NESCAFÉS Zelf doen is de mode BEURSOVERZICHT DE BRUID en de MOORDENAARS Opnieuw een 0 uniek aanbod bij Zo krijgt IJ deze set van 61 Nederlandse padvinders naar Golden Jamboree 9 S „Bedrijfsleven en Effectenbeurs helpen Prinses Beatrix poliofonds HET EERSTE AMERIKAANSE KOOPVAARDIJSCHIP MET ATOOMAANDRIJVING OOK DE MÜLTI-LEPEL V/EEK VERKRIJGBAAR! Uitsluitend gddig binnen het Koninkrijk der Nederlanden in Europa tot 1 nov1957 A II ELKE KOP NESCAFÉ IS 100% ZUIVERE KOFFIE - NIETS DAN KOFFIE - HEERLIJKE KOFFIE 148.97 149.43 148.66 154.31 154.11 150.55 110.48 111.95 111.95 95.72 94.52 94.89 229.72 228.67 225.03 NEDERLANDERS IN BELGIE VERONGELUKT DE CHINESE TROEPEN IN HET GRENSGEBIED VAN CHINA, THAILAND EN BIRMA OOK BOMALARM IN FRANKRIJK EGYPTISCHE BESCHULDIGING AAN HET ADRES VAN AMERIKAAN NEGERSTAM IN AFRIKA WIL NIET „VERHUIZEN" DE KRITIEKE TOESTAND IN INDONESIE'S FIN ANCIEN ERKENNING TUNESISCHE REPUBLIEK „Eigen Fabrikaat", zult u wel eens in uw omgeving hebben ho zen zeggen wanneer een huis wouw met een zelfgebakken cake sroor de dag kwam, waarna ieder 2d van het aanwezige gezelschap enige waarderende woorden pieegt te spreken, zelfs wanneer het baksel ingezakt is of de sui ker vergeten. En wanneer we afle scherts terzijde schuiven, lullen we dit woord of een va riant daarvan meer en meer in c«ïze omgeving horen. Het is een teken des tijds, dat op velerlei terrein de huisindustrie en de handenarbeid terugkeren als een soort tegenhanger van de voort schrijdende speciliasatie. Er is een aantal factoren aan te wijzen, dat ons drijft iets zelf te doen. Wij kunnen de arbeids- •sehaarste als schuldige aanwij- aan. Wanneer men voorheen een gebroken ruit in huis had, was deze na een uur weer vernieuwd. Thans moet men in veel gevallen in de avonduren met een verse touw in de broek bij de schilder aanbellen en vragen of het me neer gelegen komt de volgende dag een ruit te komen zetten. Wanneer het tuinhekje stuk is o1 een deur hangt scheef in de hengsels, kan het weken duren voordat men een timmerman be reid vindt het euvel te verhel pen. De onvoldoende service, die in onze dagen soms opzettelijk, soms ook uit force majeur wordt geboden, heeft velen zo wanhopig gemaakt, dat men de voorkeur er aan geeft zelf de hand aan de ploeg te slaan, zelfs wanneer men weet dat de geploegde voor scheef zal zijn. Vervolgens komt het finan ciële motief om de hoek kijken. Het uurloon is in de laatste ja ren torenhoog gestegen. Wie wel »ns reparaties te doen heeft aan «en huis, kan erover meepraten. Heeft men een eigen huis of een fimsbaas die, zoals zovelen, wei gert om reparaties of onderhoud binnenshuis te verrichten, dan kan men een aardige duit verdie nen wanneer men zelf eens de handen uit de mouwen steekt. Plastic toververf den het nu eenmaal vreemd wanneer een dominee zelf op de ladder staat om zijn huis te schil deren en de president van een rechtbank is een zonderling mens wanneer hij zelf zijn garage tim mert. Dergelijke sociale remmen bestaan in het buitenland niet. Wanneer wij weten, dat de ar beid van vakmensen in Amerika zo duur is, dat de gemiddelde burger deze niet meer kan beta len. dan is dit een teken aan de wand voor de Nederlandse am bachtslieden. Een teken met ge volgen in onze dagen, maar met verstrekkender gevolgen voor de toekomst. Want de reeds in bre der kringen populair wordende gewoonte om iets zelf te doen, zal zich voortzetten in andere tijden. Nog neemt in ons land de normale arbeidsweek het groot ste deel van de tijd in beslag en men is bij voorkomende werk zaamheden dan nog veelal ge drongen hulp van derden in te roepen. Nog heerst er een gunstige conjunctuur. Men is in de gele genheid besparingen te vormen. Waarom zou men zelf knoeien wanneer men een