Herdenking 90-jarig bestaan Nederlands Rode Kruis van De kinderverlamming De opstand in Muskate Wijziging Huurwet c. a. De ramp met de «Neutron» HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN salons sobèrt" Ex-Koning Leopold van België heeft auto-ongeluk MAANDAG 22 JULI 1957 12e Jaargang Nr 4120 £""¥25"? «2LSÖK me," Amerikaans marine vliegtuig verongelukt Kotter haalde lichaam op van vlieger DE COMMISSIE VAN ONDERZOEK NAAR DE RAMP MET DE „NEUTRON" FINANCIËLE NATIONALE RADIO ACTIE „BIJSTAND" Ten bate van het „Koningin Juliana Fonds" HET COMPLOT IN EGYPTE Witte Huis verbaasd ove- reacties op Eisenhowers verklaring over Zjoekof ALGERIË Frankering bij abonnement: j.erneuzen Directeur-Hoofdredacteur i. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 et Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum oer advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties) 5 regels 1,- Iedere regel meer 20 et Voor het maandagnummer: zaterdags 10 Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer De 424 afdelingen, die het Ne- Kruis van bovenaf werd voorge- derlandse Rode Kruis in Neder land telt, hebben zich ten doel gestemd om het gezamenlijke aantal leden vóór de viering van de negentigste verjaardag der vereninging te brengen--" op 600.000. Dit deel is meer dan bereikt. In de algemene vergadering, die zaterdagmorgen in Scheveningen is gehouden, heeft de voorzitter ir. F. C. C. baron van Tuyll van Zuylen medegedeeld, dat het Ne derlandse Rode Kruis thans 616.408 leden telt. Met dit ledental is het Rode Kruis niet alleen de grootste ver eniging in den lande dat was zij reeds enige jaren maar zij heeft in de loop van haar bewo gen geschiedenis nog nooit zo veel leden gehad. In verhouding tot de bevol kingscijfers is het Nederlandse Rode Kruis ook de grootste Ro de Kruisvereniging ter wereld d.W.z. als men rekent naar het aantal personen, dat uit vrije wil zichzelf voor het lidmaatschap aanmeldt. Het Amerikaanse Rode Kruis geeft ieder, die bijdraagt aan de jaarlijkse inzamelingscampagne, een bewijs van lidmaatschap voor één jaar, in Zuidamerikaanse lan den verkoopt men loten, die me dedingen in een grote loterij met hoge prijzen en het nummer van het gekochte lot is dan tevens net lidmaatschapsnummer. Het hoofdbestuur van het Ne derlandse Rode Kruis stelt zich principieel op het standpunt dat het lidmaatschap een uitdruk king van een persoonlijke over tuiging moet zijn en dat daaraan geen gok-element verbonden mag worden. Daarom ook wordt de minimum-contributie gehand haafd op het bedrag dat daar voor bij de oprichting in 1867 werd vastgesteld en dat voor niemand een financieel beletsel kan zijn. Minister-president dr. Drees, heeft bij de viering van het 90- jarig bestaan van het Neder landse Rode Kruis mededeling gedaan, dat één der directeuren van het Rode Kruis, jhr. G. M. Verspyck bij Koninklijk Besluit benoemd is tot officier in de Or de van Oranje-Nassau. De heer Verspyck dankte deze onderscheiding aan zijn uitste kende werk tijdens de oorlog ge daan, waarbij hij de bezittingen van het Rode Kruis uit handen van de bezetter hield. Na de oor log verwierf hij zich verdiensten met het kweken van grote good will voor de organisatie, het op bouwen van de rampendepots, die onder meer tijdens de stormramp en voor de Hongaarse vluchtelin gen grote diensten hebben bewe zen., het organiseren van boot tochten voor chronisch invaliden en voor de bouw van het nieuwe hospitaalschip voor deze patiën ten, dat in 1959 in de vaart komt. Onder daverend applaus der aanwezigen speldde minister-pre sident Drees de versierselen van de ondescheiding op de jas van jhr. Verspyck. In een voorafgaande toespraak zeide