Brief van Boelganin aan premier MacMillan De toestand in Oman Monarchie in lunesië afgeschaft Massa arrestaties in Hongarije Opzienbarend boek Djilas HET WEER De Londense ontwapeningsconferentie WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN fi'nlTriX DE BEY AFGEZET VRIJDAG 26 JULI 1957 12e Jaargang Nr 4124 EERSTE BLAD [UB IU Petroleum bronnen De vluchtelingen uit Hongarije Het particuliere bezoek van de Koningin aan Londen. NEHROE OVER „Atoom-kolonialisme" Japans protest tegen sluiting van de baai voor Wladiwostok. Honderden mensen verdronken in Japan. Rothschild liet geld na voor parlementsgebouw in Israël Opstand in China onderdrukt. Betoging tegen Panamese president. De afkondiging van de republiek in Tunesië. Vliegtuig boven Turkije neergestort. Onbestendig. Frankering bij abonnement: rerneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1 van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand f 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum oer advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Voor het maandagnummer: zaterdags 10 tnsr Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres. Bureau van dit Blad. 20 cent meer Premier Boelganin van de Sowjet-Unie heeft in zijn ant woord op de brief van premier MaoMillan van Groot-Birttannië van 16 juni j.l. de suggestie ge daan dat de regeringen van de Europese landen en de Ver. Sta ten zich de verplichting opleggen om militaire en economische hulp te weigeren aan de landen die de vrede in Europa versto ren. Boelganin beweert in zijn ant woord dat bepaalde Westelijke mogendheden en de regering van West-Duitsland overeengekomen zijn om de subcommissie voor ontwapening van de Ver. Naties te misbruiken met het doel steun te verlenen aan verkiezingsmani pulaties in West-Duitsland. Hij beschuldigt de Britse rege ring ervan dat zij de voorraad- vorming en vervolmaking van de meest destructieve wapens toestaat onder de dekmantel dat zij ontwapeningsbesprekingen viert. De brief van Boelganin han delt over vier onderwerpen, t.w. de ontwapening, de Duitse rege ring, de Europese veiligheid en de handel en culturele betrek kingen tussen Groot-Brittannië en de Sowjet-Unie. Boelganin zegt, dat Groot-Brit tannië en zijn bondgenoten tel kens als de Sowjet-Unie op de ontwapeningsbesprekingen een stap voorwaarts doet ,,een stap achterwaarts doen en daarmee hun eigen voorstellen laten val len", vogens hem verbindt Enge land de ontwapening met inge wikkelde problemen, zoals de hereniging van Duitsland en dit kan de ontwapeningskwestie al leen maar ingewikkelder maken, aldus de Russische premier. Hij deed een beroep op Groot-Brit tannië op een meer opbouwende houding tegenover de Russische voorstellen aan te nemen. Boel ganin zegt voorts niet akkoord te kunnen gaan met MacMillans verwerping van een collectief veiligheidsverdrag voor geheel Europa een niet-aanvalsverdrag tussen de landenleden van de Navo en die van het verdrag van Warschau op grond van de over weging, dat dergelijke verdragen niets toevoegen aan de verplich tingen die deze landen reeds op zich hebben genomen door hun lidmaatschap van de V. N. Boelganin merkt op, dat het, naast een akkoord over 'n Euro pees veiligheidsverdrag, wellicht verstandig kan zijn om bijv. te overwegen of de Europese lan den en de Ver. Staten zich niet gezamenlijk moeten verplichten om geen militaire of economi sche hulp te verstrekken aan elke staat, die de vrede in Europa verstoort en dit zonder rekening te houden met de vraag of zij al dan niet verplichtingen heb ben tegenover het aanvallende land. De regering van de Sowjet- lUnie is bereid opnieuw bespre- I kingen te beginnen over de Brit- |se suggesties voor een overeen komst inzake de sterkte van de strijdkrachten, die zich aan de Iwest- en oostzijde van de schei dingslijn in Duitsland bevinden, en inzake een gedemilitairiseerde zóne tussen het Oosten en het 'Westen, aldus Boelganin. Deze j suggesties