vakman kan betalen. Maar hoe zal het zijn wanneer men door de ongunst der tijd de inkomens gaan dalen? Over een breed front zal dan waar mogelijk bezuinigd worden, terwijl het aanbod van vrije tijd toeneemt. Marktbederf. Er is weinig fantasie voor no dig om te concluderen dat dan de roep „eigen fabrikaat" een klank kan krijgen, die gevaren inhoudt voor het beroepsam bacht. Tenslotte mogen wij niet voor bijzien dat ook de werktijd van beroepsvaklieden nog zal worden verkort. Reeds nu kan men con stateren, dat velen van hen hun vrije tijd productief maken door bij kennissen en derden allerlei werkzaamheden voor eigen reke ning onder de prijs op te knap pen. Veel bijverdiensten komen uit deze bron. Een aanzienlijk prijsbederf voor vaklieden kan hiervan het gevolg zijn. Zelfstandige ambachtslieden, die thans volop in het werk zit ten, kunnen hier lering uit trek ken' wanneer zij verder zien dan hun neus lang is. Zij zullen ook in dagen van drukte al het moge lijke doen om hun klanten goed en snel te bedienen. Want juist in drukke en voorspoedige tijden bouwt men de goodwill van zijn zaak op, waarmee men in dagen van tegenspoed het bedrijf staan de houdt. De toenemende mode om iets zelf te doen, is daarvoor een nieuwe geduchte concurrent geworden. Drs. HERMES. (Nadruk verboden.) Het verzilverde MULTI-VORKJE tijdelijk voor slechts f 1.25 met het etiket van een 50 gr. bus Nescafé of met 2 etiketten van de Junior bussen. Eersteklas Nederlands fabrikaat - 15 jaar garantie 13 cm lang geschikt voor velerlei doeleinden: voor gebak, cake enz. enz. Een derde motief om zelf al lerlei karweitjes te gaan opknap pen, vindt men in de technische fooruitgang van het materiaal •en de verbeterde voorlichting. Denken wij alleen eens aan de moderne plasticverven en aller lei hulpmiddelen bij het schilde ren, waardoor de kans op ver moeien door ondeskundige aaji- gak veel kleiner is geworden. De «arkzaamheden van amateur- «hüdters zijn reeds zo omvang rijk geworden, dat meer dan één verffabriek er reeds aanleiding ia heeft gevonden om handlei dingen te verstrekken bij aan koop van een bus verf. En men behoeft, bij de verf niet stil te staan. Etedrijven waar behangselpa pier te koop is, zenden tegen jsocrdig reeds kleine stalenboe- «errrond als reclame, waarbij de techniek van het behangen uit voerig wordt uiteengezet. Nieuw gevonden plakmiddelen en ver vangers van behang maken het ■de amateur gemakkelijk om zelf :sjjp. learners van een nieuw jasje te voorzien. Tal van handige ge reedschappen worden uitgevon den om het de huiswerkers ge makkelijk te maken. Zo heeft zich een nieuwe spe- c Aïfearie ontwikkeld, die het zelf doen ook bevordert. Er is een aantal speciaalzaken uit de grond gerezen in de jongste tijd, dat ®eh toelegt op de levering van grondstoffen aan de amateur- sanbachtsman Extra verdiensten. FLAUWE MARKT De lagere koersen uit New York waren mede oorzaak van de flauwe stemming op het Damrak. De markt was de laat ste dagen reeds zeer gevoelig en alleen gunstig nieuws zou hoge re koersen kunnen bewerkstelli gen. Het tegendeel is echter ge schied. Kon. Olies gaven ƒ3, oude basis 15 punten, op de koers van maandag prijs. Presi dent Eisenhower heeft een be roep gedaan op alle Amerikaan se oliemaatschappijen om vrij willig de invoer van ruwe olie met 10% te beperken voor 1 jaar vanaf 1 juli jl. Dit bericht werd pas na de beurs in New York bekend, aldus insiders. Hierdoor wacht men in Europa de markt liever wat af. De zaken in aandelen Kon. Olie bleven dan ook zeer gering. Anders was Het comité „Bedrijfsleven en Effectenbeurs helpen Prinses Beatrix poliofonds" deelt mede, dat de actie ten bate van de poliopatiënten netto 264.216,81 heeft opgebracht, welk bedrag door een