Weer grote winst voor de communisten Herziening A.O. W.-pensioen „Overvallen" wisselloper bekent schuld Stakingsdreiging op Noord-Sumatra Het rationele gebruik van steenkool Het bezoek aan Londen van Dulles Ronselarij van arbeidskrachten breidt zich niet uit Britse luchtmacht nog tegen de imam steeds actief HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 31 JULI 1957 12e Jaargang Nr 4128 PROTEST TEGEN VERKIEZING VAN NEHROE AFGEWEZEN KRITIEK VAN RADIO-V ATICAAN OP GOMULKA GERECHTELIJKE ACTIE TEGEN OPPOSITIE IN LIBANON. DE AARDBEVING IN MEXICO HONGERSTAKING OP CYPRUS DE VERKIEZINGEN IN OOST-JAVA Raad der O.E.E.S. keurt besluit Franse regering inzake opschorting liberalisatie goed MEDE-DADER GEARRESTEERD DE SOWJET-UNIE EN AFGHANISTAN TWAALF DODEN BIJ OVERSTROMINGEN IN MIDDEN-JAVA „Birgitte Toft" op de zwarte lijst. ARRESTATIES IN CHINA GROTE KERNENERGIE CENTRALE IN SCHOTLAND HET VERZET TEGEN DE PROEVEN MET ATOOMWAPENS DE SMOKKELARIJ IN ITALIË WEER ZOMER. Frankenng bij abonnement: ±erneuzen Directeur-Hoofdredacteur t van de Sanae Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C N4 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,pet kwartaal; per maand f 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum ws1 advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén hardelsadver- tenties)5 regels 1,—. Iedere regel meer 33 ct Voor het maandagnummer: zaterdags 1® nat' Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Een protest tegen de verkie zing van premier Nehroe bij de algemene verkiezingen van dit jaar is afgewezen. Zoals gemeld had een onafhankelijke kandi daat die door de premier was verslagen, aan een verkiezings tribunaal verzocht Nehroe van zijn zetel vervallen te verklaren, omdat deze zich aan corruptie zou hebben schuldig gemaakt. De radio van het Vaticaan heeft kritiek geleverd op Gomul- ka, de Poolse premier, omdat kortgeleden de publikatie van een schrijven van kardinaal Wyszyns- ki, de Poolse primaat tegen de „Pax", een beweging van pro- communistische Rooms-Katholie- ken in Polen, verhinderd is. De radio beschuldigde Gomulka er van de vrijheid van de kerk aan getast te hebben en openlijk steun verlenen aan een organisa tie die probeert het gezag van de kerk te ondermijnen, aldus meldt een speciale correspondent van de Londense „Times". De Libanese regering heeft be sloten een vijftiental leiders van het „Nationale Front," een oppo sitie-beweging, gerechtelijk te laten vervolgen, omdat zij het manifest hadden ondertekend, dat aanleiding werd tot de alge mene staking en de betogingen op 30 juni, waarbij 37 personen werden gedood en 70 gewond. De destijds tegen de betrokke nen uitgevaardigde bevelen tot aanhouding, waarvan de uitvoe ring werd opgeschort, zijn nu weer van kracht geworden. Het aantal doden als gevolg van de aardbeving van zondag in Mexico is, volgens officiële gege vens, gestegen tot 67. In de hoofdstad zijn 52 doden te betreu ren. Maandag zijn uit de puinhopen van een flatgebouw van vijf ver diepingen 34 lijken en drie over levenden geborgen. De toestand van een der overlevenden, een vrouw, is kritiek. Nederlandse kolonie ongedeerd. Het ministerie van Buitenland se Zaken deelt ons mede, dat blijkens telegrafische berichtge ving van de Nederlandse zaakge lastigde in Mexico, de Nederland se kolonie aldaar ongedeerd is gebleven tijdens de recente aard beving in dat land. Vier en twintig Grieks-Cypri sche geestelijken en monniken die in het klooster Makheras ten zuiden van Nicosia zijn geïnter neerd, zijn dinsdag in hongersta king gegaan uit protest tegen be perking van het aantal bezoeken dat aij van familieleden mogen ontvangen. In de centrale gevangenis van Nicosia zijn drie ter dood veroor deelde Cyprioten in hongersta king gegaan omdat een van hen na een ruzie met een bewaker tien dagen op water en brood is gezet. Bij de regionale verkiezingen, welke maandag