zijn in juli 1955 ge daan op de conferentie van Ge- nève. De Russische premier ver werpt elke door de Navo gege ven waarborg om Oost-Duits- land niet te bewapenen als Duits land herenigd is en zich aansluit bij het Westen. Hij dringt voorts aan op een overeenkomst tussen het Westen en Oosten om geen kernwapens te distribueren op het grondge bied van de Europese landen. West-Duitsland mag in de eerste plaats geen wapens hebben, al dus Boelganin. Hij betoogt dat de Sowjet-Unie wel de Duitse hereniging wil, maar dat deze hereniging de taak is van de beide Duitslanden. Boelganin vraagt zich voorts af of de politiek van de Westelijke landen* om het Duitse militaris me te doen herleven niet een nieuwe variatie is op de politiek van München die de volken van Europa en ook Groot-Brittanië zo duur is komen te staan. Boelganin vraagt voorts in de brief of de Brits-Franse actie te gen en de Israëlische aanval op Egypte de regeling van het ge schil tussen Israël en de Arabi sche landen vergemakkelijkt heeft en drukt er zijn spijt over uit dat MacMillan niet akkoord is gegaan met „zulk een natuur lijke maatregel" als de veroor deling van het gebruik van ge weld ter regeling van de vraag stukken in het Midden-Oosten. Over de betrekkingen tussen Rusland en Groot-Brittannië merkt de Russische premier op, dat het Britse ministerie van Handel de uitvoer naar de Sow jet-Unie heeft verboden van bij na de helft van de afgesloten or ders. Over de culturele betrek kingen zegt Boelganin dat de Britse autoriteiten in de afgelo pen maanden diverse van tevoren gesloten overeenkomsten inzake de uitwisseling van Russische tegen Britse artisten voor het geven van voorstellingen gewei gerd heeft uit te voeren. Tenslotte verklaart de Russi sche premier, dat de tendentieu ze strekking en soms de vijandig heid van de uitzendingen van de B.B.C. de verontwaardiging op wekken van de Russische luis teraars. Vier Britse Venom-straaljagers hebben donderdagochtend met raketten en boordkanonnen aan vallen gedaan op het grote fort bij Nizwa, het hoofdkwartier van de opstandelingen van de Iman van Oman. De Arabische liga zou te Cairo van het plan hebben gewaagd cm aan de Verenigde Naties de Sovjet - Unie 7B07S6 KERKOFH V /V/ TFHERAN KIRMANSJAH ^CHANAK K AIRO AEALA tDAMMAT ABKAjJjO '.•'.v.'.'l/ïiv ^.v.vAiiv w.v .v.*. s %v ER RiA Soedan MEKKA i 'i v;,/ o.«by. i PETROLEUMCONCESSItS N HET MIDDEN OOSTEN [V.»} Amerikaanse maatsch appije n Overheersend Britse maatschappijen Brits-Amerikaanse maatschappijen Andere gemengde groepen Ontwerp Russische concessie Hadramaut Pijpleidingen 0 km 500 Volgens de Britse Rusland- ders thans niets meer doen dan kenner Erward Crankshaw heeft president Tito's vroegere mede werker Djilas, die thans in een Zuid-Slavische gevangenis is ge detineerd, „waarschijnlijk het meest vernietigende anti-commu nistische document voortge bracht, dat ooit is geschreven". Het boek, „De nieuwe klasse", is door Crankshaw in het Ameri kaanse tijdschrift „Life" gespro ken. Het zal in augustus te New York worden uitgegeven. Djilas heeft het werk in twee gedeelten uit Zuid-Slavië gesmok keld. Het laatste gedeelte kort voordat hij in november van vo rig jaar in hechtenis is genomen. In een brief aan de Amerikaanse uitgever van het boek zegt Dji las, dat het boek moet worden uitgegeven ongeacht de gevolgen die dit voor hem kan hebben. Djilas, vroeger voorzitter van het pariement en minister van propaganda, werd in december tot drie jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens tegen de staat gerichte propaganda. Volgens Crankshaw wordt in het boek de theoretische recht vaardiging van het communisme weerlegt. Djilas zegt in het boek, dat de communistische leiders eenvoudig een nieuwe klasse van uitbuiters zijn. De macht van deze klasse over de mensen is groter dan ooit in de geschiede nis is voorgekomen. De nieuwe klasse heeft zijn be staan te danken aan de noodzaak achterlijke en agrarische