accountantskantoor is gecontroleerd en goed bevonden. Sen schilder, die in het cen trum van stad of dorp woont en isaast zijn werkplaats geen win kel bezit waar hij de verf per bus m de kwasten per stuk aanbiedt, iaat zich een deel van zijn brood- «inning ontglippen en een voor uitstrevend timmerman kan een saeuw bestaan vinden in een win tel waar afgepaste triplexplaten, tegels van kunsthars etc. etc. vfr- tocht worden, omdat velen ertoe «vergaan het zelf te proberen, hiertoe aangespoord door de be- jere grondstoffen en het mate riaal dat dank zij de specialisatie Jsant en klaar wordt afgeleverd. Had men vroeger een deur nodig moest er in een werkplaats «srst een gefabriceerd worden. Tegenwoordig wordt dit artikel in een uur kant en klaar af fa- iariek geleverd. Zo is men langs een omweg weer naar de primi tieve productiehuishouding terug- geteerd. Niet het minst is de man weer wat huiselijker geworden door de meer vrije tijd die hij geniet, langzaam zal de 48-urige werk week worden teruggebracht via •45 uur naar een vijfdaagse ar beidsduur per week, zodat er tijd vrij komt om te knutselen. In Amerika, een land waar de welvaart toch groter is dan bij oca, heeft de toeneming van vrije iqd tengevolge gehad dat tegen woordig meer dan driekwart van de Amerikanen zijn huis van linnen schildert, terwijl 60 ook bet buitenwerk voor eigen reke- amg neemt. Ondernemende za kenmensen, die plannen aanbo den, waarnaar men zelf een huis kon bouwen, vestigden een bloei end bedrijf. Het zelf vervaardi gen van meubels en huishoude lijke artikelen geschiedt in de Ver. Staten op veel groter schaal dstn bij ons. Het is onze „stand" niet Een belangrijke rem op het doen wordt in Nederland gevormd door de sociale „stan- ;ïng" waarin men leeft. Wij vin- De Amerikaanse regering heeft dinsdag plannen bekendgemaakt voor de bouw van een koopvaar dijschip met atoomvoortstuwing, dat in 1960 voltooid zal moeten zijn Het zal zowel voor passa giers- als vrachtvervoer dienen. Volgens een tekening zal de romp van het schip gelijken op die van een jacht. De bovenbouw is ver naar achteren geplaatst De volgende maten werden op gegeven*, lengte 295 meter, breed te 26 meter en diepgang negen meter. Het schip krijgt een kernreac tor die in twee generatoren stoom zal opwekken voor een stoomturbine, die éen schroef zal aandrijven. Het schip krijgt bo vendien een dieselmotor voor noodgevallen en om havens bin nen te varen. Het is de bedoeling, dat het schip met eerste lading atoom- brandstof 560.000 kilometer af- legt. het gesteld in de hoek van de Unilevers, waar een behoorlijke activiteit heerste. De aandelen leden wederom een gevoelig ver lies van circa 10 punten, door aanbod van het publiek. De markt sloot hier vrijwel op het laagste punt van de dag. In Philips was het stil doch ook hier mgasten 4 punten worden prijsgeven. "a.K.U.'s eveneens rustig, zetten 3 punten lager in waarna een lichte verbetering intrad. K.L.M. wederom gevoe lig lager, incasseerde een ver lies van ƒ3 in een zeer rustige markt. Staatsfondsen prijshou dend. Cultures verwaarloosd, een tikje lager. Naast de belangrijke daling voor de kolenvrachttarieven van Amerika naar het continent, zijn de graanvrachten van West Australië naar Europa met 15 shilling tot 80 shilling per ton gedaald sinds begin juli. In de cember (Suez-crisis) deden deze vrachten 220 shilling per ton. Van Noord-Amerika naar Euro pa daalden de tarieven met 23 shilling tot 43 shilling sinds be gin juli tegen 135 shilling in de cember. Van Amerika naar Ja pan zijn de tarieven 11.50 dollar per ton tegen 17 dollar begin ju li en 26.25 dollar in december. Een en ander was dinsdag sterk van invloed op de scheepvaart waarden waarvan Van Omme ren circa 8 punten en Van Nie- velt 4 punten verloren. De laat ste emissies van beide maat schappijen zijn ter beurze ook nog niet goed verteerd. De ove rige fondseh verloren 1 tot 3 punten. Aandelen Fridor trok ken zich van de flauwe stem ming niets aan en werden 3 punten hoger geadviseerd. Prolongatie 4% procent. Spaar 6 volledige etiketten van Nederlandse 50 gr. bussen Nescafé*of volsta met 1 etiket van een 200 gr. familie-bus Nescafé Stuur die met vermelding van Uw volledige naam en adres en slechts f 7.50 aan postzegels (liefst 7 van f 1.