dr. Drees, dat bij besluit van Koning Willem III het Rode schreven. De organisatie is echter niet door de overheid beheerst en steunt ook niet op de overheid. Er kwam een krachtige particu liere ontplooiing, die leeft in ons volk. Sinds 90 jaar is de taak veel breder geworden. Eerst beperk te men zich tot het verzorgen en verplegen van zieke en gewonde krijgslieden in tijd van oorlog, waar ook ter wereld. De taak is uitgegroeid tot hulp bij allerlei rampen, epidemieën, hongers nood enz. De grote betekenis daarvan hebben we kunnen zien in 1953 en bij de hulp aan de Hon gaarse vluchtelingen. In het ge heel van de Nederlandse gezond heidszorg, aldus dr. Drees, reemt het Nederlandse Rode Kruis een uitermate belangrijke plaats in, onder meer door de bloedtrans fusiedienst, de hoornvliescentrale en de moedermelkcentrale. Het werk heeft een grote vlucht tot heil van ons vlok en zo nodig ook tot hei) van andere vol ken genomen. Het Nederlandse Rode Kruis, zo besloot dr. Drees ..geeft gelegenheid om de beste eigenschappen van ons volk naar buiten te doen komen". Namens de regering bracht hij hartelijke dank en hulde voor alles wat ge presteerd is en wat gepresteerd wordt. Bij de opening van de herden kingsbijeenkomst heeft de voor zitter van het Nederlandse Rode Kruis, ir. F. C. K. baron van Tuyl van Serooskerken van Zuy- ien, de minister-president, de Bel gische ambassadeur, delegaties van het Belgisch, 't Luxemburg se en het Westduitse Rode Kruis, vier Commissarissen der Konin gin, namenlijk de erevoorzitters van de provinciën Zuid-Holland, Overijssel, Utrecht en Limburg, een Haagse wethouder namens het gemeentebestuur, de voorzit ter van het Rode Kruis van Bel gië, prins Frederic de Merode, de vice-president van het internatio nale comité van het Rode Kruis, de heer F. Soirdet, de secretaris van de liga van Rode Kruisver enigingen te Genève, graaf Bona- bes de Rouge begroet. De voorzitter deed mededeling van een telegram van gelukwens van Koningin Juliana, die voor dien van de algemene vergade ring een telegram van hulde en trouw had ontvangen. Prins Frederic de Merode, voor zitter van het Belgische Rode Kruis, gewaagde van de taak van het Rode Kruis over de grenzen: hulp aan de lijdende mens el ders. Sterker dan de verander lijke mensenlijke wetten en gren zen is deze kostbare wet, die de mensen van goede wille vereent onder het banier van het Rode Kruis. Het Rode Kruis is een onmisbaar onderdeel van onze beschaving geworden. De prins de Merode bracht in het bijzonder de innige en broederlijke samen werking tussen de Belgische en Nederlandse organisaties in her innering. Als blijk van erkentelijkheid voor deze goede samenwerking verleende hij aan baron van Tuyll van Zuylen het erekruis van het Belgisch Rode Kruis. Aan de directeur van het Rode Kruis, de heer A. van Amden, en voorts aan de heren De Hoop Scheffer, Van Dam van Isselt en dr Hoeben werden gouden ere-medailles der Belgische zusterorganisatie uit gereikt en deze medaille in zil ver ontvingen prof. Pitlo en de heer Hoefsmit. PRINSESSEN BEATRIX EN IRENE TERUG UIT PARIJS. De Prinsessen Beatrix en Irene zijn vrijdagavond per vliegtuig van hun bezoek in Parijs terug gekeerd. Woensdag a.s. zullen zij met H. M. de Koningin en Z. K. Een Amerikaans marine toe stel met tien inzittenden is zon dag nabij Turijn in de bergen neergestort. Slechts 1 lid van de bemanning overleefde het onge- gen naar Londen vertrekken. Zoals bekend brengt het Kon. paar dan een privé-bezoeek aan Londen en zal het daar de „Hor- se Show" en een internationaal springconcours bijwonen. dl kopptratt WoporficocW norkt 16 brovnwrtjafraat 9 fimuzm nat. en internationaal jurylid depositair „lancome", dr. Payot" „yardley" heren en kinderen haarknippen uitsluitend na afspraak. brandwonden naar een Turijns ziekenhuis overgebracht. Het toestel nam deel aan de speurtocht naar een ander Ame rikaans vliegtuig, dat met elf mensen aan boord vrijdag op een vlucht van Marokko naar Vene tië verdween en tot nu toe nog niet terug is gevonden. Het verongelukte reddingstoe stel was tegen een rotswand ge vlogen. Volgens een groep Ita liaanse bergbeklimmers, die het ongeluk hoorden gebeuren, zou het toestel door een krachtige en verradelijke windvlaag gegrepen kunnen ziin. Het aantal aangegeven radio toestellen bedroeg per 1 juli j.l. 2.300.710 tegen 2.292.107 op 1 juni 1957. Het aantal geregistreerde tele visietoestellen steeg in hetzelfde tijdvak van 151.737 tot 159.998. De commissie van deskundigen voor kinderverlamming van de Wereldgezondheidsorganisatie, die thans in Genève bijeen is, is van oordeel, dat op grote schaal den Of deze vermindering het gevolg, is van de inentingscampagnes (het aantal ingeënten bedraagt zeventig miljoen), kan evenwei niet met zekerheid gezegd wor- Met de PH.-LKR „Electron" uit Sydney is zondagavond op Schip hol aangekomen de marine-amb tenaar Van Vliet, wiens echtge note en twee kinderen bij de ramp met de „Neutron" in Biak om het leven zijn gekomen. Op het vliegveld van Amster dam condoleerde de directie-se cretaris van de K.L.M., de heer Schlingemann, namens de maat schappij de zwaar getroffen ma rine-ambtenaar met het grote verlies. De ouders van de heer Van Vliet, zijn dochtertje, dat vóórdat het ongeluk met de „Neutron" gebeurde, naar Neder land was vooruitgezonden, en nog enkele andere familieleden waren naar Schiphol gekomen om de heer Van Vliet met hun goede zorgen te omringen. Met de Sydney-machine kwa men voorts 28 passagiers, onder wie enkele marinemannen, en vijf baby's mee, die in Biak aan boord waren gekomen. De verhalen van de Biak-passagiers over de ramp met de „Neutron" stemden met elkaar overeen en bevatten gefyi bijzonderheden, die niet reeds bekend waren. De jeugdige marinier G. B. Volgens in Londen ontvangen berichten staat de opstand in het gebied van Nizwa, die gericht is tegen de sultan van Muskate, o.l.v. Taleb, de broer van de iman van Oman, die in het ach terland van Nizwa een onafhan kelijke staat wil stichten. De aanleiding van de opstand zou de arrestatie van sjeik Ibra him Ibn Hassa een bondgenoot van de iman zijn, die door de sultan was uitgenodigd om be sprekingen te voeren over zijn toekomstige betrekkingen met het sultanaat. De sultan zou de sjeik gear resteerd hebben, toen deze zijn gast was. Daarop brak er een opstand uit onder stammen in het gebied van Oman. De aan hangers van de sultan beweren daarentegen dat sjeik Ibrahim voorbereidingen trof om met zijn stamgenoten het gezag van de sultan in het gehele sultanaat te trotseren. Maar dat hij hierir. gedwarsboomd werd door de sul tan getrouwe bedoeien en vol gens hen is de sjeik naar de kust gevlucht, waar hij zichzelf vrij willig bij de sultan meldde. Hier na zou Taleb de stammen in het gebied van Oman hebben opge- hits om tegen de sultan in op stand te komen. Vóór de gevechten uitbraken hebben beide partijen ultimatums uitgewisseld. Taleb eiste de vrij lating van Sjeik Ibrahim en de sultan eiste dat de rebellen de wapens neerlegden. Een officiële woordvoerder van de Britse regering in Bahein heeft zondag meegedeeld, dat Groot-Brittannië er in heeft toe gestemd de sultan van Muskate en Oman te helpen. De vorm, waarin deze hulp zal worden verleend, is echter nog niet vastgesteld. Er zijn nog geen Britse troepen in Muskate aange komen, aldus de woordvoerder. Volgens een Britse functiona ris