landen te industrialiseren. Nadat deze industrialisering een feit is ge worden, kunnen de nieuwe lei hun ruwe kracht vergroten en het volk plunderen. De leiding is niet langer scheppend. „Wanneer deze nieuwe klasse van het toneel der geschiedenis verdwijnt en dit moet gebeu ren zal er minder over haar heengaan worden getreurd dan ooit tevoren over een andere klasse", aldus Djilas. Van de 193.000 Hongaarse vluchtelingen, van wie er aan vankelijk 174.000 naar Oostenrijk en 19.000 naar Zuid-Slavië waren uitgeweken, zijn er tot dusver 150.500 in 34 andere landen opge nomen. Dit is meegedeeld door de hoge commissaris voor de vluchtelingen, August Lindt. Intussen bevinden zich in Oos tenrijk nog steeds Oosteuropese vluchtelingen, die al jaren ge leden naar het Westen zijn uitge weken. In 1955 waren het er nog 84.750. Dit aantal was in het be gin van dit jaar tot 50.000 ver minderd. Men schat dat er eind 1958 nog 30.000 vluchtelingen in de Oostenrijkse kampen zullen wonen. De Zuid-Slavische vertegen woordiger Vukmanovic verklaar de, dat de internationale hulp welke Zuid-Slavië krijgt voor de verzorging van de 11.200 Hon- garse vluchtelingen, die zich nog in dat land bevinden, veel te gering is. Hij drong er op aan, dat andere laden zich over deze uitgewekenen ontfermen. „gevaarlijke toestand, geschapen door de tussenkomst van de Britse strijdkrachten" voor te leggen. Het bureau van de Imam in Cairo maakte donderdag bekend, dat een onderhandelaar van de sultaan van Maskat die de Imam om een wapenstilstand moest verzoeken, na de bespreking door een mijnontploffing om het leven is gekomen. Een Brits officier, die met hem in de auto zat, werd gewond. Koningin Juliana heeft don derdagochtend een zitting bijge woond van de kinderrechtbank te Greenwich, in Zuid Oost-Lon- den. Het bezoek' was onverwacht. Niemand van het publiek scheen haar te herkennen. De Konin gin, die een blauwe japon en een witte hoed droeg, zat in een hou ten stoel achter de gerechtelijke functionarissen. Wanneer het kernsplijtingsma teriaal in handen komt van een organisatie die onder toezicht van onder toezicht van een zekere groep van mogendheden staat, zou zich wei eens een „atoom-kolonialisme" kunnen ontwikkelen, aldus heeft de In diase premier, Nehroe, in het In dische parlement verklaard. Nehroe betoogde naar aanlei ding van een verzoek om gelden voor ontwikkeling van atoom energie de noodzaak voor India om die ontwikkeling zelf ter hand te nemen. India mag, wat atoom- splijtingsmateriaal betreft, niet van andere mogendheden afhan kelijk zijn, aldus zeide hij. Het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Ja panse ambassadeur in Moskou opgedragen, een „krachtig pro test" in te dienen tegen het slui ten van de Peter de Grote-baai voor de vrije scheepvaart. Volgens het ministerie is de maatregel „duidelijk in strijd met het internationale recht en gebruik. „Het sluiten van de baai voor alle buitenlandse sche pen en vliegtuigen berooft Ja pan van zijn visrechten in wa teren die als internationaal worden beschouwd, aldus het ministerie. De politie heeft meegedeeld, dat er op Kioesjoe (Zuid-Japan) naar schatting duizend doden of vermisten zijn als gevolg van overstromingen, veroorzaakt door overvloedige regenval. Het weerkundig bureau zegt, dat er op het eiland sinds don derdagavond naar schatting 80 cm regen is gevallen. In de nachtelijke uren zijn dor pen en steden door stromen wa ter uit de bergen overvallen. Door de voortdurende regen wordt het reddingswerk belem merd. De verbindingen met de getrof fen gebieden zijn verbroken, zo dat het onmogelijk is een duide lijk overzicht van de toestand te krijgen. Het grootste deel van het westelijke kustgebied van Kioesjoe is getroffen. Een trein met 400 mensen is in een afgelegen streek door het water overvallen. Men vreest dat alle zijn omgekomen. Volgens een bericht van een radioamateur staat er in de stad Isahaja twee meter water. Hon derden