende leerlingen gediplomeerd Maehine-Bankwerken. B. de Brouwer en E. Claessens, beiden te Axel; J. van Boven, H. Bracke, W. de Keijzer en H. Naessens, allen te Clinge; M. Daalman, R. van Geertruyde, L. de Koning en P. Picavet, allen te Graauw; A. Laures te Hengst dijk; A. Biesbroeck, L. Jansen en H. Winubts, allen te Hulst; J. de Hont, F. Kindt, B. Pauwels en G. Pauwels, allen te Kloosterzan- de; J. Aren's, G. van Rattinge en W. de Vlieger, allen te Koewacht; W. Moorthamer te Kuitaart; A. van Dorselaar en W. Hertogh, beiden te Lamswaarde; O. van Laere te Nieuw-Namen; W. de Schepper te Sluiskil; A. van Hels- land, E. Ingels, G. Valent, W. Vermeulen en E. Weemaes, allen te St. Jansteen; W. Elias en P. de Theije (met lof), beiden te Ter hole; C. Stallaert te Vogelwaar de en Th. v. d. Abele en W. Ror- hier, beiden te Westdorpe. Timmeren. A. van Bunder, P. Lossie en L. Warnier, allen te Hulst; J. Baert, P. van Kerkhove en J. Vermor- ken (met lof), allen te Klooster- zande; P. de Celie te Koewacht; P. Bogaert te Kuitaart; L. Claes sens, J. van Dorselaar (met lof) en Th. van Troost, allen te Lams waarde; Th. Roelands te Nieuw Namen; F. Vonck te St. Jansteen; te Stoppeldijk; P. Mast te Wal soorden en H. Hermans te Zuid- dorpe. Elektriciens. L. Bracke, W. Bracke en R. Cammaert (met lof), allen te Clinge; G. Schillemans te Graauw; A. de Bruijn te Heikant, P. Freysser, J. Hillaert, J. Schou ten W. Warnier en A. der Wedu wen, allen te Hulst; P. Keiler te Koewacht; L. Noens, W. See- ghers en P. Thuy, allen te St. Jansteen en P. Erpelinck te Vo gelwaarde. Stopzetting uitvoer bospeen en uien1 naar België en Luxemburg. Opnieuw is de grens van Bel gië en Luxemburg gesloten voor Nederlandse tuinbouwproduk- ten. Met ingang van 30 juli mo gen geen bospeen en uien meer uit Nederland in deze landen worden ingevoerd. Deze maatre gelen zijn genomen op grond van de bepalingen in het land- bouwprotocol en vinden hun oorzaak in de prijsontwikkeling voor deze produkten op de Bel gische en Luxemburgse markt. Voor de Nederlandse tuinders is dit zeer teleurstellend want de export van bospeen uit ons land ging hoofdzakelijk naar deze twee landen en hoewel de uitvoer van uien in de afgelopen weken nog niet groot was, moet de komende weken in ons land op een toenemend aanbod van uien worden gerekend. Appels en peren naar Zweden. Tot 15 augustus mogen appels in Zweden worden ingevoerd en tot 31 augustus is de onbeperkte invoer toegestaan van peren in dit land. In voorgaande jaren werden in deze periode vanuit ons land steeds grote hoeveelhe den peren naar Zweden verla den'. Of het dit jaar weer zo zal gaan valt te betwijfelen want de oogst is in ons land bijzonder gering en er blijft weinig voor export over. „Ons Genoegen" op reis. De Sasse reisclub „Ons Genoe gen" begon zondag j.l. aan het tweede gedeelte van haar jaar lijks uitstapje, dat dit jaar naar Virelles voerde. Veertien dagen geleden kwam door een cardan- asbreuk een voortijdig einde aan deze reis, die toen slechts tot Brussel leidde. Onder zeer on gunstige weersomstandigheden werd nu de reis aanvaard en, al liet het weer de reisclub in de steek, de Z.V.T.M.