in Muskate beheersen de op standelingen op het ogenblik het centrum van Oman. Een Britse groep oliedeskundigen, werkend voor een zusteronderneming van de Iraakse oliemaatschappij, staat ten gevolge van de opstand niet meer in verbinding met het hoofdkwartier in Muskate. De kotter Texel 39 heeft vrij dagmiddag 15 mijl ten oosten van fort Kijkduin nabij Den Hel der het lichaam van een vlieger uit zee opgehaald. In het vlie gersuniform werd een landkaart van België aangetroffen. Op een mouw stond de aanduiding U. S. Airforce. Herkenningstekenen werden niet aangetroffen. Aangezien wordt veronderstelt, dat dit het stoffelijk overschot van een nog vermiste Belgische vlieger is, is contact opgenomen met de Belgische militaire ataché. Beekman had op de wachtlijst voor de „Neutron" gestaan, zo vertelde hij op Schiphol. Hij was naar het vliegveld van Biak ge komen met de mogelijkheid dat als één der passagiers de reis op het laatste ogenblik zou hebben afgezegd, er misschien nog een plaats voor hem in het vliegtuig zou vrij komen. Dat was niet het geval geweest. De verdere bijzonderheden, welke hij over het ongeluk kon verstrekken, stemden overeen met de gegevens, welke reeds be kend zijn: de normale start van de „Neutron", de klap, het in zee storten van de machine, de red dingspogingen in de vrij donke re nacht dcor de marine (waar aan hij zelf had deelgenomen) en de Papoea's en het vinden in het water van enige omgekomen pas sagiers. Uit het vliegtuig van Sydney stapte voorts de kapitein-luite nant ter zee vlieger G. F. Vene- ma, het hoofd van een voor-expe ditie, welke tot taak had het zoeken naar een geschikte plek voor het aanleggen van een vlieg veld. dit in verband met de plan nen voor de grote expeditie, die begin 1958 naar Nederlands Nw- Guinea zal worden uitgezonden. Te Hollandia is officieel mede gedeeld: Als voorzorgsmaatregel is in Nederlands Nieuw-Guinea reeds lange tijd geleden een voorlopige commissie van onderzoek inge steld, wier taak het is, de oor zaken op te sporen van eventuele luchtvaart-ongevallen. De com missie heeft haar zetel te Biak. De commissie heeft onmiddel lijk na het ongeval met de „Neu tron" haar werkzaamheden aan gevangen. Zij is thans omgezet in een commissie van onderzoek naar het ongeval met de super- constellation „Neutron" en is als volgt samengesteld: Kapitein-luitenant ter zee vlie ger J. L. den Hollander, comman dant van het marinevliegkamp te Biak (voorzitter); leden zijn: W. P. Hamers, fungerend hoofd van het bureau voor de luchtvaart te Hollandia; luit. ter zee T. J. B. van den Berg, hoofd van de tech nische dienst van de marinelucht vaartdienst; A. M. Post, hoofd van de luchtverkeersbeveiliging te Biak en J. C. Smits, luchtha- venmeester te Biak. De deskundigen van de rijks luchtvaartdienst, de heren C. L. Gosen en A. W. Fournier, die donderdag uit Nederland naar Biak zijn vertrokken, zullen in deze commissie zitting nemen. Ex-koning Leopold van België en zijn echtgenote, prinses Lilia- ne, hebben kneuzingen opgelopen toen hun auto zondag op een bergweg bij Cortina Dampezza tweemaal over de kop sloeg en in een greppel langs de weg te recht kwam. Ex-koning Leopold reed in een Cadillac, die men wilde laten zien op een internationaal „Con cours d'Elegance" jn de Italiaan se stad Cortina. Toen het ongeluk gebeurde, keerde hij net van een ritje in de bergen terug. De Italiaanse coureur Farina, die achter ex-koning Leopold reed, trok hem en prinses Liliane uit de resten van de verongeluk te wagen en bracht beiden naar hun hotel in Cortina. Ex-koning Leopold en zijn echtgenote hadden eerder op de dag de onthulling bijgewoond van een borstbeeld van de vader van ex-koning