inwoners worden ver mist. Later werd uit Tokio gemeld, dat gevreesd wordt dat 2000 men sen bij de overstromingen zijn omgekomen. Premier Ben Goerion heeft het Israëlische parlement meege deeld, dat James de Rothschild, die in mei in Engeland overleed, zes miljoen Israëlische ponden (ongeveer 12,5 miljoen gulden) heeft nagelaten voor de bouw van een parlementsgebouw in Israël, als „symbool van de duur zaamheid van deze staat." Radio Peking heeft woensdag avond bekendgemaakt, dat de veiligheidspolitie een opstand tegen het Chinese communisti sche bewind in de afgelegen, aan Tibet grenzende provincie Tsing- hai, heeft onderdrukt. De opstand werd geleid door intellectuelen en gefinancierd dcor kapitalisten uit andere delen van China. Een kleine groep revolutionai ren had gepoogd een „regering van geheel het volk" in het leven te roepen. Vijf leiders van de opstand, tegen wie „belastende bewijzen" voorhanden zijn, zijn gearres teerd, aldus radio-Peking. Vierduizend personen, beho rend tot de „Panamese Nationa le Bevrijdingsbeweging", hebben in het centrum van Balboa en betoging gehouden waarbij een resolutie werd aangenomen waarin het heengaan van presi dent Ernesto de la Guardia wordt geëist. Zeven demonstran ten zijn gearresteerd. De Tunesische constituerende vergadering heeft donderdag eenstemmig besloten de monar chie, die 250 jaar heeft bestaan, af te schaffen en de republiek te proclameren. Premier Habib Bourguiba wei d vervolgens eenstemmig tot eer ste president van de nieuwe re publiek gekozen. Habib Bourguiba, is de eerste president van Tunesië. Bourgui ba is de jongste zoon uit een een voudig gezin te Monastir, een kustplaats ten Zuid-Oosten van Tunis. Op 21-jarige leeftijd (hij is thans 53) ging hij in Parijs rech ten studeren. Hij is met een Francaise gehuwd en zijn zoon Habib is in Frankrijk geboren. Later werd hij advocaat in Tunis. Bourguiba heeft zich als poli tiek leider in Tunesië een groot gezag verworven. Hij is energiek en kan goed onderhandelen. Hij bezocht vele landen, toen Tune sië nog Frans protectoraat was, om steun voor zijn ideaal van on afhankelijkheid te krijgen. Bourguiba begon zijn actieve politieke loopbaan in 1930, toen hij met steun van een groep jon ge politici een campagne voor onafhankelijkheid van Tunesië begon als lid van het uitvoerend comité van de grondwetspartij. Vier jaar later brak hij met deze partij en stichtte de nieuwe grondwetspartij. Door zijn agita tie haalde hij zich deportatie en gevangenschap op de hals. Sedert april van het vorig jaar is Bourguiba premier. Toen Frankrijk in 1956 aan Tunesië binnenlandse autonomie had ge geven, ontdeed Bourguiba zich snel van zijn vroegere collega Salah Ben Yoessef, die secretaris generaal van de nieuwe grond wetspartij was. Salah Ben Yoes sef verliet het land en werd bij verstek ter dood veroordeeld. Bourguiba wist de overeen komst over binnenlandse autono mie nog geen jaar later om te zetten in een erkenning van al gehele onafhankelijkheid. De regering van Sidi Moham med Lamine, de Bey van Tunis die thans is afgezet, is een lange strijd tegen impopulariteit en po litieke moeilijkheden geweest. De afgezette Bey, een lange man van 76 jaar, met een altijd keu rig verzorgde witte baard, zou een reusachtig fortuin aan juwe len, grond en paleizen bezitten. Toen hij op 15 mei 1943 ten troon werd verheven, werd hij door vele van zijn onderdanen als een usurpator beschouwd. Zijn neef en voorganger, Sidi Mohammed el Moncef, was na melijk verbannen. Toen vijf jaar later Ei Moncef stierf, begon de Bey pogingen in het werk te stel len om steun te krijgen maar hij kwam in grote moeilijkheden doordat de nationalisten met hun eisen om beëindiging van het Franse protectoraat naar voren kwamen. Eerst was de Bey de Fransen vriendschappelijk ge zind, later nam hij groot gevaar zonder meer aan de kant te wor den gezet. Hij kwam tenslotte met de Fransen tot een akkoord over een serie hervormingen