-bus deed het prachtig; via Charleroi bereikte men Virelles. Na een rustpauze ging het op Dinant aan, waar o.m. een bezoek werd gebracht aan de citadel, hetgeen voor velen een hele klimpartij was. Ook te Namen bezochten de reisgenoten de citadel, maar ditmaal was het niet zo vermoeiend, daar de bus het gezelschap er naar toe bracht. Hierna werd naar Brussel ge reden waar nog even werd ver toefd voor het gebruiken van een verversing vooraleer grenswaarts werd gereden. Het was reeds in de kleine uurtjes toen de tocht genoten, ten zeerste voldaan over het uitstapje, zich ter ruste be- Vergiftigde worteltjes gestolen. Een tuinder aan de Van der Helstlaan te Vlissingen bemerkte gisteren, aat onbevoegden zich toegang hadden verschaft tot zijn tuin. Hieruit was een hoeveel heid worteltjes ontvreemd. De tuinder heeft in ijltempo de poli tie van deze vermissing op de hoogte gesteld. Niet zozeer om de waarde van deze groente, dan wel om het feit dat hij vorige week nog deze wortelen met een buitengewoon zwaar vergif had bespoten. Consumptie van deze groente zou daarom buitenge woon schadelijke gevolgen heo- ben. Per politie-auto heeft men de bevolking van Vlissingen ge waarschuwd en men hoopt nu maar, dat de dief ook geluisterd heeft. Raadsvergadering. De raad der gemeente Zuid- zande zal vrijdagavond in open bare vergadering bijeen komen. In deze vergadering zullen B. en W. de gemeente-rekening over 1956 aanbieden, terwijl ook zal worden besloten over de huren van de woningwetwoningen in verband met de huurverhoging per 1 aug. Vervolgens zal in be spreking komen: toekenning van een compensatie aan de ambte naren, interim-regeling ziekte kosten; vaststelling van een nieu we bezoldigings-regeling voor de gemeente-werkmanwijziging van de verordeningen ter uitvoe ring van de winkelsluitingswet; beschikken op verzoeken om pre mie voor woningverbetering; aangaan van een nieuw contract met de N. V. Prov. Zeeuwse Elec- triciteits Maatschappij inzake de straatverlichting, terwijl ook de gemeenschappelijke regeling be treffende de Stichting Zeeuwse Muziekschool behandeld zal wor den. STOF OP SLUISKIL. Gedurende de laatste dagen is in de streekpers een artikel ver schenen over de stofplaag tS Sluiskil. Men vraagt zich af wat de geestelijke vaders heeft geïnspi reerd om een dergelijk artikel te lanceren. Verbetering is immers niet te verwachten, hetzij dan dat de pyriet, de kolen en cokes wor den gelost, resp. geladen in ny- lonzakken, wat technisch wel enig bezwaar oplevert. Een tweede mogelijkheid is, beide fabrieken te sluiten en de bevolking wederom terug te schakelen op de landbouw. Meer suikerbieten verbouwen, wat echter wederom aanleiding zal geven tot het forceren van arti kelen over de duurdere suiker prijs. De Sluiskilse fabrieken zijl} gebouwd, nadat de gehele bevol king door de Hinderwet was uitgenodigd bezwaren naar vo ren te brengen. Eenmaal gebouwd, moeten de consequenties worden aanvaard. Inderdaad zijn de Sluiskillena- ren trots op hun steeds meer ge moderniseerd wordende indu strie en zijn de ongemakken toch 'zo spoedig vergeten Wat willen de schrijvers met het publicatie bereiken? Willen ze zich gedrukt zien of de ge meenteraad overhalen tot tijd rovende discussies? Willen zij reclameren, laten ze zich dan beperken tot het vermeende herhaaldelijk draaien van de brug of de minder geurige lei ding. MODÉRATEUR. Een 35-jarige Leidse kok (W. V.) heeft dinsdagmorgen, toen hij van het huis van bewaring aan de Oostvest in Haarlem naar de strafgevangenis in Groningen zou worden overgebracht, kans gezien te ontsnappen. Een aantal gedetineerden had reeds