in Oost-Java wer den gehouden, behaalden de com munisten opnieuw een overwin ning op de grote niet-communis- tische partijen. Blijkens de eer ste uitslagen hebben zij een flin ke voorsprong op de P.N.I., de Nahdatul Ulama en de Masjumi. Zij hebben de leiding in Sura- baja, Malang, Madiun en Ngawi. De uitslagen van 132 van de in totaal 873 stembureaus in Sura- baja waren: Communisten 23.000; nationa listen 5.000; Nahdatul Ulama 9.000; Masjumi 3.000. In Surabaja trok over het al gemeen zestig procent van de ge registreerde stemgerechtigden naar de stembus. In de uitgespro ken communistische gebieden maakten echter vrijwel alle kie zers van hun stemrecht gebruik. De communisten begonnen hun verkiezingszege bij de gemeente raadverkiezingen in Djakarta, waar zij van de vierde naar de tweede plaats klommen. Bij de regionale verkiezingen in Midden Java verdrongen zij de nationalisten van de eerste plaats, die sedert de algemene verkiezingen in september 1955 hadden ingenomen. Volgens de dinsdag bekendgemaakte resul taten van negentig procent der kiesdistricten van Midden-Java kregen de communisten daar 2,7 miljoen stemmen, de nationalis ten 1,9 miljoen, de Nahdatul Ula; ma 1,5 miljoen en de Masjumi slechts 0,6 miljoen. Bij de alge mene verkiezingen in 1955 kre gen de communisten in Midden Java 2,2 miljoen stemmen, de P.N.I. 3 miljoen, de N.U. 1,7 mil joen en de Masjumi 0,9 miljoen. Politieke waarnemers in Dja karta herhaalden dinsdag nog eens hun verwachting, dat de communisten een goede kans maken om op Java de grootste partij te worden. Tegelijkertijd wezen zij er echter op, dat zij op Sumatra en in Oost-Indonesië aan invloed verliezen. In Oost-Java was de Nahdatul Ulama na de verkiezingen van twee jaar geleden de leidende partij geweest. Zij kreeg toen 3,1 miljoen stemmen, tegen 2,3 mil joen voor de nationalisten 2,2 miljoen voor de communisten en I,1 miljoen vor de Masjumi. De volgende, voorlopige en slechts gedeeltelijke, uitslagen werden nog gemeld: Ngawi: geteld tot dusver 10.000 stemmen voor communisten en 4.000 voor de drie grote niet- communistische partijen teza- men. Madiun; 19.000 tegen 10.000. Modjokerto: 7.000 tegen 9.000. Blimbing: 11.000 tegen 9.000. Kedungkalang 12.000 tegen II.000. De raad van de organisatie voor Europese economische sa menwerking heeft dinsdag het besluit van de Franse regering tot opschorting van de handels liberalisatie en inzake het op nieuw vaststellen van invoercon tingenten voor de handel met Europa „gerechtvaardigd" ge noemd. Volgens de raad heeft Frankrijk terecht gebruik ge maakt van artikel 3c van de libe ralisatiecode der O.E.E.S. in ver band met het groeiende tekort van Frankrijk in de Europese be- talings unie en de stand van de Franse goud- en deviezenreser ves, aldus werd door een woord voerder van de raad medegedeeld. Dinsdag is het Kon. Besluit tot verhoging van de A.O.W.- uitkering afgekondigd. De pen sioenen zijn te rekenen van 1 juli 1957 vastgesteld op ƒ876 voor ongehuwden en 1452 voor gehuwden. Voorts zal er nog een nabeta ling over het eerste halfjaar plaatshebben, welke bedraagt 1 gulden per maand voor onge huwden en 2 gulden per maand voor gehuwden. Het ligt in het voornemen, de pensioenbedragen ingevolge de Algemene Ouderdomswet met ingang van 1 augustus 1957 we der te verhogen, in verband met de huurverhoging. Aan de so ciaal-economische raad is ook reeds omtrent de laatstbedoelde verhoging advies gevraagd, dat de pensioenbedragen ingaande 1 augustus 1957 zouden worden verhoogd tot 1512 en 930. De S.E.R. verklaarde zich akkoord met deze bedragen. Evenwel zijn ook de na de ver hoging ingaande 1 augustus 1957 geldende pensioenbedragen me de afhankelijk van het indexcij fer der lonen, nl. van het index cijfer op 31 augustus 1957. Aan gezien dit cijfer pas in de loop van de maand september a.s. bekend zal worden, valt thans zeg- nog niet met zekerheid