Leopold, koning Albert, die zoals bekend bij een klimpartij in de Ardennen om het leven kwam. HET TREINONGELUK IN FRANKRIJK. Door het overlijden van een Fransman, die wegens brand wonden in het ziekenhuis te Avignon was opgenomen, is het aantal doden als gevolg van de treinramp in Frankrijk zaterdag tot 20 gestegen. Koning Albert kwam bij zijn leven vaak in Cortina Dampezza om van daaruit bergtochten te ondernemen in de vlakbij gelegen Dolomieten. Op uitnodiging van Farina probeerde ex-koning Leopold wat de auto presteren kon, welke door de coureur voor het con cours naar Cotina d'Ampezzo was gebracht. Maar de wagen was al van de deelnemerslijst ge schrapt omdat zaterdag bij een onbeduidend ongelukje één van zijn achterlichten was bescha digd. A.F.P. verneemt nader dat de auto bestuurd werd door de prinses van Retie en niet door de ex-koning. mensen ingeënt moeten worden met een entstof vervaardigd uit levend virus. Deze stof, die door de mond wordt toegediend, zou langere immuniteit kunnen ge ven tegen kinderverlamming. De proeven met de entstof zijn thans zo ver gevorderd, dat inenting van mensen mogelijk is gewor den, zo meent de commissie. De deskundigen hebben een overzicht gegeven van de ervarin gen in verscheidene landen met het gebruik van de entstof ver kregen uit dood virus. In Frankrijk is de inenting te gen kinderverlamming officieel op 1 juni 1956 begonnen. Het me rendeel van het in Frankrijk ver vaardigde vaccin wordt uitge voerd. Van 800.000 inentingen zullen de resultaten kunnen wor den nagegaan. Er is nagenoeg geen ongunstige uitwerking van deze inentingen gesignaleerd. In Engeland heeft de inenting tegen kinderverlamming geen volkomen bescherming tegen de ziekte verschaft. Er zijn verlam mingen waargenomen bij inge ente kinderen. De Britse autori teiten hadden, na de tegenslag die bij het begin van de inentings campagne in de Verenigde Staten werd ondervonden, besloten een vaccin te laten vërvaardigen waarbij werd uitgegaan van een minder virulente stam van het kinderverlammingsvirus dan die welke in de Verenigde Staten wordt gebruikt. In Zuidoost-Azië heeft de kin derverlamming zich meer bij de vreemdelingen geopenbaard. Bij de inheemse bevolkingen komt de ziekte nagenoeg niet voor. In de Verenigde Staten zijn in 1956 15.400 gevallen geregistreerd het geringste aantal sinds 1947. Het aantal gevallen van kinder verlamming in de Sowjet-Unie 'is in 1955 gestegen. Ook in 1956 «s 1957 wasser geen teruggang van de ziekte te constateren. De meeste gevallen, ongeveer 85 komen voor bij kinderen beneden de zeven jaar. In het voorjaar van dit jaar zijn 80.000 kinderen ingeënt. In een nota naar aanleiding van het eindverslag der Eerste Ka mer over de wetsontwerpen be treffende wijziging van de huur wet, grootboek woningverbete- tering en fiscale voorzieningen door de heer De Grooth genoem de geval van het eindigende vruchtgebruik, moeilijk in alge mene zin kan worden beant woord. De bedoeling van de in het wetsontwerp neergelegde re geling is duidelijk. Slechts hij, die in de feitelijke mogelijkheid in verband met de reservering .verkeert verbeteringen aan te van gelden voor verbetering van brengen, moet uiteindelijk over woningen, hebben de ministers de gereserveerde gelden kunnen In het tijdvak van 15 augustus tot en met 28 september 1957 zai een grote financiële actie worden gevoerd ten gunste van het nar tionaal fonds tér bevordering van maatschappelijk werk i „Ko ningin Juliana Fonds"). Voor het voeren van de actie heeft het be stuur zich verzekerd van de me dewerking van de heer A. M Bergers uit Rotterdam, terwijl VARA, KRO en VPRO tijdens t voeren van de financiële actie, die gehouden wordt onder