in de wagen plaats geno men. Toen V. aan de beurt kwam om in te stappen, wierp hij de regenjas, die hij over zijn arm droeg, over de bewaker heen en zette net op een lopen. Via een spee,ltuin, waar een groepje kinderen gereed stond om naar een poppenkastvoorstel ling te gaan kijken, wist de man de ocneepmakersdij k te bereiken. Daar zag hij een rijwiel staan en maakte zich daarmee uit de voe ten. De bewakers vuurden enkele malen op de vluchteling. Zij durf den niet meerdere schoten te los sen, bevreesd als zij waren de kinderen in de speeltuin te tref fen. Tot op heden is de man nog spoorloos. De kok wist onlangs in Leiden ook aan zijn bewakers te ont snappen toen hem verlof was ge geven zijn zieke moeder aldaar te bezoeken. Hij zat toen een ge vangenisstraf uit van drie jaar, die hem was opgelegd door de Haagse rechtbank. Na zijn ont snapping heeft hij verscheidene inbraken gepleegd in Overveen en Bentveld. Toen hij hiervoor werd gearresteerd heeft de Haar lemse rechtbank hem op 16 juli veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf. H. Jonkheim en J. Marin, beiden gaven. MELKFLESSEN MOETEN GESPOELD WORDEN TERUGGEGEVEN De centrale zuivelcommissie heeft zich in een schrijven ge richt tot het produktschap voor zuivel, waarin gevraagd wordt na te gaan of er bij verordening van het produktschap een rege ling kan worden getroffen, wel ke er direkt of indirekt toe leidt, dat vuile melkflessen niet meer mogen worden teruggegeven. De centrale zuivelcommissie heeft een conceptverordening ontwor pen, teneinde het bestuur van het produktschap voor zuivel een inzicht te geven in de wijze waarop de commissie zich een dergelijke regeling denkt. Daar het niet mogelijk is de consument te verplichten de flessen na gebruik om te spoe len, wordt in deze concept-, ver ordening het vervoer van niet goed omgespoelde flessen verbo den. Het uitvaardigen van een dergelijk verbod zal over het al gemeen geen al te grote conse quenties hebben, zo meent de commissie, daar slechts de zeer vuile flessen door de melkverko- per geweigerd behoeven te wor den. Het schrijven zal heden in de openbare bestuursvergade ring van het produktschap voor zuivel worden behandeld. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag 2882 dieren aan gevoerd, zijnde: 315 vette koeien, 900 stuks gebruiksvee, 580 vette kalveren, 57 graskalveren, 242 nuchtere kalveren 90 varkens, 83 biggen, 82 paarden, 65 veu lens, 451 schapen of lammeren, 17 bokken of geiten. Prijzen per kg: Vette koeien 2,503,20, vette kalveren 1,80 ƒ2,70; slachtpaarden ƒ2,10 2,50. Prijzen per stuk: Graskalveren 300500; nuchtere kalveren 55—75biggen 45—60 veulens 300450; schapen ƒ80ƒ100; lammeren 5575, kalf- en melkkoeien 8001190, vare koeien 650875; vaar zen ƒ570—ƒ870; pinken ƒ400— 620. Overzicht. Vette koeien: aan voer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd. Vette kalveren: groter aanvoer, han del aanvankelijk vlot, later iets stiller, prijzen als vorige week. Graskalveren: aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen on veranderd. Nuchtere kalveren: aanvoer kleiner, vlotte handel en hogere prijzen. Biggen: aanvoer als vorige week; handel stil, prij zen van vorige week met moeite te handhaven. Slachtpaarden: aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen onveranderd. Veulens groter aanvoer, handel kalm en prijzen als vorige week. Schapen en