te gen of de genoemde bedragen van 1512 en 930 nog een ge ringe wijziging zullen dienen te ondergaan. Een besluit tot na dere verhoging van de pensioen bedragen met ingang van 1 augustus 1957 zal derhalve pas in de loop van de maand sep tember 1957 kunnen worden ge nomen. Naar het ANP verneemt heeft die wisselloper van de Amster- damsche Bank te Amsterdam, de 33-jarige G. Buisman, die donder dagochtend in de Paleisstraat een tas met 55.000 kwijt raakte, thans bekend, dat hij niet be roofd is. De zgn. overval, waar van hij dagenlang heeft volge houden het slachtoffer te zijn ge weest, was gefingeerd. Voorts heeft Buisman -bekend samen met een medeplichtige ge poogd te hebben zich van de ƒ55.000 meester te maken. Naar ANP van de officier van Justitie, mr J. F. Hartsuiker, verneemt is deze mede-dader inmiddels gear resteerd. Het verdwenen geld is echter nog niet terecht. Tegen Buisman, die aanvanke lijk als kroongetuige in de „over val" werd beschouwd, rees al spoedig verdenking. Hij werd dan ook sinds het gebeurde in het politiebureau Warmoestraat in verzekerde bewaring gesteld, De communistische federatie van vakbonden So'osi heeft dins dag bekendgemaakt, dat 120.000 ondernemingsarbeiders op Noord-Sumatra klaar staan om het werk neer te leggen, om kracht bij te zetten aan hun De Russische president Woro- sjilof heeft dinsdag in Moskou verklaard, dat de besprekingen die op het ogenblik tussen de Russische regering en de koning van Afghanistan worden ge voerd, zullen leiden tot vriend- schappelijker betrekkingen en toeneming van de handel tussen beide landen, aldus bericht radio. Moskou. Op initiatief van de hoge autoriteit zijn in Luxemburg bijeengekomen de vertegenwoor digers van de voornaamste ko- lenproducenten binnen de ge meenschap, die bij deze eerste bespreking moesten nagaan hoe binnen het kader van de Euro pese gemeenschap voor kolen en staal de reeds begonnen activi teiten voor een meer rationeel gebruik van steenkool zouden kunnen worden voortgezet met het oog op het steeds groter wordende verschil tussen de energieproduktie enerzijds en de vraag naar energie anderzijds bleken de deskundigen unaniem van mening te zijn, dat een be tere coördinatie op dit gebied in Europa nodig is. Wil men tot een betere verzorging met steen kolen komen en tegelijk tot een vergroting van de concurrentie positie van de steenkool tegen over andere energiebronnen, dan zal deze samenwerking no dig zijn. In enkele sectoren, waar steenkolen op grote schaal worden gebruikt, is men al ge komen tot een beter en meer rationeel gebruik van steenko len. Wat voor Europa nog nodig is, is een betere coördinatie bij de andere industrieën en in de huisbrandsector. In de vergade ring bleek, dat ook de steenko- lenproducerften al verschillen^ de maatregelen hebben geno-, men, die tot een meer rationeel gebruik van de gewonnen steen kolen zullen leiden. Sinds enke le jaren wordt systematisch be studeerd op welke wijze de ge wonnen steenkolen in de ver schillende industrieën het best kunnen worden verwerkt. In de vergadering kwam men tot het besluit, dat het nuttig zou zijn in de herfst een nieuwe vergade ring te houden. In die bijeen komst kan worden gesproken over een verdere mogelijkheid van coördinatie en kunnen in lichtingen worden uitgewisseld over de resultaten, die zijn be reikt voor een beter gebruik van de beschikbare steenkolen. Dit geldt dan speciaal voor de twee sectoren van het gebruik, ove rige industrie en huisbrand. eisen tot uitkering van een gra tificatie over het afgelopen jaar. Deze actie is gericht tegen de ondernemingen, welke zijn aan gesloten bij de algemene vereni ging van rubberondernemingen ter oostkust van Sumatra, de Avros. In de bekendmaking werd evenwel niet gezegd, wanneer de arbeiders tot staking zullen overgaan. Twaalf personen vonden de dood ais gevolg van overstro mingen, welke op het ogenblik het