de naam „bijstand", steun zullen ver lenen. Het fonds, dat opgericht werd ter gelegenheid van de troonbe stijging van Hare Majesteit Ko ningin Juliana, die er haar naam aan heeft willen verbinden, heeft tot doel het verlenen van finan ciële steun voor de oprichting, uitbreiding of instandhouding van instellingen (van alle gezind ten), welke zich bezig houden met maatschappelijk werk, In het verleden kon steun worden verleend onder meer voor kilh derbescherming en kindertéhüï zen, zorg voor de massajeugö. zorg voor minder-validen, bejaar denzorg, geestelijke volksgezond heid en vele andere organisaties. De middelen van het fonds zïji: thans nagenoeg uitgeput. De raad van beheer van he: Koningin Juliana Fonds wordt gevormd door het bestuur van de nationale raad voor maatschap pelijk werk. van Volkshuisvesting en Bouw- beschikken. Deze bedoeling zou ten detrimente van het volks nijverheid en van Financiën de huisvestingsbelang worden door- DE OVERSTROMINGEN IN CHINA. Volgens zondag in Peking ont vangen berichten zijn meer dan 500 mensen verdronken bij over stromingen, die de provincies Sjantoeng en Honan, in centraal Oost-China, teisterden. Bovendien zijn er vele duizenden gewonden en daklozen in deze dichtbevolk te landbouwgebieden. Vliegtui gen werpen levensmiddelen cn medische hulpgoederen uit. In niet-officiële berichten, wel- k;? tin. Peking zijn ontvangen, wordt gezegd, dat de Lunghai- spoorlijn, de enige groté spoor wegverbinding in China van Oost naar West, in ernstige mate is gestremd. Volgens het Chinese persbu reau zijn in de provincies Sjan toeng en Kiangsoe ruim een mil joen hectaren bouwland over stroomd. Zeker een miljoen men sen zijn door de overstromingen van de rivieren Ji en Sjoe ge troffen. Velen waren echter tevo ren gewaarschuwd en hadden tijdig een veilig heenkomen kun nen zoeken. Vliegtuigen gooiden boven de overstroomde dorpen voedsel uit, maar vele mensen verkeerden nog in gevaar. 50.000 mensen, onder wie vele militai ren, trachten het water te keren. DE BUSSTAKING IN ENGELAND. Miljoenen mensen, onder wie vakantiegangers, hebben zater dag moeilijkheden bij hun ver voer ondervonden door de sta king van het personeel van de autobusdiensten in de provincie. Men gelooft, dat dit de grootste busstaking sedert een algemene staking in 1926 is. Er zijn 100.000 man bij betrokken. Zij wensen een loonsverhoging van ongeveer een pond (10 gulden) per week. Een aanbod van 3 shilling (on geveer 1,50) hadden de vak bonden als beledigend" van de hand gewezen. De staking betreft particuliere busondernemingen. De gemeentelijke busdiensten werken normaal. Volgens de sta kingsleiders zijn ongeveer 28.000 bussen door de staking getroffen. door het lid dier Kamer de heer De Grooth gestelde vragen be antwoord. Indien de eigenaar van ver huurde woningen zijn panden verkoopt, maar niet levert; wel echter zijn recht op de huurpen ningen overdraagt aan de koper, die op zijn beurt de verkoper rente zal gaan vergoeden over de koopsom, welke hij schuldig blijft, kan de eigenaar geacht worden „krachtens zakelijk recht het genot te hebben" van de ver huurde woning. De eigendom blijft bij de verkoper en aan deze vorm van zakelijk gerechtigd zijn is het „genot" inherent. Over dracht van het recht op de huur penningen bij overeenkomst, waaruit slechts een persoonlijk recht voor de verkrijger voort vloeit, verandert daaraan niets, aldus de ministers. De huurprijs van een gebouwd onroerend goed, welke met toepassing van het bepaalde in artikel 2 van de huur wet op een lager ibedrag dan de wettelijke is overeengekomen, is voor dat goed de krachtens de wet geldende huurprijs. Aan deze huurprijs is de onderverhuurder