lammeren: aanvoer kleiner, handel stil, prijzen onveranderd, Kalf- en melkkoeien: gewone aanvoer, handel stil, prijzen als vorige week. Vare koeien: aan voer als vorige week, handel rus tig, prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken: aanvoer iets groter, handel stil, prijzen als vorige week. SCHIETING IN DE ZANDSTRAAT. Zondag j.l. organiseerde de handboogmij. „De Zeeuwsche Schutters" in de Zandstraat Sas van Gent) een Schieting waar voor, gelet op het minder gun stige weer, slechts matige belang stelling bestond. De uitslag luidde als volgt: Hoogvogel: George de Nijs, Terneuzen. Zijvogels: Jos. van Esbroek en A. de Krijger, beiden te Sluiskil. Kallen: G. Willems te Katte (B.) en De Nijs voornoemd. Als bijzonderheid zij vermeld, dat alle vogels werden afgescho ten. TE BONDSWEDSTRIJDEN BODEGRAVEN. Voor de jaarlijkse bondswed strijden, welke van maandag 5 tot en met vrijdag 9 augustus a.s. te Bodegraven in de Kaasbeurs zullen worden gehouden, hebben zich rond 110 deelnemers aange meld, bij wie circa 30 gegadigden voor de hoogste groep, die in een groep van 12 volgens het z.g. Zwitserse systeem om net open kampioenschap van Nederland (titelhouder de Duitser E. J. Die- mer) spelen. De plaatsingscommissie van de K.N.S.B. heeft de volgende spelers in het ppen kampioen schap gekozen (in alfabetische volgorde) 1. G. A. Beye, 's-Gravenhage 2. H. Bredewout, Zwolle; 3. E. J. Diemer, Duitsland; 4. ir. H. J. van Donk, Dordrecht; 5. J. Dries, Rotterdam; 6. P. A. Hoogen doorn, Dordrecht; 7. M. J. Kloos- tra, Roermond; 8. G. C. van Perlo, Velp; 9. N. H. Plokker, 's-Gravenhage; 10. M. J. Quakke- laar, Oldenzaal; 11. F. Roessel, Amsterdam; 12. Ch. P. van Wee zei, Amstelveen. Het zal de Terneuzense scha kers ongetwijfeld genoegen doen hun vroegere bordaanvoerder Quakkelaar onder dit geselec teerde twaalftal aan te treffen. Verleden jaar had hij in Kampen zijn kansen voor deze eervolle verkiezing reeds keurig verde- digd. Wij zijn benieuwd naar zijn resultaten tegen cracks als Roes sel, Diemer, ir. Van Donk e.a. Niet onmogelijk ontmoeten wij de heer Quakkelaar in de eerstvol gende jaren ook nog wel eens in de wedstrijd om het kampioen schap van Nederland. Gezien de grote belangstelling voor het open kampioenschap zijn er thans twee reservegroe- pen gevormd, eveneens bestaan de uit groepen van 12 en spelen de volgens het Zwitserse sy steem, waarvan uit elke groep de twee hoogstuitkomenden een recht op plaatsing in het open kampioenschap van het volgend jaar zullen krijgen. In deze groe pen kunnen dus alle niet-gekozen gegadigden plus nog enkele an deren worden geplaatst. BRIELLÉ ZIT ZONDER WATER De waterbronnen van het Brielse gemeentelijke waterlei dingbedrijf zijn uitgedroogd en dit heeft tot gevolg dat de inwo ners van Brielle reeds sedert enige dagen vrijwel van water verstoken zijn. Op ongeregelde tijden krijgen de bewoners der laaggelegen gedeelten van de stad en benedenhuizen 'n dun straaltje tje uit de kraan, maar de bewo ners van bovenverdiepingen hebben in het geheel geen water meer. Velen zijn hierdoor ernstig ge dupeerd, zoals bedrijven, bakke rijen, hotels, doktoren, tandart sen, slagers, limonadefabrieken, gezinnen met kleine kinderen en men vreest dat de volksge zondheid in gevaar zal worden gebracht, nu de toiletten geen waterspoeling meer hebben. Volgens de direkteur van het waterleidingbedrijf kan