regentschap Tjilatjap, in de provincie Midden-Java, teiste ren. Volgens heden uit Sema- rang ontvangen berichten, wer den tot dusver 68.000 personen naar veiliger oorden geëva cueerd. In West-Java kwamen in het regentschap Tjiamis 22 perso nen cm het leven door overstro mingen. welke, veroorzaakt wer den door de aanhoudende tropi sche regens. Volgens de Washingtonse cor respondent van de „Frankfurter Allgemeine" kan het wel zeker geacht worden, dat de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken, Dulles, die in verband met de ontwapeningsbesprekin gen naar Londen gekomen is, daar ook een ontmoeting met zijn Franse en Duitse collega's, Pi- neau en Von Brentano, zal heb ben. Ook een ontmoeting met bondskanselier Adenauer wordt mogelijk geacht. De bedoeling van de zending van Dulles zou zijn, de impasse te doorbreken die over de kwes tie van de luchtinspectiezones ontstaan is en het Stassen, de Amerikaanse delegatieleider, tot nog toe onmogelijk maakte de Amerikaanse voorstellen te de zer zake te ontvouwen omdat men het in de Atlantische raad De Egyptische douane heeft dinsdag bekend gemaakt, dat het Deense vrachtschip „Birgitte Toft" dat op 22 juli op weg naar Israël door het Suezkanaal voer, door Egypte op de zwarte lijst is geplaatst. De „Birgitte Toft" zal in Egyp tische havens niet mogen lossen of laden. De communistische veilig heidspolitie heeft op 15 juni te Tsingtoa aan de Gele Zee twee mannen gearresteerd, die een geheime „liberale partij" had den opgericht, zo meldt het se- mi-officiële persbureau „Nieuw China". De mannen hebben bekend, dat zij van plan waren een anti communistisch leger op te bou wen. Een van hen, Loe Tsjien Pao, was „secretaris-generaal van de liberale partij", de twee de, Tang Jioe Tsjoean, was „mi nister van Buitenlandse Zaken". niet over de hoedanigheden van deze zones eens kon worden. Zoals gemeld heeft Dulles voor dat hij maandag te Londen aan kwam reeds met de Canadese premier, Diefenbaker, geconfe reerd. Dulles zou een week te Londen blijven. Mogelijk zal Dulles ook met Zorin, de Russische delega tieleider, spreken en eventueel voor een bespreking met de mi nisterraad van de Navo naar Parijs vliegen, aldus de corres pondent. waar de recherche onder leiding van hoofdinspecteur H. Kessler hem dagenlang aan de tand voel de. Zaterdagochtend werd het misdrijf in de Paleisstraat gere- contrueerd, waarbij de wissello per precies moest tonen hoe hij zijn tas was kwijt geraakt. Hij vertelde toen, dat hij plotseling een bijtende stof in zijn ogen voel de, van schrik zijn tas en een si garet liet vallen en met zijn han den voor zijn ogen blindelings nog een 12-tal meters door was gelopen tegen de muur van het paleis aan. Aanvankelijk vroeg men zich bij de Amsterdamse Bank en bij de recherche af of het verhaal, dat Buisman deed, misschien toch juist kon zijn, omdat de banklo- per, indien hij zich al had willen verrijken, veel beter zijn slag op een andere dag had kunnen slaan. Ditmaal immers vervoerde hij een bedrag van ƒ55.000, dat be trekkelijk gering was in verhou ding tot de tonnen gelds, die hij dikwijls moest wegbrengen. Hij was reeds 6 jaar in dienst van de bank en heeft in die tijd miljoe nen guldens over straat vervoerd. Vaak waren dat veel hogere be dragen dan 55.000. Nog onlangs bracht hij een bedrag van een half miljoen gulden weg. De medeplichtige heeft schuld bekend, maar zijn aanwijzingen omtrent de plaats waar het geld zich zou bevinden hebben tot dinsdagmiddag toe niet tot de op sporing daarvan geleid. Buisman kende zijn medeplich tige, de 33-jarige W. S. uit Am sterdam, uit militaire dienst in het voormalig Nederlands-Indië. Hij ontmoette deze vriend later nog dikwijls in Amsterdam en samen beraamden zij het plan tot de gefingeerde overval, waar bij de bankloper de tas aan zijn vriend zou afgeven en daarna zou proberen de politie op een dwaalspoor te brengen. Wel werd dit plan in alle details uitgevoerd en ging S. er met de actetas en het geld vandoor, doch Buismaan is nu in het dagenlange verhoor tenslotte door de mand geval len. Maandagavond laat bekende1 hij volledig, waarbij hij volhield, dat het initiatief tot de „overval" van zijn vriend was uitgegaan. Zowel B. als S. waren voorheen onbekenden voor de politie. Zij zijn getrouwd en hebben elk een kind. 