waardoor Tunesië geleidelijk aan tot zelfbestuur zou komen. Maar sedert de terugkeer van Bour guiba uit ballingschap was de invloed van de Bey op de poli tiek van zijn land nog slechts onbetekenend. De dynastie van de Hoeseinie- ten heeft twee en een halve eeuw in Tunesië geheerst. Sidi Mohammed Lamine was de 29ste bey van zijn dynastie, die in 1705 aan de macht kwam, toen Hoessein Ben Ali, leider der Janitsaren, (elitetroepen van de Turkse sultan), zich tot onafhan kelijk vorst uitriep. Tijdens het debat, dat aan de stemmingen voorafging, veroor deelde spreker na spreker de bey. De Franse regering beschouwt de afschaffing van de monarchie en de afkondiging van de repu bliek in Tunesië als een volko men binnenlandse aangelegen heid. Dit heeft een amibtenaar van het ministerie van Buiten landse Zaken verklaard. Het besluit werd in Frankrijk reeds enige tijd verwacht. In re geringskringen verwacht men, dat de betrekkingen tussen Frankrijk en zijn voormalige pro tectoraat er niet door zullen wor den beïnvloed. Men beschuldigde hem ervan, dat hij zich verrijkt had door mis bruik te maken van zijn absolute macht. Bourguiba verklaarde voor de stemmingen, dat men op grond van hun verleden geen vertrou wen in de vorsten van de rege rende familie kon hebben, maar men zou tegen de bey en zijn fa milie niets ondernemen uit wraakzucht. Over de bey's zei hij onder meer: „Deze mensen, die in onwetend heid leefden, hadden slechts één doel: hun troon te beschermen, zelfs ten nadele van de belangen van het volk. Bovendien dach ten en denken zij nog steeds, dat zij niet uit dezelfde klei zijn ge schapen als de rest van het voïk". Bourguiba, die uitbundig werd toegejuicht, legde de nadruk op het vredelievende karakter van de omwenteling die zich voltrok, en op het feit, dat de geuite kri tiek allleen de monarchie in Tu nesië betrof. Bourguiba werd na zijn verkie zing tot president langdurig toe gejuicht. Een artillerie-batterij 123 de tuinen van het paleis waar de vergadering werd gehouden, liet na de uitspraak ten gunste va® de stichting van een republiek saluutschoten horen. De bey werd na de uitspraak van de constituerende vergade ring onder politie bewaking uit het koninklijk paleis overge bracht naar een nieuwe verblijf plaats in een villa te La Manoe- ba, nabij Bardo, een voorstad van Tunis. De vergadering nam haar be sluiten onder de kristallen kroon luchters in de rode en goudkleu rige voormalige troonzaal van het paleis Bardo. 2000 mensen hadden zich op het plein voor het paleis verzameld. De straten waren versierd met vlaggen en guirlandes van palmtakken. De besluiten van de consti tuerende vergadering werden de bey meegedeeld door de burge meester van Tunis. De bey zei niets ten antwoord. Nadat hij uit het paleis was geleid, werd de Tunesische vlag neergehaald. De Hongaarse politie heeft, naar het blad „Nepszabadsag" meldt, „de hand gelegd op een tegen-revolutionaire groep" waarbij zich graaf Karoly Khuen-Hedervary en een minis ter van Industrie uit de tijd van de tweede wereldoorlog, dr. Bor- nemisza, zouden bevinden. De groep wordt beschuldigd van een samenzwering om het regime omver te werpen. Verder zijn de namen genoemd van de vroegere industrieel dr. Kno en een ex-kolonel van het Oosten rijks-Hongaarse keizerlijke leger, Revhedyi. Men was van plan een Katholieke volkpartij op te richten onder leiding van de graaf, die een vurig koningsge zinde is. De Hongaarse minister van Staat Marosan heeft gisteren dt berichten bevestigd, dat „ver scheidene honderden" personen de vorige week zijn gearresteerd. In een door radio-Boedapest uit gezonden rede verklaarde hij dat deze mensen, na de laatste beslui ten van het centrale comité van de Russische communistische partij, hebben aangekondigd dat zij in oktober a.s. een nieuwe op stand zullen beginnen. Om hun dit te beletten hebben wij ze in de gevangenis gestopt, aldus mi nister Marosan. Dit is de eerste keer dat een Hongaarse