- en 2 van 25 cent) aan POSTBUS 1300, AMSTERDAM. U ontvangt dan deze complete set van 6 vorkjes in etui franco thuis. Natuurlijk kunt U ook 1 vorkje bestellen tegen f 1.25 in postzegels en 1 etiket van een 50 gr. bus Nescafé (of 2, etiketten van de Junior-bus) Op dezelfde voorwaarden als hierboven zijn nu ook de prachtige Multi-lepels weer verkrijgbaar, dus onder bijvoeging van f 1.25 per stuk of f 7.50 per 6 stuks in etui en de vereiste etiketten. 0 Geef vooral duidelijk 0 op of U het Multi- 0 vorkje dan wel de 0 O Multi-lepel wenst! 0 lunior bus f 1.43 - Normale f 2.55 - Familie bus f 9.20 CoffeïnevrijNormale bus f 2.90 Familie bus f 10.45 Espresso: Normale bus f3.25 Nescafé Is een gedeponeerd handelsmerk voor Nestlé's koffie-extract in poedervorm. BEURSINDICES 27/7 29/7 30/7 Int. concerns 341.15 338.80 331.94 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen NABEURSKOERSEN. Kon. Olie: 219—220 Philips: 284285% Unilever: 432437 218,50) (28214) (430%) Maandagmiddag zijn bij een auto-ongeluk bij Julemont in België twee Nederlanders om het leven gekomen. De bestuur der van een kleine Nederlandse auto, die van Batisse naar Hol land reed, wilc',e te Julemont een jeep met aanhangwagen passeren, maar remde toen hij een tegenligger, een zware Bel gische auto, zag naderen. De Nederlandse auto slipte op het asfalt, dat in de afgelopen hittegolf was gesmolten en nu door de regen uiterst glad was geworden, en werd in de flank door de tegenligger gegrepen. De twee inzittenden, de Utrechtse steenhouwer Jacob Serpstra (in 1903 te Leeuwarde- radeel geboren), en diens echt genote), waren op slag dood. Van een derde inzittende, mej. J. E. de Waay uit de Paulus Pot- terlaan te Amsterdam, werd de rechtervoet afgerukt. Zij is in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis te Heusy overge bracht. De bestuurder van de Belgische auto, welke tegen een boom opreed, schijnt slechts licht gewond te zijn. Opgewekt hebben een duizend tal padvinders en padvinsters dinsdagmiddag hun dikke vol gestouwde plunjezakken over de kade in Hoek van Holland ge zeuld. Kleine padvindertjes van amper drie turven hoog en oude, wijze leden van voortrekkers-' stammen met grijze haren on der hun verkennershoed. Zij gingen op weg naar de „Golden Jamboree", het padvindersevd- nement dat ditmaal in Sutton Goldfield in Engeland wordt ge houden. De padvinders lieten bij de Koninklijke marechaussee hun passen zien, nadat ze de douane waren gepasseerd. De grote bagage, ongeveer 200 tenten in 500 colli was al enige dagen geleden naar Engeland verzonden. Soms wisten de pad vinders, die al om 2 uur in Hoek van Holland waren aangeko men, niet goed waar ze heen moesten. Een groep kwam keu rig het perron op marcheren, kennelijk op een doel af. maar plotseling stonden ze stil. „Ik weet eigenlijk niet waar we heen moeten", zei de leider Schuter. Maar ook dat kwam terecht en het vlagvertoon verliep geheel volgens padvindersplannen. Op de kade naast het s.s. „Mecklenburg", dat de padvin ders, waaronder een 40 man uit de West, naar Engeland brengt, speelde de padvinders drum band uit Enschedé. Toen allen aan boord waren hielden de hoofdcommissaris van de V.K.J.B., mr. F. B. J. M. Jans- sens, en de hoofdcommissaris van de N.P.V. de heer E. J. H. Volkmaars, een afscheidstoe spraak. Daarna overhandigden zij aan de contingentleiders, nl. een schipper van de zeeverken ners en een hopman, de vlaggen. Al dit vertoon werd gadegesla gen door zeer vele ouders die hun zoon of dochter naar de boot hadden gebracht. •k Bij Intsjon is maandag in zwa re storm een Koreaans vissers vaartuig vergaan. 