's Werelds grootste kernener gie-centrale zal te Ayrshire ia Schotland gebouwd worden. De kosten ervan bedragen zeven en dertig miljoen pond sterling; (drie honderd zeventig miljoen gulden). Dit is dinsdag ir. het Britse Lagerhuis medegedeeld. Tweehonderdzesenvijftig Br&- se geleerden hebben zich aange sloten bij de oproep van de Ami? rikaanse geleerden tot beëindi ging van de proef ontplof finger: met kernwapens. Onder de Brit ten zijn twee Nobelprijswinnaars. Gm de Amerikaanse openbare mening op te zetten tegen voort zetting van de proeven met kern wapens hebben quakers besloten op 6 augustus aanstaande, de dag waarop in 1945 de atoombom var. Hirosjima ontplofte, door te drin gen op het terrein voor dergelij ke proeven in de Amerikaanse staat Nevada, aldus hebben de organisatoren van deze actie dins dag te New York bekendgemaak?. Volgens hen is beëindiging van de proeven een onontbeerlijke voorwaarde voor beëindiging van de bewapeningswedloop. Het proefterrein in Nevada is streng verboden voor het pu bliek. De quakers zeiden dan ook inbreuk op de wet te zullen ma ken. Zij wilden op deze wijze de aandacht op zich vestigen, omdat zij niet over de middelen beschik ken om op andere wijze de aan dacht van het Amerikaanse volk op hun standpunt te vestigen. De minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid hoopt, dat aan het probleem van de ronselarij van arbeidskrachten het hoofd zal kunnen worden geboden door de nieuwe arbeids- bemiddelingswet, die nu op zijn departement wordt voorbereid. Overigens heeft hij niet de in druk, dat dit euvel zich de laat ste tijd uitbreidt, zo deelt de minister mee in antwoord op schriftelijke vragen, die hem wa ren gesteld door het lid van de Tweede Kamer de heer Van Lier. De minister zegt voorts, dat voor de beantwoording van de vraag, of de ronselarij gepaard gaat met ontduiking en overtre ding der sociale wetgeving op grote schaal en of zij leidt tot verstoring der arbeidsrust,, on derscheidt dient te worden ge maakt tussen het bona fide en het mala fide uitlenen. Ten aanzien van het bona fide uit lenen kan de gestelde vraag in het algemeen ontkennend wor den beantwoord. Bij de mala fide bedrijven is veelal sprake van overtreding van de arbeids wet 1919, in mindere mate van ontduiking der sociale verzeke ringswetten, zij het, dat de pre mie-inning in vele gevallen op doel aan met raketten en boord- kanonnen. De vliegtuigen opereerden van af het vliegveld Sjardjah. Zes Britse bommenwerpers zijn dinsdagochtend bij Sjarjah opgestegen om een aanval te doen op stellingen van de op standelingen in centraal Oman. Nog vier andere toestellen zul len volgen. Het bureau van de opstandige Imam van Oman in Caïro heeft dinsdagochtend bekendgemaakt, dat Britse straalbommenwer- pers maandag de stad Ekbarka in Oman hebben gebombar deerd. Veel mensen zijn om het leven gekomen. De aanval is voortgezet, aldus deze bekend making. In Oman is maandag officieel gekend gemaakt dat Britse straaljagers een fort van de op standelingen te Birkat Al Mauz, acht km ten oosten van Izki, met raketten en boordwapens hebben aangevallen. Tien Britse „Venom"-straal- jachtbommenwerpers hebben dinsdag het zuidelijke fort van Firk, 8 km ten zuiden van Nizwa, aangevallen om de opstandelin gen onder leiding van de imam van Oman de „vuurkracht te de monstreren", aldus is officieel te Bahrein bekend gemaakt. De to ren van de sterkte is beschadigd. Naar verluidt, vielen de tien toestellen, die tezamen