het wel drie maanden duren alvorens de watervoorziening weer normaal is. Dinsdagmiddag om half twee is het watertoevoer naar de hui zen geheel stopgezet, Hedenoch tend zal zij weer beginnen. In die tussentijd zal de watertoren ge heel gevuld worden, zodat ook de hogere verdiepingen weer be diend kunnen worden. Met twee Brielse brandspuiten zal, over een afstand van 1600 m. water van de Brielse Maas naar de waterleidingduinen worden gebracht. woning van haar ouders aan dé Van der Weidestraat te Nijme gen aan het werk met een was machine. De machine raakte defect en het meisje werd door elektrische stroom getroffen. Zij kreeg ernstige brandwonden en is nu aan de gevolgen daarvan overleden. De 8-jarige J. F. uit Glar.sr- brug is maandagmiddag in oen plantsoen in Glanerbrug bij liet spelen waarschijnlijk gest: n- keld over een defect geraa te bovengrondse leiding van hv elektrisch net, en door de elek trische stroom gedood. LEXKESVEERPONT BIJNA VERGAAN De gemeentelijke motorpont van het Lexkesveer bij Wagenin- gen is bijna gezonken, doorda' een met stenen geladen vracht auto met aanhanger (dertig ton), na een hortend en stotend ver trek van de pont van de wal aan de Betuwse kant van de Rijn, op zij begon te schuiven. Deze ongelijkmatige belasting deed de pont vrijwel kapseizen en het vaartuig zou zijn gezonken, als daar, dichtbij de veerstoep, de rivier niet zo ondiep zou zijn ge weest. Nu bleven pont en deklast halverwege onder water liggen. Een personenauto echter gleed het water in. Doordat men het ongeluk zag aankomen, zagen de opvarenden kans tijdig de wal te bereiken. Men hoopt pont en lading, als mede de gezonken personenauto te lichten met behulp van een drijvende bok, die bij de bruggen bouw te Rhenen wordt gebruikt. Doordat de pont buiten de vaar geul ligt, is het scheepvaartver keer niet gestremd. Het verkeer via het Lexkesveer is uiteraard wel gestagneerd. MEISJE OVERLEDEN NA ONGEVAL MET WASMACHINE In het Canisiusziekenhuis te Nijmegen is dinsdag het 18-jari- ge meisje C. H. V. overleden. Het meisje was maandag in de SEM DRESDEN OVERLEDEN Te zijnen huize te 's Graven- hage is in de nacht van maan dag op dinsdag op 76-jarige leeftijd overleden de heer Sem Dresden, oud-directeur van het Koninklijk conservatorium it 's Gravenhage en van het Am sterdams conservatorium. De staking in de kopermijnen in Noord-Rhodesia is dinsdag geëindigd, doordat de mijnon dernemingen en de vakbond in stemden met arbitrage door een commissie van onderzoek. Het geschil ontstond door de eis van ongeveer 300 houwers die een werkdag van zes uur op za terdag en een 46-urige werkweek eisten. De mijndirecties ver wierpen deze eis op grond var. de overweging, dat inwilliging niet economisch was. Toen de houwers op 20 juli de normale acht uur op zaterdag weigerden te werken, werden zij uitgeslo ten. Binnen een paar dagen wa ren ongeveer 40.000 blanke en zwarte mijnwerkers in staking. Z.P. B. BARENDRECHT KAMPIOEN 2e KLASSE K. BruinvisSas van Gent ein digt op de laatste plaats. BruinvisR. Z. P. C. (Rotterdam) 22 Z. P. B.Surae Breda) 42 Met deze twee wedstrijden werd de waterpolocompetitie in de 2e klasse K afgesloten. Zij brachten ook de beslissing voor het bezetten van de eerste en laatste plaats. De overwinning van Barendrecht op Surae bezorgde haar de kam pioenstitel, terwijl Bruinvis met de puntenverdeling zich de kans zag ontglippen