13 van de 16 opvarenden zijn verdronken. De overige 3 slaagden erin zich zwemmend te redden. Radio-Peking heeft dinsdag avond gemeld, dat in totaal 3.443 man van het leger van de natio nalistische generaal Li Mis in het grensgebied van China, Thai land en Birma zich sedert 1953 aan de zijde van de communisten hebben geschaard. Sinds vorig jaar hebben gehe le bataljons en compagnieën zich overgegeven. Volgens radio-Peking is er goed voor hen gezorgd en hebben en kelen betrekkelijke hoge func ties gekregen. Een toestel van de Air France is dinsdag een half uur na ver trek uit Nice naar Parijs, naar Nice teruggekeerd, nadat de maatschappij een anonieme tele fonische waarschuwing had ont vangen, dat er een bom aan boord van het vliegtuig was. Ook het internationale vlieg veld Idlewild in New York is dinsdag door een onbekende ge alarmeerd. Het bleek eveneens een loos alarm te zijn. door SELWYN JEPSON 3) Nadruk verboden. Radio-Cairo heeft dinsdag de Amerikaanse militaire zaakge lastigde te Amman ervan be schuldigd „de samenzwering te gen de vrije Jordaniërs", die thans te Amman terecht staan op beschuldiging van een complot tegen koning Hoessein en diens regering, op touw te hebben ge zet. Dat deed ik, en wel zo goed mogelijk. Ik was zo jong en sterk als een gezond meisje van nog geen vijfentwintig jaar maar zijn kan, doch ik had sinds minstens tien jaar geen boom meer beklommen. Het kostte mij verscheidene minuten. Vaders raadgevingen droegen er niet toe bij mijn snelheid te vergro ten, en intussen gaf de jongen een verslag van wat hij zag. De eerste man was achter de krom ming van de oever verdwenen weer te voorschijn gekomen het strand afgegaan terug naar de boot nu hielp de an dere man hem aan boord klim men. Tegen dat ik de tak vlak on der die van de jongen had be reikt, had het motorjacht ik schatte de lengte van de boot op twintig voet zich van het strand verwijderd en keerde ons juist de achtersteven toe. Ik had de boot niet eerder gezien; in elk geval herkende ik haar niet. „Ze varen weg", zei de jongen. „Erg geheimzinnig". Dat was ook mijn mening. Ik ontveinsde mij niet dat vader de zuivere waarheid had gesproken toen hij zei dat hij uitsluitend smok kelde op zijn eigen manier; maar desondanks kende ik hem te goed om mij in zijn reactie te vergissen. Hij voerde iets in zijn schildiets dat hij voor mi; verborg omdat het bij mij niet in goede aarde zou vallen, en ik had een idee dat die boot in de inham verband hield met dat „iets" dat wel eens erger kon zijn dan smokkelarij. We klommen uit de boom. Terwijl vader en ik het geval bespraken stond de jongen met de handen in de zakken van z'n korte broek ons gade te slaan en aandachtig te luisteren. Zijn smalle gezicht, waarin de ogen door de goudbruin verbrande huid nog blauwer leken dan zij kiel, v/as een en al aandacht en ernst. Hoewel hij de kapitein een groot ontzag toedraagt en hem bewonder om zijn bloed dorstig verleden, staat het hem niet aan dat de kapitein mij af en toe toeblaft. Dat ik bij zulke gelegenheden nog heftiger pleeg terug te blaffen, verandert voor hem niets aan de zaak. Toen ik dan ook de kapitein allerlei beschuldigingen voor de voeten wierp, vastbesloten uit hem te krijgen wat hij van deze affaire wist en hij zijn kin naar voren stak, in 't Spaans vloekte en met zijn houten been stamp