gebonden. Bij onderverhuur in gedeelten blijkt zulks uit het be paalde in artikel 6 der wet: als dan immers mag het totaal van de huurprijzen van de gedeelten die van het geheel niet over schrijden. De heer De Grooth had voorts de volgende vraag gesteld: Indien een vruchtgebruiker van een ver huurde woning, die voor de opeis baarheid van de geblokkeerde huurbedragen komt te overlijden, aan zijn erven geen enkele aan spraak op de geblokkeerde be dragen nalaat, oordelen de mi nisters het dan billijk dat deze „vruchten", opgekomen tijdens het leven van de vruchtgebruiker, de blote eigenaar bij het wegval len van het vruchtgebruik toe komen Hierop antwoorden de minis ters het volgende: In de bijlage van de Memorie van Antwoord is gesteld, dat de vraag, in zoverre van onbillijk heid kan worden gesproken in 't kruist, indien men dat beschik kingsrecht aan een ander zou toekennen. De vraag, welke de heer De Grooth opwerpt, moet tegen deze achtergrond worden bezien. Daarbij dient voorts be dacht te worden, dat vruchtge bruik zeer veelvuldig voorkomt ten behoeve van de langstlevende echtgenoot. De erven van de vruchtgebruiker en de blote eige naren zijn in dat geval meestal dezelfden. De minister van Fi nanciën is het met de conclusie van de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid ten aanzien van de door de heer De Grooth geuite civielrechtelijke kritiek eens. Volgens het Egyptische week blad „Achbar el Jom" zullen be gin volgende maand de 16 perso nen worden berecht, die ver dacht worden van plannen om president Nasser van het leven, te beroven en de regering ojb ver te werpen. Het Witte Huis is naar verluidt verbaasd over de interpretaties, die zijn gegeven aan president Eisenhowers opmerking van woensdag jl., dat een samen komst van de ministers van De fensie van de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten wellicht zijn nut zou hebben. Men legt er de nadruk op, dat de president slechts commentaar had gele verd in antwoord op een vraag, die op zijn persconferentie werd gesteld, en dat hij er op het ogen blik niet aan denkt maarschalk Zjoekof naar Washington uit te nodigen. De woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken gaf de journalisten de indruk, dat het ministerie koel staat tegen over het gehele idee. Volgens in Algiers ontvangen berichten zijn bij gevechten ten zuiden van Frenda in West-Alge- rië 18 rebellen gedood. De Franse troepen namen wa pens in beslag en arresteerden 15 personen, die ervan waren be schuldigd dat zij de opstandelin gen bevoorraad hadden. MEER WIND. Het centrum van een ondiep? depressie trok zondag over ons land, waardoor de wind zwak -e: veranderlijk was. Een bijbeln rend neerslaggebied vertoond? de meeste activiteit in Oost-Er geland en Noord-Frankrijk. Ir. ons land vielen slechts versprei; optredende onweersbuien, waar bij o.a. in Rotterdam 8 mm, n gen werd afgetapt. Over de Brit se eilanden nadert een rug var hoge luchtdruk, waardoor de wind naar het noodrwesten draait en in kracht zal toenemen. Bij de Azoren bevindt zich een depressie in de richting van Ier land. medegedeeld door het K.N.MJ. te De Bilt geldig van maandag morgen tot maandagavond. OPKLARINGEN. Opklaringen maar hier en daar ook nog enkele buien. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Overwegend matige wind tussen west en noord. DINSDAG 23 JULI. v.m. nm. Breskens 10.21 10.46 Terneuzen 10.56 1121 Hansweert 11.36 12.01 Walsoorden 11.46 12.11 ZON MAAN op onder o» Juli. 22 4.48 20.48 0.23 16.15 23 4.50 20.46 1.04 17.18 24 4.51 20.45 1.55 18.15 25 4.53 20.43 2.57 19.04 26 4.54 20.42 4.09 19.4C 27 4.55 20.41 5.28 2021

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1