om het nog tot een beslissingswedstrijd te brengen. Toen zaterdagavond Bruinvis te water ging, zat er nog een kansje in om van de onderste plaats te verdwijnen. De eerste speelhelft was echter voor haar teleurstel lend, want met een achterstand van 02 ging de rust in. Na de hervatting nam Bruinvis echter het heft in handen en toen een Rotterdammer wegens een zware overtreding uit het water werd gestuurd, nam zij haar kans waar en weldra was de stand 12. Nadat nog enkele opgelegde kan sen waren gemist, wist ir. Geer- lings de gelijkmaker te scoren. Hoe de Sasse zwemmers zich ook inspanden het winnende doelpunt bleef uit en daarmede was het pleit beslist. Bruinvis prepareert zich thans op de komende degradatiewed strijd tegen Eszet uit Swalmen, dat in een andere afdeling als laatste eindigde. 20 Terwijl Vorons krijgers op hun schre den terugkeren, werkt Axe zich moeizaam aan een omgevallen boomstam omhoog uit zijn netelige positie. Als hij Vorons krij gers op hun schreden ziet terugkeren, be grijpt hij dat zij me nen, dat hij verdron ken is en dat kan hem alleen maar te pas komen. Men zal niet langer naar hem zoe ken. Het moeras is hier gelukkig niet zo diep, als hij aanvan- lijk meende en voetje voor voetje waadt Axe naar veili ger grond. De avond begint inmiddels te vallen en, in een grote boog om Vorons nederzetting heentrekken- de, zoekt hij zijn weg in de rich ting van de zee. Intussen heeft hjj ruimschoots de tijd om een plan van actie te bedenken en als hij na verloop van enkele uren Vorons Draker als een vreemd gedrocht uit het schemerige moeras ziet opdoe men, weet hij, wat hem te doen staat... als tenminste de omstan digheden het toelaten. Het is doodstil bij de landings plaats. Op deze afstand kan Axe niet zien, of er zich wachters op de boot bevinden en geruisloos sluipt hij naderbij. De 38-jarige verzekeringsagent C. W. Hogestijn uit Naarden is dinsdag in Spanje bij een auto ongeluk om het leven gekomen. De heer Hogestijn reed met echt genote en twee zoons in een D.K.W. in de buurt van Medina el Campo (provincie Valladolid toen zijn wagen slipte en tegen een boom werd gesiir.gerd. De oudste zoon was ooit op slag dood. Mevrouw Hogestijn en haar 10-jarige tweede zoon werden ernstig gewond naar een zieken huis in Medina del Campo ver voerd, waar later ook de tweede zoon aan de bekomen verwondin gen overleed. De toestand van mevr. Hoge stijn is zeer ernstig. Men neemt aan, dat het onge luk is veroorzaakt door het springen van een band van de auto, die geheel vernield is, waar door de heer Hogestijn de macht over het stuur verloor. Nieuwstraaf Terneuzen Ondergetekende maakt hiermede bekend, dat hij zijn café heeft overgedaan aan de heer G. FAAS. Dankende voor het zo ruimschoots genoten ver trouwen van zijn clientèle, beveelt hij zijn opvolger ten zeerste bij een ieder aan. A. L. PERDAAN, Nieuwstraat 42, Terneuzen. In aansluiting op boven staande bekendmaking deelt ondergetekende mede, dat hij het bekende café „De Schelde" van de heer A. L. Perdaan heeft overgeno men en verder zal doen exploiteren door de heer P. GEENSEN, die hij bij deze ten zeerste bij een ieder aanbeveelt. Door prima consumptie en coulante bediening hoopt hij hetzelfde vertrouwen, dat de heer Perdaan in zo ruime mate mocht genie ten, deelachtig te worden. G. FAAS. Café „De Schelde", Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3