te, wierp de jongen hem een boze blik toe. Vader bezwoer bij hoog en bij laag dat hij er geen notie van had wat kerels met pakken on der hun armen en een motor jacht in onze buurt kwamen uit voeren; en ik kon naar de dui vel lopen. De jongen zijn ogen nog don ker van boosheid, stelde voor dat we naar het strand zouden gaan om een onderzoek in te stellen. „Dat zullen we zeker doen beaamde ik. „Je zult niets vinden", zei de kapitein. „Ze kunnen om aller lei redenen hier gekomen zijn. Misschien hebben ze strikken gezet langs het strand. Niet slechts bekeken. De konijnen zijn vet in deze tijd van het jaar. Brengen goeie prijzen op en het v/emelt er hier van". Hij zwaaide zijn krant voor mijn neus heen en weer en ik begreep dat hij er, althans voor het ogenblik, van overtuigd was dat zijn aanvankelijke vermoe dens ongegïond waren get- weest Onder ons lag het kleine strand, met zijn kleine keien en grauw zand, dat hier de eento nigheid van de modderige kust onderbreekt. Niets wees er op dat hier een boot of enig mense lijk wezen was geweest. De grond was voor het merendeel te hard om voetafdrukken te be waren, en aangezien de man aan land gewaad was, was er zelfs geen spoor van de kiel in het zachtere gedeelte bij de wa- terrand. Ik ging voorop en daal de het pad af naar de zwarte, geteerde schuur waarin we het extra tuig voor „de Pauw", de grote jol, en de race-boot be waarden. De deur was op slot, het hang slot stevig bevestigd en de sleu tels lagen op hun geheime plek jes onder een steen. We liepen langs de rand van het strand, op zoek naar moge lijke tekenen die ons zouden kunnen wijzen op welke plek precies de man aan land gegaan was. „Het komt me voor", zei ik, na een vruchteloze inspectie, „dat hij voorzichtiger te werk is ge gaan dan een eerlijk iemand be hoeft te doen". De jongen was dit met mij eens. Toen vond hij de schoen. Het was een damesschoen, half begraven in een plekje modder, de neus naar zee gericht. Ik buk te mij en raakte de binnenzijde van het hielgedeelte aan. Het leer was kurkdroog; de schoen kon hier beslist niet de afgelo pen nacht gelegen hebben. Het was 's ochtends om zes uur vloed geweest en het water was vele meters verder land-inwaarts ge komen. En zelfs als de zon heet genoeg geweest was om de schoen te doen drogen het geen zeker niet het geval was dan zouden er tenminste krin gen in het leer moeten zijn. (Wordt vervolgd.) Het Zuidafrikaanse blad „Die Vaderland" heeft dinsdag bericht dat de in Oost-Transvaal wonen de negerstam, de „Mamatola", een ultimatum heeft „genegeerd" van de minister voor Naturellen- zaken, Verwoerd, om te verhui zen naar een nieuw gebied, op 48 km van zijn huidige woon plaats. „Die Vaderland" publiceert een vraaggesprek met het stamhoofd waarin deze zegt dat de stam wil blijven „op de grond die wijlen president Kruger van Transvaal de stam heeft gegeven". De Zuidafrikaanse regering heeft het bevel tot verhuizing ge geven vanwege de erosie in het gebied van de „Mamatola". Volgens neutrale deskundigen op financieel gebied, maakt Indo nesië op het ogenblik de meest ernstige financiële crisis door, sedert het zeven jaar geleden on afhankelijk werd. In juni jongstleden heeft de regering nieuwe regelingen voor de im- en export ingesteld, in een poging om, door stimulering van de uitvoer, de deviezenpositie van het land te verbeteren. Tot dusver hebben de nieuwe maat regelen nog geen uitbreiding van de export van betekenis tot ge volg gehad, maar zeer beslist wel een omhoog vliegen van de prijzen van de dagelijkse levens behoeften. En de neiging daartoe duurt nog steeds voort. De Ver. Staten hebben dinsdag de nieuwe Tunesische republiek officieel erkend.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2