zestien vluchten hebben gemaakt, het De Britse socialisten en de actie in Oman. Een socialistisch lid van het Britse Lagerhuis, Zilliacus, heeft dinsdag te Londen gezegd, dat de Britse socialistische partij „inter ventie-oorlogen ten behoeve van despoten in het Middén-Oosten en Zuidoost-Azië tegen hun eigen volk niet zal steunen". Hij zei verder op een partijbij eenkomst in het westen van Lon den, dat de socialistische partij evenmin oorlogen zal steunen om olievelden in het Midden- Oosten in handen te houden van Britse en Amerikaanse oliemaat schappijen. grote moeilijkheden stuit. Het weglokken van arbeidskrachten en het aanbieden van werk te gen een hogere dan de normale belening kunnen leiden er. heb ben hier en daar geleid tot ver storing van de arbeidsrust. Op verschillende manieren is met wisselend resultaat getracht aan het euvel der ronselarij paal en perk te stellen. De arbeids inspectie tracht door overleg de ondernemingen ervan te weer houden van de diensten van mala fide uitleenbedrijven ge bruik te maken. De aandacht van de belastingdienst wordt voortdurend op deze mala fide uitleenbedrijven gevestigd. Ter beteugeling van het euvel der ronselarij kan voorts soms wor den opgetreden door het uitlok ken van een strafvervolging op grond van overtreding van de loonvoorschriften. Overigens wordt het probleem van de ron- De politie van Napels heeft dinsdag de Zuidslavische kapi tein van de Egyptische tanl»- boot „Nasr" (10.484 ton) gearre steerd en verantwoordelijk ge steld voor de dood van drie Ita liaanse sigarettensmokkelaars, die hij niet redde toen hun boot op 8 km van Napels kapseisde. De „Nasr" zou hun bootje hebben overvaren en de mannen waren in de schroeven van de tank boot omgekomen. De Italiaanse „fiscale wacht" (militaire opsporingsinstelling onder auspiciën van het mini sterie van Financiën) heeft vol gens Ansa een beslissende slag weten toe te brengen aan de uit gebreide smokkelorganisaties in het gebied van de Middelandse Zee. 242 personen uit 26 verschil lende benden zijn in staat van beschuldiging gesteld. 83.000 kilo tabak, motorboten en vrachtauto's zijn in beslag genomen. De actie, die door 500 militaire specialisten is gevoerd, heeft zeven maanden geduurd. In twee jaar tijd hadden de twee voornaamste organisaties voor ruim drie miljard lire ver handeld. De benden hadden ver takkingen in het buitenland, met name in Frankrijk, Zwit serland en Zuid-Slavië. selarij, voor zover betrekking hebbende op de sociale verzeke ring, thans door de sociale ver zekeringsraad bezien, terwijl bii het opstellen van een nieuwe &r- beidsbemiddelingswet, welke ten departemente in voorbereiding is, getracht zal worden aan het euvel het hoofd te bieden. De afgelopen 24 uur is het weerbeeld boven West-Europe en het aangrenzend Oceaangebied vrij ingrijpend veranderd. Er is namelijk een hogedrukgebied ver schenen dat dinsdagavond nog in belangrijkheid toenam en waar van het centrum toen boven En geland lag. Het breidde zich toen ook nog in oostelijke richting uit terwijl de restanten van een de pressie boven Scandinavië raar het noorden verdwenen. Voor ons land heeft deze ont wikkeling tot gevolg dat hel weer zonniger wordt met gelei delijk hogere middagtemperatu- ren. Omdat we dicht bij het cen trum van het hogedrukgebied komen te liggen zal de wind over wegend zwak zijn en uit uiteenk pende richtingen waaien. medegedeeld door het K. N. I. M. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. Overwegend zonnig. Droog en overwegend zonnig weer met iets hogere middagten?- peraturen. Overwegend zwakke wind uit uiteenlopende richtin gen. DONDERDAG 1 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.27 0.02 0.42 0.52 njn. 1158 125.3 113 L23 ZON op onder Juli. 31 5.01 Aug. 1 5.03 20.33 2 5.03 20.31 MAAN op onde: 20.34 10.59 22.10 12.18 13.34 225 23.1

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1