autoriteit de berich ten bevestigt dat minstens 500 mensen op het einde van de vori ge week zijn gearresteerd. Marosan verklaarde, dat het grootste deel van de gearresteer den „aanhangers van Horthy, eigenaars van land en voormalige politiemannen" zijn. Er is vrijheid en democratie vcor de arbeider, de boer en de oprechte intelligentsia, maar er bestaat geen democratie voor de kapitalist, de fascistische reac tionair en de klassevijand. Dit wilde liet grootste deel van de gearresteerden niet inzien, aldus Marosan. In gewoonlijk welingelichte krin gen wordt het aantal gearresteer den op 500 a 1000 geschat. HUURVERHOGING WONINGWETWONINGEN IN AMSTERDAM. In antwoord op vragen van het gemeenteraadslid Scheerens heb ben B. en W. van Amsterdam medegedeeld, dat bij de bereke ning der huurverhogingen alleen is uitgegaan van de wens het huurpeil van de woningen, tot standgekomen onder de bijdrage regeling 1948 en 1950 zoveel mo gelijk gelijk te trekken. Van de tot dusver tot stand ge komen 16.567 woningwetwonin- gen-1950, zullen 12.994 een huur verhoging krijgen met percenta ges tussen 2 en 25. Het gemid delde is ongeveer 14 Een straaljager van de Turkse luchtmacht is donderdag boven Bursa (N.W.-Turkije) neerge stort. Hierbij kwamen 9 mensen om het leven en werden meer dan 11 gewond. De gouverneur van Bursa deel de mee, dat de straaljager boven de stad ontplofte en dat hierdoor 25 huizen in brand raakten. De piloot kwam ook om het leven, omdat zijn parachute niet open ging vanwege de geringe hoogte. Later werd vernomen, dat er 23 mensen om het leven zijn ge komen. Er zijn ook 16 gewon den, van wie er 2 ernstig. Van één gezin werden 7 kinde ren onder de 15 jaar gedood. De Amerikaanse afgevaardigde Stassen heeft donderdag op de ontwapeningsconferentie te Londen voorgesteld een inspec tiesysteem in het leven te roe pen, dat moet verzekeren dat ruimteprojectielen alleen zullen worden gelanceerd voor vreedza me en wetenschappelijke doel einden. Stassen stelde ook voor dat partijen, drie maanden na ingang van een gedeeltelijke ontwapeningsovereenkomst, een een technische commissie in het leven te roepen, die het plan voor een dergelijk inspectie systeem moet bestuderen. Stassen, die de Amerikaanse voorstellen voor een gedeeltelij ke ontwapeningsovereenkomst punt voor punt uiteenzet, sprak donderdag over raketten en ge leide projectielen. Hij zou verklaard hebben dat een ongecontroleerde wedloop op het gebied van ruimteprojec- tielen voor militaire doelen, voor alle staten gevaren oplevert Volgens hem is het niet gerecht vaardigd dit vraagstuk te nege ren in een gedeeltelijke ontwa peningsovereenkomst. De Russische afgevaardigde Zorin zei dat Stassens rede be schouwd zal worden in het licht van de Russische voorstellen over dit onderwerp, die in maart en april van dit jaar zijn ge daan. Donderdag drong langzaam vochtige oceaanlucht ons land binnen, hetgeen vooral in het noordoosten van ons land ge paard ging met regen. Zo viel op Twenthe 11 mm regen, maar in het zuidwesten viel bijna niets. Inmiddels bevindt zich bij Schot land een nieuwe depressie, die zich vrij snel heeft ontwikkeld. Het koufront van deze depres sie trekt in de richting van ons land. In verband daarmee zal het vandaag tijdelijk gaan regenen. Daarbij zal de wind gaan toene men uit richtingen tussen zuid en west. In de temperatuur komt maar weinig verandering. medegedeeld door het K. N. M. Iv geldig tot vrijdagavond. Veel wind. Over het algemeen veel bewol king met plaatselijk regen. Overwegend krachtige wind tus sen zuidwest en zuid. Weinig ver andering in temperatuur. ZATERDAG 27 JULL v.m. n.m. Breskens 1.30 1.55 Terneuzen 2.05 230 Hansweert 2.45 3.10 Walsoorden 2.55 320 ZON MAAN op onder op onder Juli. 26 4.54 20.42 4.09 19.46 27 4.55 20.41 5.28 20.21 28 4.57 20.39 6.52 2051 29 4.58 20.37 8.15 21.18 30 5.00 20.36 9.38